Algemene beschouwingen: door bezuinigingen een saaie vertoning HUTZE .DE LOET Onderwijs Bollenland Motie Deeltijd Landschap Kennedy Mavo Ypestein De Loet Buk Buk UITKIJKPOST 3 DECEMBER 1986 :.V.v- - gemeentelijke reserves te komen. Bo vendien snapte hij niet, dat de PvdA zich uitsprak over drie jaar, terwijl men zich tegelijkertijd niet wilde binden voor eventuele verhogingen in '88. De PvdA sloot zich wel aan bij de 'com missie bezuinigingen', zoals ook de VVD en het CDA dat hadden gedaan. Heiloo 2000 De heer Ten Hoope van Heiloo 2000, de grootste niet-collegepartij, stelde vast, dat de gemeenten naar verhouding een grotere financiële bijdrage hebben gele verd aan de bezuinigingen dan de rijk soverheid. Dat de landelijke politiek het in verkiezingstijd voor de gemeenten opnam, was slechts zand in de ogen strooien. Direct na de verkiezingen bleek dat de gemeenten ook in een vol gende bezuinigingsronde weer 'evenre dig' moesten meedoen. De verdergaande bezuinigingen, soms ook onverantwoord snoeiwerk, resulte ren volgens Heiloo 2000 in een onaan vaardbare aantasting van de gemeente lijke belastingen. De partij stemde der halve ook niet in met het plan de onroerend-goedbelasting met 25 te verhogen 'ten faveure van het rijk'. Een verhoging met 15 noemde men een tegemoetkoming, omdat ook voorko men dient te worden dat het voorzienin- genpeil zal worden aangetast. De mindere verhoging van de OGB kan volgens Heiloo 2000 opgevangen wor den door alleen rente-vermeerdering toe te kennen aan de reservering voor de verbouw van het gemeentehuis, de OGB in het belastingjaar zelf te innen en de subsidies niet met 2 te verhogen. Links Heiloo Ook de heer Helder van Links Heiloo kon de uitspraken van voor en na de verkiezingen voor de Tweede Kamer niet met elkaar rijmen. Dat de gemeen ten de problemen moeten oplossen, blijkt uit het feit dat bezuinigingen in '87 weer troef zijn. De keuze daarbij tussen technische (wegen, openbaar groen en dergelijke) en sociale voorzie ningen is voor Links Heiloo voor de hand liggend: "Ik kies voor de sociale en welzijnsvoorzieningen, want die be palen veel sterker de leefbaarheid in on ze gemeente", aldus de heer Helder. Wat betreft de belastingverhogingen kon Links Heiloo hiermee instemmen, zij het dat men vroeg om een rechtvaar diger verdeling daarvan. De partij stelde voor om een belastingvrije voet in te stellen voor de onroerend-goedbelas ting. Tot aan de derde zitting op maan dagavond bleek het college niet bereid aan deze wens tegemoet te komen. Ook een onderzoek naar de mogelijkheden op dit gebied werd niet toegezegd. De suggestie van Links Heiloo om het ophalen van grofvuil en tuinafval af zonderlijk te belasten werd door we thouder Dekker (VVD) ontraden. Ook de mogelijkheid om tuinafval (kaphout en dergelijke) met een houtversnippe- raar te verwerken werd om technische en financieel-nadelige redenen van de hand gewezen. Vaststelling Het financiële deel van de algemene be schouwingen draaide voornamelijk om de verhoging van de gemeentelijke be lastingen en tarieven. De raad moest daar maandagavond een uitspraak over doen. De standpunten, die in de eerste en tweede ronde van de algemene be schouwingen waren ingenomen, bleken niet veranderd. Alleen Heiloo 2000 sloot zich aan bij de PvdA wat betreft een maximale verhoging van de onroe rend-goedbelasting in '87 met 20 °7o omdat het eigen voorstel (verhoging met 15 geen steun van andere partijen kreeg. Bij de stemming bleken de fracties van VVD en CDA alsook het voltallige col lege voorstander van de verhoging van de OGB met 25 De verhoging van de reinigingsrechten en de rioolafvoerbe- lasting werd met uitzondering van de fracties van PvdA en Links Heiloo gesteund door de (bijna) gehele raad. De PvdA stemde als enige tegen de ver hoging van de toeristenbelasting met 25 °7o. RIJVERENIGING R.G.E. MANEGE GROOT Afgelopen zondag is door 45 kinderen de eerste dressuurwedstrijd van het nieuwe seizoen verreden. St. Nicolaas in hoogst eigen persoon deelde de prijzen uit. De uitslagen waren als volgt: BI-A le prijs Elise Koekenbier 103 pun ten, 2e prijs Hedwig de Groot 100 pun ten 3e prijs Rixra de Groot 93 punten. BI-B le prijs Wanda Eikerbout 106 punten, 2e prijs Joan Eikerbout 105 punten 3e prijs Corinna Knaap 102 pun ten 4e prijs Susan Schoen 100 punten. B2 le prijs Renilde Stockhoff 127 pun ten, 2e prijs Esther Verberne 123 punten 3e prijs Elma Tervoort 122 punten 4e prijs Shaula Hemmer 121 punten. LI le prijs Marit Suurland 129 punten. CONCERT AMNESTY INTERNATIONAL Voor de vijfde achtereenvolgende maal organiseert Amnesty International te Alkmaar een kamermuziekconcert t.g.v. de dag van de rechten van de mens. Het concert vindt plaats op woensdag 10 december in de fraaie re monstrantse kerk aan de Fnidsen 39 te Alkmaar en zal worden verzorgd door leden van het Gemini Ensemble, met medewerking van de jonge Franse zan ger Philippe Elan. Het Gemini Ensem ble zal een programma uitvoeren van oude en moderne muziek voor kleine bezetting. Philippe Elan zal chansons ten gehore brengen van o.m. Louis Ara- gon, Jaques Brei en Martijn Breebaart, die hem op de vleugel begeleidt. De me dewerkenden treden belangeloos op. De opbrengst komt geheel ten bate van het werk van Amnesty International. Plaatskaarten zijn verkrijgbaar bij mu ziekhandel Ypma, muziekhandel Span jaard, boekhandel Portaal, Muziekhan del Sound Track of telefonisch op 072-334769 en vanaf half acht aan de zaal. De toegangsprijs bedraagt 12,50; CJP en 65+ 7,50. Aanvang 20.15 uur. Voorafgaand aan het concert wil de Amnestygroep te Alkmaar aandacht vestigen op de dag van de rechten van de mens door middel van een fakkelde monstratie voor het station van de NS te Alkmaar. De demonstratie duurt van 17.00 tot 18.30 uur. Ook het publiek wordt verzocht aan deze demonstratie mee te doen. Fakkels zijn gratis beschikbaar. VVD CURSUS BETER SLAPEN ZONDER SLAAPMIDDELEN Over enkele weken start er weer een cur sus slapen zonder slaapmiddelen. Veel mensen, die met slaapproblemen kam pen, zijn slaapmiddelen en andere rustigmakers gaan gebruiken. Na twee weken of een maand kwamen ze tot de ontdekking dat dat niet echt hielp. Na enige tijd bleken de problemen zelfs groter dan vroeger. Er treden dan allerlei bijverschijnselen op, zoals rusteloos gevoel, een duf ge voel overdag, je niet meer op iets kun nen concentreren, neerslachtigheid, de pressie en angstgevoelens. Ook ons waarnemingsvermogen en de fijne mo toriek raken verstoord. Vaak komt ook trillen van vooral de handen voor. Mensen die een slaapmiddel gebruiken en willen stoppen zullen zeker met een deel van die bijverschijnselen te maken krijgen. Bij het stoppen treden ze name lijk in verhoogde mate op. Het is dan ook niet verstandig om zomaar te stoppen. De cursus is bestemd voor mensen die met slaapproblemen kampen. Ook mensen, die het slapen wel als een pro bleem ervaren, maar nog geen slaap middel gebruiken, kunnen op de cursus terecht. Er wordt gewerkt aan een aan tal faktoren die het slapen beïnvloeden. De deelnemer krijgt inzicht in het pro bleem en krijgt een aantal hulpmiddelen die helpen om het probleem te overwin nen. Er wordt niet aan persoonlijke problemen gewerkt. De cursus is geen therapie. U krijgt informatie, leert vaar digheden en krijgt inzicht om u zelf te helpen. Wie liever niet aan een groep deelneemt kan individueel geholpen worden. Deze mogelijkheid bestaat ook voor mensen die. niet zozeer met een slaapprobleem kampen, maar toch willen stoppen met het gebruik van rustigmakende medi cijnen. Een cursus bestaat uit een voorgesprek en 8 bijeenkomsten. De kosten worden naar draagkracht berekend. Inlichtin gen Ton Verplanke, Bestevaerslaan 11, Heiloo, tel. 072-332726. UITSLAG PUZZEL SLAGERS BRINK Ter gelegenheid van de jubilea bij Slage rij Brink werd enige tijd geleden een puzzel in elkaar gezet voor de jeugd. In middels heeft de onafhankelijke jury (mevrouw Nieuwpoort en de heren Brink sr., Greeuw en Veen) zich over de inzendingen gebogen en zijn de prijs winnaars bekend. De winnaars zijn: Groep 1: Jetty Bijwaard, Burenweg 23; Nils Hemelrijk, Hofdijk weg 8; Sanne Bakker, Kennemerstraatweg 342. Groep 2: Linda Kat, Heersmeeth 10; Li- anne Minkes, Pr. Margrietstsraat, Castricum; Tijs Bakker, Kenne merstraatweg 342; Gerdie Apeldoorn, Oosterzijweg 17, Limmen. Groep 3: Irene van der Wolf, Sluijs- weijdt 3; Adrienne Apeldoorn, Ooster zijweg 17, Limmen; Rogier Waal, Ken nemerstraatweg 452. De prijswinnaars kunnen hun prijs op halen in de slagerij aan de Kenne merstraatweg. Voor alle andere deelne mers ligt er een troostprijsje klaar. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO Geboorten Bart C.J., z.v.: Ammeraal, André J en: Molenaar, Catharina M. Ricardo P.A., z.v.: Palfenier, Paul en: Wit, Irma I. Paulien M., d.v.: Jonker, Petrus N.M. en: Kaatee, Johanna S.M. H u welijksaangif ten de Waal, Johannes C. en: van Zijl, Carla Huwelijken Beke, Hendrikus J. en: Spruit, Alida A.M. Sibilo, Wim J. en: Clazing, Emi lia C.M. Wilms, Antonius L.J.T. en: de Visser, Marianne E. Jongkees, Jan A. en: Simon, Edmé H.E. van der Heide, Martin en: van Toorn, Désirée M.H. Overleden Denneman, Rika e.v. Snel. Busch, San dra M. Adolf, Cornelis e.v. Chatillon. Stam, Teunis e.v. de Ridder. Liefheb ber, Louize w.v. van der Ham. Good, Judocus e.v. Noom. LEZING OVER HEKSERIJ De Volksuniversiteit Alkmaar organi seert op zaterdag 13 december een le zing over het onderwerp: Heksen, een verbijsterend historisch fenomeen. Spreker is de historicus H.M. Beliën. De heer Beliën doet verslag van een aan tal historische gebeurtenissen waarin heksen en heksenvervolgers de hoofdrol spelen. Vervolgens worden de resultaten van recent onderzoek besproken. Daar bij wordt duidelijk dat het bizarre feno meen van de heksenvervolging slechts te verklaren valt, wanneer men probeert zowel de heksen als hun vervolgers te begrijpen, als ook mensen van hun tijd. De lezing vindt plaats op zaterdag 13 december, aanvang 14.00 uur in de aula van het Cornelis Drebbelcollege, Nas- sauplein 10 te Alkmaar. U kunt zich telefonisch opgeven bij de heer D. van Duyl, 020-111755. RECTIFICATIE In het artikel van vorige week waarin wij melding maakten van de vertegen woordiging van Cartier, die John Ibink had gekregen stond dat de zaak ge vestigd was aan de Laat 18, dit moet zijn 187. Bovendien wordt de heer Ibink in de zaak geassisteerd door zijn broer, de heer S. Ibink. EXPOSITIE OPEN HUIS Gedurende de maand december expo seert onze dorpsgenote Neeltje Som broek een deel van haar werk in de fo yer van het Open Huis. Neeltje Som broek schildert bij Tintoretto en haar werk was onlangs nog te zien in de Ze vensprong. Laatstgenoemde expositie duurde maar kort en wie die gemist heeft, kan alsnog kennis nemen van haar aquarellen en olieverven tijdens openingsuren Open Huis. Zie agenda, elders in deze Uitkijkpost. BEROEPSOPLEIDING VOOR 45-PLUSSERS Eind augustus startte de sociale aca demie 'de Aemstelhorn' te Amster dam met de opleiding 'Werken aan de derde levensfase'. Deze opleiding is een part-time hogere beroepsop leiding van vier jaar voor 45-plus- sers, die zich willen inzetten voor de emancipatie en positieverbetering van ouderen in de maatschappij. Inlichtingen bij: André van de Burg (POKWA), Fokke Simonszstraat 49, 1017 TE Amsterdam, tel. 020- 234654. MAANDAG 8 DECEMBER TENNIS VOOR 50-PLUSSERS Altijd al willen tennissen, maar er nooit toe gekomen, of er de tijd voor gehad? Maar er nu te oud voor? Onzin! U Hoeft toch geen topprestatie te leveren. Het gaat er om fit te blijven, anderen te ont moeten, samen op een plezierige wijze gezond te blijven. Juist als u nog nooit aan tennis ge daan heeft, bent u op maandag 8 december van harte welkom in Ten- niscentrum De Dors, De Dors 7 te Heiloo, om met deze sport kennis te maken. In samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo or ganiseert Tennishal De Dors ter in- troduktie van Tennis voor 50-plus- sers de hele ochtend -onder deskun dige leiding- gratis tennisles. Met of zonder tennispartner; alleen maar eens kijken of zelf meedoen, het kan en mag allemaal. Vanaf 10.00 uur is het Tenniscentrum open. Tijdens deze ochtend kunt u tevens informeren naar de verdere mogelijkheden om mee te doen aan Tennis voor 50-plussers. Bij vol doende animo zal Tennis voor 50-plussers iedere maandagochtend georganiseerd blijven worden. Voor de prijs hoeft u het niet te laten; die zal u aangenaam verbazen! Gemak kelijk zittende kleding wordt aanbe volen, trim-, tennis- of gymschoe nen zijn verplicht. Voor eventuele nadere inlichtingen Tennishal De Dors, tel. 330403, of de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. MOEILIJKHEDEN VOOR DE AMBULANCE De Seniorenactiviteiten in het soos- gebouw van de ANBO en KBO, Hoog en Laag 7a, Heiloo trekken al meer de belangstelling van de 50-plussers. Dit houdt tevens in dat er ook meer auto's op ons parkeer terrein komen, terwijl daar niet ge noeg ruimte voor is, met alle gevol gen vandien. Als er onverhoopt iets mocht gebeu ren waarvoor een ambulance moet komen dan is leiden in last. De in gang van ons gebouw is door al die slecht geparkeerde auto's moeilijk te bereiken, om over de moeilijkhe den bij het vertrekken maar te zwij gen. Ons verzoek luidt daarom: Parkeer daar alleen bij strikte nood zaak. Op het parkeerterrein aan de Westerweg - naast de Fa. Kosters - is ruimte genoeg en via een kleine wandeling door Hoog en Laag is u zo bij ons. AKTIVITEITEN VAN DE SENIORENBONDEN In de maand december kunnen de leden niet-leden kunnen gerust komen kennismaken- van de Ou derenbonden ANBO en KBO aan de volgende activiteiten deelnemen in het Trefpunt, Hoog en Laag 7A, Heiloo. Woensdag 3 december: dansen op muziek, die u prettig in de oren klinkt, aanvang 14.00 uur. Donderdag 4 december: verras singsbingo met een Sint Nico- laastintje -3 rondjes met surprises-, aanvang 13.30 uur. Woensdag 10 december: sjoelen naast de kerstboom, aanvang 14.00 uur. Donderdag 17 december: kerstbal met mistletoe. De dames in het lang en de heren in stemmige kleding, aanvang 14.00 uur. Maandag 22 december: een fijn ver zorgde kerstmiddag. Vanwege de te verwachten drukte beginnen we om 13.30 uur. Voorts kunt u komen biljarten (op woensdag rookvrij), klaverjassen, halma of rummy cup spelen (bel 330427, J. v.d. Molen). Ook bow len (bel 330578, Mevr. C. Hooge- boom), bridgen (bel 331676, J. v.d. Zijden) of koersballen (bel 330236, A. Rijnhart) is. mogelijk, mits u maar niet op zaterdag wilt. De afgelopen week hebben de leden van de Heilooër gemeenteraad zich intensief beziggehouden met de be handeling van de begroting voor 1987. Dat gebeurde in een drietal zittingen van het hoogste gemeente lijke orgaan: donderdagmiddag, donderdagavond en aandagavond. Het was - in tegenstelling tot voor gaande jaren - een tamelijk saaie be grotingsbehandeling. Er was nau welijks opschudding: alleen de mo ties van de heer Helder (Links Hei loo) brachten maandagavond enig leven in de raadszaal. Het is op zich niet zo verwonderlijk dat soberheid overheerste tijdens de alge mene beschouwingen. Immers, veel re den voor uitbundigheid is er - in finan cieel opzicht - ook in Heiloo niet. De eerste opzet voor de begroting '87 ver toonde een gat dat naar de 2 miljoen gulden toeliep. Door bezuinigingen, on der andere op de investeringen en de dienst openbare werken, werd dat te kort teruggebracht tot 1,25 miljoen. Nog altijd een fors bedrag. In de uitein delijke begroting stelde het college van burgemeester en wethouders aan de raad voor dit tekort te dekken door enerzijds een beroep te doen op de ge meentelijke reserves en anderzijds door de gemeentelijke belastingen en tarieven met gemiddeld 25 te verhogen. Over die oplossing waren de meningen ver deeld. De twee grootste partijen (VVD en CDA) sloten zich aan bij het colle gestandpunt, de drie andere partijen (PvdA, Heiloo 2000 en Links Heiloo) hadden andere opvattingen. In het navolgende schetsen wij in het kort de opvattingen van de verschillen de partijen. De VVD-fractie, bij monde van me vrouw Wuijster-Schuddeboom, stemde in met het huidige beleid van het kabi net Lubbers, waardoor het noodzake lijk is dat ook de gemeenten bijdragen aan het terugbrengen van de staats schuld. De korting op de uitkering uit het Gemeentefonds is daarvan het ge volg. Met creativiteit en inventiviteit is het volgens de VVD mogelijk Heiloo mooi en bovenal leefbaar te houden. Wat betreft de keuze om het tekort van de gemeente weg te werken meent de VVD dat voor 1987 gekozen moet wor den voor belastingverhoging en ge bruikmaken van de reserves. Voor 1988 wil de partij niet uitsluiten om ook te bezuinigen op de voorzieningen in Hei loo, zij het dat daar zorgvuldig onder zoek aan vooraf dient te gaan. In het la tere antwoord van de burgemeester kwam naar voren, dat er een commissie gevormd zal worden, die zich in 1987 zal storten op de mogelijkheden van be zuinigingen op voorzieningen als het zwembad, de sporthal, theater De Beun, de volksmuziekschool, de open bare bibliotheek, de groenvoorziening in Heiloo, etcetera. CDA Fractievoorzitter Pieters van het CDA .s^i4q .duidelijk dat op de ingeslagen weg - forse belastingverhoging voor de burgers - niet kan worden doorgegaan. Forse verhogingen moeten in de nabije toekomst worden afgewezen. Het CDA is er geen voorstander van om het be- lastingpeil te verhogen tot het niveau van andere gemeenten. Het is volgens het CDA dan ook pnver- mijdelijk dat het voorzieningenpeil on der de loep genomen moet worden, maar ,,de discussie over het voorzienin genpeil moet verder gaan dan uitslui tend de financiële mogelijkheden. Het CDA zal met name ook letten op de menselijke aspecten". Met deze opvatting sloot het CDA zich aan bij de plannen voor het instellen van een commissie, die mogelijke bezui nigingen moet onderzoeken. Wellicht vanzelfsprekend zullen de leden van de raadscommissie financiën hierbij be trokken worden. PvdA De PvdA, evenals VVD en CDA in het college vertegenwoordigd, liet een enigszins ander geluid horen. Met name op het terrein van de belastingen wilde men, aldus woordvoerder de heer Ade- ma, het collegevoorstel niet volgen. De PvdA meende, dat de belastingen niet met 25 maar met 20 verhoogd hoef den te worden. Men baseerde zich op de meerjarenraming. Zouden de tarieven in '88 met nog eens 20 en in '89 met 15 °7o verhoogd worden, dan zou de be groting in dat laatste jaar sluitend zijn. Met dit 20-20-15 model had het college grote moeite. Burgemeester Glijnis meende dat 20 verhoging te weinig zou zijn om uit de spiraal van een toenemend beroep op de (men sprak zich uit tegen een verdere verhoging van het budget voor jeugd- en jongerenwerk in de komende jaren), terwijl het CDA de voorgestelde plan nen steunde. De wethouder gaf aan dat de schrik bij Buk Buk iets te snel had toegeslagen. Het zal niet zo zijn, dat Buk Buk bij een positief resultaat direct alle subsidie moet terugbetalen: het hebben van een werkkapitaal als ook het doen van re serveringen is toegestaan. Wel zal er in overleg tussen gemeente en Buk Buk een plafond aangebracht worden voor re serveringen. De wethouder gaf ook aan dat de eventuele afbouw van de subsidie niet aan een jaar gebonden is. Op voorstel van de VVD besloot de raad nog niet accoord te gaan aan de bijdrage van de gemeente Heiloo aan de onderwijsbegeleidingsdienst (OBD). De VVD was vooral ontstemd over de bij drage, die per inwoner geleverd moet worden. Binnen een half jaar zijn er drie verschillende bedragen aan de orde geweest, waarvoor twee op basis van te lefonische informatie. Het laatste be drag, ruim vijf gulden, is gebaseerd op de begroting van de OBD, die op 10 de cember zal worden behandeld. Pas daarna zal de gemeenteraad definitief besluiten over de bijdrage. CDA- woordvoerder Pieters: "Het aanhouden van het voorstel maakt de vertegen woordiger in het overleg sterker. Bij de OBD is men op een merkwaardige ma nier aan het goochelen met cijfers". Heiloo 2000 kwam in de algemene be schouwingen nog eens terug op het zo genaamde scheuren van grasland ten be hoeve van bollenteelt. De partij vindt de problematiek te ernstig om op de lauwe ren te rusten in afwachting van weten schappelijk onderzoek naar de gevol gen. Enkele aandachtspunten daarbij zijn de vernietiging van de bodemflora met alle gevolgen vandien en de invloed op het grond- en boezemwater. Wet houder Borsjes (PvdA) zegde toe hier in de commissie op terug te komen. De heer Helder van Links Heiloo diende maandagavond een tweetal moties in om het functioneren in de raad voor een eenmansfractie beter mogelijk te ma ken. De eerste motie betrof het toezen den van meer stukken ter voorbereiding op vergaderingen. Na enige aanpassin gen kon de voltallige raad met de motie instemmen. Heel anders waren de meningen over de tweede motie, waarin de heer Helder voorstelde om bij wijze van proef gedu rende een jaar een niet-raadslid als ver vanger bij commissievergaderingen toe te staan. Momenteel is het zo dat alleen raadsleden aan commissievergaderingen kunnen deelnemen. De fracties van VVD en CDA waren, evenals het colle ge, tegen de motie. Argumenten waren onder andere, dat het bestaan van een mansfracties een gevolg was van de ver kiezingsuitslag en dat het raadslidmaat schap nu eenmaal veel tijd vraagt. Ook zou een niet-raadslid niet op z'n uitspra ken aangesproken kunnen worden. Heiloo 2000 noemde de opvattingen van CDA en VVD star: 'In commissies wor den geen besluiten genomen. Als het om een vaste vervanger gaat, steunen we de motie', aldus de heer Ten Hoope. Ook de PvdA-fractie wilde de tweede motie steunen. Bij de stemming bleek dit on voldoende: CDA, VVD en de wethou ders waren tegen. De PvdA vroeg het college naar de mo gelijkheden om meer gemeentelijke va catures in deeltijd-verband op te vullen. Het ging de partij met name om hogere functies. Bij monde van de burge meester sprak het college zich uit voor werken via deeltijdbanen, met daarbij de kanttekening dat dat niet voor alle functies even makkelijk is in te vullen. 1987 is uitgeroepen tot het jaar van het landschap. De fractie van Heiloo 2000 wilde van wethouder Borsjes (PvdA) weten of er naar aanleiding hiervan nog iets zal gebeuren in Heiloo. Deze vraag werd negatief beantwoord: 'Er zijn nog geen initiatieven genomen'. De heer Ten Hoope vond dit toch wel jammer, juist omdat er in Heiloo nogal wat natuurge bied is. In tweede termijn zegde de we thouder toe verder informatie in te win nen. Hoewel het hier niet helemaal thuis hoort, kan wel gezegd worden dat de ge meente de Boomplantdag voor 1987 van de begroting heeft geschrapt. Wellicht dat het later, wanneer in plan Ypestein aanplant nodig is, weer opgepakt wordt. De CDA-fractie sprak haar bezorgdheid uit over het dalende aantal leerlingen op de John F. Kennedy Mavo. De partij miste een beleidsvisie wat betreft de mo gelijkheden voor voortgezet onderwijs in de eigen gemeente. Portefeuillehou der burgemeester Glijnis gaf enkele re denen voor de terugloop (o.a. dalend aantal leerlingen). Ook zette hij de nor men uiteen, waarop het eventueel op heffen van een Mavo gebaseerd zou worden: die zijn in Heiloo nog lang niet bereikt. Hoewel om dat laatste niet was gevraagd, wilde de burgemeester aange ven dat er nog 'niets aan de hand' is. Over de kans op een gecombineerde brugklas in samenwerking met andere scholen werd geen uitspraak gedaan. Alle partijen noemden plan Ypestein in hun beschouwingen. - De VVD vroeg zich af in hoeverre het plan kon bijdra gen tot het verlagen van het aantal wo ningzoekenden. Wethouder Borsjes (PvdA) gaf aan dat de gemeente nu al weer bezig is aan het voorbereiden van het tweede deel van de nieuwe woon wijk. Op êen vraag van het CDA, of er ook rekening gehouden wordt met de vestiging van winkels en andere voorzie ningen, antwoordde de wethouder, dat dit na het tweede plan bezien zal wor den. Wellicht zal in eerste instantie van noodwinkels gebruik gemaakt moeten worden. Belangstelling van onderne mers was er al wel. De PvdA drong er bij het college sterk op aan om het bouwen van 15 aanleun woningen bij De Loet op korte termijn mogelijk te maken. Hoewel er op dit moment geen contingent voor is, meent de PvdA dat men dan maar van het con tingent van plan Ypestein voor 1988 moet gebruiken. Het college is hier te gen. Liever wil men er alles aan doen om een restcontingent te bemachtigen. De heer Helder (Links Heiloo) deed in dit opzicht een suggestie aan de hand: "Ik heb recentelijk gelezen dat Amster dam nog bouwcontingent over heeft". Wethouder Dekker (VVD) schetste de inspanningen van het college: "We heb ben het vuur uit de sloffen gelopen om het voor elkaar te krijgen. Telekns kre gen we nul op request. We hebben voor alsnog gekozen om het contingent voor Ypestein te gebruiken". Wat betreft de subsidies aan verenigin gen zal er volgend jaar niet veel veran deren, ondanks de in Den Haag aange kondigde kortingen. Die zullen pas in 1988 doorberekend gaan worden. De gemeente had al voor de begrotingsbe handeling een brief met deze strekking aan de verenigingen gestuurd. Jongerenvereniging Buk Buk had uit de brief, die uitgebreider was dan hiervoor geschetst, geconcludeerd dat binnen en kele jaren de instandhoudingssubsidie 10.000,-) zou verdwijnen, naast de korting op de activiteitensubsidie. In de raad werden hierover, nadat de vereni ging alle raadsleden een brief had gestuurd, vragen gesteld aan wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg (CDA). Met name PvdA, Links Heiloo en Heiloo 2000 vroegen om een nadere toelichting. VVD hield zich afzijdig

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4