Verenigiogsnieuws Nieuw Leven zingt 'Das Alexander-Fest' Dk sten in Limmen Verenigingsogendn Tweede trekking van de MVH-Sint Nicolaas-actie Juwelier Ibink krijgt vertegenwoordiging Cartier DE WENSEN GAAN NAAR MARJAN IN NIJMEGEN. DE CENTEN GAAN NAAR SHRESTHA IN NEPAL MET'N KAARTJE VAN UNICEF MAAK JE TWEE MENSEN BLIJ. n Is een koopsompolis iets voor u? /TT (Dè UITKIJKPOST 26 NOVEMBER 1986 D66 en de begroting '87 Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Ledenwerfactie CDA Heiloo Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! MIDDENSTANDS VERENIGING HEILOO Maak gebruik van de MVH-cheques van f 25,- en f 10,- besteedbaar bij alle winkeliers van Heiloo. Drukke tijd voor plantsoenendienst ft* Laat uw wensen van onschatbare waarde zijn. Stuur Unicef kaarten. Want met de opbrengst van die kaarten helpt Unicef ergens ter wereld kinderen in nood. Bestel wenskaarten bij Unicef, Postbus 85857, 2508 CN Den Haag, Telefoon 070 -614601 Vorige week dinsdag gaf de R.K. ge mengde zangvereniging Nieuw leven" haar jaarlijkse uitvoering met „Das Alexander Fest" van G.F. Handel. Me dewerking werd verleend door Jolanda Sengers, sopraan, Frank Hameleers, te nor, Palle Fuhr-Jorgensen, bas, Piet Groot, clavecimbel en het Ned. Symfo nie-orkest, het geheel o.l.v. Piet de Reuver. Het Alexander-feest of de macht van de muziek, werd in 1736 door Handel ge componeerd als een ode aan St. Cecilia, schutspatroon van de toonkunst. De held van het stuk is Timotheus, die op het feest van Alexander de Grote, na zijn overwinning op de Perzen zijn toe hoorders stemt tot trots, vreugde, me delijden, liefde, moede en wraakgevoe lens; waarna St. Cecilia in zijn plaats de mensen boven zichzelf laat uitstijgen door de hemelse muziek die zij op aarde brengt. De verschillende solisten en ook het koor vervullen de rol van Timotheus. Materiaal genoeg, waar koor en solisten zich helemaal in konden uitleven en dit ook volop deden, waardoor het Alexander-Fest een echt feest werd om naar te luisteren. Het koor gaf op uit erst gevoelige manier de vele stemmin gen weer, hierbij uitstekend bijgestaan door de'solisten. Schitterend was de ver tolking van Frank Hameleers, tenor, en Jolanda Sengers, sopraan, zonder af breuk te doen aan Palle Fuhr- Jorgensen, bas, maar dit was maar een hele kleine partij. Het Ned. Symfonie-orkest moest in het begin even warm lopen, maar toen dat eenmaal gebeurd was werd het een uit voering die de aanwezigen een avond vol muzikaal plezier verschafte. Zo tegen het eind van het jaar kun je ze niet over het hoofd zien, alle adverten ties die oproepen om een koopsompolis te nemen. Zo'n polis is een vorm van sparen voor 'later'. Men koopt het recht om op een vooraf afgesproken datum een lijfrente-uitkering te krijgen. Bij overlijden van de verzekeringnemer voor het einde van de looptijd wordt een bepaald bedrag uitgekeerd. Bijzonder aantrekkelijk is het fiscale voordeel dat kan worden behaald als het eindkapitaal in een lijfrente (een maandelijkse uitkering) wordt omgezet. Dit jaar mag de koopsom tot een bedrag van 16.697,voor de inkomstenbe lasting worden afgetrokken. Overigens moet later over de lijfrente wel belasting worden betaald, maar veelal is op die uitkeringen een lager belastingtarief van toepassing (omdat het inkomen dan meestal lager is). Ondanks de aantrekkelijke kenmerken van de koopsompolis is het best moge lijk dat u de advertenties tot nu toe af deed met 'dat is toch niets voor mij'. Misschien een terechte conclusie, want niet in iedere persoonlijke situatie is de koopsompolis de meest geschikte voor ziening. Maar soms lijkt het 'nee' tegen de koop sompolis op onjuiste argumenten geba seerd. Zo denken sommige mensen geen aanvulling op hun pensioenregeling te hebben, hoewel een pensioen zelden zo hoog uitvalt dat een extra bedrag niet welkom is. Daarbij komt dat het bij sparen voor 'later' niet uitsluitend om de oudedagsvoorziening hoeft te gaan. De koopsompolis is bijvoorbeeld aan trekkelijk voor 'tweeverdieners', waar van één van beide partners overweegt om met werken te stoppen. In zo'n situ atie biedt de polis nu fiscaal voordeel, terwijl de uitkering straks het gemis van het tweede inkomen (gedeeltelijk) com penseert. Dat u geen 16.697,beschikbaar heeft om vast te zetten, hoeft evenmin een argument te zijn om geen koopsom polis te nemen. Er kan namelijk al wor den volstaan met een minimale koop som van 3.000,En ook dan is spra ke van een niet te verwaarlozen be lastingvoordeel. Dus misschien is een koopsompolis toch iets voor u. Het afnemen van een koopsompolis is een eenmalige zaak, men legt zich niet vast voor volgende jaren. Tegen het eind van ieder jaar kan worden bekeken of het budget opnieuw het afsluiten van een koopsompolis toelaat en wat daar van de fiscale gevolgen zijn. De veelheid aan advertentie geeft al aan dat tal van verzekeraars koopsompolis sen aanbieden. Dit jaar heeft voor het eerst een bank onder eigen naam zo'n produkt op de markt gebracht: de Ra bobank is een bemiddelaar voor de ver zekeringsmaatschappijen Interpolis, Avéro-leven en De Twaalf Gewesten, in samenwerking waarmee de Rabo Lijf rente Koopsompolis wordt aangeboden. De klant kan de financiële aantrekke lijkheid van het Rabobankprodukt af meten door het eindkapitaalte vergeiij-, ken met dat van andere aanbieders. Bij die vergelijking moet onderscheid wor den gemaakt tussen het eindbedrag dat in ieder geval wordt uitgekeerd (het ga rantiekapitaal) en de op grond van rente- od winstverwachtingen mogelijke uitkeringen (prognosekapitaal). De nieuwe Rabo Lijfrente Koopsompo lis is in ieder geval een erg duidelijk pro dukt. De voorwaarden, waaronder de afkoopregeling, zijn helder en ook na het afnemen van de polis wordt de ko per op de hoogte gehouden. Zo wordt jaarlijks automatisch een overzicht toe gestuurd van de groei van het spaardeel van de polis. Wie nog in 1986 wil profiteren van be lastingvoordeel, moet voor 31 december het bedrag van de koopsom hebben gestort. Juist omdat de eventuele voor delen van een koopsompolis sterk af hankelijk zijn van de individuele om standigheden van de cliënt, geven wij geïnteresseerden graag een persoonlijk advies over wat dit produkt in hun con crete situatie kan betekenen. De Rabobankadviseur Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie D. de Jong, Kerkweg 20, Limmen. Be handeling volgens afspraak (ma. t/m vr.), tel. 02205-1796. R.P.M.Donker, Rijksweg 126, Limmen, tel. 02205-3219. Praktijkadres: Dusseldor- perweg 81-4, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te wofden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tus sen 18.00-8.00 uur via tel. 072-126482. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 15.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-21.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester D66 is sinds de laatste gemeenteraads verkiezingen niet meer in de gemeente raad van Heiloo vertegenwoordigd. Dat betekent niet, dat D66 zich in Heiloo niet meer met gemeentepolitiek bezig houdt. Integendeel! Over de gemeente begroting 1987 en de meerjarenraming, zoals die door het College van Burge meester en Wethouders is aangboden, heeft de D66-afdeling een duidelijke mening. De financiële toestand van Heiloo is - ondanks de in de loop der jaren opge bouwde reserves - beslist niet rooskleu rig. Er wordt nu een groot bedrag op de reserves ingeteerd. Zo kun je niet jaren lang doorgaan! Er zullen keuzes ge maakt moeten worden! Keuzes kunnen alleen dan goed ge maakt worden, als er een gedegen studie aan vooraf is gegaan. De financiële voordelen en de gevolgen voor de inwo ners moeten zorgvuldig tegen elkaar worden afgewogen. D66 is bijvoorbeeld beslist niet zonder meer tegen privatise ring, maar vóórdat hiertoe wordt beslo ten, moet wel duidelijk zijn welke ge meentelijke objecten zich hiervoor le nen, welke financiële gevolgen die voor de gemeente heeft en welke eventuele gevolgen het heeft voor de bevolking en het gemeentepersoneel. Datzelfde geldt voor het eventueel afstoten van thans aanwezige voorzieningen. Er zijn nog andere vragen: - handhaven we het huidige voorzienin genniveau en verhogen we de gemeente lijke belastingen extra of gaan we som mige gemeentelijke voorzieningen afstoten? - kunnen er gemeentelijke voorzienin gen geprivatiseerd worden, zoals bv. onderhoud plantsoenen en ophalen huishoudelijk afval? D66 is van mening, dat mocht de ge meenteraad tot dergelijke ingrijpende maatregelen besluiten, eerst de voor- en nadelen duidelijk op een rijtje gezet moeten worden en aan de inwoners ken baar moeten worden gemaakt D66 is van mening dat een gemeente in eerste instantie dienstbaar moet zijn aan de burgers. Dit vereist een mogelijkheid tot tweerichtingsverkeer tussen burgers en bestuur. De gemeente dient open te staan voor wat onder de burgers leeft en naar hen te luisteren. Ook dient de ge meente aan de burger zoveel mogelijk informatie te verstrekken en niet te besturen in beslotenheid. Ook hieraan ontbreekt nog veel in Heiloo. In een kort bestek als dit kunnen na tuurlijk niet alle D66-ideeën aan de orde komen op de manier zoals dat bij de al gemene beschouwingen gebeurt. Daar om: als u meer wilt weten over D66-Heiloo dan kunt u kontakt opne men met het afdelingssecretariaat: Ali Schuurman-de Haan, Vrieswijk 135, 1852 VH Heiloo. Tel. 072-335443. slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072^127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen Dierenarts Wolters, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spreekuur van 13.00-14.00 uur. Dierenarts Van Lohuizen, Dotterbloem 7, Castricum is bereikbaar via tel. 02518-55910. Zaterdag spreekuur van 12.00-13.00 uur (kleine huisdieren). Dierenarts Heiloo/Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1, Heiloo). Zaterdag spreekuur van 11.00-12.00 uur. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). aantal mapjes met 4 reproducties van Heiloo met bijbehorende enveloppen voor de totaalprijs van 5,-. Deze map jes hebben we vorig jaar aan de leden beschikbaar gesteld in plaats van de jaarlijkse prent. We hebben er nog een aantal over en willen die graag verko pen. U kunt ze bekomen op dinsdaga vond en zaterdagmiddag tijdens de ope ningsuren van De Oudheidskamer in de Oude Pastory. Ook De Santekraam in Het Hoekstuk heeft nog wat in voor raad. Koop ze en zend ze naar uw vrien den of verwanten (ook naar Oud-Hei- looërs in de vreemde). Het zal ze goed doen en men zal u dankbaar zijn. De avond van 3 november, verzorgd door de heer Klaas Koomen, was zeer interessant. Na een geologische inlei ding, welke ook toegelicht werd met dia's, kon men zich een beter beeld vor men over het ontstaan van gesteenten en mineralen. De heer Koomen had tevens een fraaie collectie stenen -wereldwijd verzameld- tentoongesteld, waardoor iedereen de gelegenheid kreeg deze prachtige collectie te bewonderen. Deze zeer interessante avond werd door velen bezocht. Maandag 17 november hebben wij o.l.v. Alice Visser kaarsen versierd. Met allerlei kleuren was kon iedereen naar eigen creativiteit te werk gaan. Velen gingen dan ook met een leuke decoratie ve kaars huiswaarts. Op 17 november startte het CDA Heiloo een ledenwerfactie in de grote zaal van de Gereformeerde Kerk met als inleider Bert de Vries, voorzitter van de 2e kamerfractie van het CDA. In een goed bezette zaal gaf Bert de Vries een overzicht van het regerings programma voor de periode 1986- 1990 en de inbreng van het CDA in dit programma werd uitvoerig aangegeven en toegelicht. De belangrijkste punten, zoals werk gelegenheid, orde in de overheids financiën, nieuwe wetgeving op sociaal gebied, criminaliteitsbestrij ding groot en klein, fraudebestrijding, aanpak drugshandel en aanpak van voetbalvandalisme kregen een extra accent. Kortom, het CDA voert politiek om aan een samenleving te bouwen, die aan de mensen in die samenleving de gelegenheid biedt Schepper en men sen te dienen. Mensen richting aan geven in een veranderde wereld. Daarnaast werd stilgestaan bij de eerste 100 dagen van het 2e kabinet Lubbers, de positieve en negatieve aspecten erin en de uitdaging waar het kabinet voor staat in de komende 4 jaar. Na de pauze werd zeer goed gebruik gemaakt van de gelegenheid om vragen te stellen en in discussie te gaan over de inleiding en zaken die bij de vragenstellers leefden, waarbij vooral zaken, die nauw verband houden met de leefsituatie van de zwakkeren aan de orde werden ge steld. Het CDA Heiloo begon met deze spreekbeurt om de ledenwerfactie een flinke impuls te geven en hier in de komende weken heel wat aan dacht aan te geven. Wanneer u lid wilt worden van het CDA dan kunt u daarvoor gerust de telefoon pakken en nadere informatie vragen op het secretariaat: 072-331860, de heer Derriks, en 072-333655, de heer Nieuweboer. Wij sturen u dan graag materiaal toe, ter oriëntering. Alvast bedankt voor uw telefoontje. Gezien de vele toegezonden schoolfo to's mogen we aannemen, dat er voor de expositie van klassefoto's, welke in 't begin van 1987 gehouden zal worden in de Oudheidskamer veel belangstelling bestaat. En tochmissen we van be paalde scholen en klassen nog foto's. Och, we weten wel hoe dat gaat. Men neemt zich voor om van de week die fo to's eens op te zoeken, maar het wordt vergeten en het leven draait gewoon weer verder. Toch willen wij hiermede even op de volgende punten de aandacht vestigen. 1. De foto's mogen van elk formaat zijn. Zijn ze te klein, dan worden zo door Oud Heiloo vergroot. 2. Zitten ze in een lijst of album, breng ons de lijst of het album. We pikken de foto met onze apparatuur er uit en u krijgt uw lijst of album ongeschonden terug. 3. Denk niet "die foto van mij zullen ze al wel hebben". Dat is lang niet altijd het geval en mocht dit zo zijn dan krijgt u hem gewoon geretourneerd. 4. Wek vrienden of vriendinnen waar mee u gelijk in de klas zat op om ook hun klassefoto's in te zenden. 5. Ook foto's van schoolreisjes e.d. zijn van harte welkom. Inleveren bij of toezenden aan J. van Tiel, Holleweg 37, of J. v.d. Kommer, Kerkelaan 63, in Heiloo. Nu de tijd van wenskaarten weer aan breekt heeft onze vereniging nog een De bijeenkomst van 18 november stond in het teken van de homeopathie. Dok ter A. van der Marei, homeopathisch arts te Venhuizen, was uitgenodigd om hierover een algemene zienswijze te ge ven. Homeopathie is een geneeskundige behandelingswijze, volgens het principe der gelijksoortigheidsmiddelen, die dan sterk verdund worden toegediend. De kracht hiervan ligt waarschijnlijk eerder in het psychologische, dan in het medi sche vlak. De laatste jaren bestaat er een grote belangstelling voor deze genees wijze. Spreker behandelde vele homeopatische geneesmiddelen. Een groot voordeel van deze middelen is, dat ze niet giftig zijn, dat ze een lange tijd houdbaar zijn en in het algemeen goedkoper zijn dan de andere geneesmiddelen. In de pauze kon men schriftelijke vragen indienen, die door Dr. Van Der Marei op duidelij ke wijze werden beantwoord. Twee le den van de homeopatische vereniging Alkmaar waren aanwezig met folders en boekjes, uiteraard betrekking hebbend op de homeopathie. Het was een leerza me avond, waarvoor de belangstelling groot was. EHBO Heiloo Donderdag 27 november: oefenavond voor gevorderden om 20.00 uur in het Kruisgebouw aan de Holleweg 94. NIVON Landenavond Zaterdag 29 november: landenavond van het Nivon in het Open Huis. Ditmaal is de avond gewijd aan Noord-Skandinavië en Lapland. De aanvang is 19.45 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij mevrouw R. Mulder, tel. 333127, of 's avonds aan de zaal. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 26 november: ledenavond in Sinterklaas-sfeer, namelijk surprises ma ken oT.v. Mieke Korver. Aanvang 20.00 uur in 't Trefpunt. Tevens is er een verlo ting, s.v.p. een prijsje meebrengen! Nederlandse vereniging van Huisvrouwen Woensdag 26 november: Sinterklaas-avond, alleen voor leden, éntree 1,50, aan vang 20.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 1 december: Sinterklaas-avond met als entree een verzorgd ingepakt ka- dootje t.w.v. 5,00, als het kan met een klein gedichtje. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. i -i Mevrouw Mörs- Wissenburg ontvangt uit handen van Dick Stevens Juwe lier Strego) de tweede hoofdprijs van 1000 gulden van de Sint Nicolaas- actie van de Heilooër Middenstands Vereniging. Afgelopen maandag is alweer de tweede trekking verricht van de jaarlijkse actie van de M.V.H. (Middenstandsvereni ging Heiloo) in Sint Nicolaas-tijd. Der tig prijzen ter waarde van 50 gulden (in de vorm van M.V.H.-cadeaubonnen) zijn gewonnen door: P.J.L. v.d. Bijl, Obriglaan 44, Heiloo, v. der Blom, Kennemerstraatweg 283 Heiloo, Appel, Obriglaan 54 Heiloo, P. Koning, Termijen 149 Heiloo, Holster W.d.f., Mariënstein 187 Heiloo, Pa- lenstein, Laarmanstr. 13 Heiloo, Hei nis., Holleweg 66 Heiloo, D.R.L. Beret- ty, Termijen 165 Heiloo, Bekooy, Bos- winde 41 Heiloo, van der Zee, Bayers- hoffweg 22 Heiloo, J.C. Raven, Boe- kenstein 18 Heiloo, G. Valkering, Pr. Irenelaan 86, Egmond a/d Hoef, S. Mooy, Belieslaan 16 Heiloo, K. Peper kamp, Mariënstein 99 Heiloo, Wasse naar, de Ronge 25 Heiloo, Verver, Hoogeweg 35 Heiloo, M. Plas, Dommel 111, Heerhugowaard, L. Tehupeorie, Boekelemeerweg 21 Heiloo, C. Spits, Mariënstein 115 Heiloo, v. Waveren, Spanring 14 Heiloo, A. Louter, Mande- makersstr. 5, Alkmaar, A. Hoekstra, Bayershoffweg 72 Heiloo, M. Delpra- do, Holleweg 72 Heiloo, C. Kuys, Het Bleekveld 18 Heiloo, van Roon, Bra- semcroftlaan 13 Heiloo, S. van Schoo- ten, Butterlaan 67 Heiloo, R. Ruiter, Heerenweg 50 Heiloo, D. Hekker, Vrieswijk 14 Heiloo, J.C.M. van der Poel, Harrelaars 55 Heiloo, Dobber, Hoghe Weijdt 19 Heiloo. Vijftien mensen wonnen bonnen ter waarde van 100 gulden: C. van der Heu vel, Goodeslaan 65 Heiloo, E. Blom, Zeeweg 203 Heiloo, De Ridder, Winkel- maxplantsoen 3, Egmond aan Zee, T. de Haan, Zeeweg 212 Heiloo, J. Bak ker, Krijt 14, Egmond Binnen, H. van Dijk, Vrieswijk 106 Heiloo, H. Ter voort, Termijen 6 Heiloo, J. Abbo, de Ronge 2 Heiloo, Mevr. C. Koppes, v. Aostastraat 26 Heiloo, J. den Nijs, Westerweg 96 Heiloo, C.A. Jaring, SÜÏ7 De winter moet nog komen, maar de plantsoenendienst denkt alweer aan de lente. Nu de bladeren van de bomen zijn gevallen of geblazen, breekt voor de af deling beplantingen van de gemeente een drukke tijd aan. Bomen en struiken die het in de afgelopen winter en zomer hebben laten afweten of zijn vernield, worden verwijderd en vervangen door nieuwe exemplaren. Men noemt dit in boeten. Op een aantal plaatsen in verschillende wijken dient de onderbeplanting langs de straat en in de plantsoenen te worden verjongd. Het middel daartoe is veelal om deze beplanting radikaal bij de grond af te knippen. In navolging van voorgaande jaren zullen ook thans weer verschillende grote bomen gesnoeid moeten worden. In het kader van de uitvoering van het meerjarenplan om langs een aantal la nen de laanbeplanting te dunnen, zal een aantal straten worden opgepakt. Dat houdt in de meeste gevallen in, dat om en om bomen verwijderd zullen worden, of in een aantal gevallen zelfs twee of drie bomen. In het wintersei zoen 1986/1987 zullen de volgende stra ten (of gedeelten daarvan) aan de beurt komen: Bayershoffweg, Breedelaan, Ewisweg, Groot Barlaken, W.J. Hof- dijkweg, De Omloop, De Rookamer, Tulpencroftlaan en Werkendelslaan. De bewoners van bovengenoemde stra ten zullen één of twee weken voor het begin van de werkzaamheden schrifte lijk bericht ontvangen omtrent de plan nen en de te verwachten uitvoeringsda tum. Tijdens deze werkzaamheden, wel ke zullen worden uitgevoerd met eep hoogwerker, zal de rijweg incidenteel afgesloten moeten worden. Informatie over al deze werkzaamheden is te ver krijgen bij de afdeling beplantingen van de gemeente Heiloo. mm. «n De vernieuwde pui van juwelier Ibink aan de Alkmaarse Laat. Aan de Laat 18 in Alkmaar zult u een totaal vernieuwde zaak van John Ibink aantreffen. Een juwelierszaak verbou wen is niet eenvoudig. Aan de ene kant wil men de presentatie zo „schitterend" mogelijk maken, aan de andere kant zal er ook met de veiligheid rekening ge houden moeten worden. Dan wil men, uiteraard ook nog een prettige, gezellige sfeer creëren, waar de klant zich thuis voelt. John Ibink is in deze opzet volledig geslaagd. Mooie vitrines laten u opti maal zien welke collecties er in huis zijn. De zitjes die u overal in de zaak aantreft zorgen voor het intieme karakter en waar u in beslotenheid een overwogen keus kunt maken. „We hebben de lijn anders uitgezet, wij krijgen meer bekende collecties, maar cjiL moet je natuurlijk heel voorzichtig opbouwen", zegt John Ibink. Cartier. Een van deze collecties is het merk Car tier, als enige juwelier boven het IJ, werd John Ibink „uitverkoren" dit merk te voeren. Cartier is een begrip van huis uit, echte juweliers, zij ontwierpen en maakten zelfs al juwelen voor de Russische Tsaar. Al gauw kregen zij internationa le bekendheid en hun collectie werd uit gebreid met lederwaren. De horloges van Cartier zijn zo'n hoo deag begeerd goed dat er firma's zijn die ze exact na maken, maar de echte liefhebber neemt daar natuurlijk geen genoegen mee. Technisch is alles wat Cartier maakt zeer hoogstaand. Het is een hele eer de vertegenwoordi ging van dit merk te krijgen. Op de 1800 juweliers die Nederland rijk is, zijn er maar 38 Cartier-dealers, de grote steden nemen hiervan dan nog het leeuwenaan deel. Er bestaat een tendens bij de topmerken deze niet aan iedereen te geven, een soort specialisatie. John Ibink zegt hier over: „Liever een klein assortiment met meer diepgang, dan van alle walletjes meeëten, dat gaat nu eenmaal niet". En zo zal ook een juwelier met zijn pro gramma ver vooruit moeten zien en kan juwelier Ibink aan de vele merken die hij al voert, nu ook de naam Cartier toevoegen. PLEK VOOR EEN STRUIK OF BOOM? PLANT EEN VRUCHTBOOM! Omstreeks deze tijd krijgt uw tuin mo gelijk z'n jaarlijkse opknapbeurt. Nu is het dan ook de ideale tijd om bomen te verplanten of te vervangen. Als u dan aan een andere struik of boom denkt, denk dan eens aan een vruchtboom. Zaterdag 29 november organiseert Jan Ranzijn zijn jaarlijks terugkerende vruchtbomenmarkt. Er zullen dan weer vele soorten vruchtbomen te koop zijn, maar ook kleinfruit. De bomen en strui ken komen "kersvers" van de kweeker en op de stand is mondelinge en schrif telijke begeleiding aanwezig. Ook alle attributen, die nodig zijn voor het plan ten en verzorgen van de struik of vruchtboom zijn ruimschoots aanwezig. Van tuincompost, snoeischaar, wondaf- dekmiddel tot milieuvriendelijke be strijdingsmiddelen. Vruchtbomen zijn het gehele jaar door een lust voor het oog. In het voorjaar de mooie bloesems; in de zomer de vrucht ontwikkeling; in de herfst de plukbare vruchten. Alleen in de winter is een boom in rust, maar is dan gereed voor de onderhoudssnoei. Vruchtbomen zijn er voor elke tuin, zelfs voor op het balkon (denk maar eens aan de miniboompjes). En heeft u heel weinig plek dan biedt kleinfruit zo als braam, framboos, aalbes, kruisbes, zwarte bes of japanse wijnbes een uit komst. Leuk om elk jaar bramenjam uit de duinen te hebben? Waarom niet uit eigen tuin? Of gewoon een vruchtboom cadeau geven. Naast de vruchtbomen en het kleinfruit kunt u ook terecht voor ander plantma- teriaal, zoals heideplanten, coniferen, heesters en struiken, vaste planten en vooral niet te vergeten de bloembollen. Het is dan ook zeker de moeite waard om zaterdag 29 november even langs te Vnmen bii Jan Ranzijn. Willem de Zwijgerlaan 194 Alkmaar, N. v. Gijlswijk, Butterlaan 53 Heiloo, J. Mosselman, Burgwal 18, Enkhuizen, Neefjes, de Spanring 3 Heiloo, R. Ver ver, Hoogeweg 35 Heiloo. Drie prijzen van 200 gulden gingen naar: v.d. Werf, Vredenoord 34 Heiloo, R. van Kuilenburg, Vredenoord 155 Heiloo, H.J. Kortink, Oosterzijweg 17 Heiloo. Waardebonnen tot 500 gulden zijn ge wonnen door: Fam. de Winter, Boswin- de 58 Heiloo, P. de Ruiter, de Blomhof 14 Heiloo. De hoofdprijs, MVH-bonnen voor een bedrag van 1000 gulden, werd door lo ting toegekend aan: Mörs-Wissenburg, De Dresëh 4 Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 8