FLORALIA TENTOONSTELLING IN WINKELHOF 'T LOO Oud papier acties in Heitaa Bijlandere acties Verenigingsagenda finale opruiming MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN Sport en spet agenda NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN êflefapen fa A. J. VOS ai Keurslager Kees Burger deelt met gulle hand prijzen uit Hsy m OPRUIMING simon peek Mevrouw Volwerk wint foto-toto bij Foto Kino HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD Oma Greeuw wordt 100 jaar Bruria Boekhandel Avis -gN nu óók voor STAATSLOTEN Kortingen van 20% - 50% Wegens verbouwing met kleine prijsjes. Verkoop tijdelijk, van zaterdag 2 augustus tot en met dinsdag 12 augustus, Heerenweg 211 - Heiloo voorheen Porceleyn Huis. 51e JAARGANG NO. 30 - 30 JULI 1986 Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. sportpark enz. 0059 - 0388 - 0092 - 0576 - 0490 - 0812 - 0622 - 0793 - 0269 - 0150 - 0879 - 0616 - 0657 - 0200 - 0358 - 0995 - 0244 - 0371 - 0835 - 0427 - 0515 - 0960 - 0133 Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) r Redactie-adressen: 'H (Bf\< j Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) II IIV Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072-333775) J 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-14856) Dlt blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Traditiegetrouw organiseert de afdeling Heiloo van de KMPT ook deze zomer weer de jaarlijkse Floralia- tentoonstelling in 't Loo. Het wordt weer een echte, gezellige amateurexposi tie, die alleen kan slagen als u laat zien wat uw 'groene vingers' presteren. Dit jaar hebben we gekozen voor een gespecialiseerde Fuchsia - Floralia ten toonstelling. De bedoeling is dat de le den hun mooiste fuchsia's inbrengen voor keuring en expositie. Gerard Wa genaar zal zorgen dat de ingebrachte fuchsia's smaakvol worden gearran geerd op het plein bij de Hema. Tevens zal bekeken worden wie de mooiste Achimenes heeft opgekweekt uit de knolletjes die men die voorjaar op de le denavond heeft ontvangen. Voor het mooiste exemplaar is uiteraard een prijs beschikbaar. Inbrengen (leden!): donderdagavond 21 augustus van 6-8 uur. Ingang 't Loo naast 't Open Huis op het middenplein. Bel even naar de heer Kamer tel. 072-333523 als u een inzending heeft. Hij geeft graag alle verdere inlichtingen. Expositie: tijdens de winkeluren vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus. Er is een in formatiestand van de K.M.T.P. aanwe zig. Magda Bakker en Heieen Groot ge ven een doorlopende demonstratie bloemschikken met droogbloemen. De materialen worden met zorg geselec teerd en gedroogd waarna ze in eigen atelier verwerkt worden tot fleurige arrangementen. Een winnende compositie tijdens een eerdere tentoonstelling van de KMPT afdeling Heiloo in winkel hof 't Loo. Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier Lid Stichtiiig Bontwaarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 WINKELCENTRUM HET HOEKSTUK Aanstaande vrijdag is er voorlopig voor de laatste maal een demonstratie van verschillende oude ambachten nabij het winkelcentrum Het Hoekstuk in Heiloo-West. Vanaf half twee 's mid dags komen de ambachtslieden in actie. Ook de boerenkapel zal die dag, maar dan 's avonds vanaf zeven uur, voorlo pig voor de laatste keer een vrolijke deun door het overkapte centrum laten klinken. Op de woensdagen 13 augustus en 10 september wordt er in Het Hoekstuk een vrijmarkt voor kinderen tot 12 jaar gehouden. Als speciale attracties is er de eerste keer een springkussen voor de jeugd en de tweede keer kunnen de kin deren leuk geschminkt worden. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT GEBOREN Joris, zoon van: A.M. Butter en: A.M. Frantsen. Merijn Thomas, zoon van: P.A.M. Fluitman en: J.M.T.A. Boersen. OVERLEDEN Dhr. C.J. Leeuw, oud 81 jaar. Mevr. H. Cokken, oud 64 jaar. JUWELIER, Stationsweg 85A Heiloo, tel. 072-335730. J PLAYBACKSHOW MAAKT EIND AAN VAKANTIESPELEN Aanstaande zaterdag staat de laatste van zes zomervakantie-activiteiten op het programma. In het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 wordt 's middags vanaf 14.00 uur een playbackshow gehouden, waarvoor zich aardig wat kandidaten hebben gemeld. In principe duurt de show tot een uur of vijf, maar het kan natuurlijk gebeuren, dat alle kandidaten eerder op de bühne zijn geweest. In dat geval is er na afloop disco. Bij de playbackshow is publiek natuurlijk van harte welkom. Makelaar Taxateur o.g. Apotheken °°P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES Vrijdag 1 augustus Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huisactie 'Plan Zuid'. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234 bellen voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor: 332942. Zaterdag 2 augustus St. Benedictusschool, J.P. Hasebro%ekweg 21. Tussen 9.00 en 12.00 uur. Ook lom pen. Halen op vezoek: 331857. Handbalvereniging Foresters, parkeerterrein Laan van Muijs 'Egelshoek'. Tussen 8.00 en 17.00 uur. Halen op verzoek: 331724. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Alle werkdagen Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Westerweg/Kerkelaan. Ook lompen mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234 voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor: 332942. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Clemens Willibrordschool, container naast de gros-markt, hoek Wester weg/Ewislaan. Kook Heeft u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog wel bruikbaar zijn? Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contactadres voor Heiloo: J. Mensinga, Brasemcroftlaan 18, tel. 330261. Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde, afd. Heiloo Zaterdag 16 augustus: excursie naar het natuurpark Berg en Bos (Apeldoorn), met ondermeer een bezoek aan de Apenheul. Vertrek vanuit Heiloo: 8.00 uur (Witte Kerk). Kosten: leden hun huisgenoten 47,00, niet-leden 55,00. Opgeven bij C. Kamer, Heerenweg 108 te Heiloo, tel. 333523 (maandag 4 augustus). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Woensdag 30 juli: midgetgolf in Egmond aan Zee. Vertrek per fiets: 19.15 uur vanaf het postkantoor nabij het NS-station. Wie op eigen gelegenheid gaat, wordt om 19.45 uur verwacht bij de midgetgolfbaan, Julianastraat 78 te Egmond aan Zee. Inlichtingen: 332136 of 331097. SCHWUNG EN LICHTE AANRAKINGEN IN GALERIE WIMMENUM De gehele maand augustus vindt in Ga lerie Wimmenum een zeer belangwek kende expositie plaats. Er zijn tekenin gen en "gemengde technieken" van schilder/tekenaar Frans van Klingeren, en keramische beelden van Rino van Voorbergen. Frans van Klingeren, geboren in 1948 in Amsterdam, behaalde in '71 het einddi ploma Vrije Grafiek aan de Rietveld Academie en werkt nu ongeveer tien jaar als professioneel beeldend kunste naar in zijn atelier in Hoorn. Alleen al de titels van zijn werken ('Tn- dustrierestanten", "De Vlucht", "Ver brande Stad", bijvoorbeeld) doen ver moeden dat Van Klingeren een nogal sombere visie op het bestaan heeft. Ver woesting, verwording, vereenzaming zijn regelmatig terugkerende thema's. Dat zijn werk niettemin bekoorlijk is, komt doordat hij afziet van alle voor de h^nd liggende en grove effecten. Ken merkend voor Van Klingerens zeer ei gen stijl zijn de subtiele toetsen, alsof hij zijn onderwerp alleen maar lichtjes wil aanraken. Dat "aanraken" lijkt steeds op precies de goede plaats te ge beuren en dat maakt dit werk zo span nend en indrukwekkend en van een constant topniveau. Rino van Voorbergen (geboren in 1949 in Zuiddorpe) kreeg de basis van zijn kunstzinnige vorming in het Westduitse Ottersberg, maar beschouwt zich eigen lijk als autodidact. Vorig jaar juli expo seerde hij voor de eerste maal in Galerie uimmpniim moi keramische beelden, die allerwcgc lof oogstten. Ditmaal ex poseert uij voornamelijk zeer recente lijk gemaakte beelden, die nu nog meer opvallen door een perfecte materiaalbe heersing. Kenmerkend in zijn werk is het steeds in volkomen balans verkeren de samenspel van lijnen en vlakken. Het resultaat van dit samenspel is in elk beeld een bijna betoverende combinatie van "Schwung" en fijnzinnigheid. De expositie duurt van vrijdag 1 t/m zondag 31 augustus. Zondag 3 augustus vindt de officiële opening plaats. Gale rie Wimmenum (Herenweg 270, Eg mond a/d Hoef, net buiten het dorp richting Bergen) is geopend vrijdag, za terdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Mevrouw Volwerk, wonende aan de Metiusgracht 21 in ALkmaar is de ge lukkige winnares geworden van de foto toto prijsvraag van Foto-Kino aan de Kennemerst raat weg. De prijs werd ge trokken door notaris J.J. van Wijk. De prijs bestond uit een kleinbeeld camera met ingebouwde flitser. Elke drie weken wordt er een periodeprijs toegekend. Voor meer informatie: zie advertentie van Foto Kino elders in de Uitkijkpost. "v De winnaars van de kleurwedstrijd bij Keurslager Kees Burger namen af gelopen maandag hun prijzen in ontvangst. Ter gelegenheid van het feit dat slager Kees Burger in de Winkelhof 't Loo het predikaat keurslager kreeg, waren er al lerlei feestelijke aktiviteiten. Eén daar van was de kleurwedstrijd voor de jeugd. Uit de vele inzendingen heeft een erkende jury de mooiste er uit gehaald. Ze zijn beoordeeld in leeftijdsgroepen. Ie Prijs Joris van Waveren 12 jaar, radio-cassette recorder. Troostprijs: Ruud Baltus 11 jaar, radiootje. 2e Prijs: Willem van Warschot, 8 jaar, draagba re t.v. Troostprijs Mariska Bruin 9 jaar, radiootje. 3e Prijs Rob Veldt, 5 jaar, Walkman. Troostprijs Brenda Tielrooy 6 jaar, radiootje. De kleurplaten van de winnaars hangen in de winkel van Kees Burger. Daar staan bovendien nog 2 ongeopende geldkistjes. Wie nog een sleutel heeft kan deze week nog komen om te kijken of die soms past. UITSLAG SUPERLOTERIJ Vrijdag 25 juli werden door notaris v.d. Bosch de volgende winnende nummers getrokken. Te beginnen met de le prijs - 0132 - 0786. De winnaars natuurlijk weer gefelici teerd en had u nog niets, jammer, maar er komen nog 5 trekkening waarbij de auto óók nog staat te wachten. RENOVATIE EN NIEUWBOUW CLUBHUIS De werkzaamheden aan het clubhuis op het H.S.V.-sportpark vorderen gestaag. Het buitengebeuren d.w.z. de aanbouw en het totaal vernieuwen van kozijnen is zo goed als klaar maar binnen moet nog wel wat werk verzet worden. De bouw- kommissie rekent er nü op dat diverse mensen hun steentje willen gaan bijdra gen om dit karwei op tijd, dus voor aan vang van de competitie af te krijgen. Nu is dat steentje bijdrage" niet nodig want de stenen liggen al op hun plaats, maar mensen die een paar uurtjes tegels willen zetten of wat willen timmeren en schilderen zijn van harte welkom. Uite raard ook niet-leden. Neem nü een goed besluit en bel even Koppcs (335800, b.g.g. C. Bolten, 330621). Nu reeds brengen we onder de aandacht dat de al gemene ledenvergadering wordrgehou- den op maandag 1 september. Aanstaande maandag, 4 augustus, heeft Heiloo weer een honderd-jarige onder haar bevolking. Het is mevrouw M. Greeuw-Knop, beter bekend als Oma Greeuw. Zij werd in 1886 geboren in Heemskerk. Op 25-jarige leeftijd kwam ze naar Heiloo, waar zij met haar echt genoot woonde en werkte op een boer derij langs het kanaal. De boerderij ging helaas in vlammen op en zo gebeurde het dat het echtpaar Greeuw na enige omzwervingen via Stompetoren, Bergen en Limmen tenslotte terecht kwam in het pand Heerenweg 57. Oma Greeuw woonde daar van 1927 tot 1968, toen het pand moest wijken voor de bouw van winkelcentrum 't Loo. Maar niet alles van de kleine Greeuw- veste verdween. Nabij het beeld van de fluitspeler bij 't Loo staat nog steeds een kastanjeboom, die vroeger in de voortuin van het huisje aan Heerenweg 57 stond. Dat was en is de boom van Oma Greeuw, die in vroeger tijden door haar dochter, mevrouw Collegem- Greeuw werd geplant. In 1941 overleed de echtgenoot van me vrouw Greeuw-Knop. Zij bleef aan de Heerenweg wonen, naast De Vries Krui denier en Roest Manufacturenhandel. In 1981 verhuisde Oma Greeuw naar verzorgingshuis De Loet. Het lopen en zien gaan haar na bijna honderd levens jaren nu wat minder goed af, maar geestelijk is ze nog fiks bij de tijd. Oma Greeuw had drie kinderen, waar van er nu nog twee in leven zijn. Daarna kwamen er tien kleinkinderen en acht achterkleinkinderen. De meeste familie leden zullen er maandag 4 augustus bij zijn op het honderdste verjaardagsfeest je van Oma. De hele dag door is het feest, 's Ochtends om tien uur begint het met koffie en gebak voor de bewo ners van De Loet. Wij wensen Oma Greeuw, haar familie leden en haar kennissen een hele pretti ge dag toe. NEDERLANDSE WIELERTOP NAAR HEERHUGOWAARD Op zondag 3 augustus is Heerhugo- waard weer wielerdorp. Hoofdschotel vormt de koers voor profs, doch ook de liefhebbers/veteranen, amateurs en re-, kreanten komen aan hun trekken. De organisatie is ook nu in handen van de Stichting Tour de Waard en de B.R.C. Kennemerland uit Beverwijk. De eerste start valt reeds om 10.00 uur. Rondemis Jacqueline Appel zal dan de liefheb bers/veteranen wegschieten voor hun 50 km. 't Heeft de organisatie onverwacht veel moeite gekost om Joop Zoetemelk naar Heerhugowaard te krijgen. Het niet na komen van afspraken door een andere organisatie lag hieraan ten grondslag. Uiteindelijk heeft de K.N.W.U. bemid deld en kreeg Heerhugowaard waar het recht op had. Naast de wereldkampioen is uiteraard Steven Rooks present, ver der o.a. Johan v.d. Velde, Peter Steven- hage, Jan van Wijk, Gerrie Knetemann, Jelle Nijdam, Guy Nulens, Teun van Vliet, Nico Verhoeven en als ze hersteld zijn Jos Lammertink, Henk Lubberding en de Zwitser Stephan Mutter. Voorts is het niet uitgesloten dat ook Phil Ander son erbij is. De profs rijden 100 km. en starten om 15.30 uur. Tussen de eerste en de laatste kategorie starten om 11.30 uur zo'n 110 amateurs voor hun koers over 80 km. Om ca. 14.00 uur rijden de rekreanten. Zij worden op weg gestuurd voor ca. 35 km. Drie muziekgezelschappen van ver schillende pluimage zorgen langs het parkoers voor de vrolijke noot. Diverse snackwagens, een Michelin pop, een hoogwerker, een springkussen voor de jeugd en reklamezuilen zorgen voor de entourage zoals dat een wielerronde van een beetje importantie betaamd. Mogen we u als advies meegeven, als u met de auto komt, parkeert u dan waar dat is toegestaan (er is vol doende ruimte) daar de politie u anders wel eens kan verrassen. De entree voor de Heerhugowaardse wielerdag is 10,- voor personen van 16 jaar en ouder en 2,50 voor de jeugd.U maakt dan ook nog kans op een slaapkamera meublement of een weekend Parijs voor 2 personen respektievelijk aartgeboden door Westenbrink meubelen en G.T.A. reizen. Voor inlichtingen: Bas Maas, tel. 02207-15945. Hengelsportvereniging De Vroegte Wint Woensdag 6 augustus: koppelwedstrijd, verzamelen om 19.15 uur parkeerterrein De Loet. Men kan zich ook individueel opgeven bij de wedstrijdcommissie (zie onder) tot uiterlijk 5 augustus, 20.00 uur. Zondag 17 augustus: baarswedstrijd Noordhollands Kanaal Westdijk, verzamelen om 7.00 uur bij de brandweerkazerne. Voor iedere wedstrijd graag telefonisch opgeven bij de wedstrijdcommissie: mw. Ranzijn (336833), dhr. Ursem (335539) en N. Mooij (332451). Zomerprogramma Wielerstadion Alkmaar Zaterdag 2 augustus: kampioenschap van Nederland. Profs: klassement, achter volging, sprint en derny. Amateurs: sprint, km en derny. Dames. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur en gaan door tot ongeveer 23.00 uur. Van maandag 4 tot en met zaterdag 9 augustus is er op de wielerbaan in Alkmaar een jubileumweek met daarin een zesdaagse voor stayers en een driedaagse voor amateurs. Bovendien is er het recreantenkampioenschap op vrijdag 8 augustus en een groot festijn op de laatste dag. De wedstrijden beginnen alle dagen om 19.30 uur. Tennisclub Hogedijk Vrijdag 1 augustus: racketavond voor beginners, gevorderden en 'clubsterren'. Maandag 4 tot en met zaterdag 9 augustus: clubkampioenschappen voor de jeugd. Dagelijks wordt tot ongeveer 18.00 uur gespeeld. Daarna kunnen senioren terecht op de banen. In verband met de kampioenschappen is er maandag geen racket ochtend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1