ESCADA Silhouet, profiel van deze tijd Mascotte Oud papier acties Oijzandere acties joseph van schagen heiloo I DERTIG JAAR DROGISTERIJ ZWETSLOOT Complimenten te over, voor wie zich kleedt a la Mascotte. m A.J. VOS Beurs voor kinderkleding voor de mooiste najaarsmode '86 van BY MARGARETHA LEY 51e JAARGANG NO. 40-8 OKTOBER 1986 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN KAPSALON BETTt ■T L00 Voor Dames en Heren Geopend van 9-6 uur, ook maandagmiddag en koopavond Behandeling volgens afspraak, tel. 332779. winkelhof 't loo 20-22 elke vrijdag mode koopavond tot 9 uur copyright jvs Ook op maandag geopend: tussen 10.00 en 15.00 uur. Kennemerstraatweg 123, Heiloo, telefoon 331843. De heer Zwetsloot in de deuropening van zijn eerste winkel. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) ■1 Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) 't Stet 4, 1921 BT Akersloot. (02513-14856) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! n Vrijdag koopavond Stationsweg 85 Heiloo GROTE ROMMELMARKT IN WINKELHOF 'T LOO Vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober zul len de drie pleinen van de Winkelhof barstens vol oude (en nieuwe) spullen staan. De Muziekverenigingen Caecilia, Fanfare Showband TKH en Tamboer korps Nijenburgh hebben dit gezamen lijk georganiseerd. Er zijn veel mooie spullen, sommigen nieuw andere antiek. Veel kasten, bedden en ander meubilair en veel veel andere zaken. De Muziekverenigingen hebben het geld hard nodig. Want muziek maken kost geld. Wat dacht u alleen al van het in strumentarium. In 1978 heeft Caecilia z'n instrumenten gedeeltelijk vernieuwd en gedeeltelijk vervangen dit kostte maar liefst 120.000,-. Zo'n mooie ko peren sousafoon kost 10.500,-. Het aanschafferï van bladmuziek kost, per nummer, tussen de 200,— en 350,—. En dan kómt nog de grootste post en dat is de aankleding. Alle bovengenoemde verenigingen wil len er graag nog nieuwe leden bij heb ben, de Fanfare showband, TKH ook graag majorettes en Tamboerkorps Nij enburgh graag minirettes (t/m 12 jaar). Wie graag in de band wil spelen krijgt een opleiding op de Volksmuziek school, Nijenburgh leidt de mensen zelf op. Voor a.s. vrijdag is er nog behoefte aan wat helpende handen, wie meldt zich aan? (Jos Veld, Konkelboet 331713). Donderdag 9 oktober De Duif, Mariënstein 180. Tijdens de schooluren. Donderdag 8 en vrijdag 9 oktober De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Geen papier bij de con tainer plaatsen tijdens de herfstvakantie. Freinetschool, Het Malevoort 9. Brengen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Vrijdag 10 tot en met maandag 13 oktober Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Elke zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur, elke vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Zaterdag 11 oktober J.P.Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. Vondelschool (onder- en bovenbouw), Breedelaan 6. Tussen 10.00-12.00 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Halen op verzoek: 334669. Tevens huis-aan-huis actie tussen Pastoor van Muijenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Base- en softbalclub Heiloo, parkeerplaats sportcomplex Het Vennewater. Gehele dag, ook zondag. Halen op verzoek: 072-129258. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Sportvereniging HSV, parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Tussen 10.00-14.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Ha len óp verzoek: 332336. Alle dagen Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt aan de Westerweg. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Ha len op verzoek: bel voor vrijdag 12.00 uur 330234, b.g.g. 332942. Fanfare Showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Geef Max De Zak Max Tailleurstichting, voor uitzending van reumapatiënten. Depót voor gedragen kleding, huishoudtextiel, etc. mw. W.Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, Hei loo, tel. 331763. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goede ren kunnen altijd worden afgegeven of neergezet bij J.Mensinga, Brasemcroft- laan 18, Heiloo, tel. 330261 (tussen 8.15-17.15 uur). Ophalen van goederen: Th.Schaper, tel. 402121. Prinses Beatrix Fonds Langs deze weg hartelijk dank aan de wijkhoofden en collectanten voor hun grote inzet bij de jaarlijkse collecte van het Prinses Beatrix Fonds in Heiloo. Ook alle inwoners hartelijk dank voor hun gift. De bruto opbrengst was dit jaar 9.692,75, een uitstekend resultaat: 640 gulden meer dan in 1985. Mag het Prinses Beatrix Fonds ook volgend jaar weer op ieders steun rekenen? Wonen is tegenwoordig iets anders dan vroeger, hadden we toen aan een tafel met een paar stoelen en een kast genoeg, in deze tijd leiden deze zaken een eigen leven. Naast het gebruik ervan, bekij ken we ze op kwaliteit, vorm en kleur en worden gordijnen, verlichting en vloer bedekking er op afgestemd. Natuurlijk heeft ieder zijn eigen smaak, maar u herkent vast wel het gevoel van: ,,Ik zou zo graag iets anders willen, maar ik weet niet wat". Dan is het moment aange broken om eens bij Silhouet in de Stati onsweg nr. 83 langs te lopen. Hier zitten Piet Duyneveld en Kees Schermerhorn, twee talentvolle binnenhuisarchitekten, om u met raad en daad bij te staan, zo wel voor de kleinere dingen als voor een complete inrichting. Zij kennen hun vak en voelen al snel aan, waar uw verlan gens naar uit gaan, waardoor er „ge richter" gewerkt kan worden en het uw keuze een stuk makkelijker maakt. Kleur Na de witte en de pastel periode, is er nu een periode van warme donkere kleuren aangebroken, maar dan wel alleen in het meubilair en geplaatst tegen een lichte achtergrond. Silhouet heeft pas haar hele zaak naar dit beeld aangepast en het fraaie resulaat is, ook aan de bui tenkant, duidelijk zichtbaar. Piet Duy neveld: ,,Ik wilde dat de mensen eens wat meer met kleur gingen werken, ér zijn op het ogenblik zulke schitterende stoffen met diep warme kleuren zoals rood, geel, groen en zelfs paars, mooie grijzen enz. het is een plezier om mee te werken". Kees Schermerhorn valt en thousiast bij: „Kijk maar eens hoe mooi dat' in die rieten stoeltjes of dat bakje verwerkt is". Eigen tijds Het aardige van Silhouet is, dat het geen „moderne" zaak is maar wel een „eigen tijdse" en dat is een groot verschil. Hun collectie gordijnen is in één woord „schitterend" te noemen, een grote va riatie in kleur en dessin en helemaal in de trend van deze tijd, combineren! Zoals een kok zijn eigen keuken gehei men heeft, zo heeft een binnenhuisar- chitekt een gevoel voor combinatie met kleuren en meubels waar we zelf niet op zouden komen. Loopt gerust de zaak eens binnen Tiet verplicht u tot niets, u kunt daar de juiste inspiratie krijgen en als u wilt kunt u met een van de heren spreken over, wat voor u de mogelijkheden zijn en dat zijn er velen. Bovendien zijn er regelmatig expositie's in de zaak te zien, op het ogenblik expo seren hier Guda Nadine Slot-Paarlberg met aquarellen en olieverf schilderijen en Joukje Mabélis met keramiek. En ook hier weer het accent op kleur en de combinatie er van. Kleur is de klank van het kijken. BLAASENSEMBLE BIJ DE MUZIEKSCHOOL Nog even over het blaasensemble. Zoals al is meegedeeld, willen we proberen een blaasensemble op te richten. Dit orkest is bedoeld voor muzikanten en muzi- kantes, die op donderdagmorgen van IC tot 12 uur willen spelen. We denken hierbij aan gepensioneer den, „vutters", werklozen en anderen, die overdag kunnen komen spelen. Heel duidelijk moet zijn, dat dit ensemble niet éoncurrerend wil zijn met bestaan de orkesten. Het is een aanvulling daarop. Afhankelijk van de bezetting zullen we het ensemble een naam geven. We kun nen in de oprichtingsfase maar beter spreken van een blaasensemble, waarin plaats is voor alle houten en koperen blaasinstrumenten, slagwerk en contra bas, evt. cello. Repetitietijd donderdag morgen van 10 - 12 uur in de muziekschool. LEVIO: VIDEO-SPECIALIST Sinds 1 oktober is Heiloo een video specialist rijker. De heer R.F.van Lei den startte op die datum officieel met zijn bedrijfje LeVio, waarbij men voor alles op video-gebied terecht kan. Dat 'alles' moet wel nader omschreven worden. Het betreft namelijk geen ver koop van videorecorders en -camera's. Met 'alles' wordt bedoeld alles wat be treft het vastleggen van gebeurtenissen op de videoband. De heer van Leiden heeft de beschikking over professionele apparatuur, waarmee hij uitstekend in staat is om bruiloften, partijen en ande re activiteiten voor de eeuwigheid vast te leggen. Ook voor bedrijfsreportages kan men een beroep op LeVio doen, de naam waaronder het bedrijf bekend is. Vanaf juni '86 is de heer van Leiden be zig met het uitzoeken van de beste mate rialen om een goed produkt te kunnen leveren. Experimenteren met speciale lenzen, de juiste banden en het goed monteren van opnames. Nu is hij klaar om de klant op z'n wenken te bedienen. Behalve het maken van reportages kan men van LeVio ook andere video service verwachten. Zo kunnen 8 mm- films overgezet worden op de video band, evenals diaseries. Het kopiëren van banden is ook geen probleem. Fuji is het huismerk van LeVio. De heer van Leiden kwam op de Firato in con tact met deze banden-gigant, hetgeen heeft geresulteerd in een depót voor dit merk bij LeVio. Behalve de verkoop van Fuji-banden aan particulieren hoopt de heer van Leiden ook te kunnen leveren aan winkels. De tijd zal uitwij zen hoe het een en ander loopt. Voor inlichtingen kan men bellen 072-335018. OUD PLAATSGF.NOTF. Onze vroegere plaatsgenotc Inge L. van Kamp, arts, heeft haar specialisatie gy naecologie afgerond. Zij is sinds 1 okto ber als gynaecoloog werkzaam zijn in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. COMMISSIE FINANCIËN VERGADERT MORGEN Morgenavond (donderdag 9 oktober) komt in het gemeentehuis de commissie financiën bijeen. De commissies gelden als adviserend naar het college van bur gemeester en wethouders. In de praktijk komt het er vaak op neer, dat het colle ge via de commissies de mening van de verschillende fracties peilt, voordat een bepaald onderwerp in de raadsvergade ring wordt besproken. Ook kunnen de raadsleden zich informeren over bepaal de zaken. De commissie financiën spreekt morge navond over een tweetal kredieten: één ten behoeve van werkzaamheden aan de Zevenhuizerlaan en één ten behoeve van de reparatie van het dak van De Basse- roet. Ook wordt er gesproken over de de bijstelling van de tarieven voor ge meentelijke leges en rechten met ingang van 1 januari '87. Commissievergaderingen zijn evenals de raadsvergadering openbaar. Wie dat wil kan er dus bij zijn. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. BURGERLIJK STAND HEILOO Geboren: Martinus, z.v. Martinus T. Brouwer de Koning en Sophia M. van der Maarl; Ramon, z.v. Rudolf Freriks en Maria C. Overmeer; Lionn, z.v. Henk-Jan van der Horst en B. Wilhelmina Dekker. ONDERTROUWD: Chiljon Metselaar en Alexandra A. Smit; Edwin Maq- uiné en Maria C. E. Kaandorp; Jan C. D. Klaver en Johanna de Bruijn Robertus P. H. Boom en Maria P. C. Klamer. GETROUWD: Wilhelmus A. J. Hoef nagels en Mirjam D. C. van Heeringen Simon L. van Liempt en Catharina M. C. Meijer; Dirk van Boeschoten en Magdalena A. IJpey. OVERLEDEN: Frederik H. van der Mark, wv de Graaf; Herman Bakker, e.v. Knapen; Maria Hagmeister, e.v. Pekelharing; Carolina van Tol, e.v. Schoen; Simon Tromp, e.v. Koch; Johannes Dubbel. COMPUTER BIJEENKOMST Zaterdag 11 oktober is er een informa tiemiddag voor computer-hobbyisten. Het is de bedoeling dat men zijn/haar systeem meebrengt, zodat eventuele problemen met elkaar opgelost kunnen worden, informatie uitgewisseld wordt en men ideeën kan opdoen. Bij voldoen de deelname zal dit elke maand her haald worden. Iedereen is welkom, 14.00 uur in het Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Voor informatie: tel. 072- 331644. NIEUWE DIRECTEUR DE ZESKANT Op de openbare basisschool De Zeskant is vrijdagmorgen 3 oktober op feestelij ke wijze de nieuwe directeur, de heer C. E. Westrus, binnengehaald door de leerlingen, team en ouders van de school. Nadat hij op een antieke fiets het schoolplein was opgereden, werd hij in de aula toegezongen door de hele school. Makelaar Taxateur o.g. Apotheken0°°P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES RECONSTRUCTIE NIJENBURGERWEG In verband met reconstructiewerkzaam heden zal de Nijenburgerweg van maan dag 13 tot en met vrijdag 24 oktober of zoveel korter of langer de werkzaamhe den zullen duren voor alle verkeer wor den afgesloten. Via aanduidingen ter plaatse zal het verkeer op de afsluiting attent worden gemaakt. modieuze collectie voor betaalbare prijzen. Uw mantel veranderen en/of repareren? Wij verzorgen alles zeer vakkundig op eigen atelier Gebr. Van der Stelt Wagenweg 11Haarlem Tel 023-312086 lid Stichting Bcniwaarborg Herten'aan 8. Bergen Tel. 02208-95530 Drogisterij Zwetsloot zal, met u, de ko mende weken, haar dertigste verjaardag vieren. Het spreekt vanzelf dat er van alles staat te gebeuren, voor ons reden, om eens met de heer K. H. Zwetsloot te gaan praten. Na een rommelige schooltijd, vanwege de oorlog, besloot de heer Zwetsloot in het drogisterij vak te gaan, hij was toen 17 jaar. „Ik besloot eerst maar een cur sus in Amsterdam te gaan volgen en dan zou ik wel zien of er werk was", aldus de heer Zwetsloot. In de opleiding leer de je heel andere dingen dan vandaag de dag, er moest veel meer zelf gemaakt worden en daar moest het nodige voor geleerd worden. Na de leerperiode was het natuurlijk erg belangrijk, ervaring op te doen, het ge zin Zwetsloot had in de oorlog veel on derduikers in huis gehad en een van hen bood de heer Zwetsloot een baan aan in zijn drogisterij in Den Haag. „Ik heb daar veel geleerd, het was een moderne drogisterij, waar ik toen o.a. Pancake van Max Factor als een nieuw schoon heidsmiddel verkocht". Ik heb ook op de eerste damesbeurzen gestaan". Maar het geslacht Zwetsloot houdt van hun vrijheid en zelfstandigheid, dus K. H. Zwetsloot ontkwam daar ook niet aan. Eigen zaak Er werd naar een mogelijkheid gezocht om een eigen zaak te beginnen, niet een voudig als de financiële middelen je ont breken. Maar het lot was Zwetsloot goed gezind. In Velsen-Noord werden winkelpandjes met herbouwplicht gebouwd en het was mogelijk hier 100% hypotheek op te krijgen, dat werd de start. Er was nu wel een klein winkeltje, maar er moest natuurlijk ook nog was in het winkeltje staan. Stad en land werd er afgelopen om aan financiële middelen te komen, maar overal kwam hetzelfde antwoord: „Je bent veel te jong". Maar wederom lachte het lot hem toe, een goede beken de, die er eigenlijk niets in zag, leende Zwetsloot 10,000.—. Op 12 juni 1956 werd er met een grote schuld en een enorme dosis energie een begin gemaakt, met een loopbaan, die, zoals later bleek zeer gunstig zou verlo pen. Maar, nog maar net begonnen en daar kwam de bestedingsbeperking, dus weer ellende. „Ach, iedereen had wei nig, dus ik ook", zegt Zwetsloot nu la chend. „Ik verkocht toen geneesmidde len en verbandmiddelen maar ook, zoutzuur, terpentine, petroleum enz... crème Puff en Morny zeep. Na 7 jaar was het een goed lopende dro gisterij en dus werd er naar uitbreiding gezocht, Velsen was maar klein, dus was het verstandiger naar een grotere plaats uit te kijken. De keus viel op Castricum, daar was veel nieuwbouw en ook hier kwam weer een goed lopende buurtzaak tot stand, maar in het achter hoofd zat toch wel het idee, dat als het winkelcentrum (nu Geesterduin) er zou komen daar dan toch wel een zaak van Zwetsloot moest komen. Dit plan had echter een vertraging van 10 jaar, maar uiteindelijk kwam het er toch. Doch ook hier zat de ondernemer niet stil. Geesterduin was in het begin een open winkelcentrum, dat was dus niets voor ons koude kikkerlandje. Zwetsloot wist er, met de andere winkeliers, voor te zorgen, in eigen beheer, het Centrum "dicht" te maken. „Geesterduin ligt me ook erg nauw aan het hart, want het is toch geweldig als zoiets lukt" zegt de heer Zwetsloot. Heiloo had echter ook plannen voor de bouw van een gesloten winkelcentrum en ook daar moest natuurlijk een dro gisterij komen en hoewel de drogisterij en in Heiloo het niet zo zagen zitten, kreeg Zwetsloot de kans in de Winkel hof 't Loo een tweede zaak te beginnen. Een lijfspreuk van Zwetsloot is: „Je moet zo nu en dan eens een salto morta- le zonder net durven maken". Drie jaar geleden werd een derde zaak in Broek op Langedijk geopend. Na 30 jaar zijn de heer en mevrouw Zwetsloot eigenaren van drie prachtige drogisterijen de „Pancake" heeft plaats gemaakt voor uitgebreid assortiment van de grootste namen in de cosmetica ook op de afdeling geneesmiddelen is moeilijk iets te noemen dat niet aanwe zig is. Een van de medewerkers merkte op: „Wij verkopen lusten en lasten" en daarmee was eigenlijk alles gezegd. In verband met het jubileum is er o.a. door middel van een spaarkaart, voor hele mooie prijzen te sparen. ROCKABILLY-FEEST BIJ BUK BUK De revivals van hardrock en rockabilly, dat zijn tendenzen in de hedendaagse popmuziek. En jongerencentrum Buk Buk zou geen knip voor de neus waard zijn als aan deze twee stromingen geen aandacht zou worden besteed. Conclu sie: volop aandacht dus! Over enige we ken komt de winnaar van de Grote Prijs van Nederland, Gin on the Rocks, naar Heiloo voor een onvervalste hardrock- avond. Aanstaande zaterdag is er de rockabilly-party, met in de muzikale hoofdrollen de Amsterdamse formaties Catmen en Jump! Dickie, Jump! Vanwege het dubbele optreden begint Catmen al om precies 22.00 uur met z'n optreden. De driemansformatie - bezet ting bas, drums, gitaar en vocalen - brengt rockabilly van het zuiverste wa ter. En evenals voor de meeste groepen binnen dit genre geldt: Catmen moet je horen en zien om de band naar waarde te schatten. Jump! Dickie, Jump! is voor de Buk een goede bekende. Al driemaal bespeelde de viermansgroep het Hei- looër publiek, voor het eerst in de win ter van '85. Het was, gelet op de succes sen, daarom een makkelijke keus de groep wederom te boeken. Sinds de oprichting wordt er flink aan de weg ge timmerd. Een eerste single verscheen, gevolgd door de eerste langspeler, die zeker in de Buk een veel gedraaide schijf is. De bezetting van Jump! Dickie, Jump! is gitaar, bas, drums en piano. Het belooft een fiks spektakel te wor den bij Buk Buk op zaterdag 11 okto ber. De aanvang is zoals gezegd om 22.00 uur (en geen minuut later). De toegangsprijzen bedragen 6 piek voor leden en houders van een CJP en 8 piek voor anderen. Het Buk-café gaat om 20.30 uur open. Men kan er van het weekend ook terecht voor het eerste bokbier van het jaar voor kaarten voor Jules Deelder (nog niet uitver kocht) en voor het opgeven voor de rock 'n roll danscursus, die op donder dag 16 oktober van start gaat (bij vol doende belangstelling). Woensdag 15 oktober organiseert de Federatieve Vrouwenraad haar najaars- kinderkleding-beurs. Deze beurs wordt gehouden in de Kruiskerk, hoek Frede- rica's Hof-Kennemerstraatweg, tegen over de Rabobank te Heiloo. U bent dan in de gelegenheid kleding te brengen en te kopen voor kinderen van 4 tot 16 jaar. Deze kleding moet goed draagbaar, schoon en heel zijn. Onder goed en nachtkleding wordt niet ingeno men. Ski-kleding is op deze beurs wel een veel gevraagd artikel. De kleding kan men alleen brengen op woensdag 15 oktober van negen uur tot half twaalf. Verkoop kleding van half twee tot half vijf. Afrekenen en eventu eel meenemen van niet verkochte kle ding 's avonds van zes tot half acht. Van de opbrengst van de goederen is Va voor de inbrengsters der kleding en Va voor het werk van de Federatieve Vrou wenraad te Heiloo. KINDERBOEKENWEEK 1986 IN DE OPENBARE BIBLIOTHEEK Het landelijke motto van de kinder boekenweek 1986 is „Boeven". Het programma voor de kinderboeken week in Heiloo ziet er dan ook als volgt uit: Voor de leerlingen van groep 8 en het voortgezet onderwijs wordt woensdag 15 oktober een avond ge organiseerd over het thema „Misdaad en misdaadbestrijding". Wat kom je als politieman bij dit speurwerk al lemaal tegen? Speurwerk dat onge twijfeld heel spannend, maar soms ook heel gevaarlijk kan zijn. Wat is de portie narigheid en ellende, die de boef anderen, maar dikwijls ook zich zelf bezorgt? En hoe voorkom je mis daad? Kortom jullie krijgen, wat je noemt, een kijkje in de politiekeuken. Dit alles wordt verzorgd door de heer W. G. v.d. Vlekkert, plaatsvervangend groepscommandant bij de Rijks politie in Heiloo. De avond begint om 19.00 uur. Op zaterdag 11 oktober een dolle boevenmiddag voor leerlingen van de basisscholen t/m groep 7. De bi bliotheek is dan veranderd in één groot boevenhol. De kinderen worden opgevangen door echte, zo uit de sprookjes en kinderverhalen wegge lopen boevenfiguren, waarmee ze allerlei spannende boefachtige spelletjes zullen gaan spelen. Het wordt wat je noemt een knotsgekke middag. Het feest begint om 2 uur en zal ongeveer tot half vier duren. Kaarten voor deze activiteiten zijn verkrijgbaar aan de inlichtingen- bureau's van beide bibliotheken en kosten 0,50. Verder is er, gedurende de kinder boekenweek, in de activiteitenruimte naast de fonotheek een tentoonstel ling voor ouders, opvoeders, onder wijsgevenden en natuurlijk zijn ook de kinderen hier van harte welkom. Deze tentoonstelling van het Neder landse Boek en Lectuur Centrum be vat namelijk 300 kinderboeken, welke door deskundigen als „Het goede kinderboek" werden betiteld. De bibliotheek prijst zich gelukkig, haar publiek in de kinderboekenweek een dergelijke tentoonstelling te kun nen aanbieden. Vooral in deze tijd van het jaar met de komende feest dagen in zicht. De onderwijsgevende kunnen dan wellicht wat titels ver zamelen voor de klassenbibliotheek. Tegelijkertijd is er in de tentoonstel- lingshoek een uitgebreide presenta tie van bekroonde kinderboeken. Programma voor de Kinderboekenweek Zaterdag 11 oktober: Kinderboeven- feest voor 6- tot en met 11-jarigen van 14.00-15.30 uur. De bibliotheek wordt een boevenhol en er is van alles te beleven. Woensdag 15 oktober: 'Misdaad en misdaadbestrijding', de heer W.G.van de Vlekkert, vervangend groepscom mandant bij de rijkspolitie in Heiloo, komt hierover vertellen voor jongeren vanaf 11 jaar. De aanvang is 19.00 uur. Kaartjes a 0,50 zijn voor beide activi teiten verkrijgbaar bij het inlichtingen- buro Jeugd. De tentoonstelling 'Lezen in de basis school' is tijdens de openingsuren te be zichtigen in de activiteitenruimte. Te vens is er de tentoonstelling 'Bekroonde boeken'. Tevens is er de wedstrijd 'Wie kiest het leukste boevenboek?'. Daarvoor kan je bij de tentoonstelling Jeugd terecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1