Stralende prijzen Nü 7S° f\CHERS Nü 1455 395 lü 1 295 Stook wijzer. vervang NU uw oude c.v. ketel! ANDRE BAKKER ,1 3 U STICHTING VOLKSMUZIEKSCHOOL HEILOO «SBORNE FDO - DANSSCHOOL NBD HEEMSKERK MAERELAAN 19 J.J. HANSEN 589, 879,- Wat biedt de muziekschool? Aanschaf instrumenten Lessen voor volwassenen Speelavonden Harmonie-/Fanfare-/ Brassbandopleidingen Rechten en plichten Studiefonds Muziekonderwijs Gemeente Heiloo Bijdrage leerlingen Gemeente Egmond Lesgelden en overige tarieven Bestuur van de school Appel NU 1 NIVON-CURSUSSEN INFO Schooljaar 1986/1987. t Osborne Sherry SCOTCH WHISKY JONGE Coebergh Bessenjenever Teacher's Whisky Berentzen -1 Winkelcentrum Het Hoekstuk 9, Heiloo, tel. 072-335163 ma Stationsplein 3 tel. 331875 - Heiloo Open inschrijf- en informatieavond in het Open Huis, Zaal 6 en 2 donderdagavond 21 augustus van 8-10 uur Kreatieve cursussen Geologische activiteiten Kinder-knutselmiddagen Over 10 dagen (1 september) begint de nieuwe cursus. Nog steeds niet opgegeven voor de lessen?\ Nu is haastige spoed wel goed. Vraag informatie. Muziekschool, 't Veld 1, telefoon 332460. Speciale info-avonden op vrijdag v.a. 20 uur. Ook telefonisch geven we de hele week 's middags en 's avonds informatie over onze jeugdclubs, alleenstaan den, gehuwden, 20-plussers, VUT. Rock 'n Roll, Jazz. Bel 02510-33594 of kom even langs. Turnamat BC van 1.449,- voor. 1.098,* Lavamat 510 van 1.349,- voor. 998,' Wij willen ruimte maken voor onze kachelshow op 28, 29 en 30 augustus. AEG 160 L koelkast van 829,- voor. AEG Dubbeldeurs Koelkast van 1.039,- voor. UITKIJKPOST 20 AUGUSTUS 1986 ill De muziekschool stelt zich ten doel het "...geven van muziekonderwijs in de ruimste zin van het woord..." (statuten V.M.S.). Tegenwoordig spreken we liever van muzikale vorming. Deze is gewoonlijk gericht op leerlingen vanaf 7 jaar. (Groep 4 basisonderwijs). Met ingang van de kursus 1986-1987 willen we ook jonge re kinderen toelaten voor de volgende instrumenten: blok fluit en piano en voor A.M.V. oriëntatie. Ook volwassenen zijn van harte welkom als leerling. Bo vendien zijn er voor hen speciale kursussen. In de komende paragrafen wordt ingegaan op de lessen en kursussen die de school te bieden heeft: Algemene muzikale vorming Instrumentale lessen/zanglessen Kursussen voor volwassenen Samenspel Schoolconcerten Begeleiding leerkrachten basisonderwijs Algemene Muzikale Vorming (A.M.V.) Het doel van de lessen algemene muzikale vorming is: - oriëntatie op het gebied van de muziek en muziekschool. - verkrijgen van algemene muzikale vaardigheden. Instrumentale lessen Er wordt les gegeven op (vrijwel) alle instrumenten. Gedurende de eerste drie jaren worden de lessen gege ven aan (kleine) groepjes. Hierdoor is het mogelijk de les sen een half uur te laten duren, zonder de lesgelden buitengewoon te verhogen. Solozang Vanwege de aard van het vak: ("Solozang") zijn de les sen altijd individueel. Het goedkopere groepstarief is der halve niet van toepassing. Kursussen voor volwassenen Meer en meer krijgen volwassenen leerlingen aandacht in vorm van speciale kursussen. Deze zijn: I. Algemene Muziekleer. Kursusduur: 5 avonden van 20.00-21.30 uur (donderdagavond). Kursusgeld f 65,00. II. Muziekgeschiedenis. Kursusduur: 5 avonden van 20.00-21.30 uur (donderdagavond). Kursusgeld f 65,00. III. Kennismakingskursus. De bedoeling is volwassen leerlingen de mogelijkheid te bieden om te proberen hoe het leren bespelen van een instrument hen bevalt. De kursus bestaat uit 10 lessen van 11/2 uur. Aan een groep van 8 volwassen kursisten wordt les gegeven op alt-blokfluit. In december, zijn de kursisten in staat enkele van de bekende Sinterklaas- en Kerstliedjes te spelen. Kursusgeld f 75,00. IV. Blokfluitlessen voor beginners. Aan groepjes van tien leerlingen worden de eerste beginselen van blokfluitspelen onderwezen. Hierbij is het de bedoeling zo snel mogelijk aan samenspel- groepen te kunnen deelnemen. Kursusduur: 39 lessen van 45 minuten (tijdstip in overleg). Kursusgeld f 190,00. V. Ensemble-(bege-)leiding. Veel kleine (huis)-ensembles zoeken naar betaalbare vakkundige leiding. De muziekschool kan deze lei ding geven. In overleg,met het ensemble wordt een begeleidings-programma opgesteld. VI. Solfège, Algemene Muziekleer, Vormleer. Voor gevorderde volwassen leerlingen die zich inten siever met de instrumentstudie en de muziek in het algemeen willen bezighouden, kan een speciale kur sus worden gegeven. De precieze inhoud en de kur- susavond wordt in overleg met de kursisten bepaald. Kursusduur: 30 lessen van 60 minuten. Kursusgeld: f 185,00. Samenspel Voor velen krijgt het muziekmaken een extra dimensie wanneer het in ensembleverband wordt gedaan. De school stimuleert het ensemblespel door per week tien uren daarvoor beschikbaar te stellen. Leerlingen die mini maal twee jaar les hebben gehad, komen voor ensem blespel in aanmerking. Zij kunnen kiezen (indien er plaats is) uit: Big-Band - Blokfluit-ensembles - Roek-ensembles - Popgroepen - Vocaal-ensembles - Koperblaas-ensembles - Volwassenen-ensembles'- Gitaar-ensembles - Houtblaas- groep - Slagwerk-ensembles - Blaas-ensembles - Basis koor - Strijkorkest. Begeleiding leerkrachten basisonderwijs De muziekconsulent begeleidt de leerkrachten van het basisonderwijs. Dit geschiedt op verschillende manieren. Zo kan gekozen worden voor team- of individuele begelei ding. Daarnaast worden speciale kortlopende kursussen voor onderwijzers en onderwijzeressen van bovenge noemd onderwijs georganiseerd. Het Basiskoor Heiloo is een koor voor alle kinderen in Heiloo e.o. Door kinderen wekelijks nieuwe liedjes te leren en in een gezellige speelse sfeer te werken aan een ge zond stemgebruik wordt een verzameling liedjes en methoden opgebouwd, waaruit het basisonderwijs kan putten. De leden van dit kinderkoor betalen slechts f 10,per jaar om de materiaalkosten te dekken. leder die besluit tot de aanschaf van een instrument is uiter aard vrij te kopen waar hij/zij wil. Toch willen wij u attenderen op de mogelijkheden en voorde len die de school u te bieden heeft. Wanneer u via de school tot aanschaf overgaat weet u ze ker een goed instrument in bezit te krijgen. Bovendien kunnen wij als school goede garantievoorwaarden be dingen bij de leveranciers. Tevens heeft u dan het recht het instrument te verkopen via de school. Hiermede verkleint u het risico een miskoop te doen aanzienlijk. Ook kunt u gedurende één jaar een instrument huren. Indien de studie wordt voortgezet, dan bent u verplicht het gehuur de instrument te kopen voor een bedrag dat gelijk is aan de nieuwprijs minus de betaalde huur en waarborgsom. Bovenstaande geldt niet voor de toets- en strijkinstrumenten. Daarvoor verwijzen we u naar firma's op dit gebied in Alk maar en Haarlem. Ook blokfluiten en slagwerkinstrumentarium kunnen niet worden gehuurd. De huurtarieven kunt u verkrijgen op de administratie. Volwassen leerlingen betalen voor de lessen niet meer dan de kinderen. M.a.w. wat de muziekschool betreft bent U als volwassen leerling allang geen uitzondering meer. Op gezette tijden organiseren de docenten speelavonden, waarop zij hun leerlingen laten "optreden voor publiek". Deze mini-concertjes worden in de "Uitkijkpost" bekend gemaakt. Bij alle genoemde aktiviteiten bent u van harte welkom. (HAFABRA) Leden van de Heilooër Amateur blaasorkesten, die woon achtig zijn in de gemeente Heiloo, kunnen gedurende een beperkt aantal jaren lessen volgen tegen een speciaal tarief. De aanmelding dient dan via de vereniging te geschieden. Deze leerlingen kunnen, indien zij het vereiste niveau heb ben bereikt, deelnemen aan de Rijkserkende Hafabra- examens A, B, C en D. Kursusgelden Deze kunnen desgewenst in gelijke termijnen worden betaald. Restitutie Soms zal, bij langdurige afwezigheid van een leerkracht, teruggave van lesgeld moeten plaatsvinden; dat gebeurt dan m.i.v. de derde keer van zijn/haar absentie binnen een kursusjaar. Wij attenderen U erop dat in principe elke inschrijving bindend is voor het gehele schooljaar. Degenen, voor wie de hoogte van de lesgelden een belet sel is om deel te nemen aan de lessen van de Volkmu ziekschool, kunnen een beroep doen op het Studiefonds Muziekonderwijs van de Gemeente Heiloo. In juni 1986 verschijnt in de plaatselijke pers een adver tentie, waarin het Gemeentebestuur de te hanteren nor men bekendmaakt. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de Volksmuziekschool en op de gemeentesecretarie. (Inleveren vóór 15 september). Bij laatstgenoemde adres (afdeling onderwijs, dhr. J. Beelen) zijn ook inlichtingen te verkrijgen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de Volksmuziek- school en op de gemeentesecretarie. (Inleveren vóór 15 september). Bij laatstgenoemde adres (afdeling onderwijs, dhr. J. Beelen) zijn ook inlichtingen te verkrijgen. Het gemeentebestuur van Egmond kan aan ouders van leerlingen afkomstig uit deze gemeente die de Volksmu ziekschool Heiloo bezoeken, een bijdrage verlenen in de kosten van het muziekonderwijs. Voor nadere inlichtingen over de bijdrageregeling kunt u zich wenden tot de Afdeling Financiën, Zwartendijk 1, 1931 CK Egmond aan Zee, tel. 02206-1154. Inwoners Heiloo Inwoners andere gem. Algemene Muzikale Vorming A.M.V - Oriëntatiejaar/zonder instrument f 185,00 f 185,00 - A.M.V. inclusief inclusief - A.M.V. samenspel f 25,00 25,00 Instrumentale lessen - 1e studiejaar (groepslessen) f 550,00 f 1.100,00 - 2e studiejaar (groepslessen) f 550,00 f 1.125,00 - 3e studiejaar (groepslessen) 550,00 f 1.180,00 - 4e studiej. (individuele lessen) f 640,00 f 1.520,00 - 5e studiejaar en later f 640,00 f 1.735,00 (individuele lessen) Zanglessen f 640,00 f 1.520,00 Ensemble spel: - Leerlingen f 25,00 f 25,00 - Niet leerlingen f 155,00 f 155,00 Hafa-leerlingen f 207,50 n.v.t. Het Stichtingsbestuur bestaat uit zeven personen. De ouders worden vertegenwoordigd door vier leden, terwijl de overi gen namens het gemeentebestuur zitting hebben. Meer informatie: Meer informatie en aanmeldingsformulier kunt U krijgen aan de school of worden op uw verzoek toegezonden, 't Veld 1, 1852 GG telefoon (tijdens kantooruren) tel. 072-332460. wns» A mms mm „pSHI-ANO CIlK.u, JOKGE OilAAMJBNBVtR MAUEVOORT STICHTING \OLKS\IUZIEKSCHOOL HFTtno 1 INSTALLATIE BE0RUF trtana ivol Installateur ERKEND GA-WA-LO-INSTALLATEUR gas-, water-, c.v.-, lood en zinkwerk sanitair verkoop en levering van elektrische huishoudelijke apparatuur en gasverwarming apparatuur, wasautomaten en koelkasten. Kennemerstraatweg 95, Heiloo. tel. 072-332367 t i 4 i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4