Sport en Spel Be Egmonden Abel, The Toys, De Dijk en Theo en Thea bij Buk Buk Nieuws veer 55plussers AKERSLOOT Kort Bondig Verenigingsagenda AGENDA Evenementenagenda Kerkagenda Door gebrek aan ruimte is het voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst, indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol- POLITIEK FORUM PONYKAR INFO-STAND ONTMOET VRIJDAG DE VVD- STATEN-KANDIDATEN! Nr. 1 van Lijst 1 F. Tielrooij, mevr. F. G. v. Diepen-Oost Sj. van Meeteren, Alkmaar, W. Wouters, Bergen e.a. Vrijdag a.s. 20.00 uur in Restaurant "De Speeltuin" Sportlaan 2 Egmond aan Zee Discussie over Prov. Staten en onze regionale problemen! Als Noord-Holland je lief is.... UITKIJKPOST 11 MAART 1987 Stambomen Op donderdag 16 maart houdt de Ne derlandse Genealogische Vereniging een contactavond voor leden en belangstel lenden. De avond begint om 20.00 uur met een korte jaarvergadering en wordt gejhouden in het restaurant van De Hoornsevaart, nabij station Alkmaar- Noord. Voor verdere informatie kan men contact opnemen met J.J. Kalden- bach, Amstelstraat 18 te Alkmaar (tel. 072-123029). Bewapening en armoede Over dit onderwerp belegt het IKV een regionale bijeenkomst. De heer Hans Schravesande -medewerker van het Al gemeen Diakonaal Bureau van de Gere formeerde Kerken- houdt een toespraak over het onderwerp 'Bewapenen op kosten van de armen'. De bijeenkomst is op woensdag 16 maart in het kerkelijk centrum De Blije Mare, Kajakstraat 60 te Alkmaar. Aanvang 20.00 uur. Inlich tingen: IKV Heiloo. tel. 072-334053. Filmfestival In de periode van 12 tot en met 31 maart wordt het tiende Noordhollandse Film festival gehouden. Bijna 20 filmhuizen doen mee aan het festival, dat als thema 'Film en Literatuur' heeft. In Alkmaar doet Provadja mee in de laatste week van maart. Met uitzondering van maan dag 30 maart worden dagelijks twee films gedraaid (20.00 en 22.30 uur). Voor het volledige programma kan men zich wenden tot Provadja, Verdronken- oord 12 te Alkmaar. Winterse muziek Zaterdag 14 maart wordt het voor laatste concert in de reeks 'Muziek op de Winteravond' gehouden in de Witte Kerk, Kerkplein te Sint Pancras. Aan vang 20.15 uur, zaal open 19.30 uur. Kaarten a 7,50 (met korting 5,00) aan de zaal verkrijgbaar. Het concert wordt verzorgd door aankomende, ta lentvolle muzikanten uit de regio: Pépé de Boer (piano), Gerard Beemster (bari ton), het kwartet Hier, het Alkmaars Fluitkwartet en het trio Tica Giel (so praan), Gerda van Zelm (alt) en Joke de Jong-van Zelm (piano). AMORC Academie Op de vrijdag 13 en 27 maart wordt in het gebouw Odd Fellows, Varnebroek 17 te Alkmaar een tweedelige lezing ge houden over 'Reïncarnatie, Karma en de Regressie-theorie' door N. Vogele- sang. De aanvang is 20.00 uur; de entree bedraagt 6,00. De organisatie is in handen van AMORC: Aloude Mystieke Orde Rosae Crusis. Inlichtingen: tel. 072-129034. Ouders homofiele kinderen Zaterdag 25 april wordt de voorjaars bijeenkomst gehouden voor ouders van homofiele kinderen, van 10.00 tot 16.00 uur in de pastorie van De Weere (nabij Abbekerk). Kosten: 10,00. Inlichtin gen/opgaven: 02991-1266, 02290-32994 of 02298-1313. Huishoudbeurs 55-plus De eerste vier dagen van de Huishoud beurs in de Amsterdamse Rai worden dit jaar gecombineerd met een speciale beurs voor 55-plussers. Van 23 tot en met 26 april kunnen 55-plussers terecht voor informatie over recreatie en vrije tijdsbesteding, woninginrichting, voe ding en gezondheid en tuinieren - om maar een paar voorbeelden te noemen. Joop Landré presenteert dagelijks een talkshow voor 55-plussers. N atuurgeneeskunde ook voor kinderen In het Natuurlijk Gezondheidscentrum Zenit te Alkmaar wordt de cursus 'Zie ke kinderen helpen met natuurgenees kunde' herhaalt vanaf woensdag 1 april. Inlichtingen: Ien Brethouwer (tel. 072-117108) of Anne Zoeteman (tel. 072-153852). De Vest In het Alkmaarse theater De Vest wor den in de week van 20 tot en met 26 maart ondermeer de volgende uitvoerin gen gegeven: een koffieconcert door Tria Per Favore ten bate van Amnesty International (22 maart, 12.00 uur), het Folkloristisch Danstheater (22 maart, 14.30 uur) en Peter Faber met zijn show 'Cupido' (26 maart, 20.15 uur). Samenzwering Donderdag 12 maart verzorgt Koos Janson in Zenit, Spoorstraat 62 te Alk maar (20.00 uur; entree 6,00), een le zing over de 'Aquarius-samenzwering' of wel 'werken aan een nieuwe tijd'. Handreiking De vereniging Handreiking, werkgroep voor weduwen en weduwnaars, start zondag 15 maart met de maandelijkse wandel- of fietstochten. Op 15 maart wordt er gewandeld, vertrek 10.30 uur vanaf het NS-station te Alkmaar. Voor inlichtingen: 072-119745 of 072-114428. Ecologisch bouwen Zaterdag 11 april is er bij Zenit, Spoorstraat 62 te Alkmaar, een dag waar het ecologisch bouwen en wonen centraal staat. Een dag voor architec ten, aannemers en anderen. Het gebruik van natuurlijke materialen uit de eigen omgeving staat centraal. Er zijn vier sprekers. Kosten 35,00. Aanmel den/inlichtingen: Zenit, tel. 072-111311. Stem der Martelaren Op dinsdag 17 maart spreekt Johann Jundt, babtist, geboren in Rusland, voor de Ondergrondse Kerk. De aan vang is 20.00 uur in restaurant Koeken bier, Kennemerstraatweg 16 te Alk maar. Inlichtingen: 01831-1186. Zen-yoga Dinsdag 24 maart starten in Zenit twee yoga-cursussen. Opgave schriftelijk of telefonisch bij Zenit, Spoorstraat 62, 1815 BI. Alkmaar, tel. 072-111311 (ook voor inlichtingen). Bijbelse planten Daan Smit spreekt dinsdag 7 april in de Chr. Pabo, Van der Veldenlaan te Alk maar, aanvang 20.00 uur, vrij entree. Het onderwerp van zijn lezing is 'Uit de hof van Eden': planten, die we in de bij bel tegenkomen en die in Nederland ge kweekt kunnen worden. Het aanstaande weekend is er bij Buk 'Abel' is een succesvolle Nederlandse Buk aan de Pastoor van Muijenweg een film, die lange tijd in de bioscopen heeft tweetal activiteiten. Allereerst wordt op gedraaid en hier en daar nog steeds te vrijdag de dertiende de film 'Abel' ver- zien is. Het is het regie-debuut van Alex toond (aanvang 21.00 uur, entree le- van Warmerdam, die vooral bekend- den/cjp 4,00, anderen 5,00). Een heid kreeg via Hauser Orkater, waarin dag later kan men in het café luisteren hij samen met zijn broers de link tussen naar de muzikale verrichtingen van literatuur en muziek legde. 'The Toys' (aanvang 22.00 uur, entree Het verhaal van 'Abel' is vrij eenvou- leden/cjp ƒ3,00, anderen 4,00). Wijkvereniging Plan Oost Zaterdag 14 maart: maandelijkse com putermiddag van de wijkvereniging van 14.00 tot 17.00 in 't Oosthonk aan de Laan van Zeeman 14a voor jonge en ou dere liefhebbers. Vergeet niet je compu ter mee te brengen. Federatieve Vrouwenraad Woensdag 18 maart: gezamenlijke dig. Abel is een 31-jarige puber, die nog steeds in het ouderlijk huis woont. Van daar bespiedt hij de buitenwereld door zijn verrekijker, laat hij zich vertroete len door zijn moeder en sart hij zijn va der. Er komt beweging wanneer Zus haar intrede doet: de ster van een peep show, die Abels leven in een hogere ver snelling zet. De film heeft fraaie surrealistische beel den en laat zich maar moeilijk beschrij ven: duidelijk een film, die je gezien moet hebben. En dat kan vrijdag 13 maart bij uitstek bij Buk Buk. The Toys' is een jonge formatie uit de richt was er van zoveel kanten enthousi asme, dat Buk Buk besloten heeft een voorverkoop te houden. Deze gaat aan staande vrijdag van start. De kaarten zijn a tien gulden verkrijgbaar in hel Buk-café. Bestellen is niet mogelijk! (Nadrukkelijk vermelden we hier dat het geen kindervoorstelling is.) Een week voor Theo en Thea treedt De Dijk na lange tijd weer eens op bij Buk Buk. De formatie is vooral geboekt van wege de grote belangstelling van de Buk-bezoekers en anderen. Ook voor De Dijk gaat vrijdag de voorverkoop van start. Kaarten a tien gulden zijn ver krijgbaar in het café. avond voor de leden van de aangesloten organisaties in de Ge,ef. Kerk aan de MoorHproppctQtraat aanvamnu 711.(lil v 0 ook de eerste kennismaking tussen de ZOMERCURSUS SPAANS VOOR OVERWINTERAARS Noordergeeststraat, aanvamng 20.00 uur (zaal open 19.15 uur). Kaarten ver krijgbaar aan de zaal, ook voor niet- leden/introducé(e)'s. Het Nederlands Poppentheater o.l.v. Joost Brugman presenteert de operette 'Die Fleder- maus' van Johan Strauss jr. Tevens ver koop van bij-artikelen van de zomerpostzegels. Kleurenpracht Maandag 16 maart: contactavond van vogelvereniging Kleurenpracht in het gebouw van de duivensportvereniging achter de sporthal, aanvang 20.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 16 maart: consumentenquizz met aardige prijsjes voor de winnaars. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: A. Morshuis (332136) of L. Zoon (331097). Partij van de Arbeid Woensdag 11 maart: verkiezingsbijeen komst van de Partij van de Arbeid in de achterzaal van Blakborn, ingang via parkeerterrein Aostastraat. Spreker is de lijstaanvoerder voor Noord- Holland-Noord, Cees Korver uit Scha- gen. Aanvang 20.00 uur. (Zie ook elders in deze Uitkijkpost). Medezeggenschapsraad Openbaar On derwijs Heiloo Donderdag 19 maart: vergadering in De Zeskant, aanvang 20.00 uur. Ter tafel komt ondermeer de ervaring met de wachtdagen-regeling als ook punten, die met de gemeente Heiloo besproken moeten worden. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Vrijdag 20 maart: jaarvergadering in de bovenzaal van sporthal 't Vennewater, aanvang 20.00 uur. Naast de diverse jaarstukken staan ook de huldiging van een aantal jubilarissen en een spreek beurt van een districtsbestuurder op het programma. Het afdelingsbestuur houdt overigens elke maandag spreekuur van 20.00-21.00 uur in de pastorie van de Willibrorduskerk aan de Westerweg. EHBO Donderdag i2 maart: herhalingsles voor de gevorderden in het Kruisge- bouw aan de Holleweg* aanvang 20.00 uur. Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde Zaterdag 14 maart: tentoonstelling in het kader van de schoolbroeiwedstrijd. Honderden hyacinthen zullen in volle bloei te bezien zijn in de zaal van de Ge- ref. Kerk aan de Noordergeeststraat van 10.00-12.00 uur. De prijsuitreiking is om 11.30 uur. Zaterdag 21 maart: opening excursiesei zoen met een bezoek aan de tentoonstel ling 'Westland 19-nu'. Inlichtingen: C.Kamer, Heerenweg 108, tel. 333523. band en de bezoekers van Buk Buk. Verantwoorde muziek om naar te luiste ren, maar tegelijkertijd opwindend ge noeg om niet te kunnen stilstaan. Kort om, een verrassing op het podium van het Buk-café. Theo en Thea Liefhebbers opgelet! Zaterdag 11 april zal het duo. Theo en Thea een live optre den verzorgen bij Buk Buk. Na lang on derhandelen waren de televisiesterren bereid de reis naar Heiloo te onderne men. Na het bekend worden van dit be- INGEZONDEN Raadhuis uit 1927 moet blijven Dit weekblad bracht vorige week infor matie over de plannen van het college van B en W en de gemeenteraad voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Het bestaande historische raadhuis uit 1927 moet dan verdwijnen. Zo ook drie an dere panden aan de Raadhuisweg. Is dat nu wel nodig? De kosten van nieuwbouw zullen zo'n 10 miljoen gulden gaan bedragen. Uit vele andere voorbeelden weten we dat de uiteindelijke kosten bij bouwprojec ten vaak hoger uitvallen. Een recent voorbeeld hiervan is het Muziektheater oftewel de Stopera in Amsterdam. Waarom moet er eigenlijk een nieuw ge meentehuis komen? De fracties van CDA en VVD, die in de gemeenteraad de meerderheid bezitten, zijn voor nieuwbouw. Juist zij zijn het die geen enkele kritiek hebben op de grove bezui nigingswoede van dit kabinet, waardoor miljoenen landgenoten in grote finan ciële en materiële nood verkeren. De ge meenten krijgen steeds minder geld uit Den Haag met alle kwalijke gevolgen vandien. Naast de huurverhogingen moeten de inwoners van Heiloo steeds meer beta len voor bijvoorbeeld de onroerend- goedbelasting, het rioolafvoerrecht en het ophalen van het huisvuil. Ook de huurders van volkstuintjes worden de dupe. De ambtenaren in het huidige raadhuis zitten toch nog niet zo slecht en i.p.v. de 'barakken', waarin nu Openbare Wer ken en Sociale Zaken gevestigd zijn kan een beter en ruimer nieuw stenen ge bouw worden opgetrokken. Dat kost misschien slechts l'A miljoen. Een nieuw gemeentehuis van 10 miljoen is in deze bezuinigingstijd onverantwoord, ruikt naar een prestigeprojekt waar de bevolking uiteindelijk weer de kosten voor zal moeten opbrengen door nog hogere gemeentelijke belastingen. Voor nadere informatie en/of op gave: St. Ouderenwerk Heiloo „Van mei tot september heb ik de Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, Spaanse les voor beginners voor tel. 331297, (tussen 9.00 en 10.30 overwinteraars gevolgd en ik moet uur). Eerste les beginners: 6 april zeggen, dat ik er veel profijt van ge- om 13.30 uur; eerste les gevorder- trokken heb. We gingen dikwijls den: 6 april om 14.35 uur. met z'n zessen op stap en het gaf De komende dagen organiseert D66 verscheidene activiteiten in Heiloo. 11 maart met kandidaten van de 4 grote partijen. Dit evenement vindt plaats in het Open Huis, va naf 20.15 uur. Toegang vrij. 14 maart A.s. zaterdag rijdt er een ponykar door Hei loo. De wagen vertrekt elk heel uur, van 10.00 uur tot 15.00 uur, vanaf 't Loo. Kleinere kinderen kunnen gratis meerijden. Diezelfde zaterdag staat er op het plein bij 't Loo een informatiestand van D66. Hier kan in formatie verkregen worden over het D66-verkiezingsprogramma. 18 maart De dag van de verkiezingen voor Provinciale Staten Kies voor vernieuwing van de politiek. Stem op lijst 4 van D66. Aan U de keus! Voor nadere inlich tingen: secretariaat D66, Vrieswijk 135, telefoon 335443 HE voldoening, dat we bijvoorbeeld in het spaans konden vragen hoe laat de volgende trein vertrok en hoe laat hij aankwam". „Ook in restaurants, winkels en postkantoren kon ik me goed ver staanbaar maken. Soms moest ik nog wel vragen: 'Puede Ud hablav un poco mas despacio?' (Kunt u wat langzamer praten), maar dan kon ik ook het antwoord verstaan. In ons hotel hadden we een ober, die met een Hollandse vrouw was getrouwd. Hij wou Nederlands le- De Stichting Ouderenwerk Heiloo ren en wij Spaans. Met hem hebben start vrijdag 13 maart met een werk- we erg gelachen". groep Video, om 14.00 uur in 't „Ook met het kamermeisje pro- Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. beerde ik gesprekken aan te knoj Mensen in het bezit van een video pen. Natuurlijk konden we nog camera worden uitgenodigd kon geen lang gesprek voeren. Al met al takt met ons op te nemen. Naast het Als u volgende week op lijst 4 stemt FILMEN MET DE VIDEO-CAMERA RONDJE HEILOO MET HET NIVON Een rondje Heiloo, wandelend met het Nivon Heiloo, kijken en luisteren naar de eerste lenteboden in het bosje bij 'Onze Lieve Vrouwe ter Nood' en de landgoederen Ter Coulster en de Nijen- burg. Wij vertrekken zondag 15 maart om 9.50 uur van het station Heiloo, ar riveren om ongeveer 10.00 uur bij De Zevensprong' (hoek Ewisweg/Het Ze venhuizen), vanwaar onze wandeling door het groen begint. Stevige wandelschoenen, een goed hu meur, wat eten en drinken zijn gewenst. We zullen proberen onderweg ergens een kopje koffie te drinken. Uw wande ling kunt u naar behoefte bekorten! Kosten: leden gratis, niet-leden 1,50. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij: Hennie Hoving (tel. 337736) of Wil lem Weerheijm (tel. 330224). D66: ACTIEF VOOR VERKIEZING Vandaag over een week kiest u de nieu we Provinciale Staten. Voordat het zo ver is, organiseert D66 nog een aantal politieke activiteiten. Zoals vanavond in het Open Huis, winkelcentrum 't Loo, vanaf 20.15 uur. Dan kunt u tijdens een forum kennismaken met kandidaten van de 4 grote partijen. In de Uitkijk post van vorige week heeft u er uitge breid over kunnen lezen. Zaterdag, drie dagen later, komt D66 naar u toe. U kunt de Democraten ont moeten bij hun stand, op de politieke markt bij 't Loo. Daar treft u mensen van D66, die graag uw vragen beant woorden. En dan is er weer de ponykar, die ook vorig jaar volop aandacht trok. Vanaf 10.00 uur 's morgens, en verder ieder héél uur tot 's middags 3 uur, vertrekt de wagen voor een rondrit door Heiloo. Kleinere kinderen kunnen gratis meerij den, maar de ruimte is beperkt! Na zaterdag is het woord aan de kiezer: aan u dus. Wilt u vernieuwing in de po litiek? Bent u voor een effectief milieu beleid? Spreekt échte openheid in poli tiek u aan? Dan is D66 üw partij. De Democraten zijn als enige van de 4 grote partijen voor het referendum. Want D66 vindt dat de burger het laatste woord behoort te hebben. Dus ook na 18 maart. 3- erg gemakkelijk, dat we ons met de uitwisselen van wederzijdse ervarin nodige dingen in het Spaans ver- gen ligt tevens het verkennen van staanbaar konden maken. In mei nieuwe toepassingsmogelijkheden ben ik van plan de vervolgcursus te in de bedoeling. De heer Tijsterman volgen, in de hoop mij de komende zal een inleiding houden, winter weer beter verstaanbaar te Inlichtingen bij de heer T. Steren- kunnen maken". berg, tel. 333182, of bij de Stichting Een deelnemer Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297. kiest u voor andere politiek! Aan u de keus! Meer in formatie over D66? Bel het D66-secretariaat: Ali Schuurman-de Haan, Vrieswijk 135, 1852 VH Heiloo, tel. 072-335443. BILJARTCLUB O.K.K. De uitslagen zijn: W. Groot-P. Leering 3-0; J. Komen-Th. Molenaar 3-0; L. v. Schooten-R. v.d. Gulik 3-0; P. Bolten- T. Oosterwijk 3-0; Th. Molenaar- B. Morsch 3-0; A. Hoogeland-H.Seignette 3-1; A. Hoogeland-J. Komen 3-1; G. Bolten-J. Seignette 1-3; G. v. Schooten- B. Morsch 1-3; W. Hink-G. Snel 1-3; J. Seignette-J. Wiebering 2-0; M. v. Zaal- W. Groot 2-0; Th. d. Waard-R. Haaze- lager 0-2. BEWEGEN OP MUZIEK Wist u dat er elke donderdag- en vrij dagmiddag van half 2 tot half 3 bewe gen en conditietraining is op muziek voor dames? Nu het voorjaar en de zo mer er aankomen, is het goed om weer wat extra aan je houding en conditie te doen. Nog beter zou het zijn om dit het hele jaar vol te houden. Wij willen u daarbij wat helpen. Komt u eens vrij blijvend een les meedoen. Op donderdagmiddag zitten we in de zaal aan de Burenweg en op vrijdag in de zaal aan de Kerkakkers. Bij beide groepen zijn nog een paar plaatsen open. Wij bieden u de gelegenheid om te wisselen van groep. Bent u een keer verhinderd op donderdag dan mag u vrijdag komen en omgekeerd. Inlichtingen bij mevrouw A. Knijnen- berg (tel. 072-333313) of mevrouw Ver- steege (tel. 02510-32490). TAFELTENNISVERENIGING ROZING De helft van de voorjaarskompetitie zit er op. Rozing 1 hield haar kampioens kansen open door twee goede overwin ningen te boeken. Noordkop uit Den Helder schoot duidelijk te kort en werd met 10-0 verslagen. Polisport bood iets meer tegenstand maar ging ook, met 2-8, ten onder. Bij Rozing 2 wisselen goede en slechte resultaten elkaar weke lijks af. Nadat ze bij D.O.V. in Heerhu- gowaard tegen een 1-9 nederlaag oplie pen werd een week later een zeer nuttige 7-3 overwinning behaald op de Treffers. Rozing 3 proefde voor het eerst de OPEN HEILOOER KAMIPOENSCHAPPEN BADMINTON Het komende weekend zullen in de bad- mintonhal aan het Zevenhuizen de open Heilooër Badminton Kampioenschap pen plaatsvinden. Het belooft ook dit jaar weer een geweldig evenement te worden. Zeer prominente badminton- spelers en -speelsters zullen deelnemen. Vooral de bezetting bij de mannen is heel sterk te noemen. Hoofdklasse spelers Jan Gerritse (Velo), Hendrik Jan Rozemeyer, Ted Nuyten en Willem Fisscher (allen Duinwijcic) staan garant voor uitstekend badmintonspel. Daar- Inwoners, die mijn standpunt delen, smaak van de overwinning, 't Hooge naast spelen o.a. nog mee W illem Hac verzoek ik contact met mij op te nemen om te komen tot een aktiegroep 'Raad huis uit 1927 moet blijven'. Inlichtingen: Willem Gomes, de Kande laar 31, tel. 334588 (na 18.00 uur). Openbare bibliotheek Maandag 16 en 23 maart: uitgebreide rondleiding met uitleg van de catalogus voor geïnteresseerde leden, aanvang 13.30 uur. Toegangsprijs 1,00. Opga ven tot uiterlijk 14 maart aan de balie of telefonisch via nummer 330670. Expositie NIVON Gedurende de maand maart kan men in de foyer van het Open Huis werkstuk ken bekijken van de deelnemers aan de NIVON-cursus aquarelleren. De ope ningstijden komen overeen met het in gebruik zijn van de zalen, zie elders in de Uitkijkpost. Seniorenbonden De seniorenbonden ANBO en KBO or ganiseren elke middag -ook zondag, niet zaterdag- soosactiviteiten voor 50-plussers in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a, aanvang 13.30 uur. Katholieke Bond voor Ouderen Donderdag 19 maart: voorlichtingsmid dag over veilig verkeer, aanvang 14.00 uur in 't Trefpunt. Kosten 1,00 p.p. Voorjaarswandeling Zondag 15 maart organiseert het IVN haar maandelijkse natuurwandeling in het Heilooër Bos. Start om 11.00 uur vanaf de Kattenberg! Inlichtingen: 337736. Oecumenisch Initiatief De voorbereiding op Pasen is van ouds her een tijd van bezinning en heroriën tatie. De gezamenlijke kerken van Hei loo hebben met het oog hierop een serie meditaties voorbereid, waarin men met elkaar kan bidden en zingen, luisteren en stil zijn. Van elke kerk is een groepje mensen betrokken bij de voorbereiding van de meditatiedienst. De avonden hebben twee thema's: 'Hoe zijn wij hoe der van onze broeder en zuster?' en 'Hoe is Jezus hoeder van zijn broeder en zuster?'. De meditaties worden op de volgende woensdagen gehouden: 11 maart Witte Kerk 'Ben ik mijn broeders hoeder?', aan vang 19.30 uur, voorganger pastor Walstra. 18 maart Psych. Centrum 'De mens leeft niet van brood alleen', aanvang 19.30 uur, voorganger ds. Boelhouwer. 25 maart Moeder Godskerk 'Tien woorden ten leven', aanvang 19.30 uur, voorganger ds. Van der Windt. 1 april Gereformeerde Kerk 'Gaat het paradijs verloren?', aanvang 19.30 uur, voorganger pastor Fontijn. 8 april Willibrorduskerk 'Dood en verrijzenis, moed om de goe de weg te gaan', aanvang 19.30 uur, voorganger ds. Knoppers. Bijbellezing Vrijdag 13 maart: bijbellezing in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noorder geeststraat, aanvang 20.00 uur. J.G.Fijnvandraat zal spreken over 'Be kering - noodzaak?'. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Inlichtingen: M.Oppenhuizen, tel. 02518-54596, of H.R.Smit, tel. 072-337151. Kerken in Zuid-Afrika Donderdag 12 maart: regionale bijeen komst van de Vereniging Confessioneel Beraad in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur. Ds. A.S.Rienstra, predikant in Harderwijk, zal spreken over 'Kerken in Zuid-Afrika'. Ds. Rienstra bracht met twee collega's in 1986 een bezoek aan zwarte, blanke en gezamenlijke kerkdiensten in Zuid-Afrika. Na de pauze is er een dia-presentatie en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Inlichtingen: H.Maas, tel. 332795. Huys werd met 7-3 verslagen. Tegen D.O.V. werd men echter weer hardhan dig met beide benen op de grond gezet: 2-8 verlies. Het vierde team bleef weder om puntloos. Typhoon bleek net iets sterker en won met 6-4. Ook het pupil- lenteam zit nog steeds in de hoek waar de klappen vallen. D.O.V. en Tjap Tjoi bleken nog duidelijk te sterk te zijn en wonnen met resp. 8-2 en 10-0. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 12 maart Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal, Foresters 18.00-22.00 Vrijdag 13 maart Zaalvoetbal, div. clubs 17.45-23.00 Programma: Ossehooft-Berdos (D2) 18.45 De Viersprong 2-Derp United 2 19.25 De Krocht-De Viersprong 20.15 HSV-Jong Holland 21.05 V.Himwegen-Midway Racing 21.55 Zaterdag 14 maart Zaalvoetbal, div. clubs 09.00-17.00 Basketbal, Flashing Heiloo 17.00-21.00 Zaalvoetbal, div. clubs 21.00-23.00 Zondag 15 maart Volleybal, RS77 10.00-17.00 Maandag 16 maart Volleybal, Effect 16.45-23.00 Dinsdag 17 maart Tennis 15.15-16.15 Volleybal, Nevobo 18.30-23.00 Woensdag 18 maart Badminton 50-plussers 14.00-16.00 Zaalvoetbal, div. clubs 17.45-23.00 kenitz, Ed van Kampen, Nico Meyer en Sena Thé. Ook onze plaatsgenoten Bas Keijzer en Raymond Berger spelen mee in het geweld van de A-poule. Bij de dames doen o.a. mee Mylene Mo- zer (H.B.V.), Carolien Wiggers, Silvia de Boer, Liesbeth van Wouwe (allen H.H.W.), en Monique van der Lest van H.B.V. In de B-poule zowel bij de da mes als bij de heren, spelen talrijke le den mee van het Vennewater. Op zaterdag vinden de voorronden plaats tussen 8.30 en 21.00 uur. Zondag vanaf 8.30 uur halve finales en vanaf ongeveer 13.30 uur vinden de finales plaats. Wie van goed badmintonspel houdt vergeet dan niet dit weekend een bezoek te brengen aan de badmin- tonhal van het Vennewater Badminton aan het Zevenhuizen. EEN KLASSIEKE AVOND IN LA CHATELAINE Het wordt lente en dat is voor Henny en Aart Visser van Restaurant La Chatelai ne in Egmond aan Zee aanleiding een lente-soiree te geven, op vrijdag 20 maart. Dit keer is gekozen voor een soiree-classique-culinair. Een 7 gangen menu zoals de franse chefkok Escoffier die heeft gekookt. Bij een klassiek diner behoort natuur lijk ook klassieke muziek, daarvoor zorgt de pianist Henk Engelgeer, hij zal lichte klassieke muziek ten gehore bren gen. Dit alles in het gezellige restaurant van La Chatelaine belooft wel een heel bijzondere avond te worden. Misschien is het daarom verstandig van te voren even telefonisch een plaats te reserveren tel. 02206-2355. Toptennis in De Dors Zondag 15 maart: finales van de inter- districtscompetitie in tenniscentrum De Dors. Aanvang wedstrijden 13.30 uur. Gratis, entree voor toeschouwers. Pro gramma: Joy Mozaïek-Dekker Tennis en Zandvoort-Popeye Goldstar. TENNIS IN DE DORS Maandag 13 april start tenniscentrum De Dors in Heiloo met het eerste zomer seizoen. Gezien de grote belangstelling tijdens het winterseizoen en het verzoek om ook tijdens het zomerseizoen van het tenniscentrum gebruik te maken is door tenniscentrum De Dors een geva rieerd en aantrekkelijk programma sa mengesteld. De Dors is een uniek tenniscentrum voorzien van tapijt met rubber-elastisch speciaal granulaat (geeft het effect van gravel). Vanuit de gezellige ontmoe tingsruimte zijn de aan weerskanten ge legen tennisbanen goed te overzien. Tij dens het zomerseizoen zijn er diverse mogelijkheden zoals: baanhuur (zowel losse uren als contract), dubbel- competitie, organiseren eigen toernooi op zaterdagavond en tennislessen die verzorgd worden door Mariska Zuur bier. Zie voor uitgebreide informatie de ad vertentie van het tenniscentrum elders in dit blad. Of neem contact op met ten niscentrum De Dors, De Dors 7, Hei loo, el. 072-330403. HEILOOER BRIDGECLUB Dinsdag 24 februari: A. 1. Mevr. Ritchie-Hr. Gorse 59,60; 2. fam. vat Loon 57,10; 1. Mevr. Frugte-Hr. Löhi 57,50; 2. Dames Klerk-Stark 54,60; B. 1. Fam. v.d. Laan 62,10; 2. Dames Hardeveld-v. Ravenzwaay 56,25; 1. Da mes Poldervaart-Dobbe 59,60; 2. Hr. Noom-Pin 53,75. Donderdag 26 februari: A. 1. Fam. Nieuweboer 56; 2. Fam. Kuiper 51 A; 1 Hr. Knegt-Toornstra 52 A; 2. Hr. Bader-Koster 52; dames de Bruyckere- Ritchie 52. B. 1. Hr. Bennink-Gorse 59,60; 2. Hr. Berkman-Mevr. v.d. Vlies 52,50; I. Hr. Kat-Smit 57,10; 2. Mevr. Gauw-Hr. Roelofs 54,60; C. 1Mevr. v. Baar-Hr. Lange 57,65; 2. Dames Damman-In 't Veld 56,25; 1. Mevr. Bakker-Hr. Tamminga 55,55 2. Dames Hart-Spruyt 53,45. D. 1. Dames Evenblij-Fluiberts 66; 2. Dames Kromhout-Roos 55'A; 1. Mevr. Nielen- Hr. v.d. Linden 52'A 2. Fam. Neefkes 52. Afzeggen: dinsdag Mevr. Admiraal (335718), donderdag Dhr. Löhr (330052). Galerie De Kapberg Tot en met 29 maart is in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, een expositie te zien van de veelzijdige kunstenaar Bijmoer. De Kapberg is op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur geopend. EGMONDRIADE In het weekend van 14 en 15 maart vindt in de jeugdherberg Klein-Rinnegom te Egmond-Binnen de alom bekende Eg- mond-Drie-Ade plaats. Onder het motto: "Kunst en kreativiteit tussen strand en achterland", mani festeren particulieren, verenigingen, stichtingen en instellingen zich op zeer uiteenlopende wijze op het gebied van de invulling van de vrije tijd, onder an dere: schilderijen, foto's, houtsnijwerk, oudheden van musea en particulieren, de ANWB met hoe het begon en nu is. Ook de rijkspolitie is aanwezig met twee zeer actuele onderwerpen, nl. mi lieu/vervuiling en inbraakpreventie. Verder gedroogde bloemen en bloem schikken, modelbouw, een donkere ka mer met gelegenheid foto's te reprodu ceren. Ook vindt men er vliegers van het overbekende model tot ongekende uit voeringen. Bij goed weer is hiervan bui ten een demonstratie. Ook de KNZHRM (staat voor redding op zee) en de NJHC zelf zijn vertegenwoor digd. Videokrant van Egmond met ban den van Egmondse gebeurtenissen. Het Rode Kruis is ook aanwezig evenals ga- lery De Kapberg m.o. modeltekenen. Muziekvereniging Eensgezindheid uit Egmond-Binnen stelt een ieder met inte resse in de gelegenheid het instrumenta rium van dichtbij te bekijken. Tevens zullen kleine groepjes uit dit orkest van tijd tot tijd acte de presence geven. Een heel ander aspect zal zijn de gewel dige serie oude foto's betreffende perso nen en zaken uit de drie Egmonden en een serie foto's van vermoedelijk het kleinste Abdijkerkje in gebruik geweest in de 2e wereldoorlog. Ook is aanwezig de stichting restauratie Slotkapel uit Eg mond aan den Hoef. Ter dekking van de onkosten heeft de organisatie een lo terij georganiseerd met een keur aan mooie prijzen. De jeugdherberg kan men vinden langs de Herenweg tussen Egmond aan den Hoef en Egmond-Binnen. De openings tijden zijn zaterdag van 14.00-22.00 uur en zondag van 11.00-17.00 uur. De toe gang is gratis en ruime parkeergelegen heid is aanwezig. R.G.E.-WEDSTRIJD BIJ MANEGE GROOT Afgelopen zaterdag werd er weer 'n on derlinge wedstrijd verreden in een gezel lige sfeer. Jury was de heer L. M. F. van Bronkhorst. Er werd begonnen met de caprilli-proef. De uitslag was als volgt: le prijs Sanny Hoogland, Shanna; 2e prijs Cees Hem- mer, Sabina; 3e prijs Bert v.d. Steen, Pandora. Daarna werd er gesprongen, hoogte, 80 cm tot 1 meter, barrage op tijd. Uitslag: le prijs Annet Groot, Soraya; 2e prijs Albert Groot, Olivier; 3e prijs George Wighman, Pandora. Als geheel nieuw onderdeel van de ma nege werd een mendressuur-proef gere den waarvan de uitslag als volgt was: le prijs Nel Haanappel, Ilwa; 2e prijs Al- bert Groot, Lady Ladonna; 3e prijs Cees Hemmer, Lady Ladonna. De volgende wedstrijd wordt verreden in april. WILLEM BIJMOER IN GALERIE DE KAPBERG Tot en met 27 maart kan men in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, een expositie zien van het werk van Willem Bijmoer. Deze kunste naar, die nog nooit op deze wijze naar voren is getreden, geniet de meeste be kendheid door zijn decors voor veelbe keken televisieprodukties, zoals 'Rouw past Electra' en 'De Stille Kracht', waarvan voorstudies worden tentoon gesteld. Dit geldt ook voor decors en kostuums van bekende balletten: 'Cop- pélia', 'Appel van Oranje' en wellicht zelfs van de lopende produktie van het Scapino-ballet 'De Notenkraker'. Verder kent vrijwel iedereen zijn il lustraties voor de boeken van Annie M. G. Schmidt, waarvan enkele originele tekeningen te zien zijn, evenals de in middels zeldzame eerste druk van 'Het Fluitketeltje'. Zijn veelzijdigheid toont de kunstenaar door reisimpressies, zowel getekend als in gouache, uit Tunesië, Griekenland, Roemenië en Turkije. Bovendien is er aardewerk te bewonderen, dat naar zijn ontwerp in Japan is vervaardigd. Al met al een uiterst boeiende en gevarieerde overzichtstentoonstelling, die zeker een groot publiek zal aanspreken en die de liefhebber in staat stelt om zich een kunstwerk van deze artiest te verwer ven. De Kapberg is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 - 17.00 uur. STILLE OMGANG Dit jaar wordt de Stille Omgang gehou den in de nacht van 21 op 22 maart. Vanuit Akersloot is het vertrek per bus na het Lof vanaf de kerk. Inlichtingen: tel. 12217 of 13855. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Ondertrouwd: L. Tepaske en A. C. de Boer; H. H. Evers en T. G. van Elburg. Geboren: Remco, z.v. N. P. Comman deur en M. A. Bruijn; Ferdinand Nico- laas, z.v. N. T. Krom en M. A. M. Schouten; Rodericus Petrus, z.v. F. H. Frinking en M. A. G. Buur; Marlies, d.v. T. J. L. M. Kaptein en M. B. A. Hendrikse; Theresa Geertruida, d.v. P. H. E. van der Eng en G. I M. Hoogenboom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 6