van Hier en Paar Verenigingsnieuws XÊ de I Square Dancing in Heiloo VET wintercollectie Postzegelactie Rode Kruis aov- 1 Adverteren doe je niet zomaar Kies voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Ook voor uw verenigingsnieuws NEDER LAHD - li UITKIJKPOST 19 AUGUSTUS 1987 HUISBEZOEK HUMANITAS De afdeling Alkmaar van Humanitas heeft onder meer een werkgroep vriend schappelijk huisbezoek. Vrijwilligers (dames en heren), die van tijd tot tijd hulp bieden aan mensen die daar om welke reden dan ook behoefte aan heb ben. Hulp bij een boodschap, een re ceptje naar de apotheek, voorlezen van een krant of boek of iets daaruit eens bepraten, met iemand eens de stad in.... Niet iedereen heeft immers voldoende vrienden en kennissen of in de buurt wonende familie. Humanitas wil nieuwe vrijwilligers voor dit werk het nodige zelfvertrouwen bij brengen en inzicht geven in de ouder wordende mens, met de vele daarvoor bestaande voorzieningen en mogelijkhe den. Dat gebeurt door middel van een cursus, die wordt gegeven op een aantal woensdagen. Tijdens deze gespreksbij eenkomsten wordt van gedachten gewis seld met beroepskrachten van instellin gen en organisaties, die in de regio hulp bieden aan de ouder wordende mens. Wie interesse heeft voor de cursus, om wellicht daarna vrijwilliger te worden, en woonachtig is in Alkmaar of alle om liggende plaatsen, kan kontakt opne men met Humanitas, afd. Alkmaar, Reinaertlaan 1, 1813 JN Alkmaar. Tele fonisch kan dat op alle werkdagen - behalve vrijdag- tussen 10.00 en 12.00 uur: (072) 401800. Tussen 18.00 en 19.00 uur kan eventueel ook worden ge beld met Wil Op den Weegh: (072) 612257. INGEZONDEN Wil men 't Baafje sluiten? Dat kan toch niet waar zijn! Waar is een mooier 50 meter buiten-wedstrijd-bad te vinden? De watertemperatuur is on danks de treurige zomer constant 22 graden Celsius. Bij dit bad zijn prachti ge zonneweiden, omzoomd met bomen, perken en bloembakken, zodat men zich zonder lange vermoeiende autorit ten toch met vakantie waant. In de verte wenken de duinen en vriendelijk perso neel staat altijd voor iedereen klaar. Laten alle vrienden van 't Baafje - en dat zijn er velen, ook buiten Heiloo - de koppen bij elkaar steken en zich bera den om dit prachtige bad (misschien in gewijzigde vorm) voor de liefhebbers van de o zo gezonde zwemsport te kun nen behouden. Zodat men in de komen dejaren kan zeggen: 'WatTieerlijk dat 't Baafje er nog is!'. H. Griffioen-de Roos, Heerhugowaard INGEZONDEN Vuilniszakken Er wordt zoveel over gesproken, 'Men sen houdt Heiloo mooi en schoon'. Maar o wee, dat schoonhouden. Zet vooral uw huisvuil in goede como- vuilniszakken buiten neer. Regelmatig laat de vuilnisman zakken vuil staan, met als gevolg dat katten en honden hun prooi vinden. En zo komt de rotzooi op straat. Ook kartonnen do zen, hetgeen niet eens mag. Het zou een heel goede gewoonte moe ten zijn: ieder z'n vuil voor z'n eigen deur. Dan werd alles wel beter gedaan. Naam bij redactie bekend SEASIGHT SINGERS Dinsdag 25 augustus houdt dit close harmony koor te Bergen in hun repeti tielokaal van de St. Paulusschool aan de Prins Hendriklaan 33, open huis. De aanvang is 20.00 uur. The Seasight Sin gers is een groep, die in 1973 is ppge- richt, met het doel het zingen van film muziek, spirituals en musicalliederen. Dames en heren die belangstelling heb ben en mee willen zingen, zijn die avond van harte welkom. Mocht u geïnteres seerd doch helaas verhinderd zijn, dan kunt u zich in verbinding stellen met de voorzitter der vereniging, G.J.G. Wey- ers, tel. 072-331704. OECUMENISCH GELEGENHEIDSKOOR Zondagmorgen 27 september -eind van de vredesweek- zal het gelegenheidskoor weer meewerken aan een oecumenische viering. Gehoord het enthousiasme van zangers en toehoorders na de viering in 1986 vertrouwen we eróp dat velen (weer) willen meezingen en natuurlijk ook repeteren. De eerste repetitieavond is op donderdag 20 augustus (morgen dus!) om 19.45 uur in de kapel van de St. Willibrordusstichting. Wezingen tot 21.00 uur en drinken daarna koffie. De volgende repetities worden in overleg vastgesteld en vinden plaats op wisse lende avonden. Inlichtingen: Lida van der Hilst, tel. 02205-3435. AGENDA OPEN HUIS Donderdag 20 augustus H.O.V. operettever.rep. 20.00-23.00 H.B.C. bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 Vrijdag 21 augustus Gesloten Zaterdag 22 augustus Alkmaarse Big band rep. 15.30-17.30 Zondag 23 augustus Gesloten Maandag 24 augustus N.v.v.H. zang 13.30-15.30 Pridini volksdansen 16.00-18.00 S.O.W. cursus Spaans 13.00-17.00 Falkl.toneel rep. 20.00-23.00 E.H.K. klaverjassen 20.00-22.00 Soc. alleenst. 20.00-22.00 Dinsdag 26 augustus DOVES gym 09.00-12.00 N.v.v.H. beleggingscursus 09.30-12.00 Nieuw Leven zangver.rep. 20.00-22.00 H.B.C. bridged. Heiloo 20.00-23.00 Oppositie schaakver. 20.00-23.00 Woensdag 26 augustus DOVES gym 10.30-11.30 Falkl. toneel rep. 20.00-23.00 L.L.S. squaredance 19.30-22.30 Rtparyclub Heiloo 19.00-21.00 UCYL yoga 20.00-22.00 SPORT-INSTUIF VOOR 55-PLUSSERS: DAAR MOET JE JONG VOOR ZIJN Steeds meer mensen ontdekken dat meedoen aan bewegingsaktiviteiten nieuwe mogelijkheden schept aan het leven van alle dag. Dat geldt ze ker voor diegenen die vanaf 3 sep tember weer iedere week deel gaan nemen aan een sportinstuif voor 55-plussers in sporthal het Venne- water te Heiloo. Onder deskundige leiding van een sportdocent wordt er daar iedere donderdagmiddag ge durende twee uur 'pittig' tegen aan gegaan. Het idee achter een sport-instuif is, dat er een grote groep mensen is, die graag op sportieve wijze bezig wil len zijn, daar overdag de tijd voor heeft, die het leuk vindt met andere mensen in kontakt te komen en iets samen te doen, die ook door hem of haar nog niet eerder beoefende sporten wel eens wil uitproberen. Dat zijn over het algemeen mensen, die een geregelde en verantwoorde lichaamsbeweging belangrijk vin den omdat zij zich daardoor ener gieker weten en langer allerlei din gen kunnen blijven doen, die zij graag willen. Bij de opzet van de sport-instuif is daarvan uitgegaan. Gedurende twee uur wordt er een grote verscheiden heid aan sporten en bewegingsspe len aangeboden. Men maakt zelf een keuze waaraan men meedoet. Na een gezamenlijke warming-up om 14.00 uur in de sporthal kan men deelnemen aan o.a. dutch ten nis, badminton, tafeltennis, trim- gym, mini-volleybal, koersbal, lijn- bal, gymnastiek, ritmische bewe ging, enz. De meeste sporten zijn vrij alge meen bekend, bij sommige zijn de regels of materialen engiszins aan gepast van gebruik tijdens een sport-instuif. Vanaf omstreeks 15.00 uur is er in het restaurant ge legenheid iets te gebruiken. Dat mag wel, maar hoeft niet, men kan ook gewoon doorgaan. Omstreeks 15.50 uur wordt met een gezamen lijke af-training de sportinstuif beë indigd. Men is dan twee uur lang aktief bezig geweest en heeft in die tijd een beroep gedaan op zijn of haar eigen mogelijkheden daarin desgewenst geadviseerd door een deskundige sport-docent. De sportinstuif voor 55-plussers is een nieuw idee. Er aan deelnemen kunnen mensen vanaf 55 jaar, die zich daar jong genoeg voor voelen. Indien u iets jonger bent en denkt fit genoeg te zijn, mag u het van ons ook eens proberen! De prijs voor deze twee uur sport en beweging is ƒ3,- per week. U betaalt alleen als u komt. Wij adviseren gemakkelijk zittende kleding; sport- of trim- schoenen zijn in de sporthal verplicht. Sporthal Het Vennewater, Het Ze venhuizen 48 te Heiloo, tel. 333152 (ook te bereiken met bus 160 Alkmaar-Egmond v.v.). Vanaf 3 september iedere donderdagmiddag van 14.00-16.00 uur. INFORMATIEBIJEENKOMST OVER KANKER Kanker is een ziekte die veel voorkomt; één op de vier Nederlanders wordt er mee geconfronteerd. Kanker is een aan doening waar nog veel vraagtekens bij staan. Het ontstaan, de behandeling en het resultaat daarvan, de voorspelling over het ziekteverloop, en de kans op genezing zijn vaak onduidelijk. Dit heeft tot gevolg dat de patiënten, bij wie de diagnose kanker is gesteld, en hun naaste relaties een zeer moeilijke perio de tegemoet gaan. De onduidelijkheid over kanker en het feit dat sommige behandelingen grote ongemakken met zich meebrengen, ma ken de behoefte aan informatie groot. Daarom organiseren het Medisch Cen trum Alkmaar en de Kruisverenigingen uit de regio, in navolging van het afge lopen seizoen, ook nu weer informatie bijeenkomsten. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor patiënten met kanker, hun familieleden en hun vrienden. Op vrijdagmiddag 4 september wordt een informatiebijeenkomst gehouden met als thema: Algemene inleiding over kanker. Naast de informatie die wordt gegeven is er gelegenheid tot het stellen van vragen en het uitwisselen van erva ringen. De bijeenkomst wordt gehou denvan 14.00 tot 16.30 uur in de gro te huiskamer van het Elisabeth zieken huis. Indien u de informatiemiddag wilt bijwonen, wordt u vriendelijk verzocht u vooraf telefonisch aan te melden: tel. 072-145454, toestel 2008 of 1152, op maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. In aansluiting op de informatiemidda gen gaan gespreksgroepen van start voor kankerpatiënten, met of zonder partner/familieleden. Deze midda gen/avonden worden gehouden bij de kruisvereniging, Stichting Interkruis, Gasthuisstraat 2, Alkmaar. De groepen worden begeleid door vertegenwoordi gers van de wijkverpleging, van het team medisch maatschappelijk werk en van de afdeling psychologie van het MCA. Indien u hierover meer informa tie wilt, kunt u kontakt opnemen met Mevr. A. Stavast, medisch maatschap pelijk werkster MCA, tel. 072-145454, toestel 1152. iV. 'DIE LUSTIGE WITWE' BIJ DE H.O.V. De Heilooër Operette Vereniging start donderdag 20 augustus de wekelijkse re petities voor 'Die Lustige Witwe' van Franz Lehar. Heeft u bij een voorstel ling wel eens de gedachte gehad om óp het toneel te staan? Welnu, hier is uw kans, want op dit moment is er nog plaats in het koor voor zowel dames als heren. U kunt dan die Lustige Witwe ter zijde staan in het schitterende 'Vilja Lied' of Graaf Danilo begeleiden bij zijn bezoe ken aan de nachtclub 'Maxim' alwaar de weelderige Lolo, Dodo, Jou-Jou, Clo-Clo, Margot en Frou-Frou hun op wachting maken. Operette valt onder het begrip 'totaal theater'. Dit houdt in dat u naast het zingen ook te maken krijgt met bewe ging en expressie. De zangpartijen wor den ingestudeerd door repetitor/diri gent Wim Noteboom. (Het is beslist geen bezwaar als u geen noten kunt le zen). De beweging en expressie worden er aan toegevoegd door regisseur Greet van Halm. Als dan het orkest, de to- neelkleding en de grimmeur er aan te pas komen, is de entourage kompleet en bent u met deze leuke creatieve hobby zeker een ervaring rijker. De repetities zijn wekelijks op donder dagavond van 20.00 tot 22.30 uur in Het Open Huis te Heiloo. Komt u ge rust eens vrijblijvend kennismaken of bel met Frits Hogerheyde (072-334275). JEUGDKAMPIOENEN TC HOGEDIJK Elk jaar worden in de laatste week van de lagere schoolvakantie de jeugdclub kampioenschappen van de T.C. Hoge- dijk gehouden. Traditiegetrouw is het die week mooi weer, dus ook nu. De weergoden moeten wel een zwak voor de T.C.H. hebben! Om de kampioenschappen succesvol te doen verlopen zijn behalve goed weer ook enthousiaste deelnemers en een goede organisatie nodig. Het aantal deelnemers was ook dit jaar weer groot: 125 van de ongeveer 180 jeugdleden, die de T.C.H. telt, hadden zich opgegeven. De organisatie was in de vertrouwde handen van de enthousiaste jeugdcom missie, bestaande uit Mous Apeldoorn, Frieda Heeremans, Sjaan Koopman, Jacqueline van Vliet, Alex van der Ploeg, Lineke Marks en Peter Swaag. Wat hebben die mensen veel werk ver zet! De banen lagen er perfect bij, waar voor groundsman Jos Pancras verant woordelijk was. De prijswinnaars: 'Toekomststerren': een gedeelde le plaats voor Anouk, Elsje, Monique, Adriaan, Sandra, Ivo, Wouter, Piet, Karen en Koen. 8 t/m 10 jaar: meisjes enkel: le Eefje Pieterse; 2e Fa- biënne Groot. Meisjes enkel, troost: le Hetty Anema; 2e Merel Verweel. Jon gens enkel: le Frank Heeremaris; 2e Jon van Wielink. Jongens enkel, troost: le Victor de Leeuw; 2e Martijn Groen. Meisjes dubbel: le Anouk Swaag/Sop- hie Oud; 2e Fabiënne Groot/Fleur Rie- zebos. Meisjes dubbel, troost: le Eefje Pieterse/Merel Verweel; 2e Susanne van der Poel/Esmée Apeldoorn. Jongens dubbel: le Frank Heeremans/Joris Liefting; 2e Jon van Wielink/Victor de Leeuw. Gemengd dubbel: le Robin Houtenbos/Susanne van der Poel; 2e Bram Hopman/Anouk Swaag. 10 t/m 12 jaar. Meisjes enkel: le Jasmijn Apeldoorn; 2e Lizzy de Graaff. Meisjes enkel, troost: le Annemarie van Went; 2e An- nemarie Purmer. Jongens enkel: le Heli Koopman; 2e Erik van der Poel. Jon gens enkel, troost: le Danny Hes, 2e Niels Veldhuizen. Meisjes dubbel: le Jasmijn Apeldoorn/Lizzy de Graaff; 2e Marieke de Waard/Annemarie Purmer. Jongens dubbel: le Robin Houten- bos/Sascha vaaDruten; 2e Okke Valke- ring/Heli Koopman. Gemengd dubbel: le Sascha van Durten/Jasmijn Apel doorn; 2e Erik van der Poel/Lizzy de Graaff. 12 t/m 14 jaar. Meisjes enkel: le Inez Heeremans; 2e Judith Oud. Meisjes enkel, troost: le Sanne Wullums; 2e Nathalie Punt. Jon gens enkel: le Bastiaan Pos; 2e Mark van der Poel. Jongens enkel, troost: le Gaby Swaag; 2e Mark van Os de Man. Meisjes dubbel: le Simone Metz/Inez Heeremans'; 2e Judith Oud/Marion Baltus. Jongens dubbel: le Bastiaan Pos/Frank Glas; 2e Camiel van Dru- ten/Mark van der Poel. Gemengd dub bel: le Frank Glas/Simone Metz; 2e Bastiaan Pos/Inez Heeremans. Boven 14 jaar. Meisjes enkel: le Esther Metz; 2e Me- rieke van Zoonen. Meisjes enkel, troost: nog niet bekend. Jongens enkel: le Jon Houtenbos; 2e Camiel van Dru- ten. Jongens enkel, troost, groep A: le Frank Glas; 2e Steven Aland. Jongens enkel, troost, groep B: le Bart Sinsel- meijer; 2e David Valkering. Meisjes dubbel: le Jeannette van der Ploeg/Me- rieke van Zoonen. Meisjes enkel, troost: nog niet bekend. Jongens enkel: le Jon Houtenbos; 2e Camile van Dru- ten. Jongens enkel, troost, groep A: le Frank Glas; 2e Steven Aland. Jongens enkel, troost, groep B: le Bart Sinsel- meijer; 2e David Valkering. Meisjes dubbel: Je Jeannette van der Ploeg/Me- rieke van Zoonen; 2e Claudia Metz/Jo- sé Beentjes. Jongens dubbel: le Jon Houtenbos/Remon Glas; 2e Arjan Lont/Leon Tervoort. Gemengd dubbel: le Jon Houtenbos/Jeannette van der Ploeg; 2e Arjan Lont/José Beentjes. Behalve het stijldansen is ook het volks dansen bekend, maar sinds kort dringt zich een nieuwe vorm van dansen op, afkomstig uit Amerika, het zgn. Square-dancing. Landverhuizers uit Schotland, Ierland, Engeland en het vasteland van Europa voerden in Ame rika hun eigen typische dansen in. Er kwam de behoefte aan een dansvorm, die voor alle immigranten geschikt zou zijn. Met de verovering van het westen kwam toen square-dancing in zwang, waarbij de dansfiguren in de tekst van de cowboysongs werden verwerkt. Miljoenen Amerikanen, van jong tot oud, zijn aan het square dansen gesla gen, terwijl ook in Europa de animo hiervoor snel toeneemt. Wat houdt square-dancing eigenlijk in? Het minste aantal deelnemers is een team van 8 dansers, 4 dames en 4 heren, opgesteld in een vierkant (square), die gedurende .elke dans van ongeveer 7-10 minuten steeds van partner wisselen. Begrijpelijk is, dat het in het begin wat inspanning vergt zowel geestelijk als lichamelijk. Door de spierwerking en ademhaling ontwikkelt zich echter dat heerlijke ge voel van fit worden. Leden van clubs in binnen- en buiten land gaan bij elkaar op dansbezoek; tij dens feestjes na afloop hoor je soms in 4 talen converseren. Het is ook echt iets voor de jongeren. Zij willen zo graag het onbekende zien en meemaken. Wel nu, die kans is er, waarbij de leskosten geen probleem kunnen zijn. Degenen, die na één seizoen met goed gevolg een toets afleggen, ontvangen tij dens een plechtig 'graduation' het di ploma 'Bachelor of Squaredancing'. Vanaf dat moment kan de speciale bad ge en squaredance-kleding worden ge dragen en heeft de graduate toegang bij elke square-dance-groep waar ook ter wereld. Dan wordt met de gevorderden meegedanst, waarbij men zich echt in de square-dance-familie voelt opgenomen. De square- en rounddance vereniging Liberty Lines begint dit keer aan zijn 5e seizoen. De vereniging heeft ongeveer 30 leden en danst op de woensdagavon den voor gevorderden en op de vrijda gavonden voor beginners (bij voldoende belangstelling). De dansleiding is in handen van Erik Pluyer. Erik is een ge diplomeerde dansleider met veel inter nationale square-dance ervaring. De danslokatie is Het Open Huis in Heiloo. De square- en rounddance vereniging Liberty Lines, heeft een aantal avonden gereserveerd om u de gelegenheid te ge ven met het squaredansen kennis te maken. Vrijdag 4 september: demonstraties van de gevorderde leden ih het winkelcen trum 't Loo te Heiloo, van 19.00 tot 20.15 uur. Propaganda-avond met me dewerking van het bekende volksdan- sorkest Troyka in de Foyer van het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Toe gang gratis. Woensdag 9 en vrijdag 11 september: open dansavond, met gelegenheid voor inschrijving, in het Open Huis, Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 18 september: start wekelijkse beginnerscursus. U kunt ook deze avond nog inschrijven in het Open Huis. Aanvang 19.30 uur. Voor informatie: Erik en Martha Pluy- aar, tel. 072-400867, of Joop en Lineke Muller, tel. 072-334576. De Bond is landelijk georganiseerd met provinciale en plaatselijke afdelingen. De plaatselijke afdelingen hebben een eigen bestuur en stellen hun eigen pro gramma op. De Bond staat open voor vrouwen van alle gezindten en onthoudt zich van elke partijpolitiek. Hoewel het 'De Bond van Plattelandsvrouwen' wordt genoemd, zijn vele dames niet af komstig van het platteland of uit de agrarische sector. Iedere vrouw kan dus lid van deze vereniging worden. Dit seizoen zijn er 9 avondbijeen komsten, 3 ochtendbijeenkomsten en 1 middagbijeenkomst. Het bestuur heeft getracht een zo gevarieerd mogelijk pro gramma op te stellen, o.a. een lezing over China: schilderkunst en de Bergen se School en Amnesty International. Kolonel Bo^shardt houdt een lezing over het werk van het Leger des Heils en Mevr. Aafje Top zal een avond verzor gen met voordrachten en poëzie. Verdei komt de Commissie Vrouw met het on derwerp "Herwaardering van Arbeid" en de Culturele Commissie met het on derwerp "Wat schrijven en lezen vrou wen". Mej. S. Ouwendijk, diëtiste, komt over voeding vertellen met als uit gangspunt de voedselschijf. Wybrich de Man zal een doe-ochtend verzorgen. Als werkmateriaal wordt stro gebruikt. Onze cursusleidsters hebben ook ver schillende cursussen samengesteld. Er wordt gedacht aan een cursus calligrafe- ren; genealogie; houtsnijwerk; hartrea- nimatie; kunstgeschiedenis; knipcursus en werken met stro. Dé reiscommissie neemt ons o.a. mee naar Energie Cen trum Nederland (kernreactor) te Petten; V.S.M. geneesmiddelen bv te Alkmaar; fietstocht naar Bergen en musea. Verder zijn er mogelijkheden om te zingen, te volksdansen, deel te nemen aan de en gelse lessen, het lezen en bespreken van gedichten, de leesclub, de toneelclub, of het handwerken. Wilt u meer inlichtingen over onze Bond dan kunt u zich in verbinding stel len met S. de Vries-Ottes, tel. 331068. neiloo KOM DANSEN BIJ PRIDINI Op 2 september start het nieuwe seizoen bij Pridini met een open avond van 20.00 tot 22.00 uur in basisschool De Nieuwe Hoeve. Iedereen kan vrijblij vend komen kijken en/of meedoen. De kinderen starten op 7 september. Bij Pridini dansen de volgende groepen: kinderen van 6 tot 9 jaar op maandag van 16.00 tot 17.00 uur in het Open Huis. Kinderen van 9 tot 12 jaar op maandag van 17.00 tot 18.00 uur in het Open Huis. Beginners op woensdag van 19.30 tot 20.30 uur in de Nieuwe Hoeve. Half gevorderden op woensdag van 20.00 tot 21.30 uur in de Lidwina- school. Gevorderden op woensdag van 20.30-22.00 uur in de Nieuwe Hoeve. Voor meer informatie: Ineke Schoma- ker, tel. 072-336959. 'T KOORTJE Eén keer per 14 dagen komt een klein aantal enthousiaste mensen bijeen om o.l.v. Machteld de Wit-Merckens te zin gen en de stem te vormen. Dit zang groepje is zo'n 1 Vi jaar geleden ont staan vanuit de Doopsgezinde Gemeen te te Alkmaar en bestaat grotendeels uit inwoners van Heiloo. Wij houden ons bezig met één-, drie- en vierstemmige a- capella werkjes uit de tijdsperiode tus sen 1500 en 1750 (merendeel religieus). Wij geven zo nu en dan onze medewer king aan kerkdiensten Zowel binnen als buiten onze gemeente. In de komende tijdsperiode zal er gewerkt worden aan muziekwerkjes die thuishoren bij de advents- en kersttijd. Hebt u een sopraan-, alt-, tenor- of basstem en bent u tussen de 25 en 60 jaar en wilt u eens horen en meemaken hoe het bij ons toegaat, dan bent u van harte welkom op onze repetitie, die ge houden zal worden op donderdagavond 27 aug. a.s. van 8.00 tot 10.00 uur. Schroom niet. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Machteld de Wit-Merckens, tel.: 334394. De VET-klanten hebben iets speciaals, iets dat hen steeds weer onderscheidt van anderen. Zij zien er modisch en trendy uit, met niet te veel en net niet te weinig. James Bond en de films Top Gun en Doctor Zhivago waren de de in spiratie voor onze nieuwe kollektie. In de vliegenierssfeer van Top Gun is denim niet weg te denken. Ons nieuwe merk Forecast staat voor de laatste trends op gebied van modellering en stofkeuze. Ook voor de meer basic jeans kunt u bij VET terecht. Wij pre senteren een uitgebreide kollektie onder onze eigen labels Break en Forecast en merken als Edwin, Rifle, Donovan, Trader en Tripper. Aansluitend op de hierboven geschetste 'jeanskollektie' er natuurlijk een uitgebreid assortiment van shirts, sweatshirts en T-shirts met een trendy verwassen uiterlijk. Een winterse sfeer, dus....gebreide trui en in jacquards, met strepen, badges en natuurlijk ook sweatshirts met bijvoor beeld een coll of turtle neck. Jacks in kanvas, Van Watcher, ons dameslabel, gequilte shirts, broeken en colberts met ijskristallen bedrukte jurken, sweaters en vesten. James Bond betekent spanning, sporti viteit en glamour. Voor de VET-shops een goed uitgangspunt om in de decerrj- bermaand, met al zijn festiviteiten, stijl vol voor de dag te komen. Voor het seizoen 1987/88 heeft de Fede ratieve Vrouwenraad te Heiloo de vol gende cursussen op het programma staan: Vrouw en gezondheid. De cursus heeft tot doel vrouwen mondig te leren wor den en op te komen voor haar gezond heid, haar rechten en plichten als pa tiënt. Vrouwen voorlichting en inzicht te geven in de gezondheidszorg en de ei genverantwoordelijk te bevorderen. Vrouw en gezondheid. Het programma wordt in overleg met de deelneemsters samengesteld. De cursus start op 17 september. De mens en haar geschiedenis. De cur sus heeft tot doel het kennis nemen van feiten en ontwikkelingen in het verleden die hebben geleid tot de maatschappelij ke structuren van het heden. Hoe leef den mensen en hoe was de economische ordening. Wat geloofden mensen en welke rol speelde dat in hun leven. Wanneer over macht, economie en godsdienst wordt gesproken zal steeds worden nagegaan welke rol vrouwen hebben gespeeld. Van de deelneemsters wordt een eigen inbreng verwacht in de zin van meedenken en kritisch reageren op het verleden en heden. De eerste cur susdag is 7 januari 1988. Presentatietraining. Het doel van de cursus is vrouwen meer zelfvertrouwen en inzicht geven in het spreken voor pu bliek. Deze cursus is bedoeld voor vrou wen die in de praktijk te maken hebben met (of geconfronteerd worden met) ge legenheidstoespraken, inleiden en be danken van een spreker, het houden van een toespraak etc. De cursus start 17 maart 1988. Onder voorbehoud is er een informatie ochtend op 29 september over de cursus 'Weduwe tegen wil en dank', welke ge houden wordt in de Volkshogeschool Bergen op 9 en 11 november en 14 én 16 december. Dit is geen rouwverwerking scursus, maar heeft als doel om met el kaar ervaringen uit te wisselingen over de nieuwe leefsituatie en te zoeken naar perspektieven, waarbij deze leefvorm meer een kans van slagen heeft. Het is de bedoeling nogmaals 2 thema ochtenden te houden t.w. op 25 februari en 3 maart 1988 betreffende het invullen van belastingformulieren. Alle bovengenoemde activiteiten vinden zoals gebruikelijk plaats op donderda gochtend van 9.15 tot ongeveer 11.30 uur in het Open Huis boven het Loo. (Behalve de informatie-ochtend voor de cursus 'Weduwe tegen wil en dank'; de ze is op een dinsdagochtend). Voor kinderopvang wordt gezorgd, zo dat het hebben van jonge kinderen geen belemmering hoeft te zijn de cursussen te volgen. Voor verdere informatie en aanmelding kunt u terecht bij Els Schouten (tel. 334526) en Lammy Ne- derhand (tel. 330560). Let u ook op de informatie die voorafgaand aan iedere cursus in de Uitkijkpost zal verschijnen. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO Op 15 juni hadden wij onze slotbijeen komst van het vorige seizoen. Deze bingo-avond was erg gezellig en had een redelijke opkomst. Thans, na een gro tendeels verregend zomerreces, staan wij aan het begin van verenigingsjaar '87-'88. Het bestuur heeft, druk verga derend, getracht een aantrekkelijk win- terprogramma samen te stellen. Wij ho pen, dat u dat in juni '88 met ons eens zal zijn. Wij zijn ons bewust, dat wij het niet ie dereen tegelijk naar de zin kunnen ma ken, maar vragen toch uw trouw-in- opkomst, ook al is het weer niet zo best, of al heeft u er op een bepaald moment niet zo'n behoefte aan. Want alleen al door uw verschijnen draagt u bij aan de gezelligheid en -wie weet- heeft een an der behoefte aan uw aanwezigheid. Im mers, wij vormen een belangengroep van alleenstaanden in de strijd tegen vereenzaming. En heeft niet ieder voor zich daarin een stukje zorg voor de ander? Zie ook de agenda's. TIENDE ZILVEREN LELIE-TOERNOOI MEERVOGELS '60 Zondag 23 augustus voor de tiende maal het Zilveren Lelie-toernooi op het handbalcomplex aan de Boschweg. De gemeente Akersloot heeft het A-veld ge renoveerd en dat ligt er schitterend bij. De toernooicommissie, waar Trudy Leyen zich ook 10 jaar voor heeft inge zet, is er in geslaagd voor dit lustrum- toernooi gerenommeerde deelnemers uit te nodigen. De damespoule bestaat uit: Aristos, Heracles, Rijnstreek en Meervogels. Bij de heren zal Zilveren leliewinnaar van vorig jaar Schagen het opnemen tegen Aristos,^ Rijnstreek en Meervogels. Voor dit toernooi zal zondag een tribu ne aanwezig zijn. De kommissie hoopt op goed weer en dat handbalminnend Akersloot zal genieten van goede en sportieve wedstrijden. De meest faire deelnemer zal beloond worden met de Fair-play cup, beschikbaar gesteld door de gemeente Akersloot. 'ZINGEN HOUDT JONG' GAAT WEER VAN START! Een prettig bericht voor allen die van zingen houden. Dinsdag 25 au gustus om 10.00 uur gaat de deur van het Trefpunt aan de Westerweg 294 weer wijd open. Want dan be gint de eerste repetitie van het ge mengd koor voor 50-plussers. 'Zin gen houdt jong'. Onze leden staan al te popelen otfi weer te beginnen, en ze zouden hót fijn vinden als ze een paar nieuwe gezichten zullen zien. Wilt u hèt eerst nog eens wat aanzien, komt u gerust, het verplicht u tot niets. Maar er is een grote kans, dat u door ons enthousiasme wordt aan gestoken, en dit zanguurtje, evenals wij, voor geen goud meer zult willen missen! Voor inlichtingen kunt u zich in ver binding stellen met de Voorzitter en secretaris resp. J.A. Gieltjes, tel.3 333645 en Mevr. T. Schijven, tel.1 332298. ZWEMTOCHT VAN AKERSLOOT NAAR KOEDIJK Zondag 23 augustus wordt er eeh prestatie zwemtocht door het Noord hollands kanaal gehouden. Marcel Ver flage zal op die dag de afstand Akersloot-Koedijk zwemmend probé ren af te leggen. Marcel, die door een verkeersongeval een been moet missen, wordt tijdens de tocht vergezeld door verschillende zwemteams, die de af stand in de vorm van een estafette zul len overbruggen. De organisatoren hebben twee doelep voor ogen: "We willen een jaarlijks te rugkerend zwemevenement organiseren en we willen een goed doel steunen. In overleg met de direkteur van het MCA, meneer Hoogervorst, willen we het re creatiefonds voor langdurig zieke kin deren ondersteunen. Het geld dat wij via sponsoring ontvangen wordt groten deels aan dit fonds geschonken". Voor informatie kunt u bellen: W. Bok- ma, tel. 072-110405 of L. den Brok, tef. 072-110083, beiden na 17.00 uur. Van 1 tot en met 30 september word) door de PTT een bijzondere serie post» zegels met bijslag uitgegeven ten bate van het Nederlandse Rode Kruis. De sej rie bestaat uit drie zegels. Daarop staart afgebeeld vrijwilligheid als een van de grondbeginselen van het Rode Krui^ werk en twee taken in eigen land die ge» dragen worden door vrijwilligers, te we» ten het bloeddonorschap en dé telefooncirkels. Het doel van deze postzegelactie is twee^ ledig. Enerzijds wordt beoogd om, doof middel van een bijslag op de zegels; fondsen te werven, zonder welke hef Nederlandse Rode Kruis immers zijn ta ken niet kan realiseren. Anderzijds is het de bedoeling om, door middel vaif afbeeldingen, een grotere bekendheid te geven aan de werkzaamheden van het Rode Kruis. Het Rode Kruis kan alleen helpen, als het daartoe naast de mensen ook dé middelen tot zijn beschikking heeft^ Ook u kunt het Nederlandse Rode Kruis helpen. Door deze zegels te kopen. a 19B7 y> 4 y'-yi-: mm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4