Geslaagd jubileumfeest EHBO Barrelhouse in 't Putje BAMBI yf HEILOO gaat door met die geweldige VERB0UWINGS-0PRUIMING/LEEGVERK00P EVENEMENTEN-AGENDA Adverteren doe je niet zómaar Kies voor de Ufikükptot Middenstanders zeggen het met bloemen Bambi Westerweg 291 Heiloo, tel. 072-330910. Vrijdagvond koopavond! IC V GEEF JANTJE BETON LEEF- EN SPEELRUIMTE KINDERBOEKENWEEK OP DE REHOBOTHSCHOOL HEILOOER VVV GERICHTER DE BOER OP Daar, zit muziek in Kinderkleding: goede merken, mooie kleuren, warm en sterk; dus profiteer van die korting van 10-50% Om ruimte in onze winkel te krijgen geven wij veel kortingen op onze gehele kollektie kinder- artikelen. U kunt hiervan profiteren want onze kollektie is heel aktueel en vele exclusieve baby- en artikelen zijn afgeprijsd van 10-50% korting Waterdichte winterpakken één- en tweedelig in mooie kleuren. Ook hier vindt u kortingen van 10-50%. Op alle ledikantjes, babykasten, sluiers, dekbedjes, dekbedhoezen, dekentjes, lakengarnituren, lampjes, hoofdbeschermers, matrasjes, enz. in onze zaak ont vangt u korting! Kom dus snel even langs. De mooiste dingen zijn er het eerst uit! Speelgoed voor peuters en kleuters, zacht, afwasbaar, gifvrij, veilig en aantrekkelijk is altijd het kado-artikel bij uitstek. Nu uitkiezen uit alle soorten knuffels en rammelaars en ook hierop ontvangt u korting! Een bezoek aan onze zaak is al tijd plezierig en nü zult u dubbel tevreden zijn wanneer u ervaart hoeveel het u financieel scheelt terwijl garantie en service ge handhaafd blijven. Graag tot ziens! Er zijn nog enkele prachtige kinder wagens met hoge kortingen. Ook tweeling- wandelwagens en alle andere buggy's verstelbaar en met vering. Allemaal met korting! Pantalons, truien, jacks, manteltjes, jurkjes, blouses, pyama's ondergoed, enz. enz. 10-50% korting. UITKIJKPOST 29 OKTOBER 1986 Van 3 tot 9 november wordt in het record-aantal van ruim 900 plaatsen de nationale jeugdcollecte gehouden, beter bekend als de jaarlijkse actie van Jantje Beton. Gedurende deze week wordt door plm. 45.000 collectanten huis-aan- huis gecollecteerd, terwijl op zaterdag 8 november bovendien in enkele honder den gemeenten een straatcollecte wordt gehouden. Het gaat bij de actie van Jantje Beton om geld voor het jeugdwerk in ons land. Voor speeltuinen, kinderboerderijen, clubhuizen, speel-o-theken en jeugdver enigingen. Voor nieuwe mogelijkheden en nieuwe voorzieningen. Maar ook voor kinderen die in de verdrukking dreigen te komen, in oude en nieuwe woonwijken, in de stad en op het platte land. Gevaar en onveiligheid, integratie van gehandicapte en gezonde kinderen en het grote gebrek aan veilige en eigen tijdse speelvoorzieningen en clubhuizen zijn in dit verband problemen die veel aandacht krijgen. De collectanten van de nationale jeugd collecte zijn zelf afkomstig van plaatse lijke jeugdverenigingen en jeugdgroe pen. Het is voor hen immers bijzonder aantrekkelijk om aan deze collecte deel te nemen, omdat de helft van het inge zamelde geld bestemd is voor de collec terende vereniging of groep. Uit de opbrengst van de komende natio nale jeugdcollecte hoopt het Nationaal Jeugd Fonds ruim 150 verenigingen, clubs en groepen te kunnen helpen. In het bestedingsplan zijn 30 jeugdaccom- modaties opgenomen, 20 speelvoorzie ningen, 5 kinderboerderijen en een fors aantal speel-otheken en peuterspeelza len. Bovendien zal aandacht worden besteed aan voorzieningen voor buiten landse kinderen in ons land en aan kin dervakantiekampen. Concrete hulp voor concrete projecten. Hiervoor is veel geld nodig. Vandaar dat in de week van 3 tot 9 november voor de 19e maal de nationale jeugdcol lecte wordt gehouden. Een actie die van harte wordt aanbevolen! En komt u nie mand met een collectebus of intekenlijst tegen, dan zijn giften van harte welkom op giro 1247 of bank 70.70.70.511 t.n.v. Nationaal Jeugd Fonds, Utrecht. Deze week zal in Heiloo een bloe- menaktie van start gaan, waaraan een aantal zakenmensen hun medewerking heeft toegezegd. Zij zullen 216 gezin nen bloemen gaan offeren, zonder dat deze hier ook maar iets voor behoeven te doen of te kopen. Aan drie gezinnen zullen elke week boeketten worden aan geboden. Alleen maar als een geste en herinnering aan de^deelnemende winke liers. Dit waarlijk aardige gebaar van de betreffende zakenmensen zal ongetwij feld door de ontvangers op prijs worden gesteld. De bloemenbezorging, die deze week begint, duurt 72 weken, zodat 216 ge zinnen of alleenstaanden tot de gelukki gen gaan behoren en wie zal een derge lijke verrassing niet op prijsstelten! De deelnemende zakenmensen zijn: Hengelsport Handy Fish, Bloemenser- vice Heiloo, Kinky Mode, De Groot Groente, Th. Mens Schoenservice, Haarmode Theo Robert, Tabakzaak R. Tilburgs en v.d. Peet's Vakhandel. De deelnemende bloemist bezorgt ook de bloemetjes. De levering wordt ge coördineerd door Eurofleur/Veendam. K.O.BUS ALS BEVEILIGINGSBEDRIJF De Karwei en Onderhoudsdienst die sinds 1 augustus aktief is in de regio, heeft nu ook een erkend beveili gingspakket opgenomen in zijn service- dienst. Het aantal inbraken neemt van jaar tot jaar toe. Ramen en deuren bij voorbeeld zijn veelal onvoldoende be veiligd. De Nederlander realiseert zich te weinig de gevaren, waardoor men te veel en te vaak gelegenheid geeft tot inbraak. K.O.Bus Karwei en Onderhoudsdienst te Castricum is een door het TBBS (Technisch Bureau ter Bevordering van Schadepreventie) geregistreerd bouw kundig beveiligingsbedrijf. K.O.Bus Karwei en Onderhoudsdienst is gespeci aliseerd in het beveiligen van o.a. hang en sluitwerk, beglazing en deuren. LEZING "KLEUR EN SCHOONHEID" Op 5 november houdt Riet Rubingh op initiatief van huidverzorgingsspecialiste Ellie Geul een lezing/demonstratie over kleur en schoonheid. Deze lezing wordt gehouden in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Leidraad voor de lezing is de gedachte dat ieder van ons een unieke teint heeft waarbij hele speciale kleuren passen. Kleuren overigens die de specia le schoonheid van iedere vrouw naar vo ren brengen. Riet Rubingh, mede bekend als kleur- consulente in het t.v.-programma Tine ke, zal op boeiende wijze de gedachten over kleur en schoonheid demonstreren. Wie belangstelling heeft voor de lezing van Riet Rubingh, wende zich tot mevr. E. Geul-Blom, Vredenoord 171, Hei loo, tel. 072-337141. Er zijn nog enkele kaarten a 10,- per stuk verkrijgbaar. In het kader van de kinderboekenweek heeft een aantal activiteiten plaatsge vonden. Begonnen werd met een ouder avond over kinderboeken, waarbij boekhandel Deutekom aanwezig was met prachtige collectie kinderboeken. In de klassen werd gewerkt rondom het thema "Boeven", een dankbaar onder werp, waarvoor veel animo was bij de kinderen. Hoogtepunte was echter het bezoek dat de bekende schrijfster van kinderboeken, Leonie Kooiker, aan de verschillende groepen op school bracht. Ze wist de kinderen zo enthousiast te maken, o.a. door het laten zien van de Gouden Griffel die ze ooit won, dat moet worden verwacht dat veel van de kinderen zullen proberen door het schrijven van boeken haar naar de kroon te steken. Expositie in het Open Huis Tot en met 31 oktober kan men in de foyer van het Open Huis een expositie be zichtigen, bestaande uit aquarellen, die door W.Smitt uit Heiloo zijn gemaakt. De schilderijen kunnen tijdens de openingsuren van het Open Huis (zie elders in de Uitkijkpost) bekeken worden. Boekbespreking in de bibliotheek Woensdag 5 november: boekbespreking door mw. T.Derksen-Koning met als on derwerp actuele documentatie in de bibliotheek Het Malevoort, aanvang 9.30 uur. Klaverjassen in 't Akertje Donderdag 30 oktober: klaverjasdrive in 't Akertje, Kapellaan Heiloo. Aanvang 20.30 uur, inschrijfgeld 3,00. De EHBO-vereniging Heiloo vierde af gelopen vrijdag het 40-jarige jubileum in het restaurant van camping Klein Varnebroek. De heer Van Zeist opende als lid van de feestcommissie de avond namens het bestuur. Hij heette alle aan wezigen van harte welkom, in het bij zonder burgemeester Glijnis, wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg, dr. Jartssen, oud-bestuursleden, de heer Ja cobs van het districtsbestuur en last but not least de heer Denneman, die 30 jaar lang het secretariaat heeft vervuld en die tijdens de feestavond afscheid nam. Hierna sprak de voorzitter van de EHBO-vereniging, de heer S. Kaan dorp, de heer Denneman toe. ,,Ruim 30 jaar bent u de personificatie van onze vereniging geweest en heeft u zich altijd volledig ingezet. U bent het lopende ge heugen van onze vereniging, u kent alle adressen van onze leden. Dat is gemak kelijk voor het bezorgen van de convo caties, wat u, zoals u heeft toegezegd, voorlopig nog voor onze vereniging zult blijven doen. Namens het bestuur en al le leden dank ik u, voor wat u voor de vereniging heeft gedaan. Wij hebben besloten om u, naast dr. Janssen, ook erelid te maken van onze vereniging". Namens de vereniging overhandigde de voorzitter een tableau, dat gemaakt is naar een tekening van de heer Denne man, die u ook heeft kunnen zien op de folder, die in Heiloo huis-aan-huis ver spreid is. Gelijktijdig werden hem ca deaubonnen overhandigd van de plaat selijke middenstand. De heer Denne man heeft al het werk voor de EHBO- vereniging niet kunnen doen zonder de medewerking van zijn echtgenote. Me vrouw Denneman mocht als blijk van dank een boeket bloemen ontvangen. De Ark Ter afsluiting bedankte de voorzitter dr. Janssen, die mede-oprichter en medisch adviseur van de vereniging was. Hem werd een op perkament gedrukte en in- Het echtpaar Denneman na het huldebetoon dat hen gebracht werd. gelijste afbeelding van De Ark aangebo den, waar onder zijn leiding de eerste EHBO-cursus van start ging. Mevrouw Janssen nam dankbaar de haar aange boden bloemen in ontvangst. Namens het gemeentebestuur voerde burgemeester Glijnis het woord. In zijn toespraak wees hij op de nauwe relatie van de EHBO met de vrijwillige brand weer. Voorts vond hij het belangrijk dat er een goede EHBO in Heiloo is, die on misbaar is bij vele evenementen, vooral bij de sport. De burgemeester feliciteer de het bestuur met het jubileum en sprak zijn wens op een goede samenwer king met de gemeente uit. Als dank overhandigde een cadeau onder cou vert. Tevens feliciteerde hij de heer Dennemen met zijn 30-jarig jubileum als secretaris van de EHBO-vereniging. Ook de heer Jacobs van het districts bestuur prees de activiteiten van de ver eniging en hij overhandigde de zo ge bruikelijke enveloppe met inhoud. De avond werd feestelijk opgeluisterd door dansmuziek van Stef Haazelager. Over de avond verdeeld werden drie verlotingen gehouden, onder de voor treffelijke leiding van Johan en Henk van Zeist, waarvan de opbrengst bestemd is voor het drukken van de kosten. Tot slot bedankte de voorzitter allen voor hun komst en het feestcomité voor het op voortreffelijke wijze orga niseren van de avond. Correctie Vorige week is een tweetal foutjes geslo pen in het artikel over de EHBO Vereni ging Heiloo, dat op de voorpagina werd geplaatst. De foutjes betreffen de aan tallen leden en cursisten. Voor de goede orde hierbij de goede aantallen: de EHBO Vereniging Heiloo telt momen teel 160 leden en er zijn 26 cursisten. AFTER CARE De After Care, een begeleidingsgroep voor vrouwen met borstkanker, organi seert een koffieochtend voor een ieder die met welke vorm van kanker dan ook in zijn/haar leven geconfronteerd is. Dit naar aanleiding van de Teleac- kursus over kanker. De le uitzending hiervan vindt plaats op 4 november Ned. 2 23.05-23.35 uur. De reakties die n.a.v. deze T.V. uitzending bij u opko men kunnen op deze ochtend met elkaar uitgewisseld worden. Het geheel wordt begeleid door een maatschappelijk werkster. Woensdagochtend 5 novem ber van 10.00-12.00 uur in het Medisch- Centrum Alkmaar. Vanaf 9.45 uur kunt u zich melden bij de portier van het Centraal Ziekenhuis. Wilt u meer infor matie, bel dan de After Care-werkgroep op dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur, tel. 072-145454, toestel 2226. SCHAAMTE, JEUK EN EENZAAMHEID Schaamte, jeuk en eenzaamheid zijn veelal de gevolgen van een heel nare huidaandoening, die in de vaktaal "Psoriasis" wordt genoemd. Je hoort er weinig over omdat de patiënten - alleen in Nederland al ruim 300.000 - er nauwelijk voor uit durven te komen, dat ze aan deze kwaal lijden. Meestal is deze aandoening door erfelijke faktoren bepaald. Slechts op één punt heerst ab solute zekerheid: psoriasis is niet besmettelijk. De N.B.P.V., de Nederlandse Bond van Psoriasispatiënten Verenigingen, is een slagvaardige organisatie, die patiënten met raad en daad terzijde staat, hun be langen behartigt en een stroom van in formatie op gang houdt over nieuwe be handelwijzen. Overal ter wereld wordt gezocht naar middelen om de kwaal af doende te kunnen bestrijden. De resul taten van al dat onderzoek -steeds vaker succesvol- komen alle terecht bij het Bondsburo van de N.B.P.V. Wie nadere informatie en/of advies wil, het N.B.P.V.-Bondsburo staat voor u klaar. N.B.P.V., Bouriciusstraat 4, 6814 CW Arnhem, tel.: 085-432050. CAECILIA LAAT ZICH NIET KISTEN! Afgelopen zondag gaf het Heilooër Harmonie Orkest Caecilia een koffie concert in theater De Beun. Het enigs zins gehavende A-orkest trad onder lei ding van dirigent Henk van Veldhuizen voor het voetlicht. Gehavend, omdat Caecilia ten opzichte van vorig jaar eni ge muzikanten moest missen. Een tijde lijke oplossing- - in ieder geval voor dit koffieconcert - werd gevonden door een beroep te doen op de zusterverenigin gen. De voorzitter van Eensgezindheid (trombone) en de vice-voorzitter van T.K.H. (slagwerk) vulden het orkest aan. Zij ontvingen hiervoor na afloop een boeket bloemen, die echter direct geretourneerd werden, zodat deze aan een ernstig zieke geschonken konden worden. De schrijver van dit artikel zal overigens geen recensie geven van het optreden. Daarvoor acht ik mezelf onvoldoende deskundig. Natuurlijk kunnen er wel enige opmerkingen gemaakt worden. Bijvoorbeeld over 'Four sketches for band' van G.Follman. Dit zou het con coursstuk geweest zijn voor Caecilia, maar door problemen met de bezetting heeft men besloten dit jaar niet aan het concours deel te nemen. Enige orkestle den waren ook niet tevreden over de zondag gegeven uitvoering; vooral het derde deel leverde naar hun oordeel problemen op. Zëer fraai was de uitleg, die dirigent Van Veldhuizen gaf van 'Barbe Blue' van J.Offenbach. Ook de uitvoering kwam op mij goed over, al zou een ken ner zonder meer kritische 'noten' ge plaatst hebben. Na de pauze werd 'Banda Sucre' van G.Orsomando uitgevoerd, niet onder leiding van Henk van Veldhuizen, maar onder leiding van tweede dirigent Nico Bakker. De stukken 'Blues for Brass' van Jef Penders en 'Moment for Morri- cone' in een arrangement van J.de Mey waren voor mij makkelijker te volgen. Samen met 'Barbe Bleu' vond ik het de mooist in het gehoor liggende composi ties. Na de afsluitende mars 'The new colo nial' van Hall Moll verliet ik de zaal met in m'n achterhoofd de data van vol gende uitvoeringen (4 januari en 4 april '87). De kennismaking met harmonie- muziek was meer dan de moeite waard en ik zou het een ieder aanbevelen eens te gaan luisteren. Er is duidelijk meer onder de zon dan Hilversum 3. Jaap-Wim van der Horst Vorige week werd in bar d'Oud Inn dë najaarsvergadering van de Heilooër ver eniging voor vreemdelingen verkeer (VVV) gehouden. Naast het bestuur wa ren er 12 leden naar de bijeenkomst ge komen. In zijn openingswoord memo reerde voorzitter J. Zoon de grote ver dienste van de heer Timmerman, die eerder dit jaar overleed. In zijn leven was hij onder andere vice-voorzitter en penningmeester van de VVV. De aan wezigen namen een minuut stilte in acht om het grote verlies te gedenken. Hierna kwamen de plannen van de zo genaamde Regio VVV ter sprake. Het idee om zich in Amsterdam te vestigen is nog steeds onzeker. Wel staat vast dat er een folder zal komen over de regio, waarmee globaal de kuststrook tussen Petten en Castricum wordt bedoeld. Enige verwarring was er omtrent de ver kiezing van een tweetal nieuwe bestuursleden. Dit punt stond namelijk niet op de agenda en er waren dan ook geen tegenkandidaten. Na een woord van excuus door de voorzitter konden de aanwezigen toch wel instemmen met de benoeming in het bestuur van de heer Settels en mevrouw De Graaf. Zij vol gen respectievelijk de heren Timmer man en Van de Poll op. Een nabeschouwing van het zomersei zoen leerde dat er beduidend minder bussen met (Duitse) toeristen naar Hei-! loo zijn gekomen. Daar tegenover staat; wel, dat het aantal overnachtingen is toegenomen. Vooral de korte verhuur (twee tot drie nachten) in het naseizoen is goed verlopen. Een zelfde beeld is er in de omringende plaatsen te zien. Vanuit de vergadering en vanuit het bestuur rees dan ook de vraag op welke wijze met name het aantal bussen met toeristen weer zou kunnen toenemen. Naast het voortgaan met de versprei ding van de eigen VVV Heiloo-folder werd besloten meer gericht te adverte ren, onder andere in het noordoosten van ons land en in Duitsland. Verder zullen volgend jaar wederom de fietstocht en de viswedstrijd op de ka lender worden geplaatst. Aan beide eve nementen zal meer bekendheid worden gegeven dan het afgelopen seizoen het geval was. Voor 1987 wil het bestuur van de VVV ook realiseren dat men tot 's avonds laat nog mensen kan onder brengen bij logeeradressen. Na de rondvraag werd de vergadering besloten. Na de pauze was er een diaver toning door het PWN over het waterge- wingebied in de duinen bij Castricum. binds Barrelhouse na enige tijd rust in de huidige bezetting weer aktief is, zijn de eerste lovende recensies alweer ver schenen: "Houtkoop overtuigende aan winst". Na het vertrek van zangeres Jo- ny de Boer heeft de band met de komst van frontman Theo Houtkamp nieuwe kracht en uitstraling gekregen door zijn solide gitaarspel en negroïde stemgeluid. Als geheel levert de groep nog steeds de bekende, stevige, geoliede rhythm blues en dat zit 'm in de kern, die nage noeg ongewijzigd is gebleven: Han van Dam (piano), Johnny La Porte (gitaar), Guus La Porte (bas) en Bob Dros (drums). Voor een ieder van de bandleden geldt nog immer het devies:'A rolling stone gathers no moss". Op het instrumentale vlak ontpopt Houtkoop zich als een overtuigende "tegenspeler" van Jonny Laporte. De band, die reeds negen elpees op haar naam heeft staan, is er klaar voor om zondag 2 november met een grotendeels vernieuwd repertoire een als van ouds swingende en meeslepende act neer te zetten op het podium van 't Putje. De aanvang zondag is 20.30 uur. Zaal 't Putje is te vinden aan de Kapellaan, al waar Heiloo en Limmen in elkaar overvloeien. EEN BIJZONDERE EERSTE ZATERDAG Op zaterdag 1 november is er groot feest op Kapel O.L. Vrouw ter Nood. Op die dag is de Paus namelijk 40 jaar priester. In Nederland is op zondag 26 oktober in Den Haag daaraan aandacht besteed en in een speciale nationale be devaart naar Heiloo waar pelgrims uit heel Nederland worden verwacht (bus sen uit Amersfoort en Tilburg zijn al aangemeld) op zaterdag 1 november a.ö. zal dankbaarheid de boventoon voeren. De pauselijke pro-nuntius voor de Be nelux, mgr. Dr. J. Edward Cassidy uit Den Haag, is Hoofdcelebrant in de H.Mis om 12.00 uur in de Grote Kapel. Hij zal in het Nederlands preken! De dienst wordt opgeluisterd door het ge mengde koor uit Wormerveer dat de Missa Brevis in G (K.V.140) van W.A. Mozart zal zingen. Tevens wordt het feest van Allerheiligen gevierd en is het Eerste Zaterdag, waar voor priester- en kloosterroepingen wordt gebeden. Om 11.30 uur is er Rozenkransgebed en biechtgelegenheid. Om 15.00 uur is er een plechtig sluitingslof met als dank lied het Te Deum. De stoptrein uit Amsterdam (vertrek 10.36 uur) komt om 11.14 uur aan bij Kapel in Heiloo. RUSTIGER ZENUWEN Het menselijk zenuwstelsel is het meest verfijnde instrument dat de schepping heeft voortgebracht. Als het goed func tioneert is de mens een vriendelijk, ge lukkig en bovendien zeer efficient en volkomen gezond wezen. Helaas raken veel mensen steeds meer gespannen en vermoeid, hetgeen een negatieve invloed, heeft op de kwaliteit van het zenuwstel sel. Spanningen die zich ophopen leiden tot allerlei geestelijke conflicten en li chamelijke kwalen en beperken zo de mogelijkheden om ten volle van het le ven te genieten. Om het zenuwstelsel te 'normaliseren' is rust nodig. Geen kunstmatige, sufma- kende pillen, maar een natuurlijke rust. Slaap is weldadig, maar niet toereikend. De transcedente Meditatietechniek heeft in de afgelopen 25 jaar bewezen een rust te kunnen geven die dieper en andersoortig is dan slaap. TM leraar en psycholoog drs. P. Knib- belaar uit Lelystad wil er u graag meer over vertellen tijdens een tweetal open bare lezingen: - woensdag, 5 november, 20.00 uur, 't Gulden Vlies, Koorstraat 20, Alkmaar, toegang 5,- en - donderdag, 6 novemoer, 14.00 uur, Belieslaan 14, Heiloo, toegang vrij. - Meer informatie kunt u krijgen door te bellen: 072-333732.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6