Gemeentezaken Kerkdiensten Je MAAIER Medische diensten Andere adressen ïs intratuin Wat doet de afdeling Sociale Zaken, Heiloo Dorpsfeest Heiloo van vrijdag 30 mei t/m zondag 1 juni GROTE DEMONSTRATIE valkering beveiliging Geen Uitkijkpost ontvangen? Wegens vakantie AFWEZIG van 13/5-23/6) W. HARTONG, huisarts Sandecamplaan 33, Heiloo MOTORRIJLES 40.- (60 minuten) PIET GELDERBLOM HEILOO Tel. 072-335583 Bovag-rijschool Zaterdag 31 mei van 10.00-16.00 uur bij Intratuin. met de bekende merken Wolf-Gerate, AL-KO, Qualcast. wielinga UITKIJKPOST 28 MEI 1986 'Sociale Zaken'. Niet omdat men op de werkgelegenheid niet let, maar vooral omdat de ambtenaren zich bezighouden met de uitvloeiselen van het sociale stelsel, dat we in Nederland kennen. Dat stelsel zorgt ervoor dat mensen, die door zeer verschillende redenen geen inkomsten hebben uit arbeid, toch zo goed en zo kwaad als het kan het hoofd boven water kunnen houden. Een uitge breid systeem van uitkeringen is daar voor ontworpen. In dit artikel willen we de belangrijkste uitkeringen en de daarbij behorende regelingen de revue laten passeren. In de komende weken en maanden zullen er meerdere artikelen volgen, waarin dan telkens één regeling in het bijzonder zal worden toegelicht. 1. Algemene Bijstandswet. Deze wet is een soort vangnet. Dat wil zeggen, dat wanneer iemand op geen enkele wijze ergens inkomen vandaan kan halen, men kan terugvallen op de bijstandswet. Aan deze wet is niet zozeer de voorwaarde verbonden dat men ingeschakeld moet kunnen worden in het arbeidsproces. 2. Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers [RWW] Aan deze regeling is wel de inschakeling in het arbeidsproces als voorwaarde verbonden. De RWW is de laatste hap voor werkloze werknemers: na de WW en de WWV komt men in de RWW terecht. Het kan gebeuren, dat men vanuit de WW direct in de RWW belandt, omdat men voordat men werk loos werd onvoldoende dagen/weken gewerkt heeft. De RWW is met name ook een regeling, waarvan schoolverlatgers gebruik ma ken. Aangezien op dit moment, aan het einde van het schooljaar, de RWW zeer actueel is, zal het eerstvolgende artikel van de afdeling Sociale Zaken aan deze regeling gewijd worden. 3. Rijksgroepsregeling Zelfstandigen. Het kan gebeuren dat zelfstandigen tijdelijk in de problemen komen. Deze regeling zorgt ervoor dat zij een halfjaar een uitkering kunnen krijgen om in hun levensonderhoud te voorzien. In bijzon dere gevallen kan de termijn worden verlengd. Een voorwaarde is wel dat men gedurende drie jaar het eigen bedrijf met voldoende inkomsten heeft gevoerd. Onder deze regeling valt ook het ver strekken van bedrijfskredieten. Dit ge beurt alleen in zeer bijzondere gevallen en onder strenge voorwaarden. Even eens is het in het kader van de zelfstandigen-regeling mogelijk voor startende ondernemers om een krediet van maximaal 25.000 gulden te krijgen. 4. Rijksgroepsregeling Oudere Zelfstandigen. Het kan gebeuren, dat de zaken voor een zelfstandige op een bepaald mo ment minder gaan verlopen. Wanneer hij of zij 58 jaar of ouder is, kan er een beroep op deze regeling worden gedaan. Men krijgt dan een aanvullende uitke ring tot het minimumloon. Oudere zelfstandigen kunnen zo hun zaak voortzetten tot aan hun pensioen, terwijl men anders tot opheffing genoodzaakt zou worden. Er zijn wel twee voorwaar den: men moet al vijf jaar het bedrijf gevoerd hebben en men moet ondanks de uitkering toch nog de helft van het minimuminkomen zelf verdienen. 5. Wet Werkloosheidsvoorziening [WWV]. De WWV-uitkering is afhankelijk van het feit of men in loondienst werkt dan wel heeft gewerkt. Gedurende een half tot twee jaar (de leeftijd bepaalt de lengte van de WW-uitkering) ontvangt men maximaal 70 procent van het laatste salaris. Ontvangers van een WW-uitkering belanden na een half jaar in de WWV. De WWV is er ook voor mensen, die door eigen schuld werkloos zijn geworden, mensen die in het buitenland hebben gewerkt en men sen die in het buitenland hebben gewerkt en mensen die uit militaire dienst komen. Hiervoor werd al gezegd dat de WWV- uitkering maximaal 70 procent is. Het kan gebeuren, dat er op de uitkering wordt gekort. Dit gebeurt in gevallen dat aan de betrokkene terecht verweten kan worden dat men zonder werk geraakt is. Kortingen worden niet zon der meer en niet zo vaak toegepast. Een commissie, waarin het ministerie van Sociale Zaken, het Arbeidsbureau en de vakbonden vertegenwoordigd zijn, moet oordelen over eventuele kortingen. Een laatste ^onderdeel van de WWV is de zogeheten suppletieregeling. Deze regeling geldt voor mensen met een uitkering, die een nieuwe baan kunnen krijgen tegen een flink lager salaris dan voorheen. Zij kunnen een aanvulling krijgen op hun nieuwe salaris -dat wel minimaal 60 procent moet zijn - tot 80 procent van het loon, dat zij voor hun uitkering ontvingen. 6. Complementaire Arbeidsvoorziening voor Beeldende Kunstenaars. Zoals bekend kunnen beeldend kunste naars en financiële tegemoetkoming krijgen volgens deze regeling. Er is altijd sprake van een tegenprestatie in de vorm van kunstwerken. Het werk wordt beoordeeld door een deskundige commissie alvorens de regeling in wer king treedt. Bovendien moet men al een aantal jaren als beeldend kunstenaar actief zijn en moet men voor een bedrag van/8.000,- aan kunstwerken verkocht hebben. 7. Wet Sociale Werkvoorziening [WSW] Deze wet is er voor mensen, die behoefte hebben aan aangepast werk, dat in het bedrijfsleven doorgaans niet beschik baar is. Arbeidsplaatsen zijn er niet alleen in de zogenaamde sociale werk plaatsen, maar bijvoorbeeld ook bij enkele afdelingen van de gemeente diensten. WSW-ers zijn in feite een soort trendvolgers, die volgens vaste normen salaris ontvangen. 8. Uitvoering Wet op de Bejaarden oorden. Wanneer iemand in een bejaardenoord wordt opgenomen moet aan de hand van het inkomen en het eigen vermogen van de betrokkene bepaald worden hoeveel hij of zij zelf moet bijdragen in de kosten. De normen hiervoor staan in de vermelde wet. 9. Eenmalige uitkering. Deze uitkering is enige jaren geleden in het leven geroepen om de mensen aan de onderkant van de financiële ladder een beetje meer armslag te geven. Per jaar wordt vastgesteld of de eenmalige uitkering zal worden verstrekt. Ook dit jaar (1986) zal dat het geval zijn. 10. Verklaringen van Onvermogen. Het kan gebeuren, dat iemand in een rechterlijke procedure terecht komt en dus hulp van een advokaat nodig heeft, maar dat daarvoor geen geld beschik baar is. In die gevallen kan er een verklaring van onvermogen worden af gegeven. Men is dan van juridische bijstand verzekerd. 11. Algemeen Maatschappelyk Werk. Weliswaar gaat het hier niet om een regeling of uitkering, maar het is wel een onderdeel van de afdeling sociale zaken, dat nauw verband houdt met de hiervoor genoemde regelingen. Naast financiële hulp kan men dus ook immateriële hulp ontvangen. Enerzijds kan men spreken van bijstandsmaat- schappelijk werk, waarin een duidelijke relatie is met de financiële situatie. Anderzijds is er sprake van open maat schappelijk werk, waarvan iedereen - dus ook mensen zonder de een of andere uitkering - gebruik kan maken. Vanaf deze week is er ook elke week een spreekuur door een medewerkster van de Stichting Consument en Huishou ding. Uitgangspunt bij deze dienstverle ning is het (beter) budgetteren binnen een huishouding. Ook wordt er hulp geboden bij het saneren van schulden. Wordt vervolgd Dit eerste artikel is wellicht aan de lange kant, maar dat kon niet anders vanwege het zo volledig mogelijke overzicht. In de toekomst zal er telkens over een bepaalde regeling het een en ander gezegd worden. De eerste regeling die besproken wordt is die voor de school verlaters. Voor inlichtingen: afdeling Sociale Za ken, tel. 313186, 313187 of 313188. .Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44, 1906 AR Limmen, telefoon 02205-2377 COLLEGE TREKT VOORSTEL BUITENGEBIED WEER IN De vergadering van de Heilooër ge meenteraad had vorige week een onver wacht spoedig verloop. De oorzaak daarvan was dat het college van burge meester en wethouders de middag voor de vergadering besloot een voorstel aan de raad alsnog in te trekken. Het betrof een voorbereidingsbesluit ten behoeve van het buitengebied van onze gemeen te. In het voorstel omschreef het college hoe zij door een vergunningenstelsel zicht wil houden op het omzetten van veeteeitgronden in bollenland. Dit ver schijnsel is inmiddels ook in Heiloo op vrij grote schaal gesignaleerd. Enkele land- en tuinbouworganisaties tekenden echter protest aan tegen het voorstel. Onder meer deze tegenstand bracht het college ertoe het punt van de agenda af te voeren. „Wij willen nog enkele pun ten nader onderzoeken en zonodig ons voorstel aanpassen", beargumenteerde burgemeester Glijnis de stap van het college. Benoeming Daar zij bij de installatie van de op 19 maart gekozen raad verhinderd was de vergadering bij te wonen, werd vorige week alsnog mevrouw M.B. van Gelder- Kop tot raadslid in onze gemeente benoemd. Overkerck De raad verleende vorige week volmon dig haar medewerking aan een voorbe reidingsbesluit dat de bouw van een nieuw verzorgingstehuis mogelijk moet maken. Het tehuis zal het nu bestaande complex Overkerck, nabij het NS- station vervangen. Het nieuwe tehuis wordt naast het huidige gebouw opge trokken; na de realisering ervan zal het verouderde gebouw worden gesloopt. Plan Zuid-Oost Bij elkaar 1,2 miljoen gulden was ge moeid met het voorstel grond aan te ko pen voor de realisering van het uitbrei dingsplan Zuid-Oost. De gemeente is nu bijna rond. Met twee resterende pach ters wordt nog onderhandeld. Als alles volgens plan verloopt, kan er nog dit jaar begonnen worden met de bouw van de eerste woningen. In totaal biedt Zuid-Oost ruimte aan meer dan 1000 woningen. DIERENBESCHERMING Half-langharige schildpadpoes, 9 jaar oud, zoekt dringend een lief tehuis waar mensen, en eventueel kinderen, veel aandacht voor haar hebben, want dat is ze zeker waard! Andere dieren stelt ze niet zo op prijs, het is een lekkere ja loerse bul, die vreselijk veel van mensen houdt. Voor inlichtingen graag bellen: 072 - 337853. Goed tehuis gezocht voor: Rode kater, gecastr., 1 jaar. Kater, gecastr., zwart met witte bef en witte voetjes, 4 jaar. Zwarte poes, klein diertje, ca. 5 jaar. Lapjespoes, bijzonder lief, 5 jaar. Poes, boerenlap, 19 jaar. Voor informatie: 072 - 337853. Pépe, bast. herder, reu, 1 Zi jaar. Kruising Dalmatiër/Pointer, reu, 4 jaar. Boris, gladharige bastaard bouvier, reu, zwart, 9 maanden. Kazan, grote bastaard hond, reu, 4 jaar. Bastaard hond, zwart/wit gevlekt, teef, 9 jaar. Whippet, teef, 10 jaar. 3 Donkerbruine konijntjes, 12 weken. Voor informatie 02205 - 2256. Gevonden Cypers/grijze kat, witte borst, vrij slank, witte vlooienband, Lijnbaan in Heiloo. Grijze kater, gecast., draagt bandje, Breedelaan, Heiloo, (loopt daar al sinds begin april). Kip, goudpel, Dusseldorperweg in Limmen. Vermist Siamees, seal point, klein, Boekenstein, Heiloo. Rode gecastr. kater, 4 witte voetjes, wit te bef, 2 kale schoudertjes, Hoogeweg in Heiloo. Cyperse kater, niet gecastr., witte borst en 3 witte voetjes, Winkelwaard, Alkmaar. Kwarteltje, Het Zevenhuizen, Heiloo. Stanley Rosella (grote parkiet), rood met groen, Kennemerstraatweg, Heiloo. Dierenbescherming Heiloo en Omstreken: Tel. Katten Heiloo, 072-337853, 072-332879. Limmen 02205-2256. Akersloot 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen 02205-2256. Akersloot 02513-10079. Tel. Knaagdieren Heiloo en Limmen 02205-2256. Akersloot 02513-10079. VRIJDAG 30 MEI 19.00 Trompetterkorps Heiloo en Tamboer- en Majorettenkorps Nijenburg luiden de feestelijkheden in. 19.30 Officiële opening door wethouder Mevr. A. A. M. Willemse-van der Ploeg in het Open Huis. Gelegenheid tot bezoek alle zalen Open Huis, waar stands zijn ingericht door verenigingen/huurders, de tekeningen hangen van leerlingen van de basis scholen, die deelnamen aan de affichewedstrijd, en U alsnog een deelname formulier kunt halen voor de komende loop- c.q. fietstocht, alsmede, indien nog voorradig, toegangsbewijzen voor de Beun (de beide voorstellingen op zaterdag). Tevens diverse optredens door ensembles van de Volksmuziek school. 22.30 Sluiting. ZATERDAG 31 MEI 9.00-11.00 kunt u starten in de toerfietstocht, individueel of in groepsver band; naar keuze rond het Alkmaardermeer 35 of 50 km, of richting Schoorl (duinkaart verplicht) 20 of 40 km. Kosten 2,50. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. 11.00-17.00 In het Open Huis, alle zalen zie vrijdag, tevens optreden Klarinet-kwintet Caecilia, en als klapstuk de BIG BAND Caecilia (16,00 uur). 10.00-16.00 Pony rijden voor kinderen bij het Witte Kerkje. 14.30-15.30 De Beun gevarieerd programma voor kinderen, kosten 1, 20.00-22.30 De Beun gevarieerd programma voor ouderen, kosten 2,50. Beide voorstellingen worden verzorgd door een scala van Heilooër verenigin gen, er is ballet, muziek, toneel, volksdans, zuidamerikaanse dansen, enz; en voor de jeugd ook nog een goochelaar en demonstratie rollerskates. ZONDAG 1 JUNI 11.00-17.00 De Beun CINEAC! Doorlopend voorstelling van 60 minu ten, kaarten 1,50 aan de kassa. U komt, volgt het programma tot u het weer ziet, wat u aan het begin zag en maakt plaats voor een volgende liefheb ber, een oud idee, nostalgisch en in Heiloo nog nooit vertoond. Georgani seerd door de Filmliga en zeker de moeite waard. 11.00 Laatste gelegenheid voor deelnamekaarten a 3,50 in het Open Huis. 11.30 Optreden Muziekvereniging Eensgezindheid bij het Open Huis. 12.00 Start looptocht (voor jong en oud) bij het Open Huis, keuze uit 5 of 10 km door het.centrum van Heiloo (afgezet). Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. 13.00-17.00 Alle zalen Open Huis, zie vrijdag, tevens demonstratie gymn.ver. Doves in de grote zaal (14.00-15.00). Een swingende afsluiting door de welbekende en geliefde CAT HILL JAZZ BAND! (16.00-17.00). Komt dat zien! WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. Dit alles wordt georganiseerd in het kader van de jaarlijkse manifestatie stichting Open Huis, dit jaar gecombineerd met het eerste lustrum van thea ter De Beun. Wij danken iedereen voor de spontane medewerking, hopen dat de bevolking aan zoveel mogelijk aktiviteiten deelneemt, zodat we er samen een grandioos feest van maken. U kunt ons steunen door het kopen van één of meer loten ter financiering van het Dorpsfeest. GROOT TRUCKER EN COUNTRY FESTIVAL Op zaterdag 31 mei zal er in de Alk- maarse veilinghallen een groots opge zette truckerdag gehouden worden. Dit ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Noordhollandse truckerdag de North Sea Truckers. De mooiste trucks van Noord-Holland zullen aanwezig zijn. Ook het muzikale gedeelte is de moeite waard. We hebben de Rednecks, een country band uit Alkmaar, en Henk Wijngaard en Ben Steneker. Ook voor de kinderen hebben we een leuke attrak- tie in de vorm van een springkussen. De show begint om 11.00 uur en zal duren tot 18.00 uur. De entreeprijs is voor vol wassenen 10,- en voor kinderen tot 12 jaar 5,-. Voor informatie kunt u bel len met Fred de Boer, tel. 02289-3303. AGENDA OPEN HUIS Donderdag 29 mei Volkshuisvestiging voorlichtingi. 14.00 - 16.00 Yoga 13.30-15.30 HOV, operettev.rep. 20.00 - 23.00 Sjoelclub Heiloo, slot 20.00 - 22.00 HBC, bridged. Heiloo 20.00 - 23.00 HBC bridged. Heiloo 20.00 - 23.00 Vrijdag 30 mei N.v.v.H., ds. bridge, slot 9.30 - 11.30 Zie ook het programma van het dorps festijn Heiloo viert feest", elders op deze pagina. BEWONERSACTIE ZEVENHUIZERLAAN HAD SUCCES Enkele weken geleden maakten wij in de Uitkijkpost melding van acties, die be woners van de Zevenhuizerlaan wilden ondernemen in verband met de renova tie van 'hun' laan. Op 13 mei werd er tijdens een informatie-avond van ge dachten gewisseld met de gemeente. Met name de massale opkomst in de ba- venzaal van sporthal het Vennewater zal ertoe hebben bijgedragen, dat er voor de bewoners gunstige resultaten zijn geboekt. Wethouder Dekker zegde namens de ge meente het volgende toe: - een verhoogde stoep aan de noord zijde en onderzoek naar de mogelijk heid van net zo'n stoep aan de zuid zijde; - verkeersvertragende aanpassingen via 'slingers' in de weg op de punten, waar zijstraten op de Zevenhuizerlaan uitkomen; - de bereidheid tot overleg met be woners van de laan over de huidige en de toekomstige plannen. In de nabije toekomst zal de gemeente met een aangepast plan ter tafel komen. Daarover zal met enkele vertegenwoor digers van de Zevenhuizerlaan- bewoners gesproken worden. Het oor deel zal, na ruggespraak met de overige bewoners, aan de gemeente bekend worden gemaakt. Mocht de stoep aan de zuidzijde niet in het plan worden op genomen, dan zal speciaal hiervoor ac tie worden ondernomen. De actiegroep is blij met de gerealiseerde inspraak, ook al is die in feite te laat - na de be handeling van het voorstel in de raad - tot stand gekomen. Overige huisartsen nemen waar. Bel 's donderdags: 072-330175 lira i a HffiiyK. Natuurlijk bent u op de hoogte van wat in het komend weekend te gebeuren staat: het dorpsfestijn Heiloo viert feest. Uiteraard geeft de muziekschool ook acte de presence. Na de officiële opening verzorgen wij een ongeveer twee uur durend programma in één van de zalen van het Open Huis. Achtereenvolgens kunt u daar luisteren naar de volgende ensembles: Blokfluitensemble o.l.v. Ans Hermans, - Ba-rock groep o.l.v. Peter Duinmeijer - Harp-groep o.l.v. Pien Tieman - Dwarsfluitenensemble o.l.v. Riek van der Veen. - Trombonekwartet o.l.v. John van 't Hof. - Rockgroep ,,Six-up" o.l.v. Peter Broersen. Als u, al luisterend, denkt, dat spelen in een ensemble ook wel iets voor uzelf of uw kind(eren) zou zijn, dan is er volop gelegenheid te informeren naar lessen en ensemble-spel. En als alle bijkomen de zaken u aanstaan, dan kunt u zich ook nog opgeven als leerling, u kunt zich alvast oriënteren op wat de muziek school te bieden heeft, als u de grote ad vertentie elders in dit blad even doorleest. Komt dat horen Het einde van het schooljaar nadert. Dan is er voor iedereen volop gelegen heid om te zien en horen wat zoal op de muziekschool gebeurt. Niet alleen in het Open Huis, maar óók in de school. Achtereenvolgens bent u van harte wel kom op: Woensdag 11 juni: om 19.30 uur begint de grote ensemble-speelavond, met an dere ensembles dan hierboven genoemd. Dinsdag 17 juni: houdt Bert van Laer een speelavond voor zijn piano-, keyboard- en electronisch orgelleerlingen. Vrijdag 20 juni: voeren leerlingen van José Jonkers (zang) en Peter Brouwer (klarinet en ensemble) delen uit de Drei groschen Oper van Kurt Weil uit. Dinsdag 24 juni: komen alleen volwas sen leerlingen voor het voetlicht. Het koor van Cas Himmelreich zingt een aantal liederen. Woensdag 25 juni: een avond voor de jonge leerlingen A.M.V.-leerlingen, aangevuld met beginnende instrumenta le leerlingen verzorgen een programma. Enfin, voldoende mogelijkheden om voor het eerst of opnieuw kennis te ne men van wat wij op het veelomvattende terrein van de muziek doen: klassieke, lichte en popmuziek nemen elk hun plaats in de school in. Bij elk van bovengenoemde activiteiten bent u van harte welkom. De aanvang van de speelavond is steeds om 19.30 uur, de toegang is altijd gratis. Boven dien is er na afloop van het programma voldoende gelegenheid om met de do centen te spreken. SPEEL-O-THEEK Vakantiesluiting Speel-O-Tlieek Regio Heiloo. De speel-o-theek zal vanaf 29 juni t/m 9 augustus gesloten zijn. NATIONALE BOOMFEESTDAG 1986 De viering van de Nationale Boomfeest dag 1986 is in Heiloo, evenals vorig jaar, opgebouwd uit een aantal activi teiten die over een langere periode wer den gespreid. De reeks van activiteiten werd op 12 maart geopend met een filmvoorstelling voor de leerlingen van de hoogste groe pen van de basisscholen. Tevens werd bij die gelegenheid lesmateriaal en een boekje over het gemeentelijk plantsoen van Heiloo uitgereikt. Eind april hebben alle klassen een be zoek gebracht aan de gemeentekweke rij, waar een rondleiding en enige zelf werkzaamheid deel uitmaakten van het programma. Als sluitstuk wordt van 5 t/m 11 juni in de J.P. Hasebroekschool aan de Sluijsweijdt een tentoonstelling gehouden van werkstukken, tekeningen e.d. die door de leerlingen in het kader van de boomfeestdag zijn vervaardigd en tevens van planten die door de kinde ren zelf zijn opgepot en opgekweekt. De tentoonstelling is tijdens de schooluren te bezichtigen. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur naar Ger. kerk. Dienst ds. Ru- tamalessy en B. J. Kruit m.m.v. Am- bonnees Koor uit Leerdam. Crèche en kindernevendienst aldaar. 19.00 uur ds. Boelhouwer. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. B. J. Kruit, gez. dienst. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur ds. J. W. van de Gronden, gez. dienst met Ned. Ger. en voorber. vie ring H.Avondmaal. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, Heiloo, tel. 072-330906. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Dienst en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur ds. A. v.d. Bovenkamp uit Alkmaar. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm. a/d Hoef, 9.15 uur ds. N. K. Ei kerbout. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. M. W. S. Cramer; Avond maal. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: ds. A. E. A. Went v.d. Vring, Bloemendaal. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur ds. A. G. Hoekema. Doop- dienst m.m.v. ons koor. Extra collecte voor Restauratiefonds van onze ge meente. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur: gecomb. dienst met Chr. Ge ref. Kerk in Dillenburg, ds. Jonkman. 17.00 uur ds. L. G. Compagnie. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur ds. J. Luiten. In beide diensten H. Avondmaal. Evangelische Bijbelkring Eens in de veertien dagen, tel. 02206- 2380. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Donderdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.H. Missen: zaterdag 19.00 uur; zon dag 9.00 en 11.00 uur. In de week: maandag-, woensdag- en zaterdagavond om 19.00 uur en de overige dagen 's morgens om 10 uur. Avondmis: le Vrijdag van de maand 19.00 uur. Lof: Zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: Zaterdag in beide kapel len vanaf 16.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H.H. Missen: Zaterdagavond 18.45 u. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) 31 mei/1 juni: dr. Kempers, De Acht kant 19, tel. 072-330077. Weekenddienst Apotheek 30 mei/6 juni: Wanna, J. Leysterstraat 22, tel. 072-112082. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappen dienst: 020-123123. Verloskundige Limmen E. Wiegering, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 31 mei/1 juni: G. P. van der Zee, Westerweg 140, Alkmaar, tel. 072- 153016. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072- 333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072-333271; E. J. de Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P. A. Slinger, De Ho- ghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Diëtiste Simone Ouwendijk, diëtiste, telefonisch afspraken maken: dagelijks tussen 18-19 uur, tel. 072-330719. Van Doorn straat 24, Heiloo. Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkcrs 21, Heiloo, tel. 072-337342. KRUISVERENIGING "HEILOO" Kantor*-: Wijkgebouw, Holleweg 94 Kantooi geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17.00-18.00 uur. Uitleenmc.gazijn geopend op werkdagen van 19.00-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur. Wijkverpleegkundigen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-96203, te bereiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. 072-330362, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Spreekuur in wijkgebouw: dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. DIERENARTSEN Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel.nr. 072-331606 (Comman deurslaan 1). Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 072-334348. Vennewatersweg 15, 1852 PT Heiloo. tel. 072-332727 BOUW- EN HOUTBOND AFD. HEILOO Spreekuur iedere maandag van 20.00 tot 21.00 uur in de R.K. pastorie, Westerweg 267. FIOM: BURO VOOR ALLEEN STAANDE OUDERS Van der Meijstraat 6 te Alkmaar (tel. 118812). Bereikbaar maandag t/m vrij dag, tussen 9.00 en 17.00 uur. „OUDERS HELPEN OUDERS" Telefonische hulpdienst van de Lande lijke Stichting „Ouders van Drugs verslaafden". Tel. 072-152244. Bereik baar: maandag t/m vrijdag van 17.00 t/m 01.00 uui, zaterdag, zondag en op feestdagen van 9.00 t/m 01.00 uur. VBOK Vereniging ter bescherming van het on geboren kind biedt hulp aan moeder en kind bij niet-gewenste zwangerschap, tel. 072-126360, 072-622095, 033-620244. CONSULENTEN DIEREN BESCHERMING HEILOO Honden: Reppel, tel. 333714. Katten: mevr. Dekker, tel. 332879 en mevr. De Zoete, tel. 334810. Vogels: Mare Adelaar, tel. 336848. NEDERLANDSE RODE KRUIS afd. Heiloo Molenweg 20, 1851 LG Heiloo tel. 072-338048 Welfare: mevr. N. C. Coolegem-de Beer, Werkendelslaan 39, 1851 MB Hei loo, tel. 072-335427. Verkoop van handwerken iedere woensdag van 10-12 uur Kennemerstraatweg 382, tel. 072- 333399. Speel-o-theek regio Heiloo: De speel-o-theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan die genen die speciale aandacht nodig heb ben. Adres: Kennemerstraatweg 382, 1851 BK Heiloo (tel.072-333399). Openingstijden: donderdag van 15.30 to 16.30 uur; vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. IriL: mevr. M. H. Post-Stuve, Goodes- laan 55, 1852 ES Heiloo (tel. 072- 334152). Telefooncirkels Inl.: J. van Toorn, Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038. OUDERENKOOR HEILOO Repetitie dinsdag van 10.00-11.45 uur, in 't Trefpunt, Westerweg 294. Inl.: via tel. 334797, 334054 of 334216. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Werkendelslaan 29, tel. 331594. INDICATIECOMMISSIE HEILOO Aanvragen voor huisvesting in een be jaardenoord dienen te worden gericht aan de afdeling sociale zaken van de ge meente Heiloo, van Aostastraat 5, 1851 JB Heiloo, t.a.v. de heer A. Th. Delle- man, tel. 072-313184. Spreekuur: iedere werkdag van 08.30 tot 10.30 uur. Dins dagavond van 7 tot 8 uur. VRIJWILLIGERS-AUTO-VERVOER Telefoon 333097, b.g.g. 331297. FNV INFO-TEAM HEILOO-LIMMEN Spoed informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. WONINGBOUWVERENIGING SINT WILLIBRORDUS Secr.: Maas Geesteranusweg 28, 1851 BP Heiloo, tel. 333252. Onderhoud: tel. 332746. Administratie huren: tel. 334772. Spreekuur, le en 3e woensdag van de maand m.u.v. juli en augustus in de R.K. Pastorie, Westerweg 267 (19.00- 20.00 uur). Spreekuur: iedere eerste maandag van de maand in De Loet, De Loet 1, Heiloo (10.00-11.30 uur). STICHTING UNIE VAN VRIJWILLIGERS Kantooruren: maandag, woensdag en vrijdag (12.00-14.00 uur) per tel. 072- 335296. WAO-AA W-GROEP Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur elke maandag (9.00-12.00 uur). OPPASDIENST Tarieven: 2.50 per uur; na 23.00 uur ƒ3,--. Contactadressen (uitsluitend tele fonisch tussen 12.30 en 13.30 uur): mevr. Meertens-Wiltens (072-116377) of mevr. van 't Veen-Paarlberg (072- 330127).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 2