Herduk van 'Oude ansichten van Heiloo' Gered Gereedschap: permanente- hulpactie voor de Derde Wereld BEI 'nrnmi drukwerk KAD0 I TIP EVENEMENTEN-AGENDA Jan Jansen I SLAGER BURGERING Uw Renault dealer blijft voor u bezig, nu in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland Wild West in de Beun K Kerstaktie, ja of nee? KERST- en NIEUWJAARSKAARTEN Voor Noordhollandse Kaas en zelfgetapte échte Karnemelk REPARATIES Service Center Technische Dienst BESPAAR OOK OP UW STOOKKOSTEN! Kwaliteitsmerken o.a.: JpetBorteleijn 1 I HERMAN KWAAD SLAGER - POELIER Koninklijke Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde katholiek vrouwengilde m II een mooie kollektie vindt u bij De nieuwe collectie ligt klaar VISITEKAARTJES en BRIEFPAPIER een mooie geschenk, bestel nu bij: Stationscentrum Heiloo, Heerenweg 140,tel. 334955.' reemgmg REPARATIE VAN ALLE RADIO-KTV Ve> en VIDEO V*?. door geheel N.-Holland 2 MAANDEN GARANTIE ^De Dierenbescherming Castricum/ Heiloo zoekt voor MUFFIE een goed tehuis. Hij is een vrolijke zwarte hond, reu, ca. 60 cm hoog en 5 jaar oud. Hij is de goedheid zelve, maar barst van de energie. Hij heeft dus een baas nodig die hem een beetje in toom kan houden. Inl.: Mevrouw Schoute, tel. 02518-53891. Tandprothetische praktijk Gespecialiseerde tandtechniek Wij maken elke tandprothese van begin tot einde zelf. Ook voor reparaties. uw verwarmingsspecialist COR SCHAAP De grootste speciaalzaak voor de gedekte tafel in Noord-Holland met altijd speciale aanbiedingen NU ALLES ONDER ÉÉN DAK itó j Dagblad ,,de Telegraaf" voor klachten kunt u bellen het Servicepunt. Tel. 072-119474. 's maandags - vrijdags 08.30 - 12.00 uur. 's zaterdags 08.30 - 10.30 uur. Tevens bezorgers(sters) gevraagd voor Heiloo. DALLAS Kymmmmsmmm COR NE R CLIP c/Ken -cftt-XTne Boordenhoekjes in wit of geel I f 27.50 1 I I Compleet met stropdashoekje f 46.50 juwelier - horloger j i mr I ij; Ja, Ja. De spelen gaan naar Barcelona. jij Daar is niks meer aan te doen. x Maar lekker en goed eten moeten we blijven doen. ONS VOORSTEL FRANSE KALKOEN: g Filet 100 gram Dijen 100 gram 2.00 1.40 Haas - Eend - Wild Konijn - Hert j:j: Ossehaas - Kogelbiefstuk - Entrecöté Mager Rundergehakt - Frikando jij: Echte Hamlappen j|j: Ossegehakt bijna mager, p.pnd7.00 jij: Lamskoteletten p.pnd9.00 Ijij Lamsbout p.pnd8.00 Bevroren N.W.Zeelands UITKIJKPOST 22 OKTOBLM 1UHU Het is alweer zestien jaar geleden dat de Schoorlse uitgeverij Pirola het boekje 'Oude ansichten van Heiloo' op de markt bracht. Het was indertijd een groot succes en er zullen weinig inwo ners van onze gemeente geweest zijn die het gele werkje indertijd niet gekocht hebben. Intussen is Heiloo echter sterk gegroeid en er kwam steeds meer vraag naar het intussen reeds lang uitverkoch te boek. Een goede reden voor Boek handel Deutekom om, samen met Piro la, met een herdruk te komen. Vanaf 1 november zal 'Oude ansichten van Hei loo', gestoken in een nostalgisch bruin gekleurde omslag, weer volop verkrijg baar zijn. 'Oude ansichten van Heiloo' bevat niet minder dan honderdvijftig schitterende afbeeldingen naar prentbriefkaarten uit verschillende collecties. Zij zijn bij de eerste druk van het boek afgestaan door de dames A.J. Dekker-Greeuw uit Schagen en S. Speur-Klaver uit Heiloo en de heren J. Dekker en J. van Steeg, eveneens uit Heiloo. Van de laatste wer den ook de interessante gegevens over de illustraties verkregen. Al met al is het een degelijk werk geworden, dat onge wijzigd is herdrukt. Voor ieder die nog eens wil zien hoe onze gemeente er op bepaalde punten in het verleden uitzag, Deze ansicht van De Rustende Jager siert de omslag van de herdruk van het boek 'Oude Ansichten van Heiloo is 'Oude ansichten' een onmisbaar naslagwerk. Uitgeverij Pirola en boekhandel Deute kom zullen met deze goed uitgevoerde herdruk velen een plezier doen. Men kan nu reeds het boek bestellen. KMTP OPENT SEIZOEN Dinsdagavond 14 oktober verwelkomde de voorzitter van de KMTP te Heiloo ruim honderd aanwezigen op de eerste ledenavond in het nieuwe seizoen. In het praatje van de maand wijst de heer Kamer op de Natuur-rondom-ons: kijk eens naar de herfstkleuren in 't Hei- looërbos, de paddestoelen en de dunne boomkruinen van de Amerikaanse eik op de Heerenweg. De heer Van Bohemen uit Amstelveen vertoonde zijn diacauserie "De Krimpe- nerwaard". Het werd een onvergetelij ke tocht door het lage groene polder landschap -een open agrarisch gebied zonder snelwegen- met dromerige plaatsjes als Haastrecht, Schoonhoven en Oudewater. Door de manier waarop de camera gehanteerd wordt krijgen de plaatjes door belichting en projectie een aparte dimensie. De Krimpenerwaard is schitterend! De prijswinnaars van de tuinkeuringen worden in het zonnetje gezet, zij ont vangen een herinneringsvaantje en een cadeaubon. De familie Nanne ontvangt de wisselbeker: zij behaalden met hun mooie voortuin aan Het Zevenhuizen 22 de meeste punten in de ere-klasse. De verloting met een overvloed aan bollen en planten werd een succesvolle afslui ting van de avond. Wilt u meer informatie over de KMTP, bel 333523. Gratis banden- en verlichtingscontrole Op zaterdag 25 oktober houdt Veilig Verkeer Nederland in samenwerking met de garage Bleeker een gratis banden- en verlichtingscontrole voor auto's. Deze controle wordt gehouden in de garage Bleeker aan de Westerweg. U kunt daar terecht van 9.30 tot 16.00 uur. Dit geldt voor alle automerken. Ter plaatse kunt u ook bij V.V.N. een ogentest doen. De winter staat weer voor de deur. Gladde en natte wegen en het wordt elke dag wat vroeger donker. Het is in die tijd belangrijk om goede banden onder uw auto te hebben, banden met een goe de profieldiepte. Op en nat wegdek wordt de greep van de band op de weg bepaald door de mogelijkheid om het water dat zich tussen het loopvlak en het wegdek bevindt, af te voeren via de profielgroeven. Dit kan onvoldoende bij banden met weinig of geen profile ring. Het gevolg hiervan is dat de rem- capaciteit aanmerkelijk minder is, de wagen slecht bestuurbaar is en kan gaan slippen. Ook een goede verlichting is van belang. U moet goed de weg kunnen overzien, maar u moet ook goed gezien kunnen worden. Daarom moet u regelmatig uw verlichting controleren of laten contro leren. Veilig Verkeer Nederland kan u daar bij helpen. In de garage zijn ook folders aanwezig over verlichting en banden. Ga even langs voor uw en an dermans veiligheid. Op zaterdag 1 en zondag 2 november zal in theater De Beun het Wilde Westen herleven als het Falkland Toneel voor de jeugd een drietal voorstellingen geeft van "Kootje, Pief en de dief". Pief is de wat eigenaardige naam van een ex-cowboy, die nu eigenaar is van de plaatselijke saloon. Met z'n maatje Kootje vindt hij het maar een tamme vertoning in het Wilde Westen. Daar komt echter spoedig verandering in als de sherrif Jim een brief en een erfenis ontvangt, die toebehoren aan een nicht je die herkenbaar is aan een hartje op haar been. En plotseling blijken allerlei lieden aan spraak te willen maken op deze erfenis. Jim heeft er zijn handen vol aan, samen met Kootje en Pief. Hoe het allemaal afloopt? Kom zelf maar kijken en neem al je vriendjes en vriendinnen mee, want het is altijd een gezellige boel bij Falk land. Voor de jarigen of diegenen die hun partijtje vieren is er zoals gewoon lijk weer een leuke verrassing. Voorstellingen in theater De Beun te Heiloo op 1 november om 14.00 uur en 2 november om 13.00 uur en 15.30 uur. Kaaten a 4,- zijn te koop bij: reisburo Holland International/boekhandel Avis/boekhandel Het Hoekstuk, Open Huis en de volgende basisscholen: Ha- sebroekschool, Hofdijkschool, Willi- brordschool en Freinetschool. Vanaf een uur voor aanvang aan kassa. Voor inlichtingen en kaartbestellen (alleen voor buiten Heiloo wonenden): 072- 333734. Woensdag 8 oktober sprak bij het Katholiek vrouwengilde de heer v.d. Kruijf uit Koedijk over iriscopie. Met deze alternatieve vorm van diag nose stellen kunnen veel ziektes wor den ontdekt en voorkomen. De iris copie is ontdekt door een geleerde die, tijdens de redding van een uil, uit een heg, een pootje daarvan brak en meteen de iris van dat grote uiloog zag veranderen. Na vele jaren van studie is ontdekt dat in de iris van een mensenoog elk deeltje vhn het menselijk lichaam minuscuul klein is terug te vinden. Met grote dia's werd er voor de pauze uitgelegd, waar de verschil lende delen van het lichaam zich in het oog bevinden en na de pauze wer den er ogen van patiënten belicht. „Vele kwalen van onze verre voor ouders zijn in onze ogen terug te vin den", aldus de heer v.d. Kruijf die heel boeiend over zijn werk kon vertellen. Na een dankwoord van de presidente aan de heer v.d. Kruijf kon men zich opgeven voor de bezinningsdag bij de Zr. Juliaantjes en voor de kerst avond in Nieuwe Njedorp. Voor beide bijeenkomsten kan men zich nog opgeven bij het bestuur. Tentoonstelling over Etty Hillesum Tot en met 8 november kan men in de activiteitenruimte van de openbare biblio theek Het Malevoort een tentoonstelling bekijken over de schrijfster Etty Hille sum. De expositie is tijdens de openingsuren vrij toegankelijk. Expositie in het Open Huis Tot en met 31 oktober kan men nog de expositie bezoeken van W. Smitt uit Hei loo (aquarellen), welke wordt gehouden in de foyer van het Open Huis. Dit kan tijdens de openingsuren (zie elders in deze Uitkijkpost). Oud (voorgrond) en opgeknapt gereedschap in de etalage van de Wereld winkel aan de Stationsweg. De Federatieve Vrouwenraad Heiloo, organiseert binnenkort de cursus 'Argu menteren in vergadersituaties' (10 och tenden). Het doel van de cursus is het bevorderen van eerlijke verdeling van bestuurlij ke/maatschappelij ke macht tussen mannen en vrouwen. In de cur sus worden theorieën besproken en vaardigheden geoefend, zoals: het actief luisteren en het hanteren van argumen ten in vergader- en overlegsituaties. Het accent in deze cursus ligt op: - goed argumenteren en het ordenen van argumenten - het overtuigen en onderhandelen door goed in te gaan op de argumenten van een ander. - hoe verlopen beïnvloedings- en besluitvormingsprocessen - procedures: wat is het juiste ogenblik om argumenten op de vergadertafel te deponeren. De cursus is gericht op vrouwen met bestuurlijke ervaring. De cursusdagen zijn: 13, 20, 27 novem ber; 11,18 december 1986 8, 15, 22, 29 januari; 5 februari. De cursus vindt plaats in het Open Huis in Heiloo van 9.15 tot 11.30 uur. Voor kinderopvang wordt gezorgd. Opgave en verdere in lichtingen bij: Tineke van der Steen, tel. 334020, Els Schouten, tel. 334526 en Renée de Groot, tel. 330894. Het Kerstaktie-comité heeft reeds enige malen in de Uitkijkpost uiting gegeven aan de steeds toenemende moeilijkhe den, waarvoor het geplaatst wordt. Die zijn er na de laatste kerstaktie weer gro ter op geworden. Daarom zien wij geen mogelijkheid meer om op onze wijze met ons werk door te gaan. Vergrijzing van onze groep collectanten, waarvan er steeds meer om die reden bedanken, maakte het ons de laatste jaren steeds moeilijker de collecte te organiseren. Hierdoor waren onze comitéleden, naast hun organisatorische werkzaam heden, verplicht om ook zelf nog in en kele wijken te collecteren. Steeds min der collectanten betekent vanzelfspre kend steeds minder opbrengsten. Jaar lijkse oproepen om nieuwe collectanten zetten geen zoden aan de dijk. U kent nu ons standpunt. Moet de kerstaktie toch doorgaan, dan is nu de beslissing aan u. Dat wil zeggen: of wel een groot tot zeer groot aantal nieuwe collectan ten zal zich moeten melden; of wel, er vormt zich een nieuw comité, dat zelf een aktie ter hand neemt met eventuele hulp van huidige comitéleden. Indien gewenst zijn wij bereid dit nieuwe comi té alle gewenste informatie te verstrek ken. Reacties uiterlijk binnen 10 dagen na deze publicatie. Namens het kerstaktie comité Heiloo H.J. Lases (secretaris), Westerweg 207, 1852 AE Heiloo, tel. 331712 Ons land kent vele organisaties, die zich inzetten voor de Derde Wereld. De meeste daarvan realiseren hun doelstel ling met behulp van vele vrijwilligers. De Stichting Gered Gereedschap is zo'n vrijwilligersorganisatie. De stichting houdt zich bezig met het ophalen van overtollig gereedschap voor mensen in de Derde Wereld. Waarom juist gereed schap? Omdat in de meeste Derde Wereld-landen gereedschap niet of nau welijks aanwezig is, veel geld kost en daarom buiten het bereik blijft van de mensen, die het juist hard nodig hebben. De centrale werkplaats van Gered Ge reedschap is in Amsterdam. Daar is een aantal mensen - op vrijwilligersbasis! - dagelijks actief om het ingezamelde ge reedschap te selecteren en klaar te ma ken voor verzending. In de meeste ge vallen gaat aan de verzending nog het opknappen van gereedschappen vooraf. Het heeft immers geen zin kapotte of verroeste gereedschappen op te sturen. Vandaar ook een werkplaats, waar van twee oude zagen of hamers weer één goede zaag of» hamer wordt gemaakt. Het opknappen van gereedschap is vee lal ambachtelijk werk. In ons land is men gewoon bepaalde handelingen (za gen, schaven, schuren, om een paar voorbeelden te noemen) met electrische apparaten te verrichten. In landen van de Derde Wereld, waar de electriciteits- voorziening niet altijd even goed is, heeft men meer aan gereedschappen, die niet van stroom afhankelijk zijn. Het gaat dus vooral om gereedschap pen, die bij ons al snel 'ouderwets' wor den genoemd. Wereldwinkel De Stichting Gered Gereedschap heeft ook in Heiloo een aantal vrijwilligers gevonden, die zich bezighouden met het inzamelen en opknappen van overtolli ge gereedschappen. Het centrale adres in Heiloo is - heel toepasselijk - de We reldwinkel aan de Stationsweg 103. Daar kunnen overtollige gereedschap pen worden ingeleverd. De opslag is in een ruimte achter de winkel, waarna het uitzoeken en opknappen kan beginnen. Enige maanden geleden werd via de Uit kijkpost al de nodige informatie gege ven over de bedoelingen van de Stich ting Gered Gereedschap. Er was aardig wat respons en de inbreng gaat momen teel gestaag door. De Heilooër vrijwilli gers zijn er echter heilig van overtuigd, dat het nog veel beter kan. Een zeer belangrijke schakel in de wer kwijze van de stichting wordt gevormd door de vrijwilligers, die helpen met het opknappen van de gereedschappen. Daaraan is ook in Heiloo nog veel be hoefte. Het betreft niet alleen specia listische ambachtslieden, maar vooral ook hobbyisten en belangstellenden. Niet al te lastige herstelwerkzaamheden kan een ieder onder de knie krijgen. Projecten De stichting werkt aan de hand van pro jecten. Aanvragen vanuit landen in de Derde Wereld, bij voorbeeld aange bracht door mensen, die ter plekke hun vakantie besteden dan wel er werkzaam zijn, worden eerst getoetst. Is een pro ject in orde bevonden, dan wordt een lijst gemaakt welke gereedschappen bij elkaar gebracht moeten worden. In sommige gevallen kan een afdeling in een bepaalde plaats een geheel project voor haar rekening nemen. In andeie gevallen zorgen diverse afdelingen vooi de materialen, die in Amsterdam tot een totaal-pakket worden samengevoegd. Gered Gereedschap is een permanente actie, die is gestart naar Engels voor beeld. In Nederland wordt hard aan de weg getimmerd. Bijvoorbeeld is er de uitgave van de 'Gered Gereedschap Ga zet', waarin tips voor het herstellen van gereedschappen, overzichten van pro jecten en ook verslagen vanuit de Derde Wereld worden geplaatst. Voorts is er jaarlijks in Amsterdam het 'Festival of Tools', waarmee veel publiciteit wordt gehaald. In Heiloo gaat de bekendheid via de krant en via affiches, die momen teel in het hele dorp verspreid zijn. Inlichtingen Voor inlichtingen over de activiteiten van de Stichting Gered Gereedschap in Heiloo, voor het inleveren van overtolli ge gereedschappen en voor het opgeven als vrijwilliger kan men terecht bij de Wereldwinkel aan de Stationsweg 103.n Momenteel is de etalage van de Wereld winkel geheel gewijd aan Gered Gereed schap. Uw aandacht zeker waard! ROMMELMARKT MUZIEKVERENIGINGEN Op 10 en 11 oktober was het een drukte van belang toen de drie muziekvereni gingen (Tamboer- en Majorettekorps Nijenburg, de drum- en showfanfare TKH, en het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia) in Winkelhof 't Loo hun rom melmarkt hielden. Het was voor deze drie verenigingen de eerste keer dat zij iets dergelijks, en dan ook nog geza menlijk, organiseerden. Vele uren menskracht zijn er tijdens dit gebeuren aan besteed, maar ook voordat op vrij dag 10 oktober de deuren van 't Loo opengingen. We denken dan aan de op halers op de zaterdagen en aan diegenen die veel vrije tijd stopten in het sorteren van de opgehaalde spullen. Hoe belangrijk samenwerking kan zijn bleek al snel op donderdagavond 9 ok tober, toen alles vanuit de opslagruim ten verhuisd moest worden en uitgestald werd in 't Loo. Het verliep uitstekend en het enthousiasme van de leden groei de met het uur. Op vrijdagmorgen was het de drukste periode van de markt en iedereen keek tevreden naar de spullen die aan de man werden gebracht en naar het geld wat werd opgebracht. Vanaf vrijdagmiddag werd de belangstelling iets minder en moesten de verkopers hard aan het werk om de spullen kwijt te raken. De opbrengst van het gebeuren was ƒ7.611,40, waarvan nog afgetrokken moet worden de kosten voor de koffie e.d. voor de leden. Per vereniging is het resultaat ongeveer 2.400,-, wat voor de eerste keer best een opsteker ge noemd mag worden. De schattingen van diverse optimisten lagen vóór deze hap pening boven de tien mille, dit resultaat werd jammergenoeg niet gehaald, maar misschien kan dit een volgende keer worden bereikt. De muziekverenigingen willen iedereen hartelijk danken die dit resultaat moge lijk hebben gemaakt. Bijzondere dank gaat uit naar de heer Jos.Veldt, die na mens de winkeliersvereniging 't Loo de algehele leiding had en bij wie de voor bereidende vergaderingen plaatsvon den. En ook naar dhr. Jan Braam, die begin dit jaar het sein voor de organisa- I ie voor ons op groen zette en bij wie de meldingen binnenkwamen voor hel op halen van de spullen. Stationsweg 51 Telefoon 330196 Dagelijks geopend. Dusseldorperweg 40 Limmen. tel. 02205-3344 r Voor al uw Quick service met 2 maanden grantie, ook voor detailhandel. Tevens plaatsing antenne-installaties. KWAKELKADE 6 A ALKMAAR 072-151611 Maandag - vrijdag 8-12 uur Heerenweg 72 - Heiloo, tel. 072-337119 U wilt er deze winter weer warmpjes bi] zitten, maar u bent bang nog eens zo n hoge gas- rekening te krijgen? Hebt u er wel eens aan gedacht hoeveel gas uw oude gashaard of c.v.-ketel in tegenstelling tot een nieuwe haard of ketel verbruikt? Inderdaad, schrikbarend veel! Vervanging maakt zeer aanzien lijke gasbesparingen mogelijk Kom eens bij ons langs en laat u vrijblijvend informeren over de energiezuinige haarden en c.v- ketels! U wilt toch ook dat uw gasmeter deze winter een stuk langzamer draait? Konnomorstmnlwoq 410 Holloo, tol 331426 Porselein en aardewerk: Hutschenreuther, Villeroy Boch Wedgwood, Thomas, Arzberg, Arabia en R/rstrand Glas en kristal: Zwiesel, Christine Hute, Spiegelau, Wedgwood. Kwaliteitsbestek: W.M.F., R B en nu ook Keltum, ook los verkrijgbaar. 1851 KR Heiloo Heerenweg 211 Tel. 072-331166 V 0 ity Kennemerstraatweg 414 Heiloo Kennemerstraiitweg 482 - Tel. 072-330571

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4