<k Kerkdiensten Zwemvierdaagse in 't Baafje ADVERTEERT IN DIT BLAD Politieberichten Medische diensten zonal zonwering Geen Uitkijkpost ontvangen? Geslaagden Bijzondere acties ivenementenapenda openbare bibliotheek Handy Hanger, 'n opvouwbare aanhangwagen Oud papier acties in Heftoo PAS-65 BLIJFT De Tweede kamer heeft de begro ting 1987 van het ministerie van WVC onlangs goedgekeurd. Bezui nigingen die daarin zijn opgeno men, betreffen niet het bejaarden beleid en dus ook niet Pas-65. Het plan van de minister om na 1987 af schaffing van Pas-65 voor te stellen, is een vroegtijdige politieke dood gestorven. Niet alleen hebben alle bejaardenbonden en bejaardenvere- nigingen zich fel verzet tegen dit plan, ook de politieke partijen ble ken er niets voor te voelen. Voorlo pig is deze discussie dus van de baan. EN DENK OOK NOG EVEN HIERAAN: UITKIJKPOST 1 JULI 1987 NIEUWS VOOR HAAR Iedereen weet dat huid en haar tijdens het zonnebaden of zwemmen in zee of chloorwater te lijden hebben. De gevol gen zijn goed merkbaar en ook zicht baar. Een droge, strak gespannen huid en weerbarstig haar, waar bijna niets mee te beginnen valt. Iedereen kent die verschijnselen. De oorzaken zijn duide lijk, de zon heeft een sterk drogende en zelfs blekende uitwerking. Hetzelfde geldt voor chloorwater en ook voor zee water, waarbij bovendien het opge droogde zoiit, als fijne kristalletjes in de huidporiën en onder de haarschubben de conditie flink ontregelen. Als daar niets aan gedaan zou worden, zijn be schadigingen zo goed als zeker. Verzorging Het verzorgen van de huid tijdens de zo mer is eigenlijk wel vanzelfsprekend. Je gebruikt een goed anti- zonnebrandmiddel, spoelt je aan het einde van de dag goed af onder de dou- Rommelmarkt muziekverenigingen Ook dit jaar organiseren de muziekvere nigingen Caecilia, Nijenburg en TKH weer een grote rommelmarkt op de plei nen van winkelhof 't Loo. Dit gebeurt op 9 en 10 oktober. De opbrengst wordt dit jaar gebruikt voor opleiding en bege leiding van leerlingen en de aanschaf van bladmuziek. Heeft u nog spullen, die u kwijt wilt, maar die voor ons nog bruikbaar zijn, belt u dan even naar: 331713 (overdag),(De Konkelboet) of naar: 331783 ('s avonds) (Gerard Ter voort). De eerst volgende zaterdagmor gen worden de spullen bij u opgehaald. De ophaaldienst start 23 mei. che en gebruikt een après-soleil om de huid weer lekker soepel te maken. Maar hoe staat het met het haar? Net als de huid heeft het haar ook be scherming en verzorging nodig. Het wonderlijke is echter dat de cosmetische industrie niet zoveel heeft ondernomen op dat gebied. Er is gelukkig een uitzondering. Zonnecosmetica Sinds kort is er van Kérastase (L'Oréal) een lijn zonnecosmetica voor het haar. Deze zonnelijn omvat een drietal ver schillende produkten. Allereerst de Gel Ecran, deze omhult het haar met een glanzend dun laagje. Het bevat zonnefilters die het haar te gen de zon beschermen. De Gel Ecran is een subtiel geparfumeerde gel waarmee een glanzende wetlook gemaakt kan worden. Daarnaast een produkt dat eveneens in de zon gebruikt kan worden, de Spray Ecran Invisible. Een onzichtbare spray die zonnefilters bevat en daarmee een perfekte bescherming vormt tegen de schadelijke werking van zonnestralen. Aangezien de spray bovendien tegen water bestand is, behoudt het produkt zijn beschermende werking tijdens het zwemmen. Dankzij de samenstelling in spray-vorm blijft de natuurlijke bewe ging van het haar behouden. Tenslotte de Huile Généreuse. Deze olie is bedoeld om na een hele dag water, wind en zon het haar weer in goede con ditie te brengen. De Huile Généreuse is een echte "schoonheidsolie", hij reinigt en verzorgt het uitgedroogde haar zodat het weer gaat glanzen en schoon en luchtig wordt. Het grote voordeel van deze olie is dat hij snel en gemakkelijk uit het haar te spoelen is. Bovenstaande produkten zijn verkrijg baar bij een selectieve groep kapsalons die de complete haarverzorgingslijn van Kérastase gebruiken en verkopen. Dankzij Kérastade is het zonnebaden en zwemmen nu helemaal zorgeloos genie ten van een lange en vooral mooie zo mer. Kérastase is verkrijgbaar bij Bij waard Coiffures. Eva Bakker uit Heiloo heeft op 26 juni met goed gevolg het doctoraal examen andragologie doorstaan aan de faculteit der sociale wetenschappen van de Uni versiteit van Amsterdam. Onze plaatsgenoot Johan van de Wal slaagde voor het doctoraal examen eco nomie aan de Universiteit van Amsterdam. Ingrid M. Verhoeven voltooide aan de Algemene Hogeschool Amsterdam, fa culteit informatie en communicatie (voorheen Frederik Muller Academie), haar bibliothecaris-opleiding. Bij het Instituut Schoevers in Amster dam behaalden A.M. Haak en P.M.A. van Driel hun diploma's voor respectie velijk de opleiding voor secretaresse en receptioniste-informatfice. Vrijdag 26 juni deed een aantal leerlin gen van Maritas Modevakschool, Van Doornstraat 28 in Heiloo, te Utrecht examen voor richtingen. Voor het exa men modinette slaagden Rink van der Werf, Lia Kaptein, Carla Metse, Brigit te van Alphen, Hetty van Kooy en Mi- reya Gregoria. Als tailleuse slaagde An ke van der Stappen. Als costumière slaagden Marianne Martens, Tine Kou wen, Tineke Martens, Lidia Lieftink en Tine Koning. Onze plaatsgenote Astrid Admiraal be haalde deze week haar diploma voor de opleiding tot diëtiste aan de Prof. Kohnstamm Academie in Amsterdam. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 4 juli is er weer een Kook- verkoop in het pand aan de Frans Men tonstraat 3 van 10.00 tot 13.00 uur. De opbrengst is ditmaal bestemd voor de aanleg van een dam in Asmara, Ethiopië. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Woensdag 15 juli: fietstocht in de om geving van Heiloo. Vertrek om 19.15 uur vanaf het postkantoor. Inlichtin gen: A. Morshuis (332136) of L. Zoon (331097). Groei en Bloei Zaterdag 18 juli: bezoek aan de krui dentuin te Elburg en een rondvaart op het Veluwemeer. Aanmelden: maan dagmorgen 6 juli vanaf 9.00 uur bij C. Kamer, Heerenweg 108 te Heiloo, tel. 333523. Openbare Bibliotheek Vanaf heden: tentoonstelling 'Tour de France' in de volwassenen afdeling en de tentoonstelling 'Fietsen' bij de jeugd in bibliotheek Het Malevoort tijdens de openingsuren. Priester-zaterdag Zaterdag 4 juli: eerste zaterdag-priester zaterdag op Kapel O.L.V. ter Nood. 11.30 uur: biechtgelegenheid en rozen kransgebed, 12.00 uur heilige mis met preek, 14.45 uur lof. Alleenstaande ouders Woensdag 8 juli: open avond voor al leenstaande ouders bij het Fiom- bureau, Van der Meijstraat 6 te Alk maar, aanvang 20.00 uur. Voor inlich tingen: 072-118812. Middenweg 34 - Limmen telefoon 02205 - 1720. Niet voor de twaalfde maal (zoals eer der was vermeld) maar voor de dertien de maal is afgelopen week de zwemvier daagse gehouden in zwembad Het Baaf je. Op maandag 22 juni ging de Vier daagse van start, maar door het slechte weer van de afgelopen weken was de voorverkoop zeer matig: 125 personen hadden zich nog maar aangemeld. De volgende dag meldden zich toch in to taal 406 deelnemers. Onder de stralende zon klonk op vrijda gavond 26 juni het laatste startschot voor de zwemvierdaagse. Dit werd ver richt döor de heer J. Borsjes, Wethou der sportzaken. De allerkleinsten, tot 10 jaar, doken en sprongen zo snel zo kon den in het water, om de 5 banen te zwemmen. Maar de meesten zwommen meer dan 5 banen. Er waren verklede kinderen bij, van een oud mannetje tot een punker. Hieraan was zelfs een speci ale wedstrijde aan verbonden, welke ge wonnen is door Marleen Jonker. Tijdens het zwemmen werden de kinde ren nauwlettend in de gaten gehouden door twee duikers: Iris Teil en Ronald Abrahams. Tijdens het zwemmen van de 11-jarigen en ouderen konden de kleintjes onder leiding van de brand weer in het instructiebad balspuit- wedstrijden houden. Na het zwemmen van jong en oud heeft springclub Icarus uit Rotterdam een wervelende show van de 3 meter plank gegeven. De als clowns verklede springers wisten het publiek goed te boeien en kregen na hun show een staand applaus! De bedrijfsleider, de heer Bijkerk, heeft namens het gemeentebestuur alle deel nemers en bezoekers bedankt voor hun komst en voor hun goede inzet. Hij was tevreden over dit zwemfestijn en hoopt volgend jaar' met het personeel van zwembad Het Baafje opnieuw dit eve nement te organiseren. ea Bij Doeland, Wiefix, aan de Wester- weg, zagen wij een aanhangwagen, die met een simpele handbeweging is samen te vouwen tot een breedte van 70 cm. Ingevouwen is hij niet groter dan een bromfiets en dus makkelijk op te rui men. Het laadvermogen is 400 kg. De wegligging is uitstekend, de aanhangwa gen heeft rubber geveerde assen en is ge heel verzinkt. SALON KROON 55 JAAR Donderdag 2 juli is het 55 jaar geleden, dat salon Kroon startte in de Stations weg met een dames- en herensalon. Door de jaren heen hebben diverse ver bouwingen plaats gevonden. Cursussen in zowel kniptechniek als kleuren, in het binnen- en buitenland zorgen dat salon Kroon de haarmode op de voet volgt. In de salon wordt uitslui tend door gediplomeerde medewerkers vakwerk geleverd. De komende dagen wordt u bij salon Kroon extra feestelijk ontvangen. OPENBARE BIBLIOTHEEK Nog één keer: het cultureel jongeren paspoort. Het C.J.P. kan iedereen van 18- tot 26 jaar ieder jaar weer opnieuw aanvragen bij het gemeentehuis. Met zo'n C.J.P. bestaat dan de mogelijkheid een korting te krijgen bij de diverse instellingen. De "mogelijkheid", hetgeen wil zeggen dat je geen rechten kunt claimen. Je zult je dus, wil je korting hebben, aan de spel regels, hiervoor opgesteld door de in- -stelling, moeten houden. Welnu, de spelregels luiden, wat de bibliotheek be treft: met het C.J.P. en de jou toege zonden giro-betaalkaart in de biblio theek contant betalen. Dan betaal je niet 25,-, het bedrag op de giro betaalkaart, dat iedere volwassene be taalt, maar 12,50. Ben je eenmaal 65 jaar, dan kun je weer met een 65 plus kaart een korting krij gen. Waarom je dan met een 65 plus kaart niet contant hoeft te betalen? Wel, als je 65 bent, geldt die kaart voor je verdere leven. Het huidige C.J.P. geldt slechts tot 26 jaar, en moet jaar lijks opnieuw gekocht worden. Zodoen de. Ja, volwassenheid brengt zo z'n ver antwoordelijkheden mee. Wat de bibliotheek betreft betekent dit, betalen voor datgene wat je tot dusverre gratis kreeg. En dat was bepaald niet ge ring. Iedere uitlening 2 lees- en 2 studie boeken. Je kon zelfs speciale boeken aanvragen, enz. En wat je nu op een abonnement van 25,- krijgt, is ook niet bepaald weinig te noemen. Maar wil je de korting? Uitstekend. Dan wel even zelf komen met het geldige C.J.P. en de giro-betaalkaart. Heb je de 25,- al betaald, dan kun je deze niet terug krijgen in verband met de administratie ve rompslomp, die daaraan vast zit. Vakantieboeken Neemt u boeken mee op vakantie en bent u langer dan drie weken weg? Geeft u dit dan even door, voordat u de boeken laat registreren, dan neemt de computer dit op en staan de materialen voor de duur van uw vakantie gere gistreerd. Tot uiterlijk 6 weken. Daarna gaat de boete weer gelden. Uitslag citaten wedstrijd De bollebozen die er bij loting uitkwamen: le prijs: Annet Vermeer en Sabine Wes- seling, beiden kregen een boekenbon. 2e prijs: Bart Bakker, Ineke van Beuse- kom, Mirjam Bosman, Nienke Kok, Volker Min en Marloes Zijl. Zij kregen een poster. Donderdag 2 juli De Duif, Marienstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 4 juli Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroe- kweg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook dagelijks onder schooltijden kunnen oud papier en lompen gebracht worden. Halen op verzoek: 331857. Scouting Nederland, Victoriegroep Heiloo-Alkmaar. Huis-aan-huis actie plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Handbalvereniging Foresters, parkeer terrein De Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. Halen op ver zoek: 331724. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Scouting Nederland, Victorie-groep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerke- laan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: 330234 (vóór vrijdag 12.00 uur, b.g.g. 332942). Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. In motel Heiloo heeft men z'n slag geslagen, hier werd de sleutelkast geo pend en men nam geld uit de kluis mee, een electrische schrijfmachine, een co- pieermachine, de inhoud uit de kassa, nog een kasje, stereoapperatuur en drie kleuren televisie's. De politie vermoedt dat het niet het werk van één man is ge weest, maar van meerderen, het onder zoek is in volle gang. Op de Kanaalweg dacht iemand het weer te beïnvloeden door een regenme ter van het KNMI mee te nemen. Ook de Hema kreeg weer bezoek van ie mand die niet wenste te betalen. Nadat men op 29 mei in een schuurtje had ingebroken, door het forceren van een raampje en toen een paar sport schoenen en een kratje bier had meege nomen, is er op 26 juni weer in dat zelf de schuurtje ingebroken, maar nu werd er niets ontvreemd. Er werden deze week maar twee fietsen gestolen. Op de Burenweg werd een auto openge broken en hieruit is een radio en casset terecorder meegenomen. Aan de Hofdijkweg probeerde men ap paratuur mee te nemen en streed daarbij een electrisch snoer door. Iemand die boven zat te knutselen hoorde een klap en op dat moment sloegen de stoppen door, waardoor de ongewenste bezoe ker onverrichter zake huiswaarts moest keren. Iemand die om drie uur 's nachts op de Zeeweg fietste werd daar ingehaald door een paar jongens, die de tas van zijn fiets pakten, hierin zaten een jas en nog wat kleding. Een oplettende burger heeft kans gezien een slingerende auto tot stilstand te brengen. De bestuurder, een 33 jarige inwoner uit Alkmaar, bleek te diep in het glaasje gekeken te hebben. Od de Rijksweg te Limmen hield een auto niet voldoende afstand, een kop- staart aanrijding was het gevolg. Op de Kennemerstraatweg wilde een au to een steeg inrijden maar vergat daar bij een brommer, die -op het fietspad reed, voorrang te geven. Een aanrijding was het gevolg. Bij de schietvereniging „de Vrijheid" heeft een auto aan een andere auto schade berokkend en is toen doorgere den en dat is laf. In Limmen heeft men op de B.N. weg uit een auto 2 speakers en een adapter ontvreemd. Op de Kennemerstraatweg op de hoogte van bakker Hemmer, stond een Opel kadett geparkeerd. Deze is tussen 12.15 uur en 13.00 uur Op 26 juni aangereden waardoor een diepe kras over de linker flank ontstond en de zijspiegel er af ging. De politie vraagt of iemand dit ge zien heeft. Tel. 333144. In Egmond kregen een paar meisjes, die achter op een fiets zaten van een 25 jari ge Alkmaarder allerlei opmerkingen naar hun hoofd. Er ontstond een ruzie en er werd zelfs met een mes gedreigd. Een moest naar het centraal ziekenhuis worden gebracht. In Egmond werd ook een Saab ontvreemd. Bij 't Trefpunt, aan de Westerweg, heeft men enkele ruiten ingegooid. In Limmen zorgde een piraat weer voor storing op de TV. De PTT is met een onderzoek bezig. Op de Westerweg nam een bromfietser de bocht te ruim en belandde daarbij onder een auto. Gelukkig liep alles met een sisser af. Op de hoek Dokterslaan- Maasgeesteranusweg kwamen twee au to's met elkaar in botsing. De auto's werden zwaar beschadigd en de bestuur ders waren licht gewond. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Niet ontvangen. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. De Boer; 19.00 uur: herv. pred. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. J. Kievit van Nieuw Balinge. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.V. ter Nood, Kapellaan 13, tel. 02205-1288. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Dienst en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind uit Heiloo. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 9.45 uur: ds. R. Oranje in Egmond-Binnen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Niet ontvangen. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Niet ontvangen. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. H.Th. Ament. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur: stud. D.W. Fijan; 15.00 uur: ds. H. de Jong. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Luiten. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 9.00 (bij de Juliana Zusters) en 10.30 uur, Hoogmis. Door de week: maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur, donderdag 10.00 uur. Biechtgelegenheid: zaterdag 16.00 uur in de Bedevaartskapel. Gebeedsdienst en Lof: Zondag 15.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. JOZUA 13 Vanaf vandaag is er in omliggende ge meenten een aantal bijeenkomsten on der de noemer 'Jozua 13', een evangelisatie-actie met medewerking van mensen uit Nederland, Amerika, Zweden en Finland. Onder hen de uit' Amerika afkomstige en nu in Nederland wonende predikant J. Kordon. Muzika le medewerking wordt verleend door zangeres Debby Lee. De bijeenkomsten zijn vanavond (1 juli) in De Blinkert, Heerenweg 150 te Schoorl, donderdag en vrijdag (2 en 3 juli) in De Rustende Jager, Breelaan 2a te Bergen en zaterdag (4 juli) in Hotel Schoorl, Laanweg 24 te Schoorl. Alle avonden beginnen om 20.00 uur. Voor inlichtingen: G. Mik, tel. 02207-13833. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 4 en 5 juli: dr. Willeboordse, Heeren weg 236, tel. 330066. Weekenddienst Apotheek 3-10 juli: apotheek Heylo, Stationsweg 53, tel. 331070. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 2-8 juli: C. Motzo, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 4 en 5 juli: H. Hamming, Waerden- delstraat 3, Alkmaar, tel. 072-116061. Diëtiste Simone Ouwendijk, Nic.Beetsweg 66, Heiloo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Mw. I, Nijdam-Vjsser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ëwisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. de Waal, Kenne merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Kruisvereniging Heiloo Kantoor: Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend iedere maandag en donderdag van 16.00-17.00 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-3344694. Wijkverpleegkundigen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02206-3613, te be reiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. 072-330362, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. K. Hergaarden, tel. 02513-14847, te bereiken tussen 8.00-8.15 uur. Mevr. R. de Jong, tel. 02205-2062, te bereiken maandag, donderdag en vrij dag tussen 8.00-8.15 uur. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Spreekuur in wijkgebouw: dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. WAAR OP TE LETTEN ALS U MET VAKANTIE GAAT HOE MINDER GELEGENHEID, HOE MINDER MISDRIJVEN. 1D 2D 6D 7D 8D THUIS Ramen en deuren goed afsluiten. Vergeet vooral niet w.c. raamp jes, ramen en deuren van schuur, garage, kelder etc. Laat geen sleutels aan de binnen zijde in de sloten zitten. 3D Controleer het hang- en sluitwerk of defecten. 4D Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meubilair ook niet. Ex tra schade wordt daarmee voor komen. 5D Geen geld, waardevolle papieren en/of sieraden thuis achterlaten, In een kluis bij de bank is het safe. Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de bus la ten hangen. Sluit de overgordij nen niet. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kost baarheden. Vraag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen. Ladders en andere dingen die in klimming kunnen vergemakkelij ken wegzetten. 9D Gebruik registratiekaarten. (Ook voor fiets, bromfiets en boot.) Op de politiebureaus liggen die voor u klaar. Goed ingevuld kunt u daar mee na eventuele diefstal duide lijk aangifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigendom men terugkrijgt. 10D Zet uw fiets/brommr altijd op slot. Ook als u binnen stalt. Tij dens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. 11D Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. ONDERWEG Als u ergens parkeert op aanlegt sluit dan uw auto/caravan of boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. Laat niet iedereen zien wat u bij u heeft. Camera's, kijker, radio's dus niet in 't zicht achterlaten. Waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen, 'n Halstasje is daarvoor bij uitstek geschikt. Voor caravans, aanhangwagens, boottrailers en buitenboordmoto ren bestaan speciale sloten. 12D 13D 14D 15D OP 'T VAKANTIEADRES. 16D Sluit auto/boot/caravan/hotel- kamer/hut goed af. 17D Waardevolle goederen of voor werpen meenemen of in bewaring geven. 18D Op plaatsen waar het druk is, het strand bijvoorbeeld moet u zo min mogelijk bij uw hebben. Vooral geen sieraden of waarde papieren. 19D Bewaar cheques en betaalpas al tijd gescheiden. 20D Draag uw tas tijdens een wande ling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langs rijdt komt dan niet zo snel in de verleiding. 21D Vertel familie en kennissen wan neer en waar u met vakantie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten. Geef ze trein- en vliegnummers door van vertrek- en aankomst punten. Geef merk, type, kente ken van uw auto op. 22D Zorg voor een geldig paspoort. En noteer de paspoortnummers. 23 D Denk aan de verzorging van de huisdieren. 24D Schakel elektrische apparaten uit en sluit gas- en waterkraan af. 25 D Houd u verre van drugs. In vele landen staan er jarenlange gevan genisstraffen voor. 26D Vraag uw arts een internationale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. 27Notuur uw bloedgroep, rhesus- faktor, allergie, vaccinaties en eventueel gebruik van medica menten. 28D Breng de reisapotheek op orde. 29 D Niet vergeten een brandblusser mee te nemen. Hoort aanwezig te zijn in iedere auto/caravan/tent/ boot. 30D Reservebril? Kan van pas komen. 31D Vervang gasflessen, gaslampen e.d. altijd buiten. 32 D Oriënteer u op uw vakantie bestemming op aanwezig vlucht wegen. Oriënteer u aan boord van een schip waar zich de red dingsmiddelen bevinden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 2