Grote namen op de planken van Heilooër theater De Beun 25 JAAR MUZIEKONDERWIJS IN HEILOO si ^■fipP UITKIJKPOST 13 MEI 1987 HSV DEED AAN KLANTENBINDING Als na afloop van een voetbalwedstrijd de toeschouwers minutenlang applaudi- seren, dan moet daar een goede reden voor zijn. En die was er. Alle filoso fieën, als dat een goede generale (de grote overwinning op EVC) of dat het verschil tussen 'n 3e klasser en een hoofdklasser wel veel te groot zou zijn, werden door 11 voetballers overboord gegooid. Volkomen ontspannen begon H.S.V. aan haar grote klus. EDO dat diverse zeer talentvolle spelers bezit ging direkt fel in de aanval maar ondervond toen al dat de weg naar het doel lang is. Tussen door werd door H.S.V. uitgeprobeerd hoe men de EDO-veste met dieptepasses kon openbreken. Toch was het de club uit Haarlem die de score kon openen Lang heeft zij daarvan echter niet kun nen genieten. H.S.V. was door deze on verwachte treffer niet aangeslagen. In tegendeel, de machine ging op een hoger toerental werken en het collectief werd steeds sterker. Een dieptepass bereikte de op snelheid liggende Jannes Meyer, die de EDO-keeper een seconde te snel af was en de stand weer gelijk trok. Hiermee werd het geloof in eigen kun nen nog meer versterkt. Met bewonde renswaardige inzet werden de EDO aanvallen gesmoord en direct overgeno men in een eigen aanval. Ook het en thousiasme van het publiek groeide bij het zien van zoveel strijdlust. Na 90 mi nuten spannend voetbal was de stand nog steeds 1-1. Ook de beide verlengin gen lieten weer hetzelfde spelbeeld zien. H.S.V. bleef de hoge spelsnelheid van de hoofdklasser volgen, hield de stand zo als zij was en kreeg als dank het ge noemde applaus. Ook de uitstekend lei dende scheidsrechter kon in deze geste delen. In de serie penalty's bleek dat EDO de langste adem had (2-4). Het 2e elftal werd zondag dankzij een eerder verkregen 1 punt voorsprong kampioen. Het le team gaf DTS een ge voelige klap door in Oudkarspel met 2-4 te winnen. SNELLE TIJDEN TRIAS-JEUGD Bij de eerste competitiewedstrijd voor A-B junioren in Krommenie werden door de Trias-ploegen goede resultaten behaald. De meisjes werden derde met geringe achterstand op hycurgus- Krommenie en DEM-beverwijk. De estafetteploeg deed over de 4x100 m slechts 50.2 sec, een evenaring van het clubrecord. Op de individuele 100 meter liep Nelleke Koppelaar, een razensnelle tijd van 12.4 sec. en op dezelfde af stand, maar dan met horden liep Olga Overmeer 15.6 sec. Zij sprong met 5.39 m. ook goed ver. Hester Zwart leverde een prima prestatie bij het hoogsprin gen: 1.55 m. De jongens konden als ploeg n iet met de eersten meekomen maar individueel werden uitstekende dingen gedaan. Ook hier een snelle estafetteploeg met 45.1 sec. Hierin zat o.a. Frits van Varik, die ook nog eens 51.8 sec. op de 400 meter en 11.1 sec. op de 100 meter liep. Mi chael Elzenga liep een mooie 3000 meter in 9.19.4 min en Andres van Beek kwam op de 800 meter na 2.04.5 min. over de finish. Tenslotte was ook Remco Vos goed in .vorm: hij liep de 110 m horden in 15.7 sec en sprong 13.17 m bij het hinkstapspringen. BSC HEILOO LAAT STEKEN VALLEN Zaterdag 9 mei trad de honkbalselektie van BSC Heiloo aan tegen Badhoeve dorp, dat net als Heiloo, in de eerste twee competitiewedstrijden ongeslagen was gebleven. Op papier is Badhoeve dorp een heel sterke tegenstander. Ook zaterdag zou blijken dat het een tegen stander is waar terdege rekening mee moet worden gehouden. Heiloo begon goed. het was in de eerste inning al raak. Met een gave tweehonkslag kon het eerste, en naar later zou blijken ook het laatste punt worden gescoord. In de derde inning kon Badhoevedorp door een fraaie homerun en één honk bezet de voorsprong in handen nemen. In het verdere verloop van de wedstrijd bouw de Badhoevedorp de voorsprong uit naar 1-15. Het nog puntloze hoofdklasse softbal- team van BSC Heiloo speelde zaterdag een zogenaamde double-header. Een double-header is een combinatie van twee wedstrijden tegen eenzelfde team op dezelfde dag. Het Haarlemse HHC was de tegenstander. Helaas mocht het dit weekend niet zo zijn dat de Heiloo- dames de zo broodnodige wedstrijdpun- ten wisten te verzamelen. Beide wedstrijden gingen wederom verloren. Overigens waren de Heiloo-dames niet geheel kansloos. Diverse hard geslagen ballen, die normaal gesproken goed zijn voor honk- en twee-honkslagen, werden recht op de Haarlemse speelsters afge vuurd. Het scoren van punten (runs) bleef hierdoor dus uit. De eerste wedstrijd werd verloren met de cijfers 4-9, de laatste ging verloren met 0-1. Een miniem verschil. PV LUCHTPOST De ideaal lijkende weersomstandiheden zorgden voor een vroege lossing in het Belgische plaatsje Moescroen dat onge veer 230 kilometer van Heiloo ligt. De stevige zuid-westen wind moest een snel concoursverloop garanderen. Het pakte anders uit. De eerste duif werd om 10.30.40 door Simon Meijssen ge constateerd en de laatste prijsduif (de 52e) om 12.07.43 uur. Normaal kunnen binnen een kwartier de prijsduiven zijn geconstateerd, nu duurde het ruim an derhalf uur. De weersomstandigheden waren kennelijk niet ideaal en zorgden ervoor dat de duiven zich niet goed kon den oriënteren. Zaterdagavond waren veel duiven nog niet thuis en kwam er een melding uit Noord-Groningen dat er een duif van een liefhebber uit Heiloo was opgevangen. De uitslag: Simon Meijssen (11 mee) 1,13,51. Comb. Molenaar (20) 2,8,10,14,20,21. Theo v.d. Berg (20) 3,6,22,23,34, John Ooms (6) 5, Johan Pepping (12) 9, 19, 27, 39. Sjaak Bak ker (12) 11,28,33. Co de Haan (23) 15,52. Rien Meijer (25) 17,32,41,44,49. Piet Bakker (15), 18, 25. Henk Lases (15) 24,37,38,40,50. Comb. Ro- zing/Zeeman (9) 26,29. Aad Sonnevelt (6) 30. Comb. Adrichem/Kaandorp (17) 35,46,47,48. Henk Houtenbosch (20) 42,43. Prijzen aangewezen Comb. Molenaar, Theo van der Berg, Henk Lases. De programmacommissie van theater De Beun heeft z'n zaakjes voor het sei zoen '87-'88 alweer geregeld. Volgende week wordt in de gemeenten Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden het nieuwe programmaboekje weer huis aan huis verspreid. Daarin kan iedere liefhebber van een avondje theater, van amateurtoneel tot professioneel caba ret, van drama tot harmonientuziek, weer de nodige voorstellingen uitkiezen voor het komende theaterseizoen. Het zeer gevarieerde aanbod is volgens de programmeurs een terechte afspiege ling van de wensen van het Beun- publiek. In het navolgende beperken we ons tot de professionele voorstellingen. Daarbij valt een lichte verschuiving van muziek naar toneel te bespeuren, zon der overigens de muziek naar de achter grond te dringen. Ook is het opvallend dat er een tweede kindervoorstelling aan de programmering is toegevoegd. In to taal zijn er vijftien voorstellingen: twee meer dan in het seizoen '86-'87. Reden voor de uitbreiding is ondermeer het feit dat in het afgelopen seizoen maar liefst negen van de dertien voorstellingen uit verkocht raakt. 'De klusjesman' is de opening van het seizoen op 12 september. In de hoofd rollen van dit blijspel ziet u Andre van den Heuvel, Kitty Janssen en Marielle Mary Dresselhuys speelt met Leen Jongewaard en Petra Laseur in 'Een bijzonder prettig vergezicht'. KINDERTELEFOON ALKMAAR ZOEKT TRAINERS De kinder en jeugdtelefoon Alkmaar is een vrijwilligersorganisatie met onge veer 40 medewerkers. Zij biedt een luisterend oor aan jongeren tot 18 jaar die vragen of problemen hebben of zo maar iets willen vertellen over wat hen bezighoudt. Voor het trainen van nieu we vrijwilligers zoekt de stichting één of meer trainers. De KJT wordt bemand door 30 vrijwil ligers, die pas na een training van ruim 30 uur de telefoon gaan aannemen. Na afloop van de training krijgt dezelfde groep een keer per maand begeleiding bij het telefoonwerk. Na de zomer start weer een trainingsgroep met 12 personen. Voor deze training zoekt de KJT trai nees) (MV) die minimaal 25 jaar zijn en ervaring hebben met jeugdhulpverle ning. Hoewel gedacht wordt aan een opleiding op HBO-nivo-, is ervaring met het trainen van groepen belangrijker. Eventuele kandidaten dienen in principe bereid te zijn 3 jaar als trainer bij de KJT te werken. Voor nadere informatie kunt u bellen naar de KJT, op dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur (tel. 072-155774) of schrijven naar postbus 8099, 1802 KB Alkmaar, t.a.v. Hugo. INGEZONDEN Vrieswijk Wij willen reageren op het ingezonden stuk in de Uitkijkpost van 6 mei over "Verloedering in Vrieswijk". We vra gen ons af wat de schrijver van dit arti kel wil bereiken. Ons, de jongeren, in een negatieve hoek plaatsen? Of een werkelijke creatieve oplossing. De oplossing lijkt ons zeker niet een ano niem stuk in de krant, nog voordat de schrijver ook maar enig contact met ons heeft gehad, doch afgaat op geroddel. Een creatieve oplossing lijkt ons eerder een verdraagzame houding t.o.v. ons; om ons de kans.en de ruimte te geven de moeilijke weg naar de volwassenheid te kunnen afleggen. Deze oplossing moet niet alleen gezocht worden bij de ou ders, maar samen met ons. De schrijver van het artikel is kennelijk goed bekend in deze buurt en het zal hem dan waarschijnlijk ook geen enkele moeite kosten ons te vinden. Wij hopen dat hij contact met ons opneemt en wij zijn graag bereid de door hem aange kaarte problemen, die op ons betrek king hebben met ons te bespreken. E. Zonneveld, S.D. Faas, S. Klopper, M. Volman, I. Waszink. Fiolet. Twee weken later is er wederom toneel. John Kraaykamp Sr. en Donald Jones schitteren in 'De Fantast'. Robert Paul's one man show 'Gekken werk' staat voor het eerste weekend van oktober geprogrammeerd, een show die wat persoonlijker is dan zijn vorige shows. Nog een combinatie van theater en muziek volgt 11 april, wanneer de Vlaamse zanger Miel Cools een koffie concert verzorgt. Het programma is wat lichter dan het vorige programma. L.inda van Dyck staat samen met Henny Orri en Marie-l.ouise Stheins op de bühne van De Beun met 'Agnes van God', een stuk dat ook in het afgelopen seizoen al gebracht werd en met enorm veel succes: telkens volle zalen en loven de kritieken. De datum is 14 november. Van de cabaretgroep Purper is Haye van der Heyden lange tijd een drijvende kracht geweest. Hij besloot alleen op stap te gaan in het theater-circuit met zijn programma 'Haye Solo' (25 no vember in De Beun). 'Helder als glas' is een ontroerend stuk, waarin suikerziek te een hoofdrol speelt. Hans Cornelis- sen (Zeg eens AAA) speelt een van de hoofdrollen op 3 december op het Hei looër toneel. Jenny Arean en George Groot, die bei den hun sporen op het gebied van de kleinkunst ruimschoots hebben ver diend, gaan in het volgende seizoer^ sa men het podium op voor een program ma, dat als werktitel 'Neem je een apie voor me mee' kreeg. Zaterdag 12 de cember in De Beun. 1988 begint ook al goed: op 2 januari speelt Mary Dresselhuys 'Een bijzonder prettig vergezicht', Marjol Flore komt op 16 januari naar Heiloo met een 'nieuw programma, terwijl op 6 februari Cabaret Klunder Co het programma 'Veenstra slaapt nog' presenteert. Het tweede koffieconcert in het programma van De Beun is er op 21 februari. Het piano-duo Cor Bakker en Bert van den Brink treedt dan voor het voetlicht. De laatste professionele voorstelling is op zaterdag 5 mei. 'Candida' met in de COLLECTE AVO-NEDERLAND Ondanks de economische groei blijft het voor mensen met een handicap moeilijk zich maatschappelijk te ont plooien. Met name de overheid laat zich in het algemeen aan deze kansarme groep weinig gelegen liggen. Voorzie ningen worden in negatieve zin omgebo gen, uitkeringen gekort. Sinds 1927 zet AVO-Nederland, vereni ging voor arbeid en welzijn voor men sen met een handicap, zich in voor de concrete belangen van de gehandicap ten. Uit de ruime ervaring van 60 jaren weet de AVO dat gehandicapten meer kunnen dan velep denken en maakt daar werk van! Bemiddelt met succes bij het vinden van arbeidsplaatsen. Maar AVO doet meer; o.a. bij scholing, vorming, vervoer en recreatie. Bij dit alles is steun, maar bovenal geld nodig. In de periode 18 tot 24 mei vindt de landelijke collecte plaats. Met de op brengst daarvan kunnen vele gehandi capten weer aan het voor hen noodzake lijke worden geholpen. U kunt daarbij helpen door uw gift in de collectebus te doen; of stort uw bijdrage op giro 625000 (AVO, Amersfoort). Laat uw kans niet voorbij gaan. De Heilooër Volksmuziekschool bestaat 25 jaar. Reden genoeg om eens een gesprek te hebben met de directeur, de heer J. van 't Hof. Aan de orde komen niet alleen de behuizing en de grote keu ze aan instrumenten, maar ook het mu ziekonderwijs zelf. Want daarin is in de afgelopen jaren wel het een en ander veranderd. Onderwijs volgt de maat schappelijke stromingen. En als ie dan bijvoorbeeld bedenkt, dat het muzie konderwijs in Heiloo ten tijde van de doorbraak van The Beatles is ontstaan, dan mag je er vanuit gaan, dat die en andere gebeurtenissen hun schaduwen" hebben afgeworpen. ,,Met ruim 700 leerlingen en 20 docen ten, die wekelijks lessen verzorgen, is de muziekschool een instituut voor Heiloo dat er wezen mag", aldus de heer Van 't Hof. „En de muziekschool is zeker wel met de tijd meegegaan. Er zijn rock groepen op woensdag en vrijdag, terwijl ook de big band op de meest moderne leest is geschoeid". Bij deze uitspraken valt niet alleen op, dat moderne muziekgenres tot hun recht komen, maar ook dat het sa menspel sterk in de belangstelling staat. „Dat is een pré van de muziekschool ten opzichte van privè-docenten. Wij heb ben zo'n 14 ensembles, in wisselende sa menstelling", zegt Van 't Hof. Deze en sembles verzorgen regelmatig optredens binnen en buiten (bejaardenoorden, ba sisscholen) de school. Synthesizer De volksmuziekschool staat open voor allerlei stromingen. Dat blijkt ook wel uit de mogelijkheid om les te krijgen in het bespelen van synthesizers en keybo ards. „We hebben mensen in huis, die thuis zijn in de modernere muziektech- niek. De lichte muziek wordt een steeds belangrijker onderdeel". Het oude beeld van de muziekschool, een jaar algemene muzikale vorming en vervolgens verplicht blokfluitles, is al lang achterhaald. De methodes zijn ver anderd en de leerlingen kunnen na een jaar algemeen muziekonderwijs zelf een instrument kiezen. Helaas is het voor de mensen van de volksmuziekschool zo af en toe toch nog vechten tegen de oude opvattingen. „Het blokfluit-idee is niet uit te roeien", aldus directeur Van 't Hof. Ook het idee dat muziekles duur is, wordt tegengesproken. Per jaar betaald men in totaal zo'n 550 gulden. Daar voor in de plaats krijgt men les van uit sluitend bevoegde docenten en kan men gebruik maken van allerlei faciliteiten, zoals het samenspel en de muziekbiblio theek. „Ons uitgangspunt is altijd de kwaliteit van het onderwijs waarborgen en verhogen, het moet muzikaal en pe dagogisch verantwoord zijn. Zorg je daarvoor, dan kan je je ook sterk ma ken naar buiten toe. Mensen komen im mers primair naar de muziekschool voor goede lessen. Dan moet je daar ook voor zorgen". Hafa-opleiding Een niet te onderschatten onderdeel van de lessen aan de volksmuziekschool Heiloo is de zogenaamde Hafa- opleiding. Een officieel erkende oplei ding voor leerlingen van harmonie orkesten en fanfarekorpsen. In onze ge meente maken Caecilia, TKH cn Eens gezindheid gebruik van de Hafa- mogelijkheden. Van 't Hof: „Iemand van Caecilia heeft me eens gezegd waa-' rom men kiest voor de muziekschool. Men wil het geven van muzieklessen na melijk onderbrengen daar waar het thuis hoort. En dat is de muziekschool!". „Wij willen iedereen naar eigen smaak en zin helpen. Er is ook volop keuze in bladmuziek, bijna alles is verkrijgbaar. Moeilijk ligt het alleen voor de blok fluit. Men moet vaak kiezen voor of zeer oud of zeer modern werk. Het laatste genre is eigenlijk alleen maar ge schikt voor mensen in 't vak, het is zeer moeilijk. Daarnaast is het met de blok fluit ook zo, dat deze vaak moeilijk te combineren is met andere instrumenten. Gelukkig hebben wij enkele blokfluit- ensembles", vertelt de heer Van 't Hoff. Stromingen Ook bij de keuze van instrumenten is er een duidelijke 'mode' aan te wijzen. Po pulair zijn de dwarsfluit, de saxofoon, het slagwerk en keyboards. Minder goed ligt op dit moment het groot ko per. Ook harmonie-orkest Caecilia heeft dat ondervonden: door het te klei ne bezetting oin het groot koper heeft men het jaarlijkse concours, eind '86, moeten overslaan. Deze ontwikkelingen worden door de docenten op de voet gevolgd. Men kijkt dan ook zeker over de dorpsgrenzen heen en er bestaan in de provincie Noord-Holland goede cursus- en bijscholingsmogelijkheden. De heer Van 't Hoff komt toch nog even terug op de kosten van het muzie konderwijs. „Bijna 40 procent van de kosten komen terug uit eigen in komsten. Voor het overige deel ontvan gen we subsidie: van de provincie en van de gemeente, die hiervoor weer geld be schikbaar krijgt van het rijk. De tekor ten vallen wel mee. Tot '85 hadden we zelfs elk jaar een overschot. Bovendien, gewoon onderwijs kost toch ook geld?". „Als iemand de gave tot expressie heeft, dan moet je proberen hem daarin vaar dig te maken. Ik vind dat een basisvoor ziening", aldus Van 't Hof. „Het ligt momenteel wel moeilijker. De keuze voor exact staat centraal. Het is bijna vechten tegen de bierkaai". „Bezuinigingen op het muziekonder wijs zijn onverantwoord. Er zijn geen alternatieven. Je kan de algemene muzi kale vorming wel naar de basisscholen brengen, maar dan moeten de docenten daarvan bijgeschoold worden, je hebt toch een soort van specialisten nodig. De bezuiniging is dan per saldo nihil". De volksmuziekschool biedt een ba sispakket. Een jaar AMV, een soort speelse kennismaking met muziek. Daarna kiest men voor een instrument en wordt de theorie verder ter hand ge nomen. Al zeer snel kan men ook deel nemen aan beginnend samenspel. Het plezier van samenspelen, met elkaar en voor elkaar muziek maken, dat is het uitgangspunt. De regelmatig georgani seerde voorspeelavonden passen daar goed bij. „De leerlingen moeten er aan wennen, dat anderen naar hen luiste ren", licht Van 't Hof toe. De voorspeelavonden worden gehouden in de hal van de muziekschool aan Het Veld. „Het is een fantastisch gebouw, we kunnen alles onder ons eigen dak doen. De kamers zijn uitstekend en we beschikken over voldoende grotere ruimtes", aldus de enthousiast over mu ziekonderwijs pratende directeur. Als het aan hem ligt bhjft de volksmuziek school doorgaan op de ingeslagen weg: verantwoord muziekonderwijs voor ie dereen, die daaraap behoefte heeft. Donald Jones en Johnny Kraaykamp Sr. samen in 'De fantast'. hoofdrollen Sjoukje Hooymaayer en Manfred de Graaf wordt als klassieke comedie gebracht. Zoals in de inleiding al gezegd, er zijn ook twee jeugdvoorstellingen. Alle reerst wordt in de kerstvakantie het sprookje Assepoester uitgevoerd. In de Krokus-vakantie volgt de jeugd voorstelling van Cees Brandt. In het nieuwe programmaboekje van De Beun treft u meer informatie aan over de voorstellingen en vooral ook over hoe u kaarten kunt bestellen. Men kan als het ware een abonnement nemen, MET DiRK NAAR DE DRUNENSE DUINEN! DiRK gaat voor het negende achtereen volgende jaar met vakantie, en wel van 27 juni tot 4 juli. Maar DiRK gaat niet alleen, want al 43 ouderen hebben ge- zegt dat ze graag (weer) met hem mee willen, dus dat zijn er heel wat. Maar er zijn nog een paar plaatsen vrij. De reis gaat naar Helvoirt in Noord-Brabant. DiRK organiseert ieder jaar een vakan tieweek, in de eerste plaats voor oude ren, die niet meer alleen of met een rei sorganisatie met vakantie kunnen, dus mensen die slecht ter been zijn, of die zich te oud voelen voor een andere reis. Maar er zijn ook heel vitale ouderen die met DiRK meegaan, ieder jaar weer, omdat ze de sfeer fijn vinden. U begrijp het wel, DiRK is niet één vent, DiRK is de Diakonale Reis Kommissie maar ook voor een bepaalde voorstel ling in de voorverkoop kaarten krijgen. Wie niet in de genoemde versprei dingsplaatsen woont, maar toch een boekje wil ontvangen, kan in Bergen en Alkmaar terecht bij de VVV-kantoren en in Castricum bij de bibliotheken. In Heiloo kan men ook bij de bibliotheken voor een programmaboekje terecht. Voor verdere informatie kan men in contact treden met mevrouw Jeanine van der Seijs, tel. 337236. Let u er wel op, dat u tijdig de door u gewenste kaarten besteld! Heiloo-Castricum, opgezet door de Ge reformeerde en de Hervormde Diakonie van Heiloo. Drie vrouwen en twee mannen hebben de leiding en verzorgen de gasten van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. De reis wordt gemaakt met een bus van de fa. Jonk, dat is een fijne, aangepaste bus met een lift, dus niemand heeft moeite met in- of uitstappen. Het va kantieverblijf is geheel toegankelijk voor minder-validen, ook voor wagent jes. Voor mensen die zéér veel hulp be hoeven is deze reis echter niet geschikt. Eénpersoonskamers zijn nog beschik baar. Wilt u meer weten? Belt u dan voor 19 mei naar mevr. van der Hilst, tel. 02205-3435. Van 21 mei tot 4 juni kunt u bellen naar de heer v.d. Galiën, 02518-54525. ASTMA, JE ZULT HET MAAR HEBBEN De elfjarige Katinka heeft astma. Ze doet het liefst of er niets aan de hand is. Maar dan ineens krijgt ze het te kwaad, is ze benauwd en daardoor flink ziek. Dan moet ze afhaken. Zij en tienduizen den lotgenoten moeten hun leven lang vechten om erbij te horen. Met wat be grip en geduld helpt u al. Maar alleen begrip is niet genoeg. Daarom stimuleert en subsidieert het Astma Fonds wetenschappelijk onder zoek naar de oorzaken van astma, aller gie, bronchitis en longemfyseem en naar betere behandelingsmethoden. Daar naast dient de daardoor verkregen ken nis en ervaring op grote schaal te wor den verspreid onder artsen en andere hulpverleners. Ook de voorlichting aan patiënt en publiek is een belangrijke taak van dit fonds. Juist in deze tijd van grote bezuinigin gen in de gezondheidszorg is het van groot belang dat de bestrijding van deze volksziekte onverminderd wordt voor tgezet. Dit jaar heeft het Astma Fonds minstens 9Zi miljoen nodig om haar werkzaamheden voort te zetten. In de week van 11-17 mei gaan weer circa 55.000 collectanten op pad om u een bijdrage te vragen. Doe niet benauwd en geef gul. Daarnaast kunt u uw bij drage storten op giro 55055. INGEZONDEN Raadhuis 1927 moet blijven Als onderdeel van onze aktiviteiten heb ben we op 7 mei onderstaande brief aan het College van B en W en de Raad der gemeente Heiloo aangeboden. Namens het aktiecomité 'Raadhuis 1927 moet blijven' verzoekt ondergete kende u tot het organiseren en bekend maken van een openbare vergadering over te gaan, waarbij door u als bestuur aan de inwoners van onze gemeente de gelegenheid zal worden geboden tot in spraak m.b.t. uw plannen tot afbraak van het bestaande Raadhuis en bouw van een totaal nieuw gemeentehuis. Reden tot bovenstaand verzoek zijn de vele schriftelijke en mondelinge reakties die ons comité vanuit de bevolking be reiken, en waaruit blijkt dat uw plannen veel verzet en afkeuring oproepen. Vóór u als Bestuur der gemeente Heiloo een oordeel in bovengenoemde zaak zal uitspreken, lijkt het ons -in het licht van een goed democratisch en open beleid uwerzijds- noodzakelijk om, zoals ge bruikelijk bij belangrijke onderwerpen die de burgers raken, ons verzoek te honoreren. De door u kortgeleden geschapen moge lijkheid tot het bekijken door de bur gers van de 3 ontwerpen voor nieuw bouw beantwoordt niet aan de normen van een optimale inspraak waar inwo ners recht op hebben. Gezien de grote 'financiële en stede- bouwkundige problemen die aan uw plan kleven, en de burgers van ons dorp direct raken, en ter eventuele voorko ming van bezwaren, die vanuit het ak tiecomité "Raadhuis 1927 moet blij ven" en anderen via bezwaarschriften in de vorm van 1. Artikel 19 R.O., 2. AROB, en 3. Raad van State, zouden kunnen worden ingediend, verzoeken wij u uw instemming met het in de eerste alinea van dit schrijven gedane verzoek. In afwachting van uw spoedig antwoord verblijf ik namens het aktiecomité "Raadhuis 1927 moet blijven", Willem Gomes, secretaris. Het aktiecomité zal u via de pers op de hoogte houden over het antwoord van de gemeente. Enkele adressen van het comité zijn: W. Gomes, de Kandelaar 31, tel. 334588, C. Admiraal, Bayershoffweg 8, tel. 335718 en N. Schoof, De Oostkanter 9, tel. 333766. INGEZONDEN Raadhuis Op een eerder geplaatst ingezonden stuk wil ik reageren, waarin namen een ver onderstelde zwijgende meerderheid de schoonheid van Heiloo wordt bezongen als vrucht van de ijver van een onbe rispelijk bestuusapparaat. Daaruit moe ten wij blijkbaar de gevolgtrekking ma ken, dat men zonder verweer het ge meentebestuur in alles vrij mandaat die nen te geven. In de periode toen het geld aan de bo men leek te groeien is veel goed werk ge daan, dat wil niemand ontkennen. Maar de mensen, die via voortdurende stijgende heffingen die zij voor het be leid moeten opbrengen, hebben gewoon het demokratisch recht waakzaam te blijven voor wat er met hun geld ge beurt. Het is daarom niet te vatten dat de betreffende briefschrijver het zijn medeburgers ongeveer kwalijk neemt, dat ze nu 'n keer bezorgd zijn om wat de beleidsmakers en politici met het bestaande raadhuis van plan zijn. Voor de verontrusten behoort -naast al le schoonheden van onze gemeente-, het bestaande raadhuis tot een element dat daarin niet ontbreken mag. Zoiets slo pen, om ruimte te geven aan een van die met kunst- en vliegwerk te bouwen, ka rakterloze kolossen die heden stad en land ontsieren, past niet in het aanzien dat Heiloo heeft. Uit de vele reakties die persoonlijk, tele fonisch en via brieven met suggesties en met toezeggingen voor storting op het pas geopende banknummer voor de ak- tie "Raadhuis 1927 moet blijven" bij de Nutsspaarbank, onder nummer 84.79.98.835, blijkt hoe onvergevelijk het zou zijn als men hun raadhuis met de grond gelijk zou maken. Het lijkt ons dwaas, als het gemeentebestuur en de politieke partijen de gevoelswaarde die de burgers van Heiloo aan dit waar dige bouwwerk toekennen, als niet ter zake dienend zouden negeren. Wij stellen, dat de verantwoordelijke beleidsmakers de moed dienen op te brengen, de wensen van de drie geraad pleegde architekten te weerstaan, en desnoods bereid zijn, een architekt te vinden die in de vernieuwing van het raadhuis het bestaande raadhuis harmo nisch, dus verantwoord, zal weten te verwerken. Slopen is geen kunst. C. Admiraal AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 14 mei Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Vrijdag 15 mei Zaalvoetbal KNVB 19.00-21.30 Zaterdag 16 mei Zaalvoetbal, div. clubs 09.00-23.00 Zondag 17 mei Zaalvoetbal, fam.toernooi 11.00-15.30 Maandag 18 mei Volleybal, Effect 16.45-23.00 Woensdag 20 mei Badminton 50-plussers 14.00-15.00 EERSTE LUSTRUM ZAALVOETBAL FAMILIETOERNOOI Alweer voor de vijfde maal gaat zondag 17 mei dit spektakelstuk zijn beslag krij gen. Zes Heilooër families strijden, die dag om de punten van dit zaalvoetbalgebeuren. Dit jaar is de organisatie in handen van de fam. Hoetjes, en de families Kraak man, Mannes, de Wit, van Haaren en Scholten kompleteren het geheel. Uit ervaring van voorgaande jaren gaat dit sportfestijn steeds meer een aparte sfeer krijgen. Juist in deze toch zo ge jaagde tijd is het uniek om te aanschou wen dat de vaders, moeders, opa's en oma's steeds weer die dag hun be langstelling komen tonen. Na de prijsui treiking is het dan ook een zeer gezellig Heilooër onder elkaar zijn. Heeft u idee om die sfeer eens te proe ven dan bent u, wat ons betreft, van harte welkom. De bal zal die dag rollen van 11.00 tot 15.30 uur en de daarop volgende uurtjes bestaat volop de gele genheid om nog menig balletje op te gooien. DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT A. 1. de Waal-Bakker 57 2. Rootjes- Weisenborn 55 Zi 1Brugman-Groen 56 2. Dolmans-van Twuijver 55 3. Grootes-Dekker 55. B. 1. Frugte-Kemper 55 2. Visser- Nieuweboer 53 1. Bolweg-Stolk 55 2. Agsteribbe-Meijering 54. C. 1. Ruigewaard-Verhoef 60 2. Rus- Otte 55 1. de Jager-de Wilde 56 IA 2. Rozing-Kaufeld 56'/2. D. 1. Koens-Emmelot 58Zi 2. Bennen- Blotthoofd 53 Zi 1. van der Goot- Wolthuizen 54 2. Vos-Ramondt 53 Zi. Clubkampioen: 1. de Waal-Bakker 2. Dolmans-van Twuijver. Elly Rootjes-wisselbeker: 1. Dolmans-van Twuijver 2. Hommes-Werdmuller. AFHALEN ABONNEMENTEN ZWEMBAD HET BAAFJE Deze week is de verkoop gestart van de bestelde abonnementen voor het zwem bad Het Baafje. Dit gebeurt van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Indien u nog een abonnement wilt ne men tegen voorverkooptarief dient u zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vrijdag 15 mei, een bestelformulier in te vullen en af te geven in het gemeentehuis (ka mer 5). Indien mogelijk wordt een en ander onmiddellijk in orde gemaakt. O.K.K. LA STRADA Was de eerste wedstrijd in het voordeel van La Strada, in de return was het O.K.K. die met twee punten verschil de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. De laatste wedstrijd moest de beslissing brengen en al was het voor Dick Nanne een moeilijke opgaaf, daar hij lid is van beide verenigingen, hij gaf toch de voorkeur aan O.K.K. De uitslagen zijn: B. Bakker-G. Snel 2-0, A. v.d. Velden- N. Bijvoet 2-0, Joh. Hoetjes-W. Hink 2-0, P. Pilkes-A. Hoogeland 2-0, Joh. Bijvoet-G. Bolten 2-0, L. Hoetjes-L. v. Schooten 0-2, R. Hoogeland-P. Kaan dorp 0-2, Sj. Houtzager-P. Leering 0-2, Joh. Koedijk-G. v. Schooten 0-2, K. Berger-R. v.d. Gulik 0-2, A. v.d. Velden-M. v. Zaal 0-2, A. Kabel-J.' Wiebering 0-2, L. Hoetjes-D. Nanne 0-2. CHRISTENVROUWENBOND AFDELING HEILOO Onze avond van 28 april werd verzorgd door het eendagbestuur en geopend met een welkom aan alle leden en in het bij zonder aan onze spreker dhr. Pasma. Na zingen en gebed volgde een medita tie in de vorm van het gedicht 'Opstan delingen'. Dhr. Pasma kreeg het woord en vertelde ons deze avond over de Islam. Hij ver deelde het onderwerp in drie punten: de geboorte van Mohammed, het ontstaan van het Islamitische Rijk en de leer van de Islam. Na de pauze werden er veel vragen gesteld aan dhr. Pasma. Voor zijn bijdrage aan deze avond werd hem een boekenbon overhandigd. Er volgde een aardrijkskunde kwis en een verloting van een fraai beschilderd dienblad. Het bestuur van onze vereni ging werd bedankt voor het vele werk dat zij het hele jaar doen en kregen een beschilderde kaars aangeboden. Het eendagbestuur kreeg op haar beurt een attentie voor het verzorgen van deze vond. DE VRIJHEID AKERSLOOT De competitie van De Vrijheid loopt ten einde. In de diverse klassen was dit jaar een ongekende spanning, welke resul teerde in de volgende standen. Ere-klasse: le H. Bosman, gemiddelde na 34 wedstrijden 97.90 2e A Kamink 95.70 3e D. de Haan 94.40. A-Klasse: le H. Levering 96.30, 2e T. Coombes 96.20 3e J. Visser 95.90. B-klasse: le H. Jak 94.80 2e K. Nijman 93.18 3e J. Roemer 92.80. C-klasse: le H. Leijen 92.85 2e G. Jak 92.35 3e K. Cheung 91.05. Nog twee wedstrijden zijn er te gaan, waarna de kampioenen bekend worden. Een fantastisch seizoen zit er op, prima opkomsten tijdens de clubavonden, en kele leden die de magische grens van 100 punten hebben behaald en tenslotte wat natuurlijk ook erg belangrijk is, alweer enkele nieuwe leden voor het komende seizoen. Momenteel telt onze vereniging 45 leden, waarvan 40 mannelijke en 5 vrouwelijke. Wie ook zin heeft om het schietgebeuren van nabij mee te maken is vanaf de eerste dinsdag in september weer van harte welkom op de wekelijkse clubavonden, die gehouden worden in De Vriendschap in Akersloot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4