Dierenbescherming de zonal zonwering #eflóó~~ Ummett— Castricum Geen Uitkijkpost ontvangen? Uw hond wel of niet aan de lijn? Kerkdiensten Medische diensten Spirulina: wonderlijk algje helpt de mens! UITKIJKPOST 8 APRIL 1987 Bel's donderdags: 072-330175 Middenweg 34 telefoon 02205 - Limmen 1720. DR WILLEB00RDSE is afwezig van 17-4 t/m 1-5 overige huisartsen nemen waar. Wereldkampioen Grote effecten Kwaliteitsgarantie Gratis info-krant OPENBARE BIBLIOTHEEK Amsterdam, culturele hoofdstad van Europa, 1987. De ondertitel van deze manifestatie luidt: 'een toekomst voor ideeën'. Blijk baar hebben, in de loop der eeuwen, ve len hun ideeën opgedaan in Amsterdam of eigen ideeën dienaangaande gespuit. Ergens schrijft oud-burgemeester Sam- kalden, en hij kan het weten, 'de biblio theek over Amsterdam telt tienduizen den delen'. Tienduizenden werken over z'n geschiedenis, schilders, dichters, bouwkunde, wetenschappelijke institu ten, geloofs- en andere groeperingen enz. En nog steeds is Amsterdam op na drukkelijke en indringende wijze aanwezig. Zeker met deze manifestatie 'een toe komst voor ideeën', waaraan meer dan 120 organisaties op stedelijk, landelijk en europees niveau meedoen. Wil men weten wat het programma tot en met november te bieden heeft, dan raadple ge men het programma-overzicht. Te vinden bij de uitgebreide boekenpresen- tatie over 'Amsterdam culturele hoofd stad van Europa 1987'. Evenwel: slechts ter inzage. Annex deze presentatie een kleine tentoonstelling over de dichter, die, alhoewel elders geboren, verweven was met Amsterdam: Vondel. De culturele hoofdstad is een initiatief van de Europese Gemeenschap. Men hoopt met deze grenzen overschrijdende kunst- en cultuuruitingen eikaars opvat tingen beter te leren kennen en hierdoor een groter begrip te kweken voor el- kaars situatie. Nu we het toch hebben over uitingen. Schrijven is ook een wijze waarop je je kunt uiten. Daarom nog een laatste oproep aan alle inwoners van Heiloo, vanaf 16 jaar. Tot 1 mei kunt u nog steeds een eigen geschreven verhaal, ge dicht, beschouwing, of zo maar een ge zellige open brief, bij de bibliotheek in leveren. We hebben al verscheidene ver halen ontvangen. We zijn echter zo op timistisch om te denken, dat er beslist nog veel meer goede vertellers in Heiloo wonen. Gewoon proberen. En wij, wij wachten in spanning af. Boete-tarieven. Compact-discs: ver hoogd van 0,50 per week tot 1,- per week. Bibliotheek sluiting. Goede Vrijdag en paas-zaterdag zijn de bibliotheek en de uitleenpost gesloten. Uiteraard ook op maandag, 2de paasdag. Carla van de bibliotheek DOLF DE VRIES IN DE BIBLIOTHEEK Alsof hij gezellig bij ieder persoonlijk in de huiskamer zat, zo ontspannen en boeiend vertelde Dolf de Vries (acteur en auteur) ovèr de reizen die hij samen met zijn gezin naar Rusland heeft ge maakt. Dolf de Vries sprak ter gelegen heid van de boekenweek in de bomvolle leeszaal van de openbare bibliotheek. Zijn eerste reis naar Rusland maakte Dolf de Vries in 1975. Tijdens een zwerftocht door Zuid-Amerika groeide het verlangen Rusland nogmaals te be zoeken en ditmaal werd het een reis met de Transsiberische spoorlijn van Mos kou tot Irkoetsk, een tocht van 12 da gen en nachten in de trein. Aan de hand van dia's beleefden de toehoorders de reis mee. Dolf de Vries communiceerde d.m.v. spelletjes (Russen zijn enthousi aste schakers) en gebarentaal. Een enke le maal ontmoette hij iemand die Engels sprak. Zijn ervaring is, dat vriendelijkheid al tijd met vriendelijkheid wordt beloond. Dolf de Vries deed geen enkele politieke uitspraak maar raadde zijn publiek sterk aan een eventuele reis naar Rus land te gaan maken zonder vooringeno men en kritische meningen. Pas dan leert men het echte Rusland kennen. Goed tehuis gezocht voor: Conan, bull-terrier, reu, 1 Zi jaar. Aa ron, bastaard hazewind, reu, blond, 4 jaar. Boomer-hondje, reu, grijs, 2Zi jaar. Ayke, Duitse herder, teef, 5 jaar. Muffie, bastaard herder, reu, zwart, 5 jaar. Tarzan, kruising basset-Duitse staander, reu, 11 jaar. Een aantal konijntjes zoekt ook een fijn tehuis. Groot, klein en alle leeftijden: wie wil zo'n gezellige knuffel? Ook Ca ret de cavia zoekt nog een plaatsje. Voor informatie: 02205-2256. Zwart/witte kater, 9 maanden, schild padpoes, gest. 1 Zi jaar. Cyperse poes, 3 jaar. Cyperse poes, 6 jaar, zwart/witte kater, 6 jaar. Cyperse kater Sam, 8 jaar. Zwarte kater, 9 jaar. Zwart/witte kater Moos, 10 jaar. Lapjespoes, 12 jaar. Cy perse kater, 13 jaar. Dwergkonijntje, ca. 8 maanden. Voor informatie: 072-337853. Vermist: Rode kater, gee. 1 Zi jaar, witte voetjes, witte bef, Groot-Schermer. Poesje, 4 maanden, blauwe ogen, beige met zwartachtige kop, langharig, Kiste- maker, Heiloo. Cyperse kater, gec., 6/2 jaar, witte bef, witte pootjes, scheurtje in oor, Hoge- weg, Limmen. Rode cyperse kater, gec., 1 Zi jaar, Rot- tumstraat, Alkmaar. Lapjespoes, gest., 2-3 jaar, Paarde- weijdt, Heiloo. Cyperse kater, witte bef, witte sokken, gec., 13 jaar, Pelmolen, BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO Geboren: Leon H., z.v. Terol, Reinier en van den Berge, Johanna N.; Roelandus N., z.v.: Kuin, Adrianus J. en Spaansen, Coren- lia A.M.; Sjoerd, z.v.: Oudhoff, Gerar- dus C. en de Winter, Alice E.M.; Ru ben, z.v.: Poelman^ Jan A. en Ruggen- berg, Lourentia C.; Marloes, d.v.: Krom, Jan D. en van Dijk, Trijntje; David E., z.v.: Schultz, Godfried en de Boer, Yvonne Hélène M.; Patricia, d.v.: Bruin, Sijbrandus P. en Kuijpers, Dora C. Huwelijksaangiften Verdonk, Martin P. en Schinkel, Aria- ne; Visser, Simon E.H.J.M. en Leve ring, Petronella A.H. Huwelijken Liefting, Petrus J.M. en van Westerop, Antonia J. Overleden Hemmer, Henricus A.J.; Zekveld, Pie- ter; de Vos, Alexander J.C. CULTURELE EVENEMENTEN IN MEI De Culturele Commissie Heiloo heeft de heer W. van 't Hoff, direc teur van de Volksmuziekschool te Heiloo, bereid gevonden in de maand mei (donderdag 21 mei) een lezing te houden met grammofoon platen over muziek van Ludwig van Beethoven. Als vervolg op en in samenhang met deze lezing wordt op dinsdag, 26 mei een excursie georganiseerd naar het concertgebouw te Haarlem, al waar een repetitie kan worden bij gewoond van het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest. Een piano concert, een strijkkwartet en een symfonie van Beethoven staan op het programma. De kosten voor de ze excursie bedragen 10,- p.p., al les inbegrepen. In verband met het bespreken van een bus naar Haarlem is het nood zakelijk tijdig te weten op hoeveel belangstellenden gerekend moet worden. Daarom verzoeken wij geïnteresseerden zich vöör uiterlijk 25 april voor deze excursie op te ge ven bij: Stichting Ouderenwerk, Westerweg 294, tel. 331297 of bij mevrouw H. Bertram, Marienstein 83, tel. 337993. KLAVERJASDRIVE ANBO-KBO HEILOO Op veelvuldig verzoek organiseren de Seniorenbonden samen weer een klaverjasdrive, nu vlak voor de Paasdagen. En weer met een over vloed aan prijzen zoals eieren, kaas, drank, enz. Aan dit gebeuren, dat voor de trouwe deelnemers een enorme trekpleister is geworden, mogen ook niet-leden tegen dezelf de prijs meedoen. Deze drive wordt als vanouds gehouden in het soosge- bouw van de ANBO-KBO, Hoog en Laag 7a, Heiloo, op donderdag 16 april, aanvang 13.30 uur. Alkmaar-Oudorp. Cypers met zwarte kater, 1 jaar, Kloosterhof, Heiloo. Zwarte kater met 5 witte kinharen, Do- rus, lange staart, niet gec., 3 jaar, Ter- meijen, Hejloo. Zwart poesje, 1 jaar, Spinel, Heerhugowaard. Zwart/witte kater, gec., I jaar, witte bef, witte pootjes, Nijverheidsweg, Heiloo. Rood/witte kater, gec., witte bef, witte poten, witte buik, 4 jaar, van auto af gesprongen op Kooimeerlaan, Alkmaar en woont in Vrieswijk, Heiloo. Voor inlichtingen: 072-621195. Gevonden: Witte kat, omgeving dierenartspraktijk, Commandeurslaan, Heiloo. Voor in lichtingen: 072-621195. Kat, wit met zwarte vlekken op rug en staart, beige vlooienband, Koningsdam, Limmen. Lichtbruin konijn, Molenstraat, Ou- dorp. Voor inlichtingen: 02205-2256. Dierenbescherming Heiloo e.o. Tel. katten Heiloo: 072-337853, 072-621195; Limmen: 02205-2256, Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256, 072-333714, Akersloot: 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 02205-2256, Akersloot: 02513-10079. Tel. vogels: 02206-5312. Tel. inspectie Heiloo e.o.: 072-335750. Naar aanleiding van binnengekomen klachten alsmede het feit dat de weilan den weer bevolkt zijn met jong vee, wil de rijkspolitie Heiloo u wederom op het hart drukken, uw hond los te laten lo pen in de daartoe aangewezen gebieden. Indien men zich niet houdt aan het aan- lijngebod, dan moet rekening gehouden worden met een proces-verbaal. Het laten loslopen van honden is toe gestaan in de volgende gebieden: - het gedeelte van het Heilooër Bos gele gen tussen de Kerkelaan, Westerweg, Kuillaan en Kennemerstraatweg; - het gedeelte van de Boekelermeerpol- der gelegen ten oosten van de Rijksweg 9 en ten noorden van de Kanaalweg; - het gedeelte van het park aan de Oost- kanter ten noorden van de Karremelvijver; - het buitengebied ten oosten van de spoorlijn Alkmaar-Uitgeest ten zuiden van de lijn Zevenhuizerlaan- Kennemerstraatweg-Warmoezierslaan- Oosterzijweg-ter rein Psychiatrisch Centrum- rioolwaterzuiveringsinstalla tie tot aan Rijksweg 9; - het gedeelte recreatiegebied Zuider- neg. Alleen in de periode tussen 1 janu ari en 15 mei moeten de honden hier weer aan de lijn in verband met de aan wezigheid van jong veej drachtige scha pen en broedende vogels in de aangren zende weidegebieden. Overigens moeten de honden wel aan de lijn op alle in deze gebieden openbare wegen, welke voor het rijverkeer openstaan; dit in verband met de ver keersveiligheid. De gebieden waar de honden mogen loslopen zijn aangege ven op een kaart, welke is opgehangen in de hal van het gemeentehuis, de openbare bibliotheek en het politiebureau. Wellicht ten overvloede wordt vermeld dat na deze publicatie door de Rijkspo litie Heiloo en de Boswachter Heilooër Bos in geval van overtreding van bo venstaande zal worden opgetreden. WIJZIGING SPREEKUREN ZIEKENFONDS Het Regionaal Ziekenfonds Noord- Holland-Noord heeft met ingang van 1 april een aantal spreekuren gewijzigd. Het ziekenfonds verzorgt al jarenlang spreekuren in de regio. Deze dienstverlening dicht in de buurt biedt veel voordelen; in het bijzonder voor ouderen, gehandi capten en mensen zonder vervoer. Het ziekenfonds streeft er daarom naar de spreekuren zo goed moge lijk over de hele regio te verdelen. Een onderzoek van het ziekenfonds heeft uitgewezen dat een aanpassing van de huidige spreekuren nodig is om deze dienstverlening te verbete ren en beter te spreiden. Met ingang van 1 april zijn daarom de volgende wijzigingen ingevoerd: Heiloo: Gebouw St. Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, Woensdag: 13.00-14.00 uur. Akersloot: dorpshuis, Mendels- sohnplein 16a, Dinsdag 14.00-16.00 uur wordt woensdag 15.00-16.00 uur. EEN POLEN-ERVARING RIJKER Na een lange periode van rust -wat heet rust- of liever gezegd van de onmoge lijkheid om met een hulptransport naar Polen te vertrekken, was het op donder dag 12 maart eindelijk weer zo ver. 's Avonds om 8 uur vertrok een tot aan zijn nok volgeladen trailer met als chauffeurs Henk Oudhoff en Peter Meyne met als bijrijder/kaartlezer Cors Monteban richting Polen. Na een vlotte reis bereikten we de vol gende dag om 10 uur de Poolse grens bij Forst. Na een langdurige controle kon den wij 's avonds om 6 uur onze reis voortzetten. Om 10 uur 's avonds arri veerden we in Lagow bij Pastoor Nor- bert Nowak, die zeer verrast opkeek, dat er weer een transport met hulpgoe deren was gearriveerd. Na een verkwikkende nachtrust in de pastorie werd de reis zaterdag vroeg on der leiding van pastoor Norbert voor tgezet, want in Lagow kon men de hulp goederen slechts voor een deel verwer ken. We moesten naar Gorzów. Met de hulp van de losploeg waren we onze la ding snel kwijt, waarbij we er nauwlet tend op toezagen, dat de geadresseerde pakketten voor Lagow in de auto bleven staan. Na het middagmaal vertrokken we weer naar Lagow, waar we omstreeks 4 uur weer terug waren. De pastoor zorgde toen voor een auto met chauffeur, zoa dat we de geadresseerde pakketten per soonlijk konden gaan afgeven. Wat wa ren de mensen blij met de hulpgoede ren, ze raakten er niet over uitgepraat. Nu we zelf bij de mensen in huis zijn ge weest, hebben we met eigen ogen kun nen aanschouwen dat onze hulp nog steeds heel erg nodig is. Laten we echter niet vergeten, dat we er niet zijn met het beschikbaar stellen van goederen, het sorteren en inpakken van deze gaven. Er'komt ook financiëel heel wat kijkën vtfor 'zo'n transport? De oplegger was welliswaar ter beschikking gesteld, maar er moet ook brandstof komen (een liter diesel voor elke 2Zi km). Verder moeten er visa komen en voor elke dag in Polen dient een be paald bedrag besteed te worden, wegen belasting in de D.D.R., reisverzekerin gen, voedsel voor de chauffeurs, etc. Sponsering blijft dan ook bittere noodzaak. De bank- en gironummers van de stich ting 'Helpt de polen regio Castricum' willen wij hier voor u vermelden: Ned.Mid. Bank 65.166.0726, RABO bank, 31.198.4444, Postbank 28.86.798, t.n.v. Stichting Helpt de Po len, Castricum. POLITIEBERICHTEN In de Bergeonstraat heeft men zich toe gang tot een woning verschaft door een schroevedraaier in het slot te steken. Er werden 2 portemonnee's met geld en een bankpas ontvreemd. Een 17 jarige jongen uit Krommenie is opgepakt voor diefstal en brandstich ting van een piraat uit Limmen. Op 6 maart was daar, aan de Hogeweg ge luidsapparatuur gestolen en het pand in brand gestoken. De jongen werd gehol pen door zijn jongere broer (14) en een inwoner uit Limmen (23). Allen zijn aangehouden en hebben bekend. In de van de Veldestraat is een poging tot inbraak geweest, waarschijnlijk houdt dit verband met het geval uit de Bergeonstraat. In de boekhandel 't Hoekstuk kon een jeugdige inwoner van Heiloo de handjes niet thuis houden. Op 31 maart werd een grote trekker met oplegger uit het verkeer genomen, het kenteken, dat alleen aan de voorkant werd gedragen, bleek vervallen ver klaard, de vrachtwagen was niet ge keurd en er zat geen goedgekeurde tago- graaf bij. In de drogisterij waar een putdeksel door het raam werd gegooid van 21 op 22 maart is ook opheldering gekomen. Het bleek een psychiatrische patiënt uit Vogelenzang te zijn. Op de Hoileweg heeft men een kever open gebroken door het raam naar be neden te drukken. Alle moeite was ver geefs want er lag niets in de auto. De Hema en Blokker hebben ook weer eens ongewenst bezoek gehad waaron der twee kinderen uit Heiloo. Op het parkeerterrein van 't Loo is een auto bekrast. Er is een mini uit verkeer genomen, de auto verkeerde in zeer slechte staat. In de school 'de Duif' werd ingebroken, er werd een draagbare radio en een be drag van 30,- meegenomen. Er is een (stel) jeugdige personen, die tussen de Schuine Hondsbosschelaan en de Korte Kapellaan, stenen op de rails leggen. Voor de bestuurder van de trein is dit heel vervelend. Wie ziet dat er zich iemand ophoudt bij de rails en daar niets te maken heeft, wil die de politie bellen. Ook de politie zal extra aan dacht hieraan geven. Op de Koningsdam in Limmen heeft men zich met een valse sleutel toegang tot een woning verschaft. Er werd een bedrag van 3.000,- meegenomen. PATIËNTENPLATFORM Op zaterdag 11 april om 10.00 uur zal er een informatie- en diskussiebijeenkomst gehouden worden over de oprichting van een Patiëntenplatform in de regio Alkmaar en omstreken (Noord- Kennemerland). De bijeenkomst zal plaatsvinden in de vergaderzaal bij de GG GD, Drechterwaard 102 te Alk maar (bij het station Alkmaar-Noord). Patiëntenplatforms worden steeds meer opgericht om daarmee de vele patiënte norganisaties die er zijn te bundelen. Met gezamenlijk optreden kan men meer invloed uitoefenen op de gezond heidszorg ten dienste van de patiënten en de gebruikers. Dat er langzamerhand heel veel verschillende patiëntenorgani saties bestaan, blijkt wel uit de opsom ming van degenen die zich bij een plat form kunnen aansluiten. Dat zijn de algemene organisaties per regio, plaats of wijk; de kategorale or ganisaties zoals zelfzorg, zelfhulp en na- zorggroepen; de thema-organisaties zo als kind en ziekenhuis; de organisaties die zich op een sektor richten met name in de geestelijke gezondheidszorg; oude rorganisaties van geestelijk gehandikap- ten; bewoners- en patiëntenraden bij te huizen en instellingen; belangengroepen zoals bij gehandikapten en arbeidsonge schikten en tenslotte algemene organisa ties zoals konsumentenbonden, vrou wenverenigingen en ouderenbonden. Als al die organisaties .tot samenwerking komen, kunnen zij een behoorlijke macht vormen om de gezondheidszorg meer rekening met de patiënt te laten houden. Konkrete aktiviteiten kunnen dan zijn: verbetering van informatie en voorlichting in het algemeen (gezond heidswinkels) en in de ziekenhuizen, be korting van wachttijden, doktoren en aanverwanten meer inzicht laten geven over hun handelwijze, meer en betere mogelijkheden tot klachtenprocedures. Voor meer inlichtingen kunt u zich wen den tot de Initiatiefgroep Patiëntenplat form Noord-Kennemerland, Drechter waard 102, 1824 DX Alkmaar, tel. 072-617974 (Ilse Redelaar). PADDEN I RI K (3) Niet alleen door hem tc helpen tijdens de trek, ook op vele andere manieren kan.men de,pad een betere toekomst bieden. Hieronder worden enige moge lijkheden opgesomd. 1. Beschermende maatregelen m.b.t. de voortplantingsplaats. Een poel of sloot je, geschikt voor de voortplanting van de pad, moet aan de volgende voor waarden voldoen: - het water moet uiteraard schoon zijn; - het mag niet dieper zijn dan zo'n 30 cm, daar vele vissen, zoals karper, bra sem enz. dol blijken op de paddevisjes, anderen, zoals de snoek, zelfs niet schromen, de volwassenen te verschal- .ken. Het mag echter ook niet dermate ondiep zijn, dat het aan het eind van de meimaand droog valt, zodat de visjes zouden verkommeren; - het moet betrekkelijk warm, dus plaat selijk in de zon, zijn gelegen; - de oevers mogen niet te stijl zijn, an ders komen de dieren er nooit meer uit. Hieruit kan men de volgende conclusies trekken: vele watertjes in en rond Hei loo voldoen aan de drie eerstgenoemde voorwaarden. Met enige zorg, zouden het er nog meer kunnen worden. Met de vierde eis echter, is het hier gebezigde beschoeiïngssysteem in strijd. Hierdoor verdrinken jaarlijks in enige vijvers ook vele jonge eendjes. Het euvel is gemak kelijk te verhelpen door plaatsing van trapjes en stimulering van de overbe- groeiïng door aanplant van riet e.d. 2. Overige maatregelen. Padden leven in hoofdzaak van insekten. Men kan de rijkdom hieraan in tuin en plantsoen aanmerkelijk vergroten door aanleg van composthopen, het onder struiken laten liggen van afgevallen blad e.d. en door aanleg van een tuinvijver, die ook weer als kraamkamer kan dienen. In 'rom- melhoekjes' vindt de pad niet alleen voedsel, zij leveren hem ook nog eens een ideaal winterkwartier. Dit geldt overigens ook voor onze egels. De pad is altijd gebaat bij een goede be schutting. Deze kan worden bereikt, door een dichte bodemvegetatie toe te passen, bijv. onder bomen en struiken. Hierbij mijn compliment voor de Plant soenendienst van de Gemeente Heiloo, die met de aanplant van het Groot Hoefblad langs enige vijvers het ideaal wel heel dicht heeft benaderd. Tot zover de 'serie' Paddentrek. Mocht u nog meer over dit onderwerp willen weten of iets op of aan te merken heb ben, stuur dan uw bij voorkeur schrifte lijke reaktie naar: Nico Bakker, Paarde- weydt 8, 1851 CT Heiloo, tel. (072-)330646. KORT BONDIG The Crucifixion Het Hollands Vocaal Ensemble geeft op 12 april een concert in de Laurentius- kerk aan het Verdronkenoord te Alk maar, aanvang 20.00 uur. Uitgevoerd wordt 'The Crucifixion' van John Stai- ner. Het geheel staat o.l.v. Gerard Beemster. Inlichtingen: Koks Moerbeek-Choufour, tel. 072-330596. Jongenskoor Het Noordhollands Jongenskoor voert op vrijdag 17 en zaterdag 18 april om 19.00 uur de volledige Matthaus Passi on uit in de Grote Kerk te Alkmaar. Kaarten 22,50) kunnen worden gere serveerd via tel. 02260-12104 of 072-335506. SPORTINSTUIF FREINETSCHOOL HEILOO Zondagmiddag om half vier verzamelde zich vrijwel de voltallige bevolking van de Freinetschool Heiloo in de Sporthal 't Vennewater. Ouders en kinderen, broertjes en zusjes (nog niet of niet meer op school) en alle leerkrachten, ontmoetten elkaar voor een paar uur sportplezier. De middag was grondig voorbereid. Ie der had van te voren in de schoolkrant zijn of haar eigen nummer kunnen lezen en kunnen aankruisen in welke van de zeven rondes men bij welk spel werd verwacht. Ook de uitleg van de spelen stond erbij, hetgeen niet overbodig was, want niet iedereen kon zich iets voor stellen- bij 'hulkbalprikkertje' of 'tjoekbal'. Het was een gezellige drukte. Sommigen gebruikten de gelegenheid om zich eens lekker uit te sloven, terwijl anderen het wat kalmer aan deden. Voor de kinde ren die even niets te doen hadden was er een spannende schommel, gemaakt van een dikke zachte mat, vastgemaakt aan een aantal touwen. Ouders hielden bij toerbeurt toezicht op deze pret. Na de laatste ronde, om half zeven sloten de ouders die de middag vrijwillig hadden georganiseerd de sportdag af met een verrassing. Alle deelnemers kregen een mooi uitgevoerd, geel met rood herinneringsvaantje! V Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. F.J. van der Wind en ds. B.J. Kruit (bevestiging nieuwe lidma ten); 19.00 uur: ds. F.J. van der Wind en ds. B.J. Kruit (viering H.A.). 13, 14 en 15 april: 19.30 uur meditatiediensten. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. Boelhouwer; 19.00 uur: herv. predikant. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. W.C. Moerdijk uit Rozenburg. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.V. ter Nood, Kapellaan 13, tel. 02205-1288. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Dienst en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: drs. J. Kattenberg uit Den Helder. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Palmzondag, gezamenlijke dienst drie kerken in de Geref. Kerk. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur: ds. M.W.S. Cramer. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Niet ontvangen. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. W. de Jong-Dyrbye (kof fie na de dienst). Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 11 en 12 april: dr. Koelman, Maas Geesteranusweg 17, tel. 330530. Weekenddienst Apotheek 10-17 april: apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappen dienst: 020-123123. Verloskundige Limmen 9-15 april: C. Motzo, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 12-13 april: F.H. de Jong, Bellinistraat 81, Alkmaar, tel. 151381. Diëtiste Simone Ouwendijk, Nic.Beetsweg 66, Heiloo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt- laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. de Waal, Kenne merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs- Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 en 15.00 uur: br. J. Kloosterman. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Luiten. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Hoileweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 9.00 (bij de Juliana Zusters) en 10.30 uur, Hoogmis. Door de week: maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur, donderdag 10.00 uur. Biechtgelegenheid: zaterdag 16.00 uur in de Bedevaartskapel. Gebeedsdienst en Lof: Zondag 15.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. JAVWiYAViVW laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Kruisvereniging Heiloo Kantoor: Wijkgebouw, Hoileweg 94. Geopend iedere maandag en donderdag van 16.00-17.00 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19.00-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-3344694. Wijkverpleegkundigen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02206-3613, te be reiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. 072-330362, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. K. Hergaarden, tel. 02513-14847, te bereiken tussen 8.00-8.15 uur. Mevr. R. de Jong, tel. 02205-2062, te bereiken maandag, donderdag en vrij dag tussen 8.00-8.15 uur. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Spreekuur in wijkgebouw: dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073: VOETREFLEXZONE-MASSAGE De voetreflexzone-massage is gebaseerd op de ervaring dat het hele lichaam in de voeten wordt weerspiegeld. Alle orga nen en weefsels van het lichaam zijn verbonden met bepaalde zones op de voeten. Elke verandering die in het li chaam plaatsvindt heeft een correspon derende reactie op de betreffende re flexzone van de voet. Via de voet kan je een goede indruk krijgen van de konditie, de sterkere en zwakkere kanten in het lichaam. Een voetmassage kan ontspannend en ple zierig zijn, maar ook therapeutisch wor den aangewend om het lichaam te on dersteunen in het proces van gezond worden en blijven. Op dinsdag 28 april start weer een cur sus van 10 avonden. In deze cursus leer je waar op de voet de reflexzones zijn terug te vinden, hoe je kunt masseren en welke verbanden er zijn tussen organen onderling. Elke avond bestaat uit een stuk theorie en demonstratie, uitwisse ling van de massage op elkaar en een bespreking van de ervaringen. Bio-release Bio-release is een cursus in neo- reichiaanse massage en lichaamsoefe ningen. Hierin leer je de samenhang voelen tussen lichamelijke en emotione le spanning en hoe je met behulp van oefeningen en massage het teveel aan spanning kunt laten afvloeien. De technieken die we gebruiken zijn zacht. We respecteren eikaars behoeftes en grenzen. Een grens of weerstand heeft een funktie, daar moet je niet doorheen walsen. De Bio-release reikt mogelijkheden aan om de"weerstand die je niet meer nodig hebt te laten vallen, waarmee je vaak een groot stuk vitali teit herwint. We gaan uit van het zelf- help principe, dat wil zeggen dat je het geleerde op je zelf en op elkaar toepast. Op woensdagavond 29 april begint weer een cursus. Voor meer informatie over beide cursussen, Niek Kuijs, tel. 336226. Steeds meer mensen kennen de naam: Spirulina. Steeds meer mensen hebben het algje met de zwierige naam ook al uitgeprobeerd. En ontdekt dat ze zich daar erg goed bij voelen. Geen wonder dus, dat Spirulina tot één van de beste vrienden van onze gezondheid is uitgegroeid. Spirulina is de botanische naam (dus géén merknaam!) van en minuscuul al- genplantje van nog geen 0,2 mm lengte. De naam Spirulina betekent letterlijk „kleine spiraal" en verwijst naar de spi raalvormige structuur. Deze bijzondere alg groeit van nature maar op enkele plaatsen op aarde, waaronder het Texcoco-meer in Mexico. Volgens recent onderzoek bevat Spiruli na een enorme rijkdom aan bouw- en vitaalstoffen. Het bevat vrijwel alle le vensnoodzakelijke vitaminen en maar liefst twaalf essentiële mineralen in de meest natuurlijke balans. En dat is een belangrijk gegeven tijdens de winter maanden! Want ongezond eten, roken, te weinig lichaamsbeweging en een druk en gespannen leven plegen een forse aanslag op ons weerstandsvermogen. Daardoor lopen we een groter risico om door een griep op verkoudheid geveld te worden. Zo bevat Spirulina bijvoorbeeld alle vi taminen van het belangrijke B-complex (ook wel anti-stress vitaminen ge noemd), veel vitamine E, pro-vitamine A, ijzer, magnesium, fosfor, kalium, zink en het zeldzame selenium. De grote rijkdom aan B12 is vooral voor vegeta riërs van belang, want in plantaardig voedsel is vrijwel geen B12 te vinden. Apart genoemd moet nog worden het hoge gehalte aan chlorofyl, dat samen met ijzer van groot belang is voor o.a. de aanmaak van rode bloedlichaamp jes. Spirulina, qua afmeting een klein algje, maar een échte wereldkampioen als het om gezondheid gaat! U hebt nu kunnen lezen dat Spirulina boordevol goeds zit. Maar wat doet 't voor de mens? Veel! Het verhoogt de weerstand, geeft méér energie en verbe tert de conditie op 100% natuurlijke wijze. Regelmatig gebruik reinigt het li chaam van afvalstoffen en zorgt voor een goede balans in de stofwisseling. Eventuele tekorten worden snel weer aangevuld en reserves worden opge bouwd, zodat winterse kwaaltjes min der snel vat op u krijgen. Spirulina's is dan ook een voortreffelijk produkt voor mensen die een druk en gespannen leven leiden, voor vegeta riërs, voor actieve sportbeoefenaars, tij dens de zwangerschap of menopauze, en voor een sneller herstel na ziekte of zware inspanningen. Spirulina is door een wetenschapsteam van de Verenigde Naties uitgebreid on derzocht en goedgekeurd. Het kent geen enkele schadelijke bijwerking. Om al haar beloftes waar te kunnen ma ken, moet Spirulina heel zorgvuldig ver werkt worden. Teveel (chemische) toe voegingen of bindmiddelen kunnen de heilzame werking aanzienlijk verminde ren. De originele Spirulina van Marcus Rohrer is gemaakt van een speciaal ge selecteerd algenpoeder van de allerbeste kwaliteit. Via een uniek procédé, waar bij alle bijzondere eigenschappen be houden blijven, wordt het Spirulina- poeder verwerkt tot tabletten en (reuk loze) capsules. Er worden géén kleur-, smaak- of geurstoffen en geen enkel conserveringsmiddel aan toegevoegd. Dit garandeert u dus optimale kwaliteit en zuiverheid. Marcus Rohrer Spirulina is verkrijgbaar bij onderstaande zaken. Daar is ook gratis een speciale info-krant verkrijg baar met interessante wetenswaardighe den over dit bijzondere natuurprodukt. Vraag ernaar! ZWETSLOOT Heiloo«Castricum AGENDA OPEN HUIS Donderdag 9 april N.v.v.H. Gewest verg. 09.30-13.00 Fed.vrouwenraad cursus 09.30-11.30 S.K.W.O. verg. 13.30-17.00 Yoga 13.30-15.30 H.O.V. operettever. 20.00-23.00 NIVON aquarellen 20.00-22.00 Sjoelcl.Heiloo 20.00-22.00 H.B.C.bridged. Heiloo 20.00-22.00 Boerhave Engelse les 19.00-21.00 Gem. Heiloo 19.30-21.30 Vrijdag 10 april Plattel.vr. volksd. 09.00-10.30 S.K.W.O. volksd. 11.00-12.00 N.v.v.H. damesbrdge 09.30-11.30 R.V.S. verg. 09.00-12.00 Plattel.vr.volksd. 14.00-15.30 S.K.W.O.yoga v.oud. 13.30-16.30 Begel.ork.v.NH 20.00-22.00 Janet Hage Jazzdance 19.30-20.30 Zaterdag 11 april Alkm. big band 15.30-17.30 Zondag 12 april Kindernevendienst NHK 10.00-11.00 Maandag 13 april N.v.v.H. gym 10.30-11.30 N.v.v.H. zang 13.30-15.30 NIVON pottenbakken 13.30-15.30 Plattel.vr.zang 14.00-15.30 S.K.W.O. Spaans curus 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 Sons Atout bridge 20.00-23.00 NIVON Aquarellen 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-23.00 E.H.K. klaverj. 20, Alleenst. soos 20. Yoga 19. Dinsdag 14 april DOVES gym 09. Janet Hage conditietr. 10. Nieuw Leven zangver. 20. NIVON papier marmeren 20. H.B.C. bridged. Heiloo 20. Oppositie schaken jr. sr. 19. Scheidegger cursus 19. Woensdag 15 april DOVES gym 10. N.v.v.H. cursus 09. Volksdansen 14. Oud Adjud. Rijkspolitie 14. H.O.V. operettever. 20. Liberty Squaredance 20. Falkland toneel 20. E.H.K. klaverjassen 20. Rotarycl. Heiloo 19. UCYL yoga 19. 00-22.00 00-22.00 30-21.30 00-12.00 00-11.00 00-22.00 00-22.00 00-23.00 00-23.00 00-21.00 30-11.30 30-11.30 00-16.30 00-17.00 00-23.00 30-22.30 00-23.00 00-22.00 00-21.00 15-21.15 AGENDA THEATER DE BEUN Vrijdag 10 april Falkland toneel met 'Wie een voet steelt, heeft geluk in de liefde'. Aan vang 20.15 uur. Zaterdag 11 april Falkland toneel: als 10 april. Aanvang: 20.15 uur. Zondag 12 april Gebedsbijeenkomst Jehova's Getuigen. Aanvang: 19.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 2