dknaèesehemfaf Sport en Spet Nieuws voer SS p Volkskerstzang in sporthal te Egmond op 22 december limmeit Agenda Mw-Itmmeit— Castrfcum Tintoretto exposeert Xkerst osUie IN DE ZÉVEN- SPRONG 21 dec 25dec 26dec 28dec 1 jan (2-5 uur) P E KERSTBOOM UITKIJKPOST 1"7 DECEMBER 1986 Goed tehuis gezocht 2 Katertjes, 6/2 maand. Cyperse kater, prachtig beestje, 1 Zi jaar. Zwarte poes, 9 maanden. Cyperse kater, 2 jaar. Rood met witte kater, 2 jaar. Witte kater met hier en daar kleine zwarte vlekjes, heel lief diertje. Twee cyperse katten, broer en zus, 3 jaar. Helemaal zwarrte poes, 5 jaar, is graag buiten. Zwarte kater, zit graag op schoot, 10 jaar. Twee gezellige katers, een cyperse en een zwarte, heel lief en gek op kinderen, 13 jaar. Voor informatie: 072 - 337853. Frieda, Friese Stabij, teef, 10 maanden. Herta, herder/bouvier, zwart, teef, 1 jaar. Dwinnie, bast. boerenfox, zwart/wit/bruin, reu, 3 jaar. Robbie, bast. Cocker Spaniel, zwart/wit, gec., reu, 3 jaar. Billy, tekkel, teef. Charly, Pekinees, reu, zwart, 5 jaar. Ben, Duit se herder, reu, 7 jaar. Verder zijn er nog een aantal heel lieve, maar niet zo erg jonge honden. Ook een aantal hamsters zoeken nog een goed plekje. Voor in formate; 02205-2256. Vermist Bruinachtige cyperse kater, gec., 2 ge scheurde oren, 9 jaar, Termijen, Heiloo. Cypers rood poesje, 6/7 maanden, witte sokjes, Nic. Beetsweg, Heiloo (wordt al vanaf oktober vermist). Lichtbeige/cyperse bruin poesje, klein, 8 maanden, Tienenwal, Alkmaar. Beige cyperse katertje, 5 maanden, Wiel, Bergen. Grijs cypers katertje, witte bef, 1 witte poot, witte buik, Moestuin, Heiloo. Lapjespoes, 13 jaar, Boekenstein, Hei loo (eigenaar kortgeleden verhuisd van Korte Landstraat Alkmaar naar Heiloo). Voor inlichtingen: 072 - 621195. Gevonden Rood katertje, witte vlooienband, wit puntje aan staart, De Dresch, Heiloo. Rood cypers katertje, ca. P/2 jaar, witte bef, gec., Spadestraat, Alkmaar. De prachtige Dierenbeschermingskalen der 1987 is nog steeds verkrijgbaar bij mevrouw van Beek, Slimpad 9, tel. 072 - 332759. Dierenbescherming Heiloo en omstreken Tel. Katten Heiloo, tel. 072-337853, 072- 621195. Limmen, tel. 02205-2256; Akersloot, tel. 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen, tel. 02205-2256, 072-333714; Akersloot, tel. 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen, tel. 02205-2256; Akersloot, 02513-10079. Tel. vogels, tel. 02206-5312. PANNEKOEKENTOERNOOI 1986 BSC Heiloo introduceert een nieuwe rekreatiesport. Tijdens het komende Pannekoekentoer nooi van de honk- en softbalvereniging BSC Heiloo zullen de inwoners van Hei loo kennis maken met een nieuwe re kreatiesport. Het betreft hier slow- pilch-ball, een van honk- en softbal af geleide sport, die vooralsnog bestemd zal zijn voor volwassenen. Het ligt in de bedoeling dat in het seizoen 1987 de eerste wedstrijden op het BSC Hciloo- terrein (sportpark 't Venncwater) aan het Zevenhuizen te Heiloo gespeeld zul len gaan worden. Deze wedstrijden, die een louter rekreatief karakter zullen gaan dragen, zullen op doordeweekse dagen gespeeld worden. Slow-piteh-ball is gericht op die groep mensen, die plezierig en sportief bezig willen zijn, maar dit niet in een of ande re vorm van competitie willen doen. In feite is de rekreatieve inslag van slow- piteh-ball terug te vinden in hét kleine aantal basisregels dat deze sport kent. Middels dit artikel nodigt BSC Heiloo een ieder, die geïnteresseerd is in deze tak van rekreatiesport, uit aanwezig te zijn op maandag 22 december in de sporthal 't Vennewater aan het Zeven huizen te Heiloo. Tijdens de pauze van het Pannekoekentoernooi zal slow- piteh-ball geïntroduceerd worden (pau ze van 12.00 tot 13.00 uur). Mocht u vragen of opmerkingen hebben of mis schien zelf even een balletje willen slaan, dan verzoeken wij u aldaar con tact op te nemen met de verenigingsse cretaris Paul van Langen (tel. 072-129258). Hiervoor spraken wij reeds over het Pannekoekentoernooi van BSC Heiloo. Wegens groot succes wordt dit tournooi elk jaar geprolongeerd. Zes verenigin gen uit Noord-Holland, die aanwezig zijn met hun jongste, toekomstige honk- en so ft ba liertjes, nu nog peanuts genaamd, bestrijden elkaar om de fel begeerde Pannekoekentrofee die na het toernooi in de sporthal uitgereikt zal worden. Elke vereniging zal met 12 tot 14 peanuts in de leeftijd van 5 tot en met 8 jaar meedoen. Onder de deelnemende verenigingen treffen we de volgende ge renommeerde namen aan: Alemaria Victrix, Cromtigèrs, Foresters, The Herons, Terrasvogels en uiteraard BSC" Heiloo. Het toernooi dankt zijn naam aan het pannekoeken eten in de pauze. Alle deelnemertjes worden dan getrak teerd op deze lekkernij. HEILOO-AQUAFIT-COMB1NATIE Zondag hebben twee leden gebruik ge maakt om voor de laatste keer in hun jaargangklasse de clubrecordtijden te verbeteren. Erwin Kijzer deed dit op de 400 m wisselslag jongens 15 jaar. De re cordtijd staat nu op 5.35.4. Marcel Noordman scherpte op dezelfde afstand het clubrecord bij de heren aan tot een tijd van 5.16.4. Annemarie Hop zwom een zeer goede 100 m schoolslag 111.0. 10 jaar in haar oeste tijd van 1.51.2. Op de 400 m wis selslag zwom Lydia Korver (14 jaar) een snelle tijd van 6.26.4. Op de 200 m schoolslag zwom Marlies Hoogenboom (11 jaar) haar beste tijd van 3.41.0. Ook Laura Heeringa (11 jaar) zwom een zeer goede wedstrijd op de 100 m rugslag en behaalde een tijd van 1.39.6 VOETBAL EN KLAVERJAS De laatste thuiswedstrijd van H.S.V. vóór de winterstop heeft geen winnaar opgeleverd. De 0 - 0 eindstand tegen S.V.W. betekende voor het talrijke pu bliek spanning tot het eindsignaal. Aan weerszijde is volop geprobeerd openin gen te vinden, maar met enorme inzet werd dit door beide achterhoedes niet toegestaan. Rest nu nog de inhaal- uitwedstrijd tegen Alemaria, daarna komt de kompetitie stil te liggen. Daarentegen komt de kaart-commissie pas echt goed op gang want op alle zon dagen, waarop niet gevoetbald wordt, óók bij afgelasting van West 1, zal er 's middags in het H.S.V.-clubhuis op het sportpark gekaart worden. Niet alleen klaverjassen maar óók hartenjagen en een tombola. Dus echt aktiviteiten af gesteld op het gehele gezin. De aanvang is 13.30 uur. Bovendien is woensdag 17 december de grote kerstklaverjasdrive met prachtige prijzen, aanvang 20.00 uur. IFJUX) TINTORETTO ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Dc strijd om het kampioenschap van de B-grocp cn dc promotieplaatsen is zeer spannend. Ebregt, tot nu toe ongesla gen leider in deze poule, moest in Brink zijn meerdere erkennen. Brink leidt nu. Ook De Jager verloor zijn ongeslagen status tegen Oudeboon. Plas won van Onderwater cn staat op de vierde plaats na De Jager. Degradatie is kennelijk niet erg gewild bij de spelers van Oppositie, want drie degradatiekandidaten wonnen hun par tij. Van Bentum won van Heeringa, Van der Werf!" won van De Jong en Nic- haus won van Bos. Van dit drietal staat alleen Van Bentum nog onder dc rode streep. De Jong en Bos zijn nu in de ge varenzone gekomen. Uitslagen van ronde 13: J. Wagenaar - J. Alleman 1-0; G. Hafkamp - H. Rey- ersen v. Buuren alg.; H. Reyersen v. Buuren - G. Zeeman 0-1; G. Zeeman - L. landzaat 1-0; W. Ligt hart - P. Avis 1-0; M. van Bentum - G. Heeringa 1-0; H. Maas - P. Manui rem.; y, Jsjiehaus - W. Bos 1-0; R. Sauer - H.'Kfacht 0-1 J. de Jong - P. v.d. Werff()-1; J. Ebregt - C. Brink 0-1; 1. Oudeboon - D. De Ja ger 1-0; J. Plas - .1. Onderwater 1-0; P. Ooyevaar - A. Creutzberg 1-0; J. v.d. Bogaerde J. Werksman 0- 1; J. Kooy - J. Bosman 1-0; H. Hominge - J. Veg- ter 1-0; L. Obdam - F. Beyers 1-0. BILJART OKK Geen uitschieters deze avond, wel twee keer remise en dat leverde voor R. v.d. Gulik en J. Seignette nog een bo- nuspunt op. De langste partij was dit keer voor R. Haazelager met P. Kaan dorp en de winst was voor R. Haaze lager. De uitslagen zijn: J. Komen - G. v. Schooien 3-0; A. Hoo- geland - W. Beets 3-0; J. Seignette - B. Morseh 3-0; L. v. Schooien - P. Bolten 3-0; G. Snel - J. Wiebering 0-3; M. v. Zaal - W. Hink 0-3; C. v. Dooien - N. Bijvoet 3-1; D. Pepping - G. Snel 3-1; R. v.d. Gulik - W. Beets 3-1; R. Haaze lager - W. Hink 1-3; R. Haazelager - P. Kaandorp 2-0; J. Seignette - R. v.d. Gu lik 2-2; G. v. Schooien - D. Nanne 1-1. DAMCLUB HEILOO De competitie bij de damclub Heiloo is nu voor de helft afgewerkt. Voor de toppositie hebben zich ook nu weer de bekende dammers aangemeld. De heren Bijwaard, Van Lieshout en Koersen staan ongeduldig klaar om elkaar been tje te lichten. Waar deze mannen echter niet op gere is end hebben, is dat er dit jaar een andere ster aan het front is ver schenen, die zich nadrukkelijk wil men gen in de strijd om de titel. Frans Schouten, de sympathieke penning meester, bleef verrassend overeind in het gevecht, en heeft zelfs de beste papieren. De uitslagen waren: Kroon - Koch 1-1' Koersen - Klumper 2-0; Ursern - Bij waard 0-2; Schouten - Kraakman 1-1. TENTOONSTELLING LUCHTPOST ZEER GESLAAGD Veel bezoekers kwamen naar de ten toonstelling en zagen 203 postduiven in de fraai versierde ruimte. De keur meester keurde elke duif en gaf punten voor uiterlijk, bouw, pluimage en con ditie. Noviteit was de categorie 'oude knarren'. Zeker yoor de postduiven- houders was het een lust voor het oog deze meer dan 7 jaar oude duiven te zien, die in het verleden bijzondere overwinningen behaalden. Naast de ten toonstelling werd een grote verloting ge houden en menig bezoeker verliet met een prijs de tentoonstelling. De uitslag per klasse: Oude doffers: 1. P. Bakker 2. Comb. Molenaar 3. A. Breed. Jonge doffers: 1. J. Teileman 2. A. Sonnevelt 3. N. xJe Haan. Oude knarren: 1. J. Koelemij 2. J. Bultena 3. J. Brondijk. Oude duivinnen: 1. E. Maat 2. S. Bakker 3. Th. v.d. Berg. Jonge duivinnen: 1. K. v. Schooten 2. Comb. Molenaar 3. K. v. Schooten. De schoonste duif van de tentoonstel ling was van de heer Bakker. Een ieder die zich voor deze tentoonstelling heeft ingezet hartelijk dank namens de ten toonstellingscommissie. De winkeliers die voor de verenigingsloterij een prijs beschikbaar stelden, hartelijk dank! Op 21 december is het weer zover. Dan vertoont Tintoretto, de plaatselijke teken- en schildersvereniging, weer het werk van haar leden, dat ze in een jaar geschapen hebben, in de Zevensprong, hoek Zevenhuizen-Ewisweg. Een groepstentoonstelling dus. Het aar dige van een groepstentoonstelling is, dat je zoveel verschillende opvattingen ziet, uitingen van diverse persoonlijkhe den. De tentoonstelling wordt niet offi cieel geopend, om de kosten zo laag mo gelijk te houden. Om dezelfde reden wordt er een entree geheven van 1,00 voor volwassenen. Nieuw is dat kinderen en scholieren geen entree betalen. De jeugd willen wij er gaarne bij betrekken. De jeugdafde ling is jammer genoeg opgeheven we gens gebrek aan belangstelling. De plaats waar vroeger de jeugd exposeerde wordt nu ingenomen door losse tekenin gen en aquarellen van Je volwassenen. Op 21 december en volgende openings dagen hopen wij u te zien. De ten toonstelling wordt opgeluisterd met bloemstukken, die geschikt zijn door ei gen leden onder deskundige leiding. De expositie is open op 2125, 26 en 28 de cember. Bovendien op 1 januari 1987. Op alle dagen van 14.00 - 17.00 uur. ZONNIG MADEIRA Land van liefde en zon! Dit wonder schone eiland werd al vele tientallen ja ren geleden bezongen door Eddy Christian/ Een vulkanisch eiland, om spoeld door water met een altijd aange name temperatuur door dc- warme golfst.oom. Een eiland waar men geen koude winters, herfst of hete zomers kent. Een droomeiland van bergen, bloemen en planten en een eeuwige len te. Dc flora van het eiland heeft een gro te wetenschappelijke waarde door het bestaan van 1100 soorten bomen én planten, waaronder 200 inheems. Een bergmassief met slechts enkele dalen dat uit de zee opsteekt, waardoor men maar op één plaats een klein strand van vel- kanisch zwart zand aantreft. De 140 aanwezigen in de Ger. Kerk te Heiloo op dinsdag 9 december hebben genoten van dè sbtóéö^i*4cKlilJ) ifwPULN prachtige dia's van bomen, planten cn bloemen, waaronder vele exotische, door de heer D.R. Bouhuys uit Weesp. Met een geweldig applaus werd de spre ker dan ook beloond. Vooraf hield de heer C. Kamer zijn maandelijks praatje over dc natuur ron dom ons. Als men het wil zien en be langstelling toont, dan kan men ook hier genieten van het vele schoons oat ons door de flora en fauna geboden wordt in alle jaargetijden. 50 -VROUWEN IN (OP)SPRAAK De Nederlandse Federatie voor Bejaarden-beleid heeft in maart 1986 een voorlopig rapport uitge bracht over de maatschappelijke positie van 50 -vrouwen. Aan dacht wordt besteed aan de inko menspositie, onbetaald werk, hulp verlening, educatie en wonen. Op verschillende terreinen blijken vrou wen slechter af te zijn dan mannen, met name is dit duidelijk bij de inkomenspositie. Binnenkort verschijnt de definineve versie van het rapport. Bovenge noemd rapport kunt u bestellen door overmaking van 7,50 op giro-rekening nr. 53110 t.n.v. de NFB, Eisenhouwerlaan 114, 2517 KM Den Haag. GEEN AFSCHAFFING PAS 65 De Tweede Kamer heeft de begro ting 1987 van het ministerie van WVC onlangs goedgekeurd. Bezui nigingen, die daarin zijn opgeno men, betreffen niet het bejaarden beleid en dus ook niet PAS 65. Wat betreft het bezuinigingsbeleid op langere termijn heeft minister Brinkman geen plannen op tafel ge legd, hoewel daarover in de Kamer vragen zijn gesteld. Het plan van de minister om na 1987 afschaffing van PAS 65 voor te stellen, is een vroegtijdig politie ke dood gestorven. Niet alleen heb ben alle bejaardenbonden en be jaardenverenigingen zich fel verzet tegen dit plan, ook de politieke par tijen bleken er niets voor te voelen. Voorlopig is deze discussie dus van de baan. BADMINTON VOOR 50-PLUSSERS In Sporthal ?t Vennewater, Het Ze venhuizen 48 te Heiloo (ook bereik baar met bus 160 Alkmaar-Heiloo. v.v.), wordt op 14 januari gestart met badminton voor 50-plussers. Elke woensdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Juist als u nog nooit aan deze sport gedaan heeft, is het nu het moment om onder deskundi ge leiding eens kennis te maken met badminton. De kosten bedragen 2,00 per week. Gemakkelijk zittende kleding wordt aanbevolen. Trim- of gym schoenen zijn verplicht! Voor opga ve en/of inlichtingen kuiu u zich wenden tot Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072 - 33 12 97. TEKENEN EN SCHILDERKUNST Iedere vrijdagmiddag om 13.30 zijn er 20 dames en heren in het Tref punt aanwezig, om zich met en thousiasme te wijden aan Teken- en Schilderkunst. Het betreft hier de groep ouderen in de leeftijd vanaf 55 jaar, die naar eigen vrije wil of tekent of zich met aquarel en olie verf creatief wil bezighouden. Met deze leeftijdgenoten een ideale samensmelting van hobby en tijd verdrijf. Hoewel er niet speciaal on derricht wordt gegeven, worden de dames en heren toch met adviezen begeleid. En hiervoor tracht de heer van Duyn met volledige inzet tech nische tips op de deelnemers en deelneemsters over te brengen. Ook kwam het sympathiek over, dat de heer Sterenberg het bekende pro bleem perspektief onder de aan dacht bracht. Het zij dus gezegd, dat deze vorm van vrije tijdsbesteding een prettige, maar tevens waardevolle tijdsbeste ding is. Want naast de Culturele- en Kunstzinnige uitingen, worden de sociale kontakten veistevigd en de onderlinge waardering vergroot. Alles in aanmerking genomen en te weten, dat wij deze mooie hobby uitvoeren in een magnifiek verzorg de accommodatie, dan is het een ge noegen om naar dc vrijdagmiddag toe te leven! Interesse? Voor opgave en/of in lichtingen kunt u zich wenden tot de heer J. Kuijzer, tel. 336919, of de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. Eén van de sfeervolle en traditionele ge beurtenissen, die het eind van het jaar markeren, is de kerstzangviering. Dit bekende F.gmondse evenement, ooit ontstaan na de viering van 1000-jaar- Egmond in 1977, wordt dit jaar al weer voor de 10e keer gehouden op maandag 22 december in de sporthal te Egmond aan Zee. Wederom hebben muziekvereniging La moraal van Egmont en 3 Egmondse ko ren (Egmonds Gemengdkoor en de kerkkoren van Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee) zich de moeite ge troost dit zang- en muziekevenement grondig voor te bereiden. Dc eerste opzti is dc samenzang te beoc fenen. Ieder jaar weer blijken velen be hoefte te voelen door samen te zijn en samen te zingen de vredes- en kerstge dachte gestalte te geven. Er staat ook du jaar weer een groot aantal bekende kerstliederen op het programma. De ko ren zullen echter ook apart te horen zijn. Lamoraal zal enkele sfeervolle stukken spelen. Burgemeester J. Kingma zal een wel komstwoord en ds. N. Eikerbout een kort dankwoord spreken. Opnieuw zal blijken dat de sporthal (in kerstaankle ding) qua akoestiek uitstekend geschikt is voor deze muziek-happening. De toe gang is gratis, wel wordt na afloop ge collecteerd ter bestrijding van de kosten. De aanvang is 20.00 uur, maar omdat Lamoraal ».m 19.45 uur begint met stemmige muziek te spelen, is het aan te beveiee vroegtijig aanwezig te zijn. KERSTCONCERT IN SLOTKAPEL Een concert rondom de kerstdagen in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef is al jarenlang een traditie. De verantwoor delijke oiganisatie, de stichting Culture le Belangen Egntont, heeft telkens ge tracht een gezelschap te kontrakteren en een programma samen te stellen wat goed aansloot bij het kerstgebeuren. Deze keer heeft de stichting gemeend een andere invulling te geven aan deze traditie: een wel zeer bijzondere gebeur tenis, namelijk het Noordhollands Ka mer Opera-gezelschap met de opera 'Thomas Sally' van de Engelse com ponist Thomas Augustine Arne. Hei ge zelschap bestaat uit de mezzo-sopraan Nelleco Aalders, de sopraan Anne Koerselman en de tenoren Jan van de Stappen en Jos van der Velden. De in strumentale begeleiding komt van het ensemble 'Carena Trio', bestaande uit Jet Bosse-(viool), Helen Scott (spinet) en Eduard Plagge (cello). De regie is in handen van Onno van Dijk. De eerste uitvoering van deze opera door het Ncordhollands Kamer Opera gezelschap vindt plaats op dinsdag 23 december in de Slotkapel te Egmónci aan den Hoef, aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50. Voor cjp- ers, 65 ers en kinderen is de prijs 5,00. \r. de voorverkoop zijn er kaar ten te verkrijgen of te bestellen bij: me vrouw C. van Beek, Julianaweg 61 te Egmond aan den Hoef, tel. 02206 - 2271 of bij de DHZ-zaak van J. Groot op.de Slotweg te Egmond aan den Hoef, tel. 02206 - 1681. ^Traditiegetrouw is er in de pauze koffie met koek in de naast de Slotkapel gele gen galerie De Kapberg. STIJLDANSEN VOOR PAREN Zaterda? 20 december wordt de tweéde stijldansavond gehouden, georgani seerd door dansclub Egmond in de zaal van café-restaurant Swart te Egmond- Binnen. De volgende avonden zijn 31 januari, 28 februari en de laatste is op zondag 26 april. Er wordt gezorgd vqor uitstekende en gevarieerde dansmuziek. Alle avonden beginnen om 21.00 uur. Voor meer inlichtingen kunt u terecht bij mevrouw N. Evers te Egmond- Binnen, tei. 2206-1493. BILJARTCLUB OKK Een sterke start vootr W. Groot, maar de winst ging alsnog naar R. Haazela ger, die echter voor het bonuspunt een beurt te veel had. Aan de kop van de ranglijst verandert er nog weinig, L. v. Schooten, B. Morsch en C. v. Dooren weten elkaar nog aardig bij te houden, maar er zijn er meer die aanspraak ma ken op deze eerste drie plaatsen en de kompetitie is nog lang. De uitslagen zijn: D. Nanne-J. Wiebering 3-0, P. Leering- N. Bijvoet 0-3, R. v.d. Gulik-P. Kaan dorp 0-3, j. Wiebering-Th. d. Waard 0-3, J. Komen-M. v. Zaal 3-1, V Beets-D. Pepping 2-0, L. vSchoote - G. Bolten 2-0, A. Hoogeland-G. Sn.-l 0-2, W. Groot-R. Haazelager 0-2, B. Morseh-P. Bolten 0-2, G. v. Schooten- W. Hink 0-2, J. Seignette-G. Snel 0-2. GYMNASTIEKVERENIGING DOVES HEILOO Als laatste groep streden afgelopen sa terdag de meisjes van de keurploeg om de eer van een medaille of goede cijfer lijst. Bij de oudste meisjes ging de eerste prijs naar Eefje Pieterse met een pun tentotaal van 29.15. Een tweede prijs voor Annemiek Duynmeyer met 28.15 en een derde prijs voor Barbara de Wildt met 26,95 punten. Bij de jongsten ging de eerste prijs naar Danielle Kop- pes^met 25,4 punten. Een tweede prijs kreeg Marloes Zoon en een derde prijs voor Rina Rotteveel. Allen kregen een warm applaus van de aanwezige ouders en grootouders. HEILOOER BRIDGECLUB Dinsdag 9 december ds. Klerk - Stark 63IA,2. ds. Ei- SNEEUWSPRAY VOOR 'Kerstbomen tel koop', een kreet die men deze dagefi veelvuldig zal horen van kerst boom verkopers op straat. In velé huiskamers zal ook dit jaar weer een fraai versierde kerstboom staan. In derdaad heel gezellig/maar vaak ook een bron van ellende. Zo is het ieder jaar maar afwaëhten of de kerstboom wel haar naalden zal behouden en niet na een week uitsluitend kale takken vertoont. Nu is er een handige methode om dit te voorkomen. Als u de boom, voordat u deze optuigt, met de stam in een emmer met water zet waaraan glycerine (ver krijgbaar bij de drogist) is toegevoegd, zal deze de periode van Kerst tot en met Oud en Nieuw moeiteloos doorstaan. Kerstboomversiering is ook in vele soor ten. en maten te verkrijgen. Speciale knipperverlichting, engelenhaar, glit ters, kerstballen, te veel om op te noe men. Om uw boom een origineel en bij zonder effect te geven, kunt u de takken bijvoorbeeld voorzien van een beetje sneeuwspray. Het geeft de boom een ty pisch winterse aankleding. Een schrale troost als er weer geen witte kerst is. Voor weinig geld maakt u dan van uw kerstboom een werkelijk pronkstuk. Om de kerstsfeer bij u in huis helemaal compleet te maken, kunt u ook nog zor gen voor echte dennegeur. Een bakje gevuld met water en dennenaalden op de verwarming doet uw woonkamer aeuren naar frisse dennewouden. ALCOHOL IN HET VERKEER? DAT KUN JE NIET MAKENT Met de komende feestdagen -.oor de deur, waarbij de nodige aIcGbohca"gé bruikt zullen worden, verdient de Veilig Verkeer Nederland-campagne tegen het gebruik van alcoho1 in het verkeer, ex tra aandacht. Ondanks lui feit dat nie mand graag aan zijn slechte gewoontes herinnerd wordt, is deze campagne - helaas- verre van overbodig. In 1985 bijvoorbeeld waren er maar liefst 215 dodelijke verkeersongelukken in Neder land waarbij alcohol in het spel was. Het aantal gewonden bedroeg 4700 person:n. Uit oi derzoek in Nederland en elders blijkt ertig procent van de verkeerson- gevallc aan drank vijien ie zijn. Ste riele cijfers, totda. men zelf in zijn di recte omgeving met de gevolgen van verkeersongevallen geconfronteerd wordt. Niet leuk om over na te denken maar wel een keiharde realiteit. Uit diezelfde cijfers blijkt dat vooral jonger ;n tussen 18 en 23 jaar de groot ste risicogroep vormen. Wat oerstom is wordt op deze leeftijd vaak als stoer aangemerkt: onder invloed achter het stuur kruipen. De gevolgen zijn, zoals bekend, vaak dramatisch. Terugdringen van het gebruik van alco hol in het verkeer is het belangrijkste doel van de V.V.N.-campagne. Het spreekt voor zich dat iedereen zich daar op aangesproken mag voelen, zeker met de feestdagen voor de deur. Misschien een goed idee om een duidelijke af spraak met iedereen te maken. Geen al cohol meer in het verkeer! Het zou een prima voornemen zijn voor het nieuwe jaar, want alcohol in het verkeer kan je inderdaad niet maken! Met 300 man boerenkool verorbe ren: voor de Uylenspieghels is niets onmogelijk Het boerenkoolfestijn in het parochie huis St. Maarten is geworden wat mén er van verwachtte. Of beter: het was bo ven verwachting. In een sch:,"*-^nd aangeklede zaal werden de driehonderd deelnemers ontvangen door de Uy lenspieghels. De dames van de Raadsle den met hun kleurrijke out-fit maakten het geheel tot een zeer feestelijk aah- zien. Onder leiding van culinair specia list Dirk Denekamp van de Carnavals vereniging verliep de maaltijd perfect. De bijna onvoorstelbare hoi veelheid boerenkoolstampot werd bereid door het keukentrio van bejaardenhuis de Camëréh! Gefrif Hartög; frïóiiakker dn Ineke Blinkhof. r De deelnemers brachten de>ëJharde wer kers dan ook een ovatie als blijk van waardering voor de zeer smakelijke maaltijd. Prins Tyl merkte op dat de stap naar het bejaardenhuis niet moei lijk wordt gemaakt met zulke mensen in de keuken. Dat het boeren kool festijn is uitgelopen op een groot feest is de schuld van de boeren kapel De Klinkelu- ters uit Heiloo. De negenmansformatie heeft alles uit de kast geblazen wat er in zat. Deze middag en avond bleek weer eeris waar een klein dorp groöt in té: gezelligheid. PROGRAMMA SPORTHAL d'ENTERIJ VOLLEYBAL Donderdag 18 december Oranje Wit - Krovo heren 20.00 uur ZAALVOETBAL KNVB Vrijdag 19 december Plubos - Alkm. Boys 18.45 uur B W 't Pontje - Reflex 19.25 uur MCA - Bupro Hout 20.15 uur Limmen - 13 Balcken 21.05 uur Le Pont/Kotax - WMC 21.55 uur Maandag 22 december B W 't Pontje - Duinrandersl8.45 uur TCV - VLuchtheuvel 19.25 uur Vrije Vogels - Knip in de Mare20.15 uur Midway Racing - Novitas 21.05 uur HZVV - DePova Standax 21.55 uur BEDRIJFSVOETBAL Uitslagen 13 december Bleeker Boys - G.P. Groot 1 - 4 Driessen - Motaal 5 - 2 Erkamp - vd.St. Kleverl. 5 - 8 't Achterom - Beentjes 2 - 2 Programma 20 december Commandeur - Driessen 19.00 uur Beentjes - G.P. Groot 19.50 uur 't Achterom - Motaal 20.40 uur Bleeker Boys - Erkamp 21.30 uur HANDBAL Zaterdag 20 december van 13.00 - 16.00 uur. Zondag 21 december van 15.30 - 18.00 uur. BADMINTON Zondag 21 december van 11.30 uur. i 15.3Q 1mw. Admiraal - ds. Hardeveld - v. A. chelsheim - Hoff 55: hr. Vendel 701/:, 2. Ravenzwaay 48. B. 1. ds. Rus - Tuinstra 581/:, 2. hr. Bruin - mw. Geels 571/:; 1. ds. Brink huis - Meuleman 621/:, 2. hr. Noom - Pin 56. Donderdag 11 december A. 1. hr. Bader - Koster 64,60; 2. fam. Janssen 55,00. 1. hr. Laan jr. - Rutgers 66,65; 2. hr. Beltman - Spruit 50,85. B. 1. ds. v.d. Dool - Neyens 62,10; 2. ds. de Jager - de Wilde 52,10. 1. ds. de Bruyckere - Ritchie 67,90; 2. fam. Kui per 59,60. C. 1. hr. Dijkstra - Koot 55,50; 2. ds. Damman - In 't Veld 55,00. 1. ds. Koster - Visser 57,00; 2. hr. Couzijn - Plas 55.00. D. 1. fam. v.d. Linden 61,50; 2. fam. Neefkes 52,50. 1. fam. Schoonhoven 58,50; 2. ds. v.d. Goot-Koens 56,50. Afzeggen: dinsdag mw. Admiraal, tel. 335718, donderdag dhr. Löhr, tel. 330052. CHRYSANTEN AKTIE MEERVOGELS 60 Donderdag 18 december komen de le den weer bij u langs. Helaas worden chrysanten 1 in een bak niet meer ge kweekt en kunnen wij u allen erhysan- ten 3 in één bak aanbieden. De prijs is 4,50 oer bak. De opbrengst is bestemd voor jeugdaktiviteuen. V/ij ho pen dat het zoals voorgaande jaren dankzij uw hulp weer een sukses wordt. Trimloop Zondag 28 december trimloop. Men kan inschrijven voor 4, 8 en 14 km. In schrijven vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbal aan de Boschweg. 4 en 8 km. starten om 10.30 uur, de 14 km. om 1G.35 uur. Inschrijfgeld tot 16 j&ar 1,50, 16 jaar en ouder 2,50; voor een aandenken betaald men 1 gulden meer. Jeugdhandbaltoernooi Jongens en meisjes van 6 tot en met 9 jaar mogen in de maanden januari en februari 1987 meespelen in de handbal competitie zonder lid te zijn van een vereniging. Om elke jongen of meisje in de gelegenheid te stellen kennis te ma ken met handbal is er dinsdag 23 decem ber een jeugdhandbaltoernooi in Spor thal Overdie. Er zijn 3 kategoriën: 9.30 uur: 6 tot en met 8 jaar; 12.00 uur: 9 tot en met 11 jaar; 14.30 uur: 12 tot en met 13 jaar. BASKETBAL SCHOOLJEUGD-TOERNOOI IN AKERSLOOT Aan de 7e en 8e groep van de Akersloot- se basisscholen werd op 16 december een kennismakingsles basketbal gegeven door twee Amerikaanse basketballers. Deze lessen werden door Axmeriscota basketbal, in samenwerking met de Akerslootse basisscholen georgani seerd. Hoewel deze lessen erg vermoeiend wa ren hebben jeugd en toeschouwers ge noten van dit spektakel. Om nu het geleerde eens in het echt uit te proberen wordt op maandag 29 de cember (in de kerstvakantie) een school- jeugdtournooi gehouden in sporthal De Overdie. Alle schoolgaande jeugd van Akersloot, tussen 10 en 13 jaar, mag hieraan meedoen. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 14.00 uur. De organisatie hoopt op een grote op komst, ook van de ouders, zodat spor thal De Overdie kan worden omgeto verd tot een echt groot basketbalfeest, waarvan de schooljeugd het middelpunt zal zijn. Opgave kan geschieden door het inschrijfformulier, ontvangen op de kennismakingsles, voor 19 december in te leveren bij de klasseleraar op school of voor 21 december bij Axmeriscota basketbal, tel. 02513-14643. BURGERLIJKE STAND AKERSLOOT Overleden J.A. Overpelt, 62 jaar, T. Terluin- Metselaar, oud 94 jaar, dhr. P.H.J. Cokken, oud 70 jaar. Geboren Luk", zoon van: C.G.M. van Diepen en A.A.V. Verduin. SCHAKEN IN LIMMEN De grootste klap in het Limmer schaak- gebeuren viel deze week (12e ronde) in de C-groep waar D. Kerkhof haar vanaf de start ingenomen zetel aan de top moest afstaan aan R. Denekamp. In de A-regio was de bondswedstrijd van Vredeburgs eerste team tegen Aartswoud van belang, omdat die op de eigen clubavond werd gespeeld en dus meetelt in de onderlinge competitie. Het werd een nederlaag van 5-3 voor de thuisclub van wie alleen J. Limmen won. Remises waren er voor C. v. Et- ten, A. Holtes, G. de Graaf en L. v. Hoek. Ook in de B-groep telde een bonds wedstrijd mee. Hier verloor Vredeburg (jeugd tot 16 jr.) uit van Opening '64. Het enige winstpunt van het viertal was voor N. Bult. M. Limmen klopte koplo per H. de Goede en is nu onder direct bereik gekomen, K. Aafjes en J. Snip (winst op resp. T. Al en C. Visser) klommen elk twee plaatsen en zijn in die volgorde nu 3e en 4e. Eerder in de week won Vredeburg 2 ook zijn derde bondswedstrijd waarvan VVV 5 de dupe was. Het werd 6/2-1/2 voor de Limmers van wie T. Morcus, C. Limmen, R. Bollweg, P. v. Buuren, P. v.d. Heijdt en P. Vlaar wonnen en B. Kerkhof remise maakte. Overige uitslagen: A: G. Hafkamp-R. v.d. Storm Sr 1-0; P. Natte-B. Kerkhof 0-1; P.v. Buuren- P.v.d. Heijdt 1-0; C. Limmen-P. Hes 1-0; P. Vlaar-M. Biesheuvel 1-0. B: C. Luttikhuizen-A. Duikersloot 0-lf J. de Graaf-M. Briefjes 1-0; C. Ockers-f L. Kiebert 0-1; R. Salvaggio-R. v.d; Storm 0-1; H. Levering-M. Zuurbier 1-0 (regl.); H. Mous-C. Hes 0-1. C: D. Kerkhof-P. Vessies 0-1; R. Denekamp-J. Jonker 1-0; A. Verweij- C. Smit 1-0; J. Kaandorp-s. v.d. Sande 1-0; K. Könst-T Könst 0-1 (regl.); R. Valkering-J. Tebbens 0-1; G. de Haan- R. Velseboer 1-0. SCHIETSPORTVERENIGING DE VRIJHEID De uitslagen van de competitieavond- van 10 december waren als volgt: Ere-klasse: Theo Vermolen 96 punten/ A-klasse: 1. Ruud Lehman 99 punten;! Siem Schilder 99 punten; 3. Nic Droog! 97 punten; 4. Ben Metselaar 96 punten;^ 5. Frits Zonneveld 95 punten. B-klasse: 1. C. S. Pepping 97 punten; 2.t Cor Onderwater 95 punten; Klaas Punt; 95 punten; 4. Willem Verzijlenberg 93j punten; 5. John Nuijens 92 punten. C-klasse: 1. Egbert Pepping 98 punten/ 2. Wim Erkamp 94 punten; 3. Kees Ad-! miraal 91 punten; 4. Cees Dekke? 89' punten; Jan v. Duin 89 punten. De avond werd bezocht door 20 schut-f ters. Niet slecht, maar het kan toch welf beter, gezien het ledenbestand. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 17 december: Kerstavond met medewerking van het Antonius Klein- 1 koor uit Hoorn. Aanvang 20.00 uur in het parochiehuis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 26