Alascotte Oud papier acties in Heitoo Oijxandere acties Weer bollenmarkt in 't Loo Je wilt je huis verkopen., maar hoe pak je dat het beste aan? Complimenten te over, voor wie zich kleedt la Mascotte. A.J. VOS SCHILDERIJEN-EXPOSITIE Sfeervol koffieconcert Caecilia Ds. Ntoane bezoekt Heiloo voor de mooiste najaarsmode '86 van r At* 51e JAARGANG NO. 41 - 15 OKTOBER 1986 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN winkelhof 't loo 20-22 KAPSALON BETTY 'T L00 Voor Dames en Heren Geopend van 9-6 uur, ook maandagmiddag en koopavond Behandeling volgens afspraak, tel. 332779. Ook op maandag geopend: tussen 10.00 en 15.00 uur. Kennemerstraatweg 123, Heiloo, telefoon 331843. elke vrijdag mode koopavond tot 9 uur NVM H. Donkersloot J. Kuyper A.J. Vos De Best BOEIENDE BEZIGHEDEN VOOR VROUWEN Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) iRedactie-adressen: ■fO#) Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) 't Stet 4, 1921 BT Akersloot. (02513-14856) W Dit blad verschiïnt °P woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Bezuinigingen en belastingverhoging joseph van schagen beheersen begrotingsbeeld Heiloo De bestuurders van Heiloo beleven moeilijke tijden. Dat blijkt overduide lijk uit de begroting, die eind vorige week openbaar werd. Bezuinigingen bij het rijk drukken voor een belangrijk deel hun stempel op de financiële moge lijkheden van de gemeente. Bij het opstellen van het financiële plan voor 1987 moesten daarom maatregelen ge nomen worden om het tekort niet al te drastisch te laten oplopen. Die maatre gelen betreffen ondermeer bezuinigin gen en de verhoging van tarieven en belastingen. Om aan te geven hoezeer de gemeente Heiloo afhankelijk is van gelden uit Den Haag even een opsomming van be leidsterreinen, waarvoor Heiloo geld van het rijk ontvangt. Voor onderwijs, bijstand en woningbouw krijgt de ge meente redelijk stabiele bijdragen. Min der stabiel is de algemene uitkering, die gebaseerd wordt op allerlei gegevens, zoals het aantal inwoners en de hoeveel heid woningen. Het is derhalve de alge mene uitkering uit het gemeentefonds waarop vooral gekort wordt. Redenen voor het rijk zijn bijvoorbeeld de ver minderde opbrengst van het aardgas. Naar verwachting zal de totale vermin dering van de algemene uitkering voor '87 4,5 ton bedragen. Bekeken over de afgelopen zes jaar is de uitkering met bijna twee miljoen gulden omlaag gegaan. De gemeente Heiloo staat voorts nog - mits de Tweede Kamer het plan van mi nister Brinkman groen licht geeft - een korting voor de bijdrage op het sociaal- cultureel werk te wachten. Gaan de plannen door, dan levert dat de gemeen te een negatieve post van bijna 100.000 gulden op. Meevaller Tegenover de tegenvallers wordt in de Geleidebrief bij de begroting '87 ook een meevaller genoemd wat betreft de rente-omslag. Door de daling van de rente-percentages (ruim 1 procent) houdt de gemeente rekening met een besparing op te betalen rentes van onge- Vrijdag koopavond Stationsweg 85 Heiloo TAFELTENNIS MEE BIJ BUK BUK! Speciaal voor de leerlingen tussen 10 en 18 jaar houdt jongerenvereniging Buk Buk aanstaande vrijdag een groot tafel tennistoernooi in het Bruno-gebouw. Vorige week heeft hierover al het een en ander in de Uitkijkpost gestaan. En in middels 'is al een flink aantal inschrij vingen binnen. De inschrijftermijn sloot gisteravond. Maar voor degenen die het artikeltje vorige week over het hoofd hebben gezien, biedt Buk Buk nog de gelegenheid om je alsnog op te geven. Dat moet vrijdag 17 oktober tussen 10.00-10.30 uur ('s ochtends) in het Bruno-gebouw. Aansluitend begint om 11.00 uur het toernooi, dat afhankelijk van het aantal deelnemers de gehele dag kan duren. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Doe dus mee! SCOUTING RURIK HEILOO Enkele weken na de voor ons zo feeste lijk verlopen opening van De Hut, wil len we nog even terugkomen op deze voor ons zo belangrijke gebeurtenis. Het is een geweldige dag geworden met een spectaculaire opening en een enor me belangstelling, waarvoor we ieder een willen bedanken, met name de bur gemeester en wethouder. Ook dank voor de giften en kado's, in welke vorm dan ook. Wij houden u op de hoogte over deze aktiviteiten. Makelaar Taxateur o.g. Apotheken Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES veer een half miljoen gulden. Lijnrecht daar tegenover staat natuurlijk ook een verminderde rente-opbrengst van de re serves. Het rentevoordeel wordt daar door teruggebracht tot ongeveer een ton. Versobering Het moge duidelijk zijn dat de lijn van versobering, die in 1981 reeds werd in gezet, door de gemeente gevolgd moet blijven worden. Al in de afgelopen twee jaar was duidelijk dat, zoals men het zelf omschrijft, 'de lucht uit de begro ting geperst is'. Bij het opstellen van de begroting '87 werd dat weer duidelijk: de eerste opzet leidde tot een tekort van 1,65 miljoen gulden. Een forse ingreep op de onderhoudsbegroting van Open bare Werken zorgde voor een verlaging van het tekort. Een fiks aantal werk zaamheden en nieuwe investeringen is daardoor op de lange baan geschoven. Volgens het college van burgemeester en wethouders, die de begroting aan de raad hebben aangeboden, zijn verdere bezuinigingen alleen nog te realiseren via drastische maatregelen. Men moet hierbij denken aan kortingen op of slui ting van het zwembad, de volksmuziek school, De Beun en de sporthal. Ook een enorme verlaging van het onder- houdsniveau van de plantsoenen zou nog geld kunnen 'opleveren'. Dekking tekorten Om de gemeente niet in de rode cijfers te doen belanden stelt het college voor om voor 1987 te kiezen voor een verho ging van de belastingen met 20 tot 25 procent. Vooralsnog wil men nog niet overgaan tot drastische bezuinigingen,, zoals hiervoor beschreven. Argument voor de keuze is ondermeer het feit dat het belastingpeil in Heiloo vergeleken met veel andere gemeenten (van verge lijkbare omvang) laag is. Deze verhogingen leveren de gemeente 771.000 gulden extra inkomsten op, waardoor het begrotingstekort voor 1987 blijft steken op 604.000 gulden. Hiervoor wil het college een beroep op de reserves doen, zodat toch een sluiten de begroting wordt verkregen. In verband met de financiële situatie van de gemeente heeft het college ook een andere aanpak gekozen voor de ver betering van de huisvesting van de ge meentelijke ambtenaren. Elders in deze Uitkijkpost wordt hieromtrent uitleg gegeven via een persbericht van de gemeente. Over een aantal weken zal de gemeente raad zich over de voorgelegde begroting uitspreken. Zaterdag 18 oktober Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie Plan Oost. Dozen en of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234 bellen voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor: 332942. St. Radboudschool, Slimpad 18. tussen 9.00 en 11.00 uur. Halen op verzoek: 335898. Gymnastiekvereniging Klimop, garage links van parkeerterrein bij verzorgings huis Overkerck, achter bloemenhuis Monique. Tussen 10.30 en 11.30 uur. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terrieërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater, elke zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Alle schooldagen De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Geen papier bij de con tainer plaatsen tijdens vakanties en weekenden. Freinetschool, Het Malevoort 9. Brengen tijdens de schooluren, tussen 8.30 en 15.15 uqr. Alle werkdagen Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge bouw, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: 330234 voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor: 332942. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Clemens Willibrordschool, container staat naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Komend weekend is er weer volop keuze aan bollen in 't Loo. Win een prijs met de mooiste bollen- tuin! Het komende weekeinde staat Ruud van Haneghem weer, met een uit gelezen bollencollectie op het midden plein van 't Loo. Deze markt heeft zich door de jaren heen zo'n goede naam opgebouwd, dat men hier al een vaste klantenkring heeft opgebouwd en deze groeit nog steeds. Bijzonder deze keer is, dat i.v.m. het 10 jarig bestaan volgend jaar van het win kelcentrum 't Loo men mee kan doen aan de aktie ,,de mooiste bollentuin". Bij elk pakket bollen dat men koopt zit een formulier over het hoe en wat van deze aktie. In het voorjaar zal een des kundige jury de tuinen gaan keuren en zijn er hele mooie prijzen te verdienen. Ruud van Haneghem heeft met zijn jaarlijkse bollenmarkt wel een naam op gebouwd. Dit komt in de eerste plaats door het bijzonder grote assortiment en de hoge kwaliteit. In de lage tulpen, die niet hoger worden dan 35 cm, treft u 70 soorten aan. Wat dacht u van namen als Shakespeare, Mozart, Chopin e.d. Te vens is er een groot assortiment wilde species-tulpen, deze zijn, buiten dat ze prachtig van vorm zijn, ook heel uit bundig van kleur. Ook voor de botani sche rotstuin, zijn er allerlei kleine bol- lensoorten die u gewoon kunt laten ver wilderen, een heleboel kleine narcisjes, die bovendien vaak nog lekker ruiken ook. Een ander uiterste is de enorme Amrayllisbol, die wel 38 cm omtrek heeft, maar dan ook drie stelen krijgt en vaak zes bloemen per steel. Ruud van haneghem vertelt:,,vorig jaar zijn er mensen bij me geweest, die foto's van hun amaryllis hadden gemaakt en deze vol trots aan mij kwamen laten zien, dat is natuurlijk erg leuk". Pakket. Er bestaat ook een mogelijkheid een pakket bollen te bestellen, wat u zelf sa men kunt stellen, bevalt dit goed, dan hoeft u volgend jaar alleen uw naam maar op te geven en ligt het pakket op de markt voor u klaar. Laten we met elkaar, van Heiloo één bollentuin maken, een bloemenhulde voor het eerste kroonjaar van winkelhof 't Loo. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zi. verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goede ren kunnen altijd worden afgegeven of neergezet bij J.Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen van goederen: Th.Schaper, tel. 402121. Geef Max de Zak Max Tailleurstichting, voor de uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedra gen kleding, huishoudtextiel, etc.: mw. W.Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, Heiloo, tel. 331763. Het is een traditie geworden dat het Heilooër Harmonie-orkest o.l.v. Henk van Veldhuizen jaarlijks een koffiecon cert verzorgt voor de muziekliefhebbers van Heiloo. Dit jaar zal het koffiecon cert plaatsvinden op zondag 26 oktober om 11.30 uur in theater De Beun. Het A-orkest zal U een gevariëerd pro gramma voorschotelen. Klassiek getinte muziekwerken, zoals het 'Largo' van Vivaldi, worden afgewisseld door pitti ge stukken als 'Banda Sucre' en 'Mo ment for Morricone'. Voorts staan op het programma speciaal voor harmonie orkest geschreven werken en natuurlijk ontbreken de marsen niet. Voor 3,50 ontvangt U aan de kassa een programma/toegangsbewijs en een consumptiebon voor een kop koffie in de pauze. In het weekend van 18 en 19 oktober komt Ds. Ntoane naar Heiloo. Hij zal preken in twee vieringen over het onder werp Racisme. De eerste viering is zater dagavond om 19.00 uur in de Moeder Godskerk met medewerking van Mogo- joko. Het thema van deze viering luidt: "Als dit verraad is, ben ik schuldig". De tweede viering waarin hij de preek verzorgt is in O.L. Vrouw ter Nood, zondagochtend om 10.00 uur met mede werking van 'The Miller Sisters'. Ds. Lekula Ntoane komt uit Soweto, Zuid-Afrika. Hij is predikant van de Nederduits-Gereformeerde kerken in Afrika. Hij volgde zijn studie theologie in Nederland en werkt thans in een oude wijk van Rotterdam. Hij heeft de speci ale opdracht onderzoek te verrichten naar het racisme in onze samenleving en de rol die de kerken daarbij (in positieve en negatieve zin) spelen. Ds. Ntoane - zelf een zwarte - onder vindt racisme dagelijks aan den lijve; hij is dus, als dominee, de aangewezen per soon dit onderwerp in de vieringen te verzorgen. U bent hierbij van harte uit genodigd de vieringen bij te wonen. Na de viering van zaterdagavond heeft U de gelegenheid persoonlijk met Ds. Ntoane kennis te maken. Stuurgroep Kerk Samenleving, Heiloo. copyright jvs KEURSLAGER V.D. PEET WINT GOUDKEURCERTIFIKAAT VOOR ROOKWORST Jaarlijks worden de Keurslagers in de gelegenheid gesteld hun zelfgemaakte rookworst ter keuring aan te bieden. Het gaat hier om een zware keuring on der leiding van het I.A.S. (Instituut voor Ambachtelijke Slagersprodukten). Gelet wordt onder meer op het vetgehal te, gebruikte vleessoorten, kruiderijen en het volgens oude regels van af roken. Degene wiens worst aan de hoge eisen van ambachtelijkheid voldoet wordt in het bezit gesteld van het zogenaamde Goudkeur-Certifikaat. Hetgeen voor de vele consumenten die nog prijs stellen op de originele Gelderse rookworst, als het ware een garantie betekent voor het kunnen verkrijgen van een vol-ambach- telijk gemaakt produkt. Het is Keurslager v.d. Peet gelukt dit begeerde produkt in de wacht te slepen. Het heeft in zijn Keurslagerij een ere plaats gekregen. Als u uw huis wilt verkopen, zou u dat natuurlijk helemaal zeil kun nen doen. Zelf een koper zoeken, zelf onderhandelen Dat gaat u echter heel wat tijd kosten. En het blijft nog maar de vraag óf u uitein del ijk echt het beste resultaat weet te realiseren. Daarom is het raadzaam, een NVM- makelaar in te schakelen. Die kent de markt en weet wat uv/ huis kan opbrengen. Maar ook wat de beste strategie is om zoveel mogelijk potentiële ra en dus ook financieel betrouwbare, gegadigden te bereiken. Bovendien kan uw huis uitsluitend via een NVM-makelaar worden opgeno men in het landelijke NVM-uit wis sclingsprogramma voor koop woningen. Waardoor uw huis bij alle NVM-makelaars als "te koop" bekend staat. Heeft u verkoopplannen, praat daar dan eens over met een NVM-makelaar. Want met 'n NVM-makelaar verkoopt u makkelijker én beter. makelaardij o.g. assurantiën Winkelcentrum 't Hoekstuk 10, Heiloo. Tel. 072-330524 b.g.g. 330498 makelaar taxateur o.g. Heerenweg 167, 1851 KN Heiloo. Tel. 072-331716 makelaar taxateur o.g. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo. Tel. 072-331895 makelaar onroerende goederen Kennemerstraatweg 111, 1851 BC Heiloo. Tel. 072-333000/332989 NED. JEUGDSTRIJKORKEST CONCERTEERT IN WITTE KERKJE De jeugd opent het concertseizoen 'in het Witte Kerkje te Heiloo! Het Neder lands Jeugdstrijkorkest, bestaande uit 13 leden van 10 tot 17 jaar, zai zich op zaterdag 25 oktober, aanvang 20.15 uur van zijn beste zijde laten horen in wer ken van William Boyce, J. S. Bach (vi oolconcert), A. Vivaldi (hoboconcert), maar ook van Jo van den Booren en Gustav Holst. Solistische medewerking zal worden verleend door Pauline Oostenrijk, ho bo, (winnares Eurovisieconcours voor jonge musici 1986) en Marin Mars (vi ool). Bij het orkest behoort een clave- cimbel. Het orkest heeft o.a. reeds op getreden in de kleine zaal* van het Con certgebouw in Amsterdam, in de Geer- tekerk te Utrecht, in "Für Elise" en bij "Tineke" van Veronica. In totaal wor den zes tot acht uitvoeringen per jaar gegeven. De recenties zijn meestal lo vend. Trouw schreef: "Dat ze met zo veel élan en uitstekend intonerend sa menspeelden, vond ik de grootste verrassing". Komt u luisteren en oordeelt u zelf. Toegangsprijs 7,50 incl. programma, resp. 5,- voor CJP, 65 en kinderen. Reserveringen mogelijk op tel. 331721 of 331449. Op zaterdag 18 oktober wordt in de gro te zaal van het Open Huis een expositie van olieverfschilderijen gehouden. De toegang is vrij. De vorige tentoonstel lingen trokken zeer veel belangstelling en dat zal ook dit jaar zeker weer het ge val zijn. Er wordt een grote kollektie werken ten toongesteld in zeer uiteenlopende stijlen van schilders uit diverse landen. De schilderijen hebben voor het grootste deel een klassieke en realistische sfeer: landschappen, zeegezichten, stillevens en andere motieven. Tevens is aan de kollektie een aantal modernere en im pressionistische doeken toegevoegd. Deze wijze en plaats van exposeren maakt kunst voor iedereen toeganke lijk. De elitaire sfeer, die meestal rond kunst hangt, wordt bewust vermeden zodat er geen enkele toegangsdrempel is. In een ontspannen sfeer kan ieder de grote en gevariëerde kollektie bezichti gen. Het merendeel van de doeken wordt in eenvoudige passé partouts ten toongesteld. Dit drukt de kosten van de exposities en maakt het ieder mogelijk zelf een lijst te kiezen. De prijzen zijn bewust laag gehouden en variëren van 100,- tot 300,- per doek. Door de grote belangstelling van het publiek en de wijze van tentoonstel len is het mogelijk deze prijzen te hand haven. De expositie is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. =*4. .f Twee voorbeelden van de olieverf schilderijendie aanstaande zater dag bezichtigd kunnen worden in het Open Huis. Bent u geïnteresserd in alles wat met bouwen en wonen heeft te maken? Dan bent u op uw plaats in de Vrouwen Ad vies Commissie Heiloo. Wij zijn een woonconsumentenorganisatie, die op treedt in het belang van de toekomstige bewoners van nieuw te bouwen huizen en bij renovatie. Boeiend is dit werk vanwege de nieuwe en andere contacten in de eigen woonge- meente, de contacten daarbuiten met andere V.A.C.-leden, het zich verdie pen in bouw- en woonproblemen, en het bijwonen van raadsvergaderingen, le zingen en werkbezoeken. Nog niet ge noemd is dan het volgen van cursussen en het zitting nemen in een woning bouwvereniging of een huurcommissie, wat ook tot de mogelijkheden behoord. De V.A.C. Heiloo heeft nog plaats voor enkele medewerksters. Mocht u be langstelling hebben, neemt u dan con tact op met onze voorzitter, mevrouw B. Vonno, Breedelaan 77, tel. 072 - 337346.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1