Nog in een nieuwe op vakantie? TOYOTA Q DE BRUYN BLOKKER ■- Bewoners vragen raad om maatregel tegen te hard rijden op Heerenweg Ja, dat kan nu extra voordelig bij de Bruijn - Blokker - Heiloo. Mevrouw Engeringh 'haalde' 4000 babies TIMMERDORP 1987 Autobedrijf Pouwels met Fiat-show in de Winkelhof Wij hebben een extra aantal Corolla's op voorraad gezet, die wij van 17 juni t/m 4 juli '87 tegen de katalogus-prijzen; RIJKLAAR AFLEVEREN: d.w.z. Incl. afleveringskosten Incl. stereo radio/cassette Incl. volle tank benzine Incl. van toep. evt. metallic Tevens diverse First Class Occasions Rijklaar!! 108.000 f 13.950,- 69.000 f 13.950,- 51.000 f 14.250,- 13.000 f 18.500,- 104.000 f 14.500,- 59.000 f 5.950,- 70.000 f 9.250,- 104.000 f 25.000,- 69.000 f 15.900,- 21.000 f 12.250,- 17.000 f 13.250,- 104.000 f 11.900,- 21.000 f 14.750,- 70.000 f 8.250,- Autobedrijf Pouwels, naast Wastora in Alkmaar, showt komend wee kend de nieuwste Fiat-modellen in 't Loo. UITKIJKPOST 17 JUNI 1987 Toyota Carina 1.8, 4-d dx diesel - 83-10, Toyota Carina 1.6, 4-d dx automaat - 83-3 Toyota Starlet 1.0, 3-d dx - 86-3, Toyota Starlet 1.3, 3-d dx automaat - 86-9 Toyota Corolla 1.8, 4-d gl diesel - 83-10 Toyota Corolla 1.3, 3-d coupé - 80-3 Toyota Corolla 1.6, 3-d liftback dx - 82-4 Toyota Hi-Ace, 9 persoonsbus diesel - 84-9 Toyota Corolla 1.6, 5-d liftback gl - 84-6 (zolang voorraad strekt) Citroen Visa 11 RE, 4-d - 84-9 Renault super 5 TL, 3-d - 85-6 BMW 315, 2-d - 82-7 Opel Kadett 1.3 S, 3-d automaat Fiat Panda 34, Ipg - 84-2 83-4 •••X-Xv-SM 5 ZOMER ACTIVITEITEN VOOR JONGEREN VANAF 12 JAAR Zuster Engeringh houdt baby Björn Brouwer in haar handen. na werd er nog een Vi jaar waargeno men in Bergen maar toen vroeg de toen malige verloskundige Z. Mink uit Hei loo of mevr. Engeringh haar praktijk wilde overnemen en dat gebeurde. De „oudste baby" dateert van 2 februari 1963. „Ik ben net een dorpsgek" zegt mevr. Engeringh, ze weten alles van je, maar ik was ook altijd erg bij het werk be trokken, tenslotte begeleid ik de hele zwangerschap, tot aan het kraambed en dan nog een tijdje er na". Er is in de loop der jaren veel veran derd, vroeger kwamen de moeders al leen nu komen ze eerder en frequenter. De laatste 7 a 10 jaar komen de man nen, oma's en kinderen mee, ook zij willen graag het hartje van het ongebo ren kind horen. Kwamen er vroeger zo'n 12 mensen op het spreekuur, nu is het niet vreemd als er zo'n 60 mensen op een middag komen. Dit vereist veel van de verloskundige, buiten de drukte die dit teweeg brengt moet zij ook een deel van haar privacy opgeven. Maar de mensen vinden een praktijk aan huis fijn, het is intiem. Haar collega's zagen dat in het begin helemaal niet zitten. „Je zult zien dat er bij je thuis nog eens een kind geboren wordt en de kraam vrouw in jouw bed ligt". Mevr. Engeringh antwoordde hierop: „Als dat zo is moet het maar een twee ling zijn ook". Dat zijn uitspraken die het noodlot tarten want op 22 juni 1982 overkwam het haar. Een vrouw kwam even langs omdat ze zich niet zo lekker voelde en na 10 minuten werd de eerste zoon geboren en 10 minuten later nog een. Dat was even moeilijk, want waar laat je ze. Vlug werd de ambulance ge beld met het verzoek 2 couveuses mee te geven. In het ziekenhuis zagen ze dat al lemaal niet in één ambulance gaan, di stuurden ze er twee, met loeiende sin - ne's kwamen ze het Slimpad in rijden om de kostbare lading op te halen. Van alle geboorte's heeft mevr. Enge ringh het geboorte kaartje met een foto bewaard. Vanaf het begin tot nu heb ik wel 4000 babies op de wereld geholpen, waarvan 50 tweelingen. Ik heb wel 36 dikke foto albums. Nu is het moruen daar dat mevr. Engeringh het wat rUst; ger aangaat doen en met haar man,sa men nog wat van hun eigen leven gaat genieten. U bent bij haar opvolgstei Anneke Bugter, Haesackerlaan 41, I-Je - loo, in goede handen. Als blijk van waardering voor haar Ve,- loskundig werk hebben enkele menjst i het initiatief genomen zuter Engerinj t een afscheidskado aan te bieden. Bij11 e Rabobank Heiloo is voor dit doel pt n rekening geopend. Uw bijdrage aan'he kado kan men storten op banknumrhe - 12.05.10.839. Maakt men gebruik van de giro, dan is het gironummer van de bank 26.99.78; gebruikt men de bankg - ro dan is het bankgironummer van de Rabobank Heiloo 32.70.02.700. In bei de gevallen moet men het speciale reke - ningnummer (12.05.10.839) vermelde t en t.g.v. Zuster Engeringh. Men wqrat vriendelijk verzocht de bijdrage voor het kado uiterlijk 25 juni over te maken. Dit in verband met de aanbieding fan het kado in de eerste week van juli. Voor verdere inlichtingen: tel. 334239. Geslaagd aan de Jac. P. Thijsse open bare scholengemeenschap voor het havo-diploma (7 vakken): Michèl Duf- rasnes, Theo van der Vliet uit Akersloot; Norbert Huyer, Joris van de Looij, Patrick van Nimwegen, Dénise Oerlemans uit Egmond-Binnen; Ellen Bouma, Paul Hes, Bauke Kortleve, Ed win Rijs, Sandra van Zonderen uit Limmen. Geslaagd met 6 vakken: Martine Al- bers, Edwin Both, Angèle Brandjes, Lars de Vries uit Akersloot; Joost Mi- chielsen uit Heiloo. Voor het mavo-diploma met 7 vakken: Esther den Dunnen, Maureen van der Poorte uit Akersloot; Onno Abbes, Wout Deckwitz, Steven van de Looij uit Egmond-Binnen; Marlies van der Graaf uit Limmen. Geslaagd met 6 vakken: Mark Berns, Richard Dufrasnes, Rosetta van der Est, Patrick Gravemaker, Arjan Nellen, René Wolzak uit Akersloot; Marion Jaspers uit Egmond-Binnen; Andres van Beek, Peter Kerkhof f, Zawen Koe- leman uit Egmond aan den Hoef; Frank van Hooff, uit Heiloo; Edith de Groot, Patrick Rommel, Marjolein de Romph uit Limmen. SNORKELEXAMEN ZWEMBAD LOOS Zaterdag 13 juni zwommen 13 leerlin gen van Zwembad Loos af voor hun snorkeldiploma B of C. Om kwart voor acht mochten zij beginnen met het af- standzwemmen. Daarna moesten zij snorkelen met de basisuitrusting, hun duikbril onderwater opzetten en leeg- blazen, met z'n tweeën snorkelen terwijl je maar één snorkel gebruikt, het pro gramma is te lang om op te noemen. Kom gerust eens langs om te kijken in ons zwembad hoe het gaat tijdens de snorkellessen. Iedereen was geslaagd en nadat mevr. de Bruin, die namens de Nederlandse Onderwater Sportbond aanwezig was, gesproken had kregen al le kandidaten hun diploma en vignet. De geslaagden zijn voor snorkeldiploma B: Mireille Bijnsdorp; Yvette Bijns- dorp; Sascha Coesel; Patrick Gelling; Inge Jonker; Bas Kuiper; Patrick Kuij- per; Stan Uyl. Voor snorkeldiploma C: Astrid Coesel; Sandra Houtenbos; Christa Kuijper; Jaco Poldervaart; Jeske Schouten. Niet alleen voor de jongste jeugd, maar ook voor jongeren vanaf 12 jaar zijn de komende zomer vakantie-activiteiten. Wil je aan een of meer van de on derstaande activiteiten meedoen, dan kun je je tot 12 juli opgeven bij het gemeentehuis. Op 21 juli wordt er een voetbaltoernooi gehouden, vanaf 18.00 uur> op de vel den van de HBV. Op 23 juli wordt er in het Brunogebouw een playback-show gehouden. Bij het opgeven hiervoor graag vermelden wie je playbackt, welk nummer, met hoeveel personen je dat doet en of je zelf muziek (bandje) mee neemt. De aanvang is 19.00 uur. Op 28 juli wordt er het een en ander ge organiseerd in zwembad het Baafje. De precieze tijd- is nog niet bekend, maar wordt bekend gemaakt in de Uitkijk post. Op 30 juli wordt er opnieuw in het Brunogebouw een film vertoond, aan vang 19.30 uur. De kosten hiervoor zijn twee gulden per persoon. Op 4 augustus mag je laten zien hoe sportief je bent: een sportdag op de vel den van de HBV. Wat er gaat gebeuren hoor je nog, maar vast staat dat iede reen makkelijk kan meedoen. Aanvang is 11.00 uur. Tenslotte is er op 6 au gustus een disco in het Brunogebouw, vanaf 20.00 uur. Voor de eerste tien be zoekers een speciale verrassing! Schrijf op een briefje aan welke van de ze activiteiten je wilt meedoen. Zet ook je naam, adres, telefoonnummer en leeftijd er op en lever het in bij het gemeentehuis. INGEZONDEN Zaalhuur Open Huis Naar aanleiding van het verslag van de raadsvergadering over de tariefverho ging voor het Open Huis volgt hier een correctie en een aanvulling ter verduide lijking van het standpunt van de tegenstemmers. Door het stichtingsbestuur worden 3 af zonderlijke begrotingen gemaakt voor resp. het Open Huis, de Beun en de pro fessionele theatervoorstellingen. Uit de ze begrotingen bleek dat het tekort voor de professionele theatervoorstellingen voor volgend jaar met ongeveer 15.000 zal toenemen o.a. door het toekennen van een salaris aan de coör dinatrice. Om de verhoging van dit te kort op de professionele theater voorstellingen op te vangen stelde B en W de raad voor de zaalhuur voor de Beun en Open Huis met 10% te verhogen. Voor de Beun was dit nog te rechtvaar digen omdat het exploitatietekort daar anders zou toenemen door o.a. extra schoonmaakuren e.d. Voor het Open Huis is echter het exploitatietekort de laatste jaren niet gestegen. Omdat het principieel onjuist is dat de verenigingen die een zaal huren in het Open Huis moeten opdraaien voor de extra kosten van de professionele theatervoorstellin gen, hebben Ger Helder en ondergete kende tegen deze verhoging gestemd. Tjeerd Adema PvdA-raadslid Op 4 juni was het precies 25 jaar gele den dat mevrouw Engeringh beëedigd werd als vroedvrouw. Op vrijdag 3 juli is er een afscheidsreceptie in Motel Hei loo van 16.00-18.30 uur. Tevens kunt u dan kennismaken met haar opvolgster mevr. J. F. M. Bugter want aan haar heeft mevr. Engeringh haar praktijk overgedaan. 25 Jaar is een hele tijd voor het zware beroep van vroedvrouw. „Een periode waarin ik veel heb gelachen, maar ook heb gehuild" zegt mevr. Engeringh. Al van kind af aan wilde ze iets met kinde ren doen, ze werd eerst kinderver zorgster en toen kraamverzorgster, wat ze 6 jaar heeft gedaan. Maar een Leidse docente van het kraamcentrum spoorde mevr. Engeringh aan verder te gaan en dat werd dus de vroedvrouwenschool aan de Camperstraat in Amsterdam, een zware, interne opleiding van 3 jaar. De school als zodanig bestaat nog wel maar heet nu kweekschool voor moe ders en is gevestigd in het Slotervaartziekenhuis. „4 Juni was de beëdiging, dat was de belangrijkste dag" vertelt mevr. Enge ringh „de school duurde echter nog tot 31 juli en nog diezelfde dag vertrok ik naar Assen waar ik in een drukke prak tijk 3 weken heb waargenomen". Daar- Van dinsdag 11 t/m vrijdag 14 augustus is het weer zover. Vier dagen lang tim meren, verven en spulletjes verkopen voor kinderen van 6 t/m 12 jaar jaar op het terrein aan de Omloop te Heiloo. De kinderen moeten hun eigen brood mee nemen, maar niet hun ouders: Op de be geleiding na mogen er geen volwassenen op het terrein! Ga nu alvast spulletjes sparen voor de verkoop en verf (op wa terbasis) en behang voor je hut verza melen om de tweede week van augustus weer aan de slag te kunnen. Het programma is als volgt: Dinsdag 11 augustus: 10.00-16.00 uur timmeren. Woensdag 12 augustus: |9.30-16.00 uur timmeren en verven. Donderdag 13 augustus: 9.30-14.00 uur timmeren en verven; 14.00-17.00 uur: onderlinge 'handel'; 17.00 uur: panne koeken eten; 17.30-19.00 uur: terrein open voor volwassenen. Vrijdag 14 augustus: 9.30-12.00 uur: hutten slopen en opruimen; 13.30 of 15.30 uur: voorstelling in de Beun; 19.00 uur: groot kampvuur, waarbij ie dereen welkom is. Er is zoals ieder jaar weer een groot te kort aan vrijwilligers. Wat dacht u er van de kinderen te komen helpen? Het is dé manier pm als volwassene (18 legaal het terrein op te komen en heus het is enorm gezellig! Melden bij Geor ge Dekker, tel. 072-334793. En wie wil zich een middag opofferen om panne koeken te bakken 30 stuks)? De in grediënten worden verstrekt. Dit mel den bij Truus Crabbendam, tel. 072-333765 (na 17.00 uur). Kaarten a 7,50 worden verkocht op zaterdag 20 juni van 10.00-12.00 uur bij: 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a, en de Hobbyfarm, Pastoor van Muijenweg 14, beide te Heiloo. En op 22 juni van 18.00-20.00 uur bij: George Dekker, Vredenoord 57 te Heiloo, tel. 072-334793. Dit nummer is ook voor al gemene informatie. Er kunnen geen kaarten gereserveerd worden! Op dinsdag 11 augustus om 9.30 uur worden de laatste kaarten ver kocht vóór het terrein aan de Omloop. Let wel: op is op. Mevrouw Repko (79) ontving uit handen van de conrector, de heer Bakker, haar diploma frans. DIPLOMA UITREIKING CORN. DREBBELCOLLEGE In de eigen school van het Corn. Dreb- belcollege, aan de Biender, mochten zo'n 80 leerlingen vrijdag hun diplo ma's in ontvangst nemen. Er werden deelcertificaten en diploma's MAVO, HAVO en VWO uitgereikt. Een niet ge ringe prestatie, daar de meeste leerlin gen naast hun huishoudelijke beslom meringen kans zagen dit resultaat te be halen. In totaal (Alkmaar, Heerhugo- waard en Heiloo) waren er zo'n 1200 eindexamen kandidaten waarvan 350 totaal pakketten, waaruit blijkt hoe be langrijk het volwassen dag onderwijs is. Een oude bekende was de heer Jacobs, die buiten dat hij voor het natje en droogje etc. zorgt een zeer centrale posi tie in dit hele gebeuren inneemt. De oudste leerling (79) is mevrouw Repko. Zij behaalde nu haar deelcertificaat frans, drie jaar geleden behaalde zij het diploma spaans, maar ze is nog niet uit geleerd, als de financiën het toelaten gaat ze volgend seizoen wéér een cursus volgen. Een mens is nooit te oud om te leren, blijkt nu maar weer. Op vrijdag en zaterdag a.s. zullen er op de pleinen van de Winkelhof 't Loo veel mooie Fiat's staan. Zoals de Fiat Pan da, Uno, Ritmo, Regata en Croma. De ze laatste heeft niets met een pakje boter van dat merk te maken maar staat voor chroom en kleurenscala, de kleuren van de regenboog. Vakkundige adviseurs zullen u deze dagen van de gevraagde informatie voorzien. Tijdens de show is er een aanzienlijke promotie korting, er worden folders uit gereikt met reduktie bonnen die u b.v. op de Fiat Panda een korting geven van 750,-, maar op de Regata maar liefst 2000,-, Fiat kent ook een hele witte serie, de Carrara serie, genoemd naar de plaats in Italië waar veel marmer gevonden wordt. Carrosserie, bumpers, wieldop pen alles is wit. Buiten de korting die u al krijgt zijn er nu ook een hoop extra's bij. Dan is er nog de Fiat Uno 45 met de z.g. Fire motor, een van de meest zuini ge en onderhoudsarme auto's. Pouwels Autobedrijf is er echter niet alleen voor luxe wagens ook voor bestelwagens en bedrijfswagens, natuurlijk ook Fiat, kunnen zij u volledig inlichten. Mensen die liever een gebruikte auto wensen, vinden bij Pouwels auto's die jonger zijn dan 1983. Bovendien kun nen zij bij aankoop 70% gratis gefinan- ciërd krijgen tot januari 1988. Autobe drijf Pouwels is een klant vriendelijk bedrijf, dat er alles aan gelegen is van u een tevreden Fiat-rijder te maken. Een aantal bewoners van de Heerenweg is van plan zich tot de gemeenteraad en het college van burgemeester en we thouders te wenden om de straat waa raan zij wonen veiliger te krijgen. Met name tegen het te hard rijden vragen zij maatregels van het gemeentebestuur. Het betreft het stukje tussen de Butter laan en de Haesackerlaan, voor welk deel de gemeente plannen heeft de bestrating te verbeteren. Nu er toch wat aan het stukje openbare weg gedaan zal worden, dringen de bewoners via een handtekeningenactie, gekoppeld aan enkele suggesties, aan op een veiliger situatie. Zoals bekend is de Heerenweg met de Westerweg en de Kennemer^traatweg een van de belangrijkste noord-zuid ver bindingen van de gemeente Heiloo. De situatie tussen Butterlaan en Haesacker laan - en eigenlijk ook iets verder noordwaarts naar de Stationsweg - is verre van ideaal. Alleen aan de oostkant is er een trottoir; aan de westkant ko men de tuinen direct op de weg uit. De strook klinkerbestrating naast het asfalt wekt weliswaar de indruk van een apar te strook voor fietsers en/of voetgan gers, maar auto's mogen er net zo goed gebruik van maken. In hun brief aan de gemeente stellen de bewoners de aanleg van een smal voetpad aan de westzijde voor. Ook het hard rijden op de Heerenweg wordt onder de aandacht van het ge meentebestuur gebracht. Met name als het niet zo druk is, wordt er flink hard GESLAAGDEN AAN JAC. P. THIJSSE gereden: harder dan verantwoord is (en dat is meestal nog geen 50 km per uur). Een oplossing -hiervoor kan zijn het aanbrengen van verkeersdrempels. Een goede markering daarvan kan de huiver van de gemeente voor drempels op doorgaande wegen wegnemen. Een an dere mogelijkheid is het plaatselijk ver smallen van de rijweg, zoals ook op de Zevenhnizerlaan is gebeurd door uitste kende punten of door het smaller ma ken van het wegdek. Aan deze oplossin gen kleven wel de nodige (verkeerstech nische problemen. Ook het instellen van eenrichtingsverkeer is niet ideaal, maar wordt als alternatief wel genoemd. De bewoners die het initiatief hebben genomen in contact te treden met de ge meente, hebben gemerkt dat men bij de dienst openbare werken niet afwijzend staat ten opzichte van de suggesties. Via de handtekeningenactie - tot dusver een positieve'reactie van 80 procent van de bewoners - en de brief aan de raad en het college, waarin de problemen en de mogelijke oplossingen worden vermeld, wil men een veiligere woonstraat berei ken. Voornaamste voorwaarde is dat het autoverkeer z'n snelheid matigt. Dat kan voor de gemeente toch geen reden zijn om niet aan de bewoners van de Heerenweg tussen Haesackerlaan en Butterlaan tegemoet te komen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4