halve prijs Zomervakantie-activiteiten gevarieerd en spectaculair halve prijs joseph van schagen heiloo anjer HALVE PRIJS onze totale kollektie voorjaar - zomer nu voor de halve prijs. 0u4 papier act/es in Hettoo MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN w Sport en Spet Naaldsierkunst MARIANNE RUIMT OP! 10 - 50% korting op de Z0MERGARENS NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Nu ook voor HEREN! HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD al onze regenmantels, mantelkostuums en pullovers (voorzien van een zwarte stip) nu voor de simon peek juuuelier z. 51e JAARGANG NO. 27-9 JULI 1986 winkelhof 't loo 20-22 KAPSALON BETTY T L00 Knippert 19.75 Knippen en wassen 22.50 Alleen voor heren deze maand: Knippen 10.75 - Wassen GRATIS. Qeopend van 9-6 uur, ook maandagmiddag en koopavond. Behandeling volgens afspraak: telefoon 332779. v.a. 388,- p. paar stationsweg 85a Heiloo 072-335730 STATIONSWEG 85 HEILOO Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1854 BC HEILOO Door gebrek aan ruim te is het voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst, h idien de ruimte het toelaat, z uilen wij de tekst zoveel mog gende week opnemen elijk vol- GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI? IN DE GLASBAK! Heerenweg 203, Heiloo, tel. 335620. Uitgebreid, plaatselijk en actueel Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) |W' Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072^333775) jm 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-14856). FÉ|/ Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! immwwi» Volgende week gaan in Heiloo voor het derde achtereen volgende jaar de zomervakantie-activiteiten van start. De mensen van het organiserende comité hebben er van alles aan gedaan om ook ditmaal weereen gevarieerd programma te maken. De verschillende activiteiten zijn verspreid over zes dagen in de ko mende drie weken. Wekelijks op dins dag en vrijdag is er ergens in Heiloo wel wat te beleven voor de jeugd. Dinsdag 15 juli wordt er begonnen met een creatieve dag. Deze wordt gehouden in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Nluijenweg 12. Lekker knutselen - -lijmen, timmeren, zagen en nog veel meer - met z'n allen. Allerlei materialen zijn beschikbaar, zoals klei, hout, vert, papier en oude lappen. Het knutselteest begint om 11.00 uur en het is niet onver standig om een boterhammetje mee te nemen voor tussendemiddag. Alle deel nemers betalen 1,50, maar daarvoor krijgen ze ook nog een consumptie. Vri'jdag 18 juli kan je lekker sporten. Op de bedrijfsvoetbalvelden van de HBV in Sportpark Het Vennewater is er dan namelijk een echte sportdag met al lerlei balspelen, een estafetterace en nog veel meer. Alle deelnemers worden naar hun leeftijd ingedeeld. Het kan natuur lijk gebeuren, dat het uitgerekend op die vrijdag slecht weer is. Dat weet je in Nederland nu eenmaal nooit. Is het weer te slecht, dan is er een alternatief programma in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Nluijenweg, met films en andere leuke dingen. Verplicht thuis blijven is er dus in ieder geval niet bij. De tweede week van het programma gaat heel erg nat van start. Op dinsdag 22 juli worden er namelijk in zwembad 't Baafje waterspelen gehouden. Daar voor moet je een beetje kunnen zwem men. Wat er verder gaat gebeuren blijft een verrassing tot iedereen in het zwem bad van de partij is. Voor het zwem- festijn moet ieder kind een eigen bijdra ge van 1,50 betalen, maar dat hoeft geen probleem te zijn. Ook bij de wa terspelen geldt dat er bij slecht weer een alternatief programma is in het Bruno- gebouw. Disco Op vrijdag 25 juli gaat alweer de vierde activiteit van het zomerprogramma van start. Dat gebeurt in het Bruno-gebouw, waar een te gekke disco wordt gehou den. De eerste pop-klanken worden om twee uur 's middags de zaal ingeslingerd en het eindigt om ongeveer half zes. Een speciale jury zal tijdens de disco alle dansers en danseressen eens goed bekij ken en in de loop van de middag worden de beste swingers met een prijsje be loond. Ook voor deze middag is er een eigen bijdrage van 1,50. Dinsdag 29 juli zit het er alweer bijna op voor deze zomer. De voorlaatste activi teit is een spelletjesdag, weer te houden op de bedrijfsvoetbalvelden in Sport park Het Vennewater. Het programma begint 's middags om 13.00 uur en je kan van alles doen: zak lopen, ring wer pen, blikjes gooien en noem maar op. De deelname kost 1,50, waarvoor je ook nu weer een gratis consumptie krijgt. Om een uur of vier is het uit met de pret. Bij slecht weer is er opnieuw de uitwijk-mogelijkheid naar het Bruno- gebouw. Op de eerste dag van augustus (vrijdag 1) is 's middags vanaf 14.00 uur het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Nlui jenweg het domein van alle play- backers. De nieuwe Michael Jackson of Madonna, nog langere baarden dan ZZ Top, het is aan de jury om uit te zoeken wie het beste een artiest of een groep kan nadoen. En om er een echt feest van te maken is juist op deze dag publiek van harte welkom, want voor een lege zaal voelt niemand zich een echte ster. (Natuurlijk is publiek ook bij de andere activiteiten welkom!) Een fotograaf zal van alle deelnemers en deelneemsters een plaatje schieten terwijl een te gekke presentator de show aan elkaar praat. De entree voor de toeschouwers is één gulden, waarvoor ze ook nog een con sumptiebon ontvangen. Inschrijven lot vrijdag! Van alle zomervakantie-activiteiten sa men is enige weken geleden een boekje gemaakt. Door omstandigheden zijn deze pas in de laatste of één na laatste week voor het begin van de grote vakan tie op de Heilooër basisscholen uitge deeld. Het kan dus best zijn dat men dacht al te laat te zijn om zich op te ge ven. Daarom heeft het comité besloten de inschrijftermijn te verlengen. Ieder een kan zich nog tot en met aanstaande vrijdag (11 juli) opgeven voor deelname aan één of meer van de activiteiten. Opgeven is heel gemakkelijk. Op een briefje schrijf je je naam, adres, tele foonnummer en leeftijd. Bovendien vermeld je aan welke van de zes activi teiten je wilt meedoen. Voel je wat voor de playbackshow, dan moet je de naam en het nummer van de artiest of groep invullen, die je wilt imiteren. Dit briefje V stop je in een enveloppe, welke je stuurt naar of in de bus stopt bij Carola Zwartjes, Pastoor van Muijenweg 14 in Heiloo. (Dit is het kantoor van de jon gerenwerkster op de hoek van het schoolgebouw naast het Bruno-gebouw, te herkennen aan de blauwe gordijnen). Wanneer jouw opgave binnen is, kom je direct op de deelnemerslijst. Wie helpt mee? Wanneer er weer net zoveel kinderen aan de zomervakantie-activiteiten mee doen als vorig jaar het geval was, is het voor het organiserende comité onmoge lijk om al het werk alleen te doen. On danks eerdere oproepen hebben nog maar (te) weinig mensen zich gemeld om de helpende hand te bieden. Vrijwil ligers zijn noodzakelijk om de kinderen een paar prettige dagen te bezorgen. Dus, een ieder die dat wil, kan zich op geven als vrijwilliger. Dat kan door een briefje met naam, adres en telefoon nummer in te leveren bij of te sturen naar het hiervoor reeds genoemde adres. Vergeet niet aan te geven bij wel ke activiteit u wilt helpen. Voor de acti viteit wordt gehouden, worden de vrij willigers benaderd over het hoe of wat ervan. model vuurdoorn GESLAAGD Onze plaatsgenoot Hans Butler is aan de Technische Hogeschool te Delft met lof geslaagd voor het doctoraal examen in de elektrotechniek. Zaterdag 12 juli Sportvereniging H.S.V., parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Tussen 10.00 en 14.00 uur. Atletiekvereniging 'Trias', kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Alle werkdagen Muziekvereniging 'Eensgezindheid', Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Clemens Willibrordschool, container naast de Gros-markt, hoek Wester- weg/Ewislaan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234 voor vrijdag 12.00 uur (b.g.g. 332942). Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Het team uit onze regio dat de elfsteden-estafette-loop volbracht. ELFSTEDEN-ESTAFETTE-LOOP Zaterdag 28 juni werd de eerste Elfsteden-estafette-loop gehouden, een ploegentocht over ruim 200 km langs al le bekende steden van de gelijkgenaam- de schaatstocht. Ook deze regio was present tijdens deze monstertocht met o.a. Theo Velseboer uit Heiloo en Peter Rood en Peter de Geus uit Akersloot. Het gebeuren groeide uit tot een enorme happening, waarbij de lopers, maar ze ker het ook weer in grote getale opgeko men publiek, zich van hun beste kant lieten zien. Elke ploeg, bestaande uit twaalf deelne mers, diende een atleet aan te wijzen om een gedeelte van het trajekt - gelegen tussen twee van de elf steden - af te leg gen. De eerste loper - Harm Losekoot uit Oosthuizen - ging 's morgens om vijf uur van start in Leeuwarden, terwijl de laatste - Kees Hollenberg uit Akersloot - 's avonds om tien voor half negen fi nishte nabij de Bonkevaart. Vooral het trajekt naar Bartlehiem - ruim dertig km door niemandsland - le verde veel uitvallers op, echter niet de combinatie uit Heiloo en Akersloot, die ondanks de felle hitte stand hield, waar bij de verzorging van Tiny Leijen som migen letterlijk op de been hield. Veel bekenden uit de schaatswereld, zo als o.a. Atje Keulen en Jan Ykema, fun geerden als starter, tijdwaarnemer of deelnemer. Het enorme deelnemersveld werd gevolgd door maar liefst honder zestig bussen en andere voertuigen, het geen vergelijkingen met de Tour de France opriep. De deelname van het team werd moge lijk gemaakt door de financiële steun van Harry Lute Interieurverzorging te Uitgeest. Gezien het succes van deze dag heeft ploegleider Fred van Eist de in schrijving voor volgend jaar reeds klaar liggen. STUDIE TOELAGEN VIA DE PROVIfNCIE Ook voor het studiejaar 1986-'87 is het voor inwoners van de provincie Noord- Holland mogelijk een studietoelage aan te vragen bij het provinciaal bestuur. De bijdrage wordt gegeven als gift of als renteloos voorschot. De bedoeling van de regeling is om ou ders met studerende kinderen in staat te stellen de studie te bekostigen. Vooral mensen met een laag inkomen kunnen voor de regeling in aanmerking komen. De hoogte van de bijdrage is afhanke lijk van de studiekosten en van het bruto-gezinsinkomen. De studiekostenregeling is bedoeld voor inwoners van de provincie die een oplei ding volgen aan dag- of avondscholen voor voortgezetonderwijs. Daaronder vallen ook de zg. particuliere opleidin gen en tweedekans-onderwijs. Voor het volgen van de lagere school, het hoger beroepsonderwijs en universi taire opleidingen geeft de provincie geen bijdrage. Mensen die een studietoelage willen aanvragen, kunnen hiervoor een aan vraagformulier met folder en toelich ting aanvragen bij de afdeling Studie kosten van de provincie Noord- Holland, tel. 023-169933 (tussen 14.00-16.00 uur). TV HEILOO DORSTOERNOOl Onder zeer ideale weersomstandigheden is d afgelopen week het open Dorstoer- nooi bij TV Heiloo gehouden. De per- fekte organisatie en niet te vergeten het eigen huisorkest van de vereniging heb ben er voor gezorgd dat dit toernooi in een uiterst gezellige sfeer is verlopen. De vele bezoekers op de avonden en in de weekends hebben dan ook volop kun nen genieten van dit spektakel. Kortom als een toernooi zo verloopt, is het niet alleen een pluim voor TV Heiloo, maar een reklame voor de hele tennissport. Voor het eerst dit jaar is er gespeeld in drie speelsterkten, te weten Dl, D2, en C. De winnaars in de diverse groepen waren: groep C heren enkel 1. R. Zon- jee, 2. R. v. Toorenburg; heren dubbel 1 P. Hoorn en R. Zonjee, 2. J. Zuubier en T. v.d. Veldt. Groep dl ds. enkel 1 C. Koomen, 2. H. Hoeksema, ds. enkel 1 E Fanehey en R. v.d. Vliet 2 A. en H Ulot; gemengd dub bel 1 1 A. Ulot en F. Hekker, 2. G. v.d. Weyden en H. Neyens; heren enkel 1 P. Hoorn, 2. P. Botterman; heren dubbel 1 R. Ouwejan en T. Kruize, 2. J. v.d. Molen en D. Admiraal. Groep 2 dames enkel 1 A. Bouckens en A. Flaming; gemengd dubbel 1 J. Geluk en J. Groenhof, 2. L. Maas en A. Fran sen; heren enkel 1 J. Wapstra 2. M. v.d. Braak; heren dubbel 1 C. Zoon en F. Hekker, 2. H. v.d. Veldt en B. Koot. OUDE AMBACHTEN IN HET HOEKSTUK De winkeliers van winkelcentrum Het Hoekstuk doen er tijdens de zomer maanden van alles aan om het het win kelende publiek naar de zin te maken. Vanmiddag is om half twee een vrij markt van start gegaan voor kinderen tot twaalf jaar. Als u vlot bent en de Uitkijkpost op tijd heeft ontvangen, kunt u nog een kijkje gaan nemen. Vrijdag zijn er twee activiteiten in het overdekte centrum in Heiloo-West. Al lereerst worden er diverse demonstraties gegeven in tal van oude ambachten. Va naf half twee 's middags kan men hier van getuige zijn. 's Avonds is er weder om een optreden van de boerenkapel. De eerste deuntjes worden om 19.00 uur geblazen. MEERVOGELS AKERSLOOT Handbalvereniging Meervogels uit Akersloot organiseert in de maand juli op maandag,woensdag en vrijdag recre atieve sport- en spelavonden voor ieder een. Je kunt komen vanaf 18.30 uur en het gebeuren vindt plaats op het hand balcomplex aan de Boschweg. Er zijn geen kosten aan verbonden. .i.vi. x.4 ■uln (piinii luuyaujn uai tuyoicvuiuc nupy Tennisvereniging HSV Tot en met zondag 13 juli wordt er op het tenniscomplex aan de Bayershoffweg het open dubbeltoernooi D1/D2 214- en E 21 4- gehouden. Dagelijks worden wedstrijden gespeeld en op de slotdag kan men genieten van de finalepartijen. Programma Wielerstadion Alkmaar Vrijdag 11 juli: interlandwedstrijd voor amateurs en dames, aanvang 19.30 uur. Deelnemende landen: Nederland, Wales, Engeland en West-Duitsland. Dinsdag 15 juli: populaire baanwedstrijden in alle categorieën, aanvang 19.30 uur. Donderdag 17 en vrijdag 18 juli: kampioenschap van Nederland, amateurs achter volging, een nationaal sprinttoernooi voor dames en een stayerskoers voor ama teurs, aanvang 19.30 uur. ViZaterdag 19 juli: officieus zomerbaankampioenschap met een ploegenkoers over 75 km voor amateurs en profstayerswedstrijden, aan vang 19.30 uur. Fietstocht vereniging Handreiking Zondag 13 juli: fietstocht naar de Schermer, start om'10.30 uur vanaf het station in Alkmaar. Voor inlichtingen: tel. 072-114428 en 072-119745. HEILOOER VERENIGINGEN PROFITEREN VAN ANJERFONDS De collecte ten bate van het Anjerfonds heeft in Heiloo een bedrag van 2.640,00 opgebracht. De collectepre mie van 25 660,00) is als volgt on der vijf Heilooër verenigingen verdeeld: Toneelvereniging Falkland 82,50; Gemengde Zangvereniging Nieuw Le ven 165,00; Heilooër Harmonie-orkest Caecilia 103,15; Tamboer- en Majorettenkorps Nijen- burg 92,80; en Heilooër Operette Vereniging ƒ216,55. 'DE WERKVERENIGING: ZO WERKT HET' Gisteravond heeft de jongerenorganisa tie WJ-CNV haar videofilm 'De werk- vereniging: zo werkt het' gepresenteerd in jongerencentrum Buk Buk. Daarbij werd een exemplaar van de film over handigd aan de Coöperatieve Werkve- reniging Studio Star. Deze vereniging werd onlangs opgericht en produceert mode voor grote maten. Reeds enige jaren ziet de jongerenorga nisatie van het CNV in de oprichting van werkverenigingen een manier om te helpen de jeugdwerkeloosheid te bestrij den. Werkverenigingen zijn kleine be drijven, die door jongeren zelf worden opgezet. De bedoeling ervan is in de eerste plaats het scheppen van ar beidsplaatsen. Het maken van winst komt voor deze bedrijven op de tweede plaats, maar is natuurlijk noodzakelijk om in stand te blijven. Over deze werkverenigingen heeft de WJ-CNV met een groep van vrijwilli gers een documentaire van ongeveer twintig minuten gemaakt. De totstand koming van de verenigingen en de me ningen van de betrokken jongeren ko men aan de orde. De film zal met name worden gebruikt voor cursussen van de WJ-CNV, terwijl ook scholen en bedrij ven er gebruik van kunnen maken. Voor inlichtingen: Wyb Kusters WJ- CNV)020-242928 of 071-171124 (pri vé).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1