Terriers vernoemt kunstgrasveld naar oud-voorzitter Wim Gallee m Oud papier acties ie Heitoo Bi/iondere acties Basyoux ziet er been in interRent mm: m Hartstichting onderscheidt J.van Zeist en S.Kaandorp MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN A.J. VOS autoverhuur DSENDS A P.L. ZWART IN •WEAK <5 HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD matiiiHue PI HVATA MAN SHOIES I3CUTIGUI 51e JAARGANG NO. 36-10 SEPTEMBER 1986 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN vv - ;V .v V - M*-~ v *^i m KAPSALON BETTY 'T L00 Voor Marnes en Heren Geopend van 9-6 uur, ook maandagmiddag en koopavond Behandeling volgens afspraak, iel. 332779. mm. WM0M&- NICO VERHEY Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) 0K Redactie-adressen: mjm Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) jm 't Stet 4, 1921 BT Akersloot. (02513-14856) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Lirnmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmondaanden Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! De trots van hockeyvereniging De Terriers: het Wim Gallee-kunst- grasveld. Makelaar Taxateur o.g. fiYPÖTHEKERNK00P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES SURFPLANKEN HOOG EN DROOG Niet iedereen, die een surfplank heeft, beschikt voor de wintermaanden over een plaats, waar zo'n 'lang geval' opge borgen kan worden. Voor hen, wie de winterstalling van de surfplank proble men oplevert, de volgende tip. Boven petit-restaurant De Konkelboet in 't Loo is een grote, droge zolderruimte be schikbaar voor de stalling van de gewil de planken. Men kan contact opnemen met Jos Veldt voor nadere informatie en/of het bespreken van een plek. Bel tijdens de openingsuren 072-331713. Het mooiste kado dat hockeyvereniging De Terriers zichzelf kon geven vanwege het 35-jarig bestaan. Zo mag het afgelo pen zaterdag in gebruik genomen kunst grasveld zonder twijfel genoemd wor den. Voorzitter Wietse van der Meer memoreerde in zijn speech de uitspraak, die hij bijna een jaar geleden in de Uit kijkpost deed: 'Dat kunstgrasveld ligt er voor 1 september 1986'. Toen deden zijn woorden veel stof opwaaien, bin nen en buiten de Terriers-gelederen. Za terdag kon hij de gedane gelofte inwis selen, bij de feestelijke ingebruikname van het terrein. "Het complex van de Terriers is de unieke verdienste van Wim Gallee, die van 1974 tot 1981 voorzitter van de ver eniging was. Hij had toen al plannen voor kunstgras", aldus voorzitter Van der Meer. De enige jaren geleden overle den oud-praeses van de hockeyvereni ging was wel getuige van de bouw van het schitterende clubhuis van Terriers. Het was aan de echtgenote van Wim Gallee om de naam van het naar man vernoemde kunstgrasveld te onthullen. Door een haag van jeugdleden en onder het toeziend oog van vele genodigden en belangstellenden verrichtte zij de handeling. Vervolgens trad wethouder van sportza ken, J. Borsjes, op bij de ingebruikna me van het veld. Vanaf de middenlijn van het veld sloeg hij een tiental ballen richting doel, waar een menigte van jeugdleden klaar stond om hun vaardig heden met bal en stick te vertonen. Ver volgens was er een show van het Trom petterkorps Heiloo, waarna de aanwezi gen zich richting kantine begaven voor een gezellige receptie. Onderwijl werd de eerste officiële wedstrijd op de kunst- mat van het type Descol gespeeld. Na veel voorbereidingen en uitvoeren van werkzaamheden door de leden van hockeyvereniging De Terriers heeft de club waar het aantoonbaar recht op heeft: een schitterend kunstgrasveld, waarvoor de eerste spade op 1 juni de grond inging en die op 6 september ge reed was. De zes dagen vertraging ten opzichte van de uitspraak van voorzitter Van der Meer zal een ieder voor lief ne men. Bovendien viel 1 september op een maandag: niet meest ideale dag voor de ingebruikname van een veld, waaraan veel vrijwilligers meehielpen in hun avond- en weekenduren. Donderdag 11 september De Duif, Mariënstein 180. «Tijdens schooluren. Zaterdag 13 september J.P. Hasebroekscbool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Vondelschool,(onder en bovenbouw), Breedelaan 6. Tussen 10.00 en 12.00 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30 en 11.30 uur. Halen op verzoek: 334669. Tevens huis-aan -huis actie tussen Pastoor van Muijenweg- Ewisweg- Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels ge reed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Base-en softbalclub 'Heiloo4, parkeerterrein bij sporthal 'Het Vennewater', gehe le dag, ook zondag. Halen op verzoek: 129258. Spotvereniging H.S.V., parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. tussen 10.00 en 14.00 uur. Atletiekvereniging 'Trias', kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging 'De Terriërs', kantine op sportveldencomplex 'Het Vennewa ter', elke zaterdag en zondag van 11.00 totl7.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Alle schooldagen De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Geen papier bij de con tainer plaatsen tijdens vakanties en weekenden. Freinetschool, Het Malevoort 9. Brengen tijdens de schooluren. Tussen 8.30 en 15.15 uur. Alle werkdagen Muziekvereniging 'Eensgezindheid', Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek:332336. Alle werkdagen Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234 voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor:332942. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Clemens Willibrordschool, container staat naast de Gros-markt, hoek Wester weg/ Ewislaan. WÊÊMmm Collecte Prinses Beatrix Fonds In de week van 15 tot en met 21 september houdt het Prinses Beatrix Fonds weer haar jaarlijkse collecte. Het fonds zet zich al 30 jaar in voor medemensen, die lij den aan invaliderende ziektes, die het zenuwstelsel aantasten. De ziektes waar men zich momenteel ondermeer op richt zijn multiple sclerose, bepaalde spierziektes, spasticiteit, spina bifida (open rug), ziekte van Huntington en ziekte van Parkin son. De gelden van het fonds (vorig jaar meer dan 5 miljoen gulden) worden ge bruikt voor hulp, begeleiding en voorlichting aan de vele tienduizenden patiënten en steun verlenen aan wetenschappelijk onderzoek. De huis-aan-huis collecte wordt volgende week met toestemming van het college van burgemeester en we thouders van Heiloo in onze gemeente gehouden. Mocht u de collectant missen, dan kunt u uw gift overmaken op gironummer 969 t.n.v. Prinses Beatrix Fonds, Den Haag. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goede ren kunnen ten alle tijden worden afgegeven of neergezet bij J.Mensinga, Brasem- croftlaan 18 te Heiloo (tel. tussen 8.15-17.15 uur 330261). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121, na afspraak. Geef Max de Zak Max Tailleurstichting voor de uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedra gen kleding, huishoudtextiel en dergelijke: mw. W.Smit-van Zweeden, Haesac- kerlaan 22 te Heiloo (tel. 072-331763). Rommelmarkt muziekverenigingen Vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober: rommelmarkt van de gezamenlijke Heilooër muziekverenigingen in winkelhof 't Loo. Heeft u nog bruikbare spullen? Bel over dag 331004 of 's avonds 331517. Ophaaltijden: zaterdag 10.00-13.00 uur. Zondag 14 september: Nationale Ziekendag Iedereen krijgt gedurende zijn of haar leven wel met ziekte en/of handicap te ma ken, vaak gepaard gaand met vereenzaming door het verminderen van relaties. Het is noodzakelijk dat iedereen dit onderkent. Dan zal men namelijk ook daad werkelijk een bijdrage willen leveren om de houding van de huidige maatschappij ten opzichte van zieken of gehandicapten te verbeteren. Zondag 14 september is het Nationale Ziekendag met als thema 'Horen zieken erbij...?' Over dit thema is een brochure geschreven door Marinus van den Berg. Men kan deze aanvragen bij Vereniging De Zonnenbloem, Nationale Ziekendag, Postbus 2100, 4800 CC Breda. Een bijdrage in de kosten in de vorm van een cheque of postzegels (niet opplakken!) wordt zeer op prijs gesteld. In Heiloo wordt op zondag 21 september in de Moeder Godskerk op zondag 21 september een speciale viering gehouden voor zieken en gehandicapten. Wilt u daarbij aanwezig zijn, maar heeft u geen vervoer, belt u dan met of schrijft u aan mw. P.van Vuuren, Breedelaan 125, 1851 GW Heiloo, tel 331541. Aan de Heerenweg 209, hoek Stati onsplein (naast de Candelaer/Porce- leynhuys), zal de heer Jaap Zoon op donderdagmiddag een kousen speciaalzaak openen die de naam Bas youx (bas kous, youx een stukje van byoux). Buiten het grote assorti ment van kousen wordt er nog luxe lingerie en wollen en zijden shawls verkocht. De kous speelt de laatste jaren een zeer belangrijke rol bij onze garderobe. Ze zijn er in alle kleuren, sommigen met fantasiepatroon, met naad, zonder naad, maar ook versierd met strass, nopjes en strikjes. Kortom... mode in panties, maillots, kniekousen, nylon kousen (ook jarretelhouders). Maar er zijn ook sokken, voor heren, en steun- kousen in lichte modieuze kleuren; langlaufkousen en wandelkousen en tennissokjes, kortom Basyoux ziet over al een been in. Kunert en Falke behoren o.a. tot de gevoerde merken. Dit bracht Tineke van Vliet en Marga Legdeur op het idee hierin in Heiloo een speciaalzaak te gaan beginnen. Op pre cies dezelfde plaats waar nu de winkel is, heeft Marga Legdeur vroeger bij Jaap Zoon op kantoor gewerkt, van daar dat zij hem nu vroeg „haar" zaak te openen. Zie de advertentie op pag. 3. Basyoux ,,Het is moeilijk hierin een goede keuze te maken," zeggen de dames van Vliet en Legdeur. ,,Maar we dachten dat we een goede keus hadden gemaakt." Wie van grote, aparte sieraden houdt, vindt hier een Italiaanse collectie van Ermani Bulatti, mooie aparte sieraden. Wie liever wat fijners draagt, zal zeker slagen met de sieraden van „Karin". Deze sieraden zijn voorzien van een laagje goud (2 jaar garantie), heel mooi. Ook lingerie zal Basyoux gaan voeren, maar hoofdzakelijk de luxueuze lingerie van satijn, egyptische zijde, maar ook van katoen, het merk heet Dimrosy. Bij leuke gekleurde kousen staan wollen shawls en handschoenen ook erg leuk. Zij zijn de vrolijke noot in de winter en Basyoux verkoopt ze ook evenals de hoofdbanden. Basyoux zal in Heiloo duidelijk _n een behoefte voorzien. Oordeelt U zelf maar. OPENBAAR ONDERWIJS HEILOO PROTESTEERT TEGEN PLANNEN VAN MINISTER DEETMAN Maandag 15 september is uitgeroepen tot landelijke protestdag tegen de bezui nigingsplannen van minister Deetman van onderwijs. Ook de Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Heiloo zal aan het protest deelnemen. In een open brief aan de minister hebben elf organisaties van het openbaar en bijzonder onder wijs hun bezwaren tegen de voorgeno men plannen uiteengezet. De bezwaren richten zich op de volgende punten. Allereerst het voorstel om kleuters niet meer toe te laten tot de basisschool op de dag dat zij vier jaar worden, maar hen te laten wachten tot 1 augustus daaropvolgend. Kinderen die op 2 au gustus vier jaar worden moeten door dit voorstel dus bijna een jaar wachten. Volgens de organisaties een zeer ingrij pende en zeer onverwachte maatregel: een nieuwe vorm van bezuinigen door het afschaffen van een stuk onderwijs. Mocht dit voorstel van de minister doorgaan, dan zijn er grote onderwijs kundige, emancipatorische en sociaal- economische gevolgen. Ten tweede wordt het (voortgezet) spe ciaal onderwijs in de bezuinigingsplan nen betrokken. De toelating van kinde ren met problemen tot het speciaal on derwijs geschiedt, als de minister zijn zin krijgt, niet meer op grond van een objectief onderzoek door deskundigen, maar wordt afhankelijk van de beschik bare plaatsen. De scholen van het speci ale onderwijs worden hierdoor getrof fen door een drastische leerlingenstop. De organisaties betwijfelen in hun open brief de onderwijskundige wenselijk heid van dit plan, zoals door minister Deetman aangegeven. Ten derde wil de minister bezuinigen op de vervanging van zieke leerkrachten. Nu is het zo dat bij ziekte een invaller wordt opgeroepen. De vervanging moet volgens de bewindsman drastisch be perkt worden. Hij wil door een uitbrei ding van het aantal formatieplaatsen (3%) de school verplichten de eerste acht weken van het verzuim zelf de ver vanging te regelen. De onderwijsorgani saties noemen tal van argumenten, waarom het voorstel onwenselijk is. De voorstellen van minister Deetman worden in de conclusie van de brief on- voor uw personen, bestel of vrachtauto STATIONSWEG 92 1852 LN HEILOO 072-331313 BERGEN HOORN HEILOO BOOTS amsterdam Damesmode Mc. Gregor met o.a. xensione Ricardo Rochelli Mondi Lady Arrow Geissler Herenmode Van Gils Hugo Boss Arrow Mc. Gregor Zimbello La Coste Skila WINKELHOF 'T LOO 10-11 De jubilarissen van de Nederlandse Hartstichting. Niets vermoedend hadden de heren van Zeist en Kaandorp een gezellige avond voor „hun" mensen van de Hartstich ting georganiseerd. „Je ziet elkaar al leen maar met het geld tellen, daarom hebben we nu een gezellige avond geor ganiseerd," zegt van Zeist. Maar beide heren zijn de kurken waar de Hartstich ting in Heiloo op drijft. Dit werd nogeens duidelijk toen deze avond de heer F. de Winter, namens het hoofdbestuur, de beiden heren van Zeist en Kaandorp een oorkonde voor grote verdienste en de zilveren medaille overhandigde. REÜNIE VOOR OUD-NACO-MEDEWERKERS Iedereen, die bij de N.A.C.O. (Noord hollandse Auto Car Onderneming) ge werkt heeft - als chauffeur, conductrice, technisch en administratief personeel, is op deze Reünie van harte welkom. De Reünie wordt gehouden op zaterdag 25 oktober 1986 van 's middags 16.00 uur tot 's avonds 22.00 uur in Restaurant „De Vriendschap" in 't Veld. Wie inlichtingen wil of zich aan wil mel den kan kontakt opnemen met mevr. I. van Slingerland, Beethovensingel 96, 1817 HL Alkmaar, tel. 072-118646 (NZH) of na 17.00 uur: 072-156376. SNELKURSUS ESPERANTO Esperanto leren in twee weekenden... Kan dat? Ja, dat kan, volgens de mo derne leermethode van de Universiteit van Nijmegen. In de weekenden van 26-28 september en 3-4 oktober 1986 wordt in het Cultu reel Centrum „De Oorsprong" in Schoorl een snelkursus Esperanto voor beginners gegeven. Na deze twee week enden kan men Esperanto gebruiken in woord en geschrift. De kosten zijn 60,- (werkloze jonge ren 50% korting), incl. lesmateriaal, lunches, koffie en thee. Tussen de lessen door worden duin- of strandwandelin gen gehouden. Aanmeldingen en inlichtingen bij mevr. de Geus, Heerenweg 181, Heiloo, tel. 331040. aanvaardbaar genoemd. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Heiloo heeft zich achter de inhoud van de open brief geplaatst. Men zal daarom mee doen aan de acties, die landelijk worden gecoördineerd door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO), de Alge mene Bond van Onderwijzend Perso neel (ABOP) en het Nederlands Ge nootschap van Leraren (NGL). Op het draaiboek staan de volgende activiteiten: - meedoen met de zogenaamde kaarten actie op 15 september, een protestactie via kaarten. De kaarten worden via de scholen verspreid naar iedereen, die zijn bezwaren kenbaar wil maken. Tezamen vormen de kaarten een onderwijs-peti- tie. - op maandag 15 september wordt in de Kennedy Mavo van 20.30 tot 21.30 uur een ouderavond georganiseerd door de VOO, waarop ouders en belangstellen den geïnformeerd worden over de plan nen van de regering. - een gezamenlijke brief van de Heilooër openbare scholen en de VOO afdeling Heiloo, waarvan de -inhoud zich zal richten op het thema 'waar gaat het over en wat doen we eraan?'. - het informeren van de peuterspeel zalen. modieuze collectie voor betaalbare prijzen. Uw mantel veranderen en/of repareren? Wij verzorgen alles zeer vakkundig op eigen atelier Gebr, Van der Stelt Wagenweg 11Haarlem Tel 023-312086 Lid Stichting Bon: waarborg Herten'aan 8, Bergen Tel 02208-95530 VERENIGING HANDREIKING De werkgroep Weduwen en Weduw naars wil in de maand september starten met „open huiskamer-middagen". Per middag wordt één van de aspekten, die bij rouwverwerking voorkomen, aan de orde gesteld. Naar alle waarschijnlijk heid vinden deze bijeenkomsten op maandagmiddag om de 14 dagen plaats. De onderlinge uitwisseling van erva ringen en de herkenning van anderen moeten toch leiden naar verruiming en een beter begrip van eigen situatie. De vereniging streeft er naar lotgenoten de hand te reiken. Voor verdere informatie gelieve U te bellen naar onze penningmeester, tel. 072-121493. HONKBAL-FUSIE VAN DE BAAN De twee verenigingen voor honk- en softbal in Heiloo, SV De Foresters en BSC Heiloo, zijn al bijna vijftien maan den met elkaar in gesprek om te komen tot een verregaande samenwerking dan wel een fusie tussen beide verenigingen. Deze plannen van de wederzijdse bestu ren zijn maandagavond stopgezet. De honk- en softballende leden van De Fo resters hebben zich in een buitengewone algemene ledenvergadering uitgespro ken tegen het voeren van dergelijke gesprekken. De overgrote meerderheid van de aanwezige leden riep het bestuur een halt toe. Het bestuur drong er bij de leden op aan eerst een rapport over de besprekingen tussen BSC Heiloo en De Foresters af te wachten, waarin de voor- en nadelen van een mogelijke fusie op een rijtje zouden worden gezet. De le den vonden dit niet nodig. DE MOOISTE TUINEN VAN HEILOO Wie door Heilpo rijdt ziet ze weer staan: de bordjes in de voortuinen, ge plaatst na drie keuringen van alle voor tuinen in ons dorp: voorjaar, vroege zo mer en na-zomer. De Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde afd. Heiloo is er trots op dat de tuinen on danks het slechte weer van de afgelopen weken er zo fleurig uit zien. In de 9 mooiste tuinen staat een bordje „Ereklasse", dat is liefhebberswerk van de eerste orde, gaat U zelf maar kijken! Ereklasse: N. Bijvoet, Het Zevenhuizen 20; Th. Nanne, Het Zevenhuizen 22; J. van Weert, de Blinkenlaan 27; J. Verberne, Middelhof 57; J. Burgering, Heerenweg 141; G. van Dillewijn, Kennemerstraat weg 512; P. Klaver, Heerenweg 251; C. Klooster, de Vang 8. Ie prijzen zijn toegekend aan: Klaver, de Blomhof 4; v.d. Sluis, Het Vierkant 3; Göbel, Wilgenlaan 9; van Vliet, Potgieterweg 35; Cremers, Ken nemerstraatweg 31. 2e prijzen zijn toegekend aan: Mallon, Vrieswijk 115; Langeveld, Tul- pencroftlaan 23; Bruin, Zevenhuizer- laan 51; de Wit, de Blinkenlaan 29; Kwaad, Oudburgerlaan 57. 3e prijzen zijn toegekend aan: Moolenaar, Gertoomsakker 13; Moo- nen, Commandeurslaan 14; van Lan gen, Potgieterweg 37; Boukens, Obrig- laan 21; Burggraaf, Harrelaers 23. Alle prijswinnaars van harte proficiat! Prijsuitreiking op de eerstvolgende lede navond van dinsdag 14 oktober. U krijgt bericht. Wilt U inlichtingen over de KMTP? Bel 333523.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1