Verenigingsagenda Sport en spet ogend* Akersloot De Cgmonden De Hanswijkertjes brengen tweemaal 'Moorse Markies' AKERSLOOT 3 f Schooljeugd in ban van volleybal Verenigingsgebouw annex sporthal in Akersloot een stap dichterbij profiteer nu nog tot 20 maart van de winterschilder premie van f 50,- per dag george tervoort schilders heiloo tel. 335707 Handtekeningen tegen Kruisgebouw (XicVoi voor: naadloze wandafwerking ruimtewerkende spiegels stijlvol schilderwerk Sportzaal Overdie moet waarschijn lijk gesloopt worden wanneer een nieuw verenigingsgebouw annex sporthal gebouwd wordt. De Hanswijkertjes hebben veel tijd gestoken in het instuderen van hun nieuwste productie. UITKIJKPOST 28 JANUARI 1987 IEN DALES SPREEKT BIJ DE PVDA-HEILOO Het Tweede Kamerlid Ien Dales zal op dinsdag 3 februari komen spreken over 'Maatschappelijke gevolgen van de ver grijzing'. Ien Dales was hoofd van de afdeling Vormingswerk, direkteur van kerk en wereld en studeerde andragogi sche wetenschappen aan de universiteit van Amsterdam. Verder was zij hoofd van de gemeentelijke Sociale Dienst in Rotterdam en werd zij in 1981 staatsse cretaris van Sociale Zaken in het tweede kabinet Van Agt. Na september 1982 werd ze lid van de Tweede Kamer. Het groeiend aantal ouderen in ons land, de verhoging van de gemiddelde leeftijd, de toename van de groep ver vroegd gepensioneerden, veranderingen in de gezondheidszorg met daarnaast de grote werkeloosheid, stellen de samenle ving voor velerlei problemen. Het bestuur van de PvdA-afdeling dacht er goed aan te doen dit onderwerp eens te doen belichten door een deskundige als mevrouw Dales en nodigt iedereen, die daarvoor belangstelling heeft, uit deze avond in het Open Huis bij te wonen. De avond begint om 20.00 uur. Er is ge legenheid tot het stellen van vragen. D66 BLIJFT PLEITEN VOOR OPENBAARHEID RAPPORT GEMEENTEHUIS Zolang als er in de Uitkijkpost gepubli ceerd is over de plannen van de gemeen te Heiloo om een nieuw gemeentehuis te bouwen, zolang zijn er ook artikelen van D66. Deze politieke partij, die bij de vorig jaar gehouden verkiezingen haar raadszetel in Heiloo verloor, volgt de ontwikkelingen op de voet. Bijvoor beeld vroeg D66 inzage in het rapport van het Bouwcentrum te Rotterdam, waarin onder andere de bouw van een nieuw gemeentehuis in het gemeente bosje tussen Heerenweg en Breedelaan werd genoemd. Het college van burgemeester en wet houders van Heiloo weigerden D66 in zage te geven. Volgens hen zou open baarmaking het maken van (nieuwe) plannen belemmeren en mogelijk belan gen schaden. D66 heeft naar aanleiding van deze weigering een bezwaarschrift ingediend. Op 20 januari werd dit be zwaarschrift mondeling toegelicht. De afdeling Heiloo-Limmen van D66 heeft bij die gelegenheid het belang van openbaarheid van bestuur nog eens be nadrukt. Een uitgangspunt, waarvoor D66 zich al jaren sterk maakt, getuige de Nota Openbaarheid, die in 1982 werd gepresenteerd. Er is in ons land ook een Wet Openbaarheid van Be stuur, die er vanuit gaat dat burgers kennis moeten kunnen nemen van gege vens, die het (gemeente)bestuur bekend zijn, zodat het beleid zo nodig beïn vloed kan worden. Inspraak van bur gers moet berrusten op kennis van za ken. D66 beroept zich op deze wet. De nieuwbouw van een gemeentehuis in Heiloo is een politieke zaak. Vooral po litieke partijen, zoals D66, moeten op de hoogte van de feiten zijn om zich een oordeel te kunnen vormen. Het college van Heiloo wil het rapport geheimhouden. Dat mag in principe, maar dan moet dat goed gemotiveerd worden. In Nederland is immers open baarheid de regel en geheimhouding de uitzondering. De motivatie van het col lege is dat publicatie van het rapport mogelijk de belangen Van derden en/of de gemeente kan schaden. D66 accep teert dit niet: de opdracht aan het Bouwcentrum had een nogal oriënte rend karakter. D66 blijft bij haar eis om het rapport openbaar te maken. Het college zal uiterlijk op 31 januari over het bezwaarschrift van D66 beslissen. Thema-ochtenden Federatieve Vrouwenraad Donderdagen 12 en 19 februari: thema-ochtenden voor vrouwen over het zelf in vullen van het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting in het Open Huis van 9.15-11.30 uur. Een medewerker van het belastingkantoor te Alkmaar zal het in vullen stap voor stap toelichten. Voor inlichtingen en opgave: T. van der Steen (334020), E. Schouten (334526) of R. de Groot (330894). Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 6 februari: klaverjassen in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Entree voor leden 2,00, niet-leden betalen 3,00. Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde Heiloo Dinsdag 10 februari: klankbeeld met 'overvloei-dia's' door W.N. Grimme uit Lis- se over Wales (doel van voorjaarsreis) in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noor dergeeststraat, aanvang 20.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 2 februari: dia-avond over Rome, verzorgd door pastor Harte, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Maandag 16 februari: tegels beschilderen o.l.v. A. Ruigrok uit Tuitjehorn. Kosten 5,00 per persoon. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Voor inlichtingen: A. Morshuis (332136) of L. Zoon (331097). NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFD. HEILOO Veel leden kwamen naar de jaarlijkse le denvergadering. Mevr. J.C. Nieuwen- huis-Bieman, presidente van onze vere niging, heette allen welkom. Secretares se Mevr. N. Dekker-Aalmers behandel de op een vlotte wijze het jaarverslag. Mevr. Becker-Beets bracht namens de kaskommissie verslag uit en mevr. Van der Ploeg-Schramm nam het financiële overzicht nog even door. In de bestuursverkiezing nam de secre taresse na 3 jaar afscheid. Ze werd door de presidente hartelijk toegesproken. Voor haar vele werk en grote inzet voor de vereniging werd haar een kado aan geboden. Mevr. Dekker zei in haar dan kwoord, dat ze het werken in het bestuur met veel plezier had gedaan. De als kandidaat gestelde mevr. W. de Man-Hornstra werd met algemen stem men in het bestuur gekozen. Mevr. T.E. Bakker-v.d. Sluys werd herkozen. Met woorden van dank werd afscheid genomen van cursusleidster mevr. G. Jansen-v.d. Poel, die als blijk van waar dering voor haar werk een platenbon aangeboden kreeg. Mevr. J. Vrugt- Bartling zal de opengevallen plaats innemen. Na dit officiële gedeelte sprak de presi dente een welkomswoord aan Corrie Langereis, die deze avond het gezamen lijke volksdansen zou leiden. Er werd enthousiast gedanst. Met de zanggroep van Pridini, die met veel succes enkele volksliedjes ten gehore bracht, kwam de pauze. Daarna trad de zanggroep nog een keer op en aan het eind van de avond verraste ons de volksdansgroep De Wisselpas met een serie leuke dan sen. Met een spontaan applaus kwam er een eind aan deze zeer geslaagde avond. KATHOLIEK VROUWENGILDE Op woensdag 14 januari kwam notaris Van Wijk uit Heiloo spreken voor het Katholiek Vrouwengilde over zijn werk. Een notaris, aldus de heer Van Wijk, is iemand die aktes opmaakt en bewaart over het verdelen van nalatenschap, vennootschap, huwelijkse voorwaar den, boedelscheiding, verkopen van huis en/of land, enz., die mensen vast willen leggen. Bij elke overdracht of of ficiële afspraak is een notaris nodig. Notarissen onderling hebben een band met elkaar en geven gegevens door als er om gevraagd wordt, bijvoorbeeld bij een verhuizing. Een notaris kan zich ook niet zomaar vestigen. Na afloop van de lezing werd er volop van de gele genheid gebruik gemaakt om vragen te stellen. NIEUWS VAN TINTORETTO Op de laatst gehouden jaarvergadering van Tintoretto werden de volgende be stuurders gekozen: Voorzitster: Mevrouw N. Tjaden, Trompenburg 37. Secretaris: A. Zoon, Oosterzijweg 4. Als penningmeester werd herkozen J. Dijkstra, Tethart Haagstraat 24, Alkmaar. Als gewone bestuursleden: mevrouw C. Al-de Win ter, Vrieswijk 5; M. Bood, Kerkelaan 28; mevrouw E.G. Oudejans, Westein de 34, De Rijp. De heer Postma blijft deel uitmaken van het bestuur als ge woon lid (Stationsweg 62). Mevrouw T. Draaisma trad af als bestuurslid. De heer C.N. Troostheide is afgetreden als secretaris en maakt geen deel meer uit van het bestuur. Een en ander geschied de in het kader van een 'verjonging' van het bestuur. INSTUIF BIJ PRIDINI Op vrijdag 30 januari organiseert volks dansvereniging Pridini een instuif. Iede reen is welkom. De kinderen beginnen om 19.00 uur en dansen tot 20.15 uur. Veel kinderen nemen hun ouders mee, ook mogen ze vriendjes en vrien dinnetjes meenemen. Vanaf 20.30 uur dansen de volwassenen. De instuif wordt gehouden in de aula van basisschool De Nieuwe Hoeve in Boekenstein. Entree: leden 2,50, niet- leden 5,00. Kinderen en hun ouders betalen geen entree. Nadere inlichtin gen: Ineke Schomaker, tel. 072-336959. Effect organiseert op woensdagmiddag 11 februari opnieuw voor alle Heilooër basisscholen het jaarlijkse scholenvol- SOCIETEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO De twee eerste activiteiten in 1987 mo gen als bijzonder geslaagd beschouwd worden. De nieuwjaarsbijeenkomst werd goed bezocht en het was zeer ge zellig. De avond werd met een rondje bingo afgesloten, waarbij velen een leuk prijsje wonnen. De lezing over 'gezond bewegen' door de heer Kemperman was zeer leerzaam. Na een algemene inleiding, toegelicht met geprojecteerde voorbeelden van houdingen en bewegingen, werd de avond afgesloten met enige volksdans jes. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFD. HEILOO In het kader van de landelijke kreativi- teitswedstrijden van de N.V.v.H. heeft ons lid Nel de Vries-Ero een derde prijs gewonnen met het onderwerp 'compo neren'. Zij schreef het lied, dat op de grote Landelijke Jubileumdag zal wor den gezongen. Op dinsdag 20 januari waren veel geïn teresseerde dames (en heren) naar de zaal van de gereformeerde kerk geko men om de reisimpressies over China van Keetie van 't Veer te zien en te be luisteren. Zij heeft twee grote rondrei zen door dit fascinerende land gemaakt en vertelde aan de hand van zelfge maakte dia's over haar ervaringen. Veel indruk maakten de Chinese Muur en een bezoek aan de Verboden Stad. Na de pauze kwam Tibet op het scherm. Een bezoek aan de hoogvlakte van Lasa met zijn prachtige kloosters en het zo merpaleis van de Dalai Lama leverende schitterende plaatjes op. Uit de beelden die Keetie had geselecteerd, werd duide lijk, dat zij een open oog heeft gehad voor het eigene van het volk. Door de ongedwongen en natuurlijke wijze waarop zij erover vertelde, bleef zij tot het einde toe het gehoor boeien. NIEUWS VAN DE KMTP In het jaarverslag van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde afdeling Heiloo blijkt duidelijk Hoe ac tief de vereniging is. Vele bijeen komsten, maar ook cursussen, ten toonstellingen, de schoolbroei- wedstrijd, de tuinkeuringen en excur sies, werden in 1986 gehouden. Dat op die manier de belangstelling voor de vereniging op peil blijft, hoeft niemand te verwonderen. In '86 was er zelfs een lichte groei naar in totaal 614 leden. Ook in 1987 gaat de KMTP onvermin derd voort met het organiseren van al lerlei activiteiten. Zo is er in eind mei/begin juni een voorjaarsreis naar Wales (Groot-Britannië), waar bergen, tuinen, bossen en grotten bezocht zullen worden. Men kan hierover inlichtingen inwinnen bij C. Kamer, Heerenweg 108 te Heiloo (tel. 333523). Aanmelden voor deelname kan vanaf 9 februari va naf 9.00 bij de heer Kamer. Ook voor het resterende excursieprogramma kan men bij hem terecht. Vaste prik bij de dit jaar 25 jaar bestaande afdeling zijn de cursussen bloemschikken. Er worden weer een beginners- en een gevorderdencursus ge houden (start op respectievelijk 18 en 25 februari). Tevens komt er een studie groep bloemschikken, eerste avond op 11 februari. Voor de drie genoemde ac tiviteiten kan men zich vanaf heden op geven bij de heer Kamer op het hiervoor vermelde adres. Voor het begin van de Akerslootse raadsvergadering overhandigde de heer Tjeertes vorige week 793 handtekenin gen aan burgemeester Schoof. De hand tekeningen waren gezet om te proteste ren tegen de geplande bouw van het Interkruis-gebouw nabij Strammer- zoom. Men vindt het een te druk en ge vaarlijk punt, dat bovendien te ver uit het hart van het dorp ligt. Burgemeester Schoof vond het persoonlijk jammer dat de actie van start is gegaan zonder dat de initiatiefnemers eerst terdege in formatie hebben ingewonnen. Ook we thouder Terluin (CDA) was het niet met de actie eens. Er was naar zijn mening voldoende bekendheid aan gegeven, ter wijl zowel de Kruisvereniging als de ge meenteraad met de gekozen plek in stemden. Daar de besluiten al genomen zijn, zal de handtekeningenactie weinig kunnen uithalen. Computers De basisscholen in Akersloot krijgen de beschikking over computers. Daartoe nam de raad vorige week een besluit. Na de toezegging van wethouder Terluin dat er na verloop van tijd een evaluatie zal plaatsvinden, waarbij ook een mo gelijke uitbreiding van het aantal com puters besproken wordt, stemde de vol tallige raad met de aanschaf in. Contingent Burgemeester Schoof meldde de raad vorige week dat voor 1987 een bouw- contingent van 20 woningen is verkre gen. Dit aantal is voldoende om het plan Zuid I af te wikkelen. Er zullen met name ook woningen voor ouderen worden gebouwd. De eerste burger van Akersloot was 'content' met het verkre gen contingent. Kanker-onderzoek Op initiatief van het college is in 1986 in Akersloot een onderzoek gedaan naar het voorkomen van kanker. Dit naar aanleiding van geruchten als zou het aantal kanker-gevallen in Akersloot ho ger zijn dan elders in den lande door het gebruik van landbouwgif en de invloed van de Hoogovens. Uit het onderzoek is daarvan niets gebleken. Het aantal kanker-gevallen in Akersloot bleek zelfs lager dan het landelijk gemiddelde. We thouder Terluin lichtte een en ander toe. Hij zei ook dat aan het onderzoek uit voorzichtigheidsoverwegingen geen ruchtbaarheid was gegeven. Toptennis in De Dors Zondag 1 februari: derde competitiedag van de interdistrictscompetitie in tenni- scentrum De Dors. Aanvang wedstrijden 13.30 uur. Gratis entree voor toeschouwers. Programma: Marquette-Popeye Gold Star en Heerhugowaard-Dekker Tennis. Uitslagen eerste twee speeldagen: Marquette-Heerhugowaard 2-10, Popeye Gold Star-Dekker Tennis 3-9, Alkmaar-Bakkum 7-5, Joy Mozaiek-Zandvoort 8-4. HSV tennisl Donderdag 29 januari: algemene ledenvergadering in de HSV-voetbalkantine, aanvang 20.15 uur. leybaltoernooi in sporthal Het Venne- water. Dat volleybal zeer populair is on der schooljeugd blijkt uit het feit dat ook dit jaar weer 400 kinderen aan het toernooi zullen deelnemen. De leeftijd van de scholieren varieert van 9 tot 12 jaar. Het volleybal-fanatisme van de schooljeugd is ook nu weer bijzonder groot: op de meeste scholen wordt on der leiding van de leerkrachten reeds stevig getraind. Volleybal staat bekend als een moeilijke sport, omdat aan de techniek behoorlij ke eisen worden gesteld. Voor deze scholenmiddag zijn de regels voor de jeugd enigszins aangepast. Gezien de grote inzet en het enthousiasme van de kinderen voor het spel is het beslist erg leuk om de schooljeugd eens aan het volleybalwerk te zien in de sporthal. De leerlingen van 11 en 12 jaar spelen hun wedstrijden van 13.30 tot 15.15 uur en de 9- en 10-jarigen doen dit van 15.15 tot 17.30 uur. Technische Dienst De gemeenten Limmen en Akersloot gaan vanaf februari meer samenwerken op technisch gebied. Er is een gemeen schappelijke technische dienst. Wat be treft weg- en waterbouw is Akersloot de hoofdzetel, de woningbouw is in Lim men gezeteld. AKERSLOOTSE VROUWEN AKTIEF Cursus 'Vrouw en politiek' De werkgroep Akerslootse Vrouwen Aktief organiseert op de vrijdagochten den 13, 20 en 27 februari en 13 en 20 maart de cursus 'Vrouw en politiek'. Hoe werkt nu een gemeente, wat doet het college van burgemeester en wet houders, de raad, de commissies. Waar moet je met klachten naar toe, maar ook: wat is politiek, hoe werken de par tijen. Deze cursus wordt gegeven rond om de provinciale staten verkiezingen omdat juist dan de kranten, radio en t.v. bol staan van de politiek. De cursus wordt gegeven in de biblio theek en begint om 9.00 uur 's morgens tot 11.30 uur. Voor kinderopvang kan worden gezorgd. De eigen bijdrage voor deze cursus bedraagt ƒ5,- per ochtend, inclusief cursusmateriaal en kinderop vang. U kunt zich opgeven bij: Reina Smit, Lange Dresch 48, tel. 11298, of bij Coby Schagen, Mendelssohnstraat 33, tel. 14957. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 29 januari Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal, Foresters 18.00-22.00 Vrijdag 30 januari Programma zaalvoetbal: Depova Standax-Knip in de Mare 3D 18.45 W. Oss/De Krocht-De Teddy's Hfd D 19.35 Crawford 2-De Klok 2 Res Hfd Afd 20.25 Hzv De Viersprong-MCA Hfd 21.15 Heiloo'80-RWH La Strada 3B 22.05 Zaterdag 31 januari Zaalvoetbal diverse clubs 09.00-18.00 Basketbal Flashing Heiloo 18.00-22.00 Zondag 1 februari Zaalvoetbal 09.00-10.00 Handbal diverse clubs 10.00-16.00 Zaalhockey KNHB 16.00-18.30 Zaalvoetbal Foresters 19.00-23.00 Maandag 2 februari Volleybal Effect 17.30-23.00 HSV-obligatiehouders opgelet Houders van obligaties, betreffende de HSV-lening 1978, kunnen indien hun obligatie eindigt met het nummer 5 zich in verbinding stellen met de penning meester van HSV dhr. P. Stokman, Hoekstuk 59, Heiloo, aangezien deze obligaties zijn uitgeloot. Een ieder wordt verzocht eerst een telefonische af spraak te maken via 072-331639. Sport- en speldag Voor de hele familie Traditiegetrouw zal door HSV aan staande zondag weer de trimloop of ook wel de snertloop worden gehouden. Een loop waar het gehele gezin aan kan deel nemen omdat er diverse afstanden zijn. Men kan zich in laten schrijven voor 3, 6 en 9 km tussen 10.00 en 10.45 uur in het clubhuis van HSV op het sportpark aan de Bayershofweg. In de vele daar aanwezige kleedkamers kan men zich ook omkleden en na afloop douchen. In de kantine van het clubhuis staat dan voor iedere deelnemer een heerlijke kop snert te wachten. De routes van de trim loop gaan door het recreatiepark; van zelfsprekend blijven daarbij de deelne mers op de paden. Het inschrijfgeld be draagt 2,50. Wilt u er een compleet dagje van ma ken, dan kan er 's middags in dezelfde kantine aan diverse kaartspelen worden deelgenomen. Kortom, een compleet dagje, u aangeboden door de Heilooër Sport Vereniging. Vraag aan vrienden, buren en kennissen of ze ook met u meegaan. Des te meer deelnemers des te gezelliger. Het enige wat deze dag kan dwarszitten, is als het voetbal zondag weer doorgaat, want dan kunnen de trimloop en het kaarten niet doorgaan. Houdt dus goed de krant of de sportbe richten op de kabel-tv in de gaten. SCHAATSVIERDAAGSE OP IJSBAAN DE MEENT Volgende week wordt op de Alkmaarse kunstijsbaan De Meent de jaarlijkse schaatsvierdaagse verreden. Het is daar bij de bedoeling dat de deelnemers tus sen maandag 2 en zondag 8 februari viermaal een bepaalde afstand schaat sen. De deelnemers kunnen kiezen uit zes af standen: 2 km (5 ronden), 4 km (10 ron den), 8 km (20 ronden), 10 km (25 ron den), 20 km (50 ronden) en 40 km (100 ronden). Het inschrijfgeld bedraagt voor jeugd tot en met 17 jaar 8,00, voor ouderen 14,00 en voor houders van een sport- paspoort 6,00. De openingstijden van De Meent zijn: Maandag 10.00-17.00 Dinsdag 10.00-1700 en 19.45-22.00 Woensdag 10.00-21.15 en 21.30-22.30 Donderdag 10.00-17.00 en 19.45-22.00 Vrijdag 10.00-21.30 Zaterdag 13.30-17.00 Zondag 09.45-17.00 De bouw van een verenigingsgebouw annex sporthal houdt de gemoederen in Akersloot al geruime tijd bezig. De be hoefte aan een betere accommodatie, waarbij het aspect van een ontmoetings ruimte in het midden van het dorp zeker een rol speelt, staat vast. Nu moeten bij voorbeeld sportverenigingen uitwijken naar sporthal d'Enterij in Limmen om hun 'thuiswedstrijden' te spelen. De vier raadsfracties en het college staan wat dat betreft op een lijn. Echter, tijdens de raadsvergadering van vorige week donderdag werd er toch uit voerig gediscussieerd. Dat gebeurde BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Ondertrouwd P.J.M. Verduin en M.T. Nijman. Geboren Lucien Christian, zoon van P.A.M. Hoogenbosch en Y.A. de Vries. Jaco bus Hermanus Maria, zoon van A.J.M. Veldhuis en: P.M. Leijen. MEERVOGELS HANDBAL Dames De enige wedstrijd in de derde divisie, waarbij men van een derby kan spre ken, werd in het voordeel van Meervo- gels beslist (11-8). Een belangrijk deel van dit succes was te danken aan Marga Poland die zesmaal wist te scoren. Beide teams hadden de verdediging in de eerste helft goed gesloten. Ruststand 4-3. Meervogels gaf De Zeeuw van C.S.V. persoonlijke dekking, waardoor de aanval van C.S.V. verlamd was. Ma rie Jose Hollenberg vierde haar rentree met twee gave treffers. Een uitstekend herstel van Meervogels na de blunders van vorige week tegen Tornado. Heren Het door blessures geteisterde heren team heeft het kampioenskandidaat 1J- mond toch lastig gemaakt. Het ontbrak Meervogels aan voldoende overtuiging, durf en fantasie in de aanval. Na rust ging het beter maar ook de uitstekend keepende Ardrie Krom kon niet verhin deren dat de winst naar IJmond ging (10-14). naar aanleiding van het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied rondom de sportzaal Overdie aan de Rembrandtsingel. Dat is volgens het college de beste plaats om een vereni gingsgebouw annex sporthal te bouwen. Een ambtelijke werkgroep en de raad scommissie delen die mening. Het ge noemde voorbereidingsbesluit is nodig om in de toekomst een bouwvergunning te kunnen verlenen. Een plan van handbalvereniging Meer vogels '60, om een sporthal nabij haar velden in eigen beheer te bouwen, was de belangrijkste reden dat er uitgebreid werd gediscussieerd. CDA, PvdA en VLA betreurden dat de vereniging pas zo laat het plan had ingediend. De heer Fransen (VLA) vond het te laat om er nog wat mee te doen. De heren Kuyper (PvdA) en Ruijter (CDA) vroegen het college het plan te betrekken in de ver gadering van de sportraad op 12 februa ri. (Deze vergadering is openbaar en zal geheel gewijd zijn aan de bouw van een nieuwe sporthal). De VVD-fractie was bij monde van de heer Westers tegen het nemen van een voorbereidingsbesluit: „We moeten op nieuw om de tafel gaan zitten en ons niet laten opjagen door 1,5 ton subsidie van de provincie". Wethouder Veldt (VLA) voelde daar niet zoveel voor: „Er is de afgelopen jaren al voldoende overleg gevoerd". Ook burgemeester Schoof wilde verdere vertraging voor komen. „Er is nu kans op de realisering van het gebouw, later wellicht niet". Een belangrijk knelpunt was voorts de afbraak van de huidige sportzaal Over die wanneer een nieuwe sporthal ge bouwd gaat worden. VVD en PvdA toonden zich tegenstanders, mede uit het oogpunt van het vernietigen van ka pitaal. Door het college werd de af braak toch enigszins losgekoppeld, daarover zal later definitief besloten worden. Na een korte schorsing van de vergade ring, waarin de fracties gelegenheid hadden om het voorstel nog eens te overwegen werd er gestemd. Alleen de VVD-fractie was tegen. Met het nemen van het voorbereidingsbesluit is de bouw van een verenigingsgebouw annex sporthal weer een stapje dichterbij gekomen. Tennisclub Hogedijk Zaterdag 31 januari: wintertennis in de Valkeyhal te Limmen. Aanvang van de eerste wedstrijden om 20.15 uur. Bij verhindering/voor inlichtingen bellen met Piet Pieterse, tel. 072-330834. De Hanswijkertjes, bestaande uit 40 jongelui in de leeftijd van 7 t/m 15 jaar, spelen De Moorse Markies op zaterdag 31 januari en zondag 1 februari in het Dorpshuis te Egmond aan den Hoef. Dit jaar hebben de Hanswijkertjes een nieuwe regisseur, Ben Gerits, en een nieuwe repetitor, Jan Maarten Koeman, zodat het zowel voor hen als voor de kinderen een geheel nieuwe produktie wordt. Zij hebben er in ieder geval heel hard aan gewerkt om deze musical tot een succesvolle produktie te maken. Een korte inhoud van de musical: Het eerste bedrijf speelt zich af op een Spaans dorpspleintje, waar de schoen poetsertjes zeer druk bezig zijn met hun werk, totdat de Quardia Civil komt, want er zijn schilderijen gestolen. Alles wijst erop, dat de verdachte zich in hun stadje ophoudt. Het tweede bedrijf speelt zich af in een zigeunerkamp, waar een waarzegster de toekomst voor spelt. Iedereen wacht op Carmensita, want zij is degene die bij de Markies aan het spioneren is. En tot slot wordt een bezoek gebracht aan de eetzaal van de markies, waar ook de zigeuners komen. Om nu te weten, wie de schilderijen gestolen heeft, kunt u de produktie gaan bekijken bij de première op zater dagavond 31 januari, aanvang 20.00 uur, en de zondagmatinée op 1 februari, aanvang 14.00 uur. Toegangskaarten kunnen besteld worden op tel. 02206-1523 of dagelijks aan de zaal, tussen 16.00 en 17.00 uur. De muziek van de musical wordt verzorgd door een orkestje van 6 man, de choreografie is in handen van Joke v.d. Haak en de kle ding van de kinderen werd ontworpen door de dames Verwayen en Thijssen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4