De Egmonden Hobbyfarm gaat van start Dierenbescherming I T. Dil weer in raad Akersloot Guatemala- actie van Amnesty International HeiboUmmen— Castricum -'■jtrj— Verenigingsagenda Evenementenagenda Sport en spet agenda k Open dag bowlingbond In de eerste week van september starten ook bij de Hobby farm de creatie ve activiteiten voor de jeugd weer. K Boscrossers UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 1987 In de eerste week van september, vol gende week dus, begint de knutselclub voor de lagere schooljeugd. Er zijn veel mogelijkheden voor de kinderen zoals houtbewerking, handwerken, werken met klei en gips, solderen, werken met papier en verf enz. De Hobbyfarm is open op de volgende tijden: - maandagavond van 18.30-20.00 uur; - woensdagmiddag (zie verder in dit artikel); - vrijdagavond van 19.00-20»30 uur; - en zaterdagochtend 9.30-11.00 uur. Op de woensdagmiddag is de toeloop van de kinderen erg groot. Om op een verantwoorde manier te kunnen blijven draaien is er ook voldoende leiding no dig. Voor deze middag is dit echter nu niet het geval. Als blijkt dat dit vóór september niet realiseerbaar is, dan zijn wij genoodzaakt deze middag te schrap pen en eventueel te verplaatsen naar de vroege avond. De ouders zullen hiervan tijdig op de hoogte gesteld worden. Mochten er onder u ouders zijn die zich verantwoordelijk voelen om te helpen dan kunt u kontakt opnemen met Ton Verberne, tel. 333724. Leiding kunnen wij ook op de andere tijden gebruiken. De leeftijd speeld daar inprincipe geen enkele rol bij, is in de praktijk gebleken. Van jong 17 jaar) tot oud is welkom. Vooralgemene informatie kunt u zich wenden tot L. Portegies, tel. 337501. Amnest International vraagt de komen de week uw aandacht voor de mensen rechtensituatie in Guatemala. Een paar weken geleden vernamen we het verheu gende bericht dat de regeringsleiders van Guatemala, El Salvador, Costa Ri ca, Nicaragua en Honduras een vrede sakkoord ondertekenden; een serieuze stap op weg naar vrede in Midden-Amerika. Sinds januari 1986 wordt Guatemala ge regeerd door een gekozen burgerpresi dent. Daarmee kwam een einde aan een 20-jarige periode waarin de militairen de macht in handen hadden en de bevol king onderdrukten. Tienduizenden zijn het slachtoffer geworden van de politie ke moorden en verdwijningen. In de ge vangenissen werd op grote schaal gemarteld. President Cerezo van Guatemala heeft uitgesproken dat hij een einde wil ma ken aan deze schendingen. Sinds zijn verkiezing tot president is het aantal mensenrechtenschendingen afgenomen. Toch maakt Amnesty International zich zorgen over de situatie in Guatemala. In de allerlaatste dagen van hun regering hebben de militairen een algemene vrij lating afgekondigd voor degenen die zich schuldig hebben gemaakt aan men senrechtenschendingen. De president steunt tot nu toe deze algemene amnestiewet. Amnesty stelt zich echter op het stand punt dat de schuldige militairen hier door een gevoel van straffeloosheid en onschendbaarheid hebben en dus ook gewoon doorgaan met hun misdaden. Amnesty International vraagt de presi dent van Guatemala: de intrekking van de amnestiewet voor degenen die zich schuldig maakten aan mensenrechten schendingen, de berechting van deze personen, een uitputtend onderzoek naar het lot van de duizenden slachtof fers en een definitief einde aan de mensenrechtenschendingen Om het verzoek van Amnesty Internati onal kracht bij te zetten, vragen wij u om een keer mee te d oen met onze 'overschrijfbriefaktie'. Vrijdag 28 au gustus zijn wij van 17.00-21.00 uur in de hal van de bibliotheek en kunt u van ons een overschrijfbrief krijgen, die u thuis overschrijft en verstuurt naar de presi dent van Guatemala. Verdere informa tie staat ook op deze brief. Hoe massa ler de stroom brieven, hoe meer druk er op Guatemala wordt uitgeoefend om daadwerkelijk iets te doen tegen de mensenrechtenschendingen. Mocht u vragen hebben of kunt u niet naar de bibliotheek komen, maar wilt u wel meedoen, neemt u dan kontakt op met Truus Schoonderwaldt, Kerkelaan 17, Heiloo, tel. 334252. De vaste deelne mers aan onze aktie ontvangen deze week hun overschrijfbrief thuis. FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO De Federatieve Vrouwenraad Heiloo orgniseert binnenkort een cursus 'Vrouw en Gezondheidszorg'. Het doel van de cursus is:"- vrouwen mondig te leren worden en op te komen voor haar gezondheid, haar rechten en plichten als patiënt; - vrouwen voorlichting en in zicht te geven in de gezondheidszorgd; - eigen verantwoordelijkheid bevorden. In de c-ursus kunnen de volgende onder werpen aan de orde komen: - op welke wijze bevordert men de vertrouwensre latie tussen arts en patiënt; - mag men zich als patiënt bemoeien met de behan deling; - hoe verantwoordelijk is men zelf voor de gezondheid en het gene zingsproces; - wat zijn patiëntenraden; - hoe raakt men actief betrokken bij de plaatselijke gezondheidszorg. Er zal ook tijd ingeruimd worden voor ont spanningsoefeningen. Het programma wordt in overleg met de deelneemsters samengesteld. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten van elk 2Zi uur en wordt gehouden in het Open Huis op de volgende donder dagochtenden: 17 september, 18, 22 en 29 oktober, 5, 12, en 19 november. Aanvang 9.15 uur. Voor kinderopvang kan worden gezorgd. U kunt voor meer informatie en opgave contact opnemen meKLammy Nederhand (tel. 330560) en Els Schouten (tel. 334526). YOGA OVERDAG Aan jong en oud geeft Klaaske van Kuijk de gelegermeid om aan yoga te doen. Vooral overdag komt er volop ruimte, want er gaan vanaf september enkele nieuwe groepen van start op maandagochtend, maandagmiddag, dinsdagmiddag en woensdagmiddag. De serie lessen duurt in principe 1 kwar taal, met de mogelijkheid om door te gaan. Voor alle groepen geldt een min. deelname van 6 en een max. van 10 per sonen. In de doorgaande groep op woensdagavond van 20.30-21.45 uur zijn momenteel nog 3 plaatsen vrij. Voor informatie en opgave graag 's avonds 072-112478 bellen, Yoga Studio Klaaske van Kuijk, Kennemerstraatweg 79, (le étage), Alkmaar. HANDREIKING Maandag 7 september start handrei king, werkgroep voor weduwen en we duwnaars, weer gespreksmiddagen rouwverwerking. Deze zijn bedoeld voor mensen die hun partner hebben verloren en geen kinderen meer thuis hebben. De onderlinge uitwisseling van ervaringen en de herkenning bij anderen kunnen verruiming geven en een beter begrip van de eigen situatie. Er is geko zen voor huiskamerbijeenkomsten met als gesprekleidster Annarie Cochius. Het adres (Oudorperpolder) is gemak kelijk per bus en auto te bereiken. Voor meer informatie of aanmelding kunt u bellen: 02267-2262 of 072-121493. KREATIEVE HANDVAARDIGHEID DRIE EGMONDEN TOERNOOI Voor de derde achtereen-volgende keer hebben de 3 Egmondse veldvoetbal- verenigingen (Zeevogels, Egmondia en St. Adelbert) de koppen bij elkaar gestoken, om te komen tot een jaarlijks terugkerende Egmonden-toernooi. Wa ren het eerder Zeevogels en Egmondia, nu mag St. Adelbert het toernooi orga niseren, en op sportpark De Kwekerij zal het gedurende 2 zondagen een druk te van belang zijn. Afgelopen zondag heeft de eerste speel dag plaats gevonden, toen bestreden de lagere teams (3e, 4e, 5e, 6e elftal) el kaar. De scheidsrechter Jaap Walta, Jan Walta, Jan Duinmeyeren Hans Hes kenden weinig moeilijkheden en alles verliep zoals het moest zijn. Zondag 30 augustus komen de kanonnen in 't veld, dan spelen de eerste, tweede en vetera nen teams tegen elkaar. Bij de veteranen is het altijd een geweldige strijd, omdat Noordhollands veteranen kampioen Eg mondia zijn titel vooral op het 3 Eg- monden toernooi extra kleur wil geven. Maar de grote belangstelling gaat na tuurlijk naar de standaardteams uit. Bij Egmondia heeft zich een ware gedaante wisseling voorgedaan. De nieuwe trai ner Frans Geurtsen, ook al bekend uit het betaalde voetbal, heeft de wind goed in de zeilen, er wordt volop getraind om de verloren weg weer te herwinnen, en gezien de resultaten van de gespeelde oefenwedstrijden lijkt de mogelijkheid hiertoe heel goed aanwezig. De grote favoriet is natuurlijk K.N.V.B.-tweedeklasser Zeevogels. Het team van Hans Ursem raakt steeds beter op elkaar ingespeeld en de spelers wor den bewuster van hun taken. Een plaats hoog in de middenmoot moet heel goed mogelijk zijn. En dan het organiserende St. Adelbert, dit team heeft diverse nieuwe spelers in zijn gelederen opgeno men. Zo is Winfried Zentveld weer bij zijn oude vereniging teruggekeerd, en kwamen van Alcmaria Victrix Rob Bijl en spits Peter Strabbing de Adelbert- gelederen versterken. Maar hoeveel Adelbert sterker is gewor den, kunnen we op het Egmonden-toer nooi zien. Adelbert is in de breedst ster ker geworden, het gevolg is dat ook het tweede over meer kwaliteit beschikt. Reden genoeg om te stellen dat er ook bij de tweede teams volop spanning aanwezig is. Bij dit Egmond-toernooi zullen alle ver zamelde verenigingspunten bij elkaar worden opgeteld. De club met de meeste punten mag zich Egmonds kampioen noemen. Naast dit voetbalgeweld is ook de Adelbert supporters-vereniging Rood Zwart druk doende om alles vlot te laten verlopen. Naast een grote verlo ting zal de inwendige mens ook niet ver geten worden. Bovendien stelt Rood Zwart de bekers beschikbaar, en zullen zij opkomen voor de verdere financiële onkosten. Jammer is echter dat de aan gekondigde Adelbert trimloop door ver schillende oorzaken niet kon doorgaan; deze loop zal op een nader te bepalen datum alsnog worden gelopen. De wedstrijden worden zondag vanaf 10.00 uur gespeeld. RESTAURATIE SLOTKAPEL Op woensdag 19 augustus is de Slotka pel door de Hervormde gemeente Egmond-Binnen/Egmond aan den Hoef voor het symbolische bedrag van één gulden overgedragen aan de Stich ting Restauratie Slotkapel. Galerie De Kapberg Tot en met 30 augustus kan men in Ga lerie De Kapberg, Slotweg 17 in Eg- mond aan den Hoef, werk bekijken van De Groep (vereniging van Haarlemse beeldende kunstenaars). De Kapberg is van woensdag tot en met zondag dage lijks geopend van 13.30-17.00 uur. Galerie Wimmenum Tot en met 30 augustus is in Galerie Wimmenum, Herenweg 270, Egmond aan den Hoef, een expositie te zien met werken van Robert Parkinson (aquarel len) en Marga Zijp (keramiek). De offi ciële opening is zondag 2 augustus om 14.00 uur. Galerie en atelier zijn vrij dag, zaterdag en zondag geopend van 13.00-17.00 uur. Tot 5 september bestaat nog de moge lijkheid tot inschrijven voor de kader- kursus kreatieve handvaardigheid die Beeldende Vorming Castricum. Er zijn Opnieuw cursus akrobatiek nog enkele plaatsen vrij. De 2-jarige kursus, gegeven op woensdagavond, is bedoeld voor mensen die met groepen werken of dit willen gaan doen; bijv. in buurthuizen, psychiatrische inrichtin gen, scholen, etc. of die hun eigen mo gelijkheden op kreatief gebied willen vergroten. Er wordt met diverse materi alen en technieken gewerkt. U kunt voor inlichtingen bellen met M. Brugge- man, tel. 02518-53512. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 4 september: klaverjassen in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,00, niet-leden 3,00. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 7 september: diapresentatie over het dagje-uit; tevens afscheid van Wil van Kleef en Lydia Zoon als mede werksters van de werkgroep. Open Huis, aanvang 20.00 uur. Maandag 21 september: vervolgavond 'Beter bewegen', met medewerking van de heer Kemperman. Open Huis, aan vang 20.00 uur. Kleurenpracht Dinsdag I september: contactavond in de zaal van de duivensportvereniging naast sporthal 't Vennewater, aanvang 19.30 uur. Onder andere is er een tafel keuring .door de heer Koopmans uit Zaandam. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Rommelmarkt muziekverenigingen Ook dit jaar organiseren de muziekvere nigingen Caecilia, Nijenburg en TKH weer een grote rommelmarkt op de plei nen van winkelhof 't Loo. Dit gebeurt op 9 en 10 oktober. De opbrengst wordt dit jaar gebruikt voor opleiding en bege leiding van leerlingen en de aanschaf van bladmuziek. Heeft u nog spullen, die u kwijt wilt, maar die voor ons nog bruikbaar zijn, belt u dan even naar: 331713 (overdag) (De Konkelboet) of naar: 331783 ('s avonds) (Gerard Ter voort). De eerst volgende zaterdagmor gen worden de spullen bij u opgehaald. Na een succesvol eerste jaar, waarin on dermeer twee presentaties werden gege ven en de deelnemers blessurevrij de cursus besloten, gaat volgende week een nieuwe cursus akrobatiek van start. Op maandag 31 augustus is iedereen met belangstelling voor akrobatiek welkom om deel te nemen aan een openbare les. deze wordt vanaf 20.00 uur gegeven in de gymzaal aan het Slimpad. Naast enige praktische ervaring kan men er ook veel informatie opdoen, door middel van foto's, documentatie materiaal en het stellen van vragen aan cursusleider Marcel Horsthuis. Speciale eisen aan toekomstige cursisten, bij voorbeeld wat betreft achtergrond, le nigheid of leeftijd, worden niet gesteld. Enthousiasme en niet bang om een uit daging aan te gaan zijn de belangrijkste voorwaarden om samen met anderen Tikkie Terug Woensdag 2 september: eerste biljart middag in 't nieuwe seizoen. Let op: de middagen zijn verplaatst van donderdag naar woensdag! Ik ben Kim, een heerlijke, dikke, grote Cyperse poes van ongever 2 jaar met een prachtige vacht. Ik zoek een rustig, lief baasje, want ik zit op dit moment in een kooi en dat werkt wel verkeerd op mijn gedrag. Niet dat die mevrouw niet lief voor me is, dat zit wel goed, maar die kooi hè, en ook die eigenwijze ande re katten die alsmaar naar me staan te gluren! Ik moet ook tweemaal daags een Vi tablet hebben, maar als u dat op tijd in m'n vlees verstopt, dan heb ik het wel naar mijn zin. Haalt u me op? Als het bij u niet gaat, mag ik weer terug naar de dierenbescherming, tel. 072-337853. Goed tehuis gezocht voor: Zwart/wit katertje, 8 weken, lap jespoes, 1 jaar,Cyperse kater, 2 jaar Cy pers poesje, 3 jaar, Piepklein lichtrood poesje, 8 jaar, bruin konijntje, I jaar. Voor informatie, tel. 072-337853. Herta, kruising herder/bouvier, ruigha rig, zwart, gest., teef, 2 jaar, Ayke, Duitse herder, teef, 5 jaar, Poets, bastaard 'Boomer-hond', zwart, gest. teef, 5 jaar, Cavia. Voor informatie: 02205-2256. Vermist Cypers/grijze kater, gcc., 8 jaar, wite voetjes, groot, Stationsweg, Heiloo, grijs cypers poesje, witte bef, en witte pootjes, klein en mager, Westerweg, 'Heiloo, lichtgrijs cypers poesje, tenger, x, nar"' De heer T. Dil tijdens zijn beëdiging in de Akerslot er raad. Rechts VVD- fractievoorzitter mevrouw N. Heyenga-van Geest. Tijdens een vervroegde raadsvergade ring werd de heer T. Dil wederom als raadslid van de VVD beëedigd. Van 1966 tot 1978 vervulde de heer Dil de zelfde funktie. Zijn terugkeer komt door het feit dat zijn voorganger de heer H. Westers, voor twee jaar naar Indo nesië gaat. Mevrouw N. Heyenga-van Geest is nu de nieuwe fraktie voorzitter van de VVD. De heer Dil is een echte „oude rot" in 't vak. Op afstand heeft hij het raadswerk aldoor nauwkeurig gevolgd en velen waren verheugd hem weer op het oude nest terug té hebben. Na de beëediging waren er bloemen met vriendelijke woorden. GEMEENTE AKERSLOOT KOOPT SPORTHAL OVERDIE In de gemeenteraad van vorige week werd besloten tot aankoop van de spor thal Overdie aan de Rembrandtsingel. De kosten bedragen 279.000,--. Het ligt in de bedoeling de sporthal te slopen en er een nieuwe sporthal/verenigings gebouw neer te zetten. De sporthal was eigendom van de Holland Housing Cor poration. De gemeente is nu eigenaar van de hal voor een bedrag dat voor 51.400 bestaat uit de post groot on derhoud, 16.000 voor verreke ningspremie en boeterente en 327.800 aan de 44 huurtermijnen. Mochten de plannen van een vereni gingsgebouw eventueel niet doorgaan dan is de gemeente Akersloot toch iets voordeliger uit dan tot nu toe met het huurcontract. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Jonnie Jacobus, z.v. J. A. Kluwen en M. van der Meer; Jos, z.v. J. C. M. Duin en J. M. Mokry; David An- tonius Hendricus; z.v. A. H. Pekel en W. C. M. Spaans; Robe'rtus Johannes Cornelis, z.v. C. J. Hollenberg en M. G. E. Vreeburg. Ondertrouwd: André van de Velde en Maria H. W. Kruijenaar. LANDELIJKE BIBLIOTHEEK DAG IN AKERSLOOT Zaterdag 5 september is de openbare bi bliotheek in verband met Landelijke Bi bliotheekdag open van 10.00-13.00 uur. Er zijn verschillende aktiviteiten: - Sierknippen door mw. Mantje; - Calli- graferen door mw. van de Bovenkamp; - kantklossen door mw. Beid; - kraaltjes breien door mw. Schut; - informatie over de kursussen van de Avak; - we reldwinkel. De uitlening is open en u kunt uw boeken die dag boetevrij inleveren. OPPOSITIE GAAT WEER SCHAKEN Na de inleidende avond, die bestond uit een simultaanseance van twee sterke Oppositiespelers gaat aanstaande dins dag het echte werk weer beginnen. De competitie om het clubkampioenschap, nu al twee keer gewonnen door Wage naar, en de strijd om promotie en de gradatie in de beide poules. Gespeeld wordt op dinsdagavond in het Open Huis te Heiloo om acht uur. Inlichtingen bij de secretaris van de ver eniging K. Jongkind (072-337148), of bij de competitieleider G. Heeringa (072-333239), of op de speelavond. De jeugd start twee weken later om kwart voor zeven, eveneens in het Open Huis. Inlichtingen bij de jeugdleider P. Manni (072-336282) of aan de speelzaal. Alle belangstellenden zijn van harte welkom, daar versterking op alle fron» ten welkom is. Maandag 51 augustus wordt er een openbare les akrobatiek gegeven in de zaal aan het Slimpad. akrobatiek-trucs uit te voeren zonder blessures op te lopen. Na de openbare les start op maandag 7 september de eigenlijke cursus. Van 19.00-20.30 voor beginners, van 20.45-22.15 voor mensen, die al eerder een cursus hebben gevolgd. Voor inlich tingen en/of opgave: Marcel Horsthuis, Westerweg 114, Heiloo, tel. 336387. Westerweg, Limmen; zwarte kater, halfwitte neus, witte voetjes, Prinses Marijkelaan, Egmond aan de Hoef; zwarte kater met witte vlekken, naam: Punk, 1 jaar, gec., blauwe halsband, bruin/beige vlooienband, Prinses Ma rijkelaan, Egmond aan den Hoef. Voor inlichtingén: 072-621195. Gevonden Rode kater, hoog op poten, spitse kop, Noordergeeststraat, Heiloo; cyperse kat, Nijenburgerweg, Heiloo; grijs/cy pers poesje, kin lichtbruin, zwarte punt staart, ca. 2 jaar, kleine rode vlekjes, beige/bruine vlooienband, Ewisweg, Heiloo. Voor inlichtingen: 072-621195. Kriclhaantje, zwart/witc gevlekt, Ken nemerstraatweg, Heiloo. Voor inlich tingen: 02205-2256. Er is nog steeds behoefte aan oude handdoeken, oude dekens, kattebakken en kattenlanden. Dierenbescherming Heiloo e.o. Tel. katten Heiloo: 072-337853, 072-621195; Limmen: 02205-2256; Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256, 072-333714; Akersloot: 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 02205-2256; Akersloot: 02513-10079. Tel. vogels: 02206-5312. Tel. Inspectie Heiloo e.o.: 072-335750. FIETSCROSSEN IN HEILOO Op uitnodiging van de KNWU organi seert de fietscrossvereniging De Bosc rossers zondag 30 augustus een afde lingswedstrijd in Heiloo. Deze wedstrijd belooft een groot evenement te worden. Drie provincies, Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht, komen fietscrossen in Heiloo. Bij voorinschrijving hebben zich al ruim 300 fietscrossers aangemeld. De wedstrijd is heel belangrijk voor de rijders, omdat de punten meetellen voor het kampioenschap van Nederland. De Boscrossers hebben deze wedstrijd ge kregen, omdat de organisatie van ee.. KNWU-wedstrijd vorig jaar goed was georganiseerd en de crossbaan prima uit de bus kwam. Voor het bestuur is dit een geweldige opsteker. Als nu nog het weer zijn best doet en de protesten mini maal zijn, kan het een prachtige zondag worden. H.S.V. ZAALVOETBAL MET 5 TEAMS De Heilooër sportvereniging mag zich verheugen in het feit dat in tegenstelling tot berichten uit den lande, het lede naantal nauwelijks terugloopt.. In de jeugdafdelingen mag ten opzichte van vorig jaar gesproken worden van een stabiliteit. De senioren elftallen veld- voetbal zitten dit jaar zelfs in een toena me, terwijl het zaalvoetbal maar steeds blijft groeien. Vorig jaar al uitgebreid tot 4 teams en dit jaar aangevuld met een jeugdteam. Het zal dan ook weinig avonden gebeuren en u niet in een van de sporthallen de rood-gelen in aktie ziet. In Het Vennewater is dat 27 au gustus, 3, 4 en 10 september. Dankzij de sponsoring door het Effec tenkantoor van Wijngaarden Co uit Amsterdam en Café Ans en Ares de Wit uit Heiloo konden het 2e en het 3e seni oren elftal zich weer in het nieuw steken. Ledenvergadering voor de afdeling voetbal is op maandag 31 augustus om 20.00 uur in de kantine van het clubhuis. T.V. H.S.V. Kampioenschappen voor de jeugd Terwijl op dit moment de clubkampi oenschappen voor de senioren in volle gang zijn, werden vorige week onder ideale weersomstandigheden de jeugd- clubkampioenschappen beëindigd. Zondag waren de finalepartijen met de prijsuitreiking. Jascha de Goede werd jeugdclubkampioen bij de jongens groep 1. In deze groep eindigde Rienk Barendsma op de 2e plaats. Clubkampioen meisjes 1: Sandra Vos; 2e plaats: Maud de Vries. Dubbel jon gens I: le Bas Bruin met Marco Berk hout; 2e John Langedijk met Maurice Limmen. Dubbel meisjes I: le Maud de Vries met Sandra Vos; 2e Irene Zijl mans met Iris Kaandorp; Mixed I: le Marco Berkhout met Sandra Vos; 2e Bas Bruin met Maud de Vries. Jongens enkel groep 11: le Rob Zoon; 2e Arnout Keppels; Jongens dubbel groep II: le Steven Ursem met Arnout Keppels; 2e Hugo Houtenbos met Boris Bruin; Mixed groep 11:1e Eva Zijlmans met Hugo Houtenbos; 2e Kim van Rijn soever met Boris Bruin. EERSTE EN DERDE PLAATS VOOR C JUNIOREN Petra Donkersloot en Arie Jan Vennik zijn bij de Nat. C. spelen in Amsterdam le en 3e geworden bij het speerwerpen. Beiden wierpen zij opnieuw hun per soonlijk en clubrecord kapot. Petra met een afstand van 37.86 meter (1.81 m verder) waarmee zij de andere meisjes voorbleef. Arie-Jan wierp zijn speer naar 49.08 m (dat 1.06 m verder is). Hij werd 3e met een heel klein verschil op de nrs. 1 en 2. Ook kwam Petra nog uit op kogelsto ten, daar werd ze 7e met 10.40 m. Arie- Jan liep ook nog een 300 m Horden en kwam uit op 43.06 sec. net niet in de fi nale. Petra Nierop-Groot komt terug met speerwerpen, 26.52 m was haar af stand daar zat ze mee in de midden maat. 80 m horden was een p.r. voor haar 13.18 sec. Ruby Halfschepel kwam wel in de finale met de 80 m horden, ze liep een prima tijd en p.r. 12.66 sec. daar werd ze 7e mee. Verspringen gaat ook met sprongen vooruit, ze kwam net niet in de finale maar sprong toch 4.93 m, haar p.r. Martine Zandstra is op dreef met ko gelstoten, ze was dit keer de meerdere van Petra, 10.53 m en een 5e plaats 80 m sprint ging iets minder dan verwacht 11.17 sec. Henk-Jan Thoes liep de 1500 m in een prima tijd en p.r. 4 min. 38 sec. Om 8 sec. van je eigen tijd af te halen is een prestatie op zich. SYlvia, Frieda, Ruby, Martine liepen de Estafette 4x80 m nog mee. Kwart over zes lopen en dan nog 4e worden van 22 ploegen, fan tastisch hoor, tijd 43.5 sec. Overige uitslagen zijn: Sylvia Kers hoog: 1.40 m, Frieda Slikker 80 m: 11.52 sec. en ver: 4.33 m, Ard v. Berkel 800 m: 2.08.08 min. waar hij 12e mee werd. Al met al was het een leuke en sportieve dag de 23 augustus op het AAC-terrein. PONYCLUB HEILOO E.O. Uitslagen Kringconcours bij de Com mandeurs te Heemskerk op 19 au gustus: rijbaan 1 B-dress. le prijs Linda Veldt 120 punten; L-2 dress. 2e prijs Odette Schipper 124 punten. Rijbaan 2 L-2 dress, le prijs Amanda Steenkist 122 punten. Winstpunten waren er voor Linda Zeeman en Marlies Broers. Uitslagen Concours Hippique te Heiloo op 22 augustus: B-dress. 3e prijs Linda Veldt 123 punten; L-2 dress 2e prijs Amanda Steenkist 127 punten; winst punten voor Carolien Kramer en Made- Ion Rooseboom; B-Springen: 2e prijs Sandra Schröder; 5e prijs Loes v. Hou- welingen; L-Springen: le prijs Gerie Peeters; 2e prijs Petri Schipper; 7e prijs Gonnie Schoonhoven; 10e prijs Sandra Putker. Op zaterdag 29 augustus houdt Bowling Bond Heiloo een open middag in het Bowlingcentrum aan de Kenne merstraatweg, om de jeugd van Heiloo en omstreken vertrouwd te maken met dc bowlingsport in wedstrijdverband. Tussen 12.00 tot 15.00 uur kunnen kin deren in de leeftijdsgroep van 10 tot en met 17 jaar gratis bowlen. De jeugd commissie van Bowling Bond Heiloo zal die middag alle informatie verschaf fen -over het wedstrijdbowlen in cluu verband. WATERPOLOTOERNOOI SZ PC DE SPETTERS Zondag 23 augustus werd in zwembad 't Baafje het jaarlijkse waterpolotoernooi van de stichting Z PC De Spetters ver speeld. Het weer was dit keer gelukkig geen spelbreker en deelnemers en orga nisatie kunnen terugkijken op een suk- sesvol maar vooral plezierig toernooi. De uitslagen: Poule Heren 1: 1. AZVD 1 6 punten (winnaar op basis van onderling resul taat); 2. Alliance 5 6 punten; 3. Noord- kop 1 6 punten; 4. Alliance 4 2 punten; 5. De Spetters 1 0 punten. Poule Heren 2: 1. Alliance 6 6 punten; 2. Noordkop 2 4 punten; 3. AZVD 2 4 punten; 4. St. Pancras 1 3 punten; 5. De Spetters 2 3 punten. Poule Heren 3: 1. Alliance 7 8 punten; 2. Noordkop 3 6 punten; 3. De Spetters 3 4 punten; 4. NVA-HHC 2 punten; 5. St. Pancras 2 0 punten. Jammergenoeg presteerden het le en 2e team van De Spetters niet naar behoren. Er valt nog heel wat te doen in de twee en halve week voor de start van de kom petitie op zaterdag 12 september. ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN VAN HEILOO 1987 Afgelopen zaterdag werden in het baaf je weer de open zwemkampioenschap- pen gehouden. Ondanks de slechte weersvoorspelling waren er een dertig enthousiaste zwemmers aanwezig, waaronder de heer Bijkerk, le Van meisjes onder 8 jaar werd Diana Portegies; le bij de jongens onder de 8 jaar werd Feiko Mossel; le meisjes on der 10 jaar werd Petra Portegies; le jongens onder 10 jaar werd Heiko Dreis (Duitsland); le jongens onder de 12 jaar werd Remko v. Hove; le meisjes onder 14 jaar werd llona Hogerheide; 1 jon gens onder 14 jaar werd Remco Prinse; le meisjes onder 16 jaar werd Esther Heeringa; le jongens onder 16 jaar werd Rob v. Hove; le dames onder 26 jaar werd Marjan de Graaf; le heren onder 26 jaar werd Ronald Abrahams; le heren onder 31 jaar werd Henk Stam; le dames onder 36 jaar werd An- nelies Mossel; le dames onder 41 jaar werd Nel Portegies; le dames onder 46 jaar werd Wil Abrahams; le heren bo ven 50 jaar werd de heer Bijkerk. De organisatie was in handen van Zwem en Poloclub De Spetters. 'T VENNEWATER BADMINTON IN OPMARS Door promotie van veel teams in de badmintoncompetitie is door de spelers van de competitiegroep de training heel serieus aangevangen. Vooral de jongste groep onder leiding van Carla Kool en Ria Zoon heeft onmiddellijk na de schoolvakantie het zwaar te verduren gehad. Maar, menen Carla en Ria, de talenten van de jeugdigen dienen opti maal benut te worden, want gebleken is dat dat vruchten afwerpt. In de senio rencompetitie zijn diverse jeugdtalenten al aan het doorbreken. De verwachtin gen worden steeds hoger en door al die promoties de competitie steeds zwaarder. Het vlaggeschip van de vereniging, gesponsord door Holwha, gaat het dit jaar proberen in de landelijke tweede klasse. Routinier Simone Hackenitz verwacht met Raymond Berger, Bas Keyzer en de nog jonge debuterende Avelien Boom dat een plaats in de mid denmoot haalbaar moet zijn. Verheu gend is dat het tweede team ook doorge broken is in de landelijke competitie. Zij komen uit in de vierde klasse. Badminton overdag In opmars is ook de recreantenafdeling van 't Vennewater Badminton. Zij het hier in aantal. In onze mooie Badmin- tonhal zijn de avondgroepen en zonda- gochtendgroep helemaal vol. Maar op diverse overdaggroepen is nog volop plaats. Dit omdat sporten overdag steeds populairder wordt en wij u met onze eigen hal vele mogelijkheden kun nen bieden. Ook bij de jeugdafdeling zijn nog plaatsen over. Voor informatie kunt u naar onze ledenadministratie bellen, fam. Van Aanholt, 072-337858. Op zondag 30 augustus houden wij een introduktieochtend voor al onze nieuwe leden. Om 9.30 uur bent u van harte welkom en kunt u kennismaken met de badminsport. Dit doen wij door middel van een leuk opgezet introduktie- kennismakingstoernooi onder leiding van (afvaardigingen van de diverse speelgroepen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4