stoffen tfü stoffen Politieberichten mm hier kunt u terecht met: GEMEENTE HE1LOO Heiloo gaat de probleemstoffen inzamelen met de hulp van de detailhandel Dat kan met ingang van morgen, donderdag 29 mei, anders 1. batterijen 2. fotochemicaliën 3. verf, oplosmiddelenen lijm mmrn 4. medicijnen 5. cosmetica 6. bestrijdingsmiddelen 7. afgewerkte olie 8. accu's Voortaan kunt u die spullen inleveren. Hoe? Waar kunt u met uw spullen naar toe? de gemeente heiloo en de detailhandel verzamelen KADERCURSUS KREATIEVE HANDVAARDIGHEID UITKIJKPOST 28 MEI 1986 PROBLEEMSTOFFEN Tien tegen één dat in uw schuur of op uw zolder een paar blikken met restjes ingedroogde verf staat. Of lijm waar niets meer mee te beginnen is. Of bestrij dingsmiddelen die u niet meer gebruikt. Naast wat overgebleven medicijnen ligt een kapotte thermome ter. Het meeste daarvan zou u in de vuilniszak hebben gestopt. De fixeer en de ontwikkelaar waren mis schien de gootsteeq ingegaan, de afgewerkte motor olie had u bij uw garage ingeleverd, de accu be waard omdat die straks hopelijk nog wat oplevert. Want op donderdag 29 mei 1986 start in Heiloo de officiële inzameling van probleemstoffen uit huishou dens. Het inzamelen loopt via een heel netwerk van winkels en bedrijven. Elk inleveradres is herkenbaar aan een sticker op de deur. Eronder ziet u in één oogopslag met welke stoffen u er terecht kunt. Wat zijn dat: probleemstoffen uit huishoudens? En wat zijn de problemen? Het gaat hier om 8 groepen: Alle batterijen bevatten schadelijke stoffen voor het milieu. Afhankelijk van het type bevat een batterij kwik, Zilver, zink, cadmium of nikkel. Nu komen de batterijen via de huisvuilzak in het milieu terecht. Daarom vragen wij u alle gebruikte batterijen bij de winkelier in te leveren. Fotochemicaliën bevatten tal van giftige stoffen. Bij voorbeeld kwik en fenolen in ontwikkelaar en zilver in de fixeer. Deze stoffen verdwijnen nu vaak door de gootsteen. Zij verstoren de biologische zuivering van het afvalwater in de riool-waterzuiveringsinstallatie. En zo raakt ons (oppervlakte)water verontreinigd. Deze bevatten vaak oplosmiddelen en veelal kleurstoffen op basis van lood of andere zware meta len. Gooi daarom restjes weg. jpok lijmen bevatten schadelijke stoffen zoals con- lerveringbmiddelen en oplosmiddelen. En dat bplosmidèelen zoals terpentine en. wasbenzine niet vriendelijk voor het milieu zijn is u waarschijnlijk al bekend. Oude medicijnen, waarvan de gebruiksdatum is ver streken kunnen zeer gevaarlijk zijn voor de gezond heid. Ook voor het milieu zijn ze zeer schadelijk. Dat geldt ook voor medicijnen bestemd voor huisdieren. Bij de thermometers is het kwik de grote boosdoe ner. Denk eens aan permanent-vloeistoffen, ontha- ringsmiddelen en oplosmiddelen voor nagellak: Ge zien de schadelijkheid van al de stoffen wordt in ie der geval aanbevolen resten ervan te bewaren en in te leveren. Er zijn veel bestrijdingsmiddelen in omloop. Het is moeilijk aan te geven welke stoffen zeer schadelijk zijn en welke minder. Om risico's te voorkomen is het daarom het beste restanten van deze middelen in te leveren. Spuitbussen bevatten naast de stoffën waarvoor ze zijn aangekocht vaak milieu-onvriendelijke drijf- gassen. Eén enkele liter olie die via een straatput open water bereikt, dekt 2000 vierkante meter af met een on doordringbare laag. Ook voor zuurstof! Gebrek aan zuurstof geeft sterfte aan vissen en micro-organis men. Olie wordt in het water of in de bodem slechts heel langzaam afgebroken. Wie weieens een druppel accuzuur heeft gemorst, weet wat het kan aanrichten. Bovendien kan het ma teriaal opnieuw worden gebruikt. We moeten er met z'n allen een goede gewoonte van gaan maken, telkens als we iets kopen, de af dankertjes mee te nemen. Net als bij de glasbak. Alleen op die manier komen we in Heiloo op een ver standige wijze van onze 7.000 kilo probleemstoffen af. Want zoveel is het ieder jaar opnieuw! Maak er een vaste gewoonte van het zo te doen: batterijen: kunnen zo in de speciale emmer bij de winkelier fotochemicaliën: u koopt één keer voor vijf gul den twee kannen bij uw fotohandelaar en voortaan krijgt u voor elke ingeleverde volle kan een lege mee Denkt u erom fixeer en ontwikkelaar apart te hou den! verf, lijm en oplosmiddelen: uw winkelier heeft daarvoor speciale kratten staan medicijnen en thermometers: de tuimelbak staat achter de toonbank om te voorkomen dat kleuters er 'snoepjes' uit halen; kapotte thermometers niet in de bak, maar apart afgeven cosmetica: kunnen in de tuimelbak achter de toonbank worden gedeponeerd. bestrijdingsmiddelen: afgeven in de winkel, die er verpakkingsmateriaal voor heeft staan afgewerkte olie: inleveren in de kan waarin u de motorolie heeft gekocht; de bedrijven nemen uw afgewerkte olie ook in wanneer u die elders heeft gekocht accu's: gewoon afgeven bij het desbetreffende bedrijf. Voor inlichtingen kunt u bellen met de afdeling Open bare Werken van de gemeente Heiloo: tel. 072-330001 (tussen 8.00-11.00 uur). BATTERIJEN Shell Quick Service Station "De Loet" v.d. Feen de Lilleweg 7 Blokker B.V., Heerenweg 40 Drogisterij Jef Letschert, Heerenweg 148 J. H. Wuijts, optiek en fotohandel Heerenweg 151 C 1000, Voordeelmarkt, Het Hoekstuk 6 Ria Giesbertz, boekhandel en 1001 kado-artikelen, Het Hoekstuk 8 Tuincentrum "Heiloo" Hoogeweg 69 Luuk van Raalte B.V., Kennemerstraatweg 99 B en W Supermarkt, Kennemerstraatweg 115 Radio Bakker, Kennemerstraatweg 255 "Foto-Kino Heiloo" Kennemerstraatweg 330 Herman Kwaad, juwelier-horloger Kennemerstraatweg 414 Gebr. v.d. Gragt, 't Loo 4 Strego B.V., 't Loo 6 Foto-Video Flandria 't Loo 9 Zwetslootdrogisterij/parfumerie 't Loo 14-15 HEMA, 't Loo 25-32 N. Zomerdijk, ijzerwaren-gereedschappen 't Loo 32 Bril-Optiek Mulder, 't Loo 40 Albert Heijn N.V., 't Loo 50 Martin Hoebe, fietsen, Stationsweg 2 v.d. Peet's Vakhandel Stationsweg 51 B en W Supermarkt, Stationsweg 67 Boersen, fietsenhandel, Stationsweg 79 Simon Peek, horloger-juwelier, Stationsweg 85A Intratuin Wielinga Heiloo B.V., Vennewatersweg 15 Wiefix Doe Het Zelf Centrum, Westerweg 156 H. Zonneveld, autorette, Westerweg 251 Fa. Kosters en Zn., Westerweg 258 R. B. Bosman, fietsenhandel, Westerweg 295 Grosmarkt 5, B.V., Westerweg 316 Super Discount, Zevenhuizerlaan 3 FOTOCHEMICALIËN "Foto Kino Heiloo", Kennemerstraatweg 330 Foto-Video Flandria, 't Loo 9 Fotostudio Bloothoofd B.V., Nijverheidsweg 4 VERF, OPLOSMIDDELEN EN LIJM Decorette Ursem, Heerenweg 144 Deco Home Schilder Bolten, 't Loo 5 HEMA, 't Loo 25-32 Intratuin Wielinga Heiloo B.V., Vennewatersweg 15 Wiefix Doe Het Zelf Centrum, Westerweg 156. Deco Home Schilder Bolten, Westerweg 259 MEDICIJNEN/THERMOMETERS Kliniek voor kleine huisdieren, Commandeurslaan 1 Drogisterij Jef Letschert, Heerenweg 148 Drogisterij 't Hoekstuk, Het Hoekstuk 14 Drogisterij Zwetsloot, 't Loo 14-15 Apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17 Apotheek Heylo, Stationsweg 53 Jan Ranzijn, Dierenspeciaalzaak, Stationsweg 88 COSMETICA Drogisterij Jef Letschert, Heerenweg 148 C 1000, Voordeelmarkt, Het Hoekstuk 6 Ria Giesbertz, boekhandel en 1001 kado- artikelen, Het Hoekstuk 8 Drogisterij 't Hoekstuk, Het Hoekstuk 14 B en W Supermarkt, Kennemerstraatweg 115 Drogisterij Zwetsloot, 't Loo 14-15 HEMA, 't Loo 25-32 Albert Heijn N.V., 't Loo 50 Apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17 B en W Supermarkt Stationsweg 67 M.J.L., ruitersport en vrije tijd, Westerweg 279 Grosmarkt 5 B.V., Westerweg 316 Super Discount, Zevenhuizerlaan 3 BESTRIJDINGSMIDDELEN Tuincentrum "Heiloo", Hoogeweg 69 Het Dierenhuis, 't Loo 37 Jan Ranzijn, Dierenspeciaalzaak, Stationsweg 88 Intratuin Wielinga Heiloo B.V., Vennewatersweg 15 AFGEWERKTE OLIE G. P. Groot B.V., Hoogeweg 72 HEMA, 't Loo 25-32 Martin Hoebe Fietsen, Stationsweg 2 AFGEWERKTE OLIE/ACCU'S Shell Quick Service Station "De Loet", v.d. Feen de Lilleweg 7 Garage M. C. Zander, Kennemerstraatweg 105 De Bruijn-Blokker, Kennemerstraatweg 189 Autobedrijf v/h Eduard de Vries B.V., Kennemerstraatweg 526 Hoesbergen Autobedrijf B.V., Pastoor van Muijenweg 9 Autobedrijf Stef Visser, Nijverheidsweg 8 Intratuin Wielinga Heiloo B.V., Vennewatersweg 15 Autobedrijf Bleeker, Westerweg 226 H. Zonneveld, Autorette, Westerweg 251 Fa. S. Morsch en Zn., Westerweg 308 Autobedrijf Hans Zoon, Het Zevenhuizen 40 Een folder met meer informatie is deze week bij de Uitkijkpost ge voegd en is tevens op de genoem de adressen verkrijgbaar. De winkels zijn herkenbaar aan het groen-zwarte vignet. LUILAK £)e luilak-nacht heeft de politie niet eer werk opgeleverd dan in voorgaan- e jaren het geval was. Helaas waren er ^el weer de nodige zinloze vernielingen, jverden spuitbussen her en der gehan teerd, terwijl ook auto's de weg werden opgeduwd. Sinds de luilakwiering' is er bij de politie melding gemaakt van ^iverse andere vernielingen. Merkplaatjes tn de afgelopen week werden veel auto's Opengebroken, onder andere in de Ègmonden waar het redelijke strand heer voor extra drukte zorgde. Voorts berden merkplaatjes van auto's gestolen |ls ook geluidsapparatuur en een fiets- fas. Geweldpleging Vorige week werd een groepje jongeren door de politie aangehouden. De reden hiervoor was openlijke geweldpleging. t)e jongeren raakten zonder een duide lijke reden slaags met elkaar. JOY RIDING In Limmen werd vorige week een gele VW Polo uit een garage gehaald en gebruikt voor joy-riding. Later op de zelfde dag stond de wagen weer keurig in èen afgesloten garage. Tuin Midden in de nacht zag een inwoner van Heiloo schimmen in zijn tuin. Waar schijnlijk door het aandoen van een lamp werden twee lieden voldoende verschrikt: zij kozen het hazenpad. Oplettendheid Oplettendheid van een burger heeft geleid tot de aanhouding van een inbreker. In Limmen werd een jonge man uit Alkmaar gesignaleerd in de showroom van een autobedrijf. De wakkere Limmenaar noteerde het ken teken van de auto en gaf een en ander door aan de politie. Bij aanhouding bleek de Alkmaarder ook elders door de politie gezocht te worden, niet voor een inbraak maar voor openlijke geweldple ging. Overigens werd in Limmen niets vermist. Op slot Doordat ramen en deuren door extra beveiliging goed op slot zaten, mislukte een poging tot inbraak bij een woonhuis Twee jongens uit Hilversum werden op het dak van een snackbar aangetroffen, waar zij probeerden binnen te komen. De thuiskomst van de zoon des huizes verschrikte inbrekers in Vredenoord. Minder gelukkig waren bewoners van Boekenstein, waar bij een inbraak de videorecorder werd meegenomen. Bij een auto-inbraak werd een leren jasje gestolen. Bevlogen Op 22 mei werd een man zonder vaste verblijfplaats aangehouden nadat hij een auto had gestolen in Heiloo. Door alcohol bevlogen kwam hij niet veel verder dan het verbinden van de dra den. Bromfiets Naast vijf aanrijdingen zonder letsel was er ook één mét letsel. Dat gebeurde op op de kruising Heerenweg-Kerkelaan, waar een auto en een bromfiets botsten. De jongen en het meisje, die op de brommer zaten, moesten met verwon dingen naar het ziekenhuis worden gebracht. Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen te Heiloo, perio de 12 mei 1986 tot en met 25 mei 1986. Goederen afhalen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. 1 Gele portemonnee met geldsinhoud, 1 blauwe rugzak, 2 sleutels aan ring, 1 luidspreker zonder ombouw, 1 blauwe rugzak met sportkleding, 1 blauwe schoudertas, 1 sleutel, 1 wit vest, 1 sleutel aan muskaton, 1 matrozenpet, sleutelhanger met vijf sleutels, 1 dames horloge, 3 sleutels, 1 digitaal dameshor loge, 1 siervelg, 1 zilveren kinderarm- bandie, 1 leesbril, 1 sleutel aan ring, 1 sleutel, lens van fototoestel, 1 dames portemonnee met geldsinhoud, 2 bank biljetten, 1 paar roze schoentjes, 1 fototoestel, 1 zwarte hond, 1 honde riempje, 1 portefeuille, 1 blauwe jas,*1 zwarte koffer, 1 skatebord, 1 herenhor loge, 1 ring met 6 sleutels, 1 sleutels in mapje, 1 groene portefeuille. BURGERLIJKE STAND HEILOO GEBOREN: Koen F., z.v. Crama, Willem J. en Francis H. S. Burgerjon; Ron F. M., z.v. Ferdinand S. G. Donkersloot en Paula C. M. Groot huizen; Ferry G. J., z.v. Johannes A. Pepping en Ingrid van Bedaf; Arjan, z.v. Jan Mooy en Saskia van Leeuwen; Daphne, d.v. Joannes F. A. Lau- renssen en Marion v. Dijk; Henderika J. M., d.v. Alfred R. Jacobs en Maria M. Kleinhout. ONDERTROUWD: Johannes T. van Schagen en Jolanda W. Visser; Cornelis T. Groot en Maria J. G. Janssen; Roelf J. Venema en Cathari- na J. M. van Rooijen. GETROUWD: Cornelis J. Mooij en Wilhelmina B. Reijns; Dick Doorne kamp en Edith J. van Bentum; Hans van de Weerd en Eveline J. F. Wit; Wilhelmus G. Rozing en Monique J. P. Bottemanne; Erik van Staveren en Carolina P. M. van Vuuren; Bob de Graaf en Elisabeth C. Bak; Peter Aalders en Linda Kok; Klaas de Vries en Alida C. Wagenaar; Hendrik G. van den Berg en Anna C. E. Krom. INGEZONDEN ZWEMMEN IN HET BAAFJE Het moet me even van het hart, dat ik - en velen met mij- blij zijn, dat ons prachtige eigen openluchtbad weer open is. Als je -zoals nu met dit mooie weer- je dagelijkse baantjes trekt door het zonverlichte water, goed op tempera tuur, dan is het jammer, dat, gezien de bezoekcijfers van de laatste jaren, blijk baar tè weinig mensen in Heiloo en omgeving beseffen, wat een voorrecht het is om zo'n mooi bad te hebben, dat bovendien een prachtige ligweide heeft met basketball-netten, picknickplaat sen, een mooie, grote en beschutte grasmat en tevens een gezellig terrasje met gelegenheid voor een "koppie". Wèl jammer vinden vooral de ochtend baders het, dat het zwembad nu pas om 10 uur opengaat. We hebben begrip voor de bezuinigingsnoodzaak, maar vragen ons af, vooral met het oog op het hoogseizoen, als ook de campings vol ziten, of 10 uur niet 9 uur zou kunnen worden. Dat late openingsuur maakt een (vakantie)dag zo kort en drukt daardoor wellicht het bezoekersaantal nog meer, terwijl buiten de vakanties om 9 uur de dames en heren nog vóór schoolzwemmen, dat om 10.15 uur begint, rustig kunnen zwemmen. Ik weet, dat ik namens velen pleit voor deze vervroeging en verder wil ik alle Heilooënaren oproepen, wat meer van ons mooie zwembad te genieten, zodat we met z'n allen de ontegenzeggelijk grote tekorten flink kunnen wegwerken, want - ZWEMMEN IS GEZOND A.C. Posch-Michels. Na een succesvol examen van de eerste groep kursisten die daarmee in Castri- cum deze 2-jarige kursus hebben afgeslo ten organiseert de Stichting Beeldende Vorming Castricum dit jaar 2 nieuwe cursussen. U kunt hieraan deelnemen op de maandagavond van 19.30-22.00 uur of op de donderdagmorgen van 9.00-11.30 uur. Degenen die enkele weken geleden op de druk bezochte tentoonstelling van werk van eindexamenkandidaten aanwe zig waren hebben een idee kunnen krijgen van het aanbod van materialen en technieken, en van het werk dat zoal gemaakt wordt tijdens deze kursus. Er wordt gewerkt met o.a. klei, gips, papier, karton, druktechnieken, hout, metaal en textiel. De kursus is voor iedereen die zich op het gebied van handvaardigheid wil bekwamen en voor degenen die werk zaam zijn of willen gaan worden in buurthuizen, instellingen voor geestelijk of lichamelijk gehandicapten, peuter speelzalen, etc. Voor deelname is geen vooropleiding vereist. Aan het eind van het tweedejaar kan men een examen doen, dat wordt afgenomen door de VOBK. Wie informatie wil hebben kan een folder halen bij de plaatselijke biblio theek, of bellen met Marian Brugge- man, tel. 02518-53512. BEDEVAART NAAR BEAURAING Op 13 juni a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat het Nederlands Beauraing Co mité werd opgericht, sindsdien zijn er al tienduizenden pelgrims naar dit bede vaartsoord in de Ardennen gereisd om tot de Moeder met het gouden hart" te bidden en Haar hulde te brengen. Onze gecombineerde bedevaart voor ge zonden èn voor hen, die op een of ande re wijze extra-zorg behoeven, zal van 17 t/m 20 juni plaats hebben (voor de laatsten met speciale aangepaste touringcars). Voor degenen, die Fatima of Lourdes te ver, te kostbaar of te vermoeiend vin den, biedt Beauraing een welkome uit komst. Indien u met deze jubileumtocht meewilt, is spoedig aanmelding gebo den, n.l. vóór 1 juni. Wél is er in au gustus nog een bedevaart, maar dan al leen voor gezonde pelgrims (23 t/m 26 augustus). Folders en inschrijfformulier verkrijgbaar bij J. J. N. de Vries, Her enweg 43-B, 1935 AC Egmond-Binnen, tel. 02206-2106. Bedevaart naar Beauraing Van 17 t/m 20 juni per touringcar, voor gezonden. Van 17 t/m 20 juni per aangepast ver voer voor zieken, gehandicapten en ouderen. Van 23 t/m 26 augustus voor gezonden. Spoedige .opgave gewenst, eind mei wordt de inschrijving voor de juni- bedevaarten gesloten. Vraag folder en/of inlichtingen bij J. J. N. de Vries, Herenweg 43-B, Egmond- Binnen, tel. 02206-2106.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 5