Vlier is mensenvriend W DIV. MOOIE PLANTEN 3.75 3 stuks 10.- Slapen en sport De aarde in een broeikas Sinnige's fruit munt uit!!! SINNIGE'S AANBIEDING M'NBATAVUS, Jfe BETROUW BAAR IN WEER EN WIND MARTIEN HOEBE I BATAVUS, Luxe foto-album 250x280 14.95 Olympia Kofferschrijfmachine 250.00 Bureaustoel voor thuis en kantoor 230.00 Teenerstoel 169.00 c){ouienI>(TS loemensAafT ui I KUKi'OS I 12 MKiUsiu:; I'm/ HONDEN TRIMSALON GEEF ALSTUBLIEFT. T IS MÉÉR DAN NODIG. Koningin Wilhelmina Fonds voorde Kankerbestrijding. 3 pond Sappige Flandperen2.50 3 kilo Superbeste Sinaasappelen6.00 5 kilo Puikbeste Dore's2.95 1 kilo Andijvie0.95 2 kroppen Sla0.95 1 kilo Tomaten...:ƒ0.95 AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT 3. TARTAARTJES OF GEKRUIDE DUITSE BIEFSTUK PER 100 GRAM 1,50 vac In het Stationscentrum. Heerenweg 140 1851 KV Heiloo Tel. 072-334955 HEERENWEG 246-HEILOO '■I G. r'fl" Veel roestvrijstalen kwaliteitsonderdelen, perfekt lak- en chroomwerk, dus nergens roest. Met veilige halogeen verlichting en trommelremmen die je ook bij regen kunt, vertrouwen. Een Bato dus: voor zorgeloos fietsplezier. 7 70 kwaliteit onder alle omstandigheden De grootste vaste lezerskring Oud papfer acties in Heiloo Bijzondere acties £venementena$enda Vlieren en mensen horen bij elkaar. Van oudsher vind je de Sambucus Nigra, de vlierstruik, bij boerderijen en huizen. Voor een deel zijn ze er toevallig geko men. De vogels zaaien de pitten met hun ontlasting in dakgoten en holle bomen of zo maar ergens op de grond. Een tuinman in een landgoed gebruikt de vliertakjes om aan te geven waar hij zijn bollen geplant heeft. Het grote buiten staat daarom verrassend vol met vlierstruiken. Alle vlieren die niet echt in de weg staan mogen blijven bloeien en bessen dragen voor de vogels. Onze voorvaderen geloofden dat de vlier geluk bracht. Daarom had ieder gezin zijn vlier bij de deur. De oude Rist van het Oerd, de door het leven geterg de heks uit de Amelander-legende, woonde in een hut onder een vlierstruik. Desondanks doodt zij zelf de zoon waa rop ze wachtte. De struik bracht haar geen geluk. Toch, zonder al dat bijge loof, ik geloof wel dat de vlier bescher ming brengt. Kijk eens naar de boerde rijen op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden. Daar achter de zeereep wor den ze omgeven door een dijk van vlie ren. Een windsingel buiten laag bij de grond, binnen hoog als de daken. Handige jongens uit het dorp maakten van de dikke takken een proppenschie ter. Ze drukten het merg eruit. Sneden een stamper, die dunner was dan het gat in de vliertak. Voor en achter werd er een stevige prop ingestopt. Met de stam per gaven ze ee.n krachtige stoot tegen de achterste natte prop. De voorste vloog er met een krachtige klap uit. Ook om voorwerpen uit te snijden is het hout erg geschikt. Boterspaantjes, boet- naalden, lepeltjes en veel andere kleine voorwerpen laten zich goed uit het har de gladde hout maken. Sommige mensen twijfelen er aan of je de bes kunt eten. De donkerblauwe bes beval blauw/uur. /.waai vergift. Wan neer deze slof verhit wordt ontleed het gif en blijft er een erg vitamine C' rijk vlierbessensap over. Vlierbessensap maak je het snelst door de bessen met stelen en al te koken. De bes is erg zoet. Ze vraagt dan ook veel minder suiker dan onze gecultiveerde rode bessen soorten. Door haar vitaminerijkdom is de vlierbes een uitstekend medicijn bij verkoudheid en ontstekingen. Het werkt bovendien laxerend bij ver stoppingen van de darm. Enkele flesjes vlierbessensap in de kelder is dan ook nooit weg. Wie niet het geduld op kan brengen om op 'de bessen te wachten kan al bij de bloemen terecht. Wat dacht u van pannckoek met vlier- bloempjes. vlierbloemenbeignets. In plaats van een appel doopt u een trosje vlierbloemen in het beslag. Thee van vlierbloem is een goed huismiddel bij griep of verkoudheid. Je gaat er van zweten. Vlierbloemen droog je door de trosjes op het einde van de bloei te plukken. Af te halen: 3 jonge POESJES (zwart) gewend aan hond. tel. 336353. te- ens 3 zitsbank 200,- GITAARLES: in sept. starten we weer, klassiek en modern v.a. 8 jaar. Spoedopl. akkoorden 10 lessen.- Eventueel bij u thuis. tel. 072-156437. Te koop: batavus JON GENSFIETS tvpe topper 225,-. tel. 072-335623, GEVRAAGD: hulp in de huish. 1 morsen per week. Tel. 072-123454 tussen 18.00-19.00 uur. TE KOOP 250 m2 nieuwe scJfplaten 250 m ƒ28,- p-r plaat. Fa. Metzelaar en Zn., Bogerdlaan 23, Limmen. tel. 02205-1379. Sandra v.d. Velde Runxputteweg 28 1851 PM Heiloo Telefoon 02205-2132 REPARATIE, alle merken naaimachines, Naaldsier kunst Marianne, Heerenw. 203 Heiloo, tel. 072-335620. Koningin Wilhelmina Fonds voorde Kankerbestrijding, Sophialaan 8.1075 BR Amsterdam, tel.: 020-640991. Giro: 26000, bankrekening: 70.70.70.007. Deze aanbiedingen gelden van donderdag t/m woensdag: Donderdag: Vrijdag en zaterdag: Kennemerstraatweg 301hk. Zevenhuizerlaan. Telefoon 330366 Deze bon is geldig van 10 t/m 15 aug. Extra voordeel 150 gr. Schouderham 1,50 _HEEREMWEG 186 HEILOO TELEFOON 072-331141 AANNEMERSBEDRIJF TERLUIN voor al uw aan-, ver- en nieuwbouw. Ook renovatie: kozijnen, deuren, ramen. Vrijblijvend prijsopgaaf: rel. 072-li9428 02205-3395 t I, 1 Met terugtraprem Y,~ Met terugtraprem en 3 versn. 889- Met frömmelremmén en 3 versn. 959,- c. Stationsweg 2 - Heiloo - Tel. 072-335596 Snel drogen op een vel papier of een droograam. Nooit in de volle zon dro gen. Als de bloem droog is zijn de voor de thee bruikbare bloemetjes gemakke lijk af te ritsen. Tenslotte. Laat eens een halve kg. vlier bladen een half uur in een liter water koken. I.aat het brouwsel afkoelen. Vis er de bladeren uit. Wal tl overhoudt is een geweldig goed middel om dc luizen op uw rozen te bestrijden. De giftige bestanddelen zijn blauwzuur en enkele cyaniden. Dus, niet proberen hoe het smaakt. Zo ziet u maar ook zonder bij geloof brengen vlieren geluk. ,,lk /it met een vervelend slaappro bleem", zei dc man. „Drie weken gele den begon ik iedere avond te trainen voor een grote marathon. Sindsdien slaap ik niet meer in. Deze week is dc el lende nog groter geworden. Ik train nu niet meer. Door de laatste weck niet nicer te trainen neemt je konditic sterk toe. Ik doe nu geen oog meer dicht". Ik heb de vraagsteller troostend geant woord dat het na dc grote wedstrijd wel beter zou gaan. Dat is ook uitgekomen. Ik heb intussen ontdekt dat veel spor ters dit probleem herkennen. Dc verkla ring ligt voor de hand. In de samenle ving beschikken we over communicatie systemen. Kranten, telefoon, radio, te levisie.. Boodschappen tussen mensen en bedrijven vliegen heen en weer. Ook ons lichaam beschikt over een communica tiesysteem. Boodschappen worden ver zonden door middel van elektronische stoomstöotjes en langs chemische weg, door middel van neuro transmiters, hormoonachtige stoffen die door het li chaam worden aangemaakt op het mo ment dat er een bepaalde verandering-in het lichaam plaats moet vinden. Het signaal 'rust' betekent dat de che mische fabriek in ons lichaam die hor monen produceert die nodig zijn om spieren, hersenen, bloedsomloop, hartslag, alles wat in ons lichaam is, tot rust te brengen. Het signaal hollen brengt die stoffen in het lichaam om alle onderdelen van ons lijf in de aktieve 'vecht vlucht' conditie te brengen. De koelfunktie, de hartslag en bloeddruk, de spierspanning, suiker en zuurstofge halte in het bloed worden op het juiste niveau voor een snelle aktie gebracht. Het lichaam wordt klaar gemaakt voor aktie. Als de training of de trimloop beëindigd is moet het communicatie systeem dat de signalen sneller lopen doorgeeft omschakelen naar het signaal rust nemen. Die omschakeling kost tijd. De sporter zakt uitgeput in zijn stoel. Tegelijkertijd voelt hij zich zo fris als een hoentje. Bruisend van energie. Dit goede en fitte gevoel wordt veroorzaakt door de signaalstoffen die tot beweging aanzetten. Vaak loopt ook dc produktie van dc bewegingssignaalstoffen nog even door, waardoor het fitte gevoel nog even blijft hangen. Wie direkt na het sporten w il slapen zal ontdekken dat dit niet lukt. Het lichaam zit nog te vol met dc bewegingssignalen om tot rust te komen. Het kan nog heel lang duren voor er een rustkonditie bereikt is. Uren woelen. Je kunt dat voorkomen door niet direkt naar bed te gaan. Eerst even rustig uitzakken, een rustig klusje doen is dc oplossing. Beter is de training rustig af te bouwen zodat je tijdens het sporten je signaalstoffen opgebruikt. Rustig terug fietsen na het trimuurtje is beter dan met de auto naar huis rijden. Ons lichaam is ingesteld op regelmaat. Gaan we iedere dag van zeven tot negen uur trainen, dan komt na enkele dagen de produktie van de signaalstoffen die dc beweging sturen automatisch op gang. Gebruiken we deze signaalstöffen niet op dan blijven ze net zo lang in ons lichaam tot ze er door de stofwisse lingsprocessen weer uit verdwenen zijn. Dat kan een hele tijd duren. De vraagsteller kreeg daarmee te maken toen hij een week niet ging trainen. Zijn lichaam gewoon aan het trainingsuurt je, ging iedere dag trouw door met het produceren van signaalstoffen. Deze hoopten zich op in zijn lichaam. Het ge volg was dat het lichaam dus steeds ak- tief bleef ook als hij wilde slapen. De bedoeling van de rustweek is vanuit de prestatiesport gezien juist die accu mulatie van signaalstoffen, zodat er tij dens de "wedstrijd een grote voorraad van aanwezig is. Deze stoffen werkten dus sterk slaapverstorend. Natuurlijk werkt dit systeem niet altijd zo storend. Veel sporters slapen ondanks hun inten sieve trainen uitstekend. Je kon in dit geval ook niet spreken van een storing. Er-was eerder sprake van een perfekt funktioneren van het li chaam. Mijn voorspelling dat na de wedstrijd het slaapprobleem zich op zou lossen is uitgekomen. Toen de bewe gingssignaalstoffen waren opgebruikt kwam het lichaam weer in haar oude regelmaat. Ton Verplanke De temperatuur op aarde stijgt geleide lijk. Dat' kómt dóórdat ër steeds meer gassen in de lucht 'komen die de eigen schap hebben het zonlicht door te laten en te verhinderen dat de warmte, die de aarde uitstraalt, volledig in het heelal oplost. Het gevolg is dat het steeds, beetje bij beetje, warmer wordt. De gassen werken als de ruiten van een broeikas. De gevolgen kunnen op lange termijn, vooral door het smelten van het poolijs, groot zijn en wie weet gaat Nederland, als iedereen rustig afwacht, op den duur wel 'kopje onder'. "Op het eerste gezicht lijkt de stijging van de gemiddelde temperatuur hele maal niet spectaculair", verklaart Lu cas Reijnders, die verbonden is aan de stichting Natuur en Milieu. "Maar als je nagaat wat de daadwerkelijke gevol gen kunnen zijn, dan ga je daar toch wel anders over denken". Ais belangrijkste oorzaak van de temperatuurstijging wijst Reijnders op de sterk stijgende uit stoot van een aantal gassen, door hem 'broeikasgassen' genoemd. De belan grijkste daarvan zijn kooldioxyde, me thaan, distikstofoxyde en enkele chloor- flurorkoolwaterstoffen. Deze gassen la ten de invallende zonnestralen wel door, maar verhinderen een voldoende ont snapping van de warmte die de aarde uitstraalt. Deze gassen hebben daardoor een opwarmend effect, ook wel 'broei kaseffect' genoemd. Straling Hoe meer van deze broeikasgassen in de atmosfeer terecht komen, des te sterker zal de opwarming van de aarde zijn. Kooldioxyde is een van de grootste boosdoeners. De concentratie daarvan in de atmosfeer stijgt met 0,4 procent per jaar, vooral door het verbranden van olie en kolen in grote hoeveelheden. Daarnaast draagt methaan zijn niet ge ringe steentje bij aan het broeikaseffect. Methaan komt vrij bij het verspreiden van dierlijke mest en bij de rijstteelt, die de laatste jaren sterk is toegenomen. Door het gebruik van spuitbussen, piep schuim en chemische vloeistoffen in koelkasten, schoonmaakmiddelen en aireondilioningsinstallaties, wordt de ozonlaag in de atmosfeer aangetast. En juist de ozonlaag, op een hoogte van tussen de vijf en vijftig kilometer, be schermt de mens tegen de gevaarlijke, kankerverwekkende, ultraviolette stra ling in het zonlicht. En dóór het dunner worden van de ozonlaag, bereiken meer zonnestralen de aarde. Ook daardoor wordt de opwarming versterkt. Graanschuur "De gevolgen van het broeikaseffect kunnen indrukwekkend zijn", verklaart Reijnders, die uitvoerig onderzoek ver richtte naar de effecten van de opwar ming van de aarde. "Een stijging van de temperatuur met vier tot acht graden Celsius in hel jaar 2050 is allesbehalve denkbeeldig. Dat lijkt misschien niet eens zoveel, maar de gevolgen van die temperatuurstijging zijn nauwelijks te overzien. Om maar enkele voorbeelden te noemen: de kracht van wervelstor men zal sterk toenemen en onze flora en fauna zal aan/il-nlijk minder soorten kennen, terwijl planten ook sneller /til len groeien en korter zullen leven. Door de stijging van de temperatuur zullen de woestijnen groter worden. Zo bestaat het sterke vermoeden dal dc graan schuur van de Verenigde Sinten, de Great Plains® vóór een deel zal vei woestijnen. Gebieden waar nu door de kou nauwelijks landbouw mogelijk .ft,' daar zal volop geboerd kunnen worden. Aan de andere kant krijgen landbou wers in de huidige produktiegebieden het veel moeilijker". Een van de belangrijkste effecten van de hogere temperaturen op aarde is het feit dat de zeespiegel met enkele meters zal stijgen. Veel zogenaamde 'wetlands' (voor de natuur en mens belangrijke moerasachtige gebieden zoals bijvoor beeld de Waddenzee) zullen verdwijnen. In Nederland zullen de dijken flink móeten worden opgehoogd en bruggen en sluizen moeten worden aangepast. Ingrepen waarbij de deltawerken slechts kinderspel zijn. Ontbossing "Figenlijk moeten er zo snel mogelijk maatregelen genomen worden", meent Reijnders, die er op wijst dat de techni sche mogelijkheden om de uitstoot van broeikasgassen binnen de perken te houden ruimschoots voorhanden zijn. De zaak is zeker niet hopeloos. De oplossingen liggen binnen handbereik. "Het grootste probleem is dat-er een mentaliteitsverandering noodzakelij k is. De uitworp van de broeikasgassen hangt nauw samen met de manier waa rop onze samenleving is ingericht". Reijnders wijst daarbij op de noodzaak van een aanzienlijke energiebesparing en het gebruik van andere energiebron nen: energie uit aardwarmte en water kracht en zonne- en windenergie. Een probleem dat vooral in de Derde Wereld speelt, maar dat andere landen evenmin ongemoeid laat, is de ontbossing. Het bossenbestand in de hele wereld neemt snel af, mede door het gebruik van tro pisch hardhout in de ontwikkelde we reld. Voor elke tien hectare bos die ver dwijnt, wordt slechts een hectare bos aangeplant. Juist in de ontwikke lingslanden zijn bomen van levensbe lang voor dc welvaart. Bomen zijn on misbaar als brandstof en bouwmateri aal en als bescherming tegen erosie; het wegspoelen van vruchtbare grond door regen of wind. Aan de verdergaande ontbossing moet volgens Reijnders dan ook zo snel mogelijk een eind komen. Oplossingen "Bomen en planten zorgen er boven dien voor dal kooldioxide wordt omge zet in zuurstof. Op grote schaal zal nieuw bos aangeplant moeten worden. Daarnaast is het belangrijk dat de vee houderij minder intensief wordt. Bij het uitrijden van mest komen grote hoeveel heden methaan in de lucht en ook het strooien van stikstof in dc landbouw versterkt het broeikaseffect", aldus Reijnders, die verklaart terdege te he seffen welke offers van de maatschappij bij deze omschakeling gevraagd wor den. "Ook financieel zal de samenle ving veel geld moeten investeren. Maar je moet vooruit denken. De kosten we gen dan ruimschoots op tegen dc kosten die over vijftig ofjipntjgj'd jaar gemaakt moeten worden om dan de gevolgeirvan een verdere temperatuurstijging te - bestrijden". Dr. L. Reijnders, medewerker van de stichting Natuur en Milieu, schreef een beknopte (16 pagina's), geïllustreerde brochure over het broeikaseffect: De aarde in een broeikas. Deze brochure is te hestellen tegen vergoeding van de ver zendkosten van 1,50 bij de stichting Natuur en Milieu, Donkerstraat 17, 3511 KB Utrecht, postgiro 2537078, on der vermelding van 'broeikasbrochure'. FITNESS-TRAINING VOOR MANNEN VAN 50 JAAR EN OUDER Fit voelen is het goed functionerend evenwicht van lichaam en geest! Aan deze wetenschappelijke uit spraak, wordt in de sportzaal aan de Pastoor van Muyenweg te Hei loo hard gewerkt. Want sinds fe bruari wordt daar door een grote groep mannen van 50 jaar en ouder enthousiast aan fitness-training gedaan. Onder vakkundige leiding wordt een formule toegepast, die zeer suc cesvol blijkt te zijn. De aangepaste trainings-methode geeft een gunsti ge uitwerking op de lichamelijke- en geestelijke welstand. Begrijpelijk is het, dat de deelne mers verlangend uitzien naar dins dagmiddag 1 september, want dan zullen de lessen wederom van start ga'an. Voor inlichtingen bellen 335246 of 336919. GYMNASTIEKVERENIGING D.O.V.E.S. Maandag 17 augustus hervatten we de gymlessen voor de leden van onze vere niging. Het wordt tijd de spieren weer eens flink te gebruiken! De jongens van 7-14 jaar gymmen op maandagmiddag in de zaal aan de Ker- kakkers van 17.00-18.00 uur. De meis jes van 6-10 jaar kunnen op maandag in de zaal aan de Buren weg terecht. Op dinsdag in de zaal aan de Kerkakkers. Van 16.00-20,00 uur is daar gymnastiek voor achtereenvolgend alle leeftijdsgroepen. Op donderdagmiddag om 16.00 uur is er gym voor kleuters en om 17.00 uur voor meisjes van 6-10 jaar in de zaal aan de Burenweg. Voor dames hebben we dinsdagavond beschikbaar van 20.00-21.30 uur in de zaal aan de Ker kakkers. Ook overdag is er gelegenheid en wel op dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur en op woensdagmorgen van 10.30-11.30 uur in de grote zaal van het Open Huis. Denkt u baat te hebben bij het soepel houden van uw spieren, kom dan een keertje meedoen en wordt eventueel lid van onze vereniging. DVW DAMES COMPETITIE Woensdagavond 5 augustus werd. de 4e competitiewedstrijd gehouden onder er barmelijke weersomstandigheden. De vangsten waren slecht. In totaal werden 153 visjes gevangen. Uitslag A klasse: 1. mw. Braids 31 st. 2. mvv. Dekker 23 st. 3. mw. Hoogenboom 16 st. 4. mw. Bakker 12 st. 5. Carla de Jong 10 st. B. klasse: 1. mw. Dekker 16 st. 2. mw. H. Bruin 10 st. 3. mw. G. Bruin 9 st. De volgende en laatste wedstrijd is woensdag 19 augustus in Zuid-West Heiloce H.S.V. STEUNEN GOED WERK Ongetwijfeld leest u iedere dag in de krant hoe verenigingen of andere instel lingen te kampen hebben met het slui tend maken van hun financiële plaatje. Dat kan enerzijds konten door het klei ner worden van overheidssteun, ander zijds doordat diverse posten steeds duurder worden. Voor H.S.V., dat jaarlijks vakkundig haar begroting vaststelt en soms moet snoeien in haar plannen, moet echter één ding overeind blijven nl. het gele genheid geven voor het beoefenen van sport. Dat betekent vooral het opvan gen van de jeugd en het geven van ver antwoordelijke begeleiding. Gelukkig beschikt H.S.V. over een groot korps medewerkers, die pro-deo hun tijd be schikbaar stellen. Om daarnaast ook nog van hen finan ciële steun te vragen zou te ver gaan. Daarvoor doen we né een beroep op u. U kunt zorgen dat wij dat uiterst belan grijke werk kunnen voortzetten door donateur te worden van H.S.V. Voor het geld behoeft u het niet te laten, want voor 25 gulden per jaar heeft u al een gezinskaart en voor 20 gulden per jaar 'n één persoonskaart. Pak even de telefoon en bel de heer Bol- ten op (332071). Met plezier komt hij even bij u langs. Ook de vereniging doet als blijk van waardering iets terug. U krijgt gratis toegang tot de voetbal wedstrijden en tot de jaarlijkse feesta vond aan het eind van het seizoen. Bij hen die reeds donateur zijn komt er eer daags iemand langs voor de betaling. FORESTERS START NIEUWE SEIZOEN Over krap vier weken gaat de voetbal kompetitie alweer van start. De senio- renselektie heeft, zoals gebruikelijk, hiertoe de afgelopen twee weken de broodnodige konditic onder leiding van de nieuwe trainer B. Bult op peil ge bracht. De komende weken zullen wor den benut met het spelen van oefen wedstrijden om het nodige wedstrijdrit me op te doen. Woensdag 12 augustus om 19.00 uur speelt het eerste elftal van Foresters haar eerste wedstrijd van dit seizoen uit tegen Schagen. Zaterdag 15 augustus om 19.00 uur komen in een thuis wedstrijd zowel het eerste als tweede elf tal in aktie tegen de Beursbengels. Ver volgens komen het eerste en tweede elf- lal van de Foresters op 18 augustus 0111 19.00 uur op de Egelshoek binnen de lij nen tegen ADO '20. Op 25 augustus om 18.30 uur speelt het eerste elftal van de Foresters in een thuiswedstrijd de bekerwedstrijd tegen l immen. Het tweede elftal speelt die zelfde avond om 19.00 uur eveneens thuis een oefenwedstrijd tegen Zeevogels. Ook de selektieteains van de jeugd be reiden zich in de komende weken voor op de competitie. Zo nemen onder an dere de teams Foresters Cl en BI op 22 augustus deel aan een toernooi bij Dv- naiiHi, terwijl dezelfde teams, alsmede de B2, op 29 augustus zullen deelnemen aan een toernooi bij ADO'2(). Tevens slaat op 26 augustus een oefenwedstrijd lussen Foresters Cl en USVU Cl op het programma. POLITIEBERICHTEN Op de Goodeslaan zag iemand zijn schutting beklad met een spuitbus en was daar niet blij mee. 's Middags zag de politie twee jongens leuzen spuiten bij de spoorwegovergang. Zij zijn 15 jaar en werden aangehouden. Er werden deze week vijf fietsen gestolen. Een aantal mensen werden weer de dupe van onverlaten die het verschil tussen mijn en dijn niet kennen. Zelfs het klooster van 'de Juliaantjes' konden zij niet ongemoeid laten, boorden gaatjes in het raam en ontvreemden een kistje met geld. Uit een auto op het parkeerterrein aan de Zeeweg werd een koffer met archief materialen gestolen. Uit een andere au to die wat verderop stond nam men een schoudertas mee en de autopapieren. Bij de winkeihof 't Loo werd een brom-' fiets gestolen. Van een oplegger op het industrieterrein zag men iets in spanbanden en spanners; en nam ze daarom maar mee. Uit een auto werden cheques, sleutels en een portemonnee ontvreemd. Op het parkeerterrein bij de Dors ontvreemdde 'men' uit 2 auto's de radio's. - Ook de bowling ontkwam niet uit de handen van de grijpgrage lieden want hier werd geld uit de speelautomaten en de kassa's gehaald. Op de kruising Zeeweg, Omloop, Male-.» voort verleende een bromfiets geen voorrang aan een auto, het resultat was,? materiële schade. Iets dergelijks gebeur-'.: de op de Westerweg met een mercedes? en een Limousine. Op de Kanaalweg reed iemand tegen een/ vérkeerszuil aan en meldde dit keurig?- bij de politie. Op de Kennemerstraat-T weg kwamen een Duitser en een Hollan-T der met elkaar in botsing. Op de Zeven-?- huizerlaan, waar het nu zo smal gewor-V den is reden twee auto's eikaars zijspie- gel eraf. Achter het Ter Coulsterbos bij de/ Kanaalweg-Karamei heeft een hond.' achter de kalveren aangezeten. Een kalt/' liep daarbij een gebroken poot op en moest worden afgemaakt. De gedupeer de boer wil graag weten of iemand het gezien heeft (tel. 333144). CREJAT OP ONDERWIJSMARKT Vanaf half september start deze tweeja rig opleiding kreatieve hadvaardigheid'; weer in Alkmaar. De opleiding is part- time: eenmaal per week les op een och-» tend of een avond. De inhoud van de kursus is de kursisten meer mogelijkhe den en vaardigheden aan te leren met- betrekking tot bepldende vorming. Voor verdere informatie verwijzen wij naar de onderwijs-markt in de Vest te'. Alkmaar, die wordt gehouden op 22 au-?» gustusvan 10.00 tot 16.00 uur. Tel. info-;' Crejat: 02510-37400. Zaterdag 15 augustus Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai-* ner op het parkeerterrein achter de» Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30; v uur. Scouting Nederland, Vietoriegroep- Heiloo-Alkmaar. Huis-aan-huis actie* plan Oost. Dozen en/of bundels gereed, zetten langs de kant van de weg voor- 9.30 uur, ook bij slecht weer. BSC Heiloo, parkeerterrein sportpark' Het Vennewater. Gehele dag ook zon dag. Halen op verzoek: 129258. Maandag t/m vrijdag (werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW' Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. I Scouting Nederland, Victorie-groep- Alkmaar-Heiloo, container nabij club-? gebouw De Bolder, hoek Kerke-' laan/Westerweg. Ook lompen, mits in-' plastic zakken. Clemens Willibrordschool, container-,» naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/?- Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. V» Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding. huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar j een project in de Derde Wereld. Degoe- deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinaa, Brasémcroft- t' laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur)v>' Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Rommelmarkt muziekverenigingen Ook dit jaar organiseren de muziekvere nigingen Caeeilia, Nijenburg en TKH- weer een grote rommelmarkt op de plei- nen van winkelhof 't Loo. Dit gebeurt - op 9 en 10 oktober. De opbrengst wordt 1 dit jaar gebruikt voor opleiding en bege leiding van leerlingen en de aanschaf van bladmuziek. Heeft u nog spullen, die ti kwijt wilt, maar die voor ons nog t bruikbaar zijn, belt u dan even naar: 331713 (overdag) (De Konkelboet) of naar: 331783 ('s avonds) (Gerard Ter voort). De eerst volgende zaterdagmor gen worden de spullen bij u opgehaald. Openbare Bibliotheek Presentatie v»n materialen rond het the ma 'Festival oude muziek' in de muzie kafdeling van bibliotheek Het Male- voort, tijdens de openingsuren. Handreiking Zondag 16 augustus: fietstocht, vertrek om 10.30 uur vanaf NS-station Alkmaar-Noord. Inlichtingen: 072- 119745 of 114428. Natuurwandeling Zondag 16 augustus: maandelijkse na tuurwandeling van het IVN door het Heilpoër Bos. Vertrek om 11.00 uur va naf de Kattenberg. Inlichtingen: 337736.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4