Waar zijn ze gebleven? ADVERTEERT IN DIT BLAD ELECTRONICA DE GRAAF: EEN PRACHT VAN EEN ZAAK Verenigingsagenda Sport en spel agenda UITKIJKPOST 20 MEI 1987 Eindelijk is het zover. De verbouwing van Electronica de Graaf in Castricum zit erop. Het is ronduit schitterend ge worden. Wie nu een kijkje in de ver nieuwde zaak neemt staat compleet ver baasd. Deze winkel behoort vast en ze ker tot de mooisten van Nederland. Alle apparatuur staat in volle glorie te schit teren. Het zijn enorme assortimenten geworden waardoor de klant nu meer keuze heeft dan ooit. De huidige technische ontwikkelingen gaan zo snel dat demonstratie van veel apparatuur onontbeerlijk is. En dat hebben ze bij de Graaf perfekt aange voeld. Alle apparatuur die zich daar voor leent, staat demonstratieklaar. En dat is met recht een uitkomst. Want de mogelijkheden van een kleuren TV wor den steeds uitgebreider. Videorecorder idem dito. Compact disc is veel meer dan alleen maar een perfekte afspeler en de mogelijkheden van videocamera's zijn absoluut verbijsterend. Wie zo'n vi deodemonstratie heeft gezien, met alle mogelijkheden, is razend enthousiast. Het is dan ook niet te verwonderen dat videocamera's bij de Graaf extra in de schijnwerper staan. Razend voordelig Wie nu op de prijskaartjes bij de Graaf kijkt kan z'n ogen niet geloven. Wat mogelijk is in deze op-en-top vakzaak grenst aan het onwaarschijnlijke. Want met volledig behoud van alle service, garantie, uitleg en demonstratie zijn toch de prijzen sterk concurerend. Gevraagd naar uitleg van deze lage prij zen is het antwoord kort maar krachtig: 'Expert'. Want Expert is een samenwer kingsverband van 1990 zelfstandige on dernemers in heel Europa. En door die samenwerking en groot inkopen is het mogelijk dat Electronica de Graaf met deze uiterst lage prijzen kan komen. En niet alleen lage prijzen maar ook appa ratuur die door-en-door is getest voor dat Expert ze in het assortiment op neemt. Zekerheid en service gekoppeld aan lage prijzen dat is Expert. Sinds september 1986 zullen de cliënten van de Nutsspaarsbank West- Nederland tevergeefs uitkijken naar de vertrouwde dienstverlening van Alice Kaptein-Palenstijn en Cor de Boer. Na jarenlang het gezicht bepaald te hebben van het kant'oor aan de Stationsweg 104 te Heiloo heeft Cor de Boer, na 20 jaar verbonden te zijn geweest aan deze bank, een functie aanvaard als assurantie-adviseur voor deze regio bij Assurantie- en Financieringskantoor Kooijman. Dit kantoor houdt zich onder meer be zig met de advisering op het terrein van pensioenverzekeringen en hypotheken. Het vertrek van Cor de Boer werd o.m. veroorzaakt door het verschil van in zicht inzake het toepassen van een nieuw beleid dat volgens de bank meer op het bedrijfsleven gericht dient te zijn. Een ontwikkeling die door De Boer op zich niet werd veroordeeld mits bankzaken t.b.v. bestaande cliënten op dezelfde wijze uitgevoerd konden blij ven worden zoals de particuliere relaties gewend waren in de loop der jaren. Van deze individuele benadering heeft de bank dan ook gebruik gemaakt om het dienstverband met Cor de Boer op min der sportieve wijze te beëindigen. Voor Alice bleek het niet mogelijk om een vierdaagse werkweek te realiseren bij de Nuts. Dit bleek wel mogelijk bij een andere bank waar Alice nu met veel plezier op de afdeling Buitenland werk zaam is. Beiden willen met nadruk de cliëntele van de Nuts bedanken voor het vertrouwen dat zij hebben genoten. 'ZINGEN HOUDT JONG' ACTIEF EN SUCCESVOL! Zaterdag nam ons koor deel aan het jaarlijkse concours te Gemert (N- B.) Zo kort na het optreden tijdens de voorronden van van VARA- zangconcours voor bejaarden in Be verwijk, moest er nog even stevig gerepeteerd worden! En ook deze keer niet zonder succes! Met 215 punten behaalden we een eervolle le prijs in de voorste gelederen van de deelnemende koren. Met 1 punt ver schil werden we de op één na beste deelnemer in onze afdeling. Vooral van onze dirigente, mevr. A. Drees- Oudhoff een uitstekende prestatie, want zij leidt het koor nog maar acht maanden. INGEZONDEN Verkeerslichten Enige tijd geleden is de programmering van de stoplichten op het kruispunt bij het gemeentehuis gewijzigd. Ik wil hier over mijn verontwaardiging uiten. De enige positieve verandering is dat er nu ook oversteekmogelijkheden voor voet gangers en fietsers in twee richtingen zijn over de Kennemerstraatweg tussen Witte Kerk en Oude Pastory. Alle ande re veranderingen zijn volgens mij ver keerd. Het is begrijpelijk dat mensen zich niet houden aan (verkeers)regels, die onlogisch zijn. Een ergernis vormt het nieuwe drukk nopsysteem voor langzaam verkeer. Door dat systeem kan snelverkeer bij het ontbreken van langzaam verkeer sneller doorstromen, wordt kennelijk gesteld, maar regel is dat de voetganger c.q. fietser altijd onnodig lang moet wachten. Het verkeersaanbod op de Kennemerstraatweg is zo groot dat het stoplicht voor de auto's op groen blijft staan tot binnen een afstand van 500 meter geen rijdend voertuig meer is, al thans zo lijkt het. Bovendien blijkt dat als de fietser/voetganger even na de tijdslimiet de knop indrukt de gehele cy clus doorgaat zonder dat zijn licht op groen komt en het werkelijk minuten lang kan duren voor hij aan de beurt is. Als dan ook nog het licht voor autover keer zo extreem lang op groen staat zon der zichtbaar verkeersaanbod wordt het geduld wel erg op de proef gesteld. Als de lichten eindelijk op groen staan, is dit voor alle 4 de richtingen, waarbij de argeloze fietser de Kennemerstraatweg overstekend een groot risico loopt aan gereden te worden door bromfietsver- keer langs de Kennemerstraatweg wat immers voorrang heeft. Een andere slechte verandering is het verplaatsen van het fietserslicht voor het oversteken van de Dokterslaan (bij de Amrobank). Dat is nu zo gesitueerd dat niet alleen fietsers vanuit het zuiden, maar ook zij die net de Kennemerstraat weg vanaf het raadhuis hebben over gestoken hiervoor moeten wachten. Af gezien van het feit dat er voor al die wachtende fietsers geen plaats is op die Zi meter voor het stoplicht, brengt dit een nogal vervelende bijkomstigheid met zich mee. Fietsers die vanaf het raadhuis, zowel Kennemerstraatweg als Dokterslaan over moesten, konden dat vroeger nl. in enen doen. Dat ging meestal gepaard met het afsnijden van de bocht, omdat het officiële fietspad om een of ander idioot verkeersdrem- peltje heen leidt (waar nu dus dat sto plicht staat). Als je tegenwoordig de bocht afsnijdt rijd je in principe door rood licht. Bij het oversteken van de Dokterslaan springen zo rond de tijd dat je je mid den op de weg bevindt de lichten voor auto's op groen, zodat fietsers daar opeens met allerlei histerisch toeterende automobilisten te maken krijgen. Auto mobilisten zien als het licht op groen springt plotseling allerlei fietsers voor zich opduiken. Dit is een gevaarlijke en irritante situatie. De meest merkwaardige verandering is deze: het groene licht voor auto's op de Kennemerstraatweg uit zuidelijke rich ting duurt bijna tweemaal zo lang als dat voor auto's uit het noorden. Is dit misschien om de eventuele auto's vanuit het zuiden betere gelegenheid te geven linksaf te slaan? Als klap op de vuurpijl blijkt het verkeerslicht zo te zijn af gesteld dat als er een bepaald verkeer saanbod is alle stoplichten minutenlang tegelijkertijd op rood blijven staan, waar snelverkeer noch langzaam ver keer iets aan heeft, volgens mij. Ik snap er helemaal niets van. Om het verkeer op dit kruispunt veilig 'en soepel te laten doorstromen moesten de stoplichten maar eens goed worden afgesteld (net als vroeger). Dit moet naar mijn mening langzaam- verkeersvriendelijk gedaan worden. (Wist u trouwens dat in sommige plaat sen het rode licht voor langzaam ver keer vervangen is door een oranje knip perlicht met waarschuwingsteken?) Als ook op de2e manier fietsen en lopen gestimuleerd zouden worden zou dat ook een positieve bijdrage leveren tot brandstofEesparing, goedkopere par keervoorzieningen en een betere gezondheid! Olivier Raap JUBILEUMCONCERT VAN GEMENGD KOOR ZINGEN HOUDT JONG Op zaterdag 23 mei om 14.00 uur organiseert het gemengd koor 'Zin gen houdt jong' een jubileumcon cert in het Witte Kerkje te Heiloo. Naast 'Zingen houdt Jong' onder leiding van Anke Drees-Oudhoff, zal ook het gemengd koor de 'Een hoorn' uit Hoorn medewerking ver lenen. Het concert zal worden opge luisterd door het optreden van twee solisten: de clavenist/organist Pie- ter Rijnja uit Alkmaar en de mezzo sopraan Marie Anne Paques uit Hoorn. Toegangsprijs ƒ5,00 per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar 2,50. (Voor)verkoop bij de Schrijverij, Herenweg 140, Heiloo of zaterdag aan de zaal. INGEZONDEN Raadhuis In de Uitkijkpost van 6 mei tracht de heer Calf namens de zwijgende meer derheid een lans te breken voor de reali sering van een nieuw raadhuis tegen de somma van 12 miljoen gulden of wat dies meer zij. De rechtvaardiging wordt vervolgens aangetoond met een opsom ming van de vele geneugten waarvan de inwoners van Heiloo terecht mogen profiteren. Houden zo! Indien verder dan nog een vergelijking wordt gemaakt van de hoge kosten voor voorzieningen in andere gemeenten met die voor soortgelijke voorzieningen in Heiloo, wordt hieraan helaas niet de conclusie verbonden dat het juist de rea lisering van o.a. prestige objecten is ge weest die het voorzieningenpakket in die andere gemeenten zo onbetaalbaar heeft gemaakt. Het is uiteraard niet zo, zoals gesugge reerd, dat de ambtenaren in onze ge meente een adequate oplossing voor hun huidige huisvestingsproblemen wordt misgund. Waar het wél om gaat zijn de twee vragen: moet het bestaande raadhuis hieraan persé opgeofferd wor den? en: is het geplande bedrag een ver antwoorde uitgave? Hierover moet toch een reële discussie mogelijk zijn zonder dat de bezwaar makende partij onmid dellijk in de beklaagdenbank gezet wordt? Wat die door de heer Calf geroemde voorzieningen betreft: is het niet zo dat een atletiekvereniging als Trias al jaren lang op verbetering van haar verouder de accommodatie wacht? En zou ook voor het zwembad Baafje niet eens naar een betere exploitatiemogelijkheid geke ken kunnen worden? Het betoog van de heer Calf komt er evenwel op neer dat, waar er in Heiloo toch zulke goede voorzieningen bestaan, men zich om een gemeentelijke uitgave van een miljoentje meer of min der toch niet zo druk zou moeten ma ken. Een stellingname welke ten enen male aan de essentie van de feitelijke zaak voorbij gaat. J.W. Fontijn SPECIALE AVOND MOGOJOKO Zaterdag 23 mei bestaat MoGoJoKo twaalf en een half jaar. Dit feit wordt gevierd met een jubileum eucharistieviering op de jubileumdag. Deze viering begint om 19.00 uur in de Moeder Godskerk en heeft als thema 'de moeite waard met anderen'. Iede reen kan tijdens de dienst weer genieten van de liedjes en teksten van MoGoJo Ko op de alom bekende manier. LEZING OVER LUDWIG VAN BEETHOVEN De Culturele Commissie Heiloo heeft de heer W. van 't Hoff, direk- teur van de Volksmuziekschool te Heiloo, bereid gevonden op don derdag 21 mei om 14.00 uur een le zing te houden met grammofoon platen over muziek van Ludwig van Beethoven. Deze lezing wordt ge houden in de Volksmuziekschool te Heiloo, 't Veld 1 te Heiloo. RUIM 55.000 KILO HULPGOEDEREN NAAR POLEN 'Je houdt het niet voor mogelijk' is een uitspraak welke het bestuur van de Stichting Helpt de Polen in de regio Heiloo van een chauffeur hoorde, welke terug kwam van zijn missie naar Polen. 'Ik ben in veel landen in het oostblok geweest tot zelfs in Rusland, maar wat ik hier in Polen gezien heb is onbeschrij felijk, een varken hier heeft het beter'. De afgelopen zes weken zijn er vier hulptransporten uit onze regio ver stuurd naar Polen. Per vrachtwagen on geveer 14.000 kg hulpgoederen. Ze gin gen twee keer naar West-Polen, de plaatsen Lagow, Sulecin en Gorzów. Een keer naar de miljoenenstad War schau in midden-Polen, waar de giften werden verdeeld in de armste wijk van deze stad. Het laatste transport ging naar Tarnawa Dolna in het Tatra- gebergte in Zuid-Polen met een volg- busje welke goederen had voor het zie kenhuis van Sucha-Beskidzka. Van het laatste transport zijn een film en diaserie gemaakt en ongeveer 150 fo to's. Deze zijn speciaal gemaakt voor scholen, verenigingen, clubs en instel lingen welke hiervoor interesse hebben. Hiervoor kunnen zij contact opnemen met tel. nr. 02518-53651 te Castricum. Deze vier transporten, met 55.000 kg. hulpgoederen, heeft de stichting Helpt de Polen in onze regio ongeveer 8.000,00 gekost. Zodoende is de kas leeg, maar vol goede moed wordt reeds weer gewerkt om het aanstaande Pinkster-transport te kunnen bekostigen. Waar kan u de hulpgoederen brengen? Heiloo: A.J. Kroon, Butterlaan 54, D. Pepping, Herenweg 198, R. Klop, Ken nemerstraatweg 624, P. Kuipers, Ter- meijen 132, J. Pepping, Boekenstein 15, Mevr. Groot-Valkering, Hoogeweg 72. Egmond-Binnen: B. Zonnevelt, Hooge weg 14. Limmen: Mevr. Bakker, Burg. Nieu- wenhuijsenstr. 31, Mevr. de Waard, Brugstraat 18, G. Groot, Hoogeweg 72. Akersloot: Fam. Roorda, Pr. Bern- hardlaan 34. Voor uw financiële bijdragen: Stichting Helpt de Polen, Brakersweg 2a, Castricum. Ned. Middenstands- bank, nr. 65.16.60.726, Rabobank nr. 31.19.84.444, Postbank nr. 2886798. Bij een van de inzameladressen kunt u ook uw financiële gift afgeven. AANDACHT VOOR STRALING EN RADIOACTIVITEIT Straling en radioactiviteit. We hebben er allemaal mee te maken. Van nature komt het in gesteenten voor. In de muur van uw huis. In de lucht. In ons voedsel. En zelfs in ons eigen lichaam. Eigenlijk overal dus en daar valt op zich maar weinig aan te doen. Maar we passen straling ook kunstma tig toe. Denk maar aan de ziekenhuizen (doorlichten) en aan kerncentrales. En ook de industrie, het onderzoek en de landbouw maken er nuttig gebruik van. Maar aan de toepassing van straling kunnen ook nadelen kleven. Dat heeft Tsjernobyl ons vorig jaar geleerd. Met iedere toepassing van straling moeten we dus voorzichtig omgaan. Want wie bijvoorbeeld te veel straling ontvangt loopt een groter risico op kanker en op erfelijke afwijkingen. Omdat nog steeds veel Nederlanders met allerlei vragen over straling zitten, besloot de regering om voorlichting te geven over straling en radioactief afval. Verschillende organisaties, dus niet al leen de overheid, vertellen wat zij met straling te maken hebben en hoe ze daarover denken. Een zo objectief mogelijke voorlichting dus. Bij de postkantoren en bibliothe ken ligt daarom een (postbus 51) bro chure met feiten en meningen over stra ling en radioactiviteit. Gratis en voor ie dereen beschikbaar. 25 JAAR KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE Met twee avonden een bijna geheel ge vulde zaal van Theater De Beun vierde de Afdeling Heiloo haar 25-jarig jubi leum. Het afdelingsbestuur bood haar leden een cadeautje aan in de vorm van een heel bijzondere lezing door de heer Han Rensenbrink. Een ieder werd, met WAO-AAW Belangenvereniging Op 13 juni houdt de WAO-AAW Be langenvereniging Heiloo een grote rom melmarkt op het parkeerterrein van winkelcentrum Het Hoekstuk. Een ie der, die nog overbodige spullen, van boeken tot overtollige huisraad, heeft, om dit niet weg te gooien, maar even te bellen: 331840 of 336900. De spullen worden dan bij u opgehaald. De in komsten van de rommelmarkt worden gebruikt voor de aankoop van materia len voor verschillende activiteiten. Iedere dinsdagmorgen kan men deelne men aan een tekencursus of een naai cursus van 9.30-12.00 uur in het gebouw aan de Pastoor van Muijenweg 16. Kosten 9,00 per maand. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Ook voor het nieu we seizoen kunt u zich reeds aanmelden bij Marion Ooyevaar, tel. 336437 (tus sen 18.00-19.00 uur). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Zaterdag 23 mei: dagje uit, vertrek om 8.15 uur vanaf het Stationsplein (boek handel Avis), s.v.p. om 8.00 uur aanwe zig zijn. Inlichtingen: A. Morshuis (332136) of L. Zoon (331097). NCVB Dinsdag 26 mei: slotavond van het sei zoen, aanvang 20.00 uur in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat Kleurenpracht Heiloo Maandag 25 mei: contactavond van vo gelvereniging Kleurenpracht in de zaal van de duivensportvereniging naast sporthal Het Vennewater, aanvang 20.00 uur. De heer Huisman verzorgt een lezing over postuur- en kleurkanaries. Epilepsie Vereniging Nederland Dinsdag 2 juni: vertoning van de film 'Epilepsie, wat is dat?' met na afloop een discussie. Voor inlichtingen: mw. M. Koper, tel. 02990-22364. een plantenbon en een feestelijk 'ver sierd' kopje koffie, verwelkomd in een zaal, kunstig van bloemwerk voorzien door Gerard Wagenaar en muzikaal overgoten door Marianne Dekker. Om dan even aan het einde te beginnen: de verloting, gebruikelijk aan het eind van iedere door de afdeling georgani seerde avond, was voor deze gelegen heid een superverloting, zodat velen nog met een extra prijs in de vorm van een kamer- of tuinplant of een vaas, naar huis gingen. De voorzitter begroette in zijn wel komstwoord in het bijzonder de specia le gasten en herinnerde aan de dagen van weleer. Dat de afdeling was uitge groeid tot een zo bloeiende vereniging met 638 leden was mede te danken aan het enthousiasme van de vele vrijwilli gers, met name aan de heer Kamer, die al bijna 20 jaar zijn stimulerend enthou siasme weet over te brengen op convo catiebezorgers, tuinkeurders, bloem schikkers, etc. etc. Namens het hoofdbestuur was de heer Koppe uit Ermelo aanwezig. In een vlot en geestig verhaal vertelde hij hoe hij in de jaren '58-'81 als propagandist van de KMTP vele afdelingen had helpen star ten. Thans maakte hij een tweede tocht langs deze plaatsen, een zgn. jubileum ronde. In Heiloo had hij tevens de ple zierige opdracht om de heer Freriks in het zonnetje te zetten door hem de zilve ren speld met robijn te overhandigen i.v.m. zijn 12V2-jarig voorzitterschap op 1 april. De heer Rijswijk feliciteerde als rayon-secretaris de afdeling en bood voor de verloting een assortiment kunst mest aan 'om de groei erin te houden'. En dan het verhaal van de heer Rensen brink, indertijd bekend van zijn t.v.- programma 'Wil je mijn marmotje zien?'. Dit keer werden wij niet, zoals gewoonlijk, vergast op een aantal fraaie dia's met de daarbij passende causerie, integendeel het was een boeiend verhaal met daarbij enkele dia's. Wij werden als toehoorders namelijk confronteerd met het beheer van de natuur, met leven-met-de-natuur. De spreker, die zelf zei, dat hij een moeilijk verhaal had verteld, hoopte dat hij niet te somber was geweest, waarop hij als 'troost' liet volgen, dat wanneer men interesse hield voor de natuur, de toekomst wat dat betreft beslist niet ho peloos was. Beheer, zo besloot hij zijn boeiend beloog, belekeni: 'mens en na tuur samen'. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Aan de door de Culturele Commissie van de Ned. Bond v. Plattelandsvrou wen (prov. Noord-Holland) georgani seerde koortjesdag, die dit jaar in de Gereformeerde kerk te Heiloo werd ge houden, namen 10 koren uit onze pro vincie deel. Door de zangleidster, Mevr. Zonneveld uit Borne, werd een aantal liedjes in gestudeerd, terwijl zij met de deel neemsters ook allerlei zang-technische oefeningen deed om de kwaliteit van de koren te bevorderen. Elk koor zong en kele door hen van tevoren ingestudeerde zangstukjes, welke door Mevrouw Zon neveld werden beoordeeld en bespro ken. Over het algemeen werd goed en enthousiast gezongen. Ook het koortje van de afdeling Heiloo (o.l.v. Mevr. A. Knop-Kleymeer) gaf acte de présence en kreeg een goede be oordeling. Dames in Heiloo of naaste omgeving, die graag in ons koortje wil len meezingen, zijn van harte welkom op onze repetitie-middagen in het Open Huis op maandag van 14.00-15.30 uur. INWOONSTER HEILOO COMPONEERT LIED VOOR VER. VAN HUISVROUWEN Op het congres van de 75-jarige Neder landse Vereniging van Huisvrouwen, op dinsdag 12 mei in jaarbeurscongrescen trum te Utrecht, klonk een lied gecom poneerd door het Heilooër lid, Nel de Vries-Ero met de tekst van mevr. M.A.Ch. Smit-du Pied. De tekst is ge baseerd op de vrouw en paste dus in dit jubileum. Nel de Vries was door de jury als beste uitgekozen. Een uit acht dames gevormd zangkoortje zong het werkje voor de honderden aanwezigen en met succes. De presidente van het hoofdbestuur van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, mevr. A. Blonet-Heijnekamp sprak mevr. de Vries toe en bood haar een bedrag als prijs aan en een fraaie ruiker. Het gebeuren maakte op de winnares erg veel indruk, mede, omdat zij als ge nodigde een gereserveerde plaats kreeg locgewezen, op de rij van koningin Bca- Irix, welke een deel van hel juhilcum- conj'ies mccinaaklc. TEKENINGEN EN KASTELEN VAN ROELAND ROGHMAN EN ANDEREN IN OUDHEIDSKAMER Vanaf heden tot medio augustus is er in de Oudheidskamer De Oude Pastory te Heiloo een tentoonstelling te zien van een veertigtal afbeeldingen van kastelen in Noord- en Zuid-Holland, vervaar digd door Roeland Roghman, aange vuld met een tiental afbeeldingen van kastelen in Zeeland. De tentoonstelling wordt gecompleteerd door twee ma quettes, een van het kasteel Ter Coulster te Heiloo en een van het kasteel Heemstede, beide vervaardigd - op schaal- door de heer R. Keur, en door een drietal vitrines met boeken, die kastelen tot onderwerp hebben, uit de bibliotheek van de heer J. Lute. Onder deze kastelen zijn er bekende, die nog bestaan, zoals bijveelbeeld Mar quette te Heemskerk, doch ook minder bekende, terwijl Roghman ook afbeel dingen heeft vervaardigd van kastelen, die in zijn tijd reeds tot ruïne waren ver vallen. Roeland Roghman was Amster dammer en tijdgenoot van Rembrandt. Hij is bekend geworden door een grote reeks tekeningen, 140 stuks, die hij heeft gemaakt van kastelen in West nederland, in de jaren 1646/7, wellicht vervaardigd in opdracht. Zijn teken werk is enerzijds kunstzinning, elke te kening is uit dit oogpunt reeds van hoge kwaliteit, maar anderzijds zijn de teke ningen ook zeer waarheidsgetrouw en zijn de gebouwen juist en tot in details nauwkeurig weergegeven. Bij restaura tie van zo'n kasteel vormt de tekening van Roghman dan ook een belangrijke bron. Hij was ook schilder, vooral land schappen in een romantische stijl zijn van hem bekend. Deze tentoonstelling is vervaardigd en beschikbaar gesteld door de Kaste lenstichting Holland en Zeeland. Deze Stichting tracht onder meer hiervoor steun en middelen te krijgen voor haar doelstellingen: de instandhouding van de in de provincies Noord- en Zuid- Holland en Zeeland gelegen kastelen of de overblijfselen ervan, en historische landhuizen met de daarbij behorende inventaris en omgeving. Een geïllustreerde catalogus is voor 2,50 verkrijgbaar; ook zijn folders aanwezig over doel en werkwijze van de Kastelenstichting. Openingstijden van De Oude Pastory: dinsdagavond van 19.00 lol 21.00 uur en zaterdagmiddag van 14.00 lol 17.00 uur. BSC Heiloo Zaterdag 23 mei: het damesteam van Heiloo speelt de belangrijke double- header tegen ADO, waarmee het de laatste plaats in de hoofdklasse momen teel deelt. Aanvang 17.00 uur. Zaterdag 23 mei: Heiloo honkbal - HCTIW, aanvang 14.30 uur. D.V.W. Dames viswedstrijd op woensdag 27 mei wordt de eerste competitie viswedstrijd gehouden. Vis water: plan Oost. Verzamelen: parkeer plaats de Loet om 19.15 uur. Nu er ma tig gevoerd mag worden, wordt u ver zocht om een emmertje of bakje mee te nemen. Voor aasvoer wordt gezorgd. Opgeven voor 25 mei bij de wedstrijd commissie: J. Ursem tel. 335539, P. Scholten tel. 336397, J. v. Willigen tel. 334104. HEILOOER BRIDGE CLUB Dinsdag 12 mei A. 1. hr. Löhr-Vendel 58. 2. Hr. Gorse-mevr. Ritchie 56'/2. 1. Hr. Noom-Pin 65. 2. Dames Brinkhuis- Meuleman 52 Vi. Donderdag 14 mei: Rood. 1. Fam. Frit- zemeier 62,10. 2. Dames Koster-Visser 56,65. 1. Fam. Kuiper 70,00. 2. Dames Jonker-Vogel 54,60. Blauw: 1. Dames v. Swol-v. Zutphen 64,15. 2. Fam. haan 61,65. 1. Dames v.d. Dool-Neyens 59,60. 2. Fam. Huiberts 58,75. Voor dinsdag 19 mei afzeggen bij Mevr. Admiraal (tel. 335718). Woensdag 20 mei slotdrive begin 19.45 uur. Eventueel afzeggen bij dhr. Löhr. (tel. 330052). NOORDHOLLANDSE DAGFIETSVIERDAAGSE Deze door Toerclub Le Champion te or ganiseren fietsvierdaagse sluit op 1 juni de voorinschrijving. Voor deze datum ingeschreven geldt een korting van 5,00 op het inschrijfgeld van 20,00. Startplaats van deze vierdaagse is Schoorl en de datum waarop hij wordt gehouden is van 20 t/m 23 juli. De af standen waarop kan worden ingeschre ven zijn 40, 60, 80 en 100 km. Er is een informatieboekje beschikbaar. Inlichtingen bij: G. v. Tuyl, Kapellaan 21, 1851 PE Heiloo, 02205-1990 of 02208-96484'en 02208-96796. DAMCLUB HEILOO 50 JAAR Op 15 mei vierde de Damclub Heiloo in besloten kring haar 50-jarig bestaan. Op 30 december 1936 werd in kapsalon van de heer Krocn de basis gelegd voor de oprichting van deze vereniging. On der leiding van de voorzitter J. Spaans, penningmeester A. de Wit en secretaris A. Kroon is dit alles toen in stijgende lijn van start gegaan. Al spoedig bleek de kapsalon te klein en vertrok de Dam club naar een eigen clublokaal. De vereniging mocht zich verheugen in een steeds groeiende belangstelling, waarbij wel als hoogtepunt mag worden aangemerkt dat het seizoen 1975/1976 werd gestart met 32 senioren- en 13 jeugdleden onder voorzitterschap van de heer Kroon. De natuulijke af vloeiing, doch bovendien de steeds toe nemende interesses onder de jongeren voor andere sporten, hebben op het le dental geleidelijk hun stempel gedrukt, als gevolg waarvan de damclub helaas thans uit 12 aktieve leden bestaat. Eén van deze aktieve leden is de mede oprichter de heer A. Kroon, die 50 jaar de belangen vatfde Damclub Heiloo on afgebroken en op voortreffelijke wijze heeft gediend. Hiervoor werd hij tijdens de feestavond op passende wijze gehul digd en werd hem door de tegenwoordi ge voorzitter Kraakman namens de ver eniging een jubileumgeschenk aangeboden. Ook de Kon. Ned. Dambond liet zich niet onbetuigd en achtte het niet meer dan haar plicht om de verdiensten van de heer Kroon met een ere-diploma te moeten honoreren. Uiteraard werd ook mevrouw Kroon met een bloemstuk bij de huldiging betrokken. Het 50-jarig bestaan van de Damclub Heiloo werd mede hierdoor een avond met een bij zonder feestelijk karakter. ZWEMBAD LOOS Deze kleuters kunnen rustig met vakan tie gaan. Zij slaagden op 13 mei voor hun kleuterbrevet, d.w.z. 50 meter ge kleed zwemmen. Geslaagd zijn: Thijs Kooy, Laura de Rooy, Jurgen Oosterwijk, Martine Voskuyl, Eva de Bruyn, Francesca Nonnis, Gert Jan Bonneveld, Jane de Haan, Mischa van Raam, Virginie Manjoero, Niels Mos sel, Maarten Blom, Norbert Mul, Silvia Scholten, Marjolein Glorie, Danielle de Wit, Robin van Schaik, Salco Mole naar, Angelique Stoop, Guido Bakker, Patricia Oudejans, Sietse Hemels, Ri- cardo Manuela, Joric Schaap, John Warmer, Robert Troost, Noortje Ber ger, Erik de Winter, Aris Zonneveld, Nanja Piek, Fabien van Hek, Mandy Spiekermann, Bas Robert, Astrid Bak ker, Patricia van Leyen, Siriane Hunia, Jesse Scholten, Bas Geerdes, Bas de Wit, Fenneke van de Vegte, Martijn Bolten, Susanne Booy, Bianca Mooy, Bas Walraven, Evelien Brouwer en Mark Wessel. BEKERUITREIKING BV DE POMMERANS Dinsdagavond 12 mei heeft de jaarlijkse bekeruitreiking van het seizoen 1986/1987 plaats gevonden. Na een spanpende strijd in de spelsoorten libre en bandstoten mochten de heren C. Nieuwenhuis als kampioen libre en A. Ekkes als kampioen bandstoten de daarvoor beschikbaar gestelde bekers mee naar huis nemen. Totaal kunnen wij terugzien op een geslaagde competi tie met gezellige biljartavonden. Voor het nieuwe seizoen 1987/1988 kunnen zich weer nieuwe leden aanmel den. Vaste biljartavond: dinsdag vanaf 19.00 uur in het Biljartcentrum Heiloo, Westerweg 316. Voor nadere inlichtin gen tel. 332964. WIELERRONDE UITGEEST De wielerronde van Uitgeest is inmid dels uitgegroeid tot een begrip in de re gio. Zowel renners van naam als het grote publiek zijn in de afgelopen jaren tot de conclusie gekomen dat het spor tieve spektakel bijzonder de moeite waard is en qua allure niet onderdoet voor veel professionele wielerfestivitei- ten. Zondag 31 mei is Uitgeest voor de vijfde maal het wielerdorp in Noord-Holland. Het wielrenevenement wordt mogelijk gemaakt door sponsors uit Uitgeest en uit de regio. Het gehele evenement is voor het publiek gratis toegankelijk en voor de attracties hoeft men niet te be talen. Vorig jaar wisten dan ook onge veer 15.000 mensen die dag Uitgeest te vinden. PONYCLUB HEILOO E.O. Pony-club Heiloo en Omstreken organi seert een pony- en paardenkeuring. Op maandag 8 juni (2e Pinksterdag) op ei gen terrein aan de Vennewatersweg (weg tussen Heiloo en Egmond- Binnen). Aanvang 10.00 uur. Het is een exterieurkeuring op stand, stap en draf. Alle paarden en pony's kunnen hieraan meedoen. Geen hengsten! Aparte rubriek vo.or Friesen, Fjorden, IJslanders, Haflingers en ezels. Het inschrijfgeld bedraagt 3,00 per pony of paard, te betalen bij het betre den van het terrein. Er hoeft van te vo ren niet ingeschreven te worden. Elke deelnemer ontvangt een herinne ringsmedaille. Gratis toegang voor het publiek. Inl. 072-126066. KLAVERJASCLUB EHK De laatste open drive van het afgelopen seizoen zit er weer op. De prijzen zijn verdeeld. De winnaars van de laatste drive waren: Fam. Tuinstra, 5260 pnt., Dames Wijffels-Bijvoet, 5150 pnt., Mevr. Bronkhorst-Hr. Hoogmeyer 5142 pnt., Heren Visser-Vondel, 5080 pnt., Dames Lammertsma-Stam 5074 pnt., Dames R. Bronkhorst-de Jong 4828 pnt., Heren Thoolen-den Otter 4786 pnt. De uitslag over het hele seizoen '86-'87 dat is over 8 avonden, is als volgt: Da mes Dekker-Min 40.126 pnt. Mevr. v. Bronkhorst-Hr. Hoomeijer 38.837 pnt. Heren Knegt-Wassing 37.890 pnt. In september beginnen wij weer met het nieuwe seizoen. Kijkt u dan wel in de Uitkijkpost, daar staat de precieze da tum in wanneer wij weer aanvangen. Nieuwe leden voor de wekelijkse cluba vonden kunnen zich al op maandag 31 augustus aanmelden in de foyer van het open huis te Heiloo. TV HSV Na devierde competitieronde begint nu duidelijk tekening te komen in de rang schikking van de diverse poules. Het zondag-mixed team verloor dit keer met 5-3 van TC Bergen. Met in totaal nu 9 punten komt het degradatiespook steeds dichterbij, hetgeen een teruggang naar de 6e klasse zou betekenen. Ook het le zondag-team kon het tegen De Gouw 2 niet bolwerken en verloor kans loos met 5-1. Het le zaterdag-team verloor tegen Elc- kerlyc met 4-2. Ook dit team moet goed gaan uitkijken direct de 5e klasse niet te hoeven verlaten. Met in totaal 8 punten staan zij nu nog onderaan. Het 2e team heeft het ook verschrikkelijk moeilijk in de 5e klasse. Nu werd het 0-6 voor Westzaan I. Het derde team kwam te gen De Hulk IV tot 3-3, waardoor dit team reële kampioenskansen heeft, het vierde team walste over Assumburg heen (0-6) en blijft hierdoor één van de mogelijke kampioenskandidaten. In de dames-districtklasse versloeg het le team Anonymus met 4-2. Hierdoor be hoort een eventueel kampioenschap voor deze dames in de derde klasse tot de mogelijkheden. VIJF JAAR TRAININGSCENTRUM HEILOO Het Trainingscentrum Heiloo viert haar eerste lustrum. Ter gelegenheid hiervan organiseert het TCH op zondag 24 mei een Vijfkamp voor alle leden, jeugd, dames en heren. Bij mooi weer houden wij de vijfkamp op het trimveld in het Heilooërbos en bij slecht weer in het Trainings Centrum aan de Zevenhuizer- laan 116 A. Het buitenprogramma bestaat uit de volgende onderdelen: 1. Rondje om. 2. Gewicht gooien. 3. Bandenrace. 4. Zak- trekken 5. Klepelhangen. Leden die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dit alsnog doen, tel. 337788. Aanvang Vijf kamp 12.00 uur. Verzamelen bij het TCH, Zevenhuizerlaan 116 A. Toeschouwers en vooral supporters zijn uiteraard van harte welkom. Bij slecht weer is er een aangepast binnenpro- gramma in het TCH. Aanvang eveneens 12.00 uur. SENIORENCOMPETITIE VAN START Na alle jeugdcompetities zijn ook de se nioren zondag weer begonnen met de competitie. Zowel de dames als de her- enploeg van Trias komen daarin uit in de landelijke eerste klasse. De dames, die een verre reis naar Sittard moesten ondernemen, verwachtten in de top mee te kunnen draaien. De vijfde plaats die in het veld van twaalf clubs werd behaald viel dan ook iets tegen. Natuurlijk werden er wel enkele goede prestaties geleverd. De estafetteploeg kwam tot 50.2 sec. en op de individuele 100 meter liepen Nelleke Koppelaar en Laura Keegstra resp. 12.7 sec en 12.9 sec. Op de 800 meter kwam Ingrid Vel tot een mooie 2.17.0 min. en was ook de 2.22.5 min. van Barbara Kouwenhoven van behoorlijk niveau. Het kogelstoten leverde een persoonlijk record op voor Carolien Ackerman met 10.48 m, ter wijl Carine Molenaar 10.18 m stootte. Freija Muller sprong goed hoog: 1.65 m. De herenploeg heeft zich dit jaar hand having in de eerste klasse ten doel gesteld. In Hilversum -waar zes van de achttien eersteklasse-ploegen aan moesten treden- ging men goed van start door meteen al twee clubs achter zich te laten. Hierbij werd het clubre cord op de 4 x 100 meter geëvenaard met 43.8 sec. Paul Mul won heel ruim het verspringen met 7.03 m. en Wilbert Burgering benaderde het clubrecord speerwerpen (nieuwe speer) tot op 8 cm: 47.62 m. De 400 meter leverde goede tij den op van Frits van Varik, 51.4 sec. en Peter Does met 52.9 sec. Een eervolle vermelding verdient tenslotte zeker Ni co Ruiter. Nadat hij de 800 meter al had gewonnen in 1.57.0 min., moest hij ook nog eens invallen op de 400 m horden. Hoewel Nico dit nummer nog nooit had gedaan wist hij het karwei te klaren in precies 60.0 sec. een uitstekende tijd! Al KM A A RK ZAALVOETBALKAMPIOENSCHAP in het ACCOM-kampioenschap van Alkmaar zullen de tien sterkste zaal voetbalverenigingen van de Kaasstad opnieuw strijd leveren om de Alkmaar- se titel. In sporthal Hoornsevaart wor den vrijdag 22 mei vanaf 18.45 uur de wedstrijden afgewerkt in poule A. Op die eerste wedstrijddag van het traditio nele slot van het zaalvoetbalseizoen tre den aan AV Jan III (de houder van de ACCOM-wisselbokaal), Alkmaars kampioen HE Casino Bergen, Plubos, Inside en Marco Sport. Volgende week woensdag 27 mei volgt de tweede speeldag, waarop afdelings hoofdklassers Bupro Hout en De Zaak, eerste klasse kampioen Veronica, Estrella en AFC Hooge Huys strijden om twee plaatsen op de finaleavond. De finales vinden plaats op vrijdag 29 mei. Gezien de grote belangstelling voor de voorgaande edities van het Alkmaars Kampioenschap wordt weer gerekend op drie zeer sfeervolle avonden, waarop de tien verenigingen, alle met hun nieu we aanwinsten, strijd zullen leveren om de ACCOM-wisselbokaal. Die presen tatie van de nieuwe aanwinsten is een van de aantrekkelijkste kanten van dit toernooi. PONYCLUB HEILOO E.O. Uitslagen concours Hippique Zaanse ruiters op 12 mei: Rijbaan 1 B-dressuur: 2e prijs Linda Zeeman 132 pnt. 4e prijs Sandra Schro der 130 pnt. 6e prijs Leanne Slinger land. Rijbaan 2 LI- dressuur: 4e prijs Renske Over 121 pnt. Z. dressuur: le prijs Sandra Groot 126 pnt. Uitslagen kringconcours wedstrijd M- Beemster op 16 mei: Rijbaan 1 B-dressuur: le prijs Leanne Slingerland 130 pnt. 4e prijs Camilla Stenvers 124 pnt. Rijbaan 2: le prijs Annette Grevelt 142 pnt. 4e prijs Made- Ion Rooseboom 123 pnt. 5e prijs Sanny Hageman 122 pnt. Rijbaan 4: 2e prijs Linda Zeeman 126 pnt. 4e prijs Loes v. Houwelingen 121 pnt. Rijbaan 5: 2e pr. Marinette v.d. Peet 127 pnt. 6e pr. Petri Schipper 121 pnt. Winstpunt v. Renske Over 120 pnt. Springen B. le prijs An gelique Apeldoorn 3e prijs Madeion Roosboom 8e prijs Gonny Schoonho ven. Springen L. 5e prijs Petri Schipper.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4