L ®'e Grootste parketzaak van 't land gevestigd in Akersloot AKERSLOOT De Candelaer presenteert Fissier Design 90 HSV Tennisclub Hogedijk f sportpark UITKIJKPOST 13 AUGUSTUS 1986 Parket moet je in het echt zien: de foto maakt wel duidelijk wat daarmee wordt bedoeld. Sinds enige weken is in Akersloot het grootste parketcentrum gevestigd. Het is de heer Theo Mensen uit Weiteveen (Drenthe) die de trotse eigenaar is van dit pand aan het Churchillplein. Op de vraag waarom hij zich helemaal in Akersloot gevestigd heeft, antwoordt Theo Mensen:,,We hebben al twee vestigingen elders in het land, een in Weiteveen, waar het hoofdgebouw staat en nog een in Oldenzaal. We hebben voor Akersloot gekozen omdat we dan direkt verbonden zijn met de A9 en na- 'tuurlijk omdat dit riante pand vrij kwam". De showroom heeft een oppervlakte van 600 vierkante meter en is daarmee waarschijnlijk ook de grootste van Eu ropa. Wij vinden dat parket niet ge kocht kan worden van een monstermat. Bij ons kunnen de mensen het parket op de grond zien liggen. Je moet gevoeld hebben waarop je loopt. Parket is na- melijke de goedkoopste vloerbedekking die er bestaat, want het gaat levenslang mee. We hebben zeven parketleggers in dienst die verspreid wonen over geheel Nederland. Dit moet ook wel want wij hebben ook klanten uit geheel Nederland". ,,Naar de vestiging in Akersloot komen al mensen van Texel tot Den Haag. De vestiging in Akersloot loopt ook boven verwachting, we hebben nu al een omzet gedraaid, die we voor een heel jaar ver wacht hadden. Dit komt vooral ook omdat we veel goedkoper zijn dan vele andere parketverkopers. Het assorti ment is ook dermate groot, dat als je het hier niet vindt, vind je het nergens. We hebben parket naar iedereen zijn beurs". Theo Mensen:,,Ik ben ongeveer acht jaar geleden begonnen in een heel klein houten schuurtje achter het huis. Ik ben hiermee begonnen omdat ik afgekeurd was voor mijn voormalige werk. Ik moest van de dokter werk zoeken, waarmee ik in beweging was, maar vind dat maar op oudere leeftijd. Ik dreigde toen in de bijstand terecht te komen, maar zag dit natuurlijk helemaal niet zitten. Toen ben ik dus voor mezelf be gonnen en het resultaat is dat ik nu drie goed lopende zaken bezit en als het zo doorgaat, zal binnen enkele jaren de vierde ook wel geopend zijn". Fissier heeft de kwadratuur van de cir kel verwezenlijkt - met een nieuwe on conventionele collectie kasserollen van roestvrij-edelstaal 18/10. Deze spreekt vooraal aan door de nieuwe wijze van vormgeving, die uitgaat van het vier kant en tot een optisch evenzeer onge woon als aantrekkelijk resultaat heeft geleid: Fissier Design 90, dat door het Design Centre Stuttgart reeds is onderscheiden. Ook door veeleisende consumenten wordt het voortreffelijke Design spon taan genoemd als het sterkste motief voor de wens tot het bezit. Door men sen, met een goede smaak - en die bereid zijn hun exclusieve wensen te vervullen. Maar dat is natuurlijk niet genoeg: Fissier Design 90 is gemaakt om te ko ken, te braden, te smoren, te gratineren, waterarm te stoven - en om te serveren. Voor de ontwerpster Dorothee Hiller, Stuttgart, was de sinds mensengeheuge- nis ronde kookpan reeds lang niet meer voldoende. Bij de vierkante grondvorm verkrijgt men immers, in vergelijking met de ronde, bij gelijke inhoud een ge ringere panhoogte - een beter zicht, waardoor men gemakkelijker kan wer ken. En zo worden het oppervlak van het vierhoekige fornuis en de ruimte in de vierhoekige bakoven en pannenkast met een vierkante pan het best benut. Zo ontstond na diepgaande groepsdis cussies met consumenten en met in achtneming van de noodzakelijke goede gebruikseigenschappen, het revolutio naire ontwerp. Inderdaad komt de gebruikswaarde van Fissier Design 90 tot uiting in solide de tails: bijvoorbeeld de schenkrand en de aan de binnenzijde royaal afgeronde hoeken zodat men kan roeren, zoals men gewend is/Of in de extreem warm- tegeleidende Thermicbodem met hoog waardige koperen kernin de ruim bemeten koude handgrepen en edelstaal voor een veilige greep.... en in herme tisch sluitende bovendelen, waardoor aroma en vitaminen blijven, waar zij behoren te zijn - bij de spijzen in de pan. En nu we het toch over de bovendelen hebben - deze zijn uitstekend geschikt om te gratineren en lenen zich - evenals de kasserollen voor het direkt uit de oven serveren. Alles wordt door de in het materiaal opgeslagen warmte lange tijd op eettemperatuur gehouden. Zo komt de waarde van Fissier Design 90 zowel op esthetische als praktische wijze tot uiting. Fissier Design 90 is leverbaar in twee maten - en in iedere maat in twee hoog ten, van 2,3 tot 4,9 liter inhoud. Boven dien wordt de collectie afgerond door een steelpan, twee koekepannen en een lepelset. BURGERLIJKE STAND AKERSLOOT Geboren: Richard, zoon van R. van de Velde en J. C. M. Molenaar; Renee Elisabeth, dochter van B. J. J. Dek ker en E. J. H. Koot; Guido Sebas- tiaan, zoon van J. A. Boeters en M. J. T. van der Salm. Hengelsport- vereniging De Vroegte #1 Wint i I)E VROEGTE WINT Uitslag van de koppelwedstrijd 1 koppel v. Berkum - v. Willigen 82 st., 2 koppel Becker - Mooij 78 St., 3 koppel Bakker - Kraakman 59 st., 4 koppel Bruin - Scholten 52 st.5 koppel Dekker - Zomerdijk 45 st. D.V.W. Afgelopen zaterdag was het weer een dag van onze jeugd. Het was een prach tige dag om te vissen, lekker om aan de waterkant te wezen. Om 8 uur stonden 53 kinderen klaar om met elkaar de strijd aan te binden en om 8.30 was het zover. Het hele gebeuren vond plaats in de vijvers van het Swaenedal. Hoewel de sfeer geweldig was, waren de vangsten niet zo geweldig. Maar ja, dat doen we met zijn allen 30 augustus nog een keertje over. Om 10.30 uur was het einde van de wedstrijd en nadat iede reen zijn spulletjes had opgeruimd, gin gen we met zijn allen naar de aula van de Benedictusschool, waar de prijs uitreiking plaats vond. De tafels lagen zoals gewoonlijk weer vol en iedereen mocht een prijs uitzoeken naar gelang zijn of haar rangschikking. Ieder kind kreeg ook nog twee con sumpties. Alles bij elkaar weer een mooie visochtend. In totaal werden 293 visjes gevangen. En nu nog enkele uit slagen. Grootste vis, Marcel Cops 24 «cm, 1. Gerbrand Ekkens 40 st., 2 Ruud Kleef 23 st., 3. Christiaan Horp 22 st., 4. John Kaandorp 18 st., 5. Dagnar Boelhove 18 st. HSV WINT OEFENWEDSTRIJD VAN QSC Na enkele weken van training mochten de rood-gelen voor het eerst aantre den in de oefenwedstrijden - reeks, waarin QSC de spits afbeet. De uit slag 5-3 winst voor HSV, betekende in ieder geval een goede produktiviteit. Van de andere kant is het duidelijk dat de nieuwe HSV-trainer Han Weel nog alle oefenwedstrijden volledig nodig heeft om het plaatje dat hem voor ogen staat rond te krijgen. Individuele techniek is bij de meeste spelers voldoende aanwezig. Voor een goed collectief is het echter nodig dat elk stukje van de puzzel op de juiste plaats komt te liggen. Hoe het elf tal er uit komt te zien, dat straks aan de competitie gaat beginnen, is nu nog niet bekend. Voor een vaste plaats in het hoogste elftal zal, zo te zien, hard gewerkt moeten worden, want er is concurrentie. Zo konden we voor het eerst in deze selektie Dennis Kaan dorp (ex-junioren A) en Lucas Bosch (senior 3) een geslaagd optreden zien maken. Al met al een nuttige wed strijd. Vanaf 17 augustus wordt er weer gevoetbald op het eigen sport park. Voor aankondigingen zie ook steeds de sportagenda in dit blad. Oude en nieuwe donateurs opgelet Nog een paar weken en de kompe titie gaat weer van start. De tussen liggende weken zullen door de heer G. Bolten worden benut om de contri- bitie van het donateurschap op te halen en om nieuwe donateurs in te schrijven. U kent het nut toch als u onze vereniging ondersteund? Het betekent dat u vrije toegang heeft bij alle wedstrijden (uitgezonderd KNVB- wedstrijden), dat u onze feestavonden kunt bezoeken en vooral dat u een amateurclub steunt. Bent u nog geen donateur? Bel dan nü 332071 MUSEUM VAN EGMOND DRUK BEZOCHT Ondanks het mooie zomerweer van de afgelopen weken heeft het Museum van Egmond heel wat bezoekers getrokken. Dat heeft ongetwijfeld te maken met het onderwerp van de tentoonstelling Bleekneusjes in Egmond", die voor tal van ex-bewon- ners en -verzorgsters van de voor malige kinderkoloniehuizen een spe ciale attractie vormt. Maar niet alleen binnen de muren van het museum is er veel te zien. Ook de buitenkant is een echte beziens waardigheid geworden. Allereerst door de vakkundige wijze waarop de Dienst Gemeentewerken de nieuwe ommuring en de toegangstrap heeft uitgevoerd: weliswaar met nieuwe bak stenen, maar verder geheel in oude stijl. Tegen de wand van de zijvleu gel is een aantal oude grafstenen ge plaatst. Het plateau zelf - waarop het reusachtige anker en de grijze zee mijn prijken - is geplaveid met een sierbestrating van klinkers, met ronde uitsparingen voor de nog jonge boompjes. Onder de nostal gische lantaarnpaal staat sinds kort een grote scheepsschroef. Nu het antieke torenuurwerk uit 1640, in het museum, weer in werking is ge steld geeft de wijzerplaat op de voor gevel (meestal) de juiste tijd aan. En op de nok van het dak blinkt de vergulde wijdwijzer, ontworpen door de kunstenares Louk van Meus en aan geboden door de Rabobank De Eg- monden. Kortom: hef museumgebouw - een voormalige kerk die rond de eeuw wisseling van Egmond aan den Hoef naar de Zuiderstraat in Egmond aan Zee werd overgeplaatst - is in alle opzichten een echt monument gewor den dat alleen al van buiten het be zichtigen waard is. Elke middag (behalve zaterdag) staat de deur van 14.00-16.00 uur wijd open om de bezoekers te verwelkomen. Ook op woensdagavond van 19.00- 21.00 uur is het museum geopend. Een praktische zaalgids geeft de nodige achtergrond-informatie, zowel over de zomertentoonstelling Bleekneusjes in Egmond" als over de vaste collectie. Bovendien wordt regelmatig een dia serie vertoond die een boeiend beeld geeft van de vele monumentale plek jes in de drie Egmonden. De ten toonstelling loopt t/m 14 september. De entreeprijs bedraagt een gulden voor volwassenen, 50 cent voor kin deren. Museumjaarkaarthouders en donateurs van dè Stichting Museum van Egmond hebben gratis toegang. JEUGDCLUBKAMPIOEN SCHAPPEN T.C. HOGEDIJK SCHITTERENDE AFSLUITING ZOMERVAKANTIE Van de ruim 160 jeugdleden van de T.C. Hogedijk namen er 130 deel aan de jaarlijkse jeugsclubkampioenschap- pen. Enerzijds was dit ongekend grote aantal deelnemers verheugend, maai aan de andere kant werd de jeugdcom missie wel geconfronteerd met een gi gantische organisatie. De jeugdcommis sie kweet zich voorbeeldig van haai taak. Dagelijks werd er van half negen tot on geveer zes uur intensief op alle acht ba nen gespeeld. Gelukkig was het weer tratditiegetrouw prachtig, zodat alle partijen volgens het geen ruimte latende schema gespeeld konden worden. Slecht weer zou rampzalig zijn geweest! De Hogedijk-jeugd in leeftijd variërend van 6 t/m 17 jaar speelde in de leeftijds groepen t/m 8 jaar, t/m 10 jaar, t/m 12 jaar, t/m 14 jaar en 15 jaar en ouder. Bovendien was er nog de groep ,Onze Toekomst': kinderen van 6/7 jaar, dit jaar voor het eerst lid van de T.C. Ho gedijk. Het enthousiasme van de uk- kies, gadegeslagen door ouders, groot ouders, buren, kennissen, enz. was hartverwarmend. De jeugdclubkampioenschappen waren zowel in sportief opzicht als wat de ge zelligheid betreft een groot succes. Op woensdag waren spelletjes georgani seerd, voor de hongerige magen waren een paar honderd pannekoeken gebak ken. Vrijdagavond was er-een barbecue en werd er gefeest: ongeveer 120 kinde ren woonden de disco bij. Op zaterdag waren de finales. Na af loop daarvan werd een groot aantal mensen bedankt. Namens de jeugd- jeugdcommissie bedankte Saskia van Zoonen in gloedvolle bewoordingen, die van bloemen vergezeld gingen, de le den van de jeugdcommissie en die mo gen best met name genoemd worden: Frieda Heeremans, Leny van Nimwe- gen, Lineke van der Linde, Mous Apel doorn en Alex van der Ploeg. Voorzitter Leo van Els was vervolgens aan de beurt om de jeugdcommissie te bedanken voor de grandioze week, die zij de jeugd had bezorgd. Verder woorden van dank aan Nel Wolf, die elke dag voor een keurige opgeruimde kantine zorgde, groundsman Jos Pancras, de ouders, die de jeugdcommissie dagelijks allerlei lekkernijen toegestopt hadden en de sponsors, die prijzen voor de verloting beschikbaar hadden gesteld: Swaag Sport, de NMB, de Rabobank, Holw- ha, de fam. Glas, Bouwbedrijf de Graaff-Admiraal, Ford auto's en Piene- man Elektro Techniek B.V. De prijswinnaars: t/m 8 jaar: meisjes dubbel Esmee Apeldoorn/Suzanne van der Poel; gemengd dubbel Suzanne van der Poel/Frank Heeremans. t/m 10 jaar: meisjes enkel Inez Heere mans, jongens enkel: Bastiaan Pos; meisjes dubbel; Jasmijn Apeldoorn/In- es Heeremans; jongens dubbel: Jorn van derLinde/Erik van der Poel; ge mengd dubbel; Inez Heeremans/Erik van der Poel; troostende jongens enkel: Pieter Groot. t/m 12 jaar meisjes enkel: Esther Metz, jongens enkel: Frank Glas; meisjes dub bel: Judith Oud/Simone Metz; jongens dubbel: Frank Glas/Bastiaan Pos; ge mengd dubbel: Esther Metz/Marc Eile- ring; troostende jongens enkel: Peter Dekker. t/m 14 jaar meisjes enkel: Merieke van Zoonen; jongens enkel: Rémon Glas; meisjes dubbel: Nina Neijens/Angela Waakhuysen; jongens dubbel: Rémon Glas/Martijn Cornelissen; gemengd dubbel: Merieke van Zoonen/Rémon Glas; troostende meisjes enkel: Tessa Arnold; troostende jongens enkel: Ed win Lont. Boven 14 jaar meisjes enkel: Leonie Versteegh; jongens enkel: Leon Ter voort; meisjes dubbel: Saskia van Zoo- nen/Angelique Apeldoorn. Boven 14 jaar jongens dubbel; Martijn Bart/Leon Tervoort; gemengd dubbel: Saskia van Zoonen/Martijn Bart; troostende meisjes enkel: Regina Zwaan; troostende jongens enkel: San- der Bultman.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 12