jw\ Dit jaar worden voor de 35e maal de Limmer Bloemendagen gehouden. De start werd gege ven in 1952, toen een comité werd opgericht. In het eerste jaar werd ook een bloemencorso georganiseerd, waaraan ploegen uit Heiloo, Limmen, Akersloot en Castricum deelnamen. Akersloot won de eerste prijs (foto 1). Het doorgaan met een corso bleek helaas organisa torisch en artistiek niet haalbaar. Voor de mozaieken-wedstrijd waren er in 1952 47 deelnemers. In 1953 waren dat er al 68. De eerste prijs in dat jaar was voor het mozaiek 'Koningin der Volken(foto 2). In de loop der jaren nam de kwaliteit van de mozaïeken telkens toe. Dit wordt duidelijk aan de hand van de foto 's 5 tot en met 9. De Limmenaren werden steeds vindingrijker. Er kwamen grote werkstukken en staande mozai- eken, welke prachtig werden uitgevoerd. De werkstukken waren niet meer in één of twee avonden te realiseren en er werden soms hon derden uren besteed aan het maken ervan (fo to's 13 en 14). Sinds I960 wordt ieder jaar een Bloemenko- ningin gekozen. Helaas wordt de belangstel ling van Limmer meisjes voor deze eretitel steeds geringer. Op foto 10 ziet u de eerste Bloemenkoninging temidden van een aantal Haarlemse bloemenmeisjes. Ook op de foto's 3 en 4 enkele bloemenmeisjes uit vervlogen tijden. Het Mozpieken-comité bestaat uit 12 perso nen. De eerste 15 jaar was de heer A. Volke ring voorzitter, een onvergetelijke man. Daar na werd de heer H. Schaeffer voorzitter. Ook de heer J. Volkering A.z.n. heeft enkele jaren de voorzittershamer gehanteerd. De laatste ja ren, en dat zijn er inmiddels ook al heel wat, berust de leiding bij de heer C. G. Kroone. uit de oprichtingstijd is nog maar één lid over. Op foto 11 ziet u het comité in vergadering bijeen in 1958. De heer Val kering ziet u op de rug, geheel rechts dokter Van Oppen. De Bloemendagen zijn altijd met een officieel tintje geopend. Dit gebeurt in cultureel cen trum Vredeburg. Voorheen in Restaurant Friesland. Op foto 12, uit 1958, ziet u burge meester Bosma tijdens de opening van de da gen. Dit jaar zal de commissaris van de Konin gin in Noord-Holland de bloemendagen van start laten gaan. S9558SF UITKIJKPOST 29 APRIL 1987 35 Jaar Limmer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 8