Po/itieberichten Actie voor Nicaragua Dierenbescherming de zonal zonwering Heifo6~~ Ummcn— Castrtatm Geen Uitkijkpost ontvangen? Open Huis Zuivelservice Heiloo CAGOJA vrtwvvywwvwvuwii^ AFWEZIG «rrijdag 15 mei C.W. Willeboordse en H.H. den Engelsen Afscheidskado zuster Engeringh Nightwalker bij Buk Buk Rosa King in 't Akertje Molen de Hoop. Kerkdiensten Medische diensten UITKIJKPOST 13 MEI 1987 In de afgelopen maanden hebben wij in de Uitkijkpost al diverse keren bericht over Zuivelservice Heiloo. Een onder neming met een drietal op-en-top mo derne rijdende winkels, die een groot deel van Heiloo bestrijken. Was het in januari de uitbreiding met een derde on dernemer, in maart met een gloednieu we wagen, nu wordt de aandacht ge vraagd voor het open huis, dat Paul Morsch, Henk Kaandorp en Wim van Wijk op woensdag 20 mei van 18.00 tot 21.00 uur houden in hun bedrijfspand aan de Hoogeweg 60. In en om het pand is in de winterperio de. /o goed als dat mogeli jk was natuur lijk. flink verbouwd. De stalling van drie wagens in de schuur, alsmede de opslag van de vele goederen maakten dit noodzakelijk. De verbouwing is nu vol tooid, terwijl ook de inrichting gedaan is. Met een gerust hart kunnen de drie ondernemers u op 20 mei welkom heten. Alle klanten van Zuivelservice Heiloo zijn welkom om onder het genot van een hapje en een drankje - nu eens geen 'Melk, de witte motor' - het magazijn en de rijdende winkels nog eens beter te bekijken'. Op nagina vijf rechtsonder van deze Uitkijkpost kunt u zien hoe u ook bij het boodschappen doen kunt profiteren van de zuivelservice van Morsch, Kaandorp en Van Wijk. KOKEN OP INDUCTIESTROOM NIEUW BIJ GEERTS DE KEUKENPIET Geerts, de keukenpiet in Bergen, is er een meester in, altijd weer het nieuwste van het nieuwste in huis te halen. Zo zagen wij nu een keramische kook- plaat die 40% minder energie gebruikt en 20% sneller de zaak aan de kook brengt. De keramische plaat blijft hele maal koud, en is tot op de graad nauw keurig te regelen. De plaat is te gebruiken voor koken, bakken en braden en buiten koperen pannen om zijn bijna alle pannen ge schikt om op deze kookplaat te gebrui ken. Geerts is de eerste in Nederland die deze plaat in huis heeft. In een paar se conden werd een pannetje water aan de kook gebracht en bij het verlagen van de temperatuur werden, met de rege laar, de belletjes minder. Een uiterst nauwkeurig apparaat en men kan er zijn vingers niet aan branden. Als huisvrouw is het altijd heerlijk om door de w inkel bij Geerts de keukenpiet te lopen, er is altijd veel dat tot de ver beelding spreekt. De schitterende pan nen, van b.v. plaatstaal en koper zijn buiten dat ze van hoge kwaliteit zijn, ook een lust voor het oog. De gladde stalen koekepan is al even mooi, alle maal naar Italiaans ontwerp. We zagen ook een spaghettipan en een lasagnakoker en omdat de pasta's steeds meer terrein gaan winnen in Ne derland was er ook een pastamachine om zelf macaroni en spaghetti te draai en. Op het gebied van espresso appara ten is bij Geerts weer het nieuwste te zien, en ook hier valt weer de vormge ving op. Loopt u maar eens een keer naar binnen en trakteer uw ogen. Op zaterdag 16 mei is er een landelijke Nicaragua produktendag. Ook de we reldwinkel van Heiloo doet hieraan mee. Vanaf half tien zijn er op de Stati onsweg 103 bananen, rietsuiker en kof fie uit Nicaragua verkrijgbaar. De netto-opbrengst, ongeveer 10% van de verkoopprijs, wordt gebruikt voor het opzetten van plattelandswinkels in Ni caragua. Uitgebreide informatie hiero ver is in de winkel aanwezig. Nicaragua is een agrarisch land. De ex port bestaat voor 75% uit landbouw- produkten. De boeren hebben echter ge brek aan landbouwwerktuigen, allerlei soort gereedschap, zaai- en pootgoed, bouwmaterialen, enz. De gewone win kel ligt meestal ver weg en is duur. Daarom wil de landbouworganisatie UNAG elk dorp voorzien van een coö peratieve winkel, waar deze artikelen makkelijk en goedkoop verkrijgbaar zijn. Deze aktie, Werk aan de Plattelands winkel geheten, wordt gesteund door de Stichting Nederlandse Vrijwilligers, S.O.S. Wereldhandel, de Vereniging van Wereldwinkels te Paulo Freire Stichting, het Nicaragua Korrtitee, het H1VOS en tenslotte ook door de Stich ting Gered Gereedschap. Al een paar jaar verzamelt de wereld winkel ook (oud) gereedschap dat niet meer wordt gebruikt. Enkele medewer kers knappen het, zonodig, op en sturen het naar een Derde-Wereld-land. In de etalage kunt u deze opgeknapte spullen zien liggen. Wat er nu ingeleverd wordt gaat naar Nicaragua. Laat uw oud ge- reeschap niet wegroesten! Zaterdag de zestiende mei kunt u dus voor Nica-bananen terecht in de wereld winkel. Koffie en rietsuiker uit Nicara gua zijn daar steeds verkrijgbaar gedu rende de openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van tien tot twaalf en van half twee tot vier uur. Op zaterdag van half tien tot vier uur. Begin juli van dit jaar zal de verloskun dige, zuster Engeringh, afscheid nemen. In haar lange loopbaan in Heiloo hielp zij meer dan 3600 baby's het eerste le venslicht te aanschouwen. Als blijk van waardering voor haar verloskundig werk hebben enkele mensen het initia tief genomen zuster Engeringh een af scheidskado aan te bieden. Bij de Rabo bank Heiloo is voor dit doel een reke ning geopend. Uw bijdrage aan het ka- do kan men storten op banknummer 12.05.10.839. Maakt men gebruik van de giro, dan is het gironummer van de bank 26.99.78; gebruikt men de bankgi ro, dan is het bankgironummer van de Rabobank Heiloo 32.70.02.700. In bei de gevallen moet men het speciale reke ningnummer (12.05.10.839) vermelden en 't.g.v. Zuster Engeringh'. Men wordt vriendelijk verzocht de bijdrage voor het kado uiterlijk 25 juni over te maken. Dit in verband met de aanbie ding van het kado in de eerste week van juli. BURGERLIJKE STAND HEILOO Geboren: Robertus P., z.v. Petrus C. D. Kraakman en Hendrica M. Reuling; Lotte M., d.v. Adrianus A. Oudhuis en Maria P. Klaver; Lara, d.v. Reinhard B. Zuta en Angelika Simons. Getrouwd: Martin P. Verdonk en Aria- ne Schinkel; Petrus J. A. Kroon en Ka rin Smit; Clemens Krom en Anna C. M. de Winter. Overleden: Eva Kaftan, e.v. Helt; The- odorus M. Bakker; Trijntje Schermer- horn, w.v. Pesser; Pieter van Steeg; Maria C.G. Ham, e.v. Kolk, AGENDA OPEN HUIS Donderdag 14 mei Yoga 13.30-15.30 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 H.B.C. bridged. 20.00-23.00 Vrijdag 15 mei PI.La. Vr. Volksdansen 09.00-10.30 S.O.W. Volksdansen 11.00-12.00 N.v.v.H. damesbridge 09.30-11.30 Pl.La.Vr. Volksd. 14.00-15.30 S.O.W. Yoga 13.30-16.30 Sans Atout bridge 20.00-23.00 Janet Hage Jazzdance 19.30-21.30 Nivon Geologie 20.00-22.00 Zaterdag 16 mei Alkm.Big Band rep. 15.30-17.30 Zondag 17 mei Kindernevend.NHK 10.00-11.00 Maandag 18 mei N.v.v.H. zang 13.30-15.30 Pridini volksdansen 16.00-18.00 Pl.La.Vr.zang 14.00-15.30 S.O.W. Spaanse les 13.00-17.00 Yoga 13.30-15.30 Falkland toneel 20.00-23.00 E.H.K. klaverjassen 20.00-22.00" Soc.Alleenst. 20.00-22.00 Yoga 19.30-21.30 Dinsdag 19 mei Doves gym 09.00-12.00 Janet Hage cond.train. 10.00-11.00 V.V.D. vergadering 20.00-23.00 Nieuw Leven zangver. 20.00-22.00 Centr.Antenne Comm. 20.00-22.00 H.B.C. bridged. Heiloo 20.00-23.00 Oppositie schaken 19.00-23.00 Volkshuisvesting 19.30-22.30 Woensdag 20 mei Doves gym 10.30-11.30 Uitw. sluizen verg. 15.00-16.00 H.B.C. bridged. 20.00-23.00 Falkl. toneel rep. 20.00-23.00 Liberty Squaredance 19.30-22.30 Rotarycl.Heiloo 19.00-21.00 UCYL yoga 19.15-21.15 Vrouwenraad Prov. 20.00-23.00 THEATER DE BEUN Zaterdag 16 mei Heilooër Balletschool: Ballet in blue aanvang 20.15 uur Zondag 17 mei als 16 mei aanvang 14.30 uur Dinsdag 19 mei Kon.Mij.v. Tuinbouw en Plantkunde: Lezing met diapresentatie. Aanvang 20.00 uur VOLKSMUZIEKSCHOOL Vijfentwintig jaren oud en springle vend. Het ene concert is nog maar net voorbij of het andere wordt alweer aan gekondigd. Om te beginnen: vrijdag 15 mei kunt u komen luisteren naar een voorspeelavond door leerlingen van Bert van Laer (docent piano, orgel en keyboard). Zoals gebruikelijk is dit (zeer onconventionele) concert, dat on geveer drie kwartier duurt, voor ieder gratis toegankelijk. U zult beginnelin gen maar ook gevorderden aan het werk horen en zien. Kortom, zeer gevarieerd. De docente blokfluit, Ans Hermans, or ganiseert voor haar leerlingen een sa menspel week. De gewone lessen gaan deze week niet door en in plaats daar van krijgen alle leerlingen de gelegen heid in een ensemble te spelen. De gehe le week is en wordt er druk gestudeerd, zodat zaterdag 16 mei om 14.00 uur, als de uitvoering begint, iedere muzikant precies weet wat er wordt verwacht. Ook hier bent u van harte welkom. De uitvoering duurt ongeveer 1 uur en de toegang is gratis. Na een turbulent weekend met als hoog tepunt het optreden van Tröckener Kecks doet Buk Buk het wat program mering betreft even een weekje rustig aan. Zaterdag treedt in het café van het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Mui- jenweg de formatie Nightwalker op. Drummer Gerben Wester, in het dage lijks leven tevens bestuurslid van Buk Buk, maakt daarmee zijn lang voorspel de opwachting op de bühne. Na het vertrek uit de Alkmaarse rock formatie Escape besloten bassist Jan Harmenzon en zanger Theo Klooster man om samen met een aantal jonge, regionale muzikanten een nieuwe groep te beginnen. Uit de Heilooër formatie Sense of Human afkomstige leden Ger ben van der Veen en Gerben Wester zijn respectievelijk gitarist en drummer. Vo caal wordt Nightwalker versterkt door Patricia Tiele, bekend van de IJmondse formatie Out of Reach en de legendari sche Haarlemse band John the Revela- tor. Als laatst werd na lang zoeken de groep gecompleteerd met de Alkmaarse toetsenist Paul Kuhne. Nightwalker voelt zich muzikaal ver bonden met stevige, herkenbare rock muziek. Inspiratiebronnen hierbij zijn groepen als Thin Lizzy, The Motels, Toto en Foreigner, Voor de eigen num mers tekent Gerben van der Veen. Nightwalker ik een zeer swingende bele venis en zeker de moeite van het bekij ken en beluisteren waard. Zaterdag 16 mei speelt de groep dus bij Buk Buk, va naf 22.30 uur in het café. De entree die avond is voor leden en cjp-ers drie gul den, anderen betalen een gulden meer. Komend weekend start bij De Buk ook de voorverkoop voor de Carribean Avond, een happening, zoals vorig jaar ook al bleek. Toegangskaarten, ver krijgbaar aan de bar, kosten 7,50. Op zaterdag 23 mei start de voorverkoop voor het optreden van Herman Brood op zondag 21 juni. Kaarten hiervoor koeten 10,00. Goede wijn behoeft geen krans! Zo ligt nog vers in het geheugen het optreden van Rosa King plus perfecte begelei dingsband! Act de presence gaven zij nog maar kort geleden in 't Akertje. Jong en oud raakten in de ban van een onvergeteljk optreden. Gezien het en thousiasme van het in grote getale toe gestroomde publiek stond alras een ding vast: voor herhaling vatbaar. En wel zondag 17 mei, aanvang 21.00 uur. PRATEN OVER INCEST Door en voor hulpverleaers„in de le lijnszorg (maatschappelijk werk, hui sarts, gezinsverzorging, politie, pasto res, wijkverpleging, fysiotherapie) is er in een drietal bijeenkomsten gepraat over incest. Tijdens de eerste bijeenkomst is er in formatie gegeven over incest, wat kun nen oorzaken zijn, welke opvattingen bestaan er over incest, wat kunnen de gevolgen zijn voor slachtoffers, enz. De tweede keer zijn we, aan de hand van een spel, vooral bezig geweest met onze eigen houding en opvattingen t.o.v. incest. En de derde keer heeft een aantal hulp verleners iets verteld over de mogelijk heden van het helpen van slachtoffers van incest en over de signalen die zou den kunnen duiden op incest. Zo heeft iemand van de Rijkspolitie iets verteld over wat zij kunnen doen en daarbij werd ook verteld wat een vertrouwen sarts kan doen. Tevens heeft iemand van het maatschappelijk werk in Heiloo en iemand van de Stichting Vrouwen te gen Sexueel Geweld verteld over hun mogelijkheden van het helpen van slachtoffers. Het was goed om als hulpverleners, werkzaam in Heiloo en omstreken, met elkaar met dit onderwerp bezig te zijn om onze deskundigheid ten aanzien van het helpen van slachtoffers van incest te vergroten. Met bovengenoemde hulp verleners kan contact opgenomen wor den indien daar behoefte toe is. Het adres van de St. Vrouwen tegen Sexueel Geweld is: Lindenlaan 15, Alkmaar, tel. 072-155618. FOTO-EXPOSITIE IN HEILOO Voor fotografie van een hoog niveau kan men het komende weekeinde te recht in de expositie-ruimte van de Ze vensprong, Ewisweg 5 te Heiloo, waar een bijzondere expositie van 'IRIS- fotografie' wordt gevormd door een vijftal fotografen uit Alkmaar en omge ving, die een gezamenlijk streven heb ben om met interessante tentoonstellin gen van vrije, creatieve fotografie de be schouwers te prikkelen en aan te zetten tot het zien van nieuwe dwarsverbanden in de fotografie. Het woord 'IRIS', de klassieke benaming voor 'regenboog' duidt op de kleurrijke waaier van foto grafie die getoond wordt. Van deze tentoonstelling zijn kwaliteit en oorspronkelijkheid de belangrijkste kenmerken. Er wórden uiteenlopende foto's getoond, zowel in zwart-wit als in kleur, waarbij dé voorliefde voor ge durfde creativiteit en experiment niet onder stoelen of banken wordt gesto ken. Gerard Smeel bijvoorbeeld toont fo to's, waarbij de werkelijkheid door middel van een maskering-methode in een totaal nieuw verband wordt ge bracht. Cees Bijl weet te scoren met polaroid-tableaux waarin een soberheid aan beeldelementen wordt gepaard aan een krachtig kleurgebruik. Hiernaast toont hij kunstzinnige ingrepen in zwart-wit-fotografie, waarbij letterlijk 'foto-grafiek' ontstaat. Steven Schurer presenteert een subtiel gevoel voor vorm en lijn in zijn serie waarin spiegels een centrale rol spelen. Naast deze vormen van fotografie is ook een plaats ingeruimd voor meer realistische en direkte fotografie. Bij voorbeeld die van Jan Dekkers, die en kele indringende reeksen van zijn 'con cerned photography' heeft opgehangen, met onder meer fraai vormgegeven komposities van de mens in zijn omge ving. Geert Komen tenslotte laat een specifieke en geheel eigen benadering van landschappen zien, die er geen twij fel over laten bestaan dat zelfs heel alle daagse beelden uiterst creatieve wendin gen kunnen krijgen door de hand van de meester-fotograaf. De Zevensprong in Heiloo heeft de pri meur van IRIS-fotografie: een eerste tentoonstelling die de indruk rechtvaar digt dat er nog vele zullen volgen. De expositie is op zaterdag 16 en zondag 17 mei geopend van 12.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. Goed tehuis gezocht voor Tarzan, kruising basset-Duitse staan der, reu, 11 jaar. Conan, bull terrier, I/2 jaar. Flodder, bast. Foxje,. gladha- rig, beige met wit, reu, 6 maanden. Koeskoes, middelgrote bastaard, zwart, reu, 2 jaar. Bavo, kleine bastaard, zwart, witte borst, reu, 3'/2 jaar. Bron- ke, bastaard labrador, gec. reu, zwart, 4 jaar. Aaron, bastaard hazewind, reu, blond, 4 jaar. Aykc, Duitse herder, leef, 5 jaar. Pasja, bastaard herder, teef, 5 jaar en Hukkie, bastaard poedel, teel', 5 jaar, samen te plaatsen. Muffie, bastaard herder, reu, /wart, 5 jaar. Tas- ja, cocker spaniel, teel", rood, 6 jaar. Een aantal konijntjes. Voor inlichtin gen: 02205-2256." Micha, gester. poes, heel grappig, 10 maanden. Joep, gec. kater, 10 maan den. Toeska, grappige schildpadpoes, gester. 1 Vi jaar. Schildpadpoesje, 3 jaar. Lieve cyperse kater, gec., 4 jaar. Heel lieve rood/witte "schoot"-kater, gec., 4 jaar. Voor informatie: 072-337853. Vermist Lapjeskater, niet 10 maanden, grij/c kop, witte bef, witte buik, witte poten, rood/bruine vlekken met grijs op rug, Wcstcrwcg, Heiloo. Cyperse poes, lichtgrijs, klein, 7 jaar, vermist Terrnijcn, Héiloo, eigenaar verhuisd naar Hogeweg, Limmen. Lapjespoes, 1 Vi jaar, omgeving Melkunie, Kanaal- weg, Heiloo. Donker-cyperse poes, 6 jaar, slank, witte strepen over neus, wit te bef, witte sokjes, ontsnapt camping Kaandorp, eigenaar verhuisd van Akersloot naar eerdergenoemde cam ping. Donker-cyperse kater, witte voet jes, witte bef, witte snoet, Omloop, Heiloo. Zwart poesje, gest., 9 maan den, Hogeweg, Limmen. Voor inlich tingen: 072-621195. Wit/zwart konijn, Tulpencroftlaan, Heiloo. Voor inlichtingen: 02205-2256. Gevonden Rode kater, niet gec., witte bef, witte pootjes, Het Achtkant, Limmen. (loopt daar al 4 weken). Voor inlichtingen: 072-621195. Groot zwart/bruin konijn, Kieftenland, Limmen. Voor inlichtingen: 02205-2256. Dierenbescherming Heiloo e.o. Tel. katten Heiloo: 072-337853, 072-621195, Limmen: 02205-2256, Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. 072-333714, Akersloot: 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 02205-2256, Akersloot: 02513-10079. Tel. vogels: 02206-^312. Tel. inspectie Heiloo e.o.: 072-335750. MOLENWEEK BIJ UW ECHTE BAKKER HEMMER Dit jaar wordt het heugelijke feit ge vierd dat in Noord-Holland alweer 10 jaar origineel molenbrood gebakken wordt. In 1977 stichtten de Noordhol landse leden van het Echte Bakkersgilde een nieuw bedrijf: Molen de Hoop in Wervershoof. Na zo'n 15 jaar stilstand kwamen toen de wieken weer in bewe ging en maalden de molenstenen weer het zuiverste volkoren molenmeel. Die Echte Bakkers bakten daarvan eerst 'Bruin van de Molen', in de loop der ja ren uitgebreid tot wel een tiental soorten molenbrood. Het vezelrijke volkorenmeel met zijn natuurlijke verhoudingen aan eiwitten, zetmeel en diverse vitaminen is een plantaardig voedingsmiddel van de eerste orde. Om dat weer eens goed on der de aandacht te brengen organiseert de Echte Bakker een molenweek. De Echte Bakkers zijn absolute koplopers in het bakken van molenbrood en men sen met een gezonde smaak weten dat te waarderen. Deze week wordt er weer een nieuw mo lenbrood geintroduceerd: 'Roggestoet v.d. Molen', een heerlijk volkoren brood met de hele roggekorrel er in ver werkt. Heerlijk grof, luchtig en een zachte roggekorrel. Een brood voor mensen met smaak. JUWELIER SIMON PEEK SHOWT ANJER-RINGEN Voor de meesten onder ons komt het moment, dat zij samen met hun partner naar het stadhuis gaan om daar een be langrijke stap te doen, namelijk: trou wen. Echter, voordat zij hiertoe beslui ten, zijn zij samen bij de juwelier ge weest om ringen te kopen en zich (even tueel) eerst te verloven. Een bekende juwelier in Heiloo is Si mon Peek. Zijn uitgebreide kollektie Anjer verlovings- en trouwringen, wel ke voor iedere smaak een model heeft, wordt in een rustige sfeer en met veel vakkennis getoond. Juwelier Simon Peek is nu ook in het bezit gekomen van de bruidsshow van Anjer. Vrijdag en zaierdag zal in de winkel in het stationscentrum deze show plaatsvinden. Prachtige foto's, infor matie over goud, diamant en over het totale produktieproces worden u met veel duidelijkheid getoond. Dit gebeurt door een schitterende video-film, opge nomen in de eigen ateliers van Anjer. U zult er verbaasd van staan wat een handwerk en vakmanschap er aan te pas komen, voordat u de ring van uw keuze aan uw vinger kunt laten schuiven. Het is de moeite waard om de show van ju welier Simon Peek te bezoeken en een gratis folder mee le nemen WISSELWERKING TUSSEN VOEDING EN UITERLIJK Alweer een jaar geleden zijn Ina Nijdam (diëtiste) en Trees van Hugten (huidver zorgingsspecialiste) wat nauwer gaan samenwerken. Voordien was al geble ken dat veel van de voorkomende huid problemen veroorzaakt werden door verkeerde voeding. Men had daar door gaans weinig idee van. 'Moet ik nu minder gaan eten' of 'zou ik anders moeten gaan eten' en 'ik heb het al zo vaak geprobeerd, maar het is zo moeilijk vol te houden!' Vragen en opmerkingen die eigenlijk niets met de kern van de zaak te maken hebben. De kern is: veel klachten over de huid en het uiterlijk hebben vaak rechtstreeks te maken met de voeding. De oplossing is: een uitgekiende voe ding en daarna een goede huidverzor ging resulteert in een goed uiterlijk. Aan de buitenkant kan je zien of het binnen goed werkt (en andersom). Niks moei lijk, gewoon logisch! Het moet alleen vertaald worden naar de praktijk van alledag, waarbij blijkt dat zelfs een ver- mageringsdiëet aantrekkelijk kan zijn. Er is dus gebleken dat er veel behoefte is aan informatie. De vraag naar meer informatie is dusdanig groot en geva rieerd dat een voorlichtingsavond op z'n plaats is en misschien is één avond nog te weinig. Ina en Trees organiseren daarom een avond met als onderwerp "De wisselwerking van voeding en uit erlijk". Door en theoretische en een praktische benadering en ook een dis cussie zal u alles duidelijk worden. Ook worden dia's vertoond. De avond wordt gehouden op woensdag 20 mei in het vergadergebouw (rechts naast de r.k. kerk), Westerweg 263 te Heiloo, aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom. Per deelnemer(ster) wordt een bijdrage gevraagd van 3,50. In ver band met de beschikbare ruimte is het wellicht verstandig om even te bellen dat u komt (Ina, tel. 072-332287, of Trees, tel. 072-334562). Indien de be langstelling erg groot is, zal nog een tweede avond worden georganiseerd. GETUIGEN GEZOCHT Op maandag 27 april kwamen op de Ka naaldijk twee vrachtauto's met elkaar in aanraking. Eén van de auto's, een van G.P. Groot met container, raakte van de weg af en kwam in het kanaal te recht. Zijn er mensen die dit gezien hebben? Op 5 mei kwamen een auto en een loslo pende hond (vermoedelijk een Duitse staander) met elkaar in aanraking. De auto liep een flinke deuk op, de hond zal ongetwijfeld ook enig letsel hebben. Wil de eigenaar, van de hond of getui gen zich bij de politie melden? Op 8 mei om 19.15 uur heeft een vrach tauto met open laadbak, een geparkeer de auto aangereden, op de Schuine Hondsbosschelaan. De kabine van de vrachtauto was blauw met een gele stic ker erop. Willen getuigen zich s.v.p. melden? De vrachtauto is nl. doorgere den en dat is niet zoals het hoort. Op 9 mei op 14.20 uur kwam een meisje op de fiets ten val door een loslopende hond. Dit gebeurde ter hoogte van Westerweg 15. Het meisje kwam met haar hoofd op de straat terecht en moest naar het ziekenhuis gebracht worden. Wil de eigenaar van de hond of eventuele getuigen zich melden bij de politie? De Duitse BMW die op 26 april in Eg- mond aan Zee gestolen was, is op 4 mei in Amsterdam terug gevonden en nu weer bij de rechtmatige eigenaar terug. De Opel Commodore die uit een schuur op de Groenelaan ontvreemd werd (de sleutels zaten er nog in) is in Castricum op het Tulpenveld teruggevonden. Op 6 mei vond er om 20.30 uur een aan rijding plaats op de kruising Ewisweg- Ewislaan. Twee auto's reden achter el kaar, de eerste sorteerde voor en gaf richting aan om linksaf te gaan. De ach terste auto wilde toch nog even aan de linkerkant voorbij. Beide auto's hadden veel schade. De politie wil er nog eens op wijzen, BIJ EEN KRUISING, NIET INHALEN!! In de vroege morgen van de 7e mei kreeg een bestuurder van een auto een rijverbod opgelegd, hij had te veel ge dronken. Hetzelfde overkwam een in woner uit Heemskerk die werd staande gehouden in Egmond aan de Hoef. De ze bleek ook te veel gedronken te heb ben en bovendien waren er aan zijn auto nogal wat technische gebreken, dit kost te hem 2 processen verbaal. De politie heeft, op zaterdag, rondom 't Loo controle gehouden op niet afgeslo ten auto's. Het bleken er 30 te zijn! Eind maart werden uit twee inbraken bij camping "Ons Kamp" kleuren tv's en radio's ontvreemd. Twee jongens uit Heiloo (18 en 21 jaar) zijn aangehou den. De kleuren tv's zijn weer terecht, maar de radio's waren intussen te gelde gemaakt. Bij de Omloop is een auto met grote snelheid tegen een boom gereden, de au to is total loss, maar de bestuurder kwam, omdat hij z'n autogordels droeg er met enkele schaafwonden vanaf. Er werden deze week 'maar' 2 fietsen gestolen. Middenweg 34 - Limmen telefoon 02205 - 1720. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. F.J. van der Wind (bedie ning H.Doop); 19.00 uur: ds. B.J. Kruit. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. Boelhouwer; 19.00 uur: hervormde predikant. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. J. Verhage uit Goes. Parochie-zondagsdienst Moeder Gods Parochie, Holleweg 111, tel. 331453. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur DienSt en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. B.J. Kruit uit Heiloo (gez. d.) Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10.00 uur, Egmond-Binnen: ds. N.K. Eikerbout. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: dhr. J.K. Schendelaar. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: dr. G.L. van Dalfsen uit Hilversum. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: br. L.J. Degenaar, Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur: ds. J. Waagmeester; 15.00 uur: br. J. Winter. Deze diensten wor den gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Luiten. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 9.00 (bij de Juliana Zusters) en 10.30 uur, Hoogmis. Door de week; maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur, donderdag 10.00 uur. Biechtgelegenheid: zaterdag 16.00 uur in de Bedevaartskapel. Gebeedsdienst en Lof: Zondag 15.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 16 en 17 mei: dr. Kempers, De Achtkant 19, Heiloo, tel. 330077. Weekenddienst Apotheek 15-22 mei: apotheek Sibilo, Past. van Muijenweg 17, Heiloo, tel. 330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappen dienst: 020-123123. Verloskundige Limmen 14 tot 20 mei: E. Wiegering, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 16 en 17 mei: J.C. Schumacher, Hee- renweg 4, Heiloo, tel. 335913. Diëtiste Simone Ouwendijk, Nic.Beetsweg 66, Heiloo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt- laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. de Waal, Kenne- merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Héiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Kruisvereniging Heiloo Kantoor: Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend iedere maandag en donderdag van 16.00-17.00 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-3344694. Wijkverpleegkundigen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02206-3613, te be reiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. Ó72-330362, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. K. Hergaarden, tel. 02513-14847, te bereiken tussen 8.00-8.15 uur. Mevr. R. de Jong, tel. 02205-2062, te bereiken maandag, donderdag en vrij dag tussen 8.00-8.15 uur. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Spreekuur in wijkgebouw: dagelijks o.. -• 11 fin' 1.1 nn t n-t m.fna

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 2