Sport en Spet STICHTING VOLKSMUZIEKSCHOOL HEILOO Wat biedt de muziekschool? Aanschaf instrumenten Evenementencommissie Speelavonden Harmonie-/Fanfare-/ Brassbandopleidingen Rechten en plichten Studiefonds Muziekonderwijs Gemeente Heiloo Bijdrage leerlingen Gemeente Egmond Lesgelden en overige tarieven Bestuur van de school sportparK Schooljaar 1986/1987. 1.100,00 1.125,00 1.180,00 1.520,00 1.735,00 f 640,00 1.520,00 f 25,00 f 155,00 f 25,00 f 155,00 f 207,50 n.v.t. ;u UITKIJKPOST 28 MEI 1986 UITH RENOVATIE EN AANBOUW BIJ H.S.V. Stilstaan is een woord wat men bij *- H.S.V. blijkbaar niet kent. Niet dat de ze opmerking iets te maken heeft met het voetbal, maar het slaat wel op de ve le aktiviteiten bij deze vereniging die zorgen dat men bij de tijd blijft. Uiteraard moet een vereniging dan wel beschikken over een deskundig bestuur en heel veel medewerkers om de ideeën te kunnen uitwerken. Een kleine terug blik leert echter dat men bij H.S.V. daarover niet te klagen heeft. Hoe vers ligt nog in het geheugen de verhuizing van achter de Willibrorduskerk naar het huidige sportpark en het opzetten van een eigen clubhuis. Het resultaat wat, door eigen krachten opgebouwd, te voorschiin kwam was zeker in 1968 een unicum. Maar de ge schiedenis van H.S.V. laat zien dat ook in de jaren daarna weer nieuwe ontwik kelingen kwamen. Een eigen honk voor de jeugd, dat tevens als instruktiezaal gebruikt zou kunnen worden. Ook het aantal kleedkamers was niet meer toe reikend en bovendien was er behoefte aan een eerste hulplokaal. Weer werd een beroep op de leden en andere hel pers gedaan. Maar ook dat karwei werd piekfijn voltooid en daarmee had H.S.V. een prachtig clubhuis. Met het uitbreiden werd echter ook het onderhoudspotje zodanig op de proef gesteld, dat het bestuur voor de keuze kwam te staan, of de ledencontributie flink verhogen of andere akties houden. Het eerste was niet realiseerbaar aange zien dan vooral veel ouders van jeugdle den voor een extra uitgave kwamen te staan. Zo werd dan ook het plan gebo ren voor een te houden super-loterij. Van de opbrengst zou dan niet alleen de renovatie bekostigd kunnen worden maar ook een gedeelte van de wensen die een gezonde vereniging met het oog op de toekomst altijd heeft. Inspraak Vooraan op dat lijstje stonden: een apart onderkomen voor het wedstrijd secretariaat, het vervangen van het ver ouderde en deels gestolen geluids systeem en het uitbreiden van de bestuurskamer. Daarnaast het verande ren van de toiletgroepen, douches en verwarming. Zoals bij goede samenwerking gebrui kelijk werden de leden vanaf de eerste plannen daarbij betrokken. Van deze inspraak werd gelukkig via twee leden vergaderingen op goede wijze gebruik gemaakt. Eén van de vormen van in spraak was ook dat de leden „bouwte keningen" konden indienen. Voor het verder uitwerken van de superloterij werd een commissie samengesteld die in 6 maanden tijd kans zag qua presenta tie, prijzeninkoop en het aantrekken van loterij-verkopers de loterij zo'n gestalte te geven dat de loten a 150 gul den per stuk binnen twee weken ver kocht waren. Tussen al deze bedrijvigheid door bo den 4 leden van H.S.V. (J. Sombroek, K. Bolten, F. Houtenbos en C. Koppes) hun vrije tijd aan om als bouwcommis sie te gaan fungeren. Zij waren het ook die samen met het bestuur alle binnen gekomen ideeën en tekeningen verwerk ten tot een practisch en uitvoerbaar ge heel. Dit onderwerp werd een paar we ken ter inzage in de kantine opgehangen en later op een toelichtingsavond verder besproken. Intussen werden drie bouwbedrijven in de gelegenheid gesteld op het project in te schrijven. De firma Cor Langedijk kwam daarbij als gunstige uit de bus zo dat deze firma 23 mei van start kon gaan met het grondwerk. Daarnaast zal een belangrijk aandeel worden geleverd door zelfwerkzaamheid van leden en niet-leden. Dit laatste kan misschien interessant zijn voor mensen die graag een steentje willen bijdragen en die daarvoor, mis schien wel door vervelende omstandig heden, over de nodige vrije tijd beschik ken. Zelfs al kunt u maar 1 dag vrij ma ken, u bent van harte welkom bij H.S.V. Laat u even inschrijven bij Cor Koppes, Geestakkers 12, tel. 335800. Van hem ontvangt u dan een oproep. Uit al het voorafgaande hebben onze superlotenkopers kunnen lezen wat er met de netto opbrengst van de loterij wordt gedaan. Het is duidelijk H.S.V. is er niet alleen voor het heden, maar ook voor de toekomst. Zie ook de sportagenda. TRIAS-HEREN HEBBEN PECH DAMES BEGINNEN SOLIDE Ook voor de senioren-atleten is het competitiegebeuren weer van start ge gaan. Afgelopen zondag vond in Eind hoven de eerste wedstrijd plaats voor zowel de dames- als de herenploeg. De damesploeg behoort tot de beste twaalf ploegen van ons land en komt derhalve uit in de hoofdklasse. Handhaven in die klasse is het doel voor dit seizoen en wellicht kan dat na de tiende plaats van zondag lukken. Er zijn ook enkele goede individuele prestaties te melden. Olga Overmeer sprong ondanks een blessure uitstekend ver met 5.44 m als resultaat. Ook het hoogspringen kwam goed uit de verf met 1.65 m en 1.60 m voor resp. Freija Muller en Carla Briefjes. Verder deed Nelleke Koppelaar weer van zich spre ken. Nadat ze zaterdag in Hoorn op de nationale jeugdwedstrijd om de Coupe Nationale Nederlanden vierde werd op de 100 meter in een prima 12.45 sec. liep ze een goede 200 meter in 26.8 sec. met tegenwind. Verder waren nog vermel denswaard de 38.06 m met discus van Jolanda Zijl, de 10.57 9 min. op de 3000 meter van Nathalie Wijker en de 67.13 sec. op de 400 meter horden van Carine Molenaar. De herenploeg moest danig verzwakt naar Eindhoven afreizen, door vele blessures en afwezigheid en andere rede nen. Tot overmaat van ramp zegde Frits van Varik op de dag zelf wegens ziekte af en blesseerde Paul Mul zich tijdens de wedstrijd. Toch heeft de overgeble ven ploeg naar vermogen gepresteerd. Zo was er een clubrecord te vieren op de 4x100 meter: Arjen Lemstra, Steve Kot- sireas, Arnjan Bakker en Paul Mul snel den naar de tijd 43.98 sec. Op de midde nafstanden werden goede resultaten be haald. Erik Hopman had de zware taak om 800 meter en 1500 meter te lopen en dat deed hij goéd in resp. 1.57.39 en 4.01.04 Nico Ruiter, Peter Does en Jos Kaptein braken hun persoonlijke re cords op achtereenvolgens 800 meter (1.57.22), 1500 meter (4.05.61) en 3000 meter steeple (9.44.94). Tenslotte waren ook van behoorlijk niveau: 4.50 m pols- hoog van Mare Kok, 13.01 m hinkstapsprong van Norbert Meijer, 1.95 m hoog van Han de Milde en 12.50 m bij het kogelstoten van Ronald Huiberts. Op 22 juni in Amsterdam is de volgende wedstrijd. SPORTVERENIGING „DE FORESTERS" V.V. DE FORESTERS SLUIT EEN GOED SEIZOEN AF A.s. vrijdag en zaterdag sluit v.v. De Foresters een goed seizoen af met het 2e Mix-tournooi vorig jaar één van de absolute hoogtepunten, in het jaar. Was het tournooi vorig jaar op moederdag, dit jaar is het door competitieverplich tingen verschoven naar 30 en 31 mei, een prima weekend om het seizoen mee af te sluiten. Na de laatste wedstrijden op zaterdag 31 mei wordt er na de huldigingen, jubilea en andere besprekingen van het afgelo penjaar de feestavond begonnen met de Helderse formatie Valley, die er evenals vorig jaar weer een gezellige avond van willen maken met muziek voor ieders wils. Bij de huldiging van de kampioe nen zijn het 3e elftal en de good-old achtste natuurlijk de hoofdrolspelers, terwijl er dit jaar geen degradanten zijn. Voor de acitiviteitencommissie is er ook wat te vieren in het feit van jubilea, afscheid van enkele bestuursleden en andere medewerkers, onder meer Jan Oosterling, van de grote organisator voorde diverse jeugdtoernooien o.a. het formidabele internationale pinkster- toernooi, met Franse, Duitse en Belgi sche elftallen erbij. De vele jeugdactiviteiten en die zijn in dit jubileumjaar zeer tijdrovend geweest daar was Jan Oosterling bij betrokken, i.s.m. een zeer actieve jeugdcommissie onder voorzitterschap van Cees Rootjes, ook voorzitter van de voetbalvereniging. Verder blikken we terug op de prestaties van ieder elftal, de lagere en veteranen senioren toernooien. We hopen u weer aan te treffen op de Egelshoek om met elkaar de hele senioren-afdeling en de junioren Al en A2 in een zeer gezellig mix-tournooi te voetballen, of zondag met de talentrijke C-junioren in een weer prima georgani seerd Foresters-jubileumtoernooi. PONYCLUB HEILOO E.O. Zondag 25 mei is de le clubwedstrijd gehouden op het clubterrein aan de Vennewaterswee. Bii dressuur in rij baan I zijn de uitslagen: 1 Anita Diep- huis op Pieter met 129 pnt., in L catego rie, 2 Inge Andersson op Victor met 126 pnt. in B categorie. Rijbaan II 1 Anette Grevelt op Snoopy met 128 pnt. in B categorie, 2 Camilla Steuvers op Tanja met 124 pnt. in B categorie. Rijbaan III 1 Natasja Rietmeyer op Janneke met 134 pnt. in Z, 2 Silvia Kooyman op Red Boy met 128 pnt. in L.2, Spel: 1 Sandra Groot en 2 Anneriet Dekker. Aspirant springen: 1 Mare Hoebe, 2 Leanne Slingerland. Springen: 1 Angelique Apeldoorn, 2 Nanette Spanjaart. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Zaterdag 31 mei Zaalvoetbal div.clubs 9.00-17.00 Zondag 1juni Zaalvoetbal Fam. Mannes 11.00-15.00 Maandag 2 juni Volleybal Effect 17.00-23.00 FAMILIE ZAALVOETBALTOERNOOI In sporthal 't Vennewater zal zondag 1 juni een zaalvoetbaltoernooi worden ge houden waaraan de volgende Heilooër families zullen meedoen. Scholten, Kraakman, Hoetjes, de Wit, van Haa- ren en Mannes. Het toernooi start om 11.00 uur. Scheidsrechters zijn de heren Buter en Bijwaard. De toegang is gratis. Dit toernooi staat garant voor mooie schijnbewegingen en doelpunten. Het is natuurlijk uniek om te zien hoe Piet Kraakman de bal door de benen speelt van Ares de Wit. En aangezien het in het restaurant ook altijd gezellig is, is het de moeite waard om even langs te komen. SLOTAVOND STREEK-COMPETITIE DE VRIJHEID HEILOO Op 20 mei werd de slotavond gehouden met prijsuitreiking van de competitie, welke de Vrijheid-Heiloo geschoten heeft met de Vrijheid-Castricum en s.v. de Zaanstreek. Tevens werd er vooraf gaand aan de prijsuitreiking nog een 25 mtr. pistool-wedstijd georganiseerd voor de schutters van deze competitie. Een aantal schutters van Castricum en Zaanstreek konden hier kennismaken met een discipline, welke op hun eigen verenigingen niet geschoten kunnen worden. Het bleek voor vele een zware opgave. De prijzen van de streekcompetitie wer den uiteindelijk gewonnen door: Kleinkaliber geweer, 12 meter 30/60 schoten. A. 1. Koopmans, Heiloo, 2. J. Wijers, Zaanstreek, 3. M. Wessel, Heiloo. B. 1. Th. Schagen, Heiloo, 2. P. Duin, Castricum, 3. D. Jonker, Zaanstreek. C. 1. B. Gimbert, Heiloo, 2. C. Leeuw, Heiloo, 3. B. Kranenburg, Heiloo. Kleinkaliber Pistool, 12 meter 20/40 schoten. 1. G. Heerland, Heiloo, 2. T. Snelders, Zaanstreek, 3. W. v. Bakel, Castricum. B. 1. J. v't Veer, 2. M. v.d. Velde, Castricum, 3. D. Buriks, Castricum. C. 1. A. Hoekmeijer, Heiloo, 2. P. Schuijt, Heiloo, 3. J. Besse, Zaanstreek. TOERCLUB LE CHAMPION Le Champion organiseert IJsselmeer-ronde In één dag rondom het IJsselmeer fiet sen is voor zeer vele toerfietsers een enorme uitdaging. En terecht want het volbrengen van een rit over 300 km is niet voor iedereen weggelegd. Toerclub „Le Champion" biedt alle goed ge trainde toerfietsers de gelegenheid om deze prestatie te volbrengen op zaterdag 28 juni. Vanaf 5.30 uur kan op die dag voor de ze ronde om het IJsselmeer worden in geschreven in café Mastenbroek, Nec- kerdijk 4, Purmerend. Het vertrek vindt daarna plaats in eigen tempo tussen 6.00 - 6.30 uur. Er wordt gereden aan de hand van een duidelijkebeschrijving. De begeleiding bestaat uit een tweetal volgauto's en een groep „achter"- fietsers die de rit met een snelheid van ca. 25 km/uur zullen volbrengen. Be langstellenden kunnen zich hierbij va naf de start aansluiten. Onderweg krijgt men voorts enige verfrissingen aangebo den. Nadere inlichtingen zijn verkrijg baar bij Frits Reek, tel. 023 - 272091. HSV TENNIS Het le zondag heren-team kwam af gelopen zondag niet verder dan een 3-3 gelijkspel tegen Elckerlijc II, ter wijl het 2e zondag mixed-team een fraaie 5-3 overwinning behaalde op Oudorp VI, waardoor zij a.s. zon dag in Heiloo kampioen in hun poule kunnen worden. Bij de zaterdag-heren heeft het 2e team tegen het Zeswielen V niet kun nen bolwerken (5-1), zodat dit Alk- maarse team terecht kampioen is ge worden van deze poule. Ook de 3e dames-team dat in de districtscompe titie speelt en vorige week L.T.V. met 4-2 versloeg, kan het kampioen schap praktisch niet meer ontgaan. De overige uitslagen luiden: zondag - heren TV Zaanstad-zuid I - HSV II 6-0, zondag - mixed HSV I - Hogedijk II 2-6, zaterdag-heren HSV I - Elcker lijc 2-4, Sigma II - HSV III (kampioen) 2-4. District-dames HSV I - Alkmaar I 3-3, TC Bergen III - HSV II 5-1, kring-dames Akersloot IV - HSV I 2-2, HSV VI - Akmaar 19 2-2, Schoorl II HSV 10-4. HEILOOËR BRIDGECLUB Dinsdag 20 mei Rood, 1. mv. Hoff - hr. Tamminga 61,1, 2. ds. v.d. Velden - Visser 47,9. 1. ds. Klerk - Stark 64,6, 2. hr. Evers - Vendel 52,1. Geel 1. fm. Krom 56,3, 2. fm. Bies 55,25. 1. fm. v.d. Laan 68,05, 2. ds. Haafkens - Wijnbeek 55,55. Donderdag 22 mei Rood 1. hr. Bader - Koster 54,85, 2. ds. de Bruyckere - Ritchie 54,15. 1. mw. Goldsteen - hr. Tamminga 56,25, 2. ds. Stark - Slob 49,30. Groen 1. ds. Feller - Löhr 55,85, 2. ds. v.d. Goot - Koens 55,40. 1. fm. haan 67,50, 2. fm. Bies 53,55. Bruin 1. mw. v. Swol - hr. Huiberts 60,85, 2. fm. Alberts 48,35. 1. hr. jacobs - Laan sr. 65, 2. ds. v.d. Dool - Neyens 64,15. Afzeggen: op de avond vóór de speela vond zowel voor de dinsdag- als don derdagavond bij de hr. Löhr, tel. 330052. Wilt u eens een keer meespelen? Dan s.v.p. contact opnemen met de heer Löhr, tel. 330052. T.V. HEILOO Schreven wij veertien dagen geleden dat de spanning in de tenniskompetitie zou toenemen, wel dat is gebeurd. De zaterdagcompetitie is dit weekend afgesloten. Bij de jeugd zijn drie kampioensteams te vermelden, t.w. Heiloo II tot 14 jaar en Heiloo I en II tot 18 jaar. Bij de senioren is het gebleven bij de vorige keer genoemde 3 kampioens teams. De kans bestond voor het 2e en 4e team om ook kampioen te worden, maar helaas werden zij goede tweede in hun poule. In de zondagkompetitie gaat het heel wat minder. Het le en 3e team moeten a.s. zondag hard werken om zich in hun afdeling te handhaven. 'T jeugdige Heiloo IV team is nu reeds kampioen door de fikse overwinning van 7-1 op de Zeswielen. Onze felicitaties. De spanning zit er verder nog steeds in, daar nog diverse teams kampioen kun nen worden op de laatste speeldag. Wij wensen hen alle sterkte toe en houden u op de hoogte. POSTDUIVENVERENIGING LUCHTPOST HEILOO Om 9 uur werden de duiven in Venette gelost. Deze plaats in Noord Frankrijk ligt op ongeveer 380 km van Heiloo. Met een matige west-zuid westenwind behaalde de eerste duif om 13.26 uur het hok van Ans Kooy. De gemiddelde snelheid was bijna 86 km per uur. De laatste prijsduif werd door de Comb. Molenaar om 13.35 uur geconstateerd. Er waren 254 duiven ingekorfd, de 51 prijzen werden gewonnen door: Ans Kooy (53 mee) 1, 4, 6, 8, 13, 14, 18, 19, 22, 23, 24, 28, 34, 36, 41, 43, 44, 48 en 49; Simon Meijssen (10) 2, 32; Com. Adrichem/Kaandorp (20) 3, 12, 45 en 46; Theo v.d. Berg (12) 5, 9, 11, 15,20, 26, 29, 40; Johan Pepping (10) 7, 17, 39; Co de Haan (8) 10, 30, 35, 47; Henk Lases (13) 16, 37; Rien Meijer 622) 21, 27; Com. Molenaar (12) 25, 31, 50, 51; Gerard Schouten (2); Simon Leijen (11) 38. Winnaar aangewezen poule Simon Meijssen, damesprijzen voor Ans Kooy, Comb./Kaandorp, en Johan Pepping. ÜuÉÉÉÉs De muziekschool stelt zich ten doel het "...geven van muziekonderwijs in de ruimste zin van het woord..." (statuten V.M.S.). Tegenwoordig spreken we liever van muzikale vorming. Deze is gewoonlijk gericht op leerlingen vanaf 7 jaar. (Groep 4 basisonderwijs). Met ingang van de kursus 1986-1987 willen we ook jonge re kinderen toelaten voor de volgende instrumenten: blok fluit en piano en voor A.M.V. oriëntatie. Ook volwassenen zijn van harte welkom als leerling. Bo vendien zijn er voor hen speciale kursussen. In de komende paragrafen wordt ingegaan op de lessen en kursussen die de school te bieden heeft: Algemene muzikale vorming Instrumentale lessen/zanglessen Kursussen voor volwassenen Samenspel Schoolconcerten Begeleiding leerkrachten basisonderwijs Algemene Muzikale Vorming (A.M.V.) Het doel van de lessen algemene muzikale vorming is: - oriëntatie op het gebied van de muziek en muziekschool. - verkrijgen van algemene muzikale vaardigheden. Instrumentale lessen Er wordt les gegeven op (vrijwel) alle instrumenten. Gedurende de eerste drie jaren worden de lessen gege ven aan (kleine) groepjes. Hierdoor is het mogelijk de les sen een half uur te laten duren, zonder de lesgelden buitengewoon te verhogen. Solozang Vanwege de aard van het vak: ("Solozang") zijn de les sen altijd individueel. Het goedkopere groepstarief is der halve niet van toepassing. Kursussen voor volwassenen Meer en meer krijgen volwassenen leerlingen aandacht in vorm van speciale kursussen. Deze zijn: I. Algemene Muziekleer. Kursusduur: 5 avonden van 20.00-21.30 uur (donderdagavond). Kursusgeld f 65,00. II. Muziekgeschiedenis. Kursusduur: 5 avonden van 20.00-21.30 uur (donderdagavond). Kursusgeld f 65,00. III. Kennismakingskursus. De bedoeling is volwassen leerlingen de mogelijkheid te bieden om te proberen hoe het leren bespelen van een instrument hen bevalt. De kursus bestaat uit 10 lessen van 11/2 uur. Aan een groep van 8 volwassen kursisten wordt les gegeven op alt-blokfluit. In december, zijn de kursisten in staat enkele van de bekende Sinterklaas- en Kerstliedjes te spelen. Kursusgeld f 75,00. IV. Blokfluitlessen voor beginners. Aan groepjes van tien leerlingen worden de eerste beginselen van blokfluitspelen onderwezen. Hierbij is het de bedoeling zo snel mogelijk aan samenspel- groepen te kunnen deelnemen. Kursusduur: 39 lessen van 45 minuten (tijdstip in overleg). Kursusgeld f 190,00. V. Ensemble-(bege-)leiding. Veel kleine (huis)-ensembles zoeken naar betaalbare vakkundige leiding. De muziekschool kan deze lei ding geven. In overleg met het ensemble wordt een begeleidings-programma opgesteld. VI. Solfège, Algemene Muziekleer, Vormleer. Voor gevorderde volwassen leerlingen die zich inten siever met de instrumentstudie en de muziek in het algemeen willen bezighouden, kan een speciale kur sus worden gegeven. De precieze inhoud en de kur- susavond wordt in overleg met de kursisten bepaald. Kursusduur: 30 lessen van 60 minuten. Kursusgeld: f 185,00. Samenspel Voor velen krijgt het muziekmaken een extra dimensie wanneer het in ensembleverband wordt gedaan. De school stimuleert het ensemblespel door per week tien uren daarvoor beschikbaar te stellen. Leerlingen die mini maal twee jaar les hebben gehad, komen voor ensem blespel in aanmerking. Zij kunnen kiezen (indien er plaats is) uit: Big-Band - Blokfluit-ensembles - Roek-ensembles - Popgroepen - Vocaal-ensembles - Koperblaas-ensembles - Volwassenen-ensembles - Gitaar-ensembles - Houtblaas- groep - Slagwerk-ensembles - Blaas-ensembles - Basis koor - Strijkorkest. Begeleiding leerkrachten basisonderwijs De muziekconsulent begeleidt de leerkrachten van het basisonderwijs. Dit geschiedt op verschillende manieren. Zo kan gekozen worden voor team- of individuele begelei ding. Daarnaast worden speciale kortlopende kursussen voor onderwijzers en onderwijzeressen van bovenge noemd onderwijs georganiseerd. Het Basiskoor Heiloo is een koor voor alle kinderen in Heiloo e.o. Door kinderen wekelijks nieuwe liedjes te leren en in een gezellige speelse sfeer te werken aan een ge zond stemgebruik wordt een verzameling liedjes en methoden opgebouwd, waaruit het basisonderwijs kan putten. De leden van dit kinderkoor betalen slechts f 10,per jaar om de materiaalkosten te dekken. leder die besluit tot de aanschaf van een instrument is uiter aard vrij te kopen waar hij/zij wil. Toch willen wij u attenderen op de mogelijkheden en voorde len die de school u te bieden heeft. Wanneer u via de school tot aanschaf overgaat weet u ze ker een goed instrument in bezit te krijgen. Bovendien kunnen wij als school goede garantievoorwaarden be dingen bij de leveranciers. Tevens heeft u dan het recht het instrument te verkopen via de school. Hiermede verkleint u het risico een miskoop te doen aanzienlijk. Ook kunt u gedurende één jaar een instrument huren. Indien de studie wordt voortgezet, dan bent u verplicht het gehuur de instrument te kopen voor een bedrag dat gelijk is aan de nieuwprijs minus de betaalde huur en waarborgsom. Bovenstaande geldt niet voor de toets- en strijkinstrumenten. Daarvoor verwijzen we u naar fir/na's op dit gebied in Alk maar en Haarlem. Ook blokfluiten en slagwerkinstrumentarium kunnen niet worden gehuurd. De huurtarieven kunt u verkrijgen op de administratie. De evenementencommissie bestaat uit ouders en docenten, die op zich hebben genomen maandelijks een bijzondere aktiviteit te organiseren, zoals: - koffieconcerten - samenspelweek/ -dagen - Sint-Nicolaasviering en Kerstuitvoering - "Open Dag" - "Heiloo Vrij-spel" Op gezette tijden organiseren de docenten speelavonden, waarop zij hun leerlingen laten "optreden voor publiek". Deze mini-concertjes worden in de "Uitkijkpost" bekend gemaakt. Bij alle genoemde aktiviteiten bent u van harte welkom. (HAFABRA) Leden van de Heilooër Amateur blaasorkesten, die woon achtig zijn in de gemeente Heiloo, kunnen gedurende een beperkt aantal jaren lessen volgen tegen een speciaal tarief. De aanmelding dient dan via de vereniging te geschieden. Deze leerlingen kunnen, indien zij het vereiste niveau heb ben bereikt, deelnemen aan de Rijkserkende Hafabra- examens A, B, C en D. Kursusgelden Deze kunnen desgewenst in gelijke termijnen worden betaald. Restitutie Soms zal, bij langdurige afwezigheid van een leerkracht, teruggave van lesgeld moeten plaatsvinden; dat gebeurt dan m.i.v. de derde keer van zijn/haar absentie binnen een kursusjaar. Wij attenderen U erop dat in principe elke inschrijving bindend is voor het gehele schooljaar. Degenen, voor wie de hoogte van de lesgelden een belet sel is om deel te nemen aan de lessen van de Volkmu ziekschool, kunnen een beroep doen op het Studiefonds Muziekonderwijs van de Gemeente Heiloo. In juni 1986 verschijnt in de plaatselijke pers een adver tentie, waarin het Gemeentebestuur de te hanteren nor men bekendmaakt. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de Volksmuziekschool en op de gemeentesecretarie. (Inleveren vóór 15 september). Bij laatstgenoemde adres (afdeling onderwijs, dhr. J. Beelen) zijn ook inlichtingen te verkrijgen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de Volksmuziek school en op de gemeentesecretarie. (Inleveren vóór 15 september). Bij laatstgenoemde adres (afdeling onderwijs, dhr. J. Beelen) zijn ook inlichtingen te verkrijgen. Het gemeentebestuur van Egmond kan aan ouders van leerlingen afkomstig uit deze gemeente die de Volksmu ziekschool Heiloo bezoeken, een bijdrage verlenen in de kosten van het muziekonderwijs. Voor nadere inlichtingen over de bijdrageregeling kunt u zich wenden tot de Afdeling Financiën, Zwartendijk 1, 1931 CK Egmond aan Zee, tel. 02206-1154. Algemene Muzikale Vorming A.M.V. - Oriëntatiejaar/zonder instrument - A.M.V. - A.M.V. samenspel Instrumentale lessen - 1e studiejaar (groepslessen) - 2e studiejaar (groepslessen) - 3e studiejaar (groepslessen) - 4e studiej. (individuele lessen) - 5e studiejaar en later (individuele lessen) Zanglessen Ensemble spel: - Leerlingen - Niet leerlingen Hafa-leerlingen Inwoners Inwoners Heiloo andere gem. 185,00 inclusief 25,00 550,00 550,00 550,00 640,00 640,00 f 185,00 inclusief 25,00 Het Stichtingsbestuur bestaat uit zeven personen. De ouders worden vertegenwoordigd door vier leden, terwijl de overi gen namens het gemeentebestuur zitting hebben. Meer informatie: Meer informatie en aanmeldingsformulier kunt U krijgen aan de school of worden op uw verzoek toegezonden, 't Veld 1, 1852 GG telefoon (tijdens kantooruren) tel. 072-332460.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4