Heiloo; Bleeker, Westerweg 226, Tel. 072-331133. H De Hobbyfarm: een creatieve uitlaatklep Verentgtngs agenda De geen cent rente aktie op herhaling bij de Renault-dealer. Taxatie van onroerend goed is werk voor vakmensen. Bel de NVM-makelaar. J.KUYPER NVM U wilt iets anders met Uw tuin? Laatste restanten katoen - wol - mohair HEIDEMA tuinarchitektuur gemakkelijk. ENGELS VOOR VOLWASSENEN Geen rooie cent. Dat betaalt u rente als u tussen 15 augustus en 15 september een nieuwe Renault Super 5, een Renault 9 of een Renault 11 aanschaft. Een prima reden dus, om razendsnel naar ons toe te ko men. Want een renteloze finan ciering van maar liefst 10.000 gul den laat natuurlijk niemand aan zijnof haar neus voorbij gaan De financiering is op basis van huurkoopovereenkomst waarbij de wettelijke aanbetaling verplicht is. Het maximum kredietbedrag is f10.000,-. Af te lossen in 12 maandelijkse termijnen met 0% rente. Naast deze financiering op jaarbasis kunt u ook 'n financiering afsluiten op basis van twee of driejaar tegen het zeer- aantrekkelijke rentepercentage van 8%. Renault maakt liet u dus wel erg Of juist moeilijk. Want kiest u voor de Renault Super 5, de auto die geprezen wordt om zijn enorme zuinigheid, zijn verras- sende binnenruimte en zijn meer dan prima prestaties? Of kiest u voor de comfor tabele Renault 9? Of doet u voort aan de boodschappen reuze ge makkelijk via de achterklep van de immense kofferruimte van de func- „onele Renault 11? Best ingewikkeld, nietwaar? Maar welke auto u ook kiest, wij leveren 'm met veel zorg en garantie af. Goed voor jarenlang rijplezier TT 17 lkT M T TT f l1 zonder één centje pijn. IVIjllli&U lil PENNELOPE v. Aostastraat 28 Heiloo, tel. 072-335512 ANNY BLATT - JAN KA - SCHEWE Donderdag 28 augustus Wie wil daadwerkelijk iets voor dieren doen? B.v. 1. Tijdelijk een kat of hond op vangen, die om welke reden dan ook bij de Dierenbe scherming terecht gekomen is. Voor deze dieren vinden we altijd weer een goed tehuis. 2. Zieke en gewonde vogels behandelen en verzorgen tot ze weer in de natuur terug gezet kunnen worden. Inlmw. Dekker, tel. 072-332879. Van september t/m april zal in het Open Huis, 't Loo 19 Heiloo een cursus engels worden gegeven voor beginners en gevorderden. Het accent ligt op spreken en verstaan, dus geen schriftelijk huiswerk. Gewerkt wordt met 'n speciale volwassenen methode. Curusgeld 30,- per maand, (geen opzegtermijn). Voor onze cursisten wordt in april een weekend London georganiseerd. Kennismakingsavond/gratis proefles op donderdag 4 september 19.00 uur beginners, 20.00 uur gevorderden. Inlichtingen: en of voorl. opgave H. Boerhave, tel. 072-121436. - CURSUS GESCHIEDENIS - IN VOGELVLUCHT Bij voldoende belangstelling zal er ook dit jaar een cursus geschiedenis worden gegeven, waarbij deze keer vooral de Va derlandse Geschiedenis aan de orde komt met nadruk op de ontwikkeling van de parlementaire democratie. GEEN VOOROPLEIDING VEREIST Voor: Deskundig advies Een uitgekiend tuinontwerp Tuinaanleg Tuinonderhoud 10 Lessen van anderhalf uur in het Open Huis te Heiloo. ALLEEN OP WOENSDAGMIDDAG VAN 14.00 - 15.30 UUR voor informatie: 072-331108. Heerenweg 167,1851 KN HeilooTel.: 072-331716. UITKIJKPOST 27 AUGUSTUS 1986 5 jaar plaatwerkgarantie. Renau,t adviseert elf oliën' E75-A .et bepalen van de juiste waarde van onroerend goed vraagt om een deskundige, de NVM-makelaar. ld ij beschikt over 'kennis van de markt en houdt nauw keurig de prijsontwikkeling in de gaten. Beoordeelt de bouwtech nische staat en de courantheid van het pand. Hij kent de plaatselijke omstandigheden. Zo komt de NVM-makelaar tot een nauwkeurig inzicht van de marktwaarde. Kn tot een verant woorde taxatie. Onderbouwd met een overzichtelijk rapport. Ken taxatie door de NVM-makelaar is niet duur. 11 verdient hem dubbel en dwars weer terug. Let op zijn NVM vignet, als u een taxatie laat uit VERENIGING TUIN- EN LANDSCHAPSVOORZIENING Hoogeweg 57 - Heiloo, tel. 02205-2925. Lid Garantiefonds V.T.L. Het zal wel niemand ontgaan zijn, dat het onderwijs de afgelopen jaren heeft geleden en in de nabije toekomst zal gaan lijden onder de door de regering noodzakelijk geachte bezuinigingen. Het onderwijs op de basisschool zal zich meer moeten richten op de leervakken en minder op de creatieve vakken. Toch kan een kind niet zonder het spelen met materialen, zelf dingen maken in een grote creatieve ontdekkingstocht. De Hobbyfarm is een zeer goede aan vulling voor kinderen, die graag zelf dingen maken met allerlei materialen. Een grote knutsleclub, die al vele jaren in Heiloo bestaat en waarvan zeer veel kinderen tussen (ongeveer) vijf en twaalf jaar actief gebruik maken. De Hobbyfarm is sinds anderhalf jaar on dergebracht in twee lokalen van de voormalige huishoudschool aan de Pastoor van Muijenweg 14 (naast het kantoor jongerenwerk en de Stichting Werklozen Belangen). Er zijn bij de start van het seizoen - maandag 1 september zijn de eerste knutseluren - vier groepen, verspreid over evenzoveel dagen. Op maandag (18.30-20.00 uur) en vrijdag (19.00- 20.00 uur) komen de 9- tot 12-jarigen in actie. Op woensdagmiddag (13.45-15.15 uur) kunnen de 5- tot 8-jarigen aan de slag en tenslotte op zaterdagochtend (9.30-11.00 uur) is het knutseltijd voor de 6- tot 8-jarigen. De leeftijdsgrenzen zijn globaal en zeker niet bindend. De groepen staan onder deskundige lei ding, die allerlei technieken in de vin gers heeft. Van emailleren tot zagen, van touwvlechten tot poppen maken, van kleien tot verven. De materialen en hulpmiddelen zijn in de Hobbyfarm aanwezig. De begeleiders doen - op ba sis van vrijwilligheid - hun uiterste best hun 'leerlingen' kennis van materialen en technieken bij te brengen en dit sa men met een portie creativiteit om te zetten in fraaie werkstukken. Er is momenteel nog ruimte voor het plaatsen van een aantal kinderen in de verschillende groepen. Bij zeer grote aanmelding zal ook een uitbreiding van het aantal groepen overwogen worden. De kosten voor de Hobbyfarm zijn 56 gulden per jaar. Maar voor men besluit dit geld uit te geven is het mogelijk om de eerste week van het seizoen eens een les mee te maken (letterlijk en figuur lijk). Volgende week is het op de hier voor al genoemde uren min of meer open huis: open lessen voor alle kinde ren, die eens willen kennismaken met wat de Hobby farm zoal te bieden heeft. Inherent aan het vrijwilligerswerk is de jaarlijkse oproep voor vrijwilligers. Ook bij de Hobbyfarm kunnen altijd Regelmatig worden de werkstuk ken, die kinderen maken bij de Hobbyfarmgeëxposeerd voor ou ders en andere belangstellenden. mensen geplaatst worden als begeleider van een bepaalde groep. In eerste in stantie is het mooi meegenomen wan neer zij een of meerdere technieken on der de knie hebben, maar een absolute vereiste is dat niet. Gewoon lekker met kinderen omgaan, hen begeleiden, zo dat de creativiteit van de kinderen ten volle tot ontplooiing kan komen. Bege leiders/begeleidsters in spé kunnen zich in verbinding stellen met Marie José Zorg, Vredenoord 71, tel. 337846. Tijdens de Culturele Dagen in 't Loo heeft zich bij de stand van de Hobby - farm een meisje uit Plan Oost gemeld met het aanbod te assisteren op de woensdagmiddag. Door alle drukte is men bij de Hobbyfarm haar naam en adres kwijtgeraakt. Zij wordt vriende lijk verzocht contact op te nemen met Marie José Zorg. MANNENKOOR ORPHEUS Het jubilerende Orpheus hervat haar repetities op maandagavond, 19.30 uur in de Alkmaarse Volksmuziek school, thans gevestigd Vondelstraat 27. Orpheus geeft 21 november haar jubileumconcert in 't Gulden Vlies te Alkmaar. Op het programma staan o.a. de Frithjof Sage van Max Bruch. Zangliefhebbers die eens willen ko men kennismaken met Orpheus zijn natuurlijk van harte welkom op de repetitie, maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur. NIEUWS VAN 'T STEUNPUNTJE De P.T.T. postbestellers Heiloo speel den hun eerste veldvoetbalwedstrijd -sinds de oprichting Van de personeels vereniging per 1-1-1986. Onze tegen stander was het sterke Foresters 8. De wedstrijd, die onder bekwame leiding stond, werd na een spannende en spor tieve strijd met 5-4 gewonnen (na een 3-1 ruststand) door de P.T.T.'ers. Zaterdag 13 september houden we een fietspuzzeltocht van 12 km. Iedereen die mee wil doen is welkom. De prijs be draagt 3,— incl. herinnering en 2,- voor kinderen tot 14 jaar. De start is bij het postkantoor Heiloo vanaf 13.00 uur. OPEN JONGERENWERK Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit. Op donderdag van 19.00 tot 22.00 uur is er aanloopcafé in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12. Dan zal er tevens een vi deofilm gedraaid worden. Vrijdagmid dag (29 augustus) is er een themamid dag. Van alles over make-up wordt dan besproken en er is een schoonheidsspe cialiste om het een en ander te vertellen. Deze middag duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Zondag 31 augustus is er vanaf 15.00 uur de eerste discomiddag na de zomerstop met medewerking van een drive-in discotheek. De entree bij alle activiteiten, bedoeld voor jongeren van af 12 jaar, is gratis. Op maandag (10.00-16.00 uur), donder dag (10.00-16.00 uur) en vrijdag (11.00-14.00 uur) is het kantoor voor het jongerenwerk aan de Pastoor van Muijenweg 14 geopend. VOLKSDANSEN BIJ PRIDINI VOOR IEDEREEN Nu de vakantie weer ten einde is, wordt het tijd om na te denken over een vrije tijdsbesteding. Heeft u hierbij al ge dacht aan volksdansen? Volksdansen is een heerlijke ontspanning, de zorgen van alle dag worden vergeten, lekker dansen, passen leren en gezelligheid. Volksdansen is niet prestatiegericht en fouten maken is niet erg. Iedereen kan terecht bij Pridini want er zijn verschil lende groepen: kinderen van 6 tot 9 jaar, kinderen van 9 tot 12 jaar, begin ners, halfgevorderen en gevorderden. Duur is het niet. Nieuwe leden kunnen een cursus internationaal van drie maanden volgen waarna men kan be sluiten of men lid wordt. De mogelijk heid bestaat ook om een keer te komen kijken en meedoen. Er worden dansen uit de hele wereld aangeleerd en vaak vertellen de dansleidsters iets over de bedoeling en de oorsprong van een dans. Speciale kleding is niet nodig al leen een paar schoenen waar prettig op gedanst kan worden. Twee tot drie keer per jaar wordt er een speciale danscursus gegeven waarop dansen uit een bepaalde streek aange leerd worden. Komend seizoen zal één van die avonden Israëlisch zijn. Het volksdansseizoen begint op maandag 1 september. Voor informatie en aanmel ding kunt u bellen naar Ineke Schoma- ker, tel. 072-336959. HEILOOËR SALONORKEST Het Heilooër Salonorkest hervat de re petities op woensdag 3 september. Iede re woensdagavond wordt er van 19.30 tot 21.30 uur geoefend in 't Trefpunt, Westerweg 294. Het programma bestaat uit licht klassieke muziek en salonmu- ziek. Er is momenteel bij het Heilooër Salonorkest nog ruimte voor enkele vio listen. Voor inlichtingen dan wel opgave kan men bellen 072-330351. UITSLAG FUCHSIA TENTOONSTELLING Vrijdag en zaterdag kwamen heel veel mensen genieten van de schitterende fuchsia's die tentoongesteld stonden op de Floralia tentoonstelling van de KMTP in 't Loo. De kwaliteit van de in gezonden planten was bijzonder goed en het was voor de jury beslist geen een voudige taak om de prijswinnaars te se lecteren. Uiteindelijk werden twee le prijzen toegekend aan de dames J. Schrama en de fam. E. Zonneveld, 2e prijs de heer A. Klaasse, 3e prijs de heer P. v.d. Woude. De uitgereikte Achimenes knolletjes le verden een aantal fraaie kamerplanten op. Ie prijs C. Visser, 2e prijs J. v.d. Vegt en G. Kieft, 3e prijs A. SMit. Wilt u nog eens genieten van een mooie tuin met fuchsia's? Dat kan op zaterdag 30 augustus van 10-12 en van 2-6 uur bij de fam. E. Zonneveld, Pagelaan 11 in Limmen TINTORETTO-NIEUWS Donderdag 4 september van circa 20.00-22.00 uur dan is het weer zover. Dan komen de leden van Tintoretto weer bij elkaar in De Zevensprong. In het meer dan 40-jarige bestaan van de vereniging is het zo langzamerhand tra ditie geworden. De eerste donderdag in september komen alle leden weer naar de Zevensprong om het werk dat ze in hun vakantie gemaakt hebben te tonen. Het werk wordt dan besproken door de artistieke leider de heer Jaap Dekker, bekend graficus en reclameontwerper ter plaatse. Een prachtige gelegenheid voor aspirant-leden omteens kennis te maken met de vereniging. Trouwens ook geïnteresseerden in de beeldende kunst zijn van harte welkom. Tintoretto houdt op die avond gewoon open huis. U kunt op die avond tevens bijzonder heden horen, zoals hoogte van de con tributie enz. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 5 september: opening van het klaverjasseizoen in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Aanvamng 20.00 uur. Kosten leden twee gulden, niet-leden betalen drie gulden. Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo Woensdag 3 september:lezing over Japan door Marleen Kurakawa. Zij vertelt over het leven van de vrouw, de kinderen, de gewoonten, de feesten en het wonen in de miljoenenstad Tokio. Aanvang 9.45 uur in het Open Huis. Kleurenpracht Heiloo Dinsdag 2 september: contactavond van vogelvereniging Kleurenpracht, aanvang 20.00 uur in het clubhuis van de duivensportvereniging achter sporthal Het Ven- newater. Op deze avond kan iedereen ook ringen bestellen voor 1987. Niet vergeten! Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 1 september: sjoelavond, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Kosten drie gulden. Maandag 15 september: creatieve avond o.l.v. Nella van Os uit Limmen. Klei is het materiaal waarmee gewerkt zal worden. De deelnemers wordt verzocht'een klein plankje om op te werken mee te nemen. Wie niet wil kleien, kan sjoelen, biljarten of kaarten. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Kosten drie gulden. Vrijdag 26 september: bowlen in Bowling Heiloo, vanaf 20.00 uur. Kosten vijf gulden. Opgeven kan op 1 september of telefonisch bij onderstaande nummers. Inlichtingen: tel. 332136 of 331097. Zoveel rente betaalt u nu op een nieuwe Renault MAKELAAR ONROEREND GOED

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4