D66 en de 'zaak-Gemeentehuis' Scheel autofauteuils vaak beter dan uw eigen stoel Dubbeloptreden van Germane en Wizzard bij Buk Buk AKERSLOOT Samenwerking volksuniversiteit en ouderenwerk Cursus 'Samen bevallen' Agenda Akershot Verenigingsagenda Bronzen beeld voor mevrouw Pesman HAYOUN METHODE GENEEST ACNÉ GERARD HEYSTEE VERTELT MEESTERVERTELLERS NA UITKIJKPOST 18 FEBRUARI 1987 Een blik in Boon's Speciaalzaak, de jongste aanwinst van winkelcentrum 't Hoekstuk, waar de heer Blom de scepter zwaait. De Stichting Volksuniversiteit Alk maar e.o. (afd. Heiloo) en de Stich ting Ouderenwerk Heiloo willen vanaf heden samenwerken bij de or ganisatie van sommige van hun ak- tiviteiten. Daartoe hebben zij een werkgroep gevormd, een Culturele Commissie, bestaande uit de dames Bertram, Van Wiechen en Drees en de heren Van der Hulst, Van der Wal en Zeeman. Opzet van deze Culturele Commissie is het organi seren van (eenmalige) culturele akti- viteiten overdag, die voor iedereen toegankelijk zijn. Voor het eerste gedeelte van ons programma blijven we in onze eigen omgeving. Deze is ons tenslotte het meest vertrouwd en kennen we het beste. Westfries Donderdag 5 maart van 14.00 tot 16.00 uur: lezing over het Westfries, door onze bekende plaatsgenoot dhr. J.A. Pannekeet. Donderdag 12 maart van 14.00 tot 16.30 uur: Mevr. J. Vos geeft een demonstratie in het aankleden van poppen in Westfriese klederdracht. Mevr. A. Geel toont haar beurzen en andere werkstukken en demon streert hoe zij deze maakt volgens Oudhollandse traditie (breien met kralen). Donderdag 9 april van 14.00 tot 16.30 uur: De geschiedenis van de Egmondse Abdij en de Egmonden. Dhr. Lute van de Vereniging Oud Heiloo vertelt over de historie van onze regio en vertoont daarbij dia's. In het vervolg op deze bijeen komst zal er op een nader tijdstip een bezoek gebracht worden aan de Abdij van Egmond zelf, alwaar Abt G. Mathijsen een uitvoerige rond leiding zal verzorgen. Alle genoemde lezingen worden ge houden in 't Trefpunt, Westerweg 294. De entree bedraagt telkens 3,50. Onderzocht wordt de mogelijkheid een lezing over en een bezoek te or ganiseren aan het Noordhollands Symphonie Orkest (repetities over dag) te Haarlem. Indien u nadere informatie wilt of blijvend op de hoogte gehouden wilt worden van onze aktiviteiten, vraag dan toezending van het pro gramma. Ons adres: Culturele Commissie, p/a Stichting Ouderen werk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo (tel. 331297). HEILOO 5V Ledenvergadering Op 11 februari hield de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen haar jaar lijkse ledenvergadering in de zaal van de gereformeerde kerk. Een groot aantal leden woonde de vergadering bij, die heel gezellig en ontspannen verliep. Op passende wijze werd afscheid geno men van eèn aantal zeer verdienstelijke leden, enkele anderen namen het vaan del van hun voorgangsters in de vrijge komen plaatsen over. Door het bestuur werd het plan geïni tieerd, om het mogelijk te maken een briefwisseling met vrouwen in het bui tenland aan te gaan. Men hoopt zo een interessante uitwisseling van ervaringen van vrouwen uit verschillende landen te bereiken. Mevrouw C.G. Stikkel-Sigling -erelid en oud-presidente- bedankte tot slot van deze 25ste ledenvergadering het bestuur voor het vele werk, dat het met grote voortvarendheid verricht, en uitte haar waardering door een prachtige zilveren driearmige kandelaar te overhandigen. De huidige presidente, mevrouw D. Zuydgeest-Winkler eindigde met woor den van dank voor de goede samenwer king. AGENDA OPEN HUIS Donderdag 19 februari N.v.v.H. cursus 10.00- Fed. vrouwenraad cursus 09.00- Yoga 13.30- H.O.V. operettever. rep. 20.00- Sjoelclub Heiloo 20.00 H.B.C. bridged. Heiloo 20.00- Boerhave Engelse les 19.00 Vrijag 20 februari Plattel.vr. volksdansen 09.00 S.K.W.O. volksdansen 11.00- N.V.V.H. damesbridge 09.30- Plattel, vr. volksd. 14.00- S.K.W.O. yoga v. oud. 13.30 Begel. orkest v. NH rep. 20.00- Janet Hage Jazzdance 19.30- Zaterdag 21 februari Alkm. big band rep. 15.30 Zondag 22 februari Kindernevendienst NHK 10.00 Maandag 23 februari N.v.v.H. gym 10.30- N.v.v.H. zang 13.30- N.v.v.H. pottebakken 4. 13.30- Pridini volksdansen 16.00 Platlel.vr. zang 14.00- Yoga 13.30- Sans Atout bridge 20.00- N1VON aquarellen 1. 20.00 Falkland toneel rep. 20.00 E.H.K. klaverjassen 20.00- Stng. Rozenkruisers 20.00- Yoga 19.30- Dinsdag 24 februari DOVES gym 09.00- NIVON Aquarellen beg.7 09.15- Janet Hage Conditietr. 10.00- U.V.V. 09.30- Nieuw Leven Zangver.rep. 20.00- NIVON boekbinden 8 20.00- Oppositie schaken jr sr 19.00- H.B.C. bridged. Heiloo 20.00- H.A.F. fotocl. Heiloo 20.15- Woensdag 25 februari DOVES gym 10.30- NIVON tekencursus 8 09.30- Sans Atout damesbridge 13.00- Prov.raden R.P.F. S.G.P.20.00- NIVON kalligrafie Gev.ll 20.00- Falkland toneel rep. 20.00- Libertysquaredance 19.30- Rotaryclub Heiloo 19.00- UCYL yoga 19.15- 12.00 11.30 15.30 23.00 22.00 23.00 21.00 10.30 12.00 11.30 15.30 16.30 22.00 21.30 -17.30 1-11.00 ■11.30 •15.30 15.30 18.00 •15.30 15.30 ■23.00 22.00 23.00 22.00 22.00 21.30 12.00 11.15 11.00 15.00 22.00 22.00 23.00 23.00 22.15 11.30 11.30 16.00 23.00 22.00 23.00 22.30 21.00 21.15 In het laatste half jaar heeft de afdeling Heiloo van D66 zich via de Uitkijkpost diverse keren geuit over de gang van zaken rond het gemeentehuis. Zoals bekend heeft de gemeenteraad van Heiloo zich uitgesproken voor een verbetering van de huisvesting van 'onze' ambtenaren. Zeer veel rumoer ontstond er na de bekend making van het plan om in een deel van het Gemeentebosje tussen Heerenweg en Breedelaan een gloednieuw gemeentehuis neer te zetten. Dat plan was voor D66 de aanleiding om in actie te komen. Ook al was men niet meer in de raad vertegen woordigd, men wilde de plaatselijke politiek niet loslaten. Een stukje voorgeschiedenis. Tijdens de begrotingsbehandeling voor 1986 (in het najaar van '85) werd 'door de woord voerders van de toen nog zes fracties in de raad aangedrongen op een verbete ring van de huisvesting van de Heilooër ambtenaren. Kort daarna werd er dan ook een krediet beschikbaar gesteld om nader onderzoek te verrichten. Dat on derzoek was aanvankelijk toebedacht aan de Vereniging van Nederlandse Ge meenten; later werd alsnog gekozen voor het Bouwcentrum Rotterdam. Het Bouwcentrum produceerde een rap port, hetgeen rond de gemeentelijke verkiezingen (maart '86) aan het college werd aangeboden. Het college besprak het rapport met de fractievoorzitters van de in maart nieuw gekozen raad. Daaruit was D66 verdwenen en dus had de partij geen inzage in het rapport. Openbaarheid Toen echter de conclusies van het rap port onder andere in de Uitkijkpost werden bekendgemaakt, besloot de werkgroep Gemeentelijke Politiek van D66 niet stil te blijven toezien. Op grond van de wet Openbaarheid van Bestuur (WOB) vroeg men om inzage in het rapport van het Bouwcentrum. De WOB verplicht de overheid om eén ver zoek om informatie door een burger in te willigen. Echter, de overheid kan in een aantal gevallen weigeren een bepaald rapport (of een ander 'intern' stuk) in de open baarheid te brengen. Bijvoorbeeld wan neer het belang van de gemeente of dat van derden daarmee schade wordt ge daan. In het geval van het rapport van het Bouwcentrum is het college van Hei loo van mening dat het belang van de gemeente in het geding is en dus niet tot openbaarmaking van het rapport kan worden overgegaan. Aan deze weigering is een lange proce dure voorafgegaan. In september werd het verzoek ingediend en na nogmaals schrijven ontving D66 op 20 november 1986 de eerste officiële weigering. Op 1 december werd door de afdeling een be zwaarschrift hiertegen ingediend. Na ruim zeven weken, op 20 januari, volg de een hoorzitting, waar D66 de bezwa ren tegen de weigering mondeling kon toelichten. Voor het verkrijgen van het rapport maakte dat weinig uit: een week later liet het college weten bij haar wei gering te blijven. Raad van Staten Voor D66 blijft na deze procedure op gemeentelijk niveau niets anders over dan naar de Raad van Staten te stappen. Die kan via een uitspraak het oordeel van het college van Heiloo bevestigen dan wel het verzoek van D66 honore ren. Een nadeel echter is dat de behan deling van een bezwaarschrift bij de Raad van Staten in het ongunstige geval jaren kan duren. Daarom is gelijktijdig een verzoek inge diend bij de voorzitter van de Raad van Staten. Deze kan binnen zes weken een voorlopige voorziening geven, zodat er niet teveel tijd verloren gaat voor de aanvrager. Spreekt de voorzitter zich uit ten gunste van de gemeente, dan zal als nog de langdurige weg via de Raad van Staten afgewacht moeten worden. Nota D66 Dat D66 zich zo inzet om bepaalde stuk ken in de openbaarheid te krijgen, is ze ker niet van de laatste tijd. Al in mei 1982 werd de 'Nota Openbaarheid' van de D66-afdeling Heiloo-Limmen gepu bliceerd, waarin ook op de WOB, de (toenmalige) situatie in Heiloo en de wensen van de partij wordt ingegaan. Daarnaast zijn er ook opmerkingen en suggesties over de wijze waarop de ge meente voorlichting zou moeten bedrij ven en hoe (meer) inspraak voor de bur gers gerealiseerd zou kunnen worden. Tijdens de begrotingsbehandelingen in de raadsperioden '82-'86 is het D66-raadslid Ali Schuurman regelmatig hierop teruggekomen. Wie meer over de hiervoor kort ge schetste gang van zaken wil weten of wie de 'Nota Openbaarheid' wil lezen, kan contact opnemen met Ali Schuur man, Vrieswijk 135, 1852 VH Heiloo, tel. 072-335443. Zoals de naam al aangeeft is het uit gangspunt dat de zwangere en haar partner zich samen voorbereiden op het baren van hun kind. De voorbereiding is erop, gericht, dat de partner een on- dersteunende en stimulerende rol heeft tijdens de bevalling. Naast het samen voorbereiden is het op bouwen van kennis een belangrijk uit gangspunt. Een goede begeleiding geeft de mogelijkheid om de opeenvolgende ontwikkelingen en de zwangerschap te begrijpen. Kennis over wat er bij de be valling gebeurt c.q. kan gebeuren neemt in veel gevallen de angst voor het onbe kende weg. Het derde uitgangspunt dat de cursus kenmerkt is de gezamenlijke lichamelij ke voorbereiding. Het goed leren ont spannen, het vertrouwd raken met ademvariaties voor de verschillende fa sen van de ontsluiting, én het uitprobe ren van verschillende barenshoudingen met bijbehorende uitdrijvingstechniek zijn daarin belangrijke aspekten. Voor verdere informatie: Elise Zonneveld-Kemper, Bosvaren 6, 1852 XL Heiloo, (tel. 072-337378). THEATER DE BEUN Donderdag 19 t/m 25 februari. Filmliga Heiloo, dagelijks, 20.15 uur. Meervogels Handbal Zondag 22 februari: wedstrijden vanaf 11.30 uur in sporthal d'Enterij te Lim- men. 12.15 uur: Dames senioren 1-Onze Gezellen; 13.30 uur: Heren senioren 1-KIC; 14.45 uur: Dames junioren 1-Tornado. Federatieve Vrouwenraad Donderdag 19 februari: thema-ochtend voor vrouwen over het zelf invullen van het aangiftebiljet voor de inkomstenbe lasting in het Open Huis van 9.15-11.30 uur. Vanwege de grote belangstelling is besloten twee extra ochtenden over het invullen van het aangiftebiljet te hou den. Die zijn op de dinsdagen 24 febru ari en 3 maart, van 9.15-11.30 uur in het Open Huis. Er is nog ruimte voor een beperkt aantal aanmeldingen. Inlichtin gen en aanmeldingen bij: T. van der Steen (334020), E. Schouten (334526) of R. de Groot (330894). Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 19 februari: viering van het 40-jarig jubileum in de zaal van de Ge- ref. Kerk, aanvang 19.30 uur. Woensdag 25 februari: per fiets naar het politieburo in Egmond aan Zee. Vertrek 9.15 uur vanaf garage Bleeker aan de Westerweg. Kosten 1,00 p.p. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 18 februari: show van hand- gebreide truien, aangeboden door De Breiknip uit 't Loo. Tevens verloting van eigen inbreng. Aanvang 20.00 uur in 't Trefpunt. Bridge in 't Oosthonk Vrijdag 20 februari: bridge in 't Oost- honk, aanvang 20.00 uur. Toegang le den 2,00, niet-leden ƒ3,00. Opgeven donderdag tussen 19.00-21.00 uur bij de fam. Van Gans, tel. 332119. WAO-AAW Belangenvereniging Maandag 23 februari: algemene leden vergadering, aanvang 10.00 uur in 't Trefpunt. Het is van belang dat zoveel mogelijk leden aanwezig zijn! Provinciale vergadering RPF Woensdag 25 februari: openbare pro vinciale^ vergadering van de RPF in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Spre kers zijn E. Schuurman (lid Eerste Ka mer) en G.P.A. Beukenta (lijsttrekker RPF-GPV-SGP). CDA ZET ZICH IN VOOR PROVINCIALE STATEN Vorige week woensdag heeft het CDA een verkiezingsmanifestatie voor de ko mende statenverkiezingen gehouden. Het betrof de gemeenten Egmond, Castricum, Bergen, Heiloo, Limmen en Schoorl. Met bussen trok men rond en kreeg men de gelegenheid, op diverse plaatsen, vragen te stellen, 's Avonds was er in ca fé restaurant 'Speeltuin de Egmonden' een bijeenkomst waar de lijsttrekker, de heer W.F. van Gelder, en staatssecreta ris drs. E. Heerma het woord voerden. Vooraf werd een videofilm vertoond waarin globaal werd aangegeven wat het werk is van de Provinciale Staten zoals: bejaardenzorg, ziekenzorg, werk- projekten (bedrijfseconomische advie zen) een betere scholing van de werkelo zen, b.v. een vak leren waar het be drijfsleven behoefte aan heeft, zoals computerkunde. Maar ook de recreatie valt onder de zorg van de Provinciale Staten zoals b.v. Spaarnwoude. Het huisvuil scheiden, het opruimen van gif belten enz. enz. In Noord-Holland zijn 79 leden verdeeld over de politieke partijen. De heer van Gelder vertelde dat de pro vincie Noord-Holland 150 jaar bestaat. De bakermat lag in de omgeving van Egmond, het graafschap Holland, daar uit ontstond Holland. „Het CDA dringt aan op spoed bij de gemeentelijke herindeling, de onzeker heid is niet goed", aldus van Gelder. Ook zal het CDA zich inzetten voor de aanleg van een tweede Coentunnel. „Wij zullen blij zijn als die aangelegd wordt, met het motief ben ik niet blij", zei van Gelder. Het Provinciale ouderenbeleid is een moeilijke en emotionele materie. Het is helemaal niet zo, zoals de PvdA sugge reert, dat ouderen terug moeten naar hun kinderen, dat is nonsens. Geen ver andering zonder een goed alternatief. Het moet óok mogelijk gemaakt wor den, ouderen langer in hun eigen huis te laten wonen. Iets wat uit de eigen partij bij sommigen op tegenstand stuitte. Want, op deze manier komen er geen woningen meer vrij voor jongere, grote re gezinnen en stagneert de doorstro ming. Liever zag het CDA dat er extra aanleunwoningen worden gebouwd, bo ven het bestaande woningcontingent. De heer Heerma wees erop dat niet al leen naar de woningbouw gekeken moet worden, maar dat ook de stadsvernieu wing van het grootste belang is. „Er is 5 millard uit getrokken voor dorp en stadsvernieuwing. In Amsterdam, hoe wel nog niet klaar, is het al duidelijk te zien. Men gelooft erin evenals in de re novatie van bestaande woningen". Ook constateerde Heerma dat de groot ste woningnood voorbij was, maar dat tijdig op de vergrijzing van Nederland moet worden ingespeeld. Waren er tot nu toe 17 op de 100 ouder dan 65, het duurt niet lang meer en dan zijn er 25 op de 100 ouder dan 65 jaar. Voor dit pro bleem zal 100 miljoen nodig zijn. Na afloop kon het publiek vragen stel len, iets waar royaal gebruik van werd gemaakt. Dül DRIE REDENEN OM OP 18 MAART D66 TE STEMMEN Over één maand is het weer zover. Dan kunt u als burger weer uw stem uitbren gen. Op 18 maart kiest u voor een nieuw bestuur van onze provincie Noord- Holland. Misschien merkt u weinig van dat bestuur in Haarlem. Toch heeft de provincie grote invloed op het milieube leid, voorzieningen voor ouderen en de gezondheidszorg. Hetzelfde geldt bij voorbeeld voor de woningvoorziening en de ruimtelijke órdening. D66 heeft op al die gebieden frisse ideeën, die wij graag vóór u, maar ook mèt u, willen uitvoeren. Een stem op D66 staat dan ook voor vernieuwing in de provinciale politiek. De tweede reden om te stemmen is dat de gekozen statenleden zelf weer een nieuwe Eerste Kamer gaan samenstel len. Op 18 maart krijgt Nederland dus de kans om het huidige kabinet ook in Den Haag kritisch te laten beoordelen. D66 wil en kan ook daar een belangrijke rol spelen. Maar alléén met uw stem. Wij hadden het over drie redenen. De derde is de noodzakelijke vernieuwing van de politiek. De meeste mensen zijn moe -zo niet ziek- van het politieke ge doe. Den Haag staat ver van de alle daagse werkelijkheid. Denkt u maar eens aan het museumbeleid van minister Brinkman. De provinciale politiek gaat bijna hele maal langs de burger heen. En ook op gemeentelijk niveau staat het bestuur niet te trappelen om de burgerij te infor meren of inspraak te geven. De gang van zaken rond het nieuwe gemeente huis van Heiloo spreekt boekdelen. De politiek moet veranderen en dichter bij de kiezers komen. D66 wil dat. Bijvoorbeeld door het in voeren van een referendum. En door het afschaffen van bureaucratie. D66 wil de zaken regelen, daar waar ze thuis horen: bij de burgers die het aangaat. Daarom is uw stem op D66 meteen ook een stem voor een andere politiek. Tennisclub Hogedijk Zondag 22 februari: Schulpentoernooi in de sporthal van Egmond aan Zee voor de oudere Hogedijk-jeugd. Wie 's ochtends tennist, mag 's middags gratis zwemmen, wie 's middags tennist kan 's ochtends een duik nemen. De aan vangstijden zijn 9.30, 10.00, 13.00 en 13.30 uur. Expositie in De Kapberg Tot en met 1 maart kan men in Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef, de expositie 'Egmonders' be kijken. Zaterdag en zondag kan men tussen 13.30 en 17.00 uur terecht. Dealer voor Noord-Hol land-Noord OFF. DEALER AUTOFAUTEUILS MIDDELBEEK BV Rijksweg 51 - Limmen Tel. 02205-1445 U hebt de auto gekozen die bij u past. Waarin u dus ook het prettigst zit. Maar toch! Zelfs in de meest doordachte, meest geavanceerde automobielen blij ven de stoelen een compromis. De er- gnonomen op de ontwikkelingsafdelin gen van de automobielfabrieken kun nen immers niet anders dan uitgaan van het gemiddelde postuur en het gemid delde gewicht van bestuurders en passa giers. Door de toepassing van vernufti ge verstelmogelijkheden in afstand t.o.v. het stuur, in hoogte en zithoek, kunnen zij alleen maar hopen het ieder een, klein of groot, tenger of fors, naar de zin te maken. Daardoor is de zitting in de meeste ge vallen te kort en vindt u weinig of geen steun voor uw bovenbenen. Daardoor is de rugleuning vaak te vlak en hebt u niet voldoende zijdelingse steun. Daardoor geeft de kromming van het rugvlak, als die er al is, in negen van de tien gevallen niet de juiste steun aan uw onderrug, uw nieren en uw schouderbladen. Tij dens en na korte ritten zult u daar wei nig van merken. Maar wat is tegen woordig nog een korte rit met al die files. Een Scheel autofauteuil is het tegen overgestelde van een optelsom van com promissen. Elke Scheel fauteuil wordt letterlijk aangepast aan het individuele postuur van de bestuurder of bestuur ster. En aan zijn of haar specifieke wen sen. Elke Scheel fauteuil Wordt in de lengte, zowel als in de breedte, de diepte en de hoogte aangepast aan uw lichaam. Maar ook -en niet in de laatste plaats met uw eventuele rugproblemen. Zelf kunt u bepalen welk van de drie model len hoofdsteunen u wenst. En of u be hoefte hebt aan het als extra leverbare, variabele Scheel lendesteunsysteem of aan in hoogte verstelbare armsteunen. De fauteuils zijn bovendien al dan niet verwarmd leverbaar. De autofauteuil is er met diverse bekledingen en in vele kleuren. Niemand is hetzelfde gebouwd, heeft dezelfde wensen. Daarom is ook geen énkele Scheel autofauteuil hetzelfde. Een Scheel autofauteuil past u als een maatkostuum. VOLKSMUZIEKSCHOOL Overmorgen, vrijdag 20 februari om half acht 's avonds, kunt u komen luisteren naar het basiskoor. Het basis koor, dat onder leiding staat van Cas Himmelreich, wordt gevormd door leer lingen van alle basisscholen in Heiloo. Dit kinderkoor streeft vergroting van het lied-repertoire na. Regelmatig zijn leerkrachten van de basisscholen aan wezig om eveneens kennis te maken met nieuwe kinderliederen. Hoewel dit koor niet van de muziekschool is, repeteert het wel wekelijks in ons gebouw. (Don derdag om kwart over vier -er kunnen nog nieuwe zangers en zangeressen bij!) Samen met het koor zit ook in het pro gramma een groepje beginnend samen spel. Na een jaar instrumentaal onder wijs mag een leerling hieraan deelne men. U zult kunnen horen, dat de resul taten van hun arbeid doen vermoeden, dat ze al veel langer les hebben. Zondagmiddag om één uur organiseert de muziekschool een koffieconcert. Dit concert staat in het teken van clóse- harmony en barbershop-singing. De be kende groep The Barbers uit Bergen en de eveneens van radio bekende La Belle Etoile uit Utrecht verzorgen het pro gramma. The Barbers is een mannenkwartet, dat medio 1983 min of meer bij toeval werd opgericht om een feestje op te luisteren. Naast de barbershop-songs brengen zij ook bewerkingen van Ierse volksliedjes en eigentijdse arrangementen. La Belle Etoile bestaat uit dames. Zij al len studeren aan het Utrechts conserva torium. Het repertoire bestaat voorna melijk uit moderne popsongs, die ze zelf arrangeren in close-harmony stijl. Al met al de moeite waard om zondag naar de muziekschool te komen. De toe gangsprijs bedraagt 3,50 (kinderen tot 12 jaar betalen 2,50. De zaal is open om 12.30 uur. FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO 'Vrouw en recht' De Federatieve Vrouwenraad Heiloo organiseert binnenkort de cursus 'vrouw en recht'. Deze cursus heeft als doel vrouwen aan de hand van juridi sche begrippen inzicht te geven in juridi sche situaties en nieuwe ontwikkelingen op dit gebied. Zodat vrouwen weerbaar der worden wanneer zij hiermee te ma ken hebben. Bijvoorbeeld als zij er al leen voor komen te staan of in een ar beidssituatie. De cursus omvat vijf bijeenkomsten van elk 2Vi uur. Voor kinderopvang kan worden gezorgd. De 5 bijeenkomsten worden gehouden in het Open Huis op de volgende donderdagochtenden: 12, 19 en 26 maart, 2 en 9 april. Aan vangstijd 9.15 uur. Voor meer informatie en opgave kunt u kontakt opnemen met: Renée de Groot tel. 330894, Tineke van der Steen, tel. 334080 of Els Schouten tel. 334526. Hardrock uit de regio: ondanks enkele wisselingen qua bezetting gaat Germane energiek door op de ingeslagen weg. De Rolling Stones-dag bij jongerencen trum Buk Buk is een groot succes ge worden. Bijna 500 bezoekers uit het he le land, als ook een groepje buitenlan ders (Belgen, Duitsers en Engelsen), maakten er samen een feest van. Het af sluitende optreden van Memphis was daarbij een hoogtepunt, evenals de ver koop van platen en de vertoning van ve le uren video-opnamen. De spectaculaire dag wordt zaterdag ge volgd door een hardrock-avond bij Buk Buk. Twee formaties, Germane en Wiz zard, beklimmen de bühne van het Bru- nogebouw aan de Pastoor van Muijen- weg 12 te Heiloo. De aanvang van het dubbeloptreden is 22.00 uur; de toe gangsprijzen bedragen vijf gulden voor leden en ejp-ers en zeven gulden voor anderen. Mevrouw Pesman (links) ontvangt voor haar werkzaamheden voor de Vorige week dinsdag ontving mevrouw Pesman-van der Tak een bronzen beeld je met bijbehorende oorkonde voor haar 25 jarige medewerking aan de ver koop van kinderpostzegels. Het beeldje is beschikbaar gesteld door het Ned. Comité voor kinderpostzegels in samen werking met de Stichting voor het kind te Amsterdam. Mevrouw Pesman heeft zich niet alleen 25 jaar lang ingezet voor de verkoop het bronzen beeldje met oorkonde verkoop van Kinderpostzegels. van de kinderpostzegels in Heiloo, maar tevens is zij oprichtster van het plaatse lijk comité. Voordien -vanaf 1939 (met een korte onderbreking in de oorlogsjaren)- ver leende zij haar diensten aan de comité's van Koedijk en Beemster. Ruim 40 jaar heeft zij zich dus voor de kinderen van Nederland ingezet. Tevens kan worden medegedeeld, dat de verkoop van de kinderpostzegels dit jaar 20.622,15 heeft opgebracht, bij na 500,- meer dan in 1985. Dit is mede te danken aan de grote inzet van allen die aan de aktie hebben meegedaan. HEILOOER AMATEUR FOTOCLUB Onderwaterfotografie was het onder werp op de clubavond op dinsdag 10 fe bruari in het Open Huis. Uitgenodigd was de heer Charles van de Wint. Dat dit geen slechte keus was, bleek al gauw. Voordat werd overgegaan tot het verto nen van dia's, legde de heer Van de Wint uit, wat er al zo komt kijken bij de onderwater-fotografie. Op heldere en geestige wijze werd uit de doeken gedaan welke de fotografische problemen zijn van het water. Daarbij is het gebruik van flitslicht onvermijde lijk. Het is duidelijk, dat het verkrijgen van goed belichte en scherpe dia's veel vak manschap en doorzettingsvermogen vereist. Dat de heer Van de Wint het vak beheerst, bleek uit de werkelijk fan tastische dia's van het leven onder wa ter, die hij vervolgens vertoonde. Deze boeiende avond werd met een welver diend applaus besloten. De heer Edouand Hayoun is de ontdek ker van deze methode. Met deze metho de is acné echt te genezen. Het is een in tensieve behandeling met natuurlijke produkten, gebaseerd op zeer oude re cepten uit Egypte. Deze produkten moeten dagelijks gebruikt worden naast een zuiverend dieet. Wordt dit een aan tal maanden consequent gedaan dan ge neest de acné definitief, daarna kan men weer langzaam overschakelen naar een normaal eetpatroon. Een methode die reeds duizenden mensen van hun acné-probleem heeft afgeholpen. Het is niet goedkoop, maar de kosten worden echt dubbel en dwars terugver diend met het resultaat. Wij prijzen ons gelukkig deze methode en de preparaten van Hayoun in onze schoonheidssalon te mogen toepassen. Voor meer infor matie kunt u terecht bij schoonheidssa lon Margreet (tel. 331380). COMMISSIE WELZIJN AKERSLOOT VERGADERT Morgenavond (donderdag 19 februari) vergadert in het gemeentehuis van Akersloot de Commissie Welzijn. Deze openbare vergadering begint om 19.00 uur. Op de agenda staan onder andere de subsidieaanvragen voor badminton en volleybal voor ouderen, het subsidie verzoek van de Stichting AVAK en een toelichting op het rapport over de haal baarheid van de aanleg van een centrale antenne-inrichting in Akersloot. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren Lenny, dochter van K. Jongeneel en M. van Eekelen. OPERETTEVERENIGING AKERSLOOT-UITGEEST Op de zaterdagen 28 februari en 7 maart, geeft de operettevereniging een uitvoering van 'Victoria und ihr Husar', die zal plaatsvinden in café de Vriend schap aan de Kerklaan in Akersloot. Daar de zaal in het midden is opge hoogd kan iedereen nu alles goed zien. Volgend jaar speelt deze vereniging de operette 'Zigeuner Liebe'. Zijn er nog dames en heren die mee willen doen, we kunnen ze goed gebruiken. Komt u eens kijken op de repetitie, op dinsdaga vond. Inlichtingen en kaartverkoop bij: Mevr. Rcijmerink, Wagnerlaan 43, Akersloot, tel. 13452. Op zaterdag 21 februari om 20.15 uur zal in de dorpskerk van Akersloot de ac teur Gerard Heystee optreden met zijn literaire one-man-show 'Meestervertel lers naverteld'. Gerard Heystee werd in 1921 te Hel mond geboren. In 1945 verhuisde hij naar Amsterdam, waar hij als acteur al snel carrière maakte. Gerard Heystee kreeg grote bekendheid bij radio en tele visie en werkte onder andere mee aan ruim 85 afleveringen van Pipo de Clown als de chinees Liang. Met Lex Goudsmit speelde hij in de musical Anatevka. Van 1970 tot 1983 hield Gerard Heystee zich hoofdzakelijk bezig met de pedagogi sche kant van het theater. Hij vestigde zich te Maastricht en doceerde drama aan de Toneelacademie. Sinds 1982 treedt Gerard Heystee regel matig op met het beroemde danspaar Alexandra Radius en Han Ebbelaar. In dit programma, waaraan ook de pia niste Regina Albrink meewerkt, vervult hij de rol van verteller/presentator (gisteravond nog in theater De Beun in Eleiloo!). Daarnaast verzorgt hij voor drachtavonden, waaronder 'Meester vertellers naverteld'. Het programma bevat verhalen van Godfried Bomans, Edgar Allen Poe en Anton Tsjechow en balladen en gedich ten, die omspeeld worden door eigen cello-improvisaties. Toegangsprijs: 8,50; voor CJP en 65+ 7,50. Telefonische inlichtingen: 02513-12598 of 13221.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 6