MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN UITZOEKEN Finale Opruiming Wegens Verbouwing Oud papier acties in Heitaa OPENING „CON BRIO" weer leven in de brouwerij Alkmaars Biermuseum brengt Bijzcndere acties r«n m A.J. VOS NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN de bel voor de laatste ronde HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD 'Con Brio': een nieuw geluid aan de Raadhuisweg Expositie van Joke Konijn en Neeltje van Sloten in De Kapberg 2e Schoonschipdag in 't Stationscentrum Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO op zaterdag 16 augustus van 9.00 tot 16.00 uur u komt toch ook. I3CIJ7IQUI Verkoop tot en met dinsdag 12 augustus naast Porceleyn Huijs-de Candelaer hoek Heerenweg-Stationspiein. Middenstandsavondschool Heiloo - De Dors 2 Heiioo Eén en tweejarige opleiding, Rijksgesubsidieerd inlichtingen en opgave: op 11 en 14 augustus van 19.00-20.30 uur in de school. a.s. vrijdag 8 aug. 's middags om 1 uur speciaalzaak in grammofoonplaten, compact disk en muziekcassettes. DIVERSE OPENINGSAANBIEDINGEN Ruime keus singles, maxi-singles, hard-rock, reggae, pop en klassiek. Raadhuisweg 11 (voormalig postagentschap) tel. 337911 51e JAARGANG NO. 31-6 AUGUSTUS 1986 zie advertentie pagina 5 Ds. F.J. van der Wind volgt Ph. Ouwendijk op Dominee Van der Winddie zondag geïnstalleerd wordt. Zaterdag 9 augustus wordt op de Raad huisweg een nieuwe grammofoonpla tenzaak Con Brio geheten geopend. Ei genaar is Stephan Dompeling uit Den Helder. Stephan:"Mijn vader heeft al dertig jaar een grammofoonplatenzaak in Amsterdam Oost. Ik werk daar ook al enkele jaren in dus ik heb al enige er varing. We wilden al enige tijd een twee de zaak erbij hebben, maar nu deed zich daar pas de gelegenheid voor. Wij wa ren al een beetje bekend in Heiloo, daar we vaak boodschappen deden in het winkelcentrum 't Loo. We hoorden eni ge tijd geleden dat dit pand vrij zou ko men en na het pand bekeken te hebben leek het ons een geschikte plaats om hier een grammofoonplaten zaak op te zetten". Jeugd "We proberen ons te richten op vooral de jeugd, maar als blijkt, dat er meer vraag is naar een andere soort muziek, passen wij ons onmiddelijk aan. Wij zit ten natuurlijk ook heel gunstig, omdat we ons naast een kledingzaak, (Tally- Ho) hebben gevestigd", aldus de ambi tieuze Stephan Dompeling. Eerst zullen Stephan en zijn vriendin, waarmee hij samen de zaak zal runnen, nog enig timmer- en schilderwerk moe ten verrichten, maar zaterdag kunt u het resultaat bekijken en natuurlijk beluisteren. /1/lascotte Makelaar Taxateur o.g. iwpotheken °°P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES Zaterdag 9 augustus J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Sportvereniging H.S.V., parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Tussen 10.00 en 14.00 uur. Atletiekvereniging 'Trias', kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Alle werkdagen Muziekverenging 'Eensgezindheid', Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Alle dagen Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver- zpek: 330234 voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor:332942. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Clemens Willibrordschool, container staat naast de gros-markt, hoek Westerweg/Ewislaan. Th. L. J. Kaandorp, Zeeweg 2, Heiloo, tel. 072-332086 J. R. G. te Boekhorst, Westerweg 339, Heiloo, tel. 072-334715 Informatieavonden: AZ OEFENT TEGEN HET GRIEKSE PAOK SALONIKI Ter voorbereiding op de competitiestart van zondag 17 augustus speelt AZ dins dag 12 augustus thuis in de Alkmaarder Hout tegen het Griekse PAOK Saloniki. De Griekse topclub wordt getraind door de bekende trainer Thijs Libregts en AZ heeft zich voorgenomen deze laatste be langrijke oefenwedstrijd goed af te slui ten om het visitekaartje voor de nieuwe competitie af te geven. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Besloten is de jeugd tot 16 jaar voor de ze wedstrijd gratis toegang te verlenen. Uiteraard hebben ook de houders van seizoenkaarten gratis toegang. De eerste competitiewedstrijd speelt AZ in de Alkmaarder Hout op zondag 17 augustus om 14.30 uur tegen FC Groningen. Tot het einde van deze maand kunt u in galerie de Kapberg aan de Slotweg 17 in Egmond aan de Hoef een tentoonstel ling zien van schilderijen en aquarellen van Joke Konijn en schilderijen en gou aches van Neeltje van Sloten. Kees Broerse, lid van het bestuur van galerie de Kapberg opende zaterdag de tentoonstelling. Beeldende kunst moet geen ellenlange uitleg nodig hebben. Het moet voor zichzelf spreken. Bij bei de kunstenaressen is dit het geval. Joke Konijn heeft aandacht voor kleur en structuur. Zij is een veelbelovend talent. Neeltje van Sloten haar werk valt op dóór de felle kleuren, haar collages heb ben een experimenteel karakter. De te keningen samen met de tekst vormen een mooi geheel", aldus Broerse. Joke Konijn studeerde zowel aan de Rietveldt als de Rijksacademie in Amsterdam. Zij gaat in haar werk uit van figuratieve vormen en hanteert daarbij verschillende tech nieken olieverf, aquarel, gemengde techniek en collage. Haar tentoonstel lingen waren o.a. in S.B.K Amsterdam, Zienagoog Zaandam, Maastricht en Le lystad waar haar werk gunstig werd ontvangen. Neeltje van Sloten is behalve beeldend kunstenaar ook be zig met poezie en proza. Onlangs karak teriseerde zij haar werk met de opmer king: "In mijn werk geef ik de dagelijk se dingen weer op een manier zoals ik ze ervaar en denk dat ze zouden moeten zijn". Haar begrip "dagelijkse dingen" be hoeft enige nadere toelichting omdat zij ook gevoelens vorm geeft. Zij schildert, tekent, aquarelleert en etst mensen op een poëtische manier. Neeltje van Sloten exposeerde onder meer in het Stedelijk Museum Alkmaar en in verschillende Amsterdamse en Noord-Hollandse galerien. De tentoonstelling is t/m 31 augustus dagelijks behalve maandag en dinsdag van 13.30 tot 17.00 uur te bezichtigen. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) Stet 4, 1921 BT Akersloot. (02513-14856) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! R< 16 R< Bi oplag inin in 111 m i nai wmuamatemaetttgiittnitnmmeBasamatmi^ Brandschade-uitverkoop KOOK Elders in deze Uitkijkpost kunt u lezen hoe Kook het afgelopen weekend getrof fen werd door brand in het pakhuis. In verband hiermee is er zaterdag 9 augustus een brandschade-uitverkoop van 10.00-13.00 uur. Voor donaties kan men terecht bij bankrekeningnummer 43.10.45.550. KOOK Heeft u spullen, waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn? Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde We reld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: J. Mensinga, Bra- semcroftlaan 18, tel. 330261. Geef Max de zak Max Tailleurstichting, voor uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedragen kleding, huishoudtextiel, etc.: mw. W. Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, Heiloo, tel. 331763. Een voorbeeld van de schilderijendie momenteel in De Kapberg worden tentoongesteld. VENETIAN BLIND BIJ BUK-BUK Onder het motto "beter Venetian Blind dan oost-indisch doof" komende zater dag bij Buk-Buk de groep "Venetian Blind". De band is waanzinnig populair in haar geboortestreek. De Zaan, en is nu bezig haar populariteit naar het noorden toe uit te breiden. Venetian Blind is een ge talenteerde, ambitieuze, engelstalige oostzaanse band, opgericht in de zomer van 1984 en heeft, onafhankelijk van trends, een repertoire geschreven en een stijl ontwikkeld waarin melodie, ritme en onverwacht experiment in een inte ressant en boeiend evenwicht zijn gebracht. Hun muziek laat zich omschrijven als moderne ritmische popmuziek waarin stuwend bas- en drumwerk, pakkende, soms zelf aangrijpende melodielijnen en spitse slag- en scheurgitaren de belang rijkste ingrediënten zijn. Live weet de band het publiek voor zien te winnen door de nadruk te leggen op sfeer, spel- plezier, enthousiasme en gedrevenheid. Door de open presentatie komen hun optredens zeer direkt en aanstekelijk over, voornaamste reden van hun onge kende populariteit in de Zaan. Zaterdag 9 augustus vanaf 22.00 uur te aanschouwen bij de Buk in Heiloo. Het café opent om 21.00 uur en voor de slimme vogels is de toegang tot half tien gratis. Zondagmiddag, 10 augustus om 15.00 uur hoopt ds. v.d. Wind in de Witte Kerk te worden bevestigd door zijn nieuwe collega ds. B.J. Kruit, waarna hij met zijn intredepreek het werk in de gemeente, classis en in de plaatselijke gemeenschap van kerken denkt te beginnen. Toen Ds. P.H. Ouwendijk in januari afscheid had genomen, moest de centra le kerkeraad van de Ned. Hervormde gemeente Heiloo/Limmen voor een passende opvolger zorgen. Op advies van de hoorcommissie werd ds. v.d. Wind te Holwerd beroepen en kwam graag naar Heiloo. Ds. v.d. Wind is 34 jaar oud en is in 1980 afgestudeerd aan de universiteit van Utrecht. Het eerste jaar gaf hij godsdienstlessen aan leerlin gen van middelbare scholen. In 1981 vertrok hij naar Noord-Friesland, waar hij bijna vijf jaar predikant is geweest in de gemeenten Holwerd, Blija, Waaxens, en Brantgum. De combinatie van deze plaatsen zorgde voor veel werk, met diensten in vier ker ken, catechese in drie dorpen, gods dienstlessen op de diverse scholen, pastorale arbeid en vergadering, dus werk genoeg. Op zondag 20 juli werd er in de kerk van Holwerd afscheid geno men van de Friese gemeenten. Eind juli heeft het predikantengezin, dat in juni werd uitgebreid met een tweede kind, zich in de nieuwe hervorm de pastorie aan de Kennemerstraatweg 303 gevestigd. CHINESE TAALCURSUS De vriendschapsvereniging Nederland- China is voornemens, om bij voldoende deelname, in Alkmaar te starten met een Chinese taalcursus voor beginners. De cursus begint 1 oktober en omvat 25 lessen van 2 uur. Belangstellenden kun nen informatie aanvragen bij: Mevr. W.L.T.M. Duynstee, Burg. Keyzerlaan 32, 2262 BJ Leidschendam, tel. 070-272258. Sinds vorige week heeft Alkmaar er een bezienswaardigheid bij, als enige in Ne derland heeft zij nu een biermuseum, „de Boom" geheten. Dit museum is een passende aanvulling bij het kaasmu seum, het Waaggebouw en natuurlijk de kaasmarkt. U vindt biermuseum de Boom aan de Houttil 1, hier was vroeger ook een brouwerij gevestigd. Danzij de steun van Heinekes bier, die enkele bijzonde re stukken zoals een grote koperen ke tel uit hun eigen collectie beschikbaar heeft gesteld en de hulp van andere brouwerijen kwam dit museum tot stand. Er zijn twee etage's vol attributen en fo to's die u een duidelijk beeld geven hoe bier gebrouwen wordt. Beneden kan, in een proeflokaal, ,,elck wat pils" tot zich nemen. Een bijzonder openingsgeschenk kwam van grosmarktdirekteur Dirk Groot. Hij schonk een bedrag voor het vervaar digen van een beeldje dat later, buiten, in een nis geplaatst zal worden. Wie het beeldje gaat maken, is nog niet bekend. Boombier. In de 17e eeuw was in het pand van het biermuseum reeds een brouwerij ge vestigd. Verschillende soorten bier wer den door deze brouwerij ,,de Boom" geproduceerd. Het Alkmaarse bier werd tot ver over de grenzen gedronken. Het bewijs hiervan ligt bij het gemeentear chief, waar nog zeer oude brouwboeken te zien zijn. Toen het drinkwater nog niet zo be trouwbaar was als nu, was bier de natio nale volksdrank, hoewel er anno 1986 ook nog steeds veel bier gedronken wordt is mede te danken aan het feit dat vrouwen vandaag de dag ook graag een pilsje pakken. Sinds 4 juli bezit Alkmaar een echt proeflokaal waar men de verschillende nationale bieren kan proeven. Het bier- gilde ,,de Tempeliers" van Biermuseum de Boom. Het museum is van maandag t/m zater dag geopend van 10.00-16.00 uur. Zon dags van 13.00-17.00 uur. De entree is 1,50. Voor kinderen onder de 6 jaar is de toegang gratis. Een grote koperen ketelonverbrekelijk verbonden aan het ambt van bierbrouwen. Een biermuseum zonder proeflokaal is net zo onwaarschijnlijk als een café zonder tap. IN MEMORIAM: JAAP IDECO Vorige week overleed plotseling onze plaatsgenoot Jaap Ideco. Velen zuilen hem gekend hebben. Gezien de be langstelling tijdens de begrafenisplech tigheid afgelopen maandag werd dat duidelijk. Burgemeester Glijnis richtte zich tijdens de plechtigheid tot de aanwezigen. ,,Jaap Ideco was een markant figuur. Ik kwam hem nogal eens tegen bij diverse evenementen, met fototoestel. Hij ver telde dan altijd wanneer hij met vakan tie ging of met vakantie was geweest. Zijn foto's liet hij graag aan anderen zien. Hij was een man, die hield van contact met andere mensen", aldus de burgemeester. Jaap Ideco werkte vanaf juni '68 in dienst van de gemeente Heiloo bij de reinigingsdienst. BOERDERIJ AAN OOSTERZIJWEG GEHEEL UITGEBRAND VRIJMARKT IN HET HOEKSTUK Volgende week woensdag is er temidden van de winkels in winkelcentrum Het Hoekstuk 's middags een vrijmarkt voor de jeugd tot 12 jaar. Handel drij ven met allerlei spullen behoort tot de mogelijkheden. Bovendien is er een groot springkussen, waar de jeugd zich naar hartelust op kan uitleven. Afgelopen maandag is een boerderij op het perceel Oosterzijweg 46 volledig uit gebrand. Na de melding om ongeveer 18.30 uur was de brandweer weliswaar snel ter plaatse met een viertal wagens, maar men kon niet voorkomen dat de rieten kap van de boerderij volledig af brandde. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. De brand ontstond in de keuken van het pand. De vlammen op het gasfornuis sloegen over naar de afzuigkap en van daar naar het rieten dak. Van de verze kerde boerderij is na de brand nog maar weinig over. Gisterochtend hebben de technische recherche van de politie en de brandweer een verder onderzoek ingesteld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1