wr« Hier en Daar I De mooiste ambachtelijke eiken meubels van Nederland vindt U in de MEUBELSMIDSE bij Theo Stet B.V. Pascalstraat 16 - Heerhugowaard, tel. 02207-18088. Vrijdagavond koopavond. ANSEN AH huiswijnen succesvol De nieuwe Opel Omega Acrobatiek voor iedereen VERWARMINGSSHOWS Een van de mooiste bankstellen van Nederland B. V. Dit stijlvolle bankstel Rubens van de stilform 3-1-1 zoals afbeeld f 5.900,-. Ook in leren uitvoering te leveren: inlichtingen bij de MEUBELSMIDSE vragen naar de heer C. Miske. Verder vindt U nog 110 bankstellen, tentoongesteld op onze meubelafdeling. UITKIJKPOST 27 AUGUSTUS 1986 INSTALLATIE BEDRIJF ERKEND GA-WA-LO-INST ALLATEUR gas-, water-, c.v.-, lood en zinkwerk sanitair verkoop en levering van elektrische huishoudelijke apparatuur en gasverwarming apparatuur, wasautomaten en koelkasten, Kennemerstraatweg 95, Heiloo. tel. 072-332367 De vijf nieuwe huiswijnen van Albert Heijn. De doorsnee Nederlander hecht, als hij eens een wijn wil kopen voor de 'dage lijkse' consumptie, niet zo aan begrip pen als 'chateaux', 'mis en bouteilles' 'appellations controlées'. Hij wil een eerlijke wijn, van goede kwaliteit, rede lijk constant van smaak, 'soepel' drin kend en aantrekkelijk geprijsd. Deze conclusie kan worden verbonden aan het succes van de Huiswijnen die Albert Heijn vorig jaar op de markt heeft ge bracht. Deze Huiswijnen zijn direct na de start al zo populair geworden dat 's Lands Grootste Kruidenier bij wijze van spreken sneller dan de druiven aan de ranken konden groeien. Inmiddels zijn deze distributieproblemen opgelost en is de Huiswijn weer volop verkrijgbaar. De populariteit van de Huiswijn geldt in gelijke mate voor zowel rood, wit als ro sé. Voor deze laatste soort geldt zelfs dat er meer van wordt gekocht dan, ge let op het aandeel van rosé in de totale Nederlandse wijnconsumptie, voor mo gelijk werd gehouden. Het enthousi asme waarmee de Nederlander de Huis wijn heeft ontvangen is aanleiding ge weest dit jaar vijf Huismerk-wijnen, drie rode en twee witte, te introduceren. Net als de andere Huiswijnen zijn ook deze wijnen vriendelijk geprijsd. Daar door is een serie Huiswijnen ontstaan waarmee ook aan de persoonlijke smaakvoorkeur van de individuele wijn consument kan worden voldaan. De nieuwe rode wijnen zijn twee Fran se, Cotes du Roussillon en Bergerac, en een Spaanse wijn, Valdepenas. De Co tes du Roussillon is voor liefhebbers van een volle, stevige en karakteristieke ro de wijn, terwijl de Bergerac bedoeld is voor een wijnconsument die aan een nog hogere kwaliteit de voorkeur geeft. Men zou er ook de moeite voor over moeten hebben om zo'n wijn nog l/2 tot 1 jaar na aankoop te laten liggen, zodat de wijn de gelegenheid heeft zich nog vollediger te ontwikkelen. De volle Roussillon en ook de zachte, milde en soepeldrinkende Valdepenas kunnen in principe direct na aankoop worden ge consumeerd. Nog beter is het als men ze thuis ongeveer een week in het rek laat liggen, zodat de wijn even tot 'rust' kan komen. Natuurlijk kunnen ook deze wijnen wel langer worden bewaard, maar het zijn geen typische 'bewaar- wijnen'. Naast de nieuwe rode wijnen onder ei gen merk, breidt AH ook het assorti ment witte wijn uit. Naast de strakdroge witte Huiswijn is er nu ook een iets zoe tere, witte wijn, de Anjöu Blanc. De Blanc de Blancs, de tweede nieuwe witte wijn, is niet zoet, maar milddroog van smaak. GESLAAGD Onze plaatsgenoot Paul van Haperen (oud leerling Nic. Beetsschool) is geslaagd aan de Universiteit van Am sterdam voor zijn doctoraal examen Scheikunde. GESLAAGD Aan de faculteit der rechtsgeleerdheid van de Universiteit van Amsterdam zijn geslaagd voor het doctoraal-examen on ze plaatsgenotes Kerstin Hopman en Ann Ulot. Opel introduceert een geheel nieuwe reeks automobielen: De Omega. Hij wordt leverbaar als sedan en combina tieswagen met een motorenkeuze van 1.8 liter tot 3.0 liter, inclusief 2 diesel versies. Bovendien zijn er 5 uitvoe ringsmogelijkheden in bekleding en uitrusting. De Omega heeft een Cw waarde van slechts 0.28, waarmee hij koploper in zijn klasse is qua lucht weerstand. De nieuwe vormgeving heeft veel moderne ontwinkkelingen, zoals in één vlak met de carrosserie liggende raampartijen, een aansluitende bumper-spoilercombi natie, ingrepen om vuil worden van de achterzijde te voorkomen en aërodyna misch gevormde buitenspiegels. De ver beteringen die zijn bewerkstelligd hou den een vermindering van de lucht- weerstand in van 20% vergeleken met het laatste Rekord model en ook mede hierdoor heeft de Omega een laag brandstofverbruik onder alle rij- omstandigheden. Een geheel nieuw en vooruitstrevend wielophangingssysteem is door de Opel-ingenieurs ontworpen dat als het ware zelfdenkend handelt onder de zwaarste wegomstandigheden en automatisch de bestuurbaarheid handhaaft. De achterwielophanging is onafhanke lijk met nieuw ontwikkelde driehoekige draagarmen, die door de-keus in ophan- gingshoeken bestuurbaarheid en bocht gedrag verbetert, zich aanpast aan di verse beladingsomstandigheden, ban- denslijtage beperkt en in geringe mate meesturend is waardoor de stabiliteit bij uitzonderlijke omstandigheden toe neemt. De Omega biedt een vernieuwde reeks motoren, die het resultaat zijn van een intensief onderzoekprogramma. De motoren zijn gebaseerd op de bekende 4 cylinder OHC reeks, echter zijn de meeste onderdelen op een deel van het lagerwerk na, nieuw ontworpen. De bekende Opel 2.3 liter diesel wordt als gewone en als Turbo versie aange boden. Tevens wordt op de Omega een nieuwe handgeschakelde 5-versnellingsbak ge leverd, die door Opel is ontworpen en wordt gebouwd in een nieuwe vrijwel volledig geautomatiseerde fabriek. De toegepaste overbrengingen zijn wat dichter bij elkaar dan voorheen en veel vooruitstrevende inwendige constructies zorgen voor een stillere werking en soe pelere schakeling. Het Omega topmodel: de 3000 Voor topprestaties introduceert Opel een speciale uitvoering: de Omega 3000 sedan, als topmodel van de uitgebreide sedan en stationwagenserie. De aandrij ving geschiedt door een 6 cylinder injec tiemotor van 126 Kw. De topsnelheid bedraagt meer dan 220 km/uur. De uit voering is voorzien van vele technische snufjes en op het karakter van de wagen afgestemde uitrusting en aankleding. Met een Cw waarde van 0.28 voor de se dan vesies, is de Omega de meest aëro dynamische serie auto in zijn klasse. Dit is een verbetering van iets meer dan 20% in vergelijking tot de voorgaande Rekord en dat levert in*combinatie met een frontaal oppervlak van slechts 2.04 m2 een belangrijke bijdrage tot het uit stekende brandstofrendement van de Omega's. De afzonderlijke elementen, die bijdragen tot de lage luchtweerstand kunnen alleen in hun verhouding met het geheel en ten opzichte van elkaar - op hun waarde worden getest door proefondervindelijk onderzoek in een wetenschappelijk bestuurde windtunel. De Omega in LS uitvoering bezit alle funktionele en veiligheidskenmerken van het nieuwe ontwerp, maar zijn aan kleding en uitvoering zijn afgestemd op de behoefte van de meer op economie ingesteld koper zoals b.v. de grootge bruiker. De Omega GL biedt meer luxe in het in terieur en meer komfort details voor de klant die qua rijgemak hogere eisen stelt. Voor de hoogste standaard in komfort, zowel in privé-sektor als voor de zakenman die een auto met hoge image zoekt, is de Omega LS met zijn hoge uitrustingsniveau het antwoord. De CD versie biedt hierop nog verdere uibreiding in individuele luxe details, waaronder een aantal zeer vooruitstre vende. De Opel Omega Caravan heeft een net to laadvermogen volgens VDA norm van 1850 liter en staat hiermede aan de top in zijn klasse. Zijn Cw waarde van 0.32 maakt hem de kampioen van de combinatiewagens. De benutbare laad vloerlengte bedraagt 203 cm. De Omega modellen zullen begin november in Ne derland leverbaar worden. De Omega 3000 echter pas het komende voorjaar. WAT ZIJN AANLEUNWONINGEN? In de bibliotheek aan het Malevoort is op het ogenblik een tentoonstelling over het wonen van ouderen, in een hofje, groepswonen, een Van de mogelijkhe den is ook het bouwen van „aanleun woningen". De Stichting Woningcomplex voor Be jaarden is hier al zo'n 3 jaar mee bezig om dit plan verwezenlijkt te zien. Bij de tentoonstelling zagen wij het volgende schrijven waarin de plannen voor de aanleunwoningen uiteengezet worden. De Stichting Woningcomplex voor Be jaarden heeft het voornemen om 15 aanleunwoningen te laten bouwen die, middels een overdekte hal, rechtstreeks in verbinding zullen staan met het ver zorgingstehuis ,de Loet'. De woningen zullen bestaan uit een ka mer met open keuken, slaapkamer, douche, toilet. Tevens zullen twee lo geerkamers beschikbaar zijn voor gasten. Op de begane grond is een ber ging en een ruimte voor de was met wasmachine en droogtrommel. Alle woningen zullen middels een bel- systeem verbonden worden met de zus- terspost van huize ,de Loet' alwaar ook tijdelijke opname in de ziekenboeg tot de mogelijkheden zal behoren. Bewo ners van deze huizen zullen, tegen ver goeding, de warme maaltijd kunnen ge bruiken in het verzorgingstehuis. De woningen zullen gebouwd worden in de woningwetsfeer, hetgeen betekent dat er zgn. „bouwcontingent" beschik baar zal moeten worden gesteld door zowel de provinciale als de lokale over heid. Daar al is gebleken dat voor deze manier van wonen voor ouderen veel belangstelling bestaat, hoopt men dat de eerder genoemde overheden hun me dewerking willen verlenen aan het reali seren van deze plannen. Als alles mee zit, zal er binnenkort de gelegenheid zijn om in Heiloo de begin- techniek te leren van acrobatiek. De ini tiatiefnemer is Marcel Horsthuis, sinds 1978 woonachtig in Heiloo. In dat zelf de jaar is hij afgestudeerd aan de thea terschool afdeling dans in Amsterdam. Via de opleiding is hij in aanraking ge komen met de acrobatiek, wat hij als keuzevak had gekozen. Les werd gegeven door de Como Bro thers Son, die hier ongeveer tien jaar eerder mee begonnen waren. Sindsdien is hij werkzaam bij de stichting Dinin. Dit is een edukatief werktheater speci aal voor kinderen. Hij geeft voorstellin gen met collega's met stijlen en vormen van dansen verpakt in een verhaal. In dit programma, waarmee men door het hele land reist, kunnen de kinderen zelf ook meedansen. Voor het komende seizoen wil Marcel er echter een punt achter zetten. Maar het probleem is dat hij niet stil kan zitten en nu hij weer meer tijd heeft, wil hij cur sussen organiseren en zelf ook les ge ven. Tussendoor volgt hij nog het laatste jaar L.O. gymnastiek. Dit is dus de reden dat hij start met een beginners curcus 'Salon Acrobatiek'. De naam geeft al aan dat het geen gooi- en smijt werk zal zijn. Zelf is Marcel al acht jaar bezig met deze vorm van acrobatiek en heeft al verschillende diploma's gehaald bij de Como Brothers. Hij acht zichzelf nu ver genoeg om zelf les te geven. Geen kracht maar techniek De techniek van de salon acrobatiek geeft de gelegenheid aan de deelnemers om eens op een andere dan de meest gangbare manieren met beweging bezig te zijn. Het is niet alleen gratieus zoals dans en niet alleen krachtig zoals in sport, maar een combinatie van deze twee. Het gaat vooral om de techniek en de balans. Door de combinatie van deze aspecten behoeven de deelnemers geen uitgesproken sportieve of juist gracieu ze bewegers te zijn, maar ze moeten het een uitdaging vinden hun eigen kunnen op de proef te stellen en in samenwer king met de partner naar een perfectie willen streven van balans. Men werkt namelijk met een partner, dat wil zeggen een onder en een boven- persoon. Dit kunnen vrouwen en man nen door elkaar zijn. Het enige wat be langrijk is bij het vormen van de duo's is dat in het algemeen de onderpersoon niet lichter is dan de bovenpersoon. De leeftijd is niet belangrijk, maar de con ditie. Als richtlijn wordt gestelt 14 tot en met 45 jaar. Het sleutelwoord van sa lon acrobatiek is het vertrouwen in je zelf, maar natuurlijk ook in die van de ander. Men zal in de loop van tijd trucs kunnen uitvoeren, die in het begin voor onmogelijk werden gehouden. Marcel Horthuis zal deze curcus samen gaan geven met Det Rijven. Zij is eve neens afgestudeerd aan de Moderne Dans Theaterschool en is ook werk zaam bij een educatief danstheater voor kinderen en is woonachtig in Amster dam. Ze doen dit samen, omdat dit de mogelijkheid biedt om aanschouwelijk onderwijs te geven, wat zeer belangrijk is bij het aanleren van bewegingstech niek. De lessen (12 in totaal) zullen anderhalf uur duren en worden gegeven in een gymzaal aan de Breedelaan. Meer infor matie omtrent deze cursus kunt u ver krijgen bij Marcel Hortshuis, tel. 072-336387. EXPOSITIE VOOR rvev RK BASISSCHOLEN Al enkele jaren beschikten de kontakt- raad van de rk-scholen in Heiloo over een aantal enthousiaste mensen die voortdurend op zoek zijn naar allerlei culturele zaken als ballet, toneelstuk ken en exposities. Dit doen zij om de kinderen van de basisschool zo breed mogelijk te laten kennismaken met kunst en kuituur buiten de muren van de school. Met groot enthousiasme wordt door de scholen elk jaar de Beun bezocht voor een theaterstuk. Maar deze keer is er ook eens iets anders. Een paar jaar geleden draaiden alle rk-basis- scholen mee in het projekt „Schilde ren", waarbij, naast veel aktiviteiten op school, een expositie werd gehou den in De Zevensprong. Gedreven door de zeer positieve reak- ties van leerkrachten en kinderen destijds, heeft de theatercommissie van 1 tot en met 12 september een ex positie kunnen reserveren, die is sa mengesteld door De Kapberg uit Eg- mond. De expositie krijgt de naam mee ,,bij kleur zien komt heel wat kij ken". Het is een zeer uitnodigende tentoonstelling, waarbij je lekker over al aan mag zitten. De expositie zal offi cieel worden geopend door wethouder mevrouw Willemse. Wanneer u kinde ren heeft, die op een rk-sehool zitten, dat is het beslist de moeite waard, u op te geven als begeleider bij de ten toonstelling. Er is grote behoefte aan!!! ALS ER MAAR EENS IEMAND WAS... De afdeling Alkmaar van Humanitas heeft onder meer een werkgroep „vriendschappelijk huisbezoek". Vrij willigers zijn daarbij door middel van een kursus in aanraking gebracht met een groot aantal problemen, waarmee vooral de ouder wordende mens te ma ken kan krijgen. De vrijwilligers (dames en heren) hebben inmiddels al vele huis bezoeken afgelegd in Alkmaar en omge ving. Gelukkig blijken er steeds weer mensen te zijn die juist zijn geïteresserd om als vrijwilliger zich in te zetten voor dit doel. Alleen weten die niet altijd de juiste weg of hebben ze een soort drem pelvrees. Humanitas wil hen graag het nodige zelfvertrouwen bijbrengen en in zicht geven in de ouder wordende mens, met de vele daarvoor bestaande voorzie ningen en mogelijkheden. Dat gebeurt door middel van een kur sus, die op een aantal woensdagen wordt gegeven in de periode 3 septem ber t/m 29 oktober 1986. Tijdens deze gespeksbijeenkomsten wordt van ge dachten gewisseld met beroepskrachten van instellingen en organisaties, die in deze regio hulp bieden aan de ouder wordende mens. Als u interesse hebt in de kursus, om wellicht daarna toe te treden tot de werkgroepen, dan kunt u kontakt opne men met Humanitas, Reinaertlaan 1, 1813 JN Alkmaar. Telefonisch kan dat meestal op werkdagen tussen 10.00 en 12.00 uur (072) 401800. Ook kunt u bel len met enkele leden van de werkgroep: (072) 115999 - 121009. De kosten voor deelname bedragen eenmalig 12,50.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 8