'Kootje, Pief en de dief': leu ke kindervoorstelling van Falkland Cocky Piet en Martje Greve openen Pedicure Centrum Boek vol oude ansichten van Heiloo weer te koop Plezierdichters bij De Buk Mode van Marja Geels 0000" AKTIVITEITEN VAN DE OUDERENBONDEN UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 1986 Driemaal een uitverkocht huis mag voor Falkland toch het bewijs zijn dat de kin dervoorstellingen een prima onderdeel van hun repertoire zijn. Dit keer ging het verhaal over Pief, een ex-cowboy die nu saloonbaas is, maar daar vindt hij niets aan. Dit verandert echter op het moment dat de sherrif een geheim zinnige brief en een kistje ontvangt. De ze heeft het er moeilijk mee, maar met behulp van Pief en Kootje, zijn hulpjes, wordt alles goed opgelost. Pief, de ex-cowboy, was bij Frans de Graaf in goede handen, hij verstaat de kunst van het transformeren. Hij is dan ook een cowboy. Nelly de Boer gaf hem als Kootje goed partij. Zij hadden ook regelmatig de lachers op hun hand of wisten de spanning er in te houden. Ook de andere rollen werden uitstekend gespeeld door Jantine Ranzijn, als Ma rianne de huishoudster. Dick Bais als Carlos, een verdacht heer. Lisa, zijn be schermelinge was een kleine maar goede vertolking van Wop Leguyt, Jim de sherrif van Tinie Langedijk. Anna, een vreemde dame, Antoinette v.d. Laan, Oude Adelaar, een indiaan en de o, zo stille rol als de Mexicaan van Marianne Lampe. Een bijzonder woord van lof voor het leuke decor, het zag er goed uit. Een leuke afwisseling in het geheel waren de liedjes op tekst van Wim Burkunk en Bob Steenstra. En dan, last but not least, de regie van Jaap Schuuring. Er was hard gewerkt en dat is altijd duidelijk merkbaar. De vaart bleef er goed in en dat was heel be langrijk in dit stuk. ONDERWIJSMARKT IN DE VEST bijdrage kunt doen. Dit zakje wordt door één van de collectanten in de loop van volgende week (10 tot 16 november) bij u opgehaald. Ook kunt u de actie "Geef 's voor diabetes" steunen, door een bijdrage over te maken op giroreke ning 5766 ten name van het Diabetes Fonds Nederland (D.F.N.) te Amers foort. N.C.V.B. - AFDELING HEILOO Op 28 oktober hielden we onze leden vergadering. De presidente was blij zo veel dames te kunnen verwelkomen, mede door gasten uit Alkmaar, Eg- mond en Heiloo, alsmede twee nieuwe leden. De oorzaak dat er zo'n grote op komst was: deze avond stond in het te ken van de Zuivel. Na de opening en diverse huishoudelij ke mededelingen kreeg de presentatrice van het Zuivelburo het woord. Ze ver telde wat we te verwachten hadden: een dia serie, waarin we zien hoe we met melk, boter en kaas allerlei smakelijke gerechten kunnen maken; in de pauze zélf een kaasgebakje maken, een quiz en na de pauze een leuke reklamefilm, om te zien hoe de produkten aan de man (vrouw) gebracht worden in verschillen de landen. De avond verliep heel prettig. MEERVOGELS HANDBAL Dames Twee punten pakken (9-8), terwijl ge zien het spel van Meervogels een ge lijkspel de verhouding was. Talrijke ke ren werd C.S.V. afgefloten wegens pas sief spel en juist dit passieve spel werd Meervogels bijna noodlottig. Ruststand 5-4. Na rust nam Meervogels afstand van C.S.V. en leek halverwege de twee de helft gemakkelijk te gaan winnen (7-4). In de twintigste minuut kwam de gelijkmaker van C.S.V, In de slotfase stopte doelvrouwe Tinka Kerssens een strafworp en een break-outs kwam de klad erin. Het sterke verdedigen van Frans Blokker kon niet voorkomen dat Meervogels verloor. KLEURENPRACHT Uitslag van de volgelkeuring Kleuren pracht Heiloo. Bondskruis, mooiste vo gel van de tentoonstelling: C. Kapper, grasparkiet 91 p. Bondsmedailles: kana ries pigment, J.C. Bakker 90 p., kana ries vetstof J. Bakker 90 p., tropen en bastaarden J. Rigter 90 p., kromsnavels W. Zandbergen 90 p. Derby vogel 1986 ringno. 2 G.A. van Roode. Aangetoon de vogel C. Kapper. Kampioen stam men pigment/kanaries A. Strijbis 357 p.. Kampioen pigment kanaries J.C. Bakker 90 p. Kampioen vetstof kanaries J. Bakker 90 p. Kampioen tropen en bastaarden J. Rigter 90 p. Kampioen kromsnavels C. Koppes 91 p. NOSTALGIE De naam Heylichelo van weleer ver anderde in de loop der eeuwen in Heiloo. Daar bleef het niet bij. Ons mooie dorp onderging ook verande ringen. Veel daarvan is donderdag 6 november te zien en te horen in 't Trefpunt, het soosgebouw van de ANBO/KBO. De heer Van der Kommer, die uit stekend bekend staat om zijn ge schiedkundige kennis van oud- Heylo, wil u daarvan laten meepro fiteren d.m.v. nieuwe dia's en toe lichtingen. Het gebouw is te bereiken via de in gang Wèsterweg 294, Heiloo. Aan vang 14.00 uur, entree 1,50, ook voor niet-leden. Op 7 november gaat er, in de vroegere St. Adelbertschool aan de Berge- onstraat 22b, een pedicure-centrum van start. Cocky Piet en Martje Greve werken al zo'n zeven jaar samen en in die tijd is er een grote klantenkring ontstaan, maar dat vereist ook ruimte. Met medewerking van de gemeente werd er ruimte gevonden in de vroegere Adelbertschool. Met man(vrouw) en macht is er gewerkt om het lokaal van 8 x 8 m. een prettig aanzien te geven en er kamertjes in aan te brengen. Nieuw is de afdeling met de zonnebank met een doucheruimte. Tegen inlevering van de bon die u in dit blad elders aantreft mag u voor 4,50 een zonnebad komen In de maand november kunnen de leden van beide ouderenbonden ANBO en KBO uit Heiloo aan de volgende aktiviteiten deelnemen (ook niet-leden kunnen ter ken nismaking gerust daaraan meedoen) in 't Trefpuntgebouw Heiloo. Woensdag 5 november: Ballroom- dansen met muziek van o.a. Sil vester en Miller. Aanvang 14.00 uur, entree 2,-. Donderdag 6 november: unieke ver toning van nieuwe dia's over Oud Heiloo met zeer kundige toelich ting. Aanvang 14.00 uur, kosten 1,50. Woensdag 12 november: sjoelen om veel schitterende prijzen. Aanvang 14.00 uur, kosten 1,50. Donderdag 13 november: klaverjas sen, per koppel inschrijven. Aan vang 13.30 uur precies voor 4 rond jes, deelnemerskosten 2,50 p.p. Woensdag 19 november: gezellige dansmiddag, zie 5 november. Donderdag 20 november: glad- heidsbestrijding door de wethouder van Openbare werken Heiloo. Aan vang 14.00 uur, entree 1,-. Woensdag 26 november: sjoelen, zie 12 november. Elke middag -zaterdag niet- kunt u komen biljarten (op woensdag rookvrij), dammen, klaverjassen, nemen. Maar de dames Piet en Greve hebben vele pijlen op hun boog. Zij leiden leer lingen op in de kop van Noord-Holland en per jaar worden er zo'n 50 a 60 leer lingen afgeleverd. Na de algemene opleiding is er nog een diploma technie ken te halen, dit omvat likdoorns, scheefstandtenen, ingegroeide nagels enz. De zooltjes waar zoveel mensen baat bij vinden bij rug en nekklachten (hoofd pijn) maken de dames ook, evenals cor rectiezooltjes. U kunt bij hen ook te recht voor het ontharen, harsen van uw benen. Met al uw voetklachten bent u bij de dames Cocky Piet en Martje Gre ve in uitstekende handen. schaken, halma of rummycup spe len. Maandag: bowlen, inl. Mevr. C. Hoogenboom, tel. 330578. Maandag en vrijdag: bridgen, inl. J.J. v.d. Zijden, tel. 331676. Vrij dag: koersballen, inl. A. Rijnhart, tel. 330236. Wie wil leren klaverjas sen kan zich opgeven bij J. Houten- bos, tel. 332249, mits voldoende deelnemers. Algemene inlichtingen over alle ac tiviteiten worden verstrekt door J. v.d. Molen, tel. 330427. EEN AVOND UIT NAAR DE BEUN Op de kursus "Ouderwijs-Onderwijs" zijn we bezig met Nederlandse taal en algemene vorming. Eén avond in de week komen we bij elkaar in de aula van de R.K. basisschool de "Dusselhoek" in Limmen. Op dit moment verdiepen we ons in het projekt: "Discussiëren met elkaar". Daarom zijn we met zijn allen naar het theater De Beun gegaan, om het to neelstuk: "Kinderen van een mindere God" te zien. Het stuk gaat over de communicatiestoornissen tussen horen de en dove mensen en de strijd om het ongelijke machtsevenwicht. Het is er weer, het boek vol oude an sichten van Heiloo. Bijna honderd vijf tig unieke afbeeldingen met evenzovele verhelderende bijschriften naar gege vens van J. van Steeg. Uitgeverij Pirola uit Schoorl en boekhandel Deutekom te Heiloo hebben deze herdruk gereali seerd. Het bekende gele omslag heeft plaats gemaakt voor een kaft in nostal gische bruine tinten. Het verlangen naar vroeger mani festeert zich overal. Men kijkt graag naar oude fietsen, auto's en locomotie ven. Men verzamelt speelgoed en ge bruiksvoorwerpen van vroeger. Het knusse van weleer trekt; de toenmalige levensomstandigheden worden daarbij gemakkelijk over het hoofd gezien. Kortom, toen is ,,in"! De oude ansichten geven situaties weer Het sterke van het stuk, vonden wij, dat Sara (Josine van Dalsum) door haar wilskracht het ongelijke machtseven wicht op gelijk niveau wist te brengen. Het sublieme spel van beide hoofd rolspelers boeide de zaal zó, dat je wer kelijk een speld kon horen vallen. Het eindigde dan ook met de woorden: "Help jij mij, dan help ik jou". We vonden het een hele ervaring om zoiets Neens mee te maken. Heeft u belangstelling voor deze kursus, dan kunt u contact opnemen met Riet van den Burg 02205-1705 of Leny van Leeuwen 075-289687. Ook kunt u fol ders vinden in de openbare biblio theken. en beelden dorpsgezichten uit die dik wijls allang niet meer bestaan. Afbraak, renovatie en nieuwbouw hebben het ou de dorp moeilijk herkenbaar gemaakt. Met zo'n ansichtenboek kan men zich ter plekke nog eens oriënteren en constateren wat er is overgebleven van wat eens een rustiek hoekje was. Men moet zich goed indenken, dat de foto's in het boek goeddeels van tachtig en meer jaar geleden zijn; het zijn im mers oude ansichten. Nog even en ze zijn een eeuw oud. Daarom zijn boeken als deze onmisbare tijdsdocumenten, waar men nog dikwijls in zal bladeren! Ook later. Het boek begint, evenals de oorspron kelijke uitgave, met een kort historisch overzicht. Opvallend detail in die be schrijving: in 1865 bestond de bevolking van Heiloo (in totaal 931 zielen") voor 70% uit boeren en tuinders. De nieuwe tijd -met trein, tram en auto- zorgt voor verandering. Telt de gemeente in 1917 nog maar 2800 inwoners, in 1930 zijn dat er al ruim 4500. Al die typische Heilooër zaken staan in het boek vermeld. We denken aan de Kattenberg en het Witte Kerkje, aan de oude bedevaartplaats in Oesdom, de Runxputte. Natuurlijk vinden we er Ter Coulster in, het Tolhuis en de oude pastorie. Teveel om op te noemen. En dan natuurlijk de lanen en straten. Het is duidelijk dat dit boek vol oude plaat jes zijn weg naar vele liefhebbers zal vinden. ,,Oude ansichten van Heiloo" zal een heel mooi cadeau voor de ko mende feestdagen zijn. De oplage is be perkt, haast is dus geboden. De in het boek afgedrukte ansichten zijn afkomstig uit de collecties van de dames A.J. Dekker-Greeuw en S. Speur-Klaver en de heren J. Dekker en J. van Steeg. Deze herdruk is geheel ge lijk aan de eerste druk van 1970. Het boek is uitsluitend verkrijgbaar bij boekhandel Deutekom. Op deze prentbriefkaart uit 1922 is de befaamde Willibrordusput bij het Witte Kerkje te zien. NATIONALE DIABETES-WEEK De nationale diabetesweek is dit jaar van 10 tot 16 november. Het Diabetes Fonds Nederland houdt dan de landelij ke collecte onder het motto "Geef 's voor diabetes". De opbrengst van deze actie is bestemd voor het wetenschappe lijk onderzoek op het gebied van suiker ziekte. Vorig jaar leverde de collecte ruim 1,7 miljoen gulden in Nederland op. De op brengst in Heiloo was ruim 8.225,- Met dat geld kon het Diabetes Fonds Nederland tal van wetenschappelijke projecten mogelijk maken. Diabetes is nog altijd een ongeneeslijke ziekte die iedereen kan krijgen, van jong tot oud. Diabetes is een stofwisselingsziekte, waardoor het eten niet goed kan worden verwerkt in het lichaam. Diabeten kun nen wel worden behandeld met insuline, tabletten en een dieet. Diabeten zijn niet meer -zoals vroeger- ten dode opge schreven. Suikerziekte kan wel allerlei vervelende gevolgen hebben. Bekende complicaties van diabetes zijn onder andere oogpro blemen (die tot blindheid kunnen lei den), aantasting van bloedvaten en het zenuwstelsel, beschadiging van de nie ren en een verhoogd risico voor hart- en vaatziekten. Veel wetenschappelijk onderzoek richt zich op deze complicatie? en er worden behandelingstechniekén órifv^fkkeld om deze gevolgen van suikerziekte zoveel mogelijk te voorkomen. Ook wordt er steeds meer bekend over de oorzaken van diabetes, waardoor er hoop ont staat dat men eens de ziekte de baas zal worden. In deze Uitkijkpost treft u de informa tiefolder over diabetes aan. Hieraan vast zit het collectezakje, waarin u uw Drs. P. treedt zaterdag op in Buk Buk tijdens het Bulkboek-festival. Zaterdagavond 8 november wordt een drukke avond bij De Buk in Heiloo. Een achttal meesters in het genre van plezierdichten is dan aan de Pastoor van Muijenweg te beluisteren en te bewon deren. In samenwerking met de uitge vers van het, vooral bij scholieren be kende Bulkboek, zijn de volgende klin kende namen bereid gevonden te ko men: Drs. P. Kees Stip, Jan Boerstoel, Jean Pierre Rawie, Simon Knepper, Paul Lemmens en Driek van Wissen. De avond zal worden gepresenteerd door niemand minder dan Ivo de Wijs. Lichte poëzie, humoristische versjes, nonsensrijmen. Onder die namen werd en wordt het plezierdichten op één hoop gegooid in Nederland. Op één hoop me* alles wat lollig is en rijmt of doet alsof. Dichtkunst of poëzie mag alleen zo he ten als het ernstig is. Als er iets te lachen valt, ligt de zaak heel anders. We heb ben dan te maken met die ene pot nat waarin voor het gemak Piet Paaltjens naast het Sinterklaasrijm spartelt en Kees Stip even doorweekt raakt als de prijswinnaar van een wasmiddelwed strijd. Bij het beoordelen van dit samenraapsel bestaat er onderscheid tussen twee soor ten domheid. Die van de ongeschoolde lezer: limericks - vooral schuine - zijn per definitie leuk (grafschriften en woordspelingen ook). Maar ook de domheid van de literatuurkenner die het werk van Piet Paaltjens "versjes" noemt. Plezierdichten is dichtkunst. Dichtkunst in de ambachtelijke zin van het woord. Helder en genietbaar. Preekt en jammert niet, maar schept vreugde in het vak. Men respecteert de vorm, taal en onderwerp. Een korte introductie van de heren ple zierdichters: Jan Boerstoel (1944), stu deerde Nederlands en Algemene taalwe tenschappen, schreef voor cabaret Don Quishocking, Gerard Cox, Adèle Bloe- mendaal, publiceert in het Parool. Van zijn hand verschenen o.a. 'Drinken doet een beetje zeer' en 'Last van goeie raad'. Drs. P., pseudoniem voor Heinz Polzer (1919), studeerde bedrijfseconomie, schreef ongeveer 40(!) boekwerken en - werkjes, waaronder 'Tientallen Elftal len', maakte diverse singles en elpees zoals 'Per pont en slee met Drs.P.' Simon Knepper (1955), studeerde Ne derlands/Taalbeheersing, schreef 'Heer, bewaar de kattemepper', en werkt in de publiciteitssfeer. Paul Lemmens, pseudoniem voor Cees van der Pluijm (1954), studeerde Neder landse Taal- en Letterkunde/Algemene Literatuurwetenschappen, publiceerde o.a. 'Herenspraak' (samen met Drs.P.). Jean Pierre Rawie (1949) studeerde vele talen waaronder Russisch en Roemeens, publiceerde o.a. 'Het meisje en de dood' en 'Kwade Trouw'. Kees Stip (1913), publiceerde al illegaal in de oorlog en werd na de oorlog be kend onder het pseudoniem Trijntje Fop met bundels dierenverzen ('Beestenboel van Trijntje Fop'), zijn laatst verschenen bundel is getiteld 'Sij- men kan Rijmen'. Driek van Wissen (1943), studeerde Ne derlands en is leerkracht te Hoogezand, publiceerde de bundel 'De Badman heeft gelijk'. Ivo de Wijs (1945), studeerde M.O. Nederlands, opereerde bij het Kabaret Ivo de Wijs en schreef voor diverse mu sicals waaronder 'Fien', van zijn hand waren o.a. de bundel 'Hahaha je va der', presenteert het radio-programma 'Wekkerradio' voor de VARA en heeft talloze publicaties op zijn naam in bla den als 'Onze Taal' tot en met 'Taptoe'. Met Ivo de Wijs als presentator yalt er 8 november dus een helder beeld te ver wachten van wat een dwarsdoorsnede van het werk der plezierdichters mag he ten. Een beeld van hoe men behoort te rijmen en dichten volgens de regels. Muzikaal zal er -uiteraard- ook het een en ander te beleven vallen. Dat kan men Drs. P wel toevertrouwen. De piano is al gehuurd. Zaterdagavond 8 november, aanvang 21.00 uur. Toegangsprijzen: ƒ7,- (le- den/CJP-ers) en 9,-. Wat afgelegen, aan de Oosterzijweg, vindt u de gezellige modezaak van Mar ja Geels, maar al ligt de zaak wat buiten het centrum, Marja Geels verheugt zich al jaren in een ruime klantenkring. Zij heeft ook mode voor een groot publiek. Leuke frisse mode van Carelia Sukusan, tot maat 52 een vlotte kleding, die mak kelijk te wassen is en niet gestreken hoeft te worden. Heel mooi was het wit te wollen pak met de goudapplikatie t/m maat 48. Korting. Op donderdag 6, vrijdag 7 en zaterdag 8 november, krijgt u bij Marja Geels 15% korting op alle mantels, regenman tels, jacks en korte jasjes en bovendien nog een mooie shawl kado. Het is beslist de moeite waard eens op uw gemak rond te snuffelen bij Marja Geels en zijn leuke pakjes met de zo mo- dieuse lange blouse of pullover van o.a. Sand-Piper. Lange broeken tot maat 50 van het Fin se merk Carelia en Toni's, een leuke sortering rokken, blouses en blazers. Sinds korte tijd wordt er ook skikleding verkocht, vooral overall's, ,,dan heb je geen last van een koude natte rug, als je eens gevallen bent", zegt Marja Geels. Ze heeft ze voor nog geen 300,- en ze zijn er in leuke modekleuren zoals grijs met roze of turguoise maar ook het leu ke hardgroen en nog veel meer. Bij Marja Geels kan uw kleding ook kosteloos veranderd worden en er staat altijd wel een kopje koffie voor u klaar. Wie vervoersproblemen heeft, hoeft al leen maar even te bellen en u wordt op gehaald. Zo ziet u, er wordt alles aan gedaan om de klant zich bij Marja Geels thuis te laten voelen. Op vrijdag 7 november van 18.30 tot 21.30 uur en op zaterdag 8 november van 10.00 tot 16.00 uur organiseert de Onderwijswinkel voor de 9de maal de jaarlijkse Onderwijsmarkt in de Vest aan het Canadaplein in Alkmaar. De Onderwijswinkel wordt bij de organisa tie van deze markt ondersteund door de gemeente Alkmaar en werkt samen met scholen voor voortgezet onderwijs en met een aantal onderwijsondersteunen de instellingen. De markt is bestemd voor leerlingen van de 7e en 8e groep van het basisonderwijs (de voormalige 5e en 6e klas van de lagere school) en voor hun ouders of verzorgers. Op de markt wordt informatie gegeven over schooltypes van algemeen vor mend onderwijs (L.A.V.O., M.A.V.O. en H.A.V.O.) van V.W.O. (Atheneum, Gymnasium) en lager beroepsonderwijs (zoals bijv. technisch onderwijs, huishoud- en nijverheidsonderwijs, agrarisch onderwijs, economisch en ad ministratief onderwijs en individueel beroepsonderwijs).De informatie over de vertegenwoordigde schooltypes wordt in stands verstrekt door decanen en docenten van de scholen zelf. Tevens is er sprake van groepsgewijze presenta tie door aanverwante schooltypes. De bezoekers van de markt krijgen een informatieboekje uitgereikt. Dit bevat o.a. een plattegrond van de markt, een lijst met data van open dagen die door de scholen begin 1987 worden georgani seerd en algemene informatie over rege lingen van het rijk, de provincie en de gemeente m.b.t. de tegemoetkoming in de studiekosten. Tijdens de markt zal regelmatig een film worden vertoond die over problemen bij de overstap van de basissooi naar het voortgezet onder wijs gaat. De Speel-o-theek Regio Heiloo zoekt nieuwe medewerkers. Enige informatie: De Speel-o-theek is een onderafdeling van het Rode Kruis Heiloo. Ze leent speelgoed uit aan kinderen, die door omstandigheden', ziekte of handicap ex tra zorg nodig hebben. Alle medewerkers zijn vrijwilligers. De taken van de medewerkers zijn o.a. hel pen bij de uitleen van speelgoed tijdens de openingsuren: donderdag van 15.30- 16.30 uur, vrijdag van 19.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Dit natuurlijk volgens een goed lopend rooster, dat wordt opgesteld in overleg met de medewerkers. Eens in de maand worden alle zaken rondom de Speel-o- theek op een gezellige werkvergadering met alle medewerkers besproken. Mensen, die wat tijd en een warm hart voor kinderen hebben, zijn van harte welkom voor een kennismaking met het Speel-o-theekwerk. Voor informatie kunt u bellen naar Mevr. Post-Stuve, tel.: 072-334152. Hartelijk dank! Aan het begin van 1986 hebben de voor malige ouderraden van de Nic. Beets- school en de Basseroet geld, dat nog aanwezig was in de schoolpot, geschon ken aan de Speel-o-theek, met als uit gangspunt, dat dit geld ten goede moest komen aan kinderen. De Speel-o-theek blij met deze gift en met de erkenning van haar functie als regionale speel-o- theek wil graag verantwoording afleg gen van de besteding. Welnu, er werden o.a. voor gekocht: een trampoline, lede ren bokshandschoenen, twee bouncers en mooie meubeltjes voor het poppen huis.'Nogmaals hartelijke dank voor deze giften!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4