AKERSLOOT MARSGESPANNEN INLEGSPIRAAL MET AUTOMATISCH VERSTELBAAR VOETENEINDE DOOR EIGEN HOOFD-EN LICHAAMSGEWICHT! mmm Rijksweg 127 - Limmen, tel.: Gerton 02205-1602, Johwin 02205-34011 "mJPAG°K00FAV— Agenda limmen Kent U dat gevoel? 's Morgens als een gebroken mens uit bed stappen? Beseft U wel dat U mis schien nodig aan een beter bed toe bent? Johwin heeft voor U dat bed wat er voor zorg draagt dat U, na een goede nachtrust, de dag zo 'fris als een hoentje' begint. Leverbaar in de maten 70x200, 80x200 en 90x200 cm 'Een nog soepeler werking dan het tot op heden gebruikte gasveer- systeem bezorgt u optimaal slaap- komfort. Het aanschaffen van vloerbedekking vraagt altijd de nodige aandacht. Een gedegen advies is dan ook uw hulp bij de aanschaf. Bij Gerton kunnen ze U precies vertellen welk tapijt 't beste bij U in bepaalde vertrekken past en 't wordt ook nog snel en vakkundig gelegd. m UITKIJKPOST - 13 MEI 1987 GEZOND SLAPEN «ERIEfUJK I WONEN! PV DE GOUDEN WIEKEN Afgelopen zaterdag zat het weer ons mee, na negenen een heldere hemel over de hele vlieglijn en wind op de staart. Het werd een snel concours met hoge snelheden. De eerste duif arriveerde bij A. Scheerman met een snelheid van 95 km per uur. De uitslag is: Oudenaarde, 332 duiven, 206 km: A. Scheerman (12) 1; .1. Bakkum (15) 2-4-12-25-26-29; S. Kos (20) 3-23-24-27; P. de Graaf (33) 5-6-7-14-15-18-28; C Wensink (20) 8-11-20; G„. Pouw (20) 9-21; If. Nijman (12) 10; N. de Graaf (7) 13-17 W.Glas (13) 16; T. Thijen (16) 19-22; J. Bakker (11) 21; Tool (8) 26; Th. Sehut (22) 28; Kool (16) 32; A. Hageman (40) 33-34; J.C. Bakkum (10) 43. Vrijdag 15 mei: finales van het 1 immer Zaalvoetbalkampioenschap vanaf 19.00 uur. Prijsuitreiking om 21.45 uur. Te vens om 22.00 uur: beslissingswedstrijd bedrijfsvoetbal: Erkamp Interieur- Bleeker Boys. Opbrengst collecte De collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft in dc gemeente Limmen het bedrag van 1373,15 opgebracht. Dank aan alle medewerkers en gevers. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 14 mei: slotavond met de heer Klaij uit Hoorn, die spreekt over sierknoopwerk. Aanvang 20.00 uur in de benedenzaal van Vredeburg. Entree leden 2,00, niet-leden 3,50. VERGADERING RAAI) AKERSLOOT Morgenavond vergadert de gemeente raad van Akersloot vanaf 20.00 uur in het buurthuis 't Schooltje te Zuid- Schermer (dus niet zoals gebruikelijk in het raadhuis!). Tijdens deze openbare vergadering komen onder andere dc volgende onderwerpen ter sprake. De begroting van het samenwerkings verband Noord-Kenncmerland heeft al in verschillende gemeenten discussiestof opgeleverd. Reden hiervoor is dat de bijdragen van de deelnemende gemeen ten fors omhoog gaan. In het geval van Akersloot een stijging van 53 naar 60 duizend gulden. Het college s(elt dc raad voor hiermee nog niet in te stem men, maar eerst een onderzoek af te wachten, waarin dc kosten van het sa menwerkingsverband nog eens kritisch onder de loep worden genomen. De plannen om rondom de Storeyclub dorpsvernieuwing te plegen, leiden tot de sloop van de voormalige zuivelfa briek De Hoop aan de Julianaweg. Jon gerenvereniging De Storeyclub zal dit pand moeten verlaten. Zij krijgen daar voor in de plaats het pand waar nu café De Toekomst onderdak heeft. Met de aankoop van dat pand is een bedrag van 250.000 gulden gemoeid. Na de sloop van De Hoop zullen 14 kleine woningen worden gebouwd. Wie de vergadering wil bijwonen is wel kom in 't Schooltje. Van te voren de stukken inzien kan op donderdag tij dens kantooruren op het gemeentehuis. POLITIEBERICHTEN LIMMEN Gevonden voorwerpen Rood halsbandje met zilverkleurig nop pen; een sleutel; een gele portemonnaie; een aantal sleutels aan een bruine sleu telhanger; een armband met steentjes; zwarte fluwelen damestas; gevlochten armband; geldkistsleuteltje; sleutel aan bruin metalen sleutelhangertje; een armleuning van een bus o.i.d.; Brand in woning Op 8 mei brak er brand uit in een wo ning aan het Kieftenland te Limmen. Omdat een pitje van het gasfornuis nog aan stond en op het gasfornuis een broodmes lag, was er brand uitgebro ken. Snel ingrijpen van de brandweer was er de oorzaak van dat alleen het broodmes en het gasfornuis beschadigd raakten. Diefstal/inbraak De laatste weken werden in totaal 6 fiet sen ontvreemd, in 2 auto's ingebroken en vond er één poging tot inbraak in een woning plaats. Vernieling Vernield werden een hekwerk aan de Jan Valkeringlaan, de band van een au to, de ruit van een woning en een fiets. UITSLAGEN TV LIMMEN 26 april: Maccabi 1-Limmen 1 1-7, Lim men 2-Buitenveld 1 0-8, Bakkum 4-Limmen 3 8-0. 3 mei: Limmen 1-KZTV1 5-3, Castri- cum 4-Limmen 2 2-6, Limmen 3-Festina 5 1-7. 10 mei: Haarlem 1-Limmen 1 5-3, Lim men 2-Casino N.wijk 3 7-1, Mijdrecht 3-Limmen 3 2-6. COLLECTE AVO-NEDERLAND IN AKERSLOOT MEERVOGELS HANDBAL Werd Heren 3 vorige week kampioen, aanstaande zaterdag en zondag kan als alles goed gaat Meervogcls 60 viermaal de kampioensvlag hijsen. Zaterdag om 13.00 uur jongens pupillen, die al poule- winnaar zijn, maar hun kampioenschap meer glans willen geven door van VZV te winnen. Om 14.00 uur spelen Meisjes Asp. 3 tegen Alemaria Victrix cn bij winst staan dc bloemen klaar. Zondag om 11.00 uur speelt dames Sen. 2 tegen VZV en zij zullen overtuigd kampioen zijn als ze deze wedstrijd winnen. Ook om 11.00 uur speelt Heren 2 tegen Tornado en ook zij nemen bij winst de bloemen mee naar huis. Reden genoeg om zaterdag en zondag dc kampioenen aan te komen moedigen op het handbalcomplex aan de Bosch- weg. Ondanks de economische groei blijft het voor mensen met een handicap moeilijk zich maatschappelijk te ont plooien. Met name de overheid laat zich in het algemeen aan deze kansarme groep weinig gelegen liggen. Voorzie ningen worden in negatieve zin omgebo gen, uitkeringen gekort. Sinds 1927 zet AVO-Nederland, vereni ging voor arbeid en welzijn voor men sen met een handicap, zich in voor de concrete belangen van de gehandicap ten. Uit de ruime ervaring van 60 jaren wéét de AVO dat gehandicapten meer kunnen dan velen denken en maakt daar werk van! Bemiddelt met succes bij het vinden van arbeidsplaatsen. Maar AVO doet meer; o.a. bij scholing, vorming, vervoer en recreatie. Bij dit alles is steun, maar bovenal geld nodig. In de periode 18 tot 24 mei vindt de collecte plaats in Akersloot. Met de opbrengst daarvan kunnen vele gehan dicapten weer aan het voor hen noodza kelijke worden geholpen. U kunt daar bij helpen door uw gift in de collectebus te doen; of stort uw bijdrage op giro 625000 (AVO, Amersfoort). Laat uw kans niet voorbij gaan. FIETSVIERDAAGSE IN AKERSLOOT Op maandag 1, dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 juni zal door Schietve reniging De Vrijheid een avond- fietsvierdaagse worden georganiseerd. Vier avonden lang kunnen sportieve mensen genieten van mooie tochten die hen langs de mooiste plekjes rondom Akersloot zullen brengen. Start en fi nish zullen plaats vinden vanuit Café De Vriendschap, de thuishaven van De Vrijheid. Gestart kan worden vanaf 18.00 uur, en om in het bezit te komen van een prachtig herinneringsstan daardje, dient men minimaal drie avon den mee te fietsen. Deelname aan deze fietsvierdaagse kost u vijf gulden, voor welk bedrag u goed uitgezette tochten zult vinden, welke op stencils duidelijk te volgen zijn en het herinneringsstandaardje. Opgeven en inschrijven op maandag 1 juni vanaf 18.00 uur. TENNISCLUB HOGEDIJK Dit keer keek Mous naar de woensdag competitie en dan met name naar het jongensteam t/m 12 jaar met Hely Koopman, Sjoerd Liefting, Okke Val- kering en Peter Dekker. Alle enkelpartijen gaven schitterend tennis te zien, waarbij opviel, dat onze jongens niet alleen hard slaan, maar ook nog uitstekend weten te plaatsen. Hely, Sjoerd en Peter wisten dan ook overtuigend te winnen; alleen Okke red de het net niet. En dan de dubbels, al tijd leuk om te zien. Vooral als het zo goed gaat als bij Hely en Peter. Nog mooier en zeker nog veel spannender was de dubbel van Okke en Sjoerd. Een gelijk opgaande strijd, die dan ook te recht onbeslist eindigde. Maar de totale buit, 9-3 winst, was binnen. Competitie-uitslagen Dameskring: (2 t/m 8 mei) Hogedijk 1-Akersloot 1-3, Vennewater 4-Hogedijk 13-1, Hogedijk 2-Egmond aan Zee-4 2-2. Heren: Hogedijk 1-Uitgeest 1 6-0, Ho gedijk 2-Petten 2 5-1. Gemengd: Hogedijk 1-Castricum 2 4-1, Hogedijk 2-Grootslag 1, 1-4. Veteranen Heren: Castricum 3-Hogedijk 1 3-1, Hogedijk 2- Wijde- wormer I 3-1. Gem. jeugd 10 t/m 12 j: Hogedijk 1-Assumburg 1 6-0. Santana 2-Hogedijk 2 6-0. Gem. jeugd 16 t/m 18 j: Hogedijk l-'t Twiske 2, 3-3. Jongens 12 t/m 15 jaar: Poelstars 1-Hogedijk 1, 6-0. Zondag 10 mei, gemengd: Bakkum 7-Hogedijk 1 2-6, Krommenie 7-Hogedijk 2 5-3. Heren: Juliana 2-Hogedijk 1 4-2, Niedorp-Hogedijk 2 0-6. Junioren: Hogedijk 1-Twiske 1 5-3, Ho gedijk 2- Limmen 2, 6-2. RAAD LIMMEN Burgemeester Schoof zei in zijn ope ningswoord dat het hem speet het ge zicht van het raadslid de heer K. Dekker te moeten missen. Hij was een goed raadslid en zette zich in voor de dingen waarvan hij dacht dat ze onder de Lim- mer bevolking leefden. De heren A.J. Bakkum en J.A. Metselaar wensten niet in aanmerking te komen voor een raads- zetel van de CPN. De plaats die nu vrijkomt, komt toe aan de P.v.d.A en zal aan mevr. W.F. Marechal-Goossens worden toegekend. Zij is hiermee het tweede vrouwelijke raadslid. Donderdagavond werd de ge- loofdbrief goedgekeurd door drie leden uit de raad (afgevaardigden van elke partij) en in orde bevonden. In de vol gende raadsvergadering zal zij worden geinstalleerd. Tevens zal dan nog wor den nagepraat over het lidmaatschap van de heer K. Dekker. Ned. Toeristenkampeerclub De NKTC heeft al sinds jaar en dag een stuk grond, bij de Kapelweg, als kam peerterrein in gebruik. Onlangs werd de NKTC in staat gesteld het terrein te ko pen. Recht van overpad naar de Kapel- weg bleek echter niet mogelijk, de NKTC wendde zich tot de gemeente met het verzoek om overpad te verlenen over 'de schietbaan'. De concept-overeenkomst die de ge meente en de NKTC met elkaar hebben, kon in de raad bij zowel Wester van de Limmer Gemeenschap en C, Kroone (V.V.D) geen genade vinden. Wester:,,Het concept bevat feitelijke onjuistheden hoe het pad komt te lo pen. Waarom een parkeerterrein op de unieke schietbaan? Ik zou de overeen komst laten vervallen en een nieuw con cept maken". De heer Kroone vraagt zich af of men gerechtigd is een pad van 2,50 m breed door een uniek stukje na tuurgebied te maken: „Er blijft op die manier van de schietbaan weinig over". Kroone zag liever een slingerpaadje van zo'n 60 cm. Burgemeester Schoof wilde met de NKTC tot een opknapbeurt met behoud van flora en fauna komen. „De schiet baan wordt niet als kampeerterrein of overpad gebruikt. De schietbaan blijft schietbaan". Wester is tegen het voorstel: „je moet nooit iets kopen als je niet weet of je er ooit nog vanaf kunt". De heer Kroone wees erop dat, al is het op kleine schaal, er al (voorzichtig) met de voorbereiding is begonnen door het verwijderen van een heg. De heer Blom (PvdA) wilde alles terug brengen naar de commissie ruimtelijke ordening. Burgemeester Schoof vond het jammer dat de raad het concept niet wilde ac cepteren. „We krijgen een unieke kans dit terrein te onderhouden en tot een goed ingericht terrein te komen". H'M VGOrcfp! orr! JArimriftnAmPn Uitslagen van 9 en 10 mei: Zaterdagcompetitie, heren; Wimme- num 1-Asseumburg 4, 6-0; Wimmenum 2-Langendijk 4, 0-5; Gemengd: Wimmenum 1-Poelstars 1, 0-5; Wimmenum 2-N. Niedorp 2, 3-2; Vet. Héren: Wimmenum 1-De Spatter 1, 4-0; Vet. Gemengd; Wimmenum 1-Deuce 15, 2-2. Meisjes 12 t/m 15: Wimmenum 1-De Cromme Bal 12-4; Zondagcompetitie: Heren: Wimmenum 1-Kogge 4, 1-5, Wimmenum 2-Wessanen 2, 1-5. Gemengd; Wimmenum l-Heiloo6, 3-5; Wimmenum 2-Heerenduin 6, 1-7. Junioren; Wimmenum 2-Oudorp 2, 1-7. Dames Kringkompetitie; Wimmenum 1-Oudorp 8, 3-1. Wimmenum 2-Bergen 8, 4-0. De woensdagmiddag jeugd heeft zich goed gemanifesteerd en wonnen hun wedstrijd tegen TC Ursem met 6-0. SWINGING SAILS EGMOND AAN ZEE Het overweldigende succes van het Swinging Sails Egmond evenement is voor ons een uitstekende basis om op dezelfde voet verder te gaan. Ook dit jaar zal het spektakel weer losbarsten en wel op 22, 23 en 24 mei. Op vrijdaga vond zal net zoals voorgaande keren de opening plaats vinden. Met veel jazz muziek in de café's en op de straat zal het startsein gegeven worden voor een weekend lang feesten. Bekende namen als> Rob Hoeke, André Valkering en Stable Roof jazz-band zullen in dit wee kend weer van de partij zijn. Op het strand is gedurende het weekend weer zoals gewoonlijk erg veel te bele ven. Zo zal er op de zaterdag weer waar schijnlijk worden gestart met een red dingsdemonstratie van de koninklijke marine. Net zoals vorig jaar zal er weer een grote feesttent op het strand worden neergezet waar men o.a. eten en drinken kan kopen, maar een duidelijk verschil met vorig jaar is dat de muziek nu hele maal in het kader van de Jazz zal staan en dat betekent dat dat er geen rock and roll bands meer zullen optreden. Ook zullen er weer modeshows worden georganiseerd die natuurlijk in het ka der staan van de zomer. Eén van deze shows, er worden er 2 per dag gehou den, zal plaatshebben in de pauze tussen 16.00-17.00 uur, tijdens de wisseling van de bands. Het brandingsurfcircus van de Holland Surf Pool zal dit jaar ook weer present zijn. Twee dagen lang zal er door de Nederlandse surftop ge treden worden om de Pall Mall Holland Cup, de prijs die voor de eindwinnaar van deze competitie beschikbaar is. Er zullen weer surfcraks aan de start ko men als Stephan van de Berg, Onno Tel lier, Olaf van Tol. Naast de surfwedstrijden zullen er ook weer catamaran-wedstrijden georgani seerd worden, waarbij er voor de hobie- zeilers de keuze bestaat om in 2 klassen te starten. Voor de hobie 16 zeilers telt deze wedstrijd namelijk mee als een pointregatta, en er zal dus ook een apar te start plaatsvinden voor deze zeilers. De overige hobie zeilers kunnen starten in de open klasse-wedstrijd en daarin strijden om de Swinging Sails Egmond bokaal. Zaterdagavond verplaatst het gebeuren zich weer naar het dorp waar dan in alle café's jazz-muziek te beluisteren valt. Daar ook zullen dit jaar weer buitenop tredens georganiseerd worden. Het pro gramma hiervan is in vergelijking met voorgaande jaren ook iets veranderd. Zo zal er niet 1 lokatie zijn waar een buitenoptreden is, maar er zijn dit jaar 2 lokaties. De eerste is weer op het Pompplein en hier zullen op zaterdag en zondagavond optredens' zijn. Het tweede punt in het dorp waar een buite noptreden plaatsvindt is het Burg. Eym- maplein. Hier zal alleen op zaterdaga vond een concert worden gegeven. Op zondag zal het gehele programma zich nogmaals herhalen. Overdag wordt er op het strand weer ongeveer hetzelfde programma afgewerkt als op de zater dag. De prijsuitreiking van de surf- en zeilwedstrijden wordt ca. 18.00 uur af gewerkt in de tent op het strand, 's Avonds is er weer een optreden op het Pompplein van de bekende Boogie Woogie formatie Rob Hoeke. Dit con cert duurt tot ca. 22.30 uur waarna het festival wordt afgesloten met een dave rend vuurwerk op het strand. De Rotary Club Heiloo vierde vorige week een soort lustrum. Voor de vijfde maal immers lieten de clubleden namelijk de bewoners van Huize Overkerck de Limmer Mozaïeken zien. Een traditie, die in ere gehouden moet worden! PRIJSUITREIKING BLOEMENDAGEN De feestelijke prijsuitreiking, voor zo wel tuinenkeuring als mozaïeken wedstrijden, zal plaatsvinden zaterdag 16 mei in sporthal d'Enterij, Midden weg 3/a. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Er is voor uitstekende muzi kale ondersteuning gezorgd. Allen die op enigerlei wijze hebben mee gewerkt aan de organisatie van de Bloe mendagen en het welslagen daarvan worden van harte uitgenodigd. Toegang gratis! Indien u verhinderd bent een prijs in ontvangst te nemen, gelieve dan kontakt op te nemen met Bob Trijbetz, tel. (02205) 2036. Als altijd beloofd het een uiterst plezierige happening te wor den. Een gezellige afsluiting van het sei zoen 1987 voor en door alle mozaïeken leggers, bouwers, prikkers enz.! „WIMMENUM" BLOEDDONORS GEVRAAGD Vanavond wordt in het Parochiehuis Sint Maarten een bloedafname-avond gehouden door het Rode Kruis. Nieuwe donors zijn hard nodig om aan de grote vraag om bloed te kunnen blijven vol doen. Men kan vanaf 18.00 uur tot 20.30 uur terecht. Dus de voetbal wedstrijd van Ajax tegen Leipzig hoeft geen belemmering te vormen. Help het Rode Kruis helpen en sta wat van uw bloed af!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 15