Heilooër garagebedrijven showen honderd occasions bij Intratuin s? Oud papier acties ia Heiloo Bijzondere acties KLOKKENSHOW IN 'T LOO Marella di Max Mara NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN El LAPPON IA simon peek m A.J. VOS 072-332727 Sfeervol koffieconcert Caecilia Nederlands Jeugdstrijkorkest treedt op in 't Witte Kerkje H. Denneman, ruim 30 jaar bij EHBO juwelier Ni?' op het plein tegenover Albert Heyn voor de mooiste najaarsmode '86 van 51e JAARGANG NO. 42 - 22 OKTOBER 1986 Vanaf morgen liggen de nieuwe STAATSLOTEN voor u klaar. Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. KAPSALON BETTY 'T L00 Voor Dames en Heren Geopend van 9-6 uur, ook maandagmiddag en koopavond Behandeling volgens afspraak, tel. 332779. Ook op maandag geopend: tussen 10.00 en 15.00 uur. Kennemer straat weg 123, Heiloo, telefoon 331843. exlcusief bij 23 24 - 25 oktober winkelhof 't loo 20-22 elke vrijdag mode koopavond tot 9 uur copyright jvs FALKLANDTONEEL KOOTJE, PIEF en de dief. Voor kinderen vanaf ong. 4 jaar.Theater De Beun. Voorstellingen op: 1 november om 14.00 uur. 2 november om 13.00 uur. en 15.30 uur. Kaarten bij: Reisburo Holland Internat. Boekhandel Avis Boekhandel Het Hoekstuk Het Open Huis Verschillende basisscholen. Entree: f 4,- Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) M MvfSr Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) jm 't Stet 4, 1921 BT Akersloot. (02513-14856) W? Dit blad versch'jnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! or Vandaag is op het terrein van Intratuin Wielinga aan de Vennewatersweg een grote show van tweedehands auto's van start gegaan. Het betreft een gezamen lijk actie van vijf Heilooër garagebedrij ven: Hans Zoon (Mazda/Suzuki), HAB (Opel), Bleeker (Renault), Eduard de Vries (Saab/Lancia) en De Bruijn Blok ker (Toyota). Afgelopen zomer werd de gezamenlijke occasionshow voor de eerste maal gehouden. Dat gebeurde in een aantal tenten op het terrein van Mo tel Heiloo. Ditmaal is gekozen voor het terrein van Intratuin Wielinga. Tot en met zaterdag zullen er zo'n 100 gebruikte auto's worden opgesteld, die alle voorzien zijn van een Bovag-garan- tiebewijs. Goede auto's derhalve, waar van de kwaliteit door de vijf autobedrij ven wordt gegarandeerd. Uit het aan bod wordt al snel duidelijk, dat men voor een goede gebruikte auto niet bui ten Heiloo hoeft te zoeken. Wat er zoal op de markt van tweedehands auto's verkrijgbaar is, kan men ook in Heiloo vinden. Een compleet pakket van ge bruikte wagens wordt door de vijf deel nemende garagebedrijven voorgescho teld. Dynamisch De automarkt is een dynamische markt. Vorige week werden weer de verkoop cijfers bekend gemaakt over het afgelo pen jaar. Traditioneel is daarin weer een fiks aantal wijzigingen te bespeuren. Dat hoort bij de handel in auto's. Het is voor de garagehouders dan ook een taak om steeds weer aan de weg te tim- Gegarandeerd alles in orde': de duimen van de Heilooër autohande laren laten daarover geen twijfel bestaan. meren. Dat gebeurt tot en met zaterdag zeker bij Intratuin Wielinga. Behalve aandacht voor goede gebruikte auto's is er natuurlijk ook veel aandacht voor de bezoekers. Geheel vrijblijvend kan men rondkijken. De inwendige mens wordt niet vergeten: een hapje en drankje staan klaar. Bovendien is er voor de kinderen een speciale attractie in de vorm van video-(teken-)filmpjes, waarin natuurlijk de nodige auto's 'de hoofdrol' vertolken. Extra voordeel Wie besluit woensdag of donderdag (9.00-18.00 uur), vrijdag (9.00-21.00 uur) of zaterdag (9.00-17.00 uur) een auto te kopen van één der garagebedrij ven, kan rekenen op een extra voor deeltje. Elke koper mag namelijk met een grote dobbelsteen gooien en het aantal ogen kan een waardebon van maximaal 90 gulden opleveren, te beste den bij Intratuin. Voor informatie kan men de speciale info-lijn bellen (072-332727), maar veel beter is natuurlijk om zelf even een kijk je te nemen bij wat de garagebedrijven Hans Zoon, Bleeker, HAB, De Bruijn Blokker en Eduard de Vries te bieden hebben. Stationsweg 85A - Heiloo Telefoon 072-335730 Traditiegetrouw geeft het Heilooër Har monieorkest Caecilia haar jaarlijks kof fieconcert op zondag 26 oktober om 11.30 uur in theater De Beun te Heiloo. Het A-orkest zal een sfeervol, afwisse lend programma brengen. Klassiek, operette, filmmuziek, solistisch werk, marsen, harmoniemuziek, blues en noem maar op, zal ten gehore gebracht worden. De dirigent Henk van Veldhui zen zal een en ander op kundige wijze van een toelichting voorzien, zodat u ook weet wat er achter de muziek steekt. Een prima gelegenheid derhalve om eens lekker ontspannen te luisteren naar goed in het gehoor liggende muziek. In de pauze staat er een kop koffie voor u klaar. Dit alles kost u drie gulden vijf tig. Aan de kassa ontvangt u dan een programma/toegangsbewijs en een con sumptiebon. Makelaar Taxateur o.g. hypÖthekenK00P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES Donderdag 23 oktober De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 25 oktober Fanfare-showband TKH, Werkendelslaan 66. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook lom pen. Halen op verzoek: 331783. Zwem- en poloclub De Spetters, parkeerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00-12.00 uur. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag tot en met vrijdag De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 34. Ook lompen. Tijdens de schooluren. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Geen papier bij de con tainer plaatsen in het weekend. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tussen 8.30-15.15 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendelslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Scouting Nederland, Victorie-groep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zak ken. Halen op verzoek: 330234 (vóór vrijdag 12.00 uur, b.g.g. 332942). Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg Op zaterdag 25 oktober, aanvang 20.15 uur, zal er een uitvoering worden gege ven door het Nederlands jeugdstrijkor kest in het Witte kerkje te Heiloo. Dit nu twee jaar oud zijnde orkest, dat bestaat uit jongens en meisjes van 10 tot 17 jaar, trad het afgelopen jaar op in de kleine zaal van het concertgebouw te Amsterdam en de Geertekerk te Utrecht. Er zijn ook radio- en televisie opnamen van het orkest gemaakt. Af gaande op recenties in bekende dagbla den kan men verzekerd zijn van een mu zikale uitvoering van formaat. De Stich ting Nederlands Jeugd Strijkorkest werd opgericht om kinderen, die het fijn vinden om veel en goed een strijk instrument (of clavecimbel) te bespe len, in staat te stellen in orkestvorm sa men te werken. De kinderen wonen ver spreid over heel nederland. Ze repeteren wekelijks in Amsterdam. Het orkest geeft zes a acht concerten per jaar. Het concert in het Witte Kerkje zal gedi rigeerd worden door Juriën Hempel. Het programma is samengesteld uit ver schillende composities. Marin Mars (geb. 1963) speelt het concert voor vi ool, strijkorkest en continuo van J.S. Bach. Sinds haar vierde jaar volgt zij vi oollessen, momenteel bij Mark Lubots- ky. Zij heeft reeds samengewerkt met diverse orkesten, zoals het Amsterdams Philharmonisch Orkest. De hobosoliste Pauline Oostenrijk stu deerde a^n het conservatorium te Zwol le en Amsterdam. In 1985 won zij een Interlocken World Youth Sympphony Orchestra Scolarship. In 1986 won zij als jongste deelneemster, samen met de pianiste Dido Keifning, de Sweelinck- prijs voor hobo-piano duo's. In het Witte Kerkje speelt ze het concert in a klein van Vivaldi voor hobo, strijkor kest en continuo. Verder vermeldt het programma werken van William Boyce, David Rowland, Jo van der Boorden en Gustav Holst. De toegangsprijzen, incl. programma, zijn 7,50 en 5,- voor kortingskaart houders en kinderen. Reservering is mogelijk via tel. 331721 of 331449. De kerk is open vanaf 19.30 uur. Parkeer ruimte is ruimschoots aanwezig. Opbrengst Nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten De onlangs in Heiloo gehouden collecte ten behoeve van geestelijk gehandicapten heeft in totaal 10.036,15 opgebracht. Dankzij de gulle gevers en de grote inzet van wijkhoofden en collectanten is dit mooie resultaat bereikt. Hartelijk dank aan een ieder, die hieraan heeft meegewerkt. Geef Max de zak Max Tailleur Stichting, voor de uitzending van reumapatiënten. Depot voor ge dragen kleding, huishoudtextiel, etcetera: mw. W. Smit-van Zweeden, Haesacker- laan 22, Heiloo, tel. 331763. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goede ren kunnen altijd worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, Heiloo. Ophalen van spullen: Th. Schaper, tel. 072-402121. De heer Denneman staat al ruim 30 jaar klaar voor de EHBO. In 1952 werd de heer H. Denneman lid van de EHBO. ,,Ik vond het belangrijk dat als er iets in het bedrijf of met mijn kinderen gebeurde, ik wist wat ik moest doen," aldus Denneman. Later bleek dat er heel wat momenten zijn geweest waar het EHBO-diploma zijn nut duidelijk bewezen heeft. Als er een ongeluk gebeurd is en de dok ter is nog niet aanwezig, is het de EHBO-er die de eerste aanwijzingen kan geven wat wel of niet gedaan moet worden. Het komt nog maar al te vaak voor dat op kritieke momenten verkeer de dingen gedaan worden, alleen door onkunde. Maar de heer Denneman was ook oprichter van Gehandicapt Zwemmen en zat ook in het bestuur van Herwon nen Levenskracht. Bestuur Na twee jaar kwam de heer Denneman in het bestuur van de EHBO en werd kort daarna secretaris. Een onderdeel van zijn werk bestond uit het organise ren van EHBO-cursussen. De EHBO begon indertijd met 6 leden, dat is nu uitgegroeid tot 26 leden. Ieder jaar wordt er een cursus gegeven, die meestal in september begint. De heer Denneman gaat het nu wat rus tiger aan doen, maar biedt zijn diensten toch nog aan voor het rondbrengen van circulaires e.d. Feestavond Vrijdagavond is er eert feestavond in het restaurant Klein Varnebroek aan de Omloop, vanwege het feit dat de EHBO dit jaar 40 jaar bestaat. Degenen die hier verwacht worden hebben intussen een uitnodiging ontvangen. Het belooft een echte feestavond te worden, zelfs met een verloting waar hele mooie prij zen te verdienen zijn. De middenstand van Heiloo heeft zich niet onbetuigd ge laten. De drogisterijen Het Hoekstuk, Zwetsloot en Jef Letschert en boekhan del Deutekom hebben zelfs een etalage aan de EHBO gewijd. 40 jaar EHBO Dr. Janssen is een van de eersten ge weest die begon met het geven van een EHBO-cursus. Deze werden toen gege ven in 'de Ark', het voormalige huis van de familie Rood. Het eerste oefenlokaal was aan de toenmalige naaischool aan de Mallevoortsdijk (de huidige Pastoor van Muijenweg). Vanaf 1952 werden de cursussen gegeven in het kruisgebouw aan de Holleweg. De heren Smit en Ker- len gaven de praktijklessen en Dr. Jans sen nam de theorie voor zijn rekening. Vaak werden er samen met het Rode Kruis oefeningen gehouden, maar naast de verschillende akties, hebben een groot aantal EHBO-ers veel vrije tijd gestoken in de hulpverlening bij bejaar- dentochten, wandeltochten, schaatsen, voetbal, atletiek, fietscross, pony rijden, hockey, timmerdorp, enz. enz. Deze mensen doen dit werk geheel be langeloos. De EHBO bedruipt zichzelf, er is een subsidie van 600,- en zo'n 30 donateurs. Soms worden giften gegeven als bij bepaalde evenementen de EHBO zijn medewerking heeft verleend. Kort geleden heeft U in een folder, die huis aan huis bezorgd is, kunnen lezen wat het totale werk van de EHBO inhoudt. Ook de jeugd EHBO wordt nu op twee scholen gegeven en heeft veel be langstelling. Wie meer informatie wil hebben, kan bellen met Frank Bitter, tel. 072- 333891. De dertien jeugdige muzikantendie zaterdagavond optreden in 't Witte Kerkje. GEBEDSDAG VOOR DE VREDE In het kader van het door de Verenigde Naties uitgeroepen 'Jaar van de Vrede' heeft de Paus besloten op 27 oktober een gebedsdag voor de vrede te houden in Assisi. Deze dag moet een dag van ge bed, offer en boete-worden voor de vre de. Aangezien 27 oktober op een maan dag valt, wordt op zaterdag 25 oktober in Heiloo in kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood een gebedsdag georganiseerd om zoveel mogelijk mensen in staat te stellen eraan deel te nemen. De Bisschop van Haarlem, mgr. H.Bo mers, komt op zaterdag 25 oktober in Heiloo de Heilige Mis celebreren en pre ken. De Mis begint om 11.00 uur. Het koor van de Apostelkerk uit Beverwijk zal de viering opluisteren. Verder programma: 13.30 uur: Rozen kransgebed; 14.00 uur: Aanbidding; 14.30 uur: Gebedsoefening voor de vre de; 15.00 uur: Sluitingslof. BC LA STRADA Uitslagen 16 oktober: A. Kabel-S. Houtzager 0-2, H. v. Willigen-P. Bij voet 2-0, R. Hoogeland-H. v.d. Berg 2-0. J. Bijvoet-K. Berger 0-2, P. Pilkes- R. Hoogeland 2-0, A. Kabel-D. Nanne 0-2, P. Bijvoet-J. Koedijk 2-0, H. v. Willigen-J. Koedijk 2-0. BLUEGRASS IN ALKMAAR Voor country en bluegrass liefhebbers is er goed nieuws, op vrijdag 24 oktober wordt er in de bovenzaal van het zwem bad aan de Hoornse Vaart een blue- grass-concert gegeven door een van de beste groepen van ons land: "Ground- speed" met als leider Jan Roelofs. Als bijzondere attractie zullen twee Ameri kaanse top-artiesten mee spelen. Kenny Baker zal die avond op fiddle zijn te ho ren en Josh Graves op dobro. Het con cert begint precies om 21.00 uur (zaal open om 20.00 uur). De toegangsprijs is 10,-. Eventuele inlichtingen of plaats bespreking is ook mogelijk, via de vol gende telefoon nummers: 02297-1448, 02207-13377 of 072-401386. INENTINGEN Op woensdag 29 oktober zal er een na- inenting worden gehouden voor de kinderen, die in maart 1986 waren ver hinderd. Kinderen, geboren in 1977 en 1982 zullen worden ingeeënt te gen DTP. Meisjes, geboren in 1975 worden tegen Rubella (Rode Hond) ingeënt. De na-inenting wordt gehou den in het gebouw van de Kruisver eniging, Holleweg 94. De betreffende oproepen zijn deze week verzonden. Men wordt verzocht zich aan de op de kaart vermelde oproepingstijd te houden. De inen ting duurt tot uiterlijk 15.00 uur. Bij verhindering en/of wanneer u meent ten onrechte geen oproepings- kaart te hebben ontvangen, wordt u verzocht slechts de gemeentesecre tarie, afdeling bevolking, tel. 31 31 00 hiervan in kennis te stellen. Tenslotte verzoeken wij u, met nadruk, alle in entingsbescheiden mee te nemen. modieuze collectie voor betaalbare prijzen. Uw mantel veranderen en/of repareren? Wij verzorgen alles zeer vakkundig op eigen atelier 'JtLv Gebr. Van der Stelt Wagenweg 11Haarlem Tel 023 312086 Lid Stichting Boniwairborg Hertenlaan 8 Reraen Tel 02208

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1