Sport en Tweemaal live muziek bij Jongerencentrum Buk Buk Ommen Limmen Verenigd Snijder nieuw raadslid PvdA? Geen Uitkijkpost ontvangen? 10 jaar overzicht Jan Hollenberg in De Zevensprong Sport en spet agenda Bijzondere acties UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 1987 - SPORT, SPEL EN BEWEGINGS ONDERWIJS VOOR KINDEREN VAN 6 TOT EN MET 13 JAAR Waarom deze Sport-Spel-Bewegings lessen? Kinderen in de leeftijd van 6 t/m ,12 jaar gaan niet naar een beroepsge richte opleiding maar naar een basis- school waar ze een brede algemene ont wikkeling meekrijgen. Zo moeten we ook in het bewegingsonderwijs de kin- deren in deze leeftijd een brede, algeme ne basis ontwikkeling meegeven. Dat betekent dat deze lessen de kinderen in staat moeten stellen ieder op zijn eigen wijze te spelen met beweging op een sportieve en rekreatieve manier. Zo on twikkelen zich de motorische en sociale vaardigheden in een zo breed mogelijk veld, terwijl het kind zichzelf hierbin- ,/nen steeds beter leert kennen. Wanneer -'het dan toe is aan het maken van een Tkeus binnen het gebied sport en spel kan het deze dan ook goed onderbouwd en •jzelf(standig) maken wat bijv. veel te- vleurstelling kan voorkomen. Marcel' Horsthuis en Guus Seignette .zullen samen deze lessen gaan geven. -Tijdens het volgen van de Akte J (oplei- •ding voor gymleraar) bleken onze j ideeën veel overeenkomsten te hebben ten opzichte van de aanpak en benade ring van het bewegings-onderwijs. Me- jde hierdoor -hebben we besloten tot het topstarten van deze lessen. In deze lessen 'staan ons de verschillende technieken ■ter beschikking waarin we de nodige er- 'varing van het lesgeven aan kinderen 'hebben. De lessen worden aan een thema opge hangen bijv. de brandweer, het circus, het bos, de disco, het ziekenhuis, de we reldreis, enz. Alles wat binnen zo'n the ma met bewegen te maken heeft wordt .eruit gepikt, dit kan van heel konkreet -naar abstrakte vormen van bewegen gaan afhankelijk van datgene dat de /kinderen eruit pikken. Hiermee gaan we een groot spel maken wat we op dat mo ment ook met zijn allen uitvoeren. Deze lessen zijn een initiatief van de stichting Dinin. Dinin stelt zich ten doel door middel van edukatieve dans/bewe gingsinitiatieven bij te dragen tot de to tale ontwikkeling, in de ruimste zin van het woord. Tot de maand oktober zijn -de lessen gratis. Gratis kennismaking: dinsdag 22 sep tember, gymzaal De Driestal, aanvang 15.45 uur tot 16.30 uur; voor 6 tot 9 jaar; 16.30 tot 17.15 uur voor 10 t/m 13 jaar. Donderdag 24 september gymzaal, Akersloot, aanvang: 15.45 tot 16.30 uur voor 6 t/m 9 jaar, 16.30 t/m 17.15 uur voor 10 tot 13 jaar. •Voor verdere informatie en voor jopgave-deelname kunt u zich in verbin ding stellen met: Marcel Horsthuis, -Westerweg 114, Heiloo, tel. <172-336387; of Guus Seignette, Kerke- 'meer 18, Akersloot, tel. 02513-15089. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 10 september Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Vrijdag 11 september Zaalvoetbal, div. clubs 17.45-23.00 Deze avond gaan de twee Crawford- teams van start in respectievelijk de hoofdklasse A en de reserve hoofdklas se van de Afdeling. Ook Foresters 1 speelt thuis, alweer voor de vierde keer. De eerste twee thuiswedstrijden werden gemakkelijk gewonnen. Het volledige programma: Students R. - Noord End 18.45 Crawford 1 - Sparta '67 19.35 Crawford 2 - Streek/De Roo 2 20.25 Foresters 1 - Dess/LPG Groot 1 21.15 Foresters 2 - De Vestibule 2 22.05 Zaterdag 12 september ^Zaalvoetbal, div. clubs 9.'00-17.00 Basketbal Flashing Heiloo 17.00-21.00 'Zaalvoetbal, div. clubs 21.00-22.00 Zondag 13 september Volleybaltoernooi Effect 10.00-16.00 Maandag 14 september Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 15 september Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 Woensdag 16 september Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 NED.VER. VOOR SKIGYMNASTIEK In de week van 14 september starten on ze lessen weer. Gaat u skiën of wilt u ge woon uw conditie wat bijschaven, komt u dan de eerste les eens meedoen. De lessen worden gegeven op donderdaga vond van 19.15-20.15 uur en 20.15-21.15, gymnastieklokaal Kerkak- kers, en van 19.00-20.00 uur in het gym nastieklokaal De Dors/Ringweg. Tijdens deze laatste les worden de meeste oefeningen op muziek gedaan (aerobic skigymnastiek). De lessen wor den gegeven door Ank Stam (ski aerobic) en Ties Scholtens, beide be voegd leerkracht Lichamelijke Opvoe ding en reeds vele jaren werkzaam in dit vak. Voor aanmelding of informatie kunt u zich wenden tot dhr. T. Scholens, tel. 02209-2622 of tijdens de eerste les. HEEL HEILOO - ABONNEE LOTTO Onder deze kreet start volgende week een bijzonder groots opgezette aktie waarbij iedere inwoners van Heiloo wordt betrokken. In de afgelopen maanden is door een aantal medewer kers van de Heilooër sportvereniging H.S.V. keihard gewerkt aan het organi seren van een aktie die er profesioneel moest gaan uitzien, en vooral waarbij het de belangstellende zo gemakkelijk mogelijk zou worden gemaakt. Ruim 7000 formulieren liggen klaar om bij u te worden bezorgd. Een unieke kans wordt u de komende weken geboden. .Lees daarom vooral de Uitkijkpost van volgende week waarin alles wat met de ze aktie te maken heeft zal worden toegelicht. Bekerwedstrijd Het veel sterkere Hollandia Hoorn heeft in de bekerwedstijd korte metten gemaakt met H.S.V. Jammer dat de toch leuke wedstrijd werd ontsiert door een Hollandia-speler die zich niet kon beheersen. Erger wordt het als een dag blad ten onrechte gaat vermelden dat ook de H.S.V.-speler A. Koster heeft teruggeslagen. De uitgebleven rektifika- tie had dan ook moeten zijn 'dreigende houding'. Inmiddels is de eerste compe titiewedstrijd weer gestreden. Hoewel moeizaam, werden toch de eerste 2 pun ten binnengehaald. (Zie ook de sportagenda). TRIAS-MEISJES 5e! Afglopen zondag werd in Amsterdam de finale gehouden van de A-B junio rencompetitie. Bij de meisjes kwam ook Trias uit bij de beste acht ploegen van ons land en het eindresultaat mocht er zijn: een vijfde plaats met slechts 103 punten achterstand op het brons. Het ploegje van Marian Ackermans begon al met een goede estafette in 50.52 sec. Nelleke Koppelaar was snel op de indi viduele 100 meter in 12.52 sec. en Jac queline Olbers verbeterde haar beste tijd op de 400 meter tot 61.59 sec. Mas- ja Nierop Groot was weer goed op dreef met 1.50 m hoog en 32.50 m bij het speerwerpen. Een uitschieter was ook de discusworp van Mieke te Dorsthorst: 32.08 m. Het eindtotaal van 12.663 punten kwam verder mede tot stand door: Mirjam Sterk, Olga Overmeer, Marita Olbers, Neeltje Thoes, Hester Zwart, Jannie Dekker, Miranda Oly, en Evelien Hoogzaad. Een uitstekende prestatie van dit clubje dat, in tegenstel ling tot de verenigingen die voor haar eindigden, slechts de beschikking heeft over een versleten sintelbaan. In Breda werd de laatsté wedstrijd ge houden voor de landelijke veteranen- competitie. Dat ook deze afdeling bloeit bij Trias^blijkt uit het resultaat: zowel de dames als'de Heren zijn derde gewor den, waarbij de heren zich konden ver oorloven deze laatste wedstrijd te mis sen (wegens blessures). Uitslagen van de dames: Maja Boekei 100 m in 13.5 sec., Eddy Vennik 4.53 m ver, Jolanda Zijl 36.96 m bij het discuswerpen, Onneke Doornbos 9.14 m bij het kogelstoten, Jeanet Spaansen 2.40.9 mm op de 800 meter en Joke Dekker 11.46.9 min. op de 3000 meter. BOUWACTIVITEITEN BIJ HUIZE DE LOET In bijzijn van enige bestuursleden, de bewonerscommissie, een groepje perso neelsleden, medewerkers van bouwbe drijf J. Henselmans en overige be langstellenden sloeg mevrouw A. Meertens-Wiltens, voorzitter van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg, op 2 september de eerste paal de. grond in, welke nodig is voor uitbreiding van de keuken. Na ruim 20 jaar dag in, dag uit in ge bruik te zijn geweest, bevindt de keuken van het verzorgingstehuis zich in dusda nige staat, dat "renovatie met daaraan gekoppeld een uitbreiding, mer dan noodzakelijk werd. Getooid in een witte jas en voorzien van een dito helm ver klaarde mevrouw Meertens dit karwei prima. Nadat de laatste klap met een knal was gerealiseerd, mocht mevrouw Meertens van mevrouw T. Henselmans, directeur van het gelijknamig bouwbe drijf, een prachtige boeket bloemen in ontvangst nemen. Hierna begaf het gezelschap zich naar de bestuurskamer, waar men onder het genot van een hapje en een drankje nog even bijeen was. In een korte toespraak liet mevrouw A. Meertens het verloop van de procedure de revue passeren, vanaf het moment, dat Provinciale Sta ten het groene licht gaf voor de.verbou- wing van de keuken, tot hedenmiddag het grote moment van het slaan van de eerste paal daar was. Halverwege de cember 1987 hopen het keukenperso- neel, de directie en bestuur te kunnen beschikken over een moderne keuken, die geheel naar de eisen des tijds is ingericht. Waar het aan lag, daar lag het aan, maar het bezoekersaantal bij het optre den van Kiem afgelopen zaterdag viel het Buk-bestuur wat tegen. Geheel ten onrechte overigens, want Kiem verzorg de een uitstekend optreden. Het komen de weekend is er tweemaal live muziek: Poblar Bluff op zaterdag en The Boo- thill Undertakers op zondag. Poblar Bluff is een Duitse groep in de lijn der Deutsche Welle, die zichzelf 'verkochten' aan Buk Buk door op een lente-avond het café binnen te lopen. De demo-cassette, die beluisterd werd, was veelbelovend en dus werd Poblar Bluff direct geboekt. Poblar Bluff wordt door de Buk-programmeurs ge zien als een ploegje Duitse avonturiers, die muziek maken en rondreizen. De Deutsche Welle waait* even over naar Nederland. Het optreden begint 's avonds om onge veer 22.00 uur. Leden en cjp-ers betalen drie gulden entree, anderen een gulden meer. Zondag 13 september is het B-day bij Buk Buk. Buk and Boothill meet again! The Boothill Undertakers hebben bij het Heilooër jongerencentrum inmid dels een naam te verliezen na de werel doptredens die eerder werden verzorgd. De uit Castricum afkomstige formatie heeft met haar keuze uit het ZZ Top- repertoire, steeds meer aangevuld met eigen werk, faam gemaakt: wereldbe roemd in Castricum, Heiloo en wijde omgeving. Een optreden voor de lief hebbers om niet te missen! The Boothill Undertakers laten vanaf 16.00 uur hun tonen los op het publiek. De entree is voor cjp-ers en leden van De Buk vier gulden en vijf gulden voor anderen. Bel 's donderdags: 072-330175 POSTZEGELVERENIGING HEILOO Op woensdag 16 september begint de postzegelvereniging Heiloo weer met de algemene ledenvergadering. Aanvang 20.00 uur in de grote zaal van het Open Huis. Zoals gebruikelijk zal na de ver gadering de grote verloting plaatsvinden. Boekjes voor het rondzendverkeer kun nen ingeleverd worden bij de heer R. A. de Wijs, de Laghe Weijdt 56. Voor nieuwe bewoners de gelegenheid om hun oude hobby weer voort te zeten. De contributie bedraagt 8,00 per jaar en 1,00 administratiekosten voor nieuwe leden. Alle inlichtingen zijn verkrijgbaar bij bovengenoemd adres, telefoon: 332985. DVW Op woensdag 2 september werd de laatste koppelwedstrijd gehouden. Door de 29 deelnemers zijn in totaal 1058 visjes gevangen. De uitslag was als volgt: 1. mevr. Jansen-H. Scholten 122 stuks; 2. mevr. Kaandorp-Appelman 101 stuks; 3. mevr. v. Willigen-G. Mooij jr. 100 stuks; 4. mevr. Lampe-Welp 98 stuks; 5. mevr. Dekker-Oudhof 87 stuks; 6. mevr. T. Duin-J. v. Dalen 85 stuks. Zaterdag 19 september de boot wedstrijd. Vertrek vanaf 't Loo om 7.00 uur. U kunt zich opgeven bij Sengers, tel. 334657. Bedrijf- en verenigingswedstrijd Zondag 6 september werd de jaarlijkse wedstrijd gehouden voor het kampioen schap van Heiloo. Door de 22 teams werd ruim 41 kg vis gevangen. Het team van DVW 3, bestaande uit Sanches, de Jong en G. Mooij jr. werd le met 5630 gram; 2. team Franse I, 4260 gram; 3. d'Oosterzij, 3125 gram. De beker voor de grootste vis (beschik baar gesteld door Knipkapper Beentjes) werd gewonnen door J. Walta met een brasem van 42 cm. Het persoonlijk klassement: 1. D„ Sanches-DVW 3 2650 gram; 2. B. Schouten-Handy Fish 2440 gram; 3. J. Walta-DVW 1 200 gram; 4. B. Morsch- Koepel 1 1810 gram; H. Scholten-Frans 1 1720 gram. Deze prijswinnaars, in totaal 22, waren deze dag de beste vissers van hun team. Na een zeer grote verloting kon men concluderen dat ook dit festijn zeer geslaagd was. In de expositieboerderij De Zé- vensprong, Ewisweg 5 te Heiloo laat Jan Hollenberg schilderijen en grafiek zien. Geboren in 1947 te Rustenburg, nu wonend in Ursem. Vanaf '77 werkte hij 4 dagen als timmerman en kon toen meer tijd stoppen in 'n hobby die zou uitgroeien tot z'n beroep. In De Ze vensprong werkt tevens de teken/schil derclub Tintoretto waarvan hij tot '79 lid was en aquarelleerde onder bezielen-, de leiding van Cor Heeck. In die tijd ontstonden in 't Grafisch Atelier in Alkmaar de-eerste etsen en li tho's, ook kreeg hij opdracht 'n boekje met Westfriese verhalen te illustreren, hetgeen 'n succes werd. Tot 1981 werkte hij voornamelijk illustratief en impres sionistisch met als onderwerpen land schap, stillevens, mensen en dieren. Na toelating in '81 tot de avondopleiding aan de Rietveldacademie in Amsterdam veranderde dit langzaam, er was meer experiment met technieken en stijl, als mede onderwerpen, van figuratief tot abstract, 't Westfriese landschap even wel blijft als 'n rode draad door 't werk lopen. Opening: zaterdag 12 september om 15.00 uur, verder zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur, werkdagen van 19.00-21.30 uur. De expositie duurt tot en met 20 september. BURGERLIJKE STAND HEILOO Geboren: Ingrid M., d.v. Hendrik P. Borgman en Antonia M. C. Voortman; Patrick, z.v. Jacobus A. Swart en Ma ria E. Houtenbos; Janneke, d.v. Arie Sewalt en Petronella M. Dingerdis; Lin- dy, d.v. Cornelis A. J. P. Nieuwpoort en Johanna M. Bijman. Getrouwd: Theodorus F. J. M. Haze- winkel en Geraldina W. de Jong; Woutr D. B. Kalf en Saskia M. Kockelkoren; Carel L. A. de Heer en Cornelia G. T. M. Nuijens; Richard C. B. de Groot en Alida M. Huijsmans. Overleden: Jannetje van Rossen, w.v. Snaauw. HOBBY-FARM HEEFT GROOTSE PLANNEN De Hobby-farm heeft het seizoen '87-'88 geopend. De verwachtingen voor dit seizoen zijn zeer hoog gespan nen. Voor wie het nog niet weet, de Hobby-farm is een knutselclub voor kinderen van ongeveer 6 tot 12 jaar. De kinderen komen zich één keer per week, met allerlei materialen en in allerlei technieken, op een creatieve manier uit leven. In het komende seizoen zal een flink aantal technieken extra de aan dacht krijgen. In de groepen zal door de leiding uitleg worden gegeven over bijvoorbeeld emailleren, solderen, batikken, of het werken met gips. Natuurlijk zal de na druk blijven liggen op het werken van de kinderen zelf. Door een uitbreiding van de groep lei ding zullen de kinderen met plezier op de Hobby-farm komen en spelenderwijs een hoop opsteken. Gelukkig kunnen we dit seizoen ook weer nieuwe leden plaatsen. Kinderen zijn dan ook van harte welkom om eens een keer te ko men kijken wat we allemaal doen op de Hobby-farm. Ze kunnen terecht in de Hobby-farm aan de Pastoor van Muijenweg 14, op de volgende dagen: maandagavond van 18.30 tot 20.00 uur, woensdagavond van 18.30 tot 20.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en zaterdagoch tend van 9.30 tot 11.00 uur. Gezien de grootse plannen die we heb ben verwachten we een grote toeloop van nieuwe leden. Wees er dus snel bij! Voor verdere informatie kunt u altijd bellen: Ton Verberne, tel. 333724. Galerie Wimmenum Tot en met 27 september is in Galerie Wimmenum, Herenweg 270, Egmond aan den Hoef, een expositie te zien met werken van Hans Boomsma (klankbeel den en gemengde technieken) en Mieke Hoendervangers (keramiek). De officië le opening is zondag 6 september om 14.00 uur. Galerie en atelier zijn vrij dag, zaterdag en zondag geopend van 13.00-17.00 uur. VOLKSUNIVERSITEIT De open dag van de Volksuniversiteit Alkmaar en omstreken was een succes. Honderden mensen, ouderen en jonge ren, kwamen gedurende de gehele dag naar de tientallen stands. De docenten en inleiders beantwoordden vragen, ga ven tekst en uitleg over de cursus of le zing. Er werden demonstraties gegeven, o.m. calligrafie. Vele gaven zich op als cursist of als deelnemer aan de lezingen en excursies Wilt u zich opgeven als cursist of deel nemer aan lezingen en excursies, dan kunt u dit alsnog doen. In de periode van 1 tot en met 25 september is het bu reau geopend van 10.00 tot 15.00 uur voor inlichtingen en inschrijvingen. Stichting Volksuniversiteit Alkmaar en omstreken, Kennemerstraatweg 86, Alkmaar, tel. 072-152069. KORTE CURSUS BIJ PRIDINI De Volksdansvereniging Pridini organi seert een cursus 'Internationaal'. Tij dens deze drie maanden durende cursus worden internationale dansen aange leerd. De cursus is bedoeld voor nieuwe leden. Na afloop van de cursus bepaalt men of men lid wordt van Pridini. De kosten voor de cursus zijn 37,00. Bij Pridini dansen de volgende groepen: kinderen van 6-9 jaar, kinderen van 9-12 jaar, beginners, half-gevorderden, en gevorderden. De kinderen dansen op de maandagmiddag en de andere groe pen op. woensdagavond. De kinderen kunnen altijd een kijkje komen nemen op de maandagmiddag in het Open Huis. De jongste kinderen dansen van 16.00-17.00 uur en de oudste kinderen van 17.00-18.00 uur. Bel voor meer informatie met Ineke Schomaker, tel. 072-336959. FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO Op 24 september, en niet zoals vermeld in het jaaroverzicht 29 september, orga niseert de Federatieve Vrouwenraad een informatie-ochtend over thema-dagen die binnenkort gehouden worden met als onderwerp 'Weduwe tegen wil en dank'. Deze thema-dagen worden van 9-11 november en 14-16 december ge houden in Bergen aan de Volkshoge school en zijn bestemd voor vrouwen die sinds korte of langere tijd weduwe zijn en voor wie het alleenwonen een nieuwe situatie is. Dit is geen rouwver- werkings cursus maar heeft als doel om om elkaar ervaringen uit te wisselen over de nieuwe leefsituatie en te zoeken naar perspectieven waarbij deze leef vorm meer een kans van slagen heeft. De informatie over deze thema-dagen wordt gegeven door mevrouw Nel Houtkooper. Deze informatie-ochtend wordt gehouden in het Open Huis op 24 september om 9.15 uur. Voor kinderop vang kan worden gezorgd. Voor meer inlichtingen en opgave kunt u contact opnemen met Els Schouten, tel. 334526, of Lammy Nederhand, tel. 330560. Zodra het september is, worden alle ver enigingen weer aktief. Mensen hebben weer zin om wat te gaan doen, voor sommigen is dat geen enkel probleem, die zitten al jaren in dezelfde vereni ging. Maar er zijn er ook die wel wat willen gaan doen, maar niet weten wat. Zondag presenteerden de meeste vereni gingen van Limmen zich in de sporthal KERMIS IN LIMMEN De traditionele Limmer kermis staat weer voor de deur en zal worden gehou den op vrijdag 11, zaterdag 12 en zon dag 13 september op het parkeerterrein aan de Achterweg, naast het sportcom plex. Kermisman en organisator de heer C. Braak uit Egmond - al 36 jaar op de Limmer kermis te vinden - is er als altijd weer in geslaagd om een keur van ker misattracties in Limmen bijeen te krij gen. Jong en oud zullen daar zeker iets van hun gading vinden in de sfeer van kansspel, ontspanning en vrolijk vermaak. De kermis is geopend op vrijdag 11 sep tember van 15.00 tot 23.00 uur en op za terdag 12 en zondag 13 september van 14.00 tot 23.00 uur. P.V. GOUDEN WIEKEN Oudenaarde was het station, vanwaar wij gelost werden. Het werd geen ge makkelijke vlucht. Overwinnaar is J. Bakkum. De uitslag is: J. Oudenaarde (248 duiven): J. Bakkum (14 mee) 1, 4, 17; J. Kool (19) 2, 3, 7, 22, 24, 29; B. Nijman (32) 5, 20, 26, 31; A. Hageman (20) 6, 25, 28, 32; P. de Graaf (32) 8, 10, 12, 13, 14, 19, 21, 23, 27, 34, 35; T. Thijen (9) 9; S. Kos (13) 11, 33; J. C. Bakkum (12) 15, 30; G. Pouw (20) 16, 18; C. Wensink (12) 37; Th. Schut (16) 42. d'Enterij Men kon kennis maken met de meest uiteenlopende vormen van vrijetijds besteding. En hoeveel be langstelling daarvoor bestond, bleek uit de grote toeloop van mensen. Buiten de stands met informatie enz. waren er ook demonstraties. De ouderen gaven een demonstratie van het squaredansen en hoe je met eenvoudige oefeningen toch nog een beetje lenig kunt blijven. Ook de drum en harmonieband Excelsior gaf van zijn aanwezigheid blijk. Bij de bi bliotheek liet men b.v. zien wat de mo gelijkheden waren voor mensen die slecht zien en dat was heel wat. En zo was er over de hele dag van alles te bele ven. Limmen en Limmenaren toonden zich uiterst aktief. OPEN DAG BIJ SQUASHVERENIGING DE VOETEL Voor diegenen, die eens nader kennis willen maken met squash, organiseert squashvereniging De Voetel op 13 sep tember een open dag op haar banen aan de Kapelweg 10 in Limmen. Squash is een razendsnelle sport, die gemakkelijk te leren is. Het is een trimsport bij uit stek en kan met iedere andere sport worden gecombineerd. Op bovengenoemde dag bent u vanaf 10.00 uur van harte welkom om zelf een balletje te slaan. Er zijn enthousiaste le den aanwezig om u behulpzaam te zijn en al uw eventuele vragen te beantwoor den. Rackets en balletje worden be schikbaar gesteld. U dient alleen zelf schoenen mee te nemen met witte zool. Mocht u vragen hebben, dan kunt u al tijd bellen: tel. 02205-1917, 2930 of 1862. BURGERLIJKE STAND LIMMEN Geboren: Genesis Jacob, z.v. W. T. van der Steen en M. M. Berger; Oscar, z.v. S. Gorman en S. Venema; Jimmy Jo hannes, z.v. J. P. J. Bakkum en M. C. Groot; Chella, d.v. S. P. Valkering en C. M. Dam. Geboren: Nicolaj Ewout, z.v. F. M. van Veen en M. Jalink; Riben Hessel, z.v. T. M. Wokke en D. M. J. Twisk. KAWASAKI TOERNOOI BIJ 'T VENNEWATER BADMINTON Het komende weekend wordt in de bad- mintonhal aan het Zevenhuizen, nabij sporthal 't Vennewater, het Open Ka wasaki Toernooi gehouden. Een offi cieel toernooi voor zogeheten C- en D- spelers en -speelsters. Uit de hele regio hebben zich deelnemers gemeld voor het toernooi, waaraan bijzondere prijzen verbonden zijn. Ondermeer badminton- rackets, sportschoenen en als klap op de vuurpijl een reis voor twee personen naar de lichtstad van Europa, Parijs. Dit grote prijzenpakket werd mogelijk door de sponsors Kawasaki, Benson en Rabobank Heiloo. Natuurlijk zal de sportieve strijd in alle hevigheid gevoerd worden op 12 en 13 september. Beide dagen beginnen de wedstrijden om 9.00 uur, terwijl zondagmiddag de finales op het programma staan. Toeschouwers ?ijn bij het toernooi van harte welkom. 7^ 1 hoKKon ornfir on t ra a HEILOOËR BRIDGECLUB Dinsdag 1 september Groen: 1. ds. Kramer-Poldervaart 59.00; 2. mw. Frugte-hr. Lotir 52.00; 1. ds. Klerk-Stark 54.50; 2. mw. Hoff-hr. Tamminga 53.00. Rood: 1. Eichelsheim-Nielen 56.25; 2. ds. Brinkhuis-Meuleman 52.77; 1. ds. Wedda-Weehuizen 56.94; 2. ds. Hardeveld-v. Ravenzwaay 51.39. Donderdag 3 september Rood: 1. mw. Bruyckere-v.d. Vlies 60.00; 2. hr. Bader-Koster 56.50; 1. hr. Kat-Smit 58.50; 2. hr. Laan-Rutgers 54.00. Blauw: 1. mw. Velden-hr. Tamrninga 54.50; 2. fam. Kuiper 53.50; 1. hr. Huting-mw. Matton 58.50; 2. hr. Löhr- mw. Tuinstra 56.50. Groen: 1. hr. Couzijn-Plas 56.00; 2. hr. Berkman-mw. v.d. Vlies 55.00; 1. ds. Eichelsheim-Kromhout 64.50; 2. mw. Byleveld-hr. de Wit 61.00. Bruin: 1ds. v.d. Dool-Neyens 61.80; 2. Damman-Vogel 60.41; 1. hr. Evers- HSV voetbal Zondag 13 september: Meervogels HSV, aanvang 14.00 uur. AFC'34 HSV 2, aanvang 11.00 uur. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De eerste ronde van de wintercompetitie van schaakclub Oppositie bracht wat de liefhebbers graag willen. Veel spanning in de partijen, met fouten uiteraard, maar ook met briljante vondsten, en uiteindelijk weinig verliezers. Want van de achttien gespeelde partijen werden er slechts zes verloren en dus ook gewon nen. Vier partijen kwamen nog niet aan hun einde en aan acht borden werd na lange strijd remise gegeven. Opvallend was dat geen enkele witspeler tot winst wist te komen. In de B-poule kwamen vier nieuwe leden in aktie. Het bleek nog te moeten wennen, want drie van de vier verloren hun eerste partij. Alleen de jeugdige Dirk Jan Vermeulen hield remise. Uitslagen van ronde 1, A-Poule: K. Jongkind-J. Wagenaar afg., H. Maas- H. Kracht rem., H. Reyersen-v. Buuren-G. Heeringa rem., D. de Jager- P. Avis 0-1, C. Brink-J. Alleman rem., H. Niehaus-L.v. Hoek rem., W'. Ligthart-P. Folkertsma rem., J. Onderwater-W. Bos afg., P. Manni-W. v. Bakel afg. B-Poule: L. Obdam-J. Ebregt afg., J. Langereis-O. Koenders rem., P. Ooyevaar-J. Bosman rem., H. Hogeboom-H. Horninge 0-1, D. Vermeulen-R. Sauer rem., B. v. Stee- J. de Vries 0-1, J. Hassing-J. Werksman 0-1, A. Creutzberg-J. Plas 0-1, J. GALERIE DE KAPBERG Tot en met 27 september vindt er op nieuw een uitzonderlijke expositie plaats in Galerie De Kapberg, bestaande uit olieverfschilderijen van de Amster damse kunstenaar Klaas Bosker en een selectie uit ht Mail-Art-archief van de Egmonder Kees Oosterbaan. Galerie De Kapberg is gevestigd aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. De Galerie is op zaterdag en zondag gratis te bezoeken van 13.30-17.00 uur. TEKENEN EN SCHILDEREN IN DE KAPBERG Binnenkort beginnen in Galerie De Kapberg te Egmond aan den Hoef teken- en schilderbijeenkomsten voor zowel beginnende als gevorderde ama teurs. Vanaf 9 respectievelijk 11 sep tember wordt er op de woensdag- en vrijdagavonden naar portret en model getekend tussen 20.00 en 22.00 uur. Verder worden er vanaf 9 september op de woensdagavonden aquarel bijeenkomsten gehouden, eveneens van 20.00 tot 22.00 uur, daarbij wordt er naar aanschouwing gewerkt, waaronder stilleven en portret. Bovendien zal het mogelijk zijn om va naf 29 oktober op de donderdagmidda gen vanaf 13.00 uur deel te nemen aan de schilderbijeenkomsten, waarbij ge werkt kan worden met olieverf, acryl verf of aquarelverf. De thema's die daarbij aan de orde komen zijn land schap, stilleven en portret. De kosten voor de avondbijeenkomsten bedragen bij voldoende deelname 7,50 per avond. De bijdrage voor de schilder middag wordt bepaald aan de hand van het aantal deelnemers en de met hen overeen te komen duur van de bijeenkomst. Bij alle bijeenkomsten zullen deskundi ge begeleiders de deelnemers met raad en daad ter zijde staan. Galerie De Kap berg is gevestigd aan de Slotweg no. 17 te Egmond aan den Hoef. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar IS een r<?nde van 4 km over verharde we- een project in de Derde Wereld. De goe- gen> ^'e men één of tweemaal kan KATERLOOP LIMMEN IJSCLUB Zondag 13 september organiseert de Limmer IJsclub ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis zijn zevende kater loop. Start en finish zijn bij de sporthal aan de Hogeweg, Limmen, waar tevens kleed- en douchegelegenheid is. De in schrijving staat open vanaf 9.30 uur. Om 10.30 uur is de start voor beide af standen, nl. 4 en 8 km. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor de jeugd t/m 15 jaar, ouderen betalen 3,50.'Voor degenen die geen herinne ring wensen te ontvangen, bedraagt de inleg slechts 1,50. De organisatie heeft fraaie ereprijzen voor de eerstge- klasseerden in 4 categorieën: jongens en meisjes t/m 15 jaar op de 4 km en da mes en heren op de 8 km. Het parcours deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Rommelmarkt muziekverenigingen Ook dit jaar organiseren de muziekvere nigingen Caecilia, Nijenburg en TKH weer een grote rommelmarkt op de plei nen van winkelhof 't Loo. Dit gebeurt op 9 en 10 oktober. De opbrengst wordt dit jaar gebruikt voor opleiding en bege leiding van leerlingen en de aanschaf van bladmuziek. Heeft u nog spullen, die u kwijt wilt, maar die voor ons nog bruikbaar zijn, belt u dan even naar: die afleggen. NIEUWE START CONDITIETRAINING DAMES IN LIMMEN De Limmer IJsclub start deze maand weer met een trainingsgroep voor da mes. Die training is niet speciaal gericht op het schaatsen, maar geeft de gelegen heid een prima basis-conditie op te bou wen waardoor vele takken van sport zo als tennis, skiën, fietsen en volleybal be ter kunnen worden beoefend. De Lim mer IJsclub heeft vastgesteld, dat aan deze vorm van conditietraining behoef te bestaat zowel bij beginners als gevor derde sporters, maar ook bij niet actieve-sporters. Daarvoor is een nieuwe trainer aange trokken, die woensdagavond, 9 septem ber vanaf 20.00 uur een eerste training suur verzorgd op het verlichte trainings veld De Koekoek aan de Westerweg in Limmen. Met ingang van 7 oktober wordt de training voortgezet in de sportzaal aan de Sportlaan in Limmen, ook van 20.00-21.00 uur. Ziet u er niet tegen op onder deskundige leiding en in een gezellige sfeer een pitti ge oefeningenreeks af te werken, dan kunt u zich aanmelden bij de trainingen op woensdagavond en op de hiervoor aangegeven plaatsen. Het is niet de be doeling, dat u onmiddellijk lid gaat worden van de Limmer IJsclub. Het is beter, dat u pas na een periode van bijv. een maand en na een aantal trainingsa vonden gaat beslissen daar mee door te gaan in clubverband. Laat deze kans niet liggen, maak er ge bruik van, uw conditie zal er wel bij varen. 331713 (overdag) (De Konkelboet) of Morgen, 10 september, worden de ge- naar: 331783 ('s avonds) (Gerard Ter- loofsbrieven overhandigd en na accoord voort). De eerst volgende zaterdagmor- volgt de raadsvergadering daarop, de gen worden de spullen bij u opgehaald, installatie. Door het vertrek van de heer J. Blom, uit de raad Limmen, moest deze plaats, op korte termijn worden ingevuld. Geen eenvoudige zaak, men denkt echt in H. Snijder (39) een goede opvolger te heb ben gevonden. Samen met Wil Mare- chal zijn zij de nieuwe afgevaardigden voor de P.v.d.A. in de raad Limmen. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden naar (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Prinses Beatrix Fonds Het gemeentebestuur van Heiloo heefl aan het Prinses Beatrix Fonds toestem ming verleend om in de week van 14 tot en met 20 september een inzameling te houden in onze gemeente. Meer infor matie: zie elders in deze Uirkijkpost. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer H. Snijder was vanaf 1981 voorzitter van de P.v.d.A. Limmen, maar zal deze funktie nu neer moeten leggen i.v.m. zijn benoeming in de raad. Snijder is geen geboren Limmenaar, hij werd ge boren in Uitgeest, maar wopnt sinds 1972 in Limmen met zijn vrouw en twee kinderen. Na zijn HBS tijd werkte Snij der eerst enige tijd bij een bank, zelf zegt hij hierover: ,,Ik vond het kontakt met de mensen het leukste en hielp ze ook graag als er problemen waren. Dit werd uiteindelijk de reden, dat ik ver pleegkundige ben geworden". Na eerst nog aan de sociale akademie in Amsterdam te hebben gestudeerd is Snijder nu hoofdverpleegkundige op de afdeling Psycho-geriatrie in Santpoort. Door nauw bij het verenigingsleven te voor is, dan kunt u ons geweldig helpen zijn betrokken is Snijder goed op de voor gezinnen in Polen, die ons om kin- hoogste met de aktiviteiten in Limmen. derkleding gevraagd hebben. U kunt de Het raadswerk is nieuw voor Snijder en kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, het zal niet eenvoudig zijn Blom op te >>Het verlies voor de raad van Jan zal je nog heel lang merken. Wat de P.v.d.A. nu is, is het werk van Jan Blom, hij had veel contacten, tot in Den Haag aan toe en dat moet nu weer opgebouwd wor den", aldus Snijder. „Maar Jan Blom zal op de achtergrond een steun zijn, waar ik zo nodig op kan terugvallen. Ip sociale bewogenheid zullen de dingen op me af komen, waarvan ik. vanuit de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 9