Dierenbescherming ik I Heiloo—Ummen— Castricum Evenementenagenda Agenda Limmen Agenda de Egmonden Hort Bondig openbare bibliotheek De grootste vaste lezerskring UITKIJKPOST 17 JUNI 1987 AGENDA OPEN HUIS Donderdag 18 juni ALberto vergadering 9 H.O.V., operettever. rep. 20 H.B.C. bridgeclub, Heiloo 20 D'66 vergadering 20, Vrijdag 19 juni S.O.W. volksdansen 11. Begel.orkest v. N.H. rep. 20, P.v.d.A., hoorzitting 20, Avondvierdaagse 19, Mw. v. Veldhuizen 19, Zaterdag 20 juni Begel.orkest v. N.H., rep. 13, Zondag 21 juni Kindernevendienst NHK 10, Maandag 22 juni Pridini volksdansen 16. S.O.W., cursus Spaans 13. Falkland toneel, rep. 20. Dinsdag 23 juni Doves gym 9. N.v.v.H., beleggingscurs. 9. Nieuw Leven, zangver.rep. 20. H.B.C. bridgeclub Heiloo 20. Scheidegger cursus 19. Woensdag 24 juni N.v..v.H. toneel rep. 10. Scheidegger comp.cursus 19. Falkland toneel, rep. 20 L.L.S. 19. Rotaryclub Heiloo 19 UCYL yoga 19. 00-12.30 00-23.00 00-23.00 00-22.00 00-12.00 00-22.00 00-22.00 00-21.00 30-21.30 30-15.30 00-11.00 00-18.00 30-16.30 00-23.00 00-12.00 30-12.00 00-22.00 00-23.00 00-21.00 30-11.30 00-21.00 00-23.00 30-22.30 00-21.00 15-21.15 00 Bestrijdingsmiddelen voor rondom het huis: ze zijn er te kust en te keur. Zorgvuldig èn matig gebruik is aan te bevelen! In het lichaam M ALSOVIT-M AALTIJ D- KOEKEN VOOR VAKANTIE Naast het in den lande bekende Malsovit-afslankbrood, brengt Peter van Tiel nu ook afslankkoeken op de markt 'voor vakantie en onderweg'. De ze maaltijd-koeken zijn op de eerste plaats bedoeld voor mensen die tijdens vakantie of een paar dagen onderweg hun dieet niet willen onderbreken. Natuurlijk kan men de Malsovit- maaltijd-koeken ook gebruiken als haastig ontbijt of snelle lunch. Ook als verantwoord tussendoortje (voor kinde ren bijvoorbeeld). Malsovit-maaltijd- koeken bevatten geen gewone suiker en geen dierlijk vet. Malsovit-maaltijd- koeken worden verkocht bij bakkerij Kaandorp aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. MELDEN DEFECTEN STRAATVERLICHTING Het gemeentebestuur wijst er nogmaals op dat de inwoners niet-brandende straatlantaarns telefonisch kunnen mel den aan de afdeling Openbare Werken, telefoonnummer 313159, onder opgave van de straat en het nummer van de de fecte lantaarn. Tweemaal per maand worden alle opgegeven niet brandende lantaarns, in opdracht van de gemeente, door een aannemer hersteld. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO Ondertrouwd: Jan de Vries en Barbara Houtzager; Marcus A. S. Winder en Kitty E. Vink; Robert C. A. Zandber gen en Diana E. V. de Groot; Nicolaas H. Kat en Cornelia M. Bak; Geraüdus N. Schouten en Petra C. S. Felix; Arsè- ne J H. Haverman en Carolina Ff. J. Settels; Bernardus Sombroek en Yvon ne A. Bleeker; Theodorus J. S. van Die pen en Yvonne J. Baier. Getrouwd: Alphons G. M. Hoogeveen en Aartje Kater, Jan Bos en Mieke Wij- minga; Ferdinand J. Veenman en Jo hanna C. M. Kraakman; Leonard W. M. Seignette en Johanna W. Kraaije- veld; Simon J. Pronk en Jennie J. Kemme. Overleden: Catharina A. Levering, w.v. Sengers; Elisabet Ouweltjes, w.v. Groot; Anna Blok, w.v. Nieuwenhuis; Ettje M. M. Bouman, w.v. Henkes; Jan C. Wassenaar. HEILOO IS MOOI De Uitkijkpost heeft voor een aantal weken een nieuwe rubriek: 'Heiloo is mooi'. In deze rubriek wil de redactie aandacht schenken aan zaken, die met het milieu te maken hebben. Dat kan natuurlijk van alles zijn. Van vervuiling in een vijver tot het gevaar van spuit bussen. Iedere keer wordt in ieder geval één onderwerp nader toegelicht, terwijl er daarnaast ook ruimte is voor actuele zaken. Deze eerste keer geven wij infor matie over bestrijdingsmiddelen, daar vele plaatsgenoten juist nu weer volop in hun tuin bezig zijn. Weet u een onderwerp, dat in deze ru briek wel eens besproken kan worden, neem dan contact op met de redactie: Jaap-Wim van der Horst, tel. 072-330175 (kantooruren). TUINGIF MAG NIET IN VERKEERDE HANDEN VALLEN Bestrijdingsmiddelen zijn chemische stoffen, die levende organismen (plan- ten/dierèn) moeten doden of afweren Ze worden bijvoorbeeld gebruikt teger overlast van mieren of slakken, luizer in kamerplanten of teveel onkruid in dt tuin. Maar geen enkel middel is uitslui tend van invloed op de planten of dierer waarvoor het gebruikt wordt. Het me rendeel van het middel (soms tot 99 komt elders terecht met alle gevolger van dien. Het gevaar van een bestrijdingsmiddel ook voor de mens, is bekend. Om die reden heeft de Nederlandse overheio veel regels aan de toelating, de verpak king en het gebruik van deze middelen gesteld. Desondanks gaan er in ons land per jaar ongeveer 10 mensen dood als gevolg van bestrijdingsmiddelen, terwijl het totale aantal acute vergiftigingen per jaar zo'n 400 is. Het is logisch dat hoe vaker je met een middel omgaat, hoe groter het risico is dat je loopt. Dat geldt niet alleen voor de ggbjpkèr^, nti|'r-ook voorde men sen, dient de fabrieken werken, waar de middelen gemaakfworden. Een drama tisch voorbeeld van hoe schadelijk bestrijdingsmiddelen zijn is wel de ga- sontsnapping uit de fabriek van Union Carbide in Bhopal (India), eind '84: tienduizenden slachtoffers, waarvan naar schatting 2500 met dodelijke afloop. De Stichting lezen Kortgeleden is er een stichting opge richt, die zich gaat bezig houden met wat men noemt "een tweede vorm van analfabetisme". Het blijkt dat het pu bliek in ons land wel leest, met z'n allen liefst 30 miljoen boeken per jaar, maar dat veel mensen niet meer begrijpen wat ze lezen. En daar wil de stichting wat aan gaan doen. Wim Kan zou bij zoiets destijds gezegd hebben: "Dat is mooi, heel heel mooi!" Laten we even vooropstellen, dat de bi bliotheek blij is met zo'n leesbevorde- rende instituut. Alleen, in de biblio theek Heiloo is van dit "tweede analfa betisme" niets te merken. Wat we wel zien is, dat er veel meer gebruik ge maakt wordt van de naslagwerken. Het is dus mogelijk, dat men datgene, wat men in de tekst niet begrijpt, opzoekt in naslagwerken, in woordenboeken en encyclopedieën. Het is immers zo, dat de maatschappij door de verdergaande specialisatie op allerlei gebied, wat taal betreft, steeds ingewikkelder wordt. Wanneer je een boek leest over het leven, op een olie platvorm of over een ruimte-station, word je geconfronteerd met bepaald niet alledaags taalgebruik. Tenzij, de schrijver iemand is die vak uitdrukkingen weet te omschrijven. Daarom ook zijn bibliotheken zullen onmisbare instituten geworden. Er zijn toch zeker maar weinigen die het zich kunnen permiteren steeds weer opnieuw de allerlaatste uitgaven van vaklitera tuur, en naslagwerken over de meest uiteen lopende zaken aan te schaffenb. Om van de laatste bijgewerkte encyclo pedie maar niet te spreken, en niet te vergeten de zojuist binnengekomen nieuwe atlas van Nederland. Naast uit gebreide geografische gegeven geeft de ze atlas ook veel streek-en lokale infor matie. Plezierig om eens in te kijken voordat men in eigen land met vakantie gaat. Dus komt u ergens een tekst tegen met onbegrijpelijke vaktaal, vraagt u dan eens aan de bibliothecaresse, welke lec tuur over het onderwerp in de biblio theek te vinden is. Dikwijls worden in de naslagwerken of in studieboeken de vakbegrippen verklaard en omschreven. Carla van de Bibliotheek TENNISCLUB HOGEDIJK Van de vijf poulewinnaars in de distrikts-/zaterdagcompetitie (gemengd 1heren 1heren 2, veteranen 2 en gem. jeugd 10 t/m 12 jaar) slaagden de teams heren 1 en gem. jeugd 10 t/m 12 jaar er in, hun promotiewedstijden te winnen. Het gemengde jeugdteam bestaande uit Irma Hopman, Simone Metz, Inez Hee remans, Frank Glas, en Bastiaan Pos won in Schagen met 4-2 van Schagen 1 en promoveert naar de 2e klasse. Heren 1 (Marcel Ullers, Dick Ras, Paul Tol en Herman Neijens) haalde een huza renstukje uit door met 4-2 over Alk maar 2 te zegevieren. Volgens jaar speelt dit team in de 2e klas. In de landelijke-/zondagcompetitie tel de de Hogedijk drie poulewinnaars. Ju-, nioren 3 en 4, die dit jaar in de 4e klasse speelden, promoveerden automatisch naar de 3e klasse; heren 3 slaagde er niet in de promotiewedstrijd van het steke Kontakt uit Haarlem te winnen. Toernooi De Egmonden De organisatoren van het open toernooi van de Hogedijk, het Holwha toernooi 'De Egmonden', zijn bijna klaar met de voorbereidingen. De loting heeft onder het toeziend oog van bondsgedelegeerde G. Versteeg plaatsgevonden, de deelne mers (ongeveer 425) zijn schriftelijk op de hoogte gesteld van de eerste te spelen wedstrijd, de kantine- en feestcommis sie hebben er voor gezorgd, dat de kan tine startklaar is. Het toernooi, het eerste lustrumtoernooi, kan wat wedstrijdleider Nico Blank en de mede organisatoren betreft beginnen. - Voorkom aanraking en inademing; - Bij harde wind nooit bestrijdingsmid delen verspuiten; - Bij gebruik in huis: ventileren en uit de besmette ruimte blijven; - Geen resten aangelengde spuit- vloeistoffen bewaren; - Bewaar bestrijdingsmiddelen zoveel mogelijk in de originele verpakking. Inleveren Resten bestrijdingsmiddelen, die men niet op korte termijn denkt nodig te hebben, kan men beter wegdoen. Af voer via het normale huisvuil is dan ech ter geen goede zaak. Het is beter om de stoffen in te leveren bij de detailhandel, die er samen met de gemeente een speci ale afvoer-regeling voor getroffen heeft. De inzameladressen voor bestrij dingsmiddelen in Heiloo zijn: - Tuincentrum Heiloo, Hoogeweg 69; - Tuincentrum Jan en Janneke Ranzijn, Stationsweg 88; - Intratuin Wielinga, Vennewatersweg 15. Bestrijdingsmiddelen? Hou ze apart! Bestrijdingsmiddelen kunnen we via de huid binnen krijgen, bijvoorbeeld door te morsen of bij aanraking van bespoten voedsel of materiaal. Een andere moge lijkheid is de opname via de mond en het spijsverteringskanaal, vooral bij het eten van bespoten groenten en fruit. Tenslotte kunnen schadelijke stoffen ook ingeademd worden. Dit gebeurt wel eens wanneer men de stoffen spuit in de eigen tuin of kas. Eenmaal in het li chaam kunnen de middelen een zeer schadelijke werking uitoefenen. Tot dusver hebben we gesproken over de gevaren voor de mens. Maar ook de directe en indirecte gevolgen voor het milieu zijn niet gering. Zo kan door het uitroeien van de ene plaag een andere plaag een kans krijgen. Ook kunnen bij voorbeeld insecten resistent worden voor een middel, hetgeen wil zeggen dat het middel na herhaaldelijk gebruik minder of geen effect meer heeft. Het gebruik van meer en giftiger middelen is daarvan het gevolg tot ook die geen uit werking meer hebben. Een spiraal effect, dat vernietiging en ontregeling van natuur en milieu tot gevolg heeft. Overmatig gebruik van bestrijdingsmid delen kan ook leiden tot bodemvervui ling. De stoffen worden in de grond meestal omgezet in natuurlijke stoffen, maar wanneer dat niet gebeurd kan de bodem ernstig vervuild raken. Deze ver vuiling kan zowel bij de fabricage als bij de toepassing van bestrijdingsmiddelen ontstaan. Voorbeelden hiervan zijn veelvuldig, denk alleen maar aan de woonwijk in Lekkerkerk! Tips Voor het gebruik van bestrijdingsmid delen hierbij enkele tips: - Zet bestrijdingsmiddelen zo weg dat ze voor kinderen geen gevaar vormen; - Raadpleeg bij acute vergiftiging uw huisarts of bel het Nationaal Vergifti gingen Informatiecentrum: 030-742200 of-030-742875; - Houd levensmiddelen uit de buurt; Gebruik geen keukengerei en dergelijke; - Behandel kamerplanten bij voorkeur buiten; - Tijdens het gebruik niet roken, eten of drinken; - Gebruik handschoenen en was na af loop de handen zeer goed; NIEUWE KAART BIJ CHINEES RESTAURANT LOTUS Om de zoveel tijd is het nodig weer eens wat nieuws op de kaart te zetten en de heer Wong met zijn mensen zijn daar weer uitstekend in geslaagd. Buiten geroosterd varkensvlees met zwarte bonensaus en nog vele andere variatie's o.a. ook met grote Chinese garnalen is de Ti Pan het meest spectaculaire. Ti Pan is een oude oosterse bereidings- vorm. Een gietijzeren braadschotel, die zo van de vlam komt en dankzij de ge heime smaaktoevoeging vlak voor het serveren, zult u kunnen genieten van een verrukkelijk gerecht waar de vroe gere Mingkeizers ook al van smulden. Vraag gerust alles aan het vriendelijke personeel en zij zullen u er alles over vertellen. Smakelijk eten. Van zaterdag 20 juni t/m zondag 28 ju ni, de finaledag, zullen er op het park van de Hogedijk, dat gelegen is aan de Zeeweg tussen Egmond a/d Hoef en Heiloo, ongeveer 425 wedstrijden tegen elkaar uit in de spelsoorten heren en da mes enkel, dubbel en gemengd dubbeL Evenals vorig jaar is het C-toernooi een invitatietoernooi, waarvoor ongeveer 50 spelers en speelsters uit de regio Alk maar uitgenodigd zijn. Omdat het een lustrumtoernooi is, is er voor alle deel nemers een presentje en een fraai pro grammaboekje, dat in niet onbelangrij ke mate door de vele adverteerders mo gelijk gemaakt werd. De kantine- en feestcommissie zullen er zorg voor dragen, dat het gedurende de toernooiweek in het gezellige clubge bouw goed toeven is. Op woensdag 24 juni is de feestavond gepland, een avond om naar uit te zien! De barbecue zal een belangrijke bijdrage leveren aan het stillen van de honger van deelnemers en belangstellenden. Deze belangstellen den kunnen tot laat in de avond - de Hogedijk heeft 4 verlichte banen - gratis op het park terecht. Op de doordeweek se dagen zullen er 's morgens en in de voormiddag weinig partijen gespeeld worden, er kan dan dus door de eigen leden vrij gespeeld worden. De deelnemers aan de skeeler wedstrijd in Limmen staan klaar voor de start. »v-' Jvr Goed tehuis gezocht voor Conan, bull-terrier, reu 1 A jaar; Koes koes, middelgrote bastaard, zwart, reu, 2 jaar; Bamby, whippet, teef, zwart, 2Vi jaar; Wanda, jachthond, teef, bruin; Bastaard fox, gest. teef, 3 jaar; Ayke, duitse herder, teef, 5 jaar; Pasja, bast. herder, teef, 5 jaar; Hukkie, bast. poedel, teef, 5 jaar; Muffie, bast. her der, reu, zwart, 5 jaar; Tarzan, kruising basset-duitse staander, reu 11 jaar. Een aantal konijntjes. Voor informatie: 02205-2256. Toeska, grappige schildpadpoes, gester., 1 'A jaar; Mikkie, cyperse kater, gec., 3 jaar; lapjespoes, gest., 4 jaar; lieve cyperse kater, gec., 4 jaar; lap jespoes, 9 jaar; muisgrijs konijntje. Voor informatie: tel. 072-337853. Vermist Schildpadpoes, 1 jaar aanhankelijk, lit teken op buik, Kennemerstraatweg, Heiloo/Alkmaar; cyperse kater, gec., 6/2 jaar, scheurtjes in oren, witte poot jes, witte bef, Hogeweg Limmen; cyper se kater, gec., witte pootjes, witte bef, zwart op rug, 2 jaar, Ewisweg Heiloo; Zwart/wit poesje, 1 jaar, witte bef en witte pootjes, schuw, Watertorenweg, Egmond aan Zee; Wit/zwart poesje, 1 Openbare Bibliotheek Het wekelijkse voorlees-half-uurtje (ie dere woensdag van 13.30-14.00 uur) voor kinderen van 5 tot 8 jaar. In bibli otheek Het Malevoort leest op 24 juni mw. Suyker voor; in bibliotheek Kenne merstraatweg leest dan mw. Freriks voor. Wandeling Zondag 21 juni: maandelijkse natuur wandeling van het IVN door het Hei- looër Bos, aanvang 11.00 uur vanaf de Kattenberg. Inlichtingen: 337736. Collecte Anjerfonds De vereniging Oud Limmen verzorgt dit jaar de collecte ten bate van het Anjer fonds in de periode tussen 9 en 21 juni. Een deel van de opbrengst is bestemd voor de Lirryner vereniging, het meren deel komt ten goede aan het Anjer fonds, dat op haar beurt weer tal van organisaties en instanties financieel on dersteunt. Een bijdrage van uw kant komt dus altijd goed terecht! Galerie De Kapberg Tot en met 28 juni exposeert de Zwitser se kunstenaar Thomas Keiler schilderij en in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De galerie is op zaterdag en zondag geopend van 13.30-17.00 uur. Galerie Wimmenurn Tot en met 28 juni kan men in Galerie Wimmenurn, Herenweg 270 in Egmond aan den Hoef olieverfschilderijen en aquarels van Ellen Flink van Hemert en keramiek van Renée Franken bekijken. De galerie is vrijdag, zaterdag en zon dag geopend van 13.00-17.00 uur. jaar, Herenweg, Egmond/Binnen. Voor inlichtingen: 072-621195. Blauwe Parkiet, Kapelweg, Limmen; cyperse/grijze poes, gest., ca. 3 jaar, Visweg, Limmen. Voor inlichtingen: 02205-2256. Gevonden Wit met zwarte kater, niet gec., ca. 1 jaar, Zuidergeeststraat, Heiloo; rood met witte kater, niet gec., vlooienband, Bergeonstraat, Heiloo (loopt daar al ca. 4 weken); cyperse kater, zwart suede bandje met belletje en leeg huisje, Ho geweg, Limmen. Voor inlichtingen: 072-621195. Blauwe parkiet, Uitgeesterweg, Lim men; Cavia, zwart met wit, Holleweg, Heiloo. Voor inlichtingen: 02205-2256. Twee tortelduiven, Heiloo. Voor inlich tingen: 02206-5312. Dierenbescherming Heiloo Tel. katten, Heiloo: 072-337853, 072-621195; Limmen: 02205-2256; Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256; 072-333714; Akersloot: 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 02205-2256; Akersloot: 02513-10079. Tel. vogels: 02206-5312. Tel. Inspectie Heiloo e.o.: 072-335750. HEILOOER BRIDGE CLUB Dinsdag 9 juni: 1. ds. Janssen-Ritchie 54.15; 2. ds. Brinkhuis-Meuieman 51.65; mw. Stark- hr. Tamminga 51.65. 1. hr. Janssen-mw. de Wit 60.00; 2. mw. Eichelsheim-hr. Lohr 53.35. Donderdag 11 juni: Rood: 1. hr. Bader- Koster 60.50; 2. ds. de Bruyckere- Ritchie 53.50; 1. mw. Hoff-hr. Tam minga 57.50; 2. ds. Koster-Visser 50.50. Bruin: 1. mw. Stark- hr. v.d. Vlies 52.50; 2. hr. Hoogland-Ranzijn 52.10; 1. hr. Kat-de Wit 65.00; 2. hr. Berkman-mw. v.d. Vlies 57.50. Groen: 1. hr. Couzijn-Plas 63.50; 2. ds. v. Swol-v. Zutphen 55.50; 1. ds. v. Hoolwerff-Kromhout 55.00; 2. hr. Laan sr.-mw. Schenk 53.00. Afzeggen voor de dinsdag bij mw. Ad miraal (tel. 335718), voor de donderdag bij de hr. Löhr (tel. 330052). Ook niet- leden kunnen momenteel spelen. U dient zich dan de avond voor de speela vond te melden op bovenstaande telefoonnummers. TV HET VENNEWATER Afgelopen weekend vond de huldiging van de kampioenen plaats. Maar liefst 14 teams toonden zich de sterkste in hun poule. Een absoluut record binnen de vereniging. Het bestuur had besloten de kampioenen nu eens niet met het traditi onele bloèmet/ê naar huis te sturen maar iets met eenwat_ blijvend karpkter te overhandigèh: een 'fraaie plaquette (sponsor: Piet Zonneveld). In hetzelfde weekend werden de promo tie wedstrijden gespeeld, waarbij vaak op het scherp van de snede strijd werd geleverd. De promotie van het le ge mengde zondagteam liep onverwacht gevaar door een ernstige knieblessure van Cecile Derksen. De deskundigheid van de in allerijl te hulp geroepen Piet Lammers zorgde er echter voor dat Ce cile haar partijen toch kon uitspelen. De kampioenen: jeugd woensdag tot 12 jaar - team van Niels Sonnenschein (ge promoveerd). Zaterdag competitie: le team heren 2e klasse, aanv. P. Kaan dorp; 8e team heren 6e klasse, aanv. A. Boerhave; 3e team heren 5e klasse, aanv. H. Leffring (gepromoveerd); 3e team gemengd 5e klasse, aanv. L. Tournier. Zondag competitie: 1 e team gemengd 4e klasse, aanv. R. v. Toornburg (gepro moveerd); 3e team heren 6e klasse, aanv. R. Tulleken (gepromoveerd); le team heren 5e klasse, aanv. R. Ouwejan (gepromoveerd); 4e team 6e klasse, aanv. T. Sikkens. Dames districts 4e team 5e klasse, aanv. Loes Jansen (gepromoveerd). Dameskring le team le klasse, aanv. Nel Kerstens; 9e team 5e klasse, aanv. Janny Vogel (gepromoveerd); lie team 5e klasse, aanv. Riet Versloot; 15e team 5e klasse, aanv. Ans Moolhuyzen (ge promoveerd); 14e team 5e klasse, aanv. Annelies de Winter (gepromoveerd). D.V.W. De tweede damesviswedstrijd, die op 10 juni werd gehouden, is als volgt verlopen: A klasse: 1. mevr. Braids, 31 St.; 2. mevr. Dekker 29 st.; 3. C. de Jong 24 st.; 4. mevr. Beentjes 20 St.; 5. mevr. v. Willigen 16 st. B klasse: 1. mevr. Bruin 35 st.; 2. mevr. Duin 11 st.; 3. H. de Jonbg 8 st.; 4. mevr. Dekker 8 st.; 5. mevr. Koeleman 2 st. Voor de heren en dames van D.V.W. organiseert de wedstrijd-commissie de op zondag 28 juni een baarswedstrijd in het Noordhollands kanaal bij Burger vlotbrug. Vertrek 6.30, vanaf 't Loo. Opgeven vóór 27 juni bij: tel. 336397 of 335539. PROMOTIEWEDSTRIJDEN TV HEILOO Afgelopen zaterdag en zondag moesten diverse teams van TV Heiloo promotie wedstrijden spelen. Zaterdag begon het duel tussen de jeugdsteams Heiloo I en Julianadorp I. De uitslag was 3-3 en na het tellen van games bleken beide partij en op 50 te komen. Een replay volgt dan ook aanstaande zondag in Julianadorp. Het gemengde jeugdteam tot 16 jaar moest aantreden tegen Juliana in Hoorn. Door een enkelblessure van Ester Koot moesten diverse partijen ge wonnen worden gegeven, mede doordat Juliana geen invalster toestond. Jam mer dat dit de reden van het verlies is geweest, maar volgend jaar beter. Het gemengde zaterdagteam kwam moeiteloos door de wedstrijd heen. Een 5-0 overwinning op Dijkzicht uit Volen- dam. Ann Ulot, Jeroen Leek, Riet en Bob Koot van harte gefeliciteerd. Het eerste herenteam speelde thuis tegen Eg mond 1. De spanning was te snijden. Marco Settels, Geert Rep en Jan Rupert wonnen op zeer fraaie wijze hun enkel partij. Toine v.d. Veldt moest in 3 sets het onderspit delven. Een 3-1 stand na de enkelpartijen was een zeer goed uit gangspunt. Er werd met de dubbels een begin gemaakt, maar helaas was de re gen spelbreker. Zondag werd verder gespeeld en jammerlijk gingen beide dubbels verloren. De eindstand werd 3-3, maar door meer sets gaat Egmond naar een hogere klasse. Het tweede zondag mixedteam moest naar Abcoude om te trachten een pro motie naar de derde klasse te behalen. Het werd een zeer spannende wedstrijd. Heiloo kwam met een 3-1 achterstand uit de enkelpartijen. Daarna werd tegen de verwachting in de herendubbel ge wonnen. Echter de damesdubbel werd verloren en daar was niet op gerekend. Eén mixeddubbel werd verloren en een gewonnen, waardoor de uitslag 5-3 in het nadeel van Heiloo werd. TRIAS C-MEISJES WEER DE STERKSTEN! Tijdens de 3e competitiewedstrijd voor C-D junioren in Heerhugowaard, zijn de C-meisjes van Trias opnieuw de beste gebleken. Met 9353 punten bleef men afgelopen zaterdag de thuisploeg Hera 200 punten voor. Het begon al goed met een nieuw clubrecord op de 4x80 meter in 41.8 sec. Dat vond natuurlijk ook een vervlog in de persoonlijke 80 meter. Martine Zandstra won deze afstand in 10.7 sec. en Frieda Slikker liep 10.9 sec. Petra Donkersloot was weer eerste bij het kogelstoten en speerwerpen met resp. 10.57 m en 34.44 m. Op de 1000 m werd Patty Schats tweede met 3.20.7. Bij de jongens C was Arie Jan Vennik weer goed op dreef: hij wierp de speer naar 41.86 m en de discus kwam neer na 30.58 m. Ard van Berkel liep een mooi 800 meter in 2.12.7 en Jeroen v.d. Boo- gaerde was snel op de 100 m. horden: 17.1 sec. De meisjes D wisten opnieuw hun pun tentotaal te verbeteren. De 4x60 meter ging in 33.6 sec. en de 60 meter horden van Ufke v.d. Klei in 11.4 sec. wat een eerste plaats betekende. Suetta Hemmer sprong 1.30 m hoog en Karin Verdegaal bereikte met de kogel een afstand van 9.12 m. In Hoorn werden de Nederlandse Kam pioenschappen voor B-junioren gehou den. De kleine Trias-afvaardiging heeft daar redelijk gepresteerd. Mirjam Sterk werd 9e bij het speerwerpen met 31.68 m Masja Nierop Groot behaalde dezelf de plaats bij de 100 m horden in 15.9 sec. Masja sprong ook nog 1.50 hoog, wat ook door Hester Zwart werd gehaald. Zaterdag 20 juni organiseert Trias op de baan aan het Maalwater, wedstrijden voor C-D junioren. Kom eens kijken! PONYCLUB HEILOO E.O. Ondanks het slechte weer kan de pony- paardenkeuring aan de hand, georgani seerd door de Ponyclub Heiloo, als geslaagd worden beschouwd. Er waren 51 deelnemers, voornamelijk pony's, waarbij de goede kwalitiet van de kleine maat pony's opviel. De deelnemers kwamen uit Heiloo, Limmen, Castri- cum, Uitgeest, de Egmonden, Alkmaar, Bergen, Akersloot en zelfs uit Heerhu gowaard kwam een Fjord. Er waren mooie prijzen beschikbaar gesteld door verschillende bedrijven. De uitslag is als volgt: Rubriek tot een hoogte van 1.37 m; 1. Sanne Jongh uit Alkmaar met Daniella; 2. Martine Kuyper uit Heiloo met Bles- sy; 3. Karin de Zeeuw uit Heiloo met Rembo; 4. Chantal Hoebe uit Heiloo met Rosette; 5. Rina Sherjon uit Castri- cum met Irene. Rubriek tot en met hoogte 1.48 m: 1. Linda Zeeman uit Heiloo met Rebecca; 2. Camilla Stenvers uit Heiloo met Tan- ja; 3. dhr. de Hoop uit Egmond Binnen met Daisy; 4. Irica Castricum uit Eg mond met Jessica; 5. Petri Schipper uit Heiloo met Nouschka; 6. Madeion Rooseboom uit Heiloo met Rimda; 7. Kirsten Bakker uit Limmen met Speedy. Rubriek Fjorden en Haflingers: 1. Ha- flinger Bento van Chris Beentjes uit Heiloo; 2. Fjord Yfke van Petra v. Weelderen uit Heiloo: 3. Haflinger Sheanneke van mevr. Beentjes uit Heiloo. Rubriek paarden type rijpaard: 1. Sinda van mevr. Wildschut uit Egmond; type tuigpaard: 1. Saskia van Hans Zonne veld uit Akersloot. Kampioene van de dag werd de pony van Daniella van Sanna Jongh uit Alkmaar. PVDA HOUDT HOORZITTING OVER HET GEMEENTEHUIS Donderdag 2 juli beslist de gemeente raad over de plannen ran Burgemeester en Wethouders voor het nieuwe ge meentehuis. De P.v.d.A. vi. it deze plannen van groot belang voor alle in woners van Heiloo en wil hen in de gele genheid stellen hun mening hierover le geven. Bovendien wil de raadsfraktie graag kennis nemen van alle argumen ten voor en tegen gehele of gedeeltelijke nieuwbouw. De P.v.d.A. houdt hier over een openbare hoorzitting op vrij dagavond 19 juni in het Open Huis (aanvang 20.00 uur). Leden, belangstel lenden en overige geïnteresseerden zijn van harte welkom. TOP-BRASSBAND OPNIEUW NAAR EGMOND-BINNEN Voor de tweede keer komt de Brassband van het Salford College of Technology naar dorpshuis De Schulp voor een con cert. Vorig jaar was het optreden een groot succes. Ditmaal is het concert een onderdeel van een grote toernee, onder andere door België en Nederland. Gelet op de status van de brassband in Enge land mogen de bezoekers muziek van het hoogste niveau verwachten. Het concert wordt vrijdag 19 juni gegeven, aanvang 20.00 uur. Kaarten a 10,00 kan men reserveren bij L. Apeldoorn. Herenweg 47, Egmond-Binnen (02206-1324), H. Admiraal, Boonak- kersteeg 2c, Egmond-Binnen (02206-3715) of H. Sprenkeling, Westerweg 411, Heiloo (072-331324). KERKEPAD-ROUTE ALS FIETSTOCHT De historische verenigingen in Akersloot, Uitgeest en Limmen organi seren op zaterdag 20 juni een fietstocht door de drie dorpen waarbij een zestal kerken in deze plaatsen bezichtigd kan worden. De kerken zijn open van 10.00 tot 15.00 uur. Bij alle R.K. en N.H. ker ken kan gestart worden. De leden van de historische verenigingen ontvangen route-beschrijvingen, terwijl in genoem de kerken deze beschrijvingen eveneens aanwezig zijn voor belangstellenden. De tocht is kosteloos. MAAK NADER KENNIS MET D66 D66 heeft heel wat aanhangers in Hei loo. Bij de vorige verkiezingen in maart stemden maar liefst 1061 inwoners op lijst 4. Zij kozen voor vernieuwing in de politiek. De in Provinciale Staten geko zen D66-ers zullen zich hiervoor inzetten. Heiloo heeft ook een aktieve plaatselij ke afdeling van D66. Deze democraten zijn al heel wat jaren bezig om de poli tiek dichter bij de burger de brengen. Een voorwaarde daarvoor is meer open heid en inspraak! Helaas moet op dit gebied in de gemeente Heiloo nog héél wat worden bereikt. De informatie of beter: het gebrek hieraan - rond het nieuwe gemeentehuis spreekt voor, zich. Op donderdag 18 juni om 20.15 utir ko men de,. D66-leden in een algemene openbare afdelinfèvergadering bijéén in het Open Huis. Tijdens deze afdelipgs- vergadering zal ook worden gespróken over het nieuwe gemeentehuis. Er: zal verslag worden uitgebracht hoe viij de Raad van State het rapport vanhet Bouwcentum Rotterdam m.b.t. Ver- bouw/nieuwbouw van het gemeente huis in de openbaarheid is gebracht. Ook kunnen de leden en overige aanwe zigen hun mening geven over het wel of niet handhaven van het oude gedeelte van het huidige gemeentehuis. Na de pauze wordt de film 'twintig jaar optimisme' vertoond. Deze film van bij na een uur gaat over het ontstaan en de geschiedenis van D66. De afdeling Hei loo nodigt graag iedereen, die op D66 heeft gestemd, uit om eens kennis te ko men maken. U bent op 18 juni van harte welkorp in het Open Huis. Geslaagd De heer J.G. Groot uit Heiloo is geslaagd voor het examen acupunctuur N.A.A.V. Exotische kunst Vanaf maandag 22 juni wordt in het O.K. Verenigingsgebouw aan de Julia- nastraat te Egmond aan Zee een verkoop-expositie gehouden van exoti sche kunst uit Afrika, India, Bali en China. Deze expositie is van maandag tot en met zaterdag dagelijks Van 10.00-17.00 en van 19.00-21.00 uur geo pend. Allerlei kunstvormen, gemaakt met diverse materialen en technieken, kan men bekijken. Deze expositie duurt tot en met 30 juli. Geslaagd Onze plaatsgenoot A.W. Bijvoet is aan de Hogere Bestuursacademie te Heems kerk afgestudeerd als hoger bestuursambtenaar. Fietstweedaagse De Alkmaarse IJsclub organiseert de laatste week van juni wederom de fieist- weedaagse. Op drie avonden wórdt een aantrekkelijke route uitgezet van onge veer 30 km. Wie twee van de drie avon den meerijdt, ontvangt een herinnering. De start is vanaf café Du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar, op maandag 22, woensdag 24 en donderdag'25 juni, tel kens tussen 18.15 en 19.00 uur. Deelna me kost, inclusief herinnering, 5,00 per persoon. Begeleidingsorkest Op 26 juni geeft het begeleidingsorktest voor Noord-Holland een concert in .de Petrus en Paulus-kerk aan de Dorpsstraat te Bergen. Onder leiding van dirigent PieterJan Olthof worden werken uitgevoefd van o.a. Debussy en Schumann. Kaarten a 15,00 (cjp/65 10,00) zijn in Heiloo en de Egmonden bij de VVV-kantoren verkrijgbaar. Aanvang 20.00 uur. Roze week Het COC organiseert volgende week een Roze week. Zaterdag 20 juni is er een voetbaltoernooi en een disco, zon dag 21 juni een fietspuzzeltocht, maan dag 22 en donderdag 24 juni een koffie- café. Voor inlichtingen: 072-114673 (na 18.00 uur).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 8