NDRTAKERS IX IX Buk Buk pakt de zaken nog beter aan in het seizoen 1987-1988 Extra hulp voor de kapper: de haardiagnose computer BIJ UW KÉRASTASE-KAPPER DE DinsriÜSE Equipe Coiffures cBijvs/Sard Coiffures l'Qréal y Kiem opent zaterdag het Buk-seizoen '87-'88. The Boothill Undertakers. Ooit gedacht nog eens een haarverzor- gingsadvies van een computer te krijgen? Toch is het zo. In ons land staan bij een aan tal kappers sinds kort 'haardiagnose compu ters'. Bij Kérastase kappers. Want zij zijn in staat om een goed advies te koppelen aan een goede oplossing. Als bij alle compu ters is het basisprincipe tamelijk eenvoudig. In het geheugen van de computer zijn alle ge gevens over haarpro- blemen en over de werking van Kérastase produkten opgeslagen. Aan de hand daarvan kan de computer maar liefst 5264 verschillen de diagnoses stellen en aangeven welke pro dukten gebruikt moe ten worden om het probleem op te lossen. De bediening is een toonbeeld van een voud. Op het scherm ver schijnt in een vooraf bepaalde serie steeds Welk probleem De computerdiagno se is een waardevol hulpmiddel om duide; lijkheid te krijgen over iemands haarprobleem. In de dialoog tussen de kapper en zijn klant kan bijvoorbeeld ook ingegaan worden op de oorzaken van een haarprobleem. Een goede aanpak is im mers niet alleen het be strijden van de gevol gen, maar vooral ook van de oorzaken. Haarproblemen ont staan door zeer talrijke oorzaken. Ze variëren van luchtvervuiling, een te droge atmosfeer tot verkeerde haarver- zorgingsprodukten of -gewoonten. Ook in terne, of liever gezegd lichamelijke oorzaken zijn mogelijk; denk maar aan zwanger schap, medicijngebruik of een verkeerd voe dingspatroon. Kortom het evenwicht van ge zond haar luistert erg een vraag met meerde re antwoordmogelijk heden. In samenspraak met de klant en nadat bei den het eens geworden zijn wordt een keus be paald. Als de volledige vra genreeks is afgewerkt, produceert de compu ter vervolgens in een mum van tijd, via een ingebouwde printer, de juiste diagnose en de daarbij behorende pro dukten. nauw, goed opletten is dus de boodschap. Bekwaam De Kérastase kapper heeft zijn opleiding o.a. van specialisten van het bekende haarver- zorgingshuis L'Oréal ontvangen. Bijblijven met ontwikkelingen op zijn vakgebied is voor hem een belang rijke voorwaarde. Tot het uitgebreide scala aan middelen die hem daarbij de nodige steun kunnen geven, behoort dan nu ook dit eigentijdse middel, de computer. Door een objectieve bevestiging van zijn be vindingen onderstreept de Kérastase kapper ,- zijn vakbekwaamheid. De Kerastase Kappers met een haar diagnose - computer bij u in de buurt zijn: *Equipe Coiffures, Rijksweg 77, Limmen, tel. 02205-2953. *Bijwaard Coiffures, Zevenhuizerlaan 59, Heiloo, tel. 072-331928.;,- Met behulp van de computer stellen wij de conditie van uw haar vast. Komt u even bij ons langs of maak een afspraak. Zonder verdere verplichtingen wordt uw persoonlijke haardiagnose gesteld en wordt er een advies gegeven om uw haar optimaal te kunnen verzorgen. UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 1987 V/''/, 'A W, i ."wr^z Een innovatie van de L'Oréal laboratoria Exclusief bij uw Kérastase-kapper PARIS Waarin een klein ploegje groot kan zijn: die uitdrukking is zeker van toepassing op de vrijwilligers van het Heilooër jon gerencentrum Buk Buk, waar op jaar basis zo'n 80 activiteiten voor jongeren en zich jong voelende geestverwanten georganiseerd worden. In het onderko men (Brunogebouw) aan de Pastoor van Muijenweg bestaat een groot deel van de activiteiten uit optredens door popgroepen; van landelijk toppers tot regionaal talent. Daarnaast is er een aantrekkelijk filmprogramma en is Buk Buk al vele jaren bekend vanwege de li teraire avonden, waarvoor de grote na men van het geschreven woord naar Heiloo afreisden. Aanstaande zaterdag opent Buk Buk haar nieuwe seizoen. Het is aan de Rot terdamse formatie Kiem om het muzi kale startsein te geven. Met enigszins ex perimentele, zogeheten industriële mu ziek heeft deze driemansgroep al het hart gestolen van een aantal Hilversum- se deejays. De meest recente plaat (el pee) was en is regelmatig te horen tij dens uitzendingen op Radio 3. Maar ondanks het nieuwerwetse karak ter van de muziek blijft Kiem een dans bare sound produceren, die ook voor doorgewinterde rockers zeker de moeite waard is. Onder de Buk-medewerkers, die goed op de hoogte zijn van het wel en wee van Nederland Popmuziekland, is de stemming wat betreft Kiem zeer positief. Door omstandigheden kan het optreden van Kiem zaterdag 5 september pas om een uur of twaalf beginnen. Buk Buk zorgt voor een uitgebreide support-act in de zaal vanaf een uur of half elf. De Alkmaarse groep Vacuüm Cleaner zal dan optreden en daarmee debuteren voor Heilooër publiek. Eigen nummers, wave en slow-punk, en covers van Joy Division worden een uur lang de zaal in- geslingerd. Vacuüm Cleaner is één van de medewerkende groepen aan de bin nenkort te verschijnen Parkhof-elpee. De toegangsprijzen zijn zes gulden voor leden en cjp-ers en acht gulden voor anderen. In de maand september komen verder de volgende groepen voor een optreden naar Buk Buk: Poblar Bluff (Deutsche Welle) op 12 september, Boothill Un dertakers op 13 september, Renegade, Swingin' Affair en Graduate Love op 19 september en Ligimo op 25 septem ber. De maand wordt besloten met een jamsession op zondag 27 september. Film-programma In het nieuwe seizoen komen er bij Buk Buk ook minstens 10 filmvoorstellin gen. Telkens op de derde vrijdag van de maand wordt in de grote zaal van het Brunogebouw een film van naam ver toond. De eerste film is Flodder op vrij dag 18 september. Daarna volgen titels als Platoon, Wise Guys, Police Acade my 4, Peggy Sue Got Married en als uit smijter Mission. Voor de films geldt een toegangsprijs van vier gulden voor le den en cjp-ers en vijf gulden voor anderen. Voor het eerst biedt Buk Buk de film liefhebbers ditmaal een passe-partout aan voor alle tien de te vertonen films. De kosten van een passe-partout bedra gen 30 gulden voor leden en cjp-ers en 35 gulden voor anderen. De passe partouts, als ook een film- Ligimo, voor de tweede maal bij Buk Buk. VAN KÉRAS1ASE programmaboekje zijn verkrijgbaar op vrijdag 18 september, wanneer om 21.00 uur de projector gestart wordt voor Flodder. Lidmaatschap en cjp In de berichtgeving van Buk Buk wor den altijd twee verschillende toe gangsprijzen vermeld. De ene is voor le den en cjp-ers, de tweede is voor de zo genoemde 'anderen'. Duidelijk moge zijn dat aan leden en cjp-ers bijna altijd korting op de entreeprijs wordt ver leend. Het is daarom aantrekkelijk om dan wel lid te worden van Buk Buk dan wel een cjp aan te schaffen. Voor beide zaken kan men bij Buk Buk terecht. Op zaterdag 19 september orga niseert Buk Buk z'n eigen cjp-leden- promotietoer via 'Live on Bukstage' met medewerking van de regionale for maties Swingin' Affair, Renegade en Graduate Love. Wie die avond een cjp aanschaft of lid wordt van Buk Buk, beide kaarten kosten 15,00 per jaar, heeft gratis toegang tot het drievoudige optreden. In verband met de verkoop van film- passe-partouts op vrijdag 18 september zullen ook dan cjp's en lidmaatschaps kaarten verkocht worden. De uitgifte van Culturele Jongeren Paspoorten ge schiedt in samenwerking met de ge meente Heiloo speciaal bij jongerencen trum Buk Buk. Verkiezingen Buk Buk is een vereniging en zoals bij iedere vereniging zijn er ook leden. Mo menteel zijn dat er maar weinig, vooral veroorzaakt door de verbouwing in 1985 en het geven van korting aan cjp- ers sinds de heropening. Hiervoor is al gezegd dat men voor 15 gulden per jaar lid kan worden van De Buk. Bij de aan koop van een film-passe-partout is dat bedrag al weer zo goed als terug verdiend! Maar goed, alle leden van Buk Buk kunnen op woensdag 23 september deel nemen aan de bestuursverkiezing. Het zij als kandidaat, hetzij als stemmer. Wie voor de 23e lid wordt kan direct al meedoen aan deze verkiezingen. Daar naast kan je als lid van de vereniging ook meehelpen het jongerencentrum nog bloeiender te maken als (bar)mede- werker. Schroom niet en meld je aan tij dens de openingsuren van De Buk: vrij dag en zaterdag tussen 20.30 en 02.00 uur en zondag tussen 15.00 en 18.00 uur. (Ook niet-Heilooërs zijn welkom!) Voor inlichtingen: Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo, tel. 335242. SLAVE TO THE RHYTHM Verslaafd aan het ritme, wie is dat ei genlijk niet af en toe? Verslaafd aan de opzwepende muziek in de discotheek. Hoe harder hoe beter, lijkt het wel, zo dat je het ritme in je middenrift kunt voelen en er helemaal in opgaan, in een soort trance raken. In de disco kan dat, die is daar op gebouwd. Maar het ken merk van een echte verslaving is dat je niet meer zonder kunt. Je moet de hele dag, en liefst 's nachts ook nog, muziek om je heen hebben. Maar als je thuis net zo naar muziek wilt luisteren als in de disco, kun je van een koude kermis thuiskomen. Je omge ving pikt al dat lawaai niet. Als je in je eigen kamer het volume uit de disco probeert te evenaren, horen ze dat in de hele buurt. Zonder dat ze erom hebben gevraagd. Veel mensen zullen je muzieksmaak niet delen of er niet voor in de stemming zijn. Omdat ze moeten studeren bij voorbeeld of hoofdpijn hebben. Anders krijgen ze dat wel van jouw gedender. Want "muziek" zullen ze dat wel niet meer noemen, eerder herrie. En mensen die gedurende lange tijd last hebben van' lawaai, kunnen daar serieus problemen mee krijgen, zowel geestelijk als licha melijk. Misschien denk je wel, wat kan 't mij schelen of iemand er last van heeft, maar ruzie met de buren is op den duur toch niet leuk. En hoeft ook eigen lijk niet. Een kwestie van op een andere manier muziek maken. Tien tegen een dat je al een walkman hebt. Die koptelefoon van je walkman past ook in je installatie, eventueel via een verloopstekkertje, zo'n ding kost je de kop niet. Je kamer isoleren zou anders erg veel geld kosten en meestal zijn de maatrege len toch niet afdoende. Er zit dan niet veel anders op om de volumeknop wat terug te draaien en de bastonen wat te temperen. Hou het raam in ieder geval gesloten. Uitleven doe je in een ruimte die erop is gemaakt dat de omgeving er geen last van heeft: de discotheek. Kun je ook je vrienden ontmoeten. Ja, toe gegeven, tussen al dat muziekgeweld valt er niet echt een gesprek te voeren, maar daarvoor nodig je ze dan een keer bij je thuis uit, terwijl de muziek op praat-sterkte staat. Dat zal de buren ook bevallen -en je ouders niet te vergeten. Wil je meer weten over muziek zonder narigheid? De Nederlandse Stichting Geluidhinder (NSG) te Delft beschikt over een handige NSG-gids met tips om geluidoverlast tot een minimum te be perken, zonder dat je het gevoel hebt van je eigen muziekverslaving te moeten afkicken. Zodat je uit je bol kunt blij ven gaan, niet alleen in de disco maar ook op je eigen kamer en zelfs op straat. Nederlandse Stichting Geluidhinder,' Postbus 381, 2600 AJ Delft, tel. 015-562723. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Zevenhuizerlaan 59 - Heiloo Telefoon 072-331928

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4