Dierenbescherming Heffee Ommen— Castrfcum de Politieberichten Nieuws veer nut/eren Kerkdiensten Medische diensten Andere adressen Geen Uitkijkpost ontvangen? theek Bibli- MOTORRIJLES 40. PIET GELDERBLOM HEILOO Th. E. Kempers, huisarts VAKANTIE 29 aug t/m 14 sept. UITKIJKPOST 27 AUGUSTUS 1986 De Dierenbescherming van Heiloo zoekt een goed tehuis voor een schat van een rode kater. Onze schatting is dat hii Wi jaar oud is. Hij is zo maar achtergelaten. Wie wil er verder voor hem zorgen? Daarnaast hebben wij nog een lief poesje van ca. 6 jaar, een beestje dat zich heel goed aanpast. Verder is er een zwarte kater met een wit befje en witte pootjes. Deze kater is erg aanhankelijk, maar houdt niet zo van soortgenoten. Dan is er nog een poes die veel van rust houdt, want anders maakt ze zich zo van streek dat het eten haar niet goed bekomt. Deze poes heeft erg veel mee gemaakt en is al heel lang bij ons. Wie komt deze dieren ophalen (tegen een kleine vergoeding?) Wij hebben ook nog een wit/zwart poesje van 10 weken. Voor informatie 072-337853. Verder zoeken wij een goed tehuis voor: Saylor, bast. hond, bruin gestroomd, reu, 1 jaar. Bonnie, bast. hond (lijkt op een Golden Retriever), zwart, reu, 1 jaar. Goofy, Beagle, reu, 1 Vi jaar. Pépé, bast. herder, reu, 1 Zi jaar. Boomer, kruising Dalmatiër/Pointer, reu, 4 jaar. Muffie, bast. herder, reu, 4/2 jaar. Boefje, bast. hond, zwart/wit gevlekt, tef, 9 jaar. Abby, bouvier, tef, gest., 10 jaar. Cavia, wit met oranje/bruin. Aantal konijntjes. Voor informatie: 02205-2256. Gevonden Zwarte kater met witte bef en witte teentjes, Kennemerstraatweg, Heiloo. Bruin konijn, Dusseldorperweg, Limmen. Vermist Sinds 12 augustus: oude grijze cyperse kater, witte bef en pootjes, trekt met achterpoot, omgeving Spillaan. Zwarte poes met witte bef, witte sokjes, pluimoortjes, 1 jaar, Rijksweg, Lim men. Cypers bruine poes, Abessijn, klein soort, Kerkelaan, Heiloo. Zwart/witte poes, klein, lichtgekleurde vlooienband, 8 jaar, Het Achtkamp, Limmen. Cyperse wildkleurige kater, witte bef, witte sokjes, Kennemerstraatweg, Hei loo. Cyperse kater, niet gecastr., witte po ten, witte bef, Torenlaan, Heiloo. Lapjes/schildpadpoes, zwarte neus, witte pootjes, kuifje op kop, Zuider geeststraat, Heiloo. Bruin dwergkonijn, Debussystraat Alk maar. Lakenvelderhaan (zwart/wit), Burge meester Nieuwenhuizenstraat Limmen. Witte valkparkiet, Kieftenland, Limmen. DIERENBESCHERMING HEILOO EN OMSTREKEN Tel. katten Heiloo tel. 072-337853, 072- 332879; Limmen tel. 02205-2256; Akersloot tel. 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen tel. 02205-2256; Akersloot, tel. 02513- 10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen, tel. 02205-2256; Akersloot, tel. 02513-10079. (60 minuten) Tel. 072-335583 Bovag-rijschool Bel 's donderdags: 072-330175 Oproep getuigen Op zondag 24 augustus, 's nachts om 01.45 uur, heeft op de Hoghe Weijdt in Plan Oost te Heiloo een doorrijding na aanrijding plaatsgevonden. Hierbij werd een Honda-personenauto zeer zwaar beschadigd. Ook werden er twee bomen uit de grond gereden. De dader van dit alles heeft vermoedelijk gereden in een Fiat van het type 131. De voorzij de van deze auto moet ernstig bescha digd zijn. In ieder geval moet de Fiat één van de richtingaanwijzers en beide koplampen missen. De politie verzoekt vriendelijk mensen, die het ongeval heb ben gezien of die kort erna de zwaar be schadigde Fiat hebben gezien, contact op te nemen met het bureau, tel. 072-333144. Inbraken Bij diverse auto-inbraken werden cas settes en een radiocassetterecorder ont vreemd. Door middel van het binnen sluipen in een woning aan de Kenne- merstraatqweg probeerde een inwoner van Zevenaar allerlei sieraden in zijn be zit te krijgen. Hij werd echter gezien en kon door de politie worden aangehou den. Wat de vermiste goederen zijn na een inbraak in een woning in het Blok- hovep&rk is nog niet bekend. De inbre ker kwam via de achterdeur binnen. Een viertal fietsen werd gestolen. Bij een winkeldiefstal werden wat sieraden ontvreemd. Te laag?! Een vrachtwagen heeft gezorgd voor schade aan de bovenleiding van de het spoortraject tussen Heiloo en Alkmaar. Óp de Rijksweg A9 wordt vanaf heden gewerkt aan een verhoging van de via ducten tussen Uitgeest en Alkmaar. De hoogte wordt 40 cm extra, waarmee de EEG-norm wordt bereikt. De werk zaamheden zullen ongeveer drie maan den in beslag nemen. Autodieven De Heilooër politie heeft vorige week een 29-jarige Amsterdammer aangehou den op verzoek van de collega's in Noordwijkerhout. De man wordt ver dacht van inbraak in auto's. Zes mannen werden vorige week aange houden in Egmond aan Zee op beschul diging van auto-inbraken. Een onder zoek naar het een en ander is gaande. Vermoedelijk zijn er twee illegaal in ons land verblijvende mannen bij. Gebroken pink Een valpartij leverde de berijder van een bromfiets een gebroken pink op, plus de nodige schade aan zijn vervoermiddel. Eveneens een eenzijdig ongeval had plaats in Limmen. Een vrouw stuurde te ruim op de kruising Pagelaan/Vis- weg/Hogeweg, waardoor zij tegen een lantaarnpaal botste. Het bleek nodig een bloedproef af te nemen wegens alcoholgebruik. Niet goed uitkijken was er de oorzaak van dat een 47-jarige man bij het achter uitrijden met zijn wagen een andere au to raakte. Er was alleen materiële scha de. Op de Belieslaan werd een man aan gehouden wegens opvallend rijgedrag. Da. bleek veroorzaakt te worden we gens een te hoge concentratie alcohol in zijn bloed. Op de provinciale weg tussen Uitgeest en Limmen werd door een au tomobilist een schaap aangereden. Vredesduif? De vrede-lievende activiteiten van basis school de Duif in Mariënstein moge ge noegzaam bekend verondersteld wor den. 'De Duif die zingt voor Afrika' is zeker niet het enige -yoorbeeld. Het, is derhalve onverenigbaar dat onbekenden enige ruiten van de school vernielden door er met een luchtbuks op te schieten. Gevonden voorwerpen In de periode van 18 tot en met 24 au gustus werden de volgende gevonden voorwerpen bij de politie gemeld: 1 kinderarmbandje, 1 kinderpop, 1 bad laken, 1 herenhorloge, 1 bankbiljet, 1 bruine portemonnee, 1 paar sloffen, 1 sleuteltje. Goederen kunnen worden afgehaald op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur op het politiebureau. DE DREIGROSCHENOPER IN DE FONOTHEEK De muziekschool opent het culturele seizoen (klinkt dat even echt) met een muzikale opvoering (orkest met zang stemmen) van de ,,Dreigroschenoper", muziek Kurt Weil, tekst Berthold Brecht. Het leek ons een goed idee om deze, voor de muziekschool van Heiloo zo belangrijke muzikale gebeurtenis, vanuit de fonotheek te onderstrepen met een cultureel historisch overzicht over de tijd waarin de componist Weil, de schrijver Brecht en hun geestelijk verwante tijdgenoten hun meest pro ductieve periode beleefden. Dus een beeld van de twintiger en dertiger jaren van het vooroorlogse Duitsland, samen gebald in de scherpe satire van de Ber- lijnse kunstenaars, waarvan de Dreigro- schenoper zo'n treffend voorbeeld is. Door de welwillende medewerking van het Goethe-instituut in Amsterdam ont stond een zeer levendig cultureel histo risch overzicht. Authentiek foto-materiaal, kopieën van recencies, kranten- en tijdschridtartike- len, informatie over toneelstukken, ca baret, opera en film, dicht- en schilder kunst geven een beeld van een tussen twee wereldoorlogen gistend Duitsland. Niet alleen Brecht en Weil, doch ook de andere Berlijnse kunstenaars voorzagen een catastrofe en klaagden, elk op eigen vakgebied, de nieuw opgestane valse en vooral boosaardige sentimenten fel aan. Uit de bibliotheek van het Goethe- instituut kreeg de fonotheek Heiloo o.a. enige boeken in bruikleen. Deze kunnen niet uitgeleend worden en liggen slechts ter inzage: Toneelstukken van Brecht „Twintigste eeuw duitse schilderkunst" "Amsterdam-Berlijn 1919-1939", een boek over de culturele betrekkingen tus sen beide landen, e.v.a. Met dit alles werd in de fonotheek een boeiend, na vrant beeld doorgegeven, zoals dit werd opgetekend door de toen levende, en zich zo fel tegen de opkomende tendens verzettende, duitse kunstenaars. Leergierigen opgelet De bibliotheek heeft het uitgebreide winterprogramma-cursussen en oplei dingen voor Heiloo en regio in de vorm van foldermateriaal ontvangen. Deze liggen ter inzage: links bij binnenkomst, naast het „Hoekje overheid". Carla van de Bibliotheek VAVAVAVAWAVVV INGEZONDEN Handtekeningenactie Namens de ondertekenaars van het be zwaarschrift tegen de bebouwing van het stukje grasland naast het gymnastie klokaal aan de Burenweg een reactie op het door de fam. Zoon ingezonden stuk, gepubliceerd in de Uitkijkpost van 20 augustus jl. Het bewuste stukje grond is het enige waar de kinderen van de Burenweg, de Nicolaas Beetsweg en zelfs uit de rest van Plan Oost kunnen spelen. Vrijwel nergens anders is dit meer mogelijk, dan wel verboden. Bovendien maken de scholen in Plan Oost 's zomers ook ge bruik van het veldje (buiten-gymnas- tiek). De buurtbewoners hadden zeker hun handtekening niet gezet ten behoeve van de kinderen van één gezin. Het is dan ook niet fair de fam. Oudshoorn, als één van de initiatiefnemers, ervan te be schuldigen alleen maar aan zichzelf te denken. Het gaat wel degelijk om alle kinderen uit deze zich verjongende buurt. Fam. Blom Fam. Van Schenk Brill Fam. Mebelaar H. Sarelse Naschrift redactie Gelet op bovenstaande reaétie en andere telefonische reacties is het de redactie van de Uitkijkpost duidelijk geworden dat de plaatsing van het ingezonden ar tikel van de fam. Zoon ten onrechte schade heeft gedaan aan de goede naam van de fam. Oudshoorn. Een algemener en niet op één persoon gericht artikel was beter geweest. Daarvoor onze ver ontschuldigingen. Wij sluiten hierbij tevens de discussie over het veldje naast het gymnastieklo kaal tot er een definitieve beslissing is genomen. INGEZONDEN Het nieuwe raadhuis van Heiloo Als inwoner van Heiloo, met qen grote ervaring op het gebied van de bouw van nieuwe gemeentehuizen, slaat de schrik mij om het hart als ik van officieuze zij de bedragen hoor noemen voor het nieuw te bouwen raadhuis, variërend van negen tot elf miljoen gulden. Volgens een onderzoek van het bouw centrum zou er voor de thans aanwezige ambtenaren 2700 m2 vloeroppervlak no dig zijn, dit inclusief de nodige uitbrei ding voor 20 man extra in de komende jaren. Indien dit getal juist zou zijn, kan voor de volgende oplossing gekozen worden: - Verbouw van het bestaande gemeen tehuis (nu 1300 m2) tegen een prijs van circa 1400. guldei.u,pei., .mL „De. totale kosten zijn dan 1.820.000,-. - Zet op ongeveer de plaats van de hou ten barakken (grondoppervlak 640 m2) een kantoorgebouw van twee verdiepin gen, ieder groot 700 m2. De kosten per vierkante meter (in totaal dus 1400 m2) bedragen 1700,-. De totale kosten voor deze nieuwbouw bedragen dan ƒ2.380.000,-. - Beide bouwplannen samen kosten dan 4,2 miljoen gulden. - Voorts moet men nog rekening hou den met brandmeldinstallaties, keuken, archief, vloerbedekking, geluidsinstal laties, nieuw meubilair en verhuis kosten, in totaal zo'n vier ton. - Reken nog één ton voor onvoorziene kosten en de totale kosten van de nieu we huisvesting zijn 4,7 miljoen gulden. - Tijdens de bouw zou het personeel fa segewijs een half jaar elders onderge bracht kunnen worden. Op de gemeentebalans prijkt naar mijn weten een reservering voor de bouw van een nieuw gemeentehuis groot 4,5 mil joen gulden, zodat het practisch met gesloten beurs zou kunnen worden afge daan. De cijfers omtrent de bouwkosten kunnen door mij op verzoek van het ge meentebestuur 'hard' worden gemaakt. Ir.C.J. Schouten Hoghe Weijdt 25 AGENDA HET TREFPUNT SEPTEMBER 1986 In de maand september is er voor de leden van de beide ouderenbonden in Heiloo weer van alles te doen in het ontmoetingscentrum 't Tref punt. Maar niet alleen leden zijn welkom, ook anderen kunnen en mogen van de partij zijn. 't Tref punt vindt men op het adres Hoog en Laag 7a. Het gebouw is tevéns te bereiken via de straatingang van de Stichting Ouderwerk Heiloo, Wes- terweg 294. Woensdag 10 september: dansen, zaal open om 13.30 uur. Donderdag 11 september: klaverjas-drive met vele mooie prij zen, zaal open om 13.00 uur, aan vang 13.30 uur. Woensdag 17 september: sjoelen, aanvang 14.00 uur. Tevens kaart verkoop voor de bustocht op 9 ok tober naar de Veluwe. De kosten hiervoor bedragen 40 gulden p.p. De verkoop start om 14.00 uur. Donderdag 18 september: fietstocht (mits goed weer), start om 10.00 uur vanaf 't Trefpunt. Duinkaart mee brengen. Woensdag 24 september:dansen, zaal open om 13.30 uur. Donderdag 25 september: informa tiemiddag over het reizen per trein, verzorgd door de NS, aanvang 14.00 uur. Informatiemarkt Op zaterdag 27 september wordt er een informatiemarkt voor 55-plus- sers gehouden met informatiestands van de KBO, de Anbo en allerlei an dere instanties. Deze markt is na tuurlijk voor een ieder toegankelijk. Naast de genoemde activiteiten zijn er ook andere bezigheden, in 't Tref punt. Zo kan er bijna elke middag gebiljart worden; de woensdagmid dagmiddag speciaal door de niet- rokers. Bowlen is er op de maan dagmiddag in Bowling Heiloo. ïnl: mw. Hoogeboom, tel. 330578. Ook kan er gebridged worden. Hierover verstrekt de heer Van der Zijden de nodige informatie, tel. 331676. De heer Rijnhart informeert u gaarne over het koersbal, iedere vrijdag ochtend in 't Trefpunt, tel. 330236. Tenslotte zijn er op dinsdag, woens dag, donderdag, vrijdag en zondag >oosmiddagen. WETEN WAT U EET MEER DAN EEN DIEET Als u merkt dat u langzamerhand wat zwaarder wordt en het lukt u niet om „zomaar minder te eten", en het uiteindelijke resultaat na het gebruiken van een afslankprodukt is óók nihil, dan kunt u in septem ber gaan deelnemen aan de cursus: „Weten wat u eet is meer dan een dieet". U krijgt tijdens deze cursus géén dieet. Maar wel iedere week één of meer opdrachten, die gericht zijn op de voeding en de voedings gewoonten. De duur van de cursus is 10 weken en wordt gegeven door Simone Ou- wendijk, diëtiste, op de donderdag middag van 14.00-15.30 uur. Op 11 september is de eerste informatie middag. De prijs is 35,-. Voor nadere informatie en(of opga ve Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 33 12 97. INGEZONDEN Gemeentebos weer in het middelpunt van de belangstelling Binnenkort zullen we, officieel, horen of een deel van het gemeentebos(je) (het zuidelijke deel) gebruikt gaat worden voor de bouw van een nieuw gemeente huis. Ten aanzien van het bosje zijn er, na 1950, legio plannen geweest. Evenzo- vele aanslagen werden afgeslagen. La ten we proberen een overzicht te geven. Het huidige gemeentehuis werd in 1927 gebouwd. Was het aantal inwoners in 1920 3.171, de gemeente had in 1940 al 8.639 mensen binnen haar grenzen. De groei zette zich na 1945 in sterke mate voort. Volgens de volkstelling woonden er in 1947 10.143 mensen in Heiloo; in 1977 waren het er 20.823. De groei raakte er daarna uit. In 1985 was het aantal 20.945 personen. In de jaren '50 werd al de behoefte ge voeld aan uitbreiding van het raadhuis of nieuwbouw. De nieuwbouw was ge dacht in het noordelijk deel van het ge meentebos, waar indertijd de muzieknis stond en later het hertenkampje werd ingericht. Men koos voor uitbreiding van het bestaande raadhuis. Een belan grijke uitbreiding, welke al spoedig niet voldoende bleek, gezien het toenemende werk van vooral de diensten openbare werken en sociale zaken. De genoemde plaats in het gemeentebos werd eens ge bruikt voor de jaarlijkse kermis. Plannen zijn er geweest om van de Ter- coulsterlaan een oost-west-verbinding te maken, een verkeersweg van te maken, van de Kennemerstraatweg via het toen nog bestaande Rimboebosje naar de Westerweg, om het verkeer in de Schui ne Hondsbosschelaan te ontlasten, -n het gemeentebosje meende men ook een geschikte plaats gevonden te hebben voor de bouw van een tweede rooms- katholieke kerk, de Moeder Godskerk, welke later gebouwd werd aan de Holle- weg, in een deel van het eerder genoem de Rimboe-bosje. Een andere aanslag op het gemeente bosje leek het plan om de Breedelaan door te trekken, dus in noordelijke rich ting. Een noord-zuid-verbinding, dwars door het bos via de Van Doornstraat naar het centrum van het dorp. Dit plan werd dus ook niet uitgevoerd. Voorts ging de bouw van een rooms-katholieke school voor lager onderwijs, aan het Slimpad, aan de rand van het gemeente bosje, ook niet door. In tegenstelling tot de eerste plannen verrees de school, de Sint Adelberttschool, aan de Berge- onstraat (welke intussen is opgeheven). Nog kunnen wij terugdenken aan plan nen om in het gemeentebos een meer ge varieerde beplanting aan te brengen. Zelfs waren er plannen, van. een wethou- .4en.orrker een park van te maken. U be grijpt het, zonder sucgcs. We zijn be nieuwd hoe de huidige plannep rond de bouw van een vergroot gemeentehuis gerealiseerd kunnen worden. Dat zulk een gemeentehuis er moet komen, daar over kunnen we het wel eens zijn. Over de plaats blijkbaar niet, hoe kan het ook anders! Er zal hoogst waarschijn lijk, nog wel langdurig over gesproken moeten worden. Binnen en buiten de ge meenteraad, welke toch uiteindelijk de beslissing moet nemen. N.M. INGEZONDEN Een nieuw raadhuis Zoals veel Heilooërs (is mij inmiddels gebleken) was ik geschokt door het le zen in de Uitkijkpost van de plannen om een nieuw raadhuis te bouwen. Ik bezit van enkele plaatsen uit de omge ving luchtfoto's. Uit deze foto's blijkt Heiloo uniek te zijn: Heiloo heeft een groene long, het zogenaamde gemeente bos. Volgens een commissie is juist het ge meentebos één van de locaties, die voor de bouw van een nieuw raadhuis in aan merking komt. Een krankzinnig idee! Hoe durft men het voor te stellen! Geen bouwer van fabriek, school, bank of woonhuis kreeg ooit toestemming een boom van dit stukje natuur te krenken. Bouw van een raadhuis in zo'n klein ge bied betekent vernietiging ervan. De ambtenaren zeggen van het bestaan de raadhuis: - De invaliden kunnen niet in de raads zaal komen; - Het verkeer is zo luid; - De entree voldoet niet; - Er zijn geen goede vergaderruimtes en wethouderkamers; - Te kleine vertrekken door automatise ring (je zou juist het tegenovergestelde verwachten!). Ik ben kort geleden drie keer in het raadhuis geweest, bij drie verschillende diensten. Steeds werd ik snel en efficiënt geholpen. Ik heb plaatsgenoten ge vraagd of zij de indruk hadden, dat Heiloo slecht bestuurd werd omdat de ambtenaren te weinig ruimte hadden. Niemand had die indruk. Ik dénk dat de commissie als volgt rede neert: 'Egmond, Bergen en Castricum hebben prachtige nieuwe raadhuizen. Heiloo staat vol met schitterende bank gebouwen. Ons raadhuis heeft geen sta tus, dateert al van 1927 en moet dus ook maar eens vernieuwd worden. Wij wil len een mooi nieuw gebouw in een rusti ge omgeving en natuurlijk met parkeer ruimte. Ik heb in de omgeving van het raadhuis rondgekeken. Er achter ligt nog een stuk grond van 15 meter braak. Op de plaats van de huidige laagbouw kan ge makkelijk nieuw gebouwd worden. Mijn advies aan de gemeenteraadsleden is: - Onderzoek zelf of de ambtenaren echt zo krap zitten; - Mocht dat zo zijn, breidt dan het hui dige raadhuis uit; - Is de bouw van een nieuw raadhuis noodzakelijk, zet het dan overal neer, maar niet in het gemeentebos; - Maak toch geen kosten om een archi tect uit te laten maken wat de voor- en nadelen zijn van plaatsing in het ge meentebos; - Los eerst de financiële problemen op die bij andere projecten bestaan, waar bij de gemeente betrokken is, zoals het zwembad en De Beun. Frans Alleman Heerenweg 117 INGEZONDEN Verontrustend! Terwijl ons van alle kanten wordt toege roepen dat er bezuinigd moet worden, dus dat we minder ontvangen, maar wel meer moeten betalen (de belastingen), gaat de overheid zelf maar door met het doen bouwen van dure politieburo's, gemeentehuizen, ja zelfs een nieuw par lementsgebouw moet er komen! Zo ook in de gemeente Heiloo, waar men het plan heeft een nieuw gemeente huis te bouwen, het welk - naar men wenst - in het gemeentebos zal worden gebouwd. Is het al erg dat men hier een prachtig stuk natuur voor opoffert (waar toch een groot deel van de Hei looër bevolking tegen is, dacht ik!), nog erger is het dat in een tijd van bezuini gingen alom en op alles de overheid zul ke grote bedragen uitgeeft aan het bou wen van, zoals in Heiloo, een gemeente huis. Bovendien wil men de burgers dienten gevolge een hogere onroerend-goedbe- lasting opleggen. Al met al een voor de burgerij onprettige, maar eigenlijk ook onbegrijpelijke gang van zaken. Maar ik herhaal, het aantasten van een fraai stuk natuur in ons groene dorp is niet alleen onjuist, maar ook een zeer veron trustend gebeuren, het welk onze Hei looër bevolking wordt aangedaan als de betreffende plannen zouden doorgaan. Hier past maar één woord: foei! P.Zwerver Spoorlaan 3 Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: gezamenlijke dienst in Geref. Kerk, ds. A.Boelhouwer. 19.00 uur: ds. B.J.Kruit. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: gezamenlijke dienst, ds. A.Boelhouwer. 19.00 uur: ds. B.J.Kruit. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: viering Heilig Avondmaal, ds. J.W.van de Gronden. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.V.ter Nood, Kapellaan 13, tel. 02205-1288. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Dienst en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: drs. J.Bouma uit De Bilt. Ned. Hërv. Gemeente Egmonden 9.15 uur: mw. H.M.Rijksen, Slotkapel Egmond aan den Hoef. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur: ds. K.J.Dekker. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: ds. F.Knoppers. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. A.G.Hoekema. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur: br. W.de Jong. 15.00 uur: ds. P.J.H.Krol, viering Heilig Avondmaal. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 uur: ds. J.Luiten. 17.00 uur: ds. T.O.G.M.Bosma. Evangelische Bijbelkring Eens in de veertien dagen, tel. 02206- 2380. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Donderdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan H.H.Missen: zaterdag 19.00 uur; zon dag 9.00 uur Juliana Zusters, 10.00 uur Hoogmis. In de week: maandag-, woensdag- en zaterdagavond om 19.00 uur, donder dagmorgen om 10.00 uur. Avondmis: eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H.H. Missen: Zaterdagavond 18.45 u. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) 30-31 augustus: dr. Koelman, Maas Géesteranusweg 17, tel. 330530. Weekenddienst Apotheek 29/8 - 5/9: apotheek Wanna, J. Ley sterstraat 22, Alkmaar, tel. 072-112082. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappen dienst: 020-123123. Verloskundige Limmen 28/8 - 3/9: C.Motzo, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 30 en 31 augustus: D.Ph.Sopar, Costerstraat 6, Alkmaar, tel. 072-114155. Zwangerschapscursus/ NabevallingsgyronasJtiek Mevr. E. Bakker,xtel. 072-334694. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072- 333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072-333271; E. J. de Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P. A. Slinger, De Ho ghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Diëtiste Simone Ouwendijk, Nic. Beetsweg 66, Heiloo. Tel. afspraken maken dag. van 33070r9)9'00 UUn °72-336051 <b-Ê-ê- Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af- 0i72a3373l2°SSenakkerS 21HeiI°°' teL KRUISVERENIGING "HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw, Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17.00-18.00 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19.00-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur. Wijkverpleegkundigen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-96203, te bereiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. 072-330362, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. De'dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Spreekuur in wijkgebouw: dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. DIERENARTSEN Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel.nr. 072-331606 (Comman deurslaan 1). Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 072-334348. AGENDA OPEN HUIS TEL.: 072 - 333368 Donderdag 28 augustus HOV operettever., rep. 20.00 - 23.00 HBC, bridged. Heiloo 20.00 - 23.00 HBC, bridged. Heiloo 20.00 - 23.00 Vrijdag 29 augustus SKWO volksd. v. ouderenl 1.00 - 12.00 Begel.ork. v. NH rep. 20.00 - 22.00 Zaterdag 30 augustus ALkmaarse Big Band rep. 15.30 - 17.30 Zondag 31 augustus Gesloten Maandag 1 september N.v.v.H., zang 13.30 - 15.30 Pridini, volksd. jeugd 16.00 - 18.00 Pl.landsvr., zang 13.30 - 15.30 Yoga 13.30-15.30 Sans Atout bridge 20.00 - 23.00 Falkland, toneel rep. 20.00 - 23.00 EHK, klaverjassen 20.00 - 22.00 Bond v. alleenst. soos 20.00 - 22.00 Yoga 19.30-21.30 Dinsdag 2 september Doves, gym 9.00 - 12.00 Janet Hage Jazzdance 9.00 - 10.00 Nieuw Leven, zangver. rep. 20.00 - 22.00 Oppositie schaken 20.00 - 23.00 HBC, bridged. Heiloo 20.00 - 23.00 Oppositie schaken jr. sr. 19.00 - 23.00 Ver.v. volkshuisv.spr.u. 19.30 - 22.30 Program.commissie Open Huis /de Beun 20.00 - 22.00 Woensdag 3 september N.v.v.H., bijeenkomst Falkland toneel rep. JVO bijeenkomst Rotarycl. Heiloo UCYL yoga Ned. bridgeb.verg. 9.45 - 11.45 20.00 - 23.00 20.00 - 23.00 19.00 - 21.00 19.15 - 21.15 20.00 - 23.00 NEDERLANDSE RODE KRUIS afd. Heiloo Molenweg 20, 1851 LG Heiloo tel. 072-338048 Welfare: mevr. N. C. Coolegem-de Beer, Werkendelslaan 39, 1851 MB Hei loo, tel. 072-335427. Verkoop van handwerken iedere woensdag van 10-12 uur Kennemerstraatweg 382, tel. 072- 333399. Speel-o-theek regio Heiloo: De speel-o-theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan die genen die speciale aandacht nodig heb ben. Adres: Kennemerstraatweg 382, 1851 BK Heiloo (tel.072-333399). Openingstijden: donderdag van 15.30 to 16.30 uur; vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 rot 12.00 uur. Ïnl.: mevr. M. H. Post-Stuve, Goodes- laan 55, 1852 ES Heiloo (tel. 072- 334152). Telefooncirkels ïnl.: J. van Toorn, Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038. VVV HEILOO Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinformatrice: mevr. A. de Moor, Nijverheidsweg 11, Heiloo, tel. 072- 333719. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN Eerste maandag van de maand: themaa vond. Derde maandag van de maand: kreatieve avond. Het Open Huis, zaal 5, aanvang 20.00 uur. Inl. tel. 332136 of 331097. GEMEENTE HEILOO afdeling sociale zaken van Aostastraat 5 SPREEKUREN: iedere werkdag van 08.30-12.00 uur, tel. 313131. MAATSCHAPPELIJK WERK: ma. t/m vr. 08.30-10.30 uur; di.avond 07.00-08.00 uur, tel. 313184. FNV INFO-TEAM HEILOO-LIMMEN Spoed informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. ALG. NED. INVALIDENBOND Secr.: mevr. Burgering, Karei de Groo telaan 26, 1861 KT Bergen (NH), tel. 02208-2819. Kontaktpersoon: A. L. Bellekom, Kennemerstraatweg 324, tel. 333797, 1851 BH Heiloo. GEZINSVERZORGING, BEJAAR DENHULP EN ALPHA-HULP Stichting Noord-Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks. 8.30-9.30 uur. Voor aanvragen om hulp, bel het cen trale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereik baar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de Bereik baarheidsdienst: 072-156400. INDICATIECOMMISSIE HEILOO Aanvragen voor huisvesting in een be jaardenoord dienen te worden gericht aan de afdeling sociale zaken van de ge meente Heiloo, van Aostastraat 5, 1851 JB Heiloo, t.a.v. de heer A. Th. Delle- man, tel. 072-343184. Spreekuur: iedere werkdag van 08.30 tot 10.30 uur. Dins dagavond van 7 tot 8 uur. VRIJWILLIGERS-AUTO-VERVOER Telefoon 333097, b.g.g. 331297. STICHTING ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK ALKMAAR EN OMSTREKEN Heiloo: Kennemerstraatweg 382, tel. 330984. Spreekuur maandag, woensdag en vrijdag, 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. -Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Afspraken buiten spreekuren: Bureau Algemeen Maatschappelijk Werk, Nas- saulaan 5 te Alkmaar, tel. 072-110804. Gehele week. WERKGROEP KIND EN ZIEKENHUIS Secretaris: J. C. Smakman, tel. 072- 331661. STICHTING CONSUMENT EN HUISHOUDING Spreekuur: Sociale Zaken donderdag middag van 14.00-16.00 uur. Tel. af spraken hele week 313184. VERENIGING VOOR VOLKSHUISVESTING HEILOO Inlichtingen/inschrijvingen: alleen de eerste en derde dinsdag van de maand van 19.30-21.30 uur (inschrijvingen om 19.30 uur) in de kamer van het Dienstencentrum in het Open Huis, Secr. N. Greeuw, Termijen 22, tel. 332158.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 2