tierenigiogsnieuws Sport en Spei Social Security opnieuw op de planken bij JC Buk Buk AKERSLOOT Verenigingsagendo Kort Bondig Agendo Akersloot UITKIJKPOST 4 MAART 1987 Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Cees Korver (PvdA). Koninklijke Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde openbare bibliotheek Het was een feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de afdeling Heiloo. Mevrouw Wol- se kon 130 dames welkom heten. Een bijzonder woord van welkom was er voor de 90-jarige mevrouw Mooy, die 40 jaar lid was van de afdeling. Even eens 40 jaar lid van de afdeling waren Mevrouw Muys, Mevrouw Blokker, Mevrouw Beemster en Mevrouw Nieuwpoort. Voorts de dames Pesman en van Zalingen, ereleden van de afdeling. Namens het gemeentebestuur was me vrouw Willemse-van der Ploeg aanwe zig. Zij wenste de afdeling geluk met het jubileum en overhandigde een envelop pe met inhoud. Het Provinciaal bestuur van de bond werd vertegenwoordigd door mevrouw Wiedijk, die eveneens haar gelukwensen aanbood, ook verge zeld door een enveloppe met inhoud. Hierna volgde het feestprogramma. Het Z.Z. cabaret van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Zuid-Zijpe bracht het programma: Vrouwenpraat? Nee toch. Ook voor mannen! Van femi nistenlied via spiegelbeeld en modeshow toonden de dames uit de Zijpe hun kun nen. In het programmaonderdeel 'kran ten' werden gebeurtenissen en beleve nissen uit ons dorp op humoristische wijze naar voren gebracht. In een vlot tempo werd het programma uitgevoerd. De muzikale omlijsting werd verzorgd door mevrouw Nel de Vries-Eriks uit Haarlem. De voorzitster, mevrouw Nieuwenhuis, dankte aan het einde van de avond de feestcommissie, die de avond georgani seerd had, het cabaretgezelschap, de pi aniste en allen die aanwezig waren en de avond maakten tot een echte feest avond. Woensdag 25 februari vertrokken 17 dames vanaf garage Bleeker voor een fietstocht naar Egmond. Met de wind en de zon in de rug arriveerden we in korte tijd bij het verbouwde Egmondse politiebureau, waar we 's ochtends te gast zouden zijn. De heer Rasch, wachtcommandant, hield een inleiding, waarin hij uiteenzet te, dat in de kleine gemeenten de rijkspolitie zetelt en in de grote plaat sen, o.a. Alkmaar en Hoorn de gemeen tepolitie. De samenwerking van de korpsen in onze omgeving is de laatste jaren geïntensiveerd. De heer Rasch vertelde, dat de politie met de vreemdste zaken wordt gecon fronteerd, van zeer ernstige tot de aan gifte van een in de branding verloren kunstgebit! De bevolking denkt dat de politie voor alles een oplossing heeft. We werden rondgeleid door het gehele gebouw; het meest benieuwd waren we naar de cellen. Bij de verbouwing is goed gekeken naar mogelijkheden om de privacy te beschermen. Door de boei ende verteltrant van de heer Rasch be leefden wij een interessante ochtend op het politiebureau. Klaverjassen in 't Oosthonk Vrijdag 6 maart: klaverjassen in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Toegang leden 2,00, niet-leden 3,00. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 16 maart: consumentenquizz met aardige prijsjes voor de winnaars. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: A. Morshuis (332136) of L. Zoon (331097). Partij van de Arbeid Woensdag 11 maart: verkiezingsbijeen komst van de Partij van de Arbeid in de achterzaal van Blakborn, ingang via parkeerterrein Aostastraat. Spreker is de lijstaanvoerder voor Noord- Holland-Noord, Cees Korver uit Scha- gen. Aanvang 20.00 uur. (Zie ook elders in deze Uitkijkpost). Medezeggenschapsraad Openbaar On derwijs Heiloo Donderdag 19-maart: vergadering in De Zeskant, aanvang 20.00 uur. Ter tafel komt ondermeer de ervaring met de wachtdagen-regeling als ook punten, die met de gemeente Heiloo besproken moeten worden. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Vrijdag 20 maart: jaarvergadering in de bovenzaal van sporthal 't Vennewater, aanvang 20.00 uur. Naast de diverse jaarstukken staan ook de huldiging van een aantal jubilarissen en een spreek beurt van een districtsbestuurder op het programma. Het afdelingsbestuur houdt overigens elke maandag spreekuur van 20.00-21.00 uur in de pastorie van de Willibrorduskerk aan de Westerweg. De Christenvrouw Dinsdag 10 maart: jaarvergadering, aanvang 19.45 uur in de babtistenkerk, Hofstraat 15 te Alkmaar. Na de pauze verzorgt het eendagsbestuur het pro gramma; wat dat is blijft nog een verrassing. Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde Dinsdag 10 maart: verenigingsavond met een inleiding door Ko de Korte uit Amsterdam over 'Geschiedenis en na tuur van Spitsbergen'. Aanvang 20.00 uur in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat. Zaterdag 14 maart: tentoonstelling in het kader van de schoolbroeiwedstrijd. Honderden hyacinthen zullen in volle bloei te bezien zijn in de zaal van de Ge ref. Kerk aan de Noordergeeststraat van 10.00-12.00 uur. De prijsuitreiking is om 11.30 uur. Zaterdag 21 maart: opening excursiesei zoen met een bezoek aan de tentoonstel ling 'Westland 19-nu'. Kosten voor le den 25,00, niet-leden betalen vijf gul den meer. Vertrek uit Heiloo 8.00 uur (Witte Kerk). Aanmelden: maandag 9 maart vanaf 9.00 uur bij C.Kamer, Heerenweg 108, tel. 333523. (Ook voor inlichtingen). VRIENDEN VAN DE CONCERTVLEUGEL Het heeft lang geduurd, maar het is er toch van gekomen: Heiloo is een belan grijke organisatie rijker, de Stichting Vrienden van de Concertvleugel. Be langrijk voor iedereen die de klassieke pianomuziek een warm hart toedraagt. En dat zijn er zeer velen in Heiloo en de regio! Degenen, die reageerden op eerdere pu blicaties zijn het afgelopen weekend schriftelijk geïnformeerd. Het is de be doeling over enkele weken te starten met de planning van het eerste concert, dat indien mogelijk in theater De Beun of in het Open Huis zal worden gehou den. Over de solist(e) kan op dit mo ment nog geen informatie worden gege ven, maar het zal geen onbekende zijn voor de regelmatige concertbezoeker (-ster). Voor het theaterseizoen 1986/1987 is de donatie vastgesteld op 20,- per per soon, waarvoor 2 concerten gratis toe gankelijk zijn. Het voordeel van het do nateurschap is niet alleen de lagere toe gangsprijs, maar tevens de zekerheid van een gereserveerde plaats, waarvan vrijblijvend gebruik kan worden ge maakt. En als laaste argument om do nateur te worden geldt uiteraard, dat het bestaansrecht van de nieuwe stich ting wordt bepaald door het aantal donateurs. Houdt u van klassieke soloconcerten voor piano? Steunt u ons dan en maakt u zelf donateur door overmaking van minimaal 20,- op postgironummer 5182340, ten name van de Stichting Vrienden van de Concertvleugel, secr. Zevenhuizerlaan 66, 1851 MX Heiloo. Samen met het programma van het eerste recital ontvangt u dan de donatie- kaart. Wilt u meer informatie? Belt u dan één van de volgende telefoonnum mers: 333636 of 334427. FALKLAND TONEEL Waar het aan heeft gelegen, is moeilijk vast te stellen, maar de grote literaire avond trok afgelopen zaterdag niet zo veel publiek als de Buk-organisatoren gewend zijn! Natuurlijk was de voor jaarsvakantie (wintersport en carnaval) een concurrent. Maar de kwaliteit van het programma was van dien aard, dat degenen, die er niet waren, iets hebben gemist! De afwezigen kunnen zaterdag 7 maart iets goedmaken. Zij kunnen dan weer proeven van de typische Buk-sfeer, die wordt gecreëerd in samenwerking met Social Security. Ruim een jaar geleden waren zij voor het laatst te beluisteren bij Buk Buk en hun optreden was één van de hoogtepunten in de koudste da gen van '86. Wie in het najaar van '86 regelmatig de radio beluisterde, kon niet om de naam Social Security heen. De groep liet toen een nieuwe elpee los op het Nederlandse poppubliek en de verschillende omroe pen lieten blijken wel in hun sas te zijn met het vinyl-produkt. 'Waterfalling' is de titel van de bedoelde plaat, een plaat waarvan de nummers alle op de een of andere manier met water te maken heb ben. De single 'Storm' stond weken lang in Vara's Verrukkelijke Vijftien en ook aan de tweede single 'Eastern Docks' werd door de Vara veel aan dacht besteed. Social Security gaat nog steeds gewoon door op de weg, die een paar jaar gele den werd ingeslagen: krachtige, soms agressieve muziek, melodie-rijke en le vendige songs, beïnvloed door heden en verleden, zoals in Muziekblad Oor eens werd geschreven. Nu is het laatste element van de om schrijving natuurlijk een dooddoener: alle nieuwe muzikale stromingen komen op uit het verleden. Niets nieuws onder de zon dus! Een eigenschap van Social Security is echter wel dat er een eigen zinnige koers wordt gevaren: nergens wordt bewust ingehaakt op een modieu ze trend. Dat de weg die de band dan ook moet afleggen om tot grote be roemdheid te geraken iets langer is, maakt niet uit - die bekendheid komt er wel, aldus oordelen de leden van Social Security. Er heerst tot nu toe alom waardering voor de vier elpees, die Social Security heeft uitgebracht, voor hun zeven sing les, hun vele live-concerten en radio optredens. Ook buiten Nederland wor den verdere stappen naar grote bekend heid gezet. Onder andere in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en Ierland is de Nederlandse formatie geen onbekende meer. Op zaterdag 7 maart kan je bij Buk Buk komen luisteren hoe de muzikale presta ties van Social Security zich verder heb ben ontwikkeld. Vanaf een uur of tien 's avonds treedt de band op in de grote zaal van het Bruno-gebouw. Het Buk- café gaat, evenals vrijdagavond, reeds om 20.30 uur open. De toegangsprijs voor het optreden van Social Security is zeven gulden vijftig. Leden van De Buk en houders van een CJP betalen zes gulden. FALKLAND TONEEL ZOEKT DECORBOUWERS De bekende in Heiloo gevestigde toneel groep Falkland zoekt handige mensen die bereid zijn voor de toneelprodukties (4 per seizoen) de decors te realiseren. Eveneens bestaat er behoefte aan ie mand die het timmervak goed verstaat, in staat is vanaf tekening of maquette een decor te bouwen en tevens de nodige instructies aan de medewerkers kan geven. De decors worden in een aparte ruimte in Heiloo gebouwd, terwijl alle voor stellingen worden gegeven in theater De Beun te Heiloo. Een prachtkans voor mensen met twee rechterhanden, die creatief bezig willen zijn, met de toneel wereld kennis willen maken en daad werkelijk in teamsfeer mee willen wer ken aan het doen slagen van de immer veel bezochte voorstellingen. Wij ver zoeken diegenen, die dit leuke werk als hun hobby willen beschouwen, contact op té nemen met Marian Scholte, tel. 072-333734. KATHOLIEK VROUWENGILDE Veelzijdig concert Op woensdag 18 februari bracht de handwerkzaak De Breiknip uit 't Loo voor het Katholiek Vrouwengilde een show van handgebreide truien. Eigen le den van het gilde lieten de truien zien aan de in grote getale opgekomen da mes. Er werden veelal meerdere soorten garens gebruikt voor èèn trui. Veel mo hair maar ook eenvoudige katoen. Voor de komende zomer zijn veel lichte tinten de modetrend. Na afloop kregen de mannequins een bloemetje aangeboden door de presidente. NED. CHRISTENVROUWENBOND AFDELING HEILOO Onze Zaanse avond van 24 februari werd door de presidente geopend met welkom aan allen. Drie nieuwe leden kregen een bloem aangeboden. Na zin gen en gebed volgde de meditatie. Mevr. Hammer kreeg het woord en stel de zich voor als Stijntje, een echt Zaan se naam, geboren te Westzaan. Met 6 dames ging zij van start om het Zaanse kostuum te maken. Het originele kostuum hangt in de Oudheidskamer te Zaandijk. En van het een kwam het an der, lezingen geven en op de jaarlijkse feestdag van de Zaanse Schans staan. Zij hield een boeiende lezing over het Zaanse kostuum, wat zij ook zelf droeg, en toonde ons allerlei kledingstukken tot en met het ondergoed uit 1800, schorten en mutsen. Na de dia-serie over het aantrekken van het kostuum volgde tot slot een echt Zaans verhaal. De presidente bedankte mevr. Hammer hartelijk voor de originele wijze waarop zij deze avond voor ons verzorgde. Heiloo CURSUS 'VROUW EN RECHT' De Federatieve Vrouwenraad Heiloo organiseert op de donderdagen 12, 19, 26 maart en 2, 9 april de cursus 'Vrouw en recht'. Deze cursus heeft als doel vrouwen aan de hand van juridische be grippen inzicht te geven in juridische za ken en nieuwe ontwikkelingen op dit ge bied. In overleg met de deelneemsters wordt het programma vastgesteld. Aan de orde kunnen komen: personen- en familierecht, arbeidsrecht, gelijke be handeling man/vrouw, sociale verzeke ringsrecht e.d. De cursus vindt pin-' Open Huis van 09.15-11.30 nu eis nog mo gelijk bij Rcnée de Groot (tel. 330894), Tineke van der Steen (tel. 334020) en Els Schouten (tel. 334526). Zaterdag 14 maart (Nederlands Her vormde Kerk te Castricum, 20.00 uur) en zondag 15 maart (Kerkcentrum De Blije Mare te Alkmaar, 14.30 uur) kan men naar een bijzonder concert luiste ren. Zes musici (dwarsfluit, altblok fluit, viool, cello, piano en orgel) voe ren dan werken uit van onder andere Dvorak en Mozart. In de pauze treedt het gemengd koor De Hoeksteen op. Kaarten kosten vijf gulden (met reduc tie 2,50); deze zijn verkrijgbaar aan de zalen. Alleenstaande ouders Woensdag 11 maart is er weer een open avond voor alleenstaande ouders bij het Fiom-bureau, Van der Meijstraat 6 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur, Het the ma is: 'Alleen...en deze zomer met je kinderen op vakantie?'. Inlichtingen: 072-118812. Barok-concert Zondag 8 maart zullen de bekende zan geres Mieke van der Sluis en de clavici- nist Johan Brouwer een concert verzor gen in de Lutherse Kerk te Alkmaar, aanvang 14.30 uur. Er staan liederen van Bach, Scarlatti, Campra en vele an deren op het programma, als ook enkele soli voor clavicimbel. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kerk (Oudegracht, hoek Baangracht) vanaf 14.00 uur. Prijs: 7,50 (met reductie 5,00) en een gezinskaart kost 20,00. Centerfold Zaterdag 7 maart speelt in Turbo 2000 te Uitgeest de vrouwengroep Center fold. Alle bekende nummers worden gespeeld, terwijl ook de nieuwste single wordt gepresenteerd. AZ-Den Haag Onder groot voorbehoud kondigen we in de rubriek 'Kort Bondig' de voet balwedstrijd AZ-Den Haag aan voor aanstaande zondag, aanvang 14.30 uur. Na de toestanden voor en tijdens, het duel Den Haag-Ajax van afgelopen zondag is de doorgang niet geheel zeker, gezien uitlatingen van Alkmaarse bestuurders in de pers. Laten we hopen voor het betaalde voetbal in de Kaasstad dat er geen ellende van komt! Motorenshow In de Kajuit te Uitgeest wordt zaterdag 7 maart een grote motorenshow gehou den. Vanaf 14.00 uur kan men in het jongerencentrum tal van bijzondere bi kes bekijken. Van gloednieuwe racemo toren tot vooroorlogse kasten kan men bezien. De dag wordt mede gehouden vanwege het jubileum van de motorclub Dc Pul. Ter verhoging van de feest vreugde speelt 's avonds de Tjoe's Blues Band. Entree: ƒ4,00 voor de hele dag, 2,00 voor alleen de middag. VVD-KANDIDATEN IN EGMOND AAN ZEE De Statencentrale Alkmaar van de VVD presenteert vrijdagavond 13 maart in restaurant De Speeltuin. Sportlaan 2 te Egmond aan Zee, de VVD-kandidaten voor de Statenverkiezingen. Lijstaan voerder Frans Tielrooij uit Muiden en mevrouw mr. F.G. van Diepen-Oost uit Amstelveen zullen op deze openbare verkiezingsbijeenkomst spreken over 'Als Noord-Holland je lief is'. Na de pauze vormen zij met o.a. drs. Sjoerd van Meesteren uit Alkmaar en Wim Wouters uit Bergen een forem ter dis cussie van provinciale en regionale pro blemen. Aanvarïg 20.00 uur. P.V.D.A. Cees Korver komt op woensdag 11 maart naar Heiloo. De verkiezing van de leden der Prov. Staten is voor veel mensen een wazig ge beuren. Aan de ene kant wordt er door televisie, radio en krant sterk de nadruk gelegd op het wereldgebeuren en op wat er in Den Haag omgaat. Anderzijds kan de gang van zaken in de gemeente ge makkelijk worden gevolgd en overzien. Wat daartussen aan politiek wordt be dreven ontgaat veel burgers. De Prov. Staten hebben een belangrijke taak bij het bevorderen van de kwaliteit van het leven in regio en gemeente, of dat nu te maken heeft met ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, gezond heidszorg, ouderenbeleid, maatschap pelijke hulp, dan wel met culturele aan gelegenheden. Dat de Staten een belang rijke schakelfunctie bekleden naar rege ring en volksvertegenwoordiging toe, valt o.a. af te leiden uit het feit, dat de Eerste-kamerleden door de Provinciale Staten worden gekozen. In hun verkie zingscampagnes zetten dan ook ver schillende partijen graag kopstukken uit de Haagse sfeer in! Het afdelingsbestuur van de P.v.d.A. acht het van belang, dat in een verkie zingsbijeenkomst deskundige informa tie wordt verstrekt over de betekenis van de verkiezingen van 18 maart voor onze provincie en gemeente. De lijstaanvoerder van de P.v.d.A. in ge west Noord-Holland-Noord, Cees Kor ver uit Schagen, is bereid gevonden te komen spreken op de verkiezingsbijeen komst van de P.v.d.A. op woensdag, 11 maart, aanvang 20.00 uur in zaal Blakborn. De heer Korver is goed bekend in Noord-Holland. Als vormingsleider was hij gewend aan de omgang met vo gels van velerlei pluimage, als wethou der van Bergen deed hij ruimschoots bestuurlijke ervaring op. In 1974 werd hij lid van de Prov. Staten en in 1978 ge deputeerde. Verder is hij voorzitter van het Interprovinciaal overleg in welzijns- aangelegenheden. Vooral de Volksgezondheid en Maat schappelijke Dienstverlening hebben met cultuur, jeugd- en sportzaken zijn aandacht, naast emancipatie, fianan- ciën, verkeer en vervoer. Er zal volop gelegenheid zijn met de lijsttrekker van gedachten te wisselen, het wordt een in teressante avond! Kom dus naar zaal Blakborn en stem mee op 18 maart! Het afdelingsbestuur vindt het overi gens jammer, dat door D66 een foruma vond met vertegenwoordigers van ande re partijen werd georganiseerd zonder medeweten van plaatselijke afdelingen, zodat op een steenworp afstand van el kaar twee verkiezingsbijeenkomsten plaatsvinden. Iets, meer coördinatie-zin had wellicht een positiever beeld opgeleverd. DAMCLUB HEILOO Bij de damclub was er door omstandig heden maar een beperkt programma af te wikkelen. Dc partijen die gespeeld werden stonden zoals zo vaak bol van spanning en emoties. Dc heren Bij waard en Koersen, die in hun lange car rière een grote dosis mentale weerbaar heid hebben opgebouwd, schoven in hun partij naar het moment van buigen of barsten. Ditmaal was kampioen Koersen de klos. De uitslagen waren: C. Bijwaard-L. Koersen 2-0, C. van Lieshout-A. Kroon 2-0, R. Koch-N. Blank 2-0. KLAVERJASCLUB EHK Maandag 9 maart houden wij onze be kende open klaverjasdrive. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Wij beginnen precies om acht uur. U kunt u om half acht reeds opgeven in de foyer van het Open Huis. U kunt u ook telefonisch opgeven bij de volgende bestuursleden tussen 17.00 en 19.00 uur: dhr. Knegt (334056) of dhr. Leurink (334366). De uitslag van onze laatste drive is als volgt: 1. Mevr. Dekker-Mevr. Min 5836 pnt., 2. Mevr. Lammertsma-mevr. Stam 4955 pnt., 3. Hr. Wassing-Hr. Knegt 4831 pnt., 4. Mevr. Koppes- mevr. Rinkel 4772 pnt., 5. M. J. Olbers- Hr. Zentvela 4763 pnt. BC LA STRADA Uitslagen 26 februari: L. Hoetjes-H. Smit 0-2; J. Hoetjes-A. v.d. Velden 2-0; K. Hoogeland-K. Berger 2-0; J. Koedijk-J. Hoetjes 0-2; J. Bijvoet-D. Nannes 0-2; A. Kabel-L. Hoetjes 0-2; R. Hoogeland-A. v.d. Velden 0-2; A. Kabel-P. Pilkes 0-2. BILJARTCLUB O.K.K. Met een hoogste serie voor M. v. Zaal (21 stuks) en een remise tegen R. v.d. Gulik is hij na weken weer op de goede weg. Ook W. Beets speelde deze avond een remise en een winstpartij, zodat zijn moyenne weer iets stijgende is. De uitslagen zijn: W. Beets-R. Haazelager 3-0, J. Wiebering-D. Pepping 3-0, P. Bolten- Th. d. Waard 3-0, T. Oosterwijk-P. Leering 3-0, G. Bolten-T. Oosterwijk 3-0, G. v. Schooten-H. Seignette 0-3, M. v. Zaal-L. v. Schooten 0-3, J. Komen-G. Snel 3-1, A. Hoogeland-W. Hink 3-1, G. Bolten-D. Nanne 3-1, J. Seignette-D. Pepping 1-3, R. v.d. Gulik-N. Bijvoet 0-2, W. Beets-J. Ko men 1-1, M. v. Zaal-R. v.d. Gulik 1-1. HANDSOME EIGHT Handsome Eight/Casino Bergen heeft tegen het grillige Berdos de rekening ge presenteerd gekregen van het dalen van de felheid en concentratie in de laatset wedstrijden. De zebra's, die in de hoofdklasse zaalvoetbal een straatleng te voorstaan, dachten het, ondanks een 2-0 achterstand, wel weer te kunnen kla ren met. een bliksemoffensief. Inder daad werd het 2-1, maar nieuwe non chalance kostte andermaal een doelpunt (3-1). Het werd bij een Berdos-uitval zelfs nog 4-1 De oude supporter van Handsome Eight: „Wie even naast zijn schoenen loopt, maakt kans heel hard op zijn te nen te worden getrapt AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 5 maart Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal, div. clubs 18.00-22.00 Vrijdag 6 maart Deze avond weer twee echte krakers. Crawford, dat nog meedoet in de strijd om de eerste plaats, speelt tegen Scha- ger Weekblad. Daarnaast de derby tus sen HZV De Viersprong tegen HSV. Het volledige programma: Students Reun.-Gr. en Schuit 18.45 De Krocht-Reflex 19.35 Crawford-Schager Weekblad 20.25 HSV-De Viersprong 21.15 De Viersprong 2-Bupro 2 22.05 Zaterdag 7 maart Zaalvoetbal, div. clubs 09.00-17.00 Basketbal, Flashing Heiloo 17.00-21.00 Zaalvoetbal 21.00-22.00 Zondag 8 maart Handbal, diverse clubs 10.00-16.00 Maandag 9 maart Volleybal, Effect 16.45-23.00 Dinsdag 10 maart Tennis 15.15-16.15 Volleybal, Nevobo 18.30-23.00 Woensdag 11 maart Badminton 50-plussers 14.00-16.00 Zaalvoetbal, KNVB 18.45-23.00 DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslag woensdag, 25 februari (3e perio de; Ie zitting: A. 1. Roozen-Schaffer 58; 2. Leep- Nieuwcboer 55; 1. Dolmans-van Twuij- ver 61 Zi 2. Rooljes-Weisenborn 54; B. 1. Slob-Schreiber 65 '/22. Hommes- Werdmullcr 571/2; 1. Hoff-Admiraal 57; 2. Stolk-Meijering (55) 551/2; C. 1. Löiir-van der Velden 60'/22. Tuinstra- Tuinstra 57; 1de Jager-dc Wilde 60; 2. Blikslager-van Vegten (55) 561/2D. 1. Rocm-d'Arnaud (55) 57 Vi 2. Koens- Emmelot 5514; I. Harreveld-Roest 61; 2. Pcereboom-Boomsma 56. HONK- EN SOETBALVERENIGING FORESTERS De honk- en softbalclub van Foresters begint dit seizoen de competitie eens op een heel ander 'groen veld'. Dick en Bep Nanne hebben hun etablissement ter be schikking gesteld om de club in de gele genheid te stellen de kas te spekken. Het komende weekend, 6, 7 en 8 maart, gaan we vlotbruggen. De hoofdprijs is een magnetron oven en er zijn vele an dere mooie prijzen. Vrijdagavond star ten we om 20.00 uur. Zaterdag en zon dag om 14.00 uur. Zondagavond, om 22.00 uur, is de prijsuitreiking. OPPOSITIE HOUDT WEER ALLEMAN-TOURNOOI Op zaterdag 7 maart 1987 houdt Oppo sitie haar jaarlijkse schaaklournooi in het Open Huis. Dc wedstrijden begin nen om elf uur, men dient echter om kwart voor elf aanwezig te zijn. Het is om ongeveer viif uur afgelopen. Er wordt gespeeld in groepen van zes spe lers, naar sterkte ingedeeld, met een be denktijd van een half uur per speler voor de hele partij. Er zijn per groep drie prijzen. Men kan zich opgeven bij J. de Vries, Leeststraat 3 in Alkmaar, telefoon 072-622205, of bij J. v.d. Bo- gaerde, Buizerdweg 78, Alkmaar, tele foon 072-617117, voor vrijdag 6 maart. In de interne competitie moest koploper Wagenaar zijn tweede remise op rij toestaan. Ditmaal was het Maas die de clubkampioen bedwong. Maas neemt hierdoor de leiding over in de tweede periode, direkt gevolgd door Landzaat, die van Reyersen van Buuren won, en Wagenaar. Wagenaar behoudt wel de leiding in het algemeen klassement met ruime voorsprong op nummer twee Landzaat. De koploper in de B-poule verging het minder goed. Van Bentum verloor van Van Bakel. Uitslagen van ronde 22: A-poule: J. Wagenaar-H. Maas rem." I.. Landzaat-H. Reyersen v. Buureri 1-0; D. de Jager-J. Alleman 1-0; G, Heeringa-j. Ebregt 1-0; P. Avis-h. Nie« huas afg.; I. Oudeboon-W. Ligtharf 0-1; P. v.d. Werff-G. hafkamp 0-1; B-poule: W. van Bakel-M. van Bentum 1-0; R. Sauer-W. Bos 0-1J. de Jong-P! Manni 1-0; J. Bosman-O. Koenders l-0j J. Plas-J. v.d. Bogaerde 0-1; J. Langereis-J. v.d. Bogaerde 1-0; H. Horninge-J. Langereid 0-1; J, Onderwater-J. de Vries afg.; A. Creutzberg-J. Vegter 0-1; F. Beyers-J. Werksman 1-0. ea VERKIEZINGSINFORMATIE IN BIBLIOTHEEK LIMMEN Vindt u het ook zo moeilijk te weten op wie u moet stemmen op 18 maart? Er wordt geen campagne gevoerd zoals voor de landelijke verkiezingen. En be kendheid met de personen, zoals bij de gemeenteraadsverkiezingen, bestaat al evenmin, tenzij u regelmatig met Pro vinciale Staten te maken heeft om wat voor reden dan ook. Om u te .helpen een gerichte keus te ma ken hebben wij de partijprogramma's opgevraagd. Hierin staan de beleids voornemens van de politieke partijen ten aanzien van onze provincie. Deze programma's liggen gratis voor ieder een ter inzage in de bibliotheek Lim- men, Kapelweg 6a. Openingstijden: maandags 14.30-17.00 en 19.00-20.30 uur, woensdags 14.00- 17.00 uur, vrijdags 14.30-20.30 uur. KOMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL D'ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 6 maart Sasburg-Koedijk 18.45 Fleura-SVW B. Elektro 19.25 MCA-Plubos 20.15 B W 't Pontje-v. Beek Occ 21.05 Tel. Stars-Alkmaarse Boys 21.55 Maandag 9 maart Kras-Rolff 18.45 AZV Vriendschap-LSVV/Foresters 20.05 Jong Holland-Plubos 20.45 MCA-Crawford 21.25 Limmen-Duinranders 22.05 Bedrijfsvoetbal Zaterdag 7 maart G.P. Groot-7omerdijk 19.00 Beentjes-Joh. Jansen 19.50 Driessen-v.d. Steen Kleverl. 20.40 't Achterom-Bleeker Boys 21.30 Basketbal Zaterdag 7 maart Dunking Limmen-Hoofddorp meisjes 15.00 Dunking Limmen-Hoofddorp meisjes 16.15 Dunking Limmen-Flashing Heiloo dames 17.30 Zondag 8 maart Voetbal van 18.00-23.00 uur. VERGADERING VAN DE LIMMER RAAD Op donderdag 12 maart vergadert de gemeenteraad van Limmen in Cultureel Centrum Vredeburg. De vergadering,' die openbaar is, begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere de volgende punten: een wijziging van de legesverordening (o.a. de afgifte van een rijbewijs wordt duurder: 30,00), een vrijstellingsregeling van de win-' kelsluitingswet, een aanpassing van de politieverordening met betrekking tor vuurwerk en de vaststelling van enkele exploitatievergoedingen voor het onderwijs. Wie de stukken, die bij de diverse agen dapunten horen, wil inzien, kan daar voor tijdens kantooruren en op maan dag 9 maart van 19.00-21.00 uur terecht op het gemeentehuis. AART VISSER VAN LA CHATELAINE BEKWAAMT ZICH IN CHINEES KOKEN Wat brengt een Hollandse kok met een eigen, goed lopend restaurant ertoe een cursus Chinees koken te volgen en daar na als een van de beste te slagen? Aart Visser: „Mijn vak is tevens mijn hobby. Toen ik hoorde dat er voor mij nog een plaatsje vrij was op de cursus Chinees koken in Utrecht, dacht ik: waarom niet, alle kennis is meegeno men". In het begin viel het nog helemaal niet mee. De cursus werd n.l. door vier top koks uit China uit vier verschillende richtingen gegeven in het Chinees. Er werd dus met tolken gewerkt errdat was erg vermoeiend. Maar naarmate de cur sus vorderde kreeg Aart Visser er steeds meer plezier in. Hij is nu helemaal op de hoogte met Leng Pan, Dim Sunt, Shanghay, Kanton en Szechwan (voor gerechten, stoomgerechten, hete gerech ten enz.) Aart Visser is de eerste Neder lander die dit diploma in zijn bezit heeft en natuurlijk wil hij u daarvan deelge noot maken. Op vrijdag 10 april is er een proeverij in La Chatelaine (02206-2355) in Egmond aan Zee. Nu moet u niet denken dat u gaat 'chine zen', het gaat veel meer om de techniek van het koken, die aangepast is aan de Hollandse smaak. De heer en mevrouw Visser zullen u graag een gastvrij Chi nees onthaal bieden. JAARVERGADERING Tijdens de jaarvergadering van de KMTP -in aanwezigheid van 140 leden- huldigde de voorzitter Mevrouw Pais. Als dank voor 16 zeer aktieve jaren in het bestuur kreeg zij onder luid applaus het zilveren KMTP-embleem omgehan gen. Na afloop van het officiële gedeelte ver toonde de heer Grimme uit Lisse zijn dia-klankbeeld over Wales. Aan de hand van overvloeiende dia's maakten we een wandeling met aandacht voor het grote geheel, het imponerende land schap, en het kleurige detail, de bloe men en planten onderweg. De mansho ge fuchsia-hagen en het fraaie uitzicht over Engeland vanaf de Snowdown ga ven een voorproefje van onze voor- jaarsreis naar Wales, die inmiddels ge heel volgeboekt is. Tot slot van deze geslaagde jaarverga dering konden de bezoekers een fleurig bloeiend plantje uitzoeken - 'ook dal is zo langzamerhand een leuke traditie ge worden. Voor inlichtingen over de KMTP kunt u bellen 333523. RAAD AKERSLOOT De raadsvergadering van 26 februari was in een half uurtje bekeken. Er werd toegestemd in de aanschaf van een twee dehands tekstverwerker voor een be drag van 6.000,- De tekstverwerker zal de schrijfmachine gaan vervangen. Burgemeester Schoof verzekerde dat het apparaat in uitstekende staat is. Op het pontveer de Woude is een kabine geplaatst, een hele verbetering, de kosten hiervoor bedragen 3.936,-; Langs enkele wegen in de Schermer staan bomen die rottingsverschijnselen vertonen, deze moeten dus gekapt wor den. In de kosten, 14.000,-, (waar schijnlijk wordt dit bedrag nog hoger) zal de gemeente Akersloot 2.000,- bijdragen. Bij de rondvraag vroeg het raadslid C.J. Kuyper of Akersloot, m.b.t. de honde- poep, niet dezelfde regeling als Amster dam kon krijgen. (Opruimen van je ei gen hondepoep). Burgemeester Schoof zei hierop dat dit zeker in de overweging meegenomen zou worden. Oud Akersloot Woensdag 11 maart: jaarvergadering van de vereniging Oud Akersloot in 't Achterom aan de Kerklaan, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat de verkie zing van een nieuwe voorzitter. Voorts zal de heer G.J .van Wijk uit Heemskerk een inleiding houden met als onderwerp 'Herkomst en betekenis van onze ach ternamen'. POLDERTRIMLOOP AKERSLOOT Onder ideale omstandigheden werd de laatste trimloop georganiseerd door handbalvereniging Meervogels 60 gelo pen. 398 sportieve al of niet prestatiege richte lopers namen hieraan deel. De uitslagen zijn: 4 km. 1. Ed Kerkhof 14 min. 14 sec, 2. David Bijmoer 14 min. 22 sec., 3. Hu- bert Zuurbier 14 min. 52 sec. Ie dame Ineke Admiraal 16 min. 35 sec., Ie Jeugd Joris Jonker 17 min. 13 sec. Ie veteraan Gijs Dekker 20 min. 26 sec. 8 km. 1. Herman Admiraal 28 min. 46 sec. Johan Snoek 28 min. 58 sec. 3. Sjoerd Rijpma 29 min. 18 sec., Ie Dame Marjoke Pepping 35 min. 24 sec. Ie Jeugd Leon Veldt 36 min. 23 sec. Ie Ve teraan L. Warmerdam 32 min. 18 sec. 14 km. 1. Koek v.d. Hulst 46 min. 52 sec. 3. Nico Hollenberg 47 min. 43 sec. 3. Joop Groen 48 min. 46 sec. Ie Dame Ina Helder 61 min. 17 sec. Ie Veteraan Cedo Paic 51 min. 08 sec. POLITIEK CAFE Op 11 maart organiseert de A.V.A.K. (Akerslootse Vrouwen Aktief) een poli tiek café. Een forum, bestaande uit le den van de Provinciale Staten van de P.v.d.A., V.V.D., C.D.A., en D66 zal discussiëren over zaken die Akersloot en de regio aangaan: hoe zit het met het ambulancevervoer? Krijgen we de vuil verbranding in de Boekelermeer? Dit zijn twee belangrijke onderwerpen, die deze avond o.a. aan de orde zullen ko men. Als u eens van gedachte wilt wisselen met de (nieuwe) statenleden over deze onderwerpen, dan is het zeker de moeite waard om naar café De Vriendschap, Kerklaan te Akersloot, te komen. De avond begint om 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 8