V'l Fanfare showband TKH: bij nieuwe uniformen passen nieuwe instrumenten KAPSALON VAN EIKEREN WORDT VITU-KAPPERS Metms voer 55p TR Kunststof kozijnen show drie dagen in Limmen Sport en spet ogende Verenigingsagenda DEMOCRATEN De grote vaste ploeg van vrijwilli gers, die in de wintermaanden 'hun Trias-kantine een metamorfose lie ten ondergaan. UITKIJKPOST 25 FEBRUARI 1987 GROTE KAKTUSSHOW BIJ INTRATUIN WIELINGA Liefhebbers van kaktussen kunnen zich van 25 februari tot 11 maart uitleven bij Intratuin Wielinga. In die periode is een gedeelte van de plantenkas ontruimd en staat er een keur van kaktussen en vet- planten in ongeveer 150 soorten en vormen. Alhoewel het nu geen bloeitijd is staat er toch een grote kleurenpracht. De rots-, bol-, schijf- en paalkaktussen zijn erin verschillende kleuren en tinten, maar vooral de Japanse geënte kaktus sen staan er in schitterende felle kleuren. Het is een unieke gelegenheid voor een ieder die van kaktussen houdt om te zien wat er te koop is, maar ook vooral hoe ze kunnen worden, want er staat ook een sortiment kaktussen van tien tallen jaren oud. De kaktus is een plant die geschikt is voor plaatsen waar ka merplanten het te zonnig of te warm of te droog vinden. Vooral met de komst van de warme lucht en zonlicht, is de lucht in de huis kamers erg droog geworden. Dit is dan ook een uitstekend klimaat voor de kak tus. Ook voor personen die weinig tijd hebben (of ervoor over hebben) om ge wone planten te verzorgen biedt de kak tus een prima oplossing, want ze kun nen met weinig water toe. Bij Intratuin Wielinga kunt u alle infor matie krijgen en kiezen uit een reeks van "scherpe" aanbiedingen. «eiloo De Federatieve Vrouwenraad Heiloo organiseert op 12, 19, 16 maart en 2, 9 april de cursus 'vrouw en recht'. Deze cursus heeft als doel vrouwen aan de hand van juridische begrippen inzicht te geven in juridische zaken en nieuwe ont wikkelingen op dit gebied. In overleg met de deelneemsters wordt het pro gramma vastgesteld. De cursus vindt plaats in het Open Huis van 9.15-11.30 uur. Opgave is nog mogelijk bij Renée de Groot (tel. 330894), Tineke van der Steen (tel. 334020) en Els Schouten (tel 334526). Dochter Mary Roelenveld van kapsalon Van Eikeren draagt de zaak over aan An net Wijnker, de bedrijfsleider van VITU-kappers. OVER DRIE WEKEN KUNT U VOOR ANDERE POLITIEK KIEZEN! Op 18 maart kiest u een nieuw bestuur voor onze provincie. Met een stem op de kandidaten van D66 krijgt u als bur ger een zo groot mogelijke invloed op dat bestuur. Dat is maar goed ook, want wat door Provinciale Staten wordt besloten gaat ons allen direct aan. De provincie heeft bijvoorbeeld een belang rijke stem op het gebied van milieu en ruimtelijke ordening. Ook als het gaat om voorzieningen voor ouderen en ge zondheidszorg bepaalt Haarlem in grote mate het beleid. Stemmen dus, als wij u een goede raad mogen geven. D66 wil dat u meer betrokken bent bij de besluiten die de provincie neemt. Zo is D66 uitgesproken voorstander van het referendum. Door een dergelijke volksstemming houdt de burger het laatste woord wat betreft belangrijke besluiten, die hem of haar aangaan. En rekent u er maar op dat het provinciaal bestuur rekening zal gaan houden met de mening van de burgerij. Dat is ook wat D66 wil! U een zo groot mogelijke invloed geven op de besluitvorming. Zo'n referendum komt er beslist als D66 sterk is in de politiek. Daarvoor hebben we ook uw stem nodig! Een ander voorstel van D66 is verder gaande decentralisatie. Het Rijk zal ta ken - èn het daarvoor benodigd geld - naar provincie en gemeenten moeten overdragen. De Haagse bureaucratie kan dan verder worden teruggedrongen. Het bestuur, dat het dichtst bij de bur ger staat, wordt sterker. En beter toe gankelijk voor die burger: voor u dus. Met uw stem op lijst 4 van Democraten 66 kan het! Nadere'inlichtingen? Bel dan het D66-secretariaat in Heiloo: 072-335443. Politiek forum D66 organiseert op 11 maart een avond met vertegenwoordigers van de vier gro te partijen, zodat u uw politieke verte genwoordiger vooraf aan de tand kunt voelen. Volgende week leest u er meer over. Zet het wel vast in uw agenda: Open Huis, 20.15 uur. Provinciale verkiezingen Op 18 maart worden er Provinciale Sta tenverkiezingen gehouden. Het CDA Heiloo organiseert i.v.m. deze Staten verkiezingen op 3 maart een verkie zingsbijeenkomst in de kleine zaal van de Gereformeerde kerk aan de Noorder geeststraat. De verkiezingsbijeenkomst belooft een interessante avond te wor den omdat twee sprekers op die avond onderwerpen in hun inleidingen naar voren brengen, die sterk in de be langstelling van onze gemeenschap staan. Als eerste spreker zal mevrouw A.L. Verhoog-Bokma de raakvlakken van de gemeentes met de Provinciale Staten toelichten, o.a. volkshuisvesting, be jaardenzorg en het hangijzer ontwikke ling in de agrarische sector. Als tweede spreker op die avond hebben wij het 2e kamerlid Mr. Gualtherie van Weezei uitgenodigd, die in de 2e kamerfractie 'Criminaliteit' en alles wat daarmee sa menhangt in zijn portefeuille heeft. Uiteraard is er volop gelegenheid vragen te stellen en in discussie te gaan met de sprekers. Aanvang van de verkiezings bijeenkomst is 20.00 uur. Voor de leden van het CDA Heiloo gaat c-r een korte vergadering aan vooraf, die om 19.30 uur begint, waarin een aantal bestuurlij ke zaken aan de orde worden gesteld. Uw stem op 18 maart op het CDA uitge bracht is van grote waarde omdat u in direct daarmee ook het CDA in de le kamer sterk maakt. Stem CDA op 18 maart. Stabiliteit in besturen is waar borg voor stabiliteit in beleid. De familie van Eikeren gaat van een wel verdiende rust genieten, de heer van Eikeren heeft 52 jaar het kappersvak uitgeoefend. Mevr. van Eikeren 12 jaar en de dochter 20 jaar. Allen hebben het met veel plezier gedaan maar een nieu we generatie kappers kondigt zich aan, Piet Vilten en Wil Tuyn openen in het pand van van Eikeren aan de Kenne- merstraatweg 388 hun tiende salon waar Annet Wijnker de scepter zal gaan zwaaien. Het wordt een andere zaak, modern van opzet die vooral veel jong publiek zal trekken, maar de ouderen moeten niet bang zijn hier ook naar binnen te stap pen, het is misschien wel anders maar u zult er net zo vakkundig geholpen wor den als u gewend was. Wil Tuyn is een echte creatieve vakgek, die veel in het buitenland gaat kijken, om met de laatste kappersmode op de hoogte te blijven. Piet Vilten verzorgt de zakelijke kant en is tevens mede eigenaar van het Ned. Haartransplanta- tie Centrum in Utrecht, hij kan u alles vertellen hoe u, op verschillende manie ren, onzichtbaar weer een fraaie haar dos kan krijgen, niet alleen door trans plantatie maar ook door Top-fusion, de opvolger van de toupet. In de zaak werkt een team van goed ge trainde mensen, die met de laatste knip- technieken helemaal op de hoogte zijn, want eenmaal per week worden zij ge traind om perfekt te blijven werken: föhnen, kleuren, permanent, enz. Hairwaiving Dit is een techniek om kunsthaar door het eigen haar heen te verwerken, zodat je meer of langer haar krijgt. Het kan eindeloos blijven zitten en gewoon ge wassen worden. Wie naar een feest moet en er eens extra mooi uit wil zien kan zich bij VITU- kappers ook op laten maken, er wordt gebruik gemaakt van Italiaanse make up van het merk Nouba, al het perso neel heeft een visagiste diploma. Vitu kappers werken het liefst op af spraak, het nummers is hetzelfde geble ven als van v. Eikeren (331078). De zaak is open op maandagmiddag en vrijdagavond tot 19.00 uur. Door de week kunt u terecht van 8.30-17.30 uur. 11 Maart is de officiële opening en is er Open huis van 17.00-21.00 uur. Op 11 maart kunt u bij Vitu kappers terecht voor een jong en modern uiterlijk. PROEFRINGLEIDING VOOR SLECHTHORENDEN De ANBO en KBO organiseren donderdag 26 februari gezamenlijk een bingomiddag, aanvang 14.00 uur in het Trefpunt, Hoog en Laag 7a, Heiloo. Zij verwachten weer veel belangstelling vooral van de slechthorenden. Er wordt die mid dag namelijk een proefringleiding aangelegd door de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden, afd. Alkmaar, om uit te testen in hoeverre dat succes zal hebben. Uw mening willen zij graag meteen ver nemen. Uw mening zal worden meegenomen bij de beslissing om eventueel tot aanschaf van dergelijk duur apparatuur over te gaan. SCHAKEN IS NIET MOEILIJK Altijd al schaken willen leren, maar wel graag met leeftijdgenoten? Dat kan nu overdag. Wekelijks wordt in de kantine van Badmintonhal Hei loo, het Zevenhuizen 48 te Heiloo Schaken Overdag georganiseerd. Huis-, tuin- en keukenschakers van alle niveaus zijn aldaar iedere don derdagmiddag van 13.30-17.00 uur welkom. Schaken overdag wordt met mede werking van badmintonvereniging Heiloo en schaakclub Oppositie ge organiseerd door de Stichting Ou derenwerk Heiloo. De deelnemers- kosten zijn 7,50 per maand. Voor opgave en nadere informatie kunt u in de zaal terecht of kontakt opne men met de heer De Jong, tel. 331599 of de Stichting Ouderen werk Heiloo, tel. 331297. TWO ALFREDO'S ZONDAG BIJ DE BUK Nog geen 24 uur na het literaire 'ge weld' van onder andere Paul Haenen, Bart Chabot en Johnny van Doorn kan men bij De Buk op zondag 1 maart ko men luisteren naar het duo Two Alfre do's uit Amsterdam. Beide muzikanten spelen in de soulband The Alfredo Bro thers, maar Robert en Peter Alfredo zijn zo productief, dat zij ook als duo optreden. Het repertoire bestaat voor een deel uit eigen werk en voor een deel uit covers, onder meer van Ray Charles, Al Green en Marvin Gaye. Hun optre dens kenmerken zich door prachtige sa menzang, improvisaties, enthousiasme en bovenal speelplezier. The Two Alfredo's treden zondag vanaf 16.00 uur op in het café van Buk Buk in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. De entree kost leden/cjp- ers drie gulden, anderen betalen vier gulden. Sinds een jaar is het Trompetterkorps Heiloo een Fanfare Showband gewor den en bestaat uit 40 leden. Het verschil zit 'm hierin, dat een Trom petterkorps alleen blaasinstrumenten (zonder ventiel) bespeelt en een Fanfare een complete bezetting heeft, met saxofoons. Het showelement komt hierin duidelijk naar voren, want bij de band zijn ook nog zo'n 15 majorettes, die, op de maat van de muziek, twirl-stick shows ma ken. Er zijn twee groepen, de jeugd ma- joretts en de senior majorettes. Deze laatste groep is in 1985, in Alblasser- dam, Nederlands kampioen geworden, op het gebied van de twirl. Meisjes, die hier graag aan mee willen doen zijn va naf 7 jaar van harte welkom. De Fanfare Showband, is bij vele festi viteiten aanwezig om aan het geheel een extra feestelijk tintje te geven. Het spreekt vanzelf, dat het geheel er goed uit moet zien. Kort geleden heeft de Showband, uit eigen middelen, een nieuwe outfit aangeschaft en ziet er nu piekfijn uit. Nu is er nog voor 40.000,- nieuwe in strumenten aangeschaft, 10.000,- werd wederom uit eigen middelen be taald, de rest bestaat uit subsidie en een lening. Om dit geld bij elkaar te krijgen, worden er verschillende aktiviteiten on dernomen. Een oud papier aktie (Hr. Tervoort, tel. 331783). Er wordt closet papier verkocht (half april). In de kanti ne worden extra dingen verkocht en na tuurlijk werd ook meegedeeld in de op brengst van de rommelmarkt. De nieuwe instrumentenzijn: 6 Bügels, 3 Euphonia, 1 Bas, 2 Altsaxen en voor de spectaculaire effecten.... een fluitje van 1,25. Per jaar wordt er wel zo'n 20 maal naar buiten gegaan, het z.g. loopwerk. Volksmuziekschool Voor nieuwe leerlingen is het mogelijk lessen te volgen aan de Volksmuziek school, de direkteur, de heer John v.'t. Hof is de grote stimulator achter dit gebeuren. Hoezeer deze HAFA (harmonie en fan fare) lessen in de smaak vallen, blijkt uit het volgende. Twee jaar geleden had het TKH 9 leden op school, het jaar daar op 17 en nu 25 van de totaal 37 plaatsen. Ook oudere muzikanten kunnen van de ze lessen gebruik maken. De volgende optredens staan op het programma: 1 Maart bij de Carbavalsvereniging Waarland, 30 April bij de festiviteiten in Plan Oost. Een concert in de grote zaal van het Open Huis, een concerrt met veel verassingen, leuk om te zien en misschien wel het belangrijkste het gro te showelement. Wie meer informatie wil kan bellen met: José Kaandorp (majorettes) 072-335735 Piet Tromp (band) 072-336249. WEDDEN DAT BADMINTON VOOR 50-PLUSSERS EEN GROOT SUCCES WORDT? In samenwerking met badmintonve reniging 't Vennewater organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo met ingang van 4 maart nu ook ie dere woensdag van 9.00-12.00 uur badminton voor 50-plussers in de Badmintonhal, gelegen aan Het Ze venhuizen (sportpark Het Venne water). Juist als u nog nooit bad minton gespeeld heeft, is het vanaf maart een uitstekende gelegenheid om onder deskundige leiding kennis te maken met deze sport. De Stichting Ouderenwerk Heiloo verwacht een grandioze opkomst op woensdag 4 maart. Zij durft dan ook een weddenschap aan te gaan. Zij wedt dat er de eerste de beste ochtend minstens 50 50-plussers zullen meedoen en dat de burge meester van Heiloo er daar één van is. Bij een weddenschap hoort een te genprestatie. Krijgt de Stichting on gelijk, dan zal de projectleider, de heer Zeeman, een week lang bij alle andere door de Stichting georgani seerde activiteiten voor 50-plussers (tennis, fitness-training, yoga, gym nastiek, volksdansen en spor- tinstuif) in een stand met folder materiaal staan om inlichtingen over de activiteiten te geven. Deelname aan badminton kost op 4 maart nog niets. Daarna betalen de deelnemers elk tien gulden per maand. Gemakkelijk zittende kle ding wordt aanbevolen, trim- of gymschoenen zijn verplicht. Na 4 maart kunt u desgewenst zelf een racket aanschaffen. Er wordt met maximaal vier personen per baan gespeeld. Op 4 maart kan men zich als deelnemer opgeven. Voor eventuele nadere informatie kan men contact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, tel. 331297. BELASTINGDIENST HELPT De belastingdienst heeft de aanvra gen voor de aangifte-biljetten weer verzonden. Komt u er na bestude ring van de toelichting toch niet uit, dan bestaat de mogelijkheid dat de belastingambtenaar u op vrijda gochtend 27 februari in het Tref punt bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, Heiloo helpt bij de invulling. Wilt u lang durig wachten voorkomen, dan kunt u het beste even een telefoni sche afspraak maken. De inspectie is bereikbaar onder nummer: 145330. Op toestel 893 en 542 en leet men uw afspraak vast. AVELIEN BOOM EN MARK LUURSEMA CLUBKAMPIOEN HET VENNEWATER BADMINTON Avelien Boom en Mark Luursema zijn afgelopen zondag clubkampioenen ge worden van het Vennewater badmin ton. Avelien won de eerste game tegen Ingrid Kaandorp zeer royaal, maar in de tweede game won zij moeizaam met 11-9. Mark Luursema won ook zijn eerste game heel gemakkelijk, maar de tweede game bood Richard Vermeulen veel meer tegenstand. Het damesdub belspel werd gewonnen door Avelien en Ingrid, die Simone Hackenitz en Anne ke Schilder geen kans gaven. De heren dubbel werd een prooi voor Raymond Berger en Wim van der Lippen. Bas Keyzer en Mark Luursema boden ge weldig tegenstand en haalden bijna een driesetter. Avelien Boom legde samen met Bas Keyzer beslag op haar derde ti tel. Zij versloegen in het g.d. Ingrid Kaandorp en Mark Luursema. Verdere uitslagen van het zeer geslaagde kampioehschap: D.D. poule 2: kampi oen Marjon van Aanholt en Mirjam Boom 2. Silvia Vermeulen en Cynthia Hogeslag. G.D. poule 2: kampioen Dorien Groot en Theo Tervoort. 2. Annie Vermeulen en Jan Kaandorp. D.E. poule 2: IMirjam Boom, 2. Mar jon van Aanholt. H.E. poule 2: kampioen Bram Genet die Theo Tervoort versloeg. Bij de jeugd in poule 1 was Bart Klaase bijzonder succesvol. Bart wist beslag te leggen op drie titels. In het heren en kelspel versloeg hij opponent Olaf Dek kers. In het dubbelspel versloeg hij met Marijn Ridderikhof, Olaf Dekkers en Jeroen van der Wal. Samen met Sandra Vader versloeg hij in het g.d. Marjon van Aanholt en wederom Olaf Dekkers. In het d.e. was Miriam Boom sterker dan Marjon van Aanholt. Marjon Mo lenaar en Marije de Wijs wonnen het dames dubbel van Sandra Vader en Ca- rolien Govaerts. Uitslagen poule 2 jeugd: H.E.: 1. Marijn Ridderickhof, 2. Niels Beemsterboer. D.E.: 1. ArletteZoon, 2. Marije de Wijs. G.D.: 1Marije de Wijs en Marco van Aanholt 2. Carolien Go vaerts en Marijn Ridderickhof. B.C. LA STRADA Uitslagen van de laatst gehouden speel avond: B. Bakker-J. Hoetjes 0-2, J. Bijvoet-P. Bijvoet 1-1, R. Hoogeland- B. Bakker 2-0, A. Kabel-J. Koedijk 0-2, J. Bijvoet-B. Bakker 2-0, A. Kabel-A. v.d. Velden 1-1, B. Bakker-L. Hoetjes 2-0. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 26 februari Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal, div. clubs 18.00-22.00 Vrijdag 27 februari Deze avond spelen bijna alle spelers van de veldvoetbal-selecties van HSV en Fo resters. Bij Crawford onder andere de gebroeders Kosters; bij Foresters onder andere Fharenhorst, Abcoude, Niesten en De Vree. Het volledige programma: Viersprong 3-Duinranders 2 18.45 De Krocht-Biersteker 19.25 Crawford 2-Swagerman 2 2' 15 HSV-LSVV Hink Sport 21.15 Foresters-Marlene 22.05 PANNEKOEK TOERNOOI De zo langzamerhand uiterst vervelend wordende afgelastingen ten spijt, blijft H.S.V. en in dit geval het jeugdbestuur met de jeugd flink bezig met andere ak tiviteiten. Eén daarvan is het bekende pannekoek-toernooi in de sporthal het Vennewater op 2 en 3 maart. Dit toer nooi is bestemd voor alle D, E en F juni oren. Wandel, zeker als een van uw kin deren, maar óók als u geen kinderen hebt die hieraan deelnemen, eens op die dagen de sporthal binnen. Een heerlijk gezicht deze jeugd bezig te zien, zowel bij het voetballen als het pannekoek eten. Daarnaast kan het jeugdbestuur mede delen dat binnenkort de oprichting zal plaatsvinden van een jeugdzaalvoetbal- team uit B en C junioren. Ook in de spelregelwedstrijden voor Alkmaar en omgeving boekte de H.S.V. jeugd suc ces. In de finale bereikte ze de 6e plaats. Naast het voetballen blijft het jeugd bestuur en begeleiders zorgen voor an dere ontspanning, zoals het aanstaande carnavalsdisco en van de zomer weer het jeugdkamp op Texel. Al met al ge noeg redenen om uw kind óók lid te la ten worden van H.S.V. Vraag eens in lichtingen bij Mevr. Op de Weegh, Ter meyen 15, Heiloo; tevens aanmeld adres. Toptennis in De Dors Zondag 15 maart: finales van de inter- districtscompetitie in tenniscentrum De Dors. Aanvang wedstrijden 13.30 uur. Gratis entree voor toeschouwers. Pro gramma: Joy Mozaïek-Dekker Tennis en Zandvoort-Popeye Goldstar. Uitsla gen zondag 22 februari: Alkmaar- Zandvoort 1-11 en Bakkum-Joy Moza ïek 2-10. TRIAS-KANTINE SCHITTEREND GERENOVEERD Zaterdag werd een winter hard werken door de vrijwilligers van atletiekvereni ging Trias afgesloten. In de namiddag werd de kantine van de club in gereno veerde staat weer in gebruik genomen. Een gezellig samenzijn van genodigden en leden ging daarmee gepaard. De noodzaak om de kantine groot scheeps onder handen te nemen was al weer enige tijd geleden geconstateerd. De kozijnen waren 'af', de vloeren ver dienden iets anders en de entree belem merde het zicht op de baan en was bo vendien aan een opknapbeurt toe. Er werden plannen, gemaakt om de zaak grondig te kunnen aanpakken. Een dergelijke ingreep, al heb je hon derden vrijwilligers, kost enorm veel geld. En over grote sommen heeft bijna geen enkele vereniging vandaag de dag de beschikking. De Trias-bestuurders zetten derhalve een actie op stapel: de lopathon, die in april '86 verlopen werd. Een systeem van sponsoring per afgelegde ronde, waarbij elke deelne mer zoveel mogelijk sponsors zoekt. Deze actie was een enorm succes en le verde bijna 30.000 gulden op: dat was zelfs meer dan van te voren via de spon- sorlijsten bleek. Scholieren Na het seizoen ging een vaste ploeg van zo'n tien man aan de slag in en om de kantine, regelmatig geassisteerd door nog veel meer actievelingen. Bijvoor beeld in de vakanties toonden vele scho lieren zich vaardig met kwast en verf. Het prioriteitenlijstje (kozijnen, vloeren en entree) werd afgewerkt. Daarna bleek er nog voldoende geld over te zijn om andere verbeteringen aan het club gebouw te plegen: de electra werd volle dig vernieuwd, de bar/keuken werden verbeterd, de douches opnieuw bete geld, een nieuw plafond werd aange bracht, etcetera. De Trias-leden hebben laten zien dat met een flinke portie inzet veel te reali seren is. Allereerst via de lopathon, ver volgens door zelfwerkzaamheid en zorgvuldig omspringen met de centen. De heropening was daarom terecht een feestelijk gebeuren. Het startschot van Martin Zijl voor de ballonnenwedstrijd voor de jeugd was het sein dat de kanti ne officieel heropend was. Sintelbaan Wat betreft de kleedkamers en kantine is er weer volop tevredenheid in de Trias-gelederen. Heel anders is dat wan neer er gesproken wordt over de sintel- baan. De gesteldheid van de baan is een ware ramp voor de atleten. Door de vorst kan er tot in maart geen gebruik van gemaakt worden. Daarna volgen er bovendien twee weken, waarin de ge meente de baan voor het seizoen '87 moet prepareren. Als men bedenkt dat eind april al een open wedstrijd op het programma staat, dan is duidelijk dat de situatie niet echt prettig is. De oplossing voor de baanproblemen is de aanleg van een kunststof baan. Ech ter, daarvoor is een miljoen gulden no dig en dat kan Trias zeker niet zelf op brengen. Hulp van de gemeente en an dere instellingen (provincie, NSF, KNAU) is onontbeerlijk. Voorlopig zal het er wel met van komen. De gemeente SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO De dia-avond over Rome, verzorgd door Pastor Harte op 2 februari, was erg geslaagd. Vooral ook door de prachtige opnamen en het levendige commentaar hebben wij weer kunnen genieten van de schitterende cultuur van Rome. Het tegeltjes beschilderen op 16 februa ri o.l.v. de heer Ruigrok, was een groot succes. Velen hebben zich uitgeleefd op de tegeltjes en leuke tekeningen kwa men te voorschijn. De heer Ruigrok gaat de beschilderde tegels nog glazuren en bakken. Op de avond van 16 maart kunnen de tegeltjes weer opgehaald worden. heeft de renovatie van de sintelbaan (kosten 300.000 gulden) ook al van de lijst van werkzaamheden in de komende jaren geschrapt. Een nog groter bedrag voor een kunststof baan zit er dan zeker niet in. Voor Trias een vervelende situatie. Op het niveau waar de Trias-seniorenteams uitkomen is het nauwelijks mogelijk om competitiewedstrijden op de eigen baan te organiseren. Bij de planning van wedstrijden wordt primair gekozen voor kunststof banen. Ook is de kans reëel aanwezig, dat de topatleten van Trias voor een andere vereniging kie zen, waar zij wel de kans hebben om op een kunststof baan te trainen. Motivatie Trias heeft echter de moed nog niet op gegeven. Men zal met de gemeente blij ven praten en, natuurlijk, proberen om 'zaken' te doen. Aan motivatie ont breekt het zeker niet. In dat geval was immers ook de renovatie van de kantine niet zo schitterend uitgepakt! Klaverjassen in 't Oosthonk Vrijdag 6 maart: klaverjassen in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Toegang leden 2,00, niet-leden 3,00. Provinciale vergadering RPF Woensdag 25 februari: openbare pro vinciale vergadering van de RPF in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Spre kers zijn E. Schuurman (lid Eerste Ka mer) en G.P.A. Beukema (lijsttrekker RPF-GPV-SGP). EHBO Donderdag 26 februari: oefenavond voor gevorderden in het Kruisgebouw aan de Holleweg 94. Aanvang 20.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 2 maart: sjoelavond in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Entree 3,00. Inlichtingen: A.Morshuis (332136) of L.Zoon (331097). Partij van de Arbeid Woensdag 11 maart:, verkiezingsbijeen komst van de Partij van de Arbeid in de achterzaal van Blakborn, ingang via parkeerterrein Aostastraat. Spreker is de lijstaanvoerder voor Noord-Hol- land-Noord, Cees Korver uit Schagen. Aanvang 20.00 uur. Ned. Ver. van Huisvrouwen W- ensdag 25 februari: lezing met dia presentatie over geneesmiddelen en reactievermogen dc or J.M. Keppels, apotheker in de z.;a1 van de Geref. Kerk, aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,00, niet-leden j 3,50. OPEN KAMPIOENSCHAP HEILOO BADMINTON Op zaterdag 15 en zondag 16 maart zal in de badmintonhal van het Vennewater badminton Heiloo plaatsvinden het Open Heilooër Kampioenschap. Het belooft werderom een zeer sterk bezet toernooi te worden. Er wordt in de open A-klasse gespeeld en B-klasse (districts- nivo). Inschrijvingen zijn o.a. binnen van de Duinwijckspelers Hendrik Jan Rozemeyer en Willem Hackenitz. De Vennewaters worden o.a. vertegen woordigd door Bas Keyzer en Raymond Berger. Bij de dames zijn o.a. te zien de dames Silvia de Boer en Carolien Wig- gers van H.H.W. badminton. Verder doen spelers en speelsters mee van o.a. Flash, Velsen B.C. de Ritte, U.S. Amsterdam, B.C. Lisst Velo e.v.a. Mede dank zij enkele supporters zijn er flinke geldprijzen te verdienen in de A- poule. Men kan :ot zaterdag 28 februari 12.00 uur inschrijven bij Bob Wiede- man, tel. 072-111514. EFFECT WIJKEN VOLLEYBAL TOERNOOI Mede vanwege het enorme succes van vorig jaar organiseert volleybalvereni ging Effect weer een wijken/familie- toernooi. Dit gaat gebeuren op zondag 5 april van 10.00-15.00 uur in Sporthal 't Vennewater. Inschrijving voor dit toernooi is alleen mogelijk als team, bestaande uit ten minste zes speiers en/speelsters, die in een bepaalde wijk wonen of tot één fa milie behoren of werkzaam zijn bij een zelfde bedrijf, instelling of school. Het is de bedoeling dat een team maxi maal uit drie 'echte' volleyballers bestaat. De gezelligheid moet voorop blijven staan. De kosten verbonden aan de deelname bedragen 20,- per team. Opgave èn betaling van het inschrijfgeld dienen voor 16 maart gedaan te zijn bij: H. van Gelder, Tennijen 188, Heiloo. (Tel. 072-335776). Om organisatorische rede nen kunnen er slechts 20 ploegen ge plaatst worden. De volgorde van bin nenkomst is derhalve bepalend voor deelname aan het toernooi. Kunststof gevelelementen worden ook in Nederland steeds meer toegepast. In de afgelopen vier jaar is het aandeel van kunststof in de totale Nederlandse ko- zijnenmarkt van acht tot twintig pro cent gestegen. Bij woningen die voor re novatie of groot onderhoud in aanmer king komen, zijn de kunststof kozijnen al helemaal ingevoerd (zestig procent in 1985). De woning-nieuwbouw (10%) en de utiliteitsbouw zijn wat dat betreft wat terughoudender, maar ook daar zal het kunststof gevelelement in de komen de jaren steeds meer ingang vinden. Het kunststof kozijn is gemaakt van een gemodificeerd hard PVC dat een uitste kende slagvastheid heeft. Door de dub bele afdichting staat het borg voor een hoge tocht- en regendichtheid. Dergelij ke gevelelementen kunnen zonder pro blemen vijftig jaar blijven zitten, waar bij nauwelijks onderhoud nodig is. Dat een van de belangrijkste voordelen toe met de van het kunststof raam. Af en schoonmaken is wenselijk, maar dan al leen voor het gezicht, want voor het be houd van het materiaal is het noodzakelijk. In het algemeen gesproken vallen kunststof kozijnen ongeveer in dezelfde prijscategorie als een hardhouten raam, klasse A. Bovendien passen de kunst stof fabrikanten beter (mmervoudig) hand- en sluitwerk toe dan doorgaans gebruikelijk is. Daarbij komt als extra voordeel dat de geluidsisolerende waar de van het kunststof kozijn, gewoon al in een standaarduitvoering, superieur is. In combinatie met dubbel glas valt zo een goede gn relatief goedkopere af scherming van verkeerslawaai te realise ren. Om bij houten en aluminium gevel hetzelfde resultaat te bereiken moeten extra voorzieningen worden getroffen. Bij gerenoveerde woningprojekten waar kunststof ramen zijn toegepast, is reeds duidelijk gebleken dat niet alleen de on derhoudskosten, maar ook de beheers kosten omlaag gaan. Een iets hogere in vestering is zo terugverdiend. De eerste vraag naar kunststof gevelelementen is dan ook ontstaan in de onderhouds boek. Daar werd men regelmatig gecon fronteerd met verrotte kozijnen, waar voor een afdoende oplossing werd ge zocht. Een van de toonaangevende be drijven in deze sektor, de firma Hans Wiering, importeur van Knipping kunststof kozijnen en deuren, toont in zijn mobiele showroom een keur aan mogelijkheden. De showroom staat van 26 tot en met 28 februari bij de Meu belspecialist, Rijksweg 61 te Limmen. Men kan er dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur terecht. De geïneresseerde huisbezitter kan hier kennis nemen van en geadviseerd worden over de diverse Komo-gekeurde Knipping-kozijnen en - deuren, die op maat geleverd kunnen worden. Zie ook de advertentie elders in deze Uitkijkpost. DE V RIJHEID LIMMEN De uitslagen van de op 18 februari ge houden competitie wedstrijd zijn als volgt: Ere klasse: 1Kees Hooyboer 98 pnt. 2. Theo Vermolen 97 pnt. A-klasse: 1. Ruud Lehman 100 pnt. 2. Siem Schilder 99 pnt. 3. Nice Droog 98 pnt. 4. Ben Metselaar 96 pnt. B-klasse: 1. Guus Molenaar 96 pnt. 2. Cor Onderwater 95 pnt. 3. Willem Ver- zijlenberg 94 pnt. 4. Martin Pepping 92 pnt. C-klasse: 1. Wim Erkamp 98 pnt. 2. Kees Admiraal 95 pnt. 3. Jan v. Duin 94 pnt. 4. John v. Tilburg 91 pnt. SCHAKEN IN LIMMEN- Ook na bezoek aan Pat-Mat in Bever wijk zijn de Vredeburg-reserves nog steeds ongeslagen. Het werd een nipte zege van VA-VA dankzij overwinnin gen van P. v. Buuren, C. Limmen, P. v.d. Heijdt en R. v.d. Storm Sr. aan de borden 3 t/m 6 en een remise van K. Aafjes, die zijn tegenstander in een eeuwig-schaak situatie zag vluchten. Een avond later keerde het Limmer jeugdtwaalftal met een 9A-2A over winning op Opening '64 huiswaarts en bleef aldus eveneens ongeslagen. Hier verzamelden P. de Waard, C. Hes, R. Hooijboer, R. Rommel, J. Tebbens, P. Zwart, J. Kaandorp, J. Jonker en G. de Haan de negen bordzeges en zofgde A. Hooijboer voor het halve puntje. De onderlinge competities leverden deze resultaten op: A: P. Alders-R. Bollweg 1-0; T. Morcus-O. v. Buuren afgebr.; A. Holtes-E. v. Etten 1-0; A. Duikersloot- G. de Graaf 0-1; H. Grondsma-C. Lim men afgebr.; J. Limmen-P. v. Buuren 1-0; B. Kerkhof-R. v.d. Storm Sr. 0-1; M. Vonka-P. Hes A-A; P. Vlaar-J. Bloedjes 1-0. B: J. de Graaf-M. Limmen A-'A; T. Al-H. Mous 0-1; P. v.d. Heijdt-K. Aaf jes 0-1; L. Kiebert-R. v.d. Storm Jr. 0-1; M. Briefjes-P. Natte 0-1; R. Denekamp-J. Kleverlaan 0-1. C: K. Könst-C. Smit 0-1; S. v.d. Sande-" R. Velseboer 'A-'A; R. Valkering-T. Könst 0-1; J. v.d. Vegte-N. Admiraal 0-1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 6