Andere adressen Kerkdiensten Medische diensten K.LEUTERH0EK drukkerij uitkijkpost b.v. Ca 072-330175 DierehbescAermM} Heiloo-Limmen— Castrkm zonal zonwering POLITIEBERICHTEN STILTE, BESTAAT DAT NOG? voor al uw familie en handelsdrükjverh^ UITKIJKPOST 22 JULI 1987 G. J. C. KRANENBURG, KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN De heer Kranenburg, die al 40 jaar werkzaam is in de consumptiemelk en nu bij de Melkunie werkt, kreeg voor zijn vele werk, ook op sociaal gebied, de eremedaille in zilver uitgereikt. Burge meester Glijnis speldde hem de daarbij behorende versierselen op. Reeds op 18-jarige leeftijd, meteen na zijn HBS-tijd, kwam Kranenburg bij het melkbedrijf in Haarlem waar zijn vader mede-firmant was. 's Avonds werd er naar school gegaan om de nodi ge vakkennis op te doen. In 1970 werd het bedrijf overgenomen door „de Sier- kan" die na een jaar weer werd opgeno men in de Melco-groep, die later Horna werd. Toen werd de Noord-Holland- groep opgenomen door de Melkunie. Kranenburg verhuisde mee en kreeg in Onderschrift foto: Mevrouw Kranen burg speldt haar man de eremedaille in zilver thuis nog een keer op. 1971 de keus om of naar Velsen of naar Heiloo te gaan. De keuze laat zich raden en Kranenburg blijft voorlopig nog bij de Melkunie als hoofd planning wer ken. Op het gebied van het personeels beleid heeft Kranenburg zich erg ingezet voor de werkverbetering en was 10 jaar voorzitter van de personeelsvereniging. Dit alles was reden hem de zilveren me daille uit te reiken. Er waren vele sprekers, waaronder een oudbediende uit de „Kranenburg" tijd in Haarlem en natuurlijk de bedrijfsdi- rekteur afd. Heiloo, de heer H. M. Morshuis. De dag werd besloten met een etentje met familie en vrienden. HEILOOER BRIDGECLUB Donderdag 16 juli Rood: 1. fam. v. Loon 58.75; 2. mw. Kuiper - Hr. Smit 54.15. 1. mw. Hoff - Hr. Tamminga 69.15; 2. hr. Ranzijn - Spruit 55.85. Blauw: 1. ds. Jonker - Vogel 62.50; 2. hr. Evers - Hakvoort 59.15. 1. mw. v.d. Linden - hr. Lange 60.85; 2. fam. Haan 60.40. Wegens vakantie is er gelegenheid om te bridgen in 't Oosthonk, Laan van Zee man 14a, ook voor niet-leden. Wie mee wil spelen moet zich op woensdagavond aanmelden bij de heer Lohr, tel. 072-330052. DE VEST GEEFT NIET-ROKERS DE RUIMTE Als eerste theater in Noord-Holland gaat 'de Vest' een gedeelte van haar ruimten reserveren voor niet-rokers. Dr. Willeboordse is AFWEZIG van 24/7 tot 17/8 Overige huisartsen nemen waar. Het gaat daarbij om een gedeelte van de hal, die voor aanvang en tijdens de pau zes van voorstellingen als foyerruimte wordt gebruikt. Hiervan wordt ca. de helft afgeperkt en door middel van de nodige bordjes zal de bezoeker verzocht worden in dat ge deelte niet te roken. Nu het aantal niet- rokers in onze samenleving sterk toe neemt, is een maatregel als deze naar de mening van 'de Vest' alleszins gerecht vaardigd. Een gedeeltelijk rookverbod gaat nog niet gelden voor kleinere ruim ten in 'de Vest', terwijl uiteraard het ro ken in de beide theaterzalen verboden blijft. Huurders en andere gebruikers van 'de Vest' kunnen bovendien in overleg treden om te bezien in hoeverre tijdens besloten aktiviteiten dergelijke maatregelen eveneens van kracht kun nen zijn. Deze week was wel een heel rustige peri ode en dat komt niet zo vaak voor. Er is weer eens damesondergoed, in Vrieswijk, van de waslijn gestolen. Er werd l fiets gestolen. Bij Bruijn en Blokker wilde iemand een auto meenemen, het dashboard werd vernield, maar de auto werd niet meegenomen. Er waren winkeldiefstallen in de Hema. en Albert Heijn. Uit een woning in Termijen zijn Euro cheques ontvreemd. Op de Vossenakkers werd uit de achter tuin een tafel met vier stoelen ont vreemd. In dezelfde straat werden ook de anten ne en de ruitenwissers van een auto vernield. Bij de Deel wilde een oudere dame met een checque betalen ze legde deze even op de toonbank, toen een jongeman van 20 jaar deze wegpakte. De man had lang zwart haar en een slordig uiterlijk. Is er misschien iemand die dit gezien heeft, zo ja, wilt u dit dan melden bij de politie. Op de camping Heiloo is uit de achter bak van een auto een grote radio, cassette-recorder gestolen. HSV-DUBBELTOERNOOI 1987 Onder mooie weersomstandigheden werd op 12 juli jl. op het tennis-complex HSV de finale gespeeld van ons vierde Open-HSVdubbeltoernooi 1987. Wederom dit jaar had het toernooi mooi weer en konden de toeschouwers genieten van leuke en spannende partij en. Gedurende deze week werden 258 partijen gespeeld, met zelfs een extra ronde om de 3/4 plaats. Ons, park was leuk aangekleed met op het terras geen stoel onbezet, waar men de nodige hapjes en drankjes kon nutti gen. Dank gaat uit naar onze toer- nooisponsors t.w.: Hero/Perrie, Ber- goss Tapijt en Henk v.d.Ham Assuran tiën. In het slotwoord van de voorzitter Piet de Lange memoreerde hij nogmaals het gezelligheidsaspect van dit toernooi en de grote/toenemende belangstelling van ons toernooi. Een geslaagde week met al een blik op ons lustrumtoernooi volgend jaar. Uitslagen: HDD1, 1 Tol-Ullers; 2 Slinger-van Rijnsoever; HDD2, 1 van Raam-Manjoero, 2 van Polanen-van Rooyen; HD e 1 Koelman-Hoogland, 2 Groot-Metselaar. GDD1 1 van Bergen-Sterkman, 2 Glas- Stam; GDD2 1 fam. Blaauw, 2 Farenhorst-de Vries; GD e 1 fam. Apel doorn, 2 Daudey-Beerepoot. DDD1 1 Geiss-Geiss; 2 Kampstra-de Groot; DDD2 1 Hink-Zander; 2 Zomerdijk-Brouwers; DD e 1 van Dijk- Schagen; 2 Groot-Tasma. M.H.Post-Stuve, Goodes- 1852 ES Heiloo, tel. Inl.J.van Toorn, 1852 EW Heiloo, tel. Nederlandse Rode Kruis afd. Heiloo Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038 Welfare: mevr. Coolegem-de Beer, Werkendelslaan 39, 1851 VB Heiloo, tel. 072-335427. Verkoop van handwer ken iedere woensdag van 10.00-12.00 uur Kennemerstraatweg 382, Heiloo, tel. 072-333399. Speel-o-theek regio Heiloo: De speel-o- theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan diegenen die speciale aandacht nodig hebben. Adres: Kennemerstraatweg 382, 1851 BK Hei loo, tel. 072-333399. Openingstijden: donderdag 15.30-16.30 uur, vrijdag 19.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Inl.: mevr. laan 55, 072-334152. Telefooncirkels: Geestakker 7, 072-336038. Stichting Ouderenwerk Heiloo Instelling voor gecoördineerd werk voor 50-plussers. 't Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS te Heiloo, tel. 331297. Spreekuren: dagelijks (9.00-10.30 uur). Voor: bemiddeling huisvesting ouderen, meer bewegen door 50-plussers, autovervoer door vrijwilligers, individuele belangenbehartiging, vormings- en ontspanningsactivitei ten, Graag Gedaan. Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Van Aostastraat 5 Spreekuren: iedere werkdag 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag vrijdag 8.3Q-10.30 uur, dinsdag 19.00-20.00 uur, tel. 313184. Burenhulp Plan Oost Fam. van den Berg, De Laghe Weijdt 20, Heiloo, tel. 335078. Stichting Rolstoelbus Heiloo e.o. Inlichtingen en afspraken: tel. 335149 (b.g.g. 336570). De Rolbus is dagelijks beschikbaar. Stichting Onderdak Alkmaar Opvangcentrum voor acuut dakloze mensen. Koelmalaan 196, Alkmaar, tel. 072-400234. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Secretaris: J.C. Smakman, tel. 072-331661. Woningbouwvereniging Sint Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand (niet in juli en augustus). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Eerste maandag van de maand: thema avond. Derde maandag van de maand: kreatieve avond. Het Open Huis, zaal 5, aanvang 20.00 uur. Inl. tel. 332136 of 331097. Gezinsverzorging, bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord-Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks. 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit -is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de Bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheken Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670: Dinsdag 10.00-12.00 Woensdag Donderdag 10.00-12.00 Vrijdag 10.00-12.00 Zaterdag 10.00-12.30 Kennemerstraatweg 382, 1851 BK te Heiloo, tel. 330057: Maandag Woensdag Vrijdag 14.00-20.30 14.00-16.00 14.00-20.30 14.00-20.30 19.00-20.30 14.00-16.00 14.00-17.00 Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. F.J. van der Wind; 19.00 uur: ds. G.J. van Kamp. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. De Boer; 19.00 uur (Witte kerk): ds. G.J. van Kamp. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. J.W. van de Gronden. Parochie-zondagsdienst Willibrordus parochie, Westerweg 267, tel. 072-330906. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Dienst en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: dhr. P. de Jong uit IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10.00 uur, Egmond-Binnen: ds. A.G. van Wijk. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: DoReLu-dienst in de Re monstrantse kerk. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.00 uur: DoReLu-dienst. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: DoReLu-dienst in de Re monstrantse kerk. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar Zondag 26 juli 9.00 en 15.00 uur ds. J.D. Houtman. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: Prof. drs. H.M. Oh- mann. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don-' derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 9.00 (bij de Juliana Zusters) en 10.30 uur, Hoogmis. Door de week: maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur, donderdag 10.00 uur. Biechtgelegenheid: zaterdag 16.00 uur in de Bedevaartskapel. Gebeedsdienst en Lof: Zondag 15.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. van t/m ook Ouderenkoor Heiloo Repetitie dinsdag van 10.00-11.45 uur, in 't Trefpunt, Westerweg 294. Inl.: via tel. 334054 of 334216. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Baafjeslaan 11, Heiloo, tel. 332610. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. Bouw- en Houtbond Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur in de R.K. pastorie, Westerweg 267. BIJ DE BEESTEN AF Er was een tijd dat de stad had afgedaan en iedereen die daar enigszins kans toe zag op het platteland ging wonen. Heer lijk landelijk, een zee van ruimte, eigen moes- en kruidentuintjes en wat kippen, konijnen en een melkgeit op het erf. De charme van het landleven. Maar de tijden veranderen en de stad is tegenwoordig weer in trek. Oude bin nensteden worden sfeervol gerestau reerd, alles is bij elkaar in de buurt en je hoeft niet meer in de file te staanMaar sommige aspecten van het landleven wil men in de stad toch niet missen. Een kruidentuintje op het balkon, de schuur omgebouwd tot kippe-ren, een hond en een kat in huis. Zo heb je toch dagelijks een vers eitje bij het ontbijt en met die inbraken in de steden is een waakhond wel praktisch. Nu blaft een goede waakhond alleen als hij onraad ruikt - of hoort. En op het platteland, waar het redelijk stil is, werkt dat prima. Maar in het rumoerige stadsleven slaat de hond om de haver klap aan. En dan die haan. Kukeleku bij zonsopgang is leuk voor de boer die de koeien moet melken, maar in de stad maakt dat dier wel de omwonenden wakker. En bleef het nog maar bij een maal kraaien, maar tussen alle stadse la waai raakt de haan van slag en kraait hij de hele dag door, te pas en te onpas. Dat klinkt heel landelijk, maar wordt door veel omwonenden niet bepaald als charmant ervaren. Want er is al lawaai genoeg om ons heen zonder de geluiden van de beestenboel die sommige mensen erop na houden. De meeste klachten over geluidsoverlast van dieren hebben betrekking op hanen en honden. Maar wat moet je nu doen als je zelf met der gelijke klachten zit? Veel mensen zien er tegen op, maar het blijkt toch vaak het beste te werken om eens met de buren te gaan praten. Denk niet meteen dat ze u wel zullen uitmaken voor zeurpieten, dierenhaters of ruzie zoekers. De meeste hondebezitters reali seren zich vaak niet hoeveel lawaai hun lieveling produceert tijdens hun afwe zigheid. En reken maar dat ze het verve lend vinden om u last te bezorgen. Maar dan moeten ze dat wel weten. En als ze het weten zijn ze misschien niet op de hoogte van wat ze eraan kunnen doen. De Nederlandse Stichting Geluidhinder (NSG) te Delft weet alles van geluid en geluidoverlast en wat men daaraan kan doen. Ook op het gebied van dierenge luid. Die kan u ongetwijfeld tips geven voor het voorkomen en oplossen van dergelijke problemen. Een goede trai ning kan een hond het hinderlijke ge blaf afleren. Wat wel wil helpen, is hte dier achterlaten in een ruimte waar, va nuit de huurwoning, de radio voluit kan worden aangezet als hij gaat blaffen. De hond staakt van schrik zijn geblaf. Om een haan rustig te houden kan men het dier in een nachtverblijf zetten dat tot een beschaafder tijdstip verduisterd blijft, zodat het niet bij dageraad aan het kraaien slaat. Als de eigenaars vap luidruchtige dieren op deze manier met hun buren rekening houden kunnen ze de charme van het landleven in de stad combineren met een goede verstandhouding met hun bu ren. Want het zou toch zonde zijn als het tussen u en uw buren bij de beesten af was. Nederlandse Stichting Geluidhinder, Postbus 381, 2600 AJ Delft, tel. 015-562723. Het is soms om gek van te worden, al die herrie om je heen: dreunende disco, blaffende honden, schreeuwende kinde ren, de klussende buurman en zijn klos sende buurvrouw, een voorbijscheuren- de brommer, een motormaaier - het kan danig op je zenuwen gaan werken. En dat lawaai wordt allemaal nog erger als 't gaat zomeren. Wanneer ramen en deuren opengaan en de mensen buiten gaan leven. Ook bezigheden die nor maal onopgemerkt blijven, kunnen nu opeens storend zijn, zoals de muzie kinstallatie van de buurjongen. Eerst even dit: In de puzzle van vorige week zat een foutje. Misschien heb je het zelf al ont dekt maar voor de goede orde vermel den we het toch nog even: Bij nr. van boven naar beneden werd speelgoed ge vraagd. Dit was bal. Wat we vergeten waren was het vierde hokje dicht te ma ken, nr. 3 van links naar rechts was mens i.p.v. mes. Deze week hebben we een paar recepten voor jullie. Heerlijk om je vader en moeder en natuurlijk jezelf eens lekker te verwennen. Veel plezier en.smul len maar. Gevulde Meloen Je hebt nodig: 1 suiker meloen 2 peren 2 appels 1 banaan citroensap- basterdsuiker (witte) Je snijdt de meloen door midden en haalt met een lepel de zaadjes eruit. Snijdt er ook het vruchtvlees uit en stop dit in een schaal. Schil de peren en de appels en haal het klokhuis eruit en snijdt de peren en ap pels dan in stukjes. Pel de banaan en snijdt hem in plakjes. Doe al deze vruchten in de kom bij de meloen en ,doe hier druppels-citroensap over en 2 theelepels witte basterdsuiker. Roer de vruchten nu goed door elkaar en vul de (lege) meloen nu met deze vruchten. Zet het nog even in de koelkast en dan. mmmmmmmmm. VLA-FLIP Je hebt nodig: - aardbeien - limonadesiroop - vanillevla - yoghurt - basterdsuiker Snijdt de aardbeien in stukjes. Zoek een groot breed glas. Bedek de bodem van het glas met wat aardbeien-stukjes en strooi daar wat basterdsuiker op. Daar over giet je een laagje yoghurt en dtp wat limonadesiroop. Dan een laagje va nillevla. Dit doen we allemaal nog een keer. Stukjes aardbei, een laagje yog hurt, limonadesiroop en weer de vanil levla. Bovenop nog wat stukjes aardbei met basterdsuiker en klaar is de Vla- Flip en wat ziet hij er mooi uit! Bij de zomer hoort vakantie en bij va kantie denken we aan rust. Nou, vergeet het maar. Op vakantie gaan op een wer kelijk afgelegen plekje is er in ons over volle Nederland niet meer bij. In ons land is bijna geen enkele plek meer te vinden waar het enige geluid bestaat uit de geluiden van de natuur: tsjilpende vogels, ritselende blaadjes, kabbelend water. Ja, misschien wel voor een paar minuten, maar al gauw dringt er wel weer een stoorzender uit de "beschaaf de" wereld tussen. I Een beetje rekening houden met je me demens is vooral 's zomers bepaald geen overbodige luxe. Op een camping is het I vaak een kluwe van schetterende radio's op verschillende zenders afgestemd en de een nog harder dan de ander. Kan dat niet wat zachter? Als iedereen dat doet hoef je ook niet meer te proberen elkaar te overstemmen. Want wees nou [eerlijk: jouw favoriete muziek kan je voor je goede fatsoen een ander onge vraagd toch niet opdringen. Zet dan een walkman op. Wordt het wat later, dan wordt storend geluid des te hinderlijker. Maskerende geluiden vallen 's nachts en 's avonds weg. Ga dus niet tot in de kleine uurtjes door met luidruchtige gesprekken voor of in de tent. En natuurlijk geldt dat het 's avonds wat zachter kan, als de kinde ren (proberen te) slapen. Tenten en ca ravans hebben niet bepaald geluidisole- rende wanden, dus als het licht afneemt ook het geluid maar een beetje dempen In, op en om het Water is het helemaal oppassen geblazen. Je hoeft maar wei nig geluid te maken om anderen over last te bezorgen, want het wateropper vlak heeft een perfecte akoestiek. Alle geluiden worden als het ware versterkt. Iedereen kent wel het gejoel van kinde ren dat al op honderden meters afstand de aanwezigheid van een zwembad aan kondigt. 'Nog veel luidruchtiger kan het zijn in een recreatiegebied, waar ook met motorboten wordt gevaren, veel ra dio's aanstaan en er van boot naar boot geroepen wordt. Zo kunnen we nog wel even doorgaan. Er zijn simpele mogelijkheden genoeg om ook buiten geluidsoverlast tot een minimum te beperken. De Nederlandse Stichting Geluidhinder (NSG) te Delft kan u daarbij helpen. Met allerlei prak- I tische tips en informatie om zo effectief mogelijk met elkaar rekening te hou den. Misschien bestaat 't toch nog -stilte. Nederlandse Stichting Geluidhinder,! Postbus 381, 2600 AJ Delft, tel. 015-562723. OPZIJ, OPZIJ, OPZIJ.... Je hebt van die automobilisten voor wie de hele wereld moet wijken. Maak plaats, maak plaats, maak plaats, we hebben ongelofelijke haast, lijken ze steeds weer te willen zeggen, zoals in het liedje van Herman van Veen. En ze la ten dat vaak merken door een luid claxonconcert, dat andere weggebrui kers zeker niet als muziek in de oren klinkt. Waarom al dat geros en gerij? Vooral in de stad heeft het geen enkele zin. Twee stoplichten verder staat die haasthebber weer naast je. Sportief rij den noemen ze dat, maar het is allesbe halve sportief gedrag. En een herrie dat 't oplevert. Terwijl het allemaal zo lek ker rustig kan zijn en toch even snel. Hoeveel lawaai een auto produceert heb je niet helemaal zelf in de hand, omdat het ene merk nu eenmaal luidruchtiger is dan het andere. Gelukkig doen fabrikanten er steeds meer aan om hun auto's minder lawaai erig te maken. En ze moeten wel, want de voorschriften van de overheid ver plichten hen het geluid aan banden te leggen. Zelf kun je dan nog veel doen om zo stil mogelijk door het verkeer te laveren. Een goed functionerende uit laat is een eerste vereiste, de rijstijl is van grote invloed op de hoeveelheid lawaai. Vooral in de stad, bij lage(re) snelhe den, speelt het toerental een grote rol. Bij het dubbele aantal toeren neemt het buitengeluid met zo'n 15 dB (A) toe en dat wordt als ruim tweemaal zoveel la waai ervaren. Dus schakel zo snel moge lijk naar een hogere versnelling en zo laat mogelijk weer terug. Dan kun je de benzinepomp ook wat langer links laten liggen, want een goede rijstijl spaart benzine. Het als een schicht optrekken bij groen heeft in de stad geen enkele zin. Bij het volgende stoplicht moet je dan toch weer wachten. Rustig door de bocht is niet alleen veiliger en stiller, eigenlijk spaart het tevens de banden. En toete ren is volgens het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens (RVV) alleen maar toegestaan bij dreigend gevaar. En dat gevaar dreigt meestal uitsluitend van de egoïst achter het stuur zelf. Kalm aan, dan breekt het lijntje niet en kun je meer geld in de knip houden. Op de autosnelweg is het bandenlawaai bepalend voor de geluidproduktie Daardoor is er een rechtstreeks verband tussen de snelheid van het voertuig en geluid. Als je bijvoorbeeld 120 km/u rijdt in plaats van 100 scheelt dat zo'n 2 a 3 dB (A). En als iedereen zich zou houden aan de voorgeschreven maxi mum snelheden zouden geluidschermen minder hoog hoeven te zijn. Zo kan de Nederlandse Stichting Geluidhinder (NSG) te Delft (Postbus 381, 2600 AJ Delft, tel. 015-562723) precies vertellen wat de geluidseffecten van snel en la waaiig rijden zijn. COMMERCIEEL ENGELS EN FRANS IN ALKMAAR Cursussen van de Kamer van Koophan del helpen zakelijke mogelijkheden ver groten. Nederlanders hebben de naam van vele taalmarkten thuis te zijn. Vooral in zakelijke contacten blijkt ech ter veelal, dat de taalkennis onvoldoen de is. De Kamer van Koophandel orga niseert daarom talencurussen, die erop zijn gericht alle vaardigheden die in een contact met een buitenlandse han delspartner van belang zijn aan te leren of te verbeteren. Er wordt niet alleen aandacht besteed aan het hanteren van de taal in woord en geschrift maar ook aan de sociaal-culturele achtergronden van het betreffende taalgebied. Naast de cursus Commercieel Engels, die voor het vierde jaar van start gaat, wordt nu ook een cursus Commercieel Frans verzorgd. Beide cursussen starten in september a.s. en strekken zich uit over 30 wekelijkse lesavonden van twee uur. Cursusplaats Alkmaar. Voor alle cursusniveau's geldt dat maximaal 20 personen kunnen deelnemen. Cursus Engels De Kamercursus is opgezet in samen werking met The British Council. Bij voldoende belangstelling zal de cursus op vier niveau's worden gegeven: ele mentary, intermediate en advanced en daarnaast een zgn. opstapcursus. De cursus leidt op voor het officiële, inter- natonaal erkende diploma van de Lon don Chamber of Commerce and In dustry. De opstapcursus is bedoeld als voorbereiding op het elementary- niveau. Indeling in groepen vindt plaats op ba sis van een door de deelnemers te maken test. De doelgroep ligt zo rond het mid denkader, personen met een middelbare opleiding, in meer of mindere mate aan gevuld met praktische ervaring. Cursus Frans De cursus Commercieel Frans organi seert de Kamer in samenwerking met de Alliance Franchise te Alkmaar. Zij zal op twee niveau's van start gaan: een cursus die opleidt voor het Certificat Pratique de Francais Commercial et Economique van de Kamer Koophandel te Parijs en een zgn. opstapcursus. Het Certificat Pratique is een internationaal erkend diploma. Inlichtingen Voor nadere informatie over de cursus sen kan men contact opnemen met mw. mr. M. L. Bosma, (KvK, tel. 072- 195703) of mw. E. J'. Mandersloot (KvK, tel. 072-195700). Voor de cursus Engels kan men zich ook wenden tot de docent de heer R. J van der Goes, Massenetstrasat 6, 1817 JJ Alkmaar, tel. 072-123514, na 16.30 uur. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 25 en 26 juli: dr. Kempers, De Achtkant 19, tel. 330077. Weekenddienst Apotheek 24-31 juli: apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, Alkmaar, tel. 072-112684. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 23-29 juli: E. Wiegering, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 25-26 juli: D.Ph. Sopar, Costerstraat 6, Alkmaar, tel. 072-114155. Diëtiste Simone Ouwendijk, Nic.Beetsweg 66, Heiloo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. de Waal, Kenne merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Middenweg 34 - Limmen telefoon 02205 - 1720. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Kruisvereniging Heiloo Kantoor: Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend iedere maandag en donderdag van 16.00-17.00 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. ZwangerscHapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694, en mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088. Voor leden van de kruisvereniging kosteloos. Wijkverpleegkundigen Volwassenenzorg Mevr. A. vari'Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8.00-8.30 uur (behalve dinsdag). Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8.00-8.30 uur (behalve woensdag). Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. K. Hergaarden, tel. 02513-14847, te bereiken tussen 8.00-8.15 uur. Mevr. R. de Jong, tel. 02205-2062, te bereiken maandag, donderdag err vrij dag tussen 8.00-8.15 uur. Zuigelingen- ep kleuterzorg Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. 072-330362, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02206-3613, te ber reiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Spreekuur in wijkgebouw: dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Goed tehuis gezocht voor Cyperse poes, gpster. 3 jaar, graag rustig tehuis zonder kleine kinderen. Wanda, jachthond, teef, bruin. Rik, bastaard, reu, 6 maanden. Shera, bast. labrador, teef, 8 maanden. Dokus, herder, reu, 2 jaar. Roy, Mechelse herder, reu, 2 jaar. Conan, bull-terrier, reu U/2 jaar. Koeskoes, middelgrote bastaard, zwart, reu, 2 jaar. Ayke, Duitse herder, teef, 5 jaar. Muffie, bast., herder, reu, zwart, 5 jaar. Emir, Afghaan, z wart, reu, 7 jaar. Een aantal konijntjes. Voor informatie: 02205-2256. Heel lieve kater, gec., 7 jaar. Wit/zwarte kater, ca. 1 jaar. Shadow, zwart/witte kater, 1 jaar. Lieve Cyperse poes, 13 maanden. Toeska, grappige schildpadpoes, gester., 1Vi jaar. Mikkie, cyperse kater, gec., 3 jaar. Voor informatie; 072-621195. Vermist Cyperse kater, gec., rug zwart met grijs, geen wit, donkerbruine vlooienband, naam: Bobbie, U/2 jaar, Kloosterhof, Heiloo. Marokkie, cyperse kater, donkergrijs, 4 witte sokjes, ongec., 1 jaar, Nic. Beets- laan, Heiloo. Cyperse rode kater, gec., 2 jaar, spitse kop, Holleweg, Heiloo. Rood/witte kater, Haringvliet, Alkmaar. Schildpadpoes, 4 witte voetjes, witte scnuit, witte buik, 3 jaar, Passerstraat, Alkmaar. Cyperse kater, 9 maanden, vlooien band, Kloosterhof, Heiloo. Bluepoint Siamees, klein, vlooienband, Laarmanstraat, Heiloo. Cypers rode kater, buik en pootjes wit, bruine vlooienband, Stetwaard, Alkmaar. Grijs/wit poesje, 11 maanden, Wester-, weg Heiloo. Lapjespoes, ca. 13 weken, Koperslag gerstraat, Alkmaar. Donkercypers poesje, 3 jaar, naam: Freddie, Honthorstlaan, Alkmaar. Voor inlichtingen: 072-621195. Pepijn, roestkleurige kat, bef en pootjes^ wit, 16 jaar, Clusiuslaan, Limmen,- Voor inlichtingen: 02205-2256. y Gevonden Zwart/witte kater, Zi jaar, witte snuit,;, bef en sokken, witte streep onder buik-,/ Nuyenburgerweg, Heiloo. Donker cyperse kater Hoge weg,' Limmen. U Zwart/witte poes, jong, 4 witte pootjes,"' Herenweg Egmond-Binnen. Grijze kat, hoge poten, Potgieterweg,; Heiloo. Zwart/witte kater, gec., zwarte kop,-, witte bef, witte voetjes, linker achter-' poot zwart vlekje, erg mager, parkeer terrein 't Loo, Heiloo. X Voor inlichtingen: 072-621195. Donkerbruin dwergkonijn, wat lichte haartjes op rug, Haesackerlaan in Hei loo. Voor inlichtingen: 02205-2256. Tamme parkiet, Pastoor van Muijen- weg, Heiloo. Voor inlichtingen: 02206-5312. DIERENBESCHERMING HEILOO EN OMSTREKEN Tel. Katten Heiloo: 072-621195; Lim men: 02205-2256; Akersloot: 02513-10079. lel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256; 072-333714; Akersloot: 02513-10079. Tel. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 02205-2256; Akersloot: 02513-10079. Tel. Vogels: 02206-5312. Tel. Inspectie Heiloo e.o.: 072/335750.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 2