Sport en Spet Verenigtngsnieuws Sport en spet agendo de Depova, voorheen ZVV The Railway LrïjL zr 'tvennewater badminton rasoussu DEPOM WWW stichting volwassenen- edukatie heiloo Ook voor uw sportberichten - UITKIJKPOST 20 AUGUSTUS 1986 Monique Sanches, de werpster van Heiloo, had een belangrijke rol in de beslissende wedstrijd tegen Kinheim. BSC HEILOO - SOFTBAL BLIJFT IN HOOFDKLASSE Sinds afgelopen zaterdag weet de da- mesploeg van BSC Heiloo dat ook in 1987 hoofdklasse - softbal zal worden gespeeld. Ruim voor het einde van de competitie is de afstand die van Kin heim is genomen voldoende groot geworden. In de rechtstreekse confrontatie in Haarlem tussen Kinheim en Heiloo wist Heiloo net met 1-0 te winnen om dit doel te bereiken. Een eindstand die overigens pas na verlengingen in de 10e inning werd bereikt. Het belang voor beide teams maakte dat niet direkt van een fraaie soft bal wedstrijd kan worden gesproken maar wèl veel spanning! Kinheim was iets beter aan slag maar zag geen kans door de solide verdedi ging van Heiloo te breken. Een verdedi ging die uitstekend werd geleid door pit cher Monique Sanches. Daarentegen wist Heioo niet te profiteren van gebo den kansen. Pas in de 10e inning, in de tie break, wist Anita van Taarling het derde honk te bereiken en zag Suzanne Otto kans met een schitterende honkslag in het linksveld het eerste (en enige) punt bin nen te halen. Handhaving in de hoofd klasse voor BSC Heiloo was een feit! Honkbal Bears uil Bergen heeft afgelopen zon dag aan BSC Heiloo duidelijk gemaakt dat de Heiloo-aspiraties om rechtstreeks te promoveren te hoog gegrepen waren. Heiloo verloor (terecht) maar weet zich in de competitie op de derde plaats te handhaven die uitzicht biedt op promo tiewedstrijden. Bears-BSC Heiloo (10-2) werd gedomi neerd door de thuisploeg die met de knuppel goed antwoord wist op het wer pen van de Heiloo-pitehers. Regelmatig wist Bears honkslagen te produceren, waaronder 2 homeruns. Heiloo was veel minder produktief aan slag en had ook nog eens de domme pech dat juist in het begin van de wedstrijd enkele (harde) honkslagen recht in de handschoen van de tegenpar tij verdwenen. Voor wedstrijden: zie agenda sport en spel. RUBY HALFSCHEPEL WEER STERK Tijdens C-D wedstrijden in Krommenie heeft Ruby Halfschepel opnieuw laten zien wat voor een talent zij is. Ze won een driekamp (60 m - v er - hoog) bij de meisjes D glansrijk. De 60 m ging in 8.3 sec., het hoogspringen eindigde bij 1.25 m en het verspringen leverde een nieuw clubrecord van 4.72 m op voor de 12- jarige atlete. Andere goede prestaties waren de 8.8 sec. van Brita Andersson op de 60 m. en bij de jongens de 13.00 m. kogel van Menno Spaander, de 3.26.0 op de 1000 m hindernis van Stef de Rijk en de 11.8 sec. op de 100 m van C-jongen Maurice Glorie. Zondag organiseerde Trias zelf wed strijden voor senioren en A-B junioren. Freija Muller won de werpdriekamp bij de dames met een goede serie van 10.79 - 32.80 - 39.30 op resp. kogel, discus en speer. Bij de heren was er een goede dis- cusworp vap chard Olij met 34.10 m. De belangstelling voor deze wedstrijden was overigens zeer matig en dat is best begrijpelijk. Atleten kiezen liever voor wedstrijden op kunststofbanen, omdat daarop beter prestaties mogelijk zijn. Het aantal kunststofbanen neemt een grote vlucht in ons land en om als vere niging niet in het slop te zaken is het noodzakelijk dat er ook in Heiloo zo'n baan komt en wel op vrij korte termijn. Een ander voordeel is namelijk, naast betere wedstijden, dat er geen trainin gen meer hoeven te vervallen i.v.m. weersomstandigheden (op de sintelbaan blijft water vrij snel staan). Het is te ho pen dat de gemeente Heiloo inziet dat een nieuwe baan hard nodig is om de bloeiende atletiekvereniging Trias bloei end te houden! Hengelsport vereniging De Vroegte Wint BEDRIJVFJN WEDSTRIJD Op zondag 7 september wordt weer de jaarlijkse bedrijvenwedstrijd gevist in de Recreatievijver in Heiloo-West. De organisatie is dit jaar in handen van administratiekantoor Franse. Degenen, die mee willen vissen voor D.V.W., die nen zich terstond op te geven bij de se cretaris, telefoon 331672. Dit kan echter tot aanstaande zondag, dus haast u! JYENGAR-YOGA IN DOJO 'T I.OO De introductiecursus van Hatha Yoga volgens het systeem van B.K.S. Iyen gar, die het afgelopen voorjaar plaats vond, trok veel belangstelling. Na de vakantie wordt de draad weer opge pakt. Met ingang van september wordt weer les gegeven op donderdagavond. Tevens is er een lesuur bijgekomen, te weten op maandagochtend. Diegenen die de introductiecursus niet gevolgd hebben, kunnen zonder bezwaar met de lessen beginnen. De inzet blijft het be langrijkste. B.K.S. .Iyengar (65) heeft zijn hele leven aan een herinterpretatie van de eeuwenoude yogapraktijk ge wijd. De houdingen worden zegr nauw keurig voorbereid en intensief uitge voerd. De nadruk ligt op spierstrekking en articulatie van gewrichten. Na het korrekte en intensieve uitvoeren van een oefening kunnen de spieren op natuur lijk wijze ontspannen. Er wordt veel aandacht geschonken aan oefeningen ter korrektie van de liehaa- amshouding. Hel is de bedoeling dat zo wel stijfheid als slapte van het lichaam verdwijnen. Door op deze manier met hel lichaam bezig te zijn krijgt het de kans om zijn evenwicht terug te vinden na b.v. sporten, dansen, zittend werk, enz. Wie meer informatie wil, kan bel len met Eva v.d. Bergen, (072-331861). Zie ook advertentie elders in deze krant. TERRIERS TAKE-FIVE TOERNOOI Nu de aanvang van het 'hockcyseizoen nadert, wordt het ook tijd voor de toer nooien. De Hockeyclub De Terriërs houdt het komend weekend het eerste Take-Five toernooi, waarvan de op brengsten bestemd zijn voor het nieuwe kunstgrasveld. Dus naast het grote in ternationale toernooi in mei nu ook in augustus een toernooi met een grote in ternationale inbreng. De organisatie is er in geslaagd 6 buiten landse dames- en 6 buitenlandse heren teams naar Heiloo te halen. In totaal zullen 23 teams aan dit Take-Five toe- rooi deelnemen. Het belooft zeker een spectaculair en gezellig weekend te wor den. De deelnemende teams worden vrijdagavond verwacht en zullen zon dagmiddag/avond weer vertrekken, ledereen die het leuk vindt naar hockey te kijken en meteen een blik wil werpen op het bijna gereed zijnde kunstgrasveld (opening 6 september) is van harte wel kom op de velden en in het clubhuis van de hockeyclub De Terriërs in Heiloo, naast de sporthal. SPORTVERENIGING „DE FORESTERS" FORESTERS HANDBAL HEILOO Jong geleerd, oud gedaan, gaat beslist op voor de fascinerende handbalsport. Snelheid, behendigheid, schotkracht en niet te vergeten team-geest zorgen sa men voor een flinke dosis plezier. Het hele lichaam in aktie, want met uitzon dering van de voeten mag de bal met al le ledematen gespeeld worden. Sprintjes trekken op het veld of door de zaal ver hoogt de conditie. Kortom, gezond, recreatief bezig zijn voor jongens en meisjes, mannen en vrouwen, Leeftijd vormt geen belemme ring, van klein tot groot, jong tot oud, wordt er gespeeld. Heb je zin om eens een balletje te gooien? Kom gerust, vrij blijvend, meetrainen. Handbal moet je doen! Ook voor de ex-leden geldt: Handbal verleer je nooit. Toch weer zin? Schroom niet, je bent welkom. Voor in formatie kun je bellen met het sekretari- aat: 072-332223. JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN TV EN HSV Onder traditiegetrouw fraaie weer somstandigheden zijn onlangs de jeugd- clubkampioenschappen van TV - HSV beëindigd. Er werd dit keer in poules gespeeld, hetgeen vrij veel wedstrijden opleverde. Veel ouders toonden hun be langstelling voor de sportieve verrichten van de kinderen. De inzet van de jeugdspelers was uitstekend, zodat de gehele week een prima sfeer op het ten nispark aanwezig was. Na de prijsuitrei king was er voor de jeugd een uitste kend verzorgde barbecue. Bij de jongens-enkel is René Borst clubkampi oen geworden, terwijl bij de meisjes- enkel Ilse Kaandorp met de hoogste eer ging strijken, zodat beiden aan de club- kampioenschappen van de senioren mo gen meedoen. De uitslagen: groep I, jongens-enkel: 1. René Borst, 2. Bas Bruin; meisjes- enkel: 1. Ilse Kaandorp; 2. Erna Buur; jongens-dubbel: 1. René Borst-Mareo Berkhout; 2. John Langedijk-Bas Bruin; meisjes-dubbel: 1. Ilse Kaandorp- Mieke Sandkuijl, 2. Rixt Barcndsma-Erna Buur; gemengd-dub- bel; 1. Erna Buur-Rcné Borst, 2. Ilse Kaandorp-JOhn l.angedijk. Groep II: jongens-enkel: 1. Sander v. Rijnsoever, 2. Jeroen v.d. Ham; meisjes-enkel: 1, Merel de Vries, 2. Ire ne Zijlmans; jongens-dubbel: 1. Rienk Barendsma-Cas de Lange; 2. Sander Rijnsoever-Bas Hink; meisjes-dubbel: I. Ilse Kaandorp-lrcnc Zijlmans, 2. Me rel de Vrics-Anncmaricke Schoonder- waldt; gcmcngd-dubbel: 1. Rienk Barendsma-Barbel Molenaar, 2. Gas de Lange-Mcrel de Vries. -V» "i m -V söfWCA3u!daM(g aekistttk fkvttf «KI hoV-k v •l'ZiJAM.i hti «3* \\<r- De zaalvoetbalsport is een nog steeds groeiende tak van de KNVB. Veel veld- voetballers kiezen voor de zaal als extra oefening of verruilen zelfs het veld voor de zaal. Er worden ook nog steeds nieu we verenigingen opgericht. Een nieuwe naam in de zaalvoetbalcompetitie '86- '87 is Depova Standox. Hoewel men zou vermoeden dat het een nieuwe vere niging betreft is het tegendeel waar. De pova Standox is de nieuwe naam voor ZVV The Railway, dat na het stoppen van de café-bar nabij het station een nieuwe sponsor moest zoeken. Peter Dekker, voorzitter van de club en er al sinds de oprichting in januari 1977 bij betrokken, hoefde met zijn compa- nen niet zo ver te zoeken. De grensrech ter van het eerste team bleek bereid de. sponsoring over te nemen. Het leuke is natuurlijk dat de sponsor als vlaggenist de prestaties van 'zijn' team op de voet zal blijven volgen. Depova gaat de competitie in met één team. Vorig seizoen waren het er nog drie, maar door de veranderingen was dat aantal niet langer haalbaar. Het vol tallige tweede team maakte de overstap naar 'buurman' De Viersprong, terwijl van het derde team enkele spelers naar het eerste overstapten en de rest z'n eigen weg koos. Het team is een gemêleerd gezelschap van 'kroeglopers', zoals Dekker het zelf noemt. De club ontstond in de kroeg en daar werden altijd de vergaderingen ge houden. De voorzitter is met zijn 35 jaar tevens de nestor van de ploeg. Hij is als enige overgebleven uit de eerste dagen. Kort voor de start van het huidi ge seizoen besloot Peter Meier, na ne gen jaren trouwe dienst, elders zijn voetbalgeluk te beproeven. De sportieve prestaties van The Railway waren altijd onvoorspelbaar. Eenmaal promoveerde de club van de vierde naar de derde klasse, waarin nog steeds wordt gespeeld. Een middenmoter, met soms uitschieters, zoals de eerste neder laag voor de Lintmer sterrenploeg Koot HEILOOER BRIDGECLUB Dinsdag 12 augustus Geel: 1. hr. Evers - mw. Löhr 57,65; 2. mw. Admiraal - hr. Vendel 48,60. 1. fam. v. Loon 52,80; 2. mw. Frugte - hr. Löhr 50,70. Rood: 1. hr. Noom - Pin 67,35; 2. ds. v.d. Gaag - Lemstra 52,80. 1. fam. v.d. Laan 52,10; 2. ds. Kreyger - v. Noord 50. Donderdag 14 augustus Oranje: 1ds. de Bruyckere - Ritchie 58; 2. hr. Laan jr. - Rutgers 56/2. 1. ds. Couzijn - Plas 63; 2. fam. Fritze- meier 53 Z. Blauw: 1. fam. Kuiper 54,15; 2. mw. v.d. Laan - hr. Mak 52,10. 1. ds. Hopman - Klerk 57,65; 2. hr. Berkman - v.d. Vlies 51,40. Groen: 1. mw. ,v. Baar - hr. Lange 66,65; 2. fam. Bies 55,80. 1. hr. Evers - Hakvoort 57,35; 2. ds. Blyleveld - v. Zutphen 50, hr. COuzijn - Plas 50. Bruin: 1. hr. Huiberts - mw. v. Swol 54,85, mw. Gauw - hr. Roelofs 54,85. 1. fam. Schoonhoven 61,80; 2. hr. Ja cobs - mw. Nielen 50. Op 19 en 21 augustus spelen wij weer voor de laddercompetitie. Afzeggen: dinsdag mw. Admiraal (335718) en don derdag hr. Löhr (330052). BADMINTON SEIZOEN WEER VAN START Het Vennewater badminton is weer ont waakt uit haar zomerslaap. Al weer eni ge weken is men druk bezig met de hal speelklaar maken voor het seizoen 1986/'87. Zondag 31 augustus is er spe ciaal voor alle nieuwe leden een info- dag, welke om 11.00 uur begint. Dinsdag 19 augustus is men weer begon nen met de trainingen voor de selectie teams. Voor het eerste team heeft het Vennewater badminton een nieuwe trai ner aangetrokken. Na de zeer succesvol le trainer Willem Hackenitz, die in een lange reeks van jaren werkzaam was, heeft men nu de beschikking over Boy Mezach. Deze trainer heeft aan de wieg gestaan van de vereniging van Badminton-oefenmeestes. Hij heeft een schat van ervaring, heeft vele verenigin gen van grote naam en faam getraind als ook het Nederlands team. De ver wachtingen zijn dan ook hoog gespan nen bij het Vennewater. Men hoopt dat het eerste team, nu spelend in de derde klasse landelijk, weet te promoveren. De overige seniorenteams worden ook nu weer getraind door Piet Engelsma. Ook een man die van wanten weet. Voor de competitie jeugd heeft het Ven newater een nieuwe trainster aangetrok ken in de persoon van Carla Kool. Zelf een zeer verdienstelijk badmin- tonspeelster, heeft onlangs haar trai ningsdiploma behaald. Zij heeft een rij ke ervaring in het omgaan met jeugd. De jeugd wordt zeer deskundig bege leid, door een aantal vrijwilligers(sters) en trainer Joop Blondeel. Nieuwe leden zijn als steeds hartelijk welkom bij het Vennewater badminton. Voor de meeste speelavonden- en mid dagen bij de senioren is men reeds vol en komt men op de wachtlijst. Voor de jeugd van 6 tot en met 15 jaar is nog wel plaats. Speelmogelijkheden zijn op de woensdagmiddag, vrijdagavond van 17.30-19.30 uur en de zaterdagochtend van 9.00-12.00 uur. Voor inlichtingen en aanmeldingen kan men terecht bij Dick en Kitty van Aan holt, Kelderkroftlaan 45, 1851 VG Hei loo (tel. 337858). PONYCLUB HEILOO E.O. Zaterdag 23 augustus zal er een con cours Hippique plaats vinden, georgani seerd door Ponyclub Heiloo. Verheu gend is het voor de organiserende ploeg te constateren, dat Heiloo erg gewild is bij vele verenigingen. Inschrijvingen kwamen binnen uit heel Noord-Hol land. Het bestuur heeft echter gemeend, gezien de accommodatie, niet meer dan 230 combinaties mee te laten doen, wat betekent dat velen moesten worden te leurgesteld. Van de combinaties die in de klasse B t/m Z dressuurproef afleg gen, zullen er ook nog 100 springen. Het belooft dus een heel spektakel te worden! De wedstrijden beginnen om half 9 en de plaats is het terrein aan de Vennewatersweg te Heiloo. De entree is gratis en het is zeker de moeite waard om eens een kijkje te nemen bij dit ponygebeuren. Concours in de Purmer Afgelopen zaterdag is er een kring- l)e Foresters (voetbal) Donderdag 21 augustus: Foresters 1 en 2 - Alcmaria Victrix 1 en 2 (19.00 uur). Zondag 24 augustus: Foresters 1 en 2 - DTS 1 en 2 (12.00 uur). Dinsdag 26 augustus: Foresters 1 - Go Ahead I (eerste bekerwedstrijd, 18.30 uur). Warming Up Toernooi 't Goede Veld Zaterdag 23 en zondag 24 augustus: warming up toernooi in tenniscentrum 't Goede Veld te Alkmaar. Tevens open huis op zaterdag met gratis tennislessen van 11.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur. De Vroegte Wint Woensdag 20 augustus: dameswedstrijd in Plan Zuid, verzamelen om 19.15 uur bij winkelcentrum 't Hoekstuk. Wedstrijdcommissie: mw. Ranzijn (336833), dhr. Ursent (335539) en dhr. Mootj (332451). W'ielerstadion Alkmaar Zaterdag 23 augustus: open kampioenschap van Alkmaar om de Kaasstad-trofee. Twee series 25 km, finale 50 km. Aanvang 19.30 uur. HSV (voetbal) Zaterdag 23 augustus: HSV 1 - Holland 1 (18.30 uur). Dinsdag 26 augustus: AFC'34 2 - HSV 2 (19.00 uur). HSV (tennis) Zaterdag 23 augustus: start clubkampioenschappen senioren 1986. Speeltijden staan op de borden in het clubhuis. BSC Heiloo Woensdag 20 augustus: Heiloo honkbal - Alcmaria Victrix (18.30 uur). Zaterdag 23 augustus: Heiloo soltbalBloemcndaal (17.00 uur), Rooswijk - Hei loo honkbal (14.30 uur). Feestavond TV Heiloo Zaterdag 30 augustus: jaarlijkse feestavond voor leden en introducé s. 19.45 uur. demonstratiepartij herondubbel (Ron Goedel, Rutger Koorn, Rob Gurowitseh, Van Schie). 20.30 uur: begin bal m.m.v. trio Moustache. De ploeg van Depova Standox, met als co-sponsor snackbar Het Hoek stuk. United, die in haar korte bestaan nog nooit had verloren. Peter Dekker heeft voor het aankomen de seizoen hoopvolle verwachtingen. De ploeg is versterkt en het belangrijkste zal zijn dat de ploeg haar ritme weet te vinden. Daarvoor worden niet alleen de eerste competitiewedstrijden gebruikt, maar ook de vaste vriendschappelijke wedstrijden in sporthal Het Vennewa ter, eens per twee weken op zaterdag. De Depova Standox-formatie bestaat uit Mart Stoop, Cees Zoon, Nico Kabel, Erik Kriegsman, Ruud Houtebos, Peter Dekker, Ton Oosterwijk, Mark Blank, Herman Weijmer en Hans Hoetjes. concours gehouden in de Purmer, waar aan ook enkele leden van de Heilooër club meededen. De volgende resultaten werden geboekt: In de klasse B is Madeion Rooseboom le geworden. In de klasse M werd Isa- belle Schuurman 2e met 131 punten, waardoor ze twee winstpunten verdien de. In de klasse Z is Natascha Rietmeyer 2e geworden. In de afdelingsdressuur wist het achttal van Ipleiloo op de le piaats te eindigen, en het "klavertje drie behaalde een 2e plaats. Voorts werden er ook winstpun ten behaald, door Judith Slingerland, Angelique Apeldoorn, Sandra de Haan, Liesbeth de Ruiter en Petri Schipper. Dan het springen: Petri Schipper be haalde de le plaats in de klasse B, ter wijl Judith Slingerland 5e werd in de L klasse. OPPOSITIE GAAT WEER SCHAKEN Het nieuwe schaakseizoen staat weer voor de deur. Vanaf 26 augustus wordt er in Heiloo elke dinsdagavond weer gespeeld. De clubavond wordt gehou den in twee van de zalen in het Open Huis. In één van de zalen geldt meestal een rookverbod. Oppositie is de laatste paar jaren wat verzwakt door het vertrek van een aan tal sterkere spelers, zodat we graag nieuwe leden willen hebben. Belangstel lenden voor het edele schaakspel zijn van harte welkom om eens te komen kijken op één van de speelavonden. Dat schept uiteraard geen verplichting. Het schaakseizoen begint op dinsdaga vond 26 augustus om acht uur met een simultaan door de clubkampioen en de vice-kampioen. Wie geen lid van de ver eniging is kan hier desgewenst bij aan schuiven. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door onze voorzitter H. Kracht, (tel. 333569) of door de secreta ris K. K. Jongkind (tel. 337148). Uiter aard kan men ook op de clubavonden terecht vanaf eind augustus. Op 2 september gaat de uiteindelijke competitie van start. Deze zak bestaan uit twee delen, met promotie en degra datie halverwege en een (nieuwe?) kam pioen aan het eind. De jeugdopleiding en competitie beginnen op 9 september weer. Inlichtingen hierover worden kan men verkrijgen bij de jeugdleider P. Manni (tel. 336282) of op de clubavon den vanaf kwart voor zeven in het Open Huis te Heiloo. OPEN HUIS BIJ FUNAKOSHI Het gaat goed met de grootste karate- vereniging van Alkmaar en omstreken met afdelingen in Bergen, Heiloo en Schagen. Het aantal leden stijgt steeds verder. Nu al telt Funakoshi meer dan 300 leden. De trainingen zijn sinds 11 augustus weer gestart. Om aan dit sterk groeiende aantal leden goed karate-onderricht te kunnen ge ven, is het aantal trainingsuren per week uitgebreid met maar liefst 7Z> uur. Dit betekent dat in totaal 30 uur per week les wordt gegeven! Om nog meer men sen, met name jeugdigen vanaf-6 jaar met het „andere" karate kennis te laten maken, wordt binnenkort weer een open huisgehouden. Met „andere" ka rate doelen wij op het karatedo als li- chaamsontwikkeling of sport en eff'ek- tieve vorm van zelfverdediging, dus niet het plankjes doorslaan. Net als voorgaande jaren wordt zo'n open huis bij Funakoshi altijd druk be zocht. Er worden demonstraties gege ven voor meisjes, jongens, dames en he ren in alle leeftijdscategorieën. Infor matiemateriaal is ter beschikking en er zijn voldoende leraren aanwezig om vragen te beantwoorden. In Heiloo is het open huis van Funakoshi op vrijdag 22 augustus van 19.30-20.30 uur in de gymzaal aan de Dors. Fototentoonstelling PWN Tot en met 21 september: expositie van foto's van de leden van de Fotoclub Castricum in het PWN-bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum, met bijzondere aandacht voor het duinlandschap. Men kan dagelijks van 10.00-17.00 uur terecht. Exposities in de bibliotheek Tot 8 september kan men in de openbare bibliotheek aan het Malevoort een twee tal exposities bekijken. Allereerst de expositie over ouderenhuisvesting, samen gesteld door het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu beheer. Daarnaast is in de fonothcek een expositie ingericht over 'Die Dreigro- schenoper' van Kurt Weil. Bezichtiging tijdens de openingsuren. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 5 september: opening van het klaverjasseizoen in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,00, niet-leden 3,00. Ned. Ver. van Huisvrouwen Woensdag 27 augustus: fietstocht met koffiestop naar het museum van Egmond. Vertrek 9.00 uur vanaf het parkeerterrein Belieslaan. Denkt u aan de kaart voor het duinreservaat! Bewegen voor kleuters bij Dojo 't Loo. DANSEN VOOR KLEUTERS Op woensdagmiddag 3 september om 13.30 uur start wederom de cursus Jan sen voor kleuters' bij sportvereniging Dojo 't Loo op de Bergeonstraat. De cursus wordt geleid door Mirjam Morsch, zij is afgestudeerd aan de thea terschool te Amsterdam. De lessen zullen veelal tegengestelde be grippen als thema hebben, zoals zwaar- licht, rond-vierkant, hoog-laag. Mid dels speelse dans- en bewegingsopdrach ten, waarbij creativiteit en fantasie een grote rol spelen, wordt de kleuters .ge vraagd' bewust gebruik te maken van hun bewegingsmogelijkheden, zodat z,ij deze leren ervaren, gebruiken en onder scheiden. Er zal veel gebruik gemaakt worden van attributen, muziek, verhalen en kleding, ledereen, die op de kleuterschool zit, is welkom mocht er getwijfeld worden, dat bestaat de mogelijkheid om woens dagmiddag 3 september één keer mee te doen bij wijze van proefles. Voor aanmelding en/of verdere infor matie kunt u zich tot 1 september wen den tot Mirjam Morsch of de heer C. Groefsema, (tel. 072-330330) (tel. 072-332214). LUDIEKE OPENING SPORT- SEIZOEN SV AXMERISCOTA De sportvereniging A.xmeriseota uit Akersloot zal haar sportseizoen op zon dag 24 aug. met een groots spektakel- toernooi openen. De deelnemende teams zullen samengesteld worden uit alle leden van de drie sekties,- Volleybal, badminton en basketbal, die de sport vereniging rijk is. Deze gemengde teams zullen op ludieke wijze gaan uitmaken, wie de SV Axmeriscota sporten het beste onder de knie heeft. Uiteraard zullen volleybal, badminton en basketbal tijdens dit toernooi uitvoe rig aan bod komen. Waarschijnlijk niet helemaal volgens de officiële spelregels, maar het belooft een vermakelijk schouwspel te worden. Niet alleen om dat de leden mee moeten spelen in een vreemde sport, maar zeker ook, omdat de aktiviteitencommissie van deze SV, erg fantasievol te werk is gegaan. Als u dus eens kennis wil maken met de SV Axmeriscota en haar verschillende spor ten, ga dan eens kijken op zondag 24 aug. van 10.30 tot 18.00 uur in sporthal „De Overdie" te Akersloot. De entree is gratis en gezelligheid, sportiviteit en vindingrijkheid zullen bij dit toernooi voorop staan. STICHTING VOLWASSENEN- EDUKATIE HEILOO Het winterseizoen staat weer voor de deur. Heeft u er al over nagedacht wat u in deze maanden zou kunnen gaan doen? Misschien is de kursus Ouderwijs-Onderwijs iets voor u! Het is een kursus voor volwassenen, mannen zowel als vrouwen, die er nog graag iets bij willen leren. Maar dan wel op een ontspannen manier, zonder cijfers en rapporten. Ouderwijs-Onderwijs duurt 3 jaar. Eén avond per week komen de kursisten bij elkaar in een groep van maximaal 15 personen. Gezelligheid speelt hierbij een belangrijke rol. Het eerste uur wordt besteed aan Nederlands. Bij Ouderwijs- Onderwijs leren mensen: het waarom van de d's en de t's, verslagen en uit treksels maken, brieven schrijven, moeilijke woorden begrijpen, discussië ren en samen werken aan een opdracht. Na de koffiepauze komen er algemeen vormende onderwerpen aan de orde. Afhankelijk van de belangstelling van de groep kan het voorbeei gaan over: gezondheid - staatsinrichting - versla ving - milieu of bejaardenzorg. Veel oud-kursisten zeggen, dat zij door het volgen van deze kursus meer zelfver trouwen hebben gekregen. Dat hun be langstelling voor de wereld om hen heen is toegenomen en ze ontwikkelingen kunnen volgen, zodat ze in gesprekken met anderen hun eigen gedachten en ideeën beter onder woorden kunnen brengen. In september start er weer een nieuwe kursusgroep, op donderdagavond, in de voormalige kleuterschool „De Kreek", Heerenweg 193. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Wie wil, kan nu dus nog meedoen. Uw leeftijd is in dit geval niet belangrijk. Voor de kosten hoeft u het niet te laten. De gemeente verstrekt subsidie en u betaalt slechts 40 gulden per jaar. Voor inlichtingen en opgave kunt u bel len met de begeleidsters Riet van den Burg (02205-1705) en Lcny v. Leeuwen (075-289687). Verder liggen er informa tiefolder in de bibliotheken en ander openbare gebouwen. SHOW VAN NIEUW TYPE DRUKSTOFFEN IN AKERSLOOT Naast de alom bekende tendens in wit, komt groothandel Dehnert Jansen dit najaar op de markt met een geheel nieu we richting in weef- en drukstoffen. Ge raffineerd opgebouwde drukstoffen jin nieuWe aardkleuren, alsmede uni-acmi- ge dessins in verdiepte pasteltinten, vor men het belangrijkste gordijnstoffen- nieuws dat Deja voor het voetlicht zal brengen op een in Akersloot te houden woningtextiel-expositie. Deze voor wo ninginrichters bedoelde show vindt plaats in Motel Akersloot, aan de Geesterweg 1, en loopt van 25 t/m 29 augustus. SQUARE DANCING BIJ DE LIBERTY LINES Naast stijldansen en volksdansen bestaat er in Nederland al zo'n 20 jaar Square Dancing, een dansvorm die langzamerhand al populairder wordt. Square Dancing komt uit Amerika, waar vroeger in verband met de samen komst van de vele nationaliteiten, be hoefte ontstond aan een universele dansvorm. Deze dansvorm heeft zich in de loop der jaren geëvouleerd tot het modern American Square dancing zoals wij het nu kennen. Een „Square" is een denkbeeldig vier kant, waarbij vier paren op de zijden daarvan staan. Op aanwijzingen van de Caller (dansleider), die de fuguren af roept, bewegen de dansers in een meer of minder ingewikkeld patroon. Het is begrijpelijk dat het in het begin nogal wat geestelijke en lichamelijk inspan ning vergt, maar door de spierwerking en ademhaling ontwikkelt zich al gauw het prettige gevoel van fit zijn. De vereniging Liberty bestaat alweer drie jaar en is gevestigd in Heiloo. Zij bestaat uit ruim 20 leden, in leeftijd va riërend van 12 tot 65 jaar, waaruit blijkt dat Square Dancing echt een activiteit is voor jong en oud, dus ook voor het hele gezin. Onze Caller (dansleider) is Erik Pluylaar, die sinds juni 1985 gediplo meerd Square Dance Caller is. Inmid dels staat hij al zo goed bekend, dat hij al diverse evenementen in binnen- en buitenland opgeluisterd heeft. Op vrijdag 22 en woensdag 27 augustus, organiseren de Liberty Lines een „Ame rikaanse Avond" voor het hele gezin en iedereen die maar komen wil. Dit wordt een avond met gezellige muziek, Chili Concarne en natuurlijk Square Dan cing, waar u uiteraard aan mee kan doen. Het geheel wordt opgeluisterd door de Alkmaarse Country groep „Blackberry Blossom Bluegrass Band". De entree voor deze avond bedraagt 2,50, inclusief twee consumpties. Het adres is: „Het Oosthonk", Laan van Zeeman, Heiloo. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot: Erik en Martha Pluylaar, Stalpaertstraat 109, 1813 CK, Alkmaar, tel. 072-400867, Ria en Rob Jansen, Binnenweid 11, 1831 BN Koedijk, tel. 072-615885. wiii^ih—iin^imiii ui mm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6