G. Janssen wint laatste hoofdprijs in MVH-actie Muren verven zonder spatten? Ja, dat kan zonder meer! "-O* 33n SSI Bibli- -theek e"ike 9s*n Sn "00,* W°<n°9 0) f Mi* lil-- Misselijke grap DRAAIMOLEN IN WINKELHOF 'T LOO H' <?CA/ Wju 0/7 a Qt, fOe ^öfv "o, /5ee^e 'J?e eohf e°°m, UITKIJKPOST 17 DECEMBER 1986 iiSMf Juwelier Simon Peek reikt aan mevrouw Janssen de laatste hoofdprijs van de MVH-actie uit. De laatste trekking van de Sint Nicolaas-actie heeft vrijdag 12 decem ber plaatsgehad. De hoofdprijs t.w.v. 1000 gulden was voor G. Jansen uit Heiloo, die deze uit handen van Simon Peek ontving. MVH-bonnen t.w.v. 50 gulden zijn ge wonnen door: M. A. Bellekom, Mariënstein 134, Hei loo; M. Rommel, Achterweg 36, Lim- men; B. M. Sleutel, Termeijen 130, Hei loo; S. H. Hoytink, Boekenstein 22, Heiloo; Dobber, de Hooghe Weydt 19, Heiloo; De Jong, Westerweg, Heiloo; C. Langendijk, Stationsweg 70, Heiloo; S. Lieshout, Populierenlaan 17, Krom menie; Marjo Valkering, Boswinde 43, Heiloo; T. Bolleman, Kruiskroft 24, Egmond-Binnen; J. Dekker, Simops Pauwelslaan 2, Akersloot; Riet Stoop, Haesackerlaan 19, Heiloo; J. de Boer, Holleweg 378, Heiloo; A. Winder, Hee- renweg 77, Heiloo; J. C. Raven, Boe kenstein 18, Heiloo; H. L. Hallie, Baaf- jeslaan 23, Heiloo; G. 1. Voss, Hogen- weg 173, Uitgeest; M. H. de Smalen, Kennemerstraatweg 381, Heiloo; P. J. L. v.d. Bijl, Obriglaan 44, Heiloo; Y. de Jong, Jan v. Gooyenstraat 166, Alk maar; M. Stokman, de Kloosterhof 3, Heiloo; C. Esser, de Laghe Weijdt 30, Heiloo; Keuskamp, Boswinde 34, Hei loo; F. Muus, Westerweg 358, Alk maar; Sandra Vriesman, Sch. Honds- bosschelaan 53, Heiloo; J. Admiraal, Stationsweg 96, Heiloo; B. Kaandorp, Westerweg 170, Heiloo; A. M. Schud- deboom, Zeeweg 221, Heiloo; Dorothe van Weelderen, Sch. Hondsbosschelaan 16, Heiloo; E. A. M. Bakker, Oosterzij weg 40, Heiloo; Bakker, Westerweg 350, Heiloo; P. van Amerongen, Westerweg 201, Heiloo; Kranenborg, Romplaan 20, Heiloo; M. Leenen, Westerweg 70, Heiloo; G. Tjemkes de Boer, Westerweg 191, Heiloo; Kuys, Clusiuslaan 2, Limmen; T. Admiraal, Ruiterweg 7, Castricum; R. BLoedjes, Koningsdam 29, Limmen; L. Erkamp, Frieseweg 78, Alkmaar; P. Avis, Ark laan 13, Heiloo. De 15 winnaars van een prijs van 100 gulden zijn: J. Bakker, Krijt 14, Egmond-Binnen; Miranda Olie, Kennemerstraatweg 258, Heiloo; E. Admiraal, Kerkweg21, Lim men; A. C. Blom, Bosrank 28, Heiloo; J. Keijzer, De Wieken 47, Limmen; mevr. de Jong, Trompenburg 41, Hei loo; S. Buitenkant, Fontein Verschuir- laan 6, Heiloo; P. Hoogland, Vennewa- tersweg 8, Heiloo; Spaans, Holleweg 36, Heiloo; Irene Boulonois, Boe kenstein 58, Heiloo; B. Kaandorp, Westerweg 170, Heiloo; H. J. Emens, Harrelaers 79, Heiloo; Holman, Hee- renweg 2, Heiloo; C. Beudeker, Zeeweg 331, Heiloo; C. Rijnders, Laarman straat 18, Heiloo. Viermaal werd een prijs van 200 gulden toegekend. De gelukkigen zijn: K. A. P. Lantinga, De Spanring 19, Heiloo; N. Bijvoet, 't Zevenhuizen 20, Heiloo; E. Welling, Vrieswijk 27, Heiloo; J. Oud hof, Zevenhuizerlaan 88, Heiloo. Tenslotte wonnen 2 mensen een prijs van 50 gulden: J. van Deventer, Kenne merstraatweg 638, Heiloo; v.d. Berg, Rheinvis Feithlaan 15, Alkmaar. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de N.M.B. aan de Heerenweg te Hei loo. Men wordt vriendelijk verzocht om een indentiteitsbewijs mee te brengen om eventuele problemen te voorkomen! Bij de Hema zijn weer twee winkel diefstallen gepleegd, het was een beken de van de politie. Deze week werden er maar twee fietsen gestolen. Een meisje uit Limmen stak de straat over maar zag niet een aankomende au to. Zij liep zware kneuzingen op maar kon, na een behandeling in het zieken huis, toch naar huis. Op de kruising Westerweg-Kerkakkers vond een botsing plaats tussen een bromfietser en een auto. De bromfietser had de auto geen voorrang gegeven. Op de brug van de Heilooër Zeeweg opende een man het portier van zijn au to om een hond er uit te laten, de hond liep tegen een bromfietser aan die met een gebroken rib en sleutelbeen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De inzittende van de auto is in dit geval schuldig want men mag de auto niet openen om een dier naar buiten te laten als daardoor gevaar of hinder kan ontstaan. Op de kruising Butterlaan-Heerenweg kwam een jongen onverwacht achter een vrachtauto vandaan. Hij zag een te gemoet komende auto niet. De voorruit van de auto was kapot maar de jongen had niets. Bij de Kattenberg stapte iemand uit zijn auto om een obstakel dat op de weg lag te verwijderen. Het gevolg was dat een andere auto boven op de stilstaande au to botste. Afstand houden was gebo den. Bij een aanrijding op de Middenweg in Limmen werd een personenauto aan de achterzijde beschadigd. De dader is doorgereden. Maar er was ook een me vrouw die kwam bij de politie melden dat ze een auto had aangereden. En zo hoort het. Op de Kerkelaan was een schoorsteen brand. In augustus was de schoorsteen nog geveegd, maar er zat een knik in de •schoorsteen. Hoewel men drie kwartier nodig had de brand te blussen, is alles toch nog goed afgelopen. De politie heeft een schaap weer op de poten gezet en redde zo haar leven. Bij een roodlicht controle in Limmen tussen 7.15 en 9.00 uur, werden 3 fiet sen, 2 bromfietsen en 2 auto's aange houden, bovendien was een van de bromfietsers niet verzekerd. 3 Heilooër jongens (16) hebben openlijk een auto vernield. Ze zijn aangehouden en zijn voor een nachtje ingesloten. Een snelheidscontrole op de Rijksweg te Limmen leverde 43 procesverbalen op. Op de Ewisweg in Fleiloo overkwam 7 mensen hetzelfde. Er was een uitslaande brand op de Zo merdijk te Egmond. Twee Aziatische typen belden bij een huis aan het Wielemakersland aan. Toen er niet werd open gedaan zijn ze omgelopen en braken aan de achterzijde in. Een buurman had het gezien. Er wa ren sieraden meegenomen. Op de Kennemerstraatweg is achter in een loods een radiozender uit de lucht gehaald. Wegens storing van de lucht vaartband. Het waren 3 scholieren. UNIE VAN VRIJWILLIGERS ZOEKT VRIJWILLIGERS VOOR BINGO-MIDDAGEN Al jaren verzorgt de UW in Overkerck een bingo-middag: ca. 50 bewoners van het tehuis en de omliggende huisjes ko men vrijdagmiddag om 14.00 uur in de recreatiezaal bijeen. De vrijwilligers zet ten de tafels, stoelen, kopjes en het spel klaar. Daarna halen zij bewoners, die niet alleen naar de zaal kunnen komen, van hun huis of hun kamer. Een van de vrijwilligers heeft voor de prijsjes gezorgd. Om ongeveer 14.30 uur gaat het spel be ginnen. Tussen de spelers zitten de hel pers om mensen, die wat slechter gaan zien of horen en voor wie het spel te moeilijk wordt, te helpen. Het is dan ook voor iedereen erg gezellig. Na af loop (ca. 16.30 uur) brengen we de ou deren weer terug. Door iedereen, spelers en helpers, wordt naar deze middag uitgekeken. Om te zorgen dat deze middagen door kunnen gaan, heeft de UW dringend vrijwilligers nodig. Heeft u belangstel ling of wilt u iets meer weten over dze middagen? Belt u dan naar M. Scholte (tel. 337641) of T. Eberson (tel. 336262) of op de kantooruren: maandag, woensdag en vrijag van 12.00-14.00 uur (tel. 335296). Kontakten De Unie van Vrijwilligers heeft in Hei loo veel vriendschappelijke kontakten. Ongeveer 50 vrijwilligers bezoeken re gelmatig zelfstandig wonende ouderen, ouderen in verzorgingshuizen, invaliden en anderen, die door omstandigheden eenzaam zijn. Deze mensen hebben net als iedereen behoefte aan gezelschap, een vriendelijk woord, een kleine han dreiking. Ze willen wel eens wandelen, zelf booschappen doen of een spelletje spelen. Zij kunnen deze zo gewone din gen niet alleen en de UW wil ze daar graag bij helpen. Nu steeds meer ouderen in een eigen huis blijven wonen, wordt de vraag om hulp steeds groter. Wij zoeken dan ook vrijwilligers, die een paar uur per week over hebben voor een ander. Wilt u over dit fijne werk meer weten, belt u dan naar: M. Scholte, (tel. 337641), W. Hund (tel. 330956), of op de kantoor uren maandag, woensdag en vrijdag van 12.00-14.00 uur (tel. 335296). KRANT EN TIJDSCHRIFT: INFORMATIE OVER ACTUELE ONTWIKKELINGEN De bibliotheek heeft momenteel een kleine 200 abonnementen op dag-, week- en maandbladen: de dagelijkse toevloed van landelijk- en streekgebon den dagbladpersen, de wekelijkse streekbladen en de wekelijkse tijdschrif ten, waarin journalisten iedere week in eigen kroniek de ontwikkeling melden over hun specialisatie: politiek, toneel, bedrijfsleven, sociaal-cultureel, sport enz. De veertiendaagse- en maandelijk se, op één onderwerp toegespitste, uit gaven: letterkunde, financiën, kunst, antiek, computeres, geografie, enz. Uit de wekelijkse tijdschriften welke, vooral wanneer het politiek betreft, vol gens eigen kleur te werk gaan, maakt de bibliotheek geen keuze. De bibliotheek zorgt voor het totale aanbod, de lezer kan de verschillende inzichten overwe gen en daaruit dan een eigen standpunt bepalen. De vakbladen echter behoeven een andere aanpak. Sommige worden zo specialistisch dat welhaast een docto raal examen vereist is om te snappen waarover het gaat. Voor de afgesloten abonnementen geldt evenwel: de alge mene belangstelling, zeker in een open bare bibliotheek. Eens in de twee jaar wordt dan ook het snoeimes gehan teerd. Te specialistisch geworden vak bladen worden opgezegd. Om die reden zijn de volgende bladen opgezegd: A.G. Report, Databus, Huismuziek, De nieu we taalgids. Aangeschaft: MSX Info: een blad, dat zich richt op de beginnende gebruiker van de M.S.X. mikro-computer. In begrijpelijke taal geschreven. Muziek en dans: hierin wordt aandacht besteed aan de combi natie van muziek en ballet/dans/opera. Veel aandacht voor opleidingen, heden daagse muziek en componisten. Financieel Dagblad: hiermee proberen we in de behoefte van economisch en fi nancieel nieuws te voorzien. Ouderen: een blad vol informatie en mededelingen voor ouderen, plus ge dichten en verhalen merendeels geschre ven door ouderen. Mededeling: Burda Carina stopt met het uitgeven van dit blad in de Neder landse vertaling. De Duitse vertaling blijft in de bibliotheek aanwezig. Al deze ongeveer 200 uitgaven liggen gratis ter inzage voor inwoners van Hei loo, in de leeshoeken in de openbare bi bliotheek. Oude nummers worden uit geleend aan de lezers van de biblio theek. Carla van de bibliotheek KERSTMIS 1986, FEEST VAN BEZINNING En weer naderen we hoe dan ook Kerstmis, velen met vreugde, anderen met ergernis. Zij die deze speciale lichtdagen waarderen zullen ze overvloedig met kaarsen markeren! Die mensen staan werkelijk stil, in gedachten verzonken en denken aan de eerste kreten, die hebben weerklonken, zo lang geleden, in een lichtende nacht en vredige stal innerlijke vrede kent geen onderscheid, die is overal! Voor ons werd dat Kind groot, wonderbaarlijk in Zijn doen, streef dan naar Zijn maatstaven, schenk liefde en verzoen! Met Kerstmis kan ieder een antwoord vinden en geven, mensenlievend en waardevol voor zijn medemens te leven! Vier 't feest gepast, vergeet vooral de eenzamen niet, voor hen vaak wel te donkere dagen en Kerst is geen feest van verdriet! En als die éne, o zo heldere ster zal stralen, zal juist dat hemelse licht, de goede sfeer vertalen! Voor ons allemaal is Hij met Zijn boodschap een eind op weggegaan! Laat dus uw wijsheid prevaleren, om Kerst te blijven vieren en de aarde te laten bestaan! De meesten onder u zullen zelf wel eens de verfkwast ter hand genomen hebben om in uw huis, of het plafond te witten, of een wand in een modische kleur te verven. De keuze uit de soorten muur verven is enorm. Wat ze echter allemaal gemeen hebben is, dat ze spatten. Hoe vaak gebeurt het niet dat u een gespik keld kleed (weliswaar in de kleur) hebt, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling. Veel verffabrikanten hebben zich de hersens gepijnigd om voor dit probleem een oplossing te vinden, bijvoorbeeld door een compacte verf te maken. Sikkens is hier nu aardig in geslaagd. We zagen bij Decorette Ursem aan de Heerenweg hoe dit in z'n werk gaat. Het moet iedere doe-het-zelver aanspreken, zo eenvoudig is het, doos open, roller over pasta halen en verven maar. In Rolvast, zoals dit nieuwe produkt is genoemd, zijn vier kleuren. De verf is verpakt in een platte doos, waar 2,5 liter in zit, genoeg voor zo'n 20 a 25 m2. Het heeft een boterachtige struktuur, die aan dat geklieder met wat water een eind maakt. Het dekt meestal in één keer en is aan te brengen met een kort- harige vachtroller. Voor de hoekjes en randjes kunt u een kwastje gebruiken. De vierkleuren zijn beige, blauw, grijs en gebroken wit, allen uiteraard in pasteltinten. U hoeft maar één keer met de Flexa Rolvast over de muur plafond te gaan en klaar, doos dicht, meubilair op z'n plaats en klaar is de klus, ëen enorme tijdsbeparing en je behoudt je goede humeur erbij en dat is heel wat waard. Marja Hop - Vredenoord Op klaarlichte dag heeft men een aange klede pop op de rails gelegd. Voor de machinist is zoiets verschrikkelijk, de schrik roept veel emoties op. Het is toch al een moeilijk traject voor treinmachi nisten. Mochten er mensen zijn die iets gezien hebben, laten deze zich s.v.p. melden bij de politie. Het gebeurt ook nogal eens dat, door wat voor reden dan ook, de spoorbo men dicht blijven. Dit heeft vaak heel vervelende gevolgen. Sommige automo bilisten gaan dan toch over de spoor baan, met alle risico's van dien. BIBLIOTHEKEN GESLOTEN De bibliotheken aan het Malevoort en aan de Kennemerstraatweg zijn op de woensdag 24 en 31 december 's middags vanaf 15.30 uur gesloten. Op zaterdag 27 december is er in het geheel geen uit lening in verband met de feestdagen. Ja hoor, hij staat er weer, de draaimo len, op het plein voor de Hema. Dit is voor de kleintjes, een jaarlijks terugke rend feest. Even een kaartje halen bij een van de winkeliers van 't Loo en draaien maar. INGEZONDEN Shell helpt niet meer in Plan Oost Nagenoeg alle automobilisten in plan Oost kennen wel het benzinestation De Loet gelegen aan de Van de Feen de Lil- leweg in plan Oost. Service vlak naast de deur wordt hier al jaren gegeven door de vaste bemanning van dit stati on, Jan Piet Krul en Dirk Smit. De vaste klanten hebben het ondertus sen allemaal wel vernomen: het servi cestation wordt met ingang van 1 janua ri gesloten! De Shell stoot het verkoop punt af en haalt pompen en tanks weg. Het personeel wordt in Alkmaar te werkgesteld. We kunnen dus aannemen dat er op dit punt niet meer een servi cestation zal worden gevestigd. Helaas wordt een en ander wel wat laat bekend. Het voeren van acties om het servicestation te behouden zal dus nu wel geen succes meer hebben. We zullen het missen, het praatje aan de pomp tij dens het tanken en het even tussendoor verhelpen van een kleine reparatie. Jammer, Jan Piet en Dirk, op 31 de cember valt het doek, een periode wordt afgesloten. Dank voor jullie jarenlange persoonlijke inzet en service-verleniiïg. Misschien nog éénmaal tot ziens voor het tanken van de laatste liters benzine of diesel, en voor het laatste praatje aan de pomp. Ad van Kamp J r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6