mims Supermooie PAASBOEKETTEN 100 jaar Albert Heijn, 10 jaar Winkelhof 't Loo 50 jaar in Heiloo fa 5.50 per bos, 2 bossen enz., al vanaf HEERENWEG 246-HEILGO Ook voor UJUJ advertenties "HORIZON" PRESENTEERT "LES MISÉRABLES" sportpark UITKIJKPOST 15 APRIL 1987 aste voetballeden was het destijds een voudiger om in eigen beheer een clubge bouw te realiseren. Het huidige voetbal- bestuur kan hier nu nog de vruchten van plukken, daar zij voor deze kantine een leuke "vergoeding" hebben weten te bewerkstelligen, die de vereniging nu best kan gebruiken. De TV HSV kan nu plannen gaan maken en uitwerken om dit clubgebouw aan te passen aan de meest elementaire tenniswensen. GELIJKSPEL IN MATIGE WEDSTRIJD Toepasselijker kan één week voor de paas het gezegde "beter een half ei dan een lege dop" niet zijn. Of de intensie van de beide klubs die zondag jl. op het sportpark om 2 uur aantraden ook zo zal zijn geweest mag worden betwijfeld. In ieder geval kwamen zowel H.S.V. als K.G.B. niet verder dan een gelijke pun ten verdeling bij de eindstand van 1-1. Aan schotvaardigheid ontbrak het aan beide zijden. Slechts twee flitsende aan vallen waren nodig om de stand te doen veranderen. 5 minuten voor rust 1-0, 10 minuten voor het einde 1-1. Ten opzichte van de komende bekerder by H.S.V. tegen de Foresters hoopt ie dere supporter van H.S.V. dat van het gezegde 'n matige generale een goede uitvoering sprake is. Voor alle duide lijkheid maakt het H.S.V. bestuur nog even bekend dat ingevolge het K.N.V.B. reglement iedereen die beker wedstrijden bezoekt, bij het betreden van het sportpark entree dient te beta len. De aanvang van deze wedstrijd is donderdag 16 april om 18.30 uur H.S.V. sportpark, Bayershofweg, Hei- loo. Daarnaast staat het eerste elftal van H.S.V. nog een zwaar Paas week-end te wachten waarin zowel zaterdag als maandag moet worden gevoetbald. H.S.V. Cl kampioen. Zoals vorige week aangekondigd kon dit elftal zondag j.l. kampioen worden. Welnu, aangemoedigd door de toe schouwers hebben zij die kans gegre pen. Via 2-0 met de rust en daarna 4-1 konden de bloemen en herinnerings me- daille's worden uitgereikt. In de kantine werd het feest nog even voortgezet met traktaties en felicitaties. Een gelukkige dag speciaal voor de spelers maar ook voor de begeleiding. KLAVERJASSEN Woensdag 15 april zal de laatste kaart avond van het seizoen 1986-1987 in de kantine van H.S.V. worden gehouden. Aanvang 20.00 uur. In mei is het precies 100 jaar geleden dat Albert Heijn zijn eerste winkeltje open de. Een houten winkel, 12 m- en twee ramen met een deur in het midden. Ach ter het ene raam een stopfles vol zuur tjes, achter het andere een klein kan toortje. Binnen een toonbank met een bascule om te wegen, daarboven de pa pieren zakken. Blauwsel, schuurzand en biksteen in een zitkist. In de schappen: zeep, sterke drank (per maatje) tabak en kippevoer. Verse eieren in een stolp op de toon bank, 2 voor 3 cent. De in en uitgaven stonden in een schrift. Albert's vrouw achter de toonbank en hijzelf gaat de boer op om inkopen te doen. Het was het begin van de centralisatie, tot dan ging men voor meel naar de molenaar, voor melk. naar de veehouder, enz. De zaken gingen goed en al in 1895 wordt het eerste filiaal in Purmerend ge opend. In 1900 vestigt Albert Heijn zie'' in Zaandam, daar was een centraal ma gazijn gebouwd dat direkt aan de Zaan lag. In 1907 bedraagt het aantal filialen al 23. In 1937 komt er een filiaal in Hei- loo. U herinnert zich nog wel het win keltje aan de Kennemerstraatweg, met aan de ene kant de grote meubelzaak van Korstanje en aan de andere kant warenhuis Jansen. Met wie kunnen we beter praten dan met de heer J. v.d. Blom, die van 1943 tot december 1968 bedrijfsleider was bij A.H. in Heiloo. v.d. Blom heeft in het eerste winkel(tje) in Oostzaan van AH gewerkt, achter de winkel bevond zich nog een paarden- ruif. Dit was tevens het eerste winkeltje waar sterke drank verkocht mocht wor den. Op een houten stelling, orgel, la gen de vaatjes met drank, vandaar de uitdrukking van iemand die veel drinkt, een drankorgel. v.d. Blom had zijn opleiding in het vak van kruidenier gehad bij Simon de Wit. Deze voerde in die tijd nog de prachtige slagzin „Goudbron voor de huis vrouw", maar in die tijd werkte het. Er werd veel gedaan om de omzet te be vorderen, er waren prijzen te verdienen als je van een bepaald produkt een be paalde omzet wist te behalen. Er werden zilveren pluimen, medailles en premies uitgeloofd. Vergeet u niet dat de tijd waar we het over hebben, alles nog werd afgewogen en de klanten één voor één geholpen werden. Vol trots toont v.d. Blom ons een brief uit 1951. Chef, Wij vernamen dat uw pitverkopers (die goed verkochten - red.) vorige week op een „bakfietstocht" naar Limmen voor ruim 100,- verkocht hebben. Tevens werden wij aangenaam verrast door uw omzetcijfer per week. In 1969 wordt er in Heiloo al druk gesproken over het creëren van een win kelcentrum. De zelfbedieningswinkels zijn sterk in opkomst, men vindt winke len in Heiloo niet gezellig meer omdat de winkels nogal verspreid liggen over het dorp. Dit was trouwens niet het pro bleem van Heiloo alleeh, maar van meer plaatsen. De mensen gingen steeds meer hun boodschappen buiten Heiloo doen en dat was natuurlijk niet de bedoeling. Toen rees het plan een winkelcentrum in Heiloo te bouwen, in 1969 sprak men nog van het „Brinkplan". Natuurlijk ging dit plan geld kosten, maar de mid denstand hoopte dit in enkele jaren te rug te verdienen. Door mooie winkels met een ruim assortiment hoopte men niet alleen de kopers in Heiloo te hou den, maar ook kopers van buiten aan te trekken. De middenstand kreeg ruimschoots in spraak, er werden forumavonden geor ganiseerd en er werd de nodige voorlich ting gegeven. Toch is alles natuurlijk niet zonder problemen verlopen. De plannen werden nogal eens gewijzigd, er Zo werd er tien jaar geleden eenn start gemaakt met de winkelhof was kritiek, vooral door de oud- 'j Loo. Heilooërs en niet iedereen was over tuigd van het nut van een winkelcen trum. Daarin was geen plaats meer voor m het kleine winkeltje. Maar het was het resultaat van een ontwikkeling. Maar de winkeliers zaten niet stil. Er werden regelmatig allerlei aktiviteiten bedacht, de drie pleinen lenen zich daar uitstekend voor en het publiek stelt het zeer op prijs. Nu na tien jaren winkel- hof, is deze niet meer weg te denken uit Heiloo, in de zomer omringd door zijn vele bloemen is het een sieraad voor ons dorp geworden. KURSUS REKREATIE SPORT EN SPEL Voor iedereen tussen de 35 en 50 jaar die wekelijks de mogelijkheid wil hebben een uurtje met anderen samen te spelen in steeds wisselende sport en speltypen!!! Hoofdzaken van de kursus: 1) op verantwoorde wijze een gezellig sportief treffen waarbij iedereen op zijn of haar niveau de ruimte krijgt mee te spelen!!! 2) de algemene conditie van de deelne mers op peil brengt en/of houd d.m.v. een korte warming-up (rek/strek en spierversterkende oef.) 3) een eerste of hernieuwde kennisma king met een aantal bekende en minder bekende zaalsport en spellen. Initiatief voor deze kursus: het blijkt elke keer weer dat er bij een grote groep mensen behoefte bestaat vrijblijvend deel te willen nemen aan ge zellig en sportief samenspel met ande ren. Hiervoor bestaan maar zeer weinig mogelijkheden, of men moet zich bijv. gelijk specialiseren op een bepaalde sport, banen bespreken medetegenstan ders zoeken enz. De bedoeling een zo gevarieerd mogelij ke sport en spelprogramma aan te bie den geeft ook de mogelijkheid de gym zaal eerts te verruilen voor de fiets of het zwembad enz. Ik heet iedereen van harte welkom tel. informatie en opgeven bij Marcel Horsthuis tel. 072-336387; Cursusavond woensdag, aanvang: 19.00, 20.00 en 21.00 uur, 6 mei gym zaal Slimpad/Breedelaan, Heiloo. Kon- tributie 25,- per maand. JAARVERSLAG RODE KRUIS AFD. HEILOO Van de afdeling Heiloo van het Rode Kruis Nederland ontving de redactie van de Uitkijkpost onlangs het jaar verslag over 1986. Daarin worden aller lei zaken gemeld, die zich in '86 hebben afgespeeld, terwijl ook een overzicht van de (huidige) activiteiten is opgeno men. Die activiteiten zijn de afdeling welfare en de bijbehorende verkopen, de speel-o-theek en de telefooncirkels. In 1986 is het Heilooër ledenbestand ge daald met bijna 50: van 1152 naar 1104. De collecte, die met behulp van 120 col lectanten werd gehouden, bracht in on ze gemeente 10.707,00 op. De afdeling welfare telde 91 deelne mers. Zowel individueel als in groeps verband werd deelgenomen aan de acti viteiten. Het aantal vrijwilligers is 22. De speel-o-theek had 140 deelnemers en 27 vrijwillige medewerkers. In 1986 werden diverse nieuwe materialen aan geschaft, waaronder bouncers, trampo line, driewieler-fiets, loopfiets, schom- melbank, bongo's en klein materiaal. Vanuit de afdeling Heiloo namen zeven personen deel aan de landelijke vakan tieprojecten van het Rode kruis. Tenslotte waren 23 personen aangeslo ten bij één van de vijf telefooncirkels. NED. CHRISTENVROUWENBOND AFDELING HEILOO Met 20 personen gingen we donderdag 2 april op de fiets naar Alkmaar. Hier stond de heer Jansen ons op te wachten bij de Grote Kerk voor een wandeling door de stad. Via de Langestraat met zijn vele oude gevels kwamen we aan de Mient met zijn brug uit 1630. Deze prachtige resultaten geven ons het prettige gevoel, dat het goed gaat in Heiloo en dat u over een prettig ploegje beschikt, dat er zin in heeft", enz. v.d. Blom vertelt: „Ze gingen dan met een bakfiets vol kruidenierswaren de huizen langs om te vragen of de mensen nog wat nodig hadden. Heiloo viel me nigmaal in de prijzen". Wie kent nog de kreet: „Hier is Boffie met de koffie". Service is een woord dat bij AH hoog genoteerd stond. Er werden toen boek jes opgehaald, de bestellingen klaarge maakt en dan weef rondgebracht, met vaak nog een snoepje erbij, voor de klantenbinding, v.d. Blom had in die tijd, als chef, een prima baan 37,50 per week, en een vrije woning inclusief elektriciteit. Ook mevrouw v.d. Blom was er alles aan gelegen dat het personeel het goed had. Zij zorgde voor koffie en thee en als er weer een bepaalde omzet behaald was ook voor taartjes. Toch was het ook in die tijd niet een voudig goed personeel te krijgen, van heinde en ver trok men het aan en AH kreeg dan wie er mensen in huis wilde hemen, daar tegenover stond een ver goeding van 7,50 per week en dekens van de zaak. Maar in 1959 werd het gezellige winkel tje aan de Straatweg een moderne zelf bedieningszaak. In de Uitkijkpost schreef men toen: „een' hieuwigheid is, dat de klanten zelf, de door hen gekoch te koffiebonen kunnen malen. De kas sa's zijn van het allernieuwste model, hoewel we dat laatste nu ook weer kun nen schrijven. Er braken drukke tijden aan voor het personeel, er werd veel af gewogen en van tevoren verpökt. Maar v.d. Blom waakte als een vader over klant en personeel, hij kende ze alle maal bij naam en voor de kinderen zat er altijd wel iets lekkers in de zak van zijn witte jas. In die tijd werd de zaak ook nog ver warmd door een grote kolenkachel, die achter in de zaak stond. Deze moesten we elke ochtend uithalen en dat gaf ont zettend veel stof, het was een heel werk de zaak goed op temperatuur te houden want het mocht vooral ook niet te warm zijn", zegt v.d. Blom. Nu, 50 jaar later, heeft AH een van de modernste supermarkten in het winkel hof 't Loo staan, de heer Prins heeft de problemen van de heer v.d. Blom nooit gekend, maar heeft ongetwijfeld nu zijn eigentijdse problemen. Per computer wordt de bevoorrading bijgehouden. De zaak is airconditioned en de kassa is vervangen door een scanner. Het enige dat niet veranderd is, is de service en het aardige personeel. Na jaren van rommel, ploeteren en bou wen opende burgemeester Hoekstra, op woensdag 11 mei 1977 de eerste fase van het winkelhof 't Loo. Er werd een speci ale krant uitgegeven „De Feestwijzer" en het spreekt vanzelf dat er dagen feest gevierd werd. De eerste winkels die in de winkelhof trokken waren de groentezaak van Beentjes, de schoenenzaak van Bons, Li vera en dé Deel. Weldra gevolgd door vele anderen. Van het begin af aan bleek het winkelcentrum een groot suc ces, het overdekt winkelen sloeg goed aan en de sociale kontakten bloeiden op. Nog geen twee jaar later, in oktober 1979, opende burgemeester G.J. Glijnis de tweede fase van het winkelhof. Tus sen Hema en Albert Heijn vond het pu bliek een keur aan winkels en kon daar voor alles terecht. Voeg daarbij de roya le parkeerruimte en ook het publiek van buiten Heiloo vond de weg naar het winkelhof. Op 1, 2 en 3 mei (matinee) brengt thea tergroep "Horizon" haar tot nu toe grootste produktie "Les Misérables". Het belooft een spectaculaire musical te worden, naar het voorbeeld zoals deze al twee jaar loopt in de grote theaters van Londen en New Vork. "Horizon" brengt "Les Misérables" in een geheel eigen vertaling en bewerking. De groep bestaat uit 40 spelers, 24 orkest-leden en 16 technische medewer kers. De twee avondvoorstellingen en het matinee vinden plaats in "De Vest" te Alkmaar. Om teleurstelling te voorkomen is nu reeds de kaartverkoop gestart bij: J. Twisk, Herenweg 186, tel. 1490; A. Hikke, Slotweg 19, tel. 1383 (beiden te Egmond aan den Hoef); J. Lemmink, Noorderstraat 12, tel. 1309 te Egmond aan Zee: Boekhandel Portaal, He kelstraat 11, tel. 072-126937 te Alkmaar en dagelijks aan de kassa van "De Vest". op in en zet op tweede Paasdag zijn deu ren wijd open. De Lampetkan, ge vestigd aan de ventweg van de Kenne merstraatweg, waar vroeger Jan Rus zat, is een gezellige winkel met oude en nieuwe spullen. Van servies tot vogel- T.V.-HSV IN BEZIT VAN EIGEN CLUBGEBOUW De afgelopen jaren is er binnen de HSV- federatie regelmatig overleg gevoerd omtrent het al dan niet overnemen van de zogenaamde kleine voetbal-kantine ten behoeve van het tennisgebeuren bin nen de HSV-familie. Deze kleine kanti ne is destijds door een aantal enthousi aste voetballers gebouwd voor de op vang van de jeugd. De afgelopen 4 jaar heeft de tennisvereniging dit gebouw kunnen huren. Dinsdagavond 7 april j.l. vond de officiële overdracht plaats. Zowel de voorzitter van de tennis, de heer P. de Lange, als de voorzitter van de voetbal, de heer P. Leek, waren ui termate tevreden over de gevoerde on derhandelingen, die uiteindelijk resul teerden in de overname van de kleine kantine. In zijn toespraak ging de tennis-voorzitter uitvoerig in op het ont staan van deze kantine. Door een groot stuk zelfwerkzaamheid van enthousi- kooi, van glaswerk tot mooie kasten, van koperwerk tot schilderijen, alles is er te koop. Maar u hoeft niets te kopen, u mag best rond snuffelen en alles op uw gemak bekijken. Het is er niet duur en zeker een bezoekje waard. Met de Paasdagen voor de deur, is het altijd leuk een plannetje te maken over, wat te doen. De Lampetkan haakt hier- EVEN SNUFFELEN BIJ DE LAMPETKAN Het eerste winkeltje van AH aan de Kennemerstraatweg. Nu worden de boodschappen per scanner afgerekend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4