BESLUIT NIEUW GEMEENTEHUIS UITGESTELD Oud papier acties Bijzondere acties interRent MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN autoverhuur ëBefaj&n simon peek HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD <(h. Taxibedrijf (Kt Aj_ VOS Vrijmarkt voor kinderen KUNST IN 'T LOO 51e JAARGANG NO. 34 - 27 AUGUSTUS 1986 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN voor Wgoed juuuelier Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO Vanaf morgen liggen de nieuwe STAATSLOTEN voor u klaar. Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. V4 '4 m 1^1 w n o W' Hoewel de zeepkistenrace niet kon doorgaan was het zaterdag toch een gezellige drukte op het Stationspleinwaar de Heilooër jeugd zich tijdens de vrijmarkt van z'n handelaarskant liet zien. Deze pot is gemaakt door Henny Monsma. Een schilderij van Ine Veenwaarin vele bijzondere materialen zijn verwerkt. Een werkstuk van Janet Kleiberg. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) RoHartio.stHrpccpn' 0h$Ê Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) 't Stet 4, 1921 BT Akersloot. (02513-14856) f||/ Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! De plannen van de gemeente Heiloo en het college van burgemeester en wet houders in het bijzonder om tijdens de raadsvergadering op 4 september te spreken over de mogelijke bouw van een nieuw gemeentehuis zijn uitgesteld. Het oorspronkelijke plan was om de raad tijdens de september-vergadering te vragen om een krediet, waarmee de opdracht aan een architect gegeven kon worden voor het maken van schetsen en het wegen van de voor- en nadelen van de bouw op twee locaties. Die locaties waren de huidige plek van het gemeen tehuis en een stukje van het gemeente- bos. Het college heeft over het een en ander op 19 augustus gesproken met de frac tievoorzitters van de vijf in de raad ver tegenwoordigde politieke partijen. Diverse aspecten van het huisvestings probleem van het gemeentelijk apparaat zijn daarbij aan de orde geweest. Tij dens het gesprek bleek dat nader onder zoek omtrent een aantal punten drin gend gewenst is, alvorens de raad een krediet voor het beoogde architecten- werk beschikbaar wil stellen. Nader on derzoek heeft in dit verband zowel be trekking op de financiële consequenties, de eventuele locatie als op de keus voor een bepaalde architect. Door deze wensen van de fractievoorzit ters is het niet haalbaar op 4 september in de raad over de huisvesting van het ambetnaren-legertje van Heiloo te spre ken. Pas in een volgende bespreking zal dat gebeuren. Wellicht wordt het nieu we gemeentehuis, dan wel de verbou wing van het huidige gemeentehuis een belangrijk punt tijdens de algemene be schouwingen in het najaar. Raadsagenda Overigens is de raadsagenda voor 4 sep tember evengoed nog flink vol. Een aantal bouwplannen zal door de raads leden aan de orde worden gesteld. On der andere de bouw van een overdekte manege op het perceel Kanaalweg 13, de bouw door woningbouwvereniging Sint Willibrordus van zestien garageboxen op De Kloosterhof en de weigering van een bouwvergunning voor het aanleg gen van een volière op 't perceel Kruijs- akker 1. Voorts worden er diverse kredieten ge vraagd voor de aankoop van allerlei za ken ten behoeve van de gemeentelijke diensten en de verbetering van de in frastructuur (riool/wegen). Ook zal de gemeenteraad zich uitspreken over de voorgestelde grondprijzen voor het Plan Zuid-Oost, waarmee de gemeente binnenkort een start wil maken, wat be treft de ontsluiting ervan. Bij de ingezonden stukken voor de raadsvergadering, die in de raadszaal van het gemeentehuis om 20.00 uur van start gaat, is een aantal brieven van in woners. Ondermeer wordt er geklaagd over de dienstregeling van de Neder landse Spoorwegen, is er een brief over de plannen met het schoolgebouw aan de Trompenburg, is er een klacht over parkeeroverlast op de ventweg langs de Kennemerstraatweg ter hoogte van nummer 317 en is er een lijst met hand tekeningen tegen de komst van het nieu we gemeentehuis in het gemeentebos. Deze laatste brief zal vanzelfsprekend behandeld worden wanneer de bouw van een nieuw gemeentehuis ook daad werkelijk in de raad aan de orde komt. De stukken voor de raadsvergadering, die openbaar en dus voor een ieder vrij toegankelijk is, liggen op woensdag 3 en donderdag 4 september ter inzage op de afdeling algemene zaken van het ge meentehuis en tijdens de openingstijden in de openbare bibliotheek. TENNISCENTRUM DE DORS OPENT ZONDAG 31 AUGUSTUS Onlangs werd in de pers vermeld: 'Nog acht nachtjes slapen en dan opent tenni- scentrum De Dors in Heiloo'. Inmiddels zijn het nog maar vier nachtjes. De spanning voor de familie Kèeman zal er niet minder door worden. Hun grote wens gaat zondag in vervulling wanneer honderden tennisliefhebbers voor het eerst hun weg zullen zoeken en vinden naar het schitterende overdekte tenni- Donderdag 28 augustus De Duif, Mariënstein 180, tijdens schooluren. Zaterdag 30 augustus Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportaccommodatie Het Vennewater, van 10.00-12.00 uur. Speciale actie voor de jeugd met leuke prijzen i.v.m. de aan leg van het kunstgrasveld. Zwem- en poloclub De Spetters, parkeerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00-12.00 uur. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Maandag 1 september Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 en de volgende ochtend 7.30 uur. Maandag tot en met vrijdag (mits school-/werkdagen) De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De-Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Geen papier bij de con tainer plaatsen tijdens vakanties en weekends. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tussen 8.30-15.15 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Ha len op verzoek: 332336. Alle dagen Fanfare showband TKH, Werkendelslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: bellen voor vrijdag 12.00 uur 330234, b.g.g. 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Geef Max de Zak Max Tailleurstichting, voor uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedragen kleding, huishoudtextiel en dergelijke: mw. W. Smit-van Zweeden, Haesacker- Iaan 22 te Heiloo (tel. 072-331763). Rommelmarkt muziekverenigingen Vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober: rommelmarkt in winkelhof 't Loo t.b.v. de gezamenlijke muziekverenigingen. Heeft u nog bruikbare spullen? Bel overdag 331004 of 's avonds 331517. Ophaaltijden: zaterdag tussen 10.00-13.00 uur. Kook Heeft u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn? Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contactadres Heiloo: J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Missie Verkeersmiddelen Aktie In het weekend van 30 en 31 augustus houdt Miva, de organisatie, die ver voersmiddelen verschaft voor het werk van de missie in de Derde Wereld, haar jaarlijks inzameling. Diverse programma's in allerlei landen worden ondersteund, van fiets tot vrachtwagen, van boten tot vliegtuigen, van garages tot auto onderdelen. De actie wordt gehouden in de kerken. Wie een gift wil overmaken kan daarvoor het gironummer 27.22.49 t.n.v. Miva Breda gebruiken. Voor inlich tingen: Miva, Vijverstraat 12, 4818 ST Breda, tel. 076-137150. Ren je rot voor de Zeskant Vrijdag 29 augustus: een trimbingo voor alle leerlingen, ouders, grootouders en andere belangstellenden van basisschool De Zeskant. De opbrengst komt ten goe de aan de school. Het programma begint 's middags om 17.00 uur en bestaat uit een trimbingo-parkoers door Boswijk, schatgraven en grabbelton voor de jongste kinderen, een sponsorloop rondom de school, een rad van avontuur, disco en een barbecue met daaromheen allerlei lekkere hapjes (lekker makkelijk: hoeft u zelf niet te koken). Iedereen is van harte welkom bij de activiteiten. scomplex aan De Dors. Uit de vele reac ties is deze stroom van enthousiastelin gen duidelijk geworden. De plannen van Cor en Greet Keeman zijn nog niet van zeer lang geleden. Maar in korte tijd is hun voorliefde voor de tennissport wel met sprongen naar een absoluut hoogtepunt gegroeid. De bouw van de tennishal mocht van de Heilooër gemeenteraad geschieden op een door HSV als overbodig beschouwd voetbalveld op de hoek van Het Maal water en De Dors. Midden in het cen trum van één van de beide sporthoeken van Heiloo. Wie al eens de tocht naar de hal in aanbouw heeft gemaakt of er toe vallig langs reed, moet beamen dat het zeker een aanwinst is voor het toch al niet geringe sportaanbód in Heiloo. Maar een overdekte tennisaccommoda- tie was er inderdaad nog niet. Veel mogelijkheden Tenniscentrum De Dors biedt haar be zoekers vele mogelijkheden op het ge bied van indoor-tennis. Natuurlijk kan men een baantje huren om met familie en/of vrienden een balletje te slaan. Ook kan een bedrijf of instelling op de zaterdagavond een deel van of de hele hal huren voor een 'alternatief personeelsfeestje'. Zeer aantrekkelijk zijn ook de verschil lende competities. Allereerst is dat doordeweeks de damesdubbelcompeti- tie. In voorzichtige verwachtingen was hiervoor alleen de dinsdag bestemd, maar uit de vele aanmeldingen bleek de noodzaak ook de woensdag bij deze competitie te betrekkeh. Voorts wordt er ook in het weekend competitie gespeeld. Op zaterdag is er overdag een teamcompetitie, waarbij de teams uit twee heren en twee dames bestaan. Eens per maand komt men in actie en deze opzet, die elders in de provincie (bij voorbeeld Zaandam) al zeer succesvol draait, trok veel belangstelling. Op zon dag tenslotte is er een recreatieve dub- blecompetitie (heren, dames en gemengd). Tennislessen Tenniscentra zonder de mogelijkheid om lessen in deze edele sport te krijgen zijn bijna ondenkbaar. De Dors biedt het tennissend publiek derhalve van zelfsprekend de gelegenheid tot lessen. Daarvoor is een overeenkomst gesloten met Tennisschool All-Inn, die ook in Hoorn, Enkhuizen en Heerhugowaard actief is. De lessen worden gegeven door een viertal docenten, waaronder Ted van Bruggen en Peter Bruin. All-Inn heeft de beschikking over de modernste hulpmiddelen en de lesaanpak geeft blijk van prima inzicht in de nieuwste lesmethodieken. Groepslessen aan be ginners en ver gevorderden - en alle groepen daartussen - behoren tot de specialiteiten van de tennisschool, die tijdens het open huis van De Dors (aan staande zondag vanaf 11.00 uur) de- monstratielessen verzorgt. Voor inlich tingen over All-Inn kan men bellen 02290-32461. Ontmoetingsruimte Behalve over vier uitstekende indoor- De voorbereidingen voor tenniscen trum De Dors zijn nog in volle gang. Cor Keeman (staand tweede van rechts) kijkt toe bij het leggen van de uit Duitsland gehaalde onderlaag. tennisbanen met voldoende uitloop om toptennis mogelijk te maken, heeft De Dors ook de beschikking over een gezel lige ontmoetingsruimte, waar men na afloop van een uurtje sportieve recreatie een versnapering kan nuttigen. Deze ruimte bevindt zich tussen beide hallen van elk twee banen in. Daar is ook het administratiekantoor van Cor Keeman, dat van de Zeeweg naar De Dors verhuist. Aanstaande zondag heeft iedere be langstellende de gelegenheid om tenni scentrum De Dors eens goed te bekij ken. Vanaf 11.00 uur is iedereen van harte welkom. Een fikse attractie is de demonstratie-partij om 14.00 uur, die wordt verzorgd door All-Inn en waarbij zowel een zeer serieuze-benadering van de tennissport ais ook de komische voorvallen die soms plaatsvinden (denk maar aan de buitelingen van Boris Bec ker) aanwezig zijn. Voor de gratis de- monstratielessen kan men zich niet meer opgeven: de uren daarvoor zijn inmid dels volgeboekt. Voor inlichtingen kan men bellen met De Dors, tel. 072-330403 (b.g.g. 338017). o nier Model Laurier 369,- p. paar Model Vuurdoorn 398,- p. paar Model Jasmijn v.a. 511,- p. paar stationsweg 85a Heiloo 072-335730 intefftent |p Voor uw luxe, bestel of vrachtauto. U- STATIONSWEG 92 1852 LN HEILOO 072 - 331313 Makelaar Taxateur o.g. Apotheken °°P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES ZWEMBAD 'T BAAFJE Het zwembad sluit dit seizoen haar poorten op zaterdag 30 augustus om 16.00 uur. Het personeel wenst u een prettige overwintering en tot volgend jaar. WAO - AAW BELANGENVERENIGING HEILOO Maandag 1 september om 9 uur start onze eerste contactmorgen na de zomer- onderbreking. Wij hopen dat zoveel mogelijk de leden en eventueel mensen, die WAO, AAW of anders uitkerings gerechtigd zijn, de dagelijkse sleur on derbreken en de weg naar het Trefpunt, Westerweg 294, kunnen vinden om te kaarten te biljarten of onder een kop koffie van gedachten te wisselen. Dat is voor iedereen vrijblijvend. Voor degenen die informatie willen in winnen, is er op de maandagmorgen spreekuur. Er worden excursies, film dia voorstellingen, bingo, klaverjas- drives, viswedstrijden en al datgenen dat door de leden naar voren wordt ge bracht en dat in ons vermogen ligt geor ganiseerd. De hoogte van de contributie bedraagt slechts 12,- per jaar. Tevens is het mogelijk een cursus tekenen-schilderen op dinsdagmorgen te volgen, of Engels voor beginners of gevorderden op de donderdagmiddag in het lokaal S.W.B. aan de Pastoor v. Muijenweg 14. Inlichtingen tel. 331840. Zaterdag mochten kinderen hun eigen Veel interessante" dingen wisselden handel weer aan de man brengen en het van eigenaar en iedereen was er blij was dan ook een gezellige drukte op het mee. Voor de zeepkistenrace bleek wei- Stationsplein in het Stationscentrum, nig belangstelling te bestaan waardoor dit onderdeel kwam te vervallen. NIEUW KANTOOR WONINGBOUWVERENIGING SINT WILLIBRORDUS Vanaf heden heeft de woningbouwver eniging Sint Willibrordus de beschik king over een fraai kantoor in de Kloosterhof, het meest recente bouwob- ject van de vereniging. Het kantoor treft men aan op nummer 23 (vanaf de Westerweg de eerste afslag naar de Kloosterhof)- De openingstijden wor den regelmatig gepubliceerd in de ru briek 'Andere adressen' op pagina 2 van de Uitkijkpost. AKTIE BROOD VOOR KENIA Deze aktie is een bijdrage van de Neder landse bakkers om een steentje bij te dragen aan de ontwikkelingshulp. In Heiloo is het bakker Hemmer die deze „Kenia broodjes" bakt, een ware trak tatie en van elk brood is 0,50 bestemd voor Kenia waar, in Kiambu, 15 km ten noorden van Nairobi een bakkersschool geopend is. Hier worden de Kenianen opgeleid om, met de primitieve hulp middelen waarover het land beschikt, voedzaam en smakelijk brood te bak ken. Het Kenia-broodje is een van de midde len, om de eigen vakkennis over te dra gen op collega's in Kenia. Met behulp van u als consument en Hemmer als bakker levert u e^n bijdrage aan het be drag van 600.000 dat nodig is om een drie-jarenplan te financieren. Maar het Keniabroodje is niet alleen bedoeld als ontwikkelingshulp, maar het is boven dien een ware traktatie zelfs voor onze verwende smaak. Reparatie, modernisatie 1 Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels I Maatwerk op eigen atelier l id Stichting Bontwaarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 YOGA-LESSEN Klaaske van Kuijk start op 8 september haar yogalessen op Kennemerstraatweg 79 (le etage), te Alkmaar. Bij een deel name van 6 a 8 personen per groep, wordt er les gegeven aan mannen, vrou wen, kinderen zwangere vrouwen en vrouwen kort na de bevalling. De lestij den zijn gepland op maandagochtend, - middag en -avond en woensdagochtend en -avond. Op de 2e en 4e donderdag ochtend van de maand zijn er mogelijk heden voor een experimentele werk groep, die zich met alles zal bezig hou den wat het heel worden van de mens bevordert. Behalve met specifieke yoga- oefeningen zal daar ook gewerkt wor den met massagetechnieken, muziek, meditatie, ademhalingsoefeningen, filo sofie e.d. Voor meer informatie en op gave kunt u 072 - 112478 bellen. Op vrijdag 29 en zaterdag 30 augustus wordt de laatste kunsttweedaagse van dit jaar gehouden in winkelhof 't Loo. De groeiende populariteit van deze kunsthappening heeft te maken met de steeds wisselende samenstelling. In juni waren er kunstschatten uit het Egypte van de farao's te zien afkomstig van 2 particuliere Londense verzamelaars de waarde hiervan bedroeg enige miljoe nen. Trekpleister op de konjende mani- festatie is het nieuwe werk van actrice Ine Veen die enige jaren geleden met schilderen begon. Na de traditionele landschapjes en bloemstukjes ontwik kelde zij in sneltreinvaart een totaal nieuwe stijl waar kunstrecencenten laai end enthousiast over zijn. Een gereno- meerd kunstblad gaat zelfs een fors arti kel aan haar techniek wijden waarvoor zij antiek mozaïek glas bladgoud', al lerlei soorten verf en edelstenen ge bruikt. Er zijn veel nieuwe gezichten in Heiloo. Schilderijen van uiteenlopende kwaliteit van Lydia Adrichem en Peter van Zon. Foto's van de getalenteerde fotograaf Jan Kleiberg en beelden van zijn dochter Janet. Bij de keramisten zijn er gebruiksvoorwerpen van Loeki ter Voort en Hennie Monsma. Van Jean Thomassen is een fraai por tret te zien van grote kwaliteit dat ver klaart waarom hij tot de top der Neder landse portretschilders wordt gerekend. Jan Bouman toont zijn meesterschap in diverse druktechnieken die hij in Heiloo exposeert. Het fraaie werk van Charlot te Wisgrill en de robuuste stalen objec ten van J. D. Zegel maken een bezoek aan deze manifestatie de moeite waard. Op vrijdag kunt u tot 21.00 uur terecht. Zaterdag tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1