Sport en Spet Verenigingsnieuws Afscheid H.F. Tesselaar UNICEF KAARTEN Tiendaagse reis voor ouderen naar het mooie Beierse Woud 1 Bijzondere acties Sport en spet agenda Verenigingsagenda Op vrijdag 25 september zal de St. Jan Mavo afscheid nemen van de heer H. F. Tesselaar, die per 1 oktober met pensi oen gaat. Na het behalen van zijn onderwijzersdi ploma aan de kweekschool in Zeist be gon de heer Tesselaar op 19-jar,ige leef tijd zijn loopbaan aan de St. Joseph- school in Wormerveer. Na vijf jaar vond hij een nieuwe werkkring aan de Willibrordschool te Alkmaar waar de zogeheten opleidingsklas aan zijn zor gen werd toevertrouwd. Door middel van avondstudie behaalde de heer Tesselaar akten in de vakken en gels, handelskennis en handvaardig heid. In 1961 werd hij dan ook be noemd aan de St. Joseph Ulo te Alk maar. Vanaf 1965 werkte hij aan de R.K. Ulo St. Jan, nu de St. Jan Mavo. Hij heeft les gegeven in de vakken en gels, economie, geschiedenis en hand vaardigheid. Vooral bij de lessen hand vaardigheid kon hij zijn grote creatievi- teit op de leerlingen van de school overbrengen. Naast zijn werk als leraar heeft de heer Tesselaar verschillende staffuncties aan de St. Jan Mavo bekleed Bij de invoe ring van de mammoet-wet werd hij de dekaan van de school. Van 1976 - 1984 is hij adjunct-directeur geweest. Ongetwijfeld zullen vele oud-leerlingen zich de heer Tesselaar herinneren als de enthousiaste leider van de werkweek in Heino. Naast zijn dagtaak heeft de heer Tesselaar een lange reeks van jaren les gegeven aan de Middenstandsavond school. Vanaf 1983 heeft de heer Tesse laar problemen met zijn gezondheid ge kend, die er uiteindelijk toe hebben ge leid dat hij per 1 oktober vervroegd met pensioen gaat. De St. Jan Mavo is de heer Tesselaar veel dank verschuldigd. Wij zullen deze dank uitspreken op zijn afscheidsreceptie, die op zijn verzoek in besloten kring zal plaatsvinden. De heer H.F. Tesselaar neemt af scheid van de Sint Jan Mavo. Een kaart uit de Unicef-collectie die dit jaar weer volop keuze biedt. Op 14 september startte op het stadhuis te Alkmaar weer de jaarlijkse verkoop van Unicefkaarten in Alkmaar en wijde omtrek. De bekende kaarten, die ook dit jaar weer 1,40 per stuk kosten, zullen ook weer huis aan huis door leer lingen van scholen worden verkocht. Unicef beoogt de leefsituatie van mil joenen kinderen ter wereld te verbeteren door o.a. een massale inentingscampag ne tegen kinderziekten en het verstrek ken van een eenvoudig, goedkoop mid del tegen uitdroging t.g.v. diarree. Verkoopadressen in Heiloo: mw. Slavenburg-Kuyt, van Merlenlaan 4, tel. 330742; mw. M. Ter Avest-van Veen, Boomweydt 16, tel. 334777. Ook de vierde en laatste reis van de Stichting Vakantie door en voor ou deren te Heiloo is een groot succes geworden. Op zaterdag 29 augustus trok een gezelschap van 51 personen er al vroeg op uit voor een tiendaag se reis naar het Beierse woud, met als standplaats Haidmühle, gelegen aan de Tsjechische grens. In Adels- dorf werd overnacht, waarna op de tweede dag de reis als dagtocht werd voortgezet. Allereerst werd een be zoek gebracht aan de mooie stad Regensburg. Na een korte rit werd vervolgens een bezoek gebracht aan het Walhalla in de Donaustauf, een monument in de vorm van een Grieks Parthenon. Van daaruit had men een prachtig uitzicht op de Do- nau en omgving. Via een schitte rend gebied werd het standplaatsho tel bereikt. De volgende dag werd 's middags, via een mooie route, een bezoek ge bracht aan de Dreisessel, een bizar re rotsformatie op ruim 1300 m hoogte in het Adelbert Stifter Na tuurpark. Dinsdag stond in het te ken van een dagtocht naar Passau, de stad waar de Donau, de Inn en de Ilz samenkomen. Op een zeer hoog geleden terras werd koffie ge dronken. Hier had men een prach tig uitzicht op de Donau en de stad. In de Dom werd een orgelconcert bijgewoond en na de lunch nog een "drierivierenvaartocht" gemaakt. Het was een interessante en afwisse lende dag. Woensdagmiddag is een bezoek ge bracht aan een Glashütte in de na bijheid van Freijung, waar een glas blazer demonstreerde. De donder dagmiddag werd besteed aan een wandeling door het Natuurpark Beierse Woud. Alhoewel het wild zich nauwelijks liet zien, kreeg men toch een lynx en enkele wisenten on der 't oog. Vrijdag werd na de lunch de tocht ondernomen naar de Gros- ze Arber. De bedoeling was om met de Sesselbahn omhoog te gaan met uitzicht op de Arbersee en omge ving. Was het weer tot nog toe steeds erg mooi geweest, nu waren regen en onweer helaas spelbrekers. De Sesselbahn werd stilgezet en na ruim een uur werd de terugtocht aanvaard, daarbij nog wel genie tend van de mooie omgeving. Zaterdagmiddag tenslotte werd nog een bezoek gebracht aan het open luchtmuseum nabij Tittling. Het weer had zich gelukkig hersteld zo dat men ook nog, rustig zittend op een bankje aan de oever van de Dreiburgensee, aldaar, kon genie ten van de mooie omgeving of van een wandeling rond dat meer. Na een rustige zondagmorgen werd af scheid genomen van Haidmühle om, via een overnachting in Adels- dorf, de volgende dag omstreeks 19.00 uur weer in Heiloo te arriveren. Behoudens die ene middag was het weer uitstekend, vaak zonnig maar niet te warm. Het hotel was in alle opzichten prima en de excursies alle zeer de moeite waard. De avonden waren zeer gezellig. Er waren twee bingo-avonden, twee dansavonden en verder vermaakte men zich met kaart- en andere spelen. Al met al kan D.O.V. terugzien op een zeer geslaagd seizoen. Op de komende reünie hoopt men alvast iets over de plannen voor 1988 te kunnen mededelen. SPORTINSTUIF VOOR 50-PLUSSERS EEN DAVEREND SUCCES Sinds donderdag 3 september bruist het in Sporthal Het Vennewater weer van leven. Want op die dag kwam een einde aan de zomerstop van de Sportinstuif voor 50-plussers. Vanaf nu kunt u dus weer iedere donderdag van 14.00-16.00 uur terecht in de Spor thal Het Vennewater om onder des kundige begeleiding van een sport- docent er een tweetal uren "pittig tegen aan te gaan". Het idee achter een sport-instuif is, dat er een grote groep mensen is, die graag op sportieve wijze bezig wil len zijn, daar overdag de tijd voor heeft, die het leuk vindt met andere mensen in kontakt te komen en iets samen te doen, die ook door hem of haar nog niet eerder beoefende sporten wel eens wil proberen. Dat zijn over het algemeen mensen, die een geregelde en verantwoorde li chaamsbeweging belangrijk vinden omdat zij zich daardoor energieker weten en langer allerlei dingen kun nen blijven doen, die zij graag willen. Gedurende twee uur wordt er een grote verscheidenheid aan sporten en bewegings-spelen aangeboden. Men maakt zelf een keuze waaraan men meedoet. Na een gezamenlijke warming-up om 14.00 uur in de sporthal kan men deelnemen aan o.a.: dutch tennis, badminton, ta feltennis,trimgym, volleybal, koers- bal, gymnastiek, ritmische bewe ging enz. De meeste sporten zijn vrij algemeen bekend, bij sommige zijn de regels of materialen enigszins aangepast aan gebruik tijdens een sportinstuif. Vanaf omstreeks 15.00 uur is er in het restaurant gelegenheid te pauze ren en iets te gebruiken. Omstreeks 15.50 wordt men met een gezamen lijke af-training de sportinstuif beëindigd. Men is dan twee uur lang aktief bezig geweest en heeft in die tijd een beroep gedaan op zijn of haar eigen mogelijkheden daarin desgewenst geadviseerd door een deskunsige sportdocent. De sportinstuif voor 50-plussers is een nieuw idee. Er aan deelnemen kunnen dames- en heren vanaf 50 jaar, die zich daar jong genoeg voor voelen. De prijs voor deze twee uur sport en beweging is 3,- per week. U betaalt alleen als u komt. Wij adviseren gemakkelijk zittende kleding, sport- of trimschoenen zijn in de spor'hal verplicht. EEN MILJOEN BANDEN MET NEDERLANDSE EMIGRANTEN Rond het jaar 1950 is er een enorme emigrantenstroom op gang gekomen van Nederlanders die hun toekomst in het buitenland gingen zoeken. Deze Ne derlanders gingen voornamelijk naar landen als Australië, Nieuw-Zeeland, Verenigde Staten, Canada en nog naar vele andere landen. Zo zijn er momen teel zo'n 600.000 in het buitenland ver blijvende Nederlanders. Als reaktie op deze grote emigratie is er in 1952 op initiatief van de ambachtelij ke banketbakkerij in Nederland een non-profit organisatie op poten gezet, met als doel het behoud van de kontak ten met tijdelijk of pcrinament naar het buitenland geëmigreerde Nederlanders. Deze non-profitorganisatie, genaamd de Nationale Aktie Familie Overzee, tracht de contacten te onderhouden door vrienden en/of kennissen in staat te stellen een geschenkpakket, met ty pisch Hollandse lekkernijen, naar hun familie in het buitenland te versturen. Er kunnen zowel sinterklaas- als kerst pakketten verstuurd worden. Want juist in die decembermaand zijn die emotio nele kontakten zo belangrijk. De inhoud van de pakketten bestaat vooral uit produkten die in de betref fende landen moeilijk verkrijgbaar zijn. De inhoud van het kerstpakket is dit jaar voor het eerst in natura te zien in de etalage van banketbakker lie de Franse. Deze banketbakker kan omtrent de Na tionale Aktie Familie Overzee nog veel meer informatie geven. Al 35 jaar maken vele mensen gebruik van deze unieke aktie. Zo zal er dit jaar het miljoenste pakket verstuurd gaan worden. Eéri miljoen pakketten zijn evenzo vele blijken van vertrouwen en één miljoen banden met Familie Over zee. Daarom zullen de pakketten dit jaar rijker en voller dan ooit gevuld zijn. Banketbakker lie de France in 't Loo kan laten zien wat de inhoud van de pakketten dit jaar is. Hij kan ook nog alle andere informatie geven. CLUBKAMPIOEN HSV 1987 NEL HARREVELD EN PETER KEEMAN De clubkampioenschappen van T.V. H.S.V. behoren inmiddels ook weer tot het verleden. Over onder 't algemeen goede weersomstandigheden zijn de af gelopen weken vele spannende wedstrij den gespeeld. In de vier verschillende poules werd vaak een hevige, maar bo venal sportieve strijd gevoerd voor een zo goed mogelijk resultaat. Op de finale-zondag liet het weer 't echter af weten. Pas na 15.00 uur werd het droog en is me; man en macht gewerkt om het vele water op de vier gravelbanen te ver wijderen, zodat om ruim 16.00 uur met de eerste finale-partijen kon worden be gonnen. Het werd toen prachtig, rustig tennisweer en het talrijke publiek kon tot diep in de nacht genieten van fraaie finale-partijen. Voor de 3e maal in successie werd bij de heren Peter Keeman algemeen clubkam pioen. Peter kende geen pardon met Er ik Buur en wist hem in de kleine uurtjes met grote cijfers te verslaan (6-0 6-0). Bij de dames gaf de êrotere routine van Nel Harreveld de doorslag, die het jon ge, plotseling opkomende talent Sandra Vos in 3 sets versloeg (5-7 6-4 6-2). In het herendubbel in de hoogste groep wisten de beide Keemannetjes Peter en Nico het geroutineerde duo John van der Molen/Dick Admiraal in 2 sets te verslaan (6-4 6-4). Bij het dames-dubbel in deze groep viel in een spannende 3-setter op maandagmorgen vroeg de beslissing in het voordeel van Brigitte Langedijk en Monique Bruin, die met 6-7 6-2 en 6-3 Marjan Krul en Tonnie van der Molen versloegen. De mix partij in de hoogste groep werd gewon nen door Brigitte Langedijk met Erik Buur, die Tonnie van der Molen en Dick Admiraal in een spannende finale partij wisten te verslaan, na afloop van de laatste partij kon voorzitter Piet de Lange alle finalisten gelukwensen en had voor ieder van hen een mooie herinnering. Veel lof had hij ook voor de T.C., die er voor heeft ge zorgd, dat alle wedstrijden op het eigen park konden worden gespeeld. Resulta ten overige categorieën zijn: BURGERLIJKE STAND HEILOO Geboren: Robbert J., z.v. M. Paulus Schut en V. M. Petronella Slippens; Daan, z.v. C. W. Petrus Stet en M. M. Elizabeth Langendijk; Sabine A. M., d.v. W. F. Hendrik Agterberg en M. M. Elisabeth Kaandorp; Marjolein, d.v. C. M. Wilhelmus Wittebrood en A. Anna Meijer; Jessica, d.v. W. M. Johannes Hoetjes en E. Engelina Schouten; Bart F., z.v. Paul Phaff en T. Flora Noordenbos. Huwelijksaangiften: Franciscus T. Mei- jering en Maria C. Kraakman; Robert Grootaers en Mildred de Visser; Nico- laas J. M. Bontje en Adriana A. C. Oud. Getrouwd: Petrus J. M. de Haan en Wilhelmina M. E. Swart; Franciscus C. M. Op de Weegh en Maria G. J. Dekker. Overleden: Abraham Mes; Anna A. Heidens, e.v. Bodt; Maarten H. Scheri- keveld en Jacob Kingma. INGEZONDEN Oud papier Gaarne wil ik hierbij terugkomen op uw artikel "Inzamelen van oud papier is ondanks lage kiloprijs altijd nog de moeite waard'. Ik meen in het gesprek met een medewerker van de Uitkijkpost duidelijk gesteld te hebben dat het op halen van oud-papier (eigenlijk) niet me^r de moeite waard is, maar dat ik het nog steeds volhoud in de hoop dat de papierprijs weer zal stijgen. En we zitten nu eenmaal met een hypo theek op ons clubhuis en daar moet ren te en aflossing op betaald worden. Ech ter, aangezien onze gemeente niet bereid is ons op enigerlei wijze te helpen, zijn wij wel gedwongen op deze manier geld hiervoor bijeen te halen. Zoals u ook vermeldt ben ik ongeveer 2 dagen per week bezig, plus dan nog de hulp van de jongens en enkele ouders, komt dit op 100 dagen per jaar voor 4000,— (inclusief de subsidie van de gemeente). Dat wil zeggen 40,- per dag. En dat noemt u de moeite waard. Bovendien na aftrek van de autokosten en afschrijving, want de auto heeft heel wat te lijden bij het vervoer van al dat papier, zou er heel weinig overblijven. Maar die kosten neem je dan maar voor eigen rekening vanwege het goede doel. U stelt dat bij niet ophalen de reini- gingskosten zouden stijgen. Maar die komen tenminste ten laste van alle om woners van deze gemeente en niet ten laste van een enkeling. Ik kan nog beter de club volgend jaar een bedrag tot de gemaakte kosten schenken dan heb ik tenminste en be hoorlijke aftrekpost voqr de belasting. Het kost mij dan minder en scheelt mij een zee van tijd. Maar ik meen dat een rechtgeaard Heilooënaar niet op zich laat zitten dat anderen er voor zorgen dat de reinigingsrechten laag blijven. Stort daarom het bedrag dat u denkt te weinig te betalen op giro nr. 1586255 t.n.v. het Bouwfonds van de Victoriegroep. A. G. Bleys, penningmeester Victoriegroep BOEIENDE CURSUSSEN BIJ DE WESTER Het is weer mogelijk zich op te geven voor de cursussen van instituut De Wester in Heiloo. In kleine groepjes worden er lessen gegeven in Engels, Spaans en Frans, met een sterke nadruk op spreken en verstaan. Omdat de groepjes kléin zijn, is er veel aandacht voor ieder persoonlijk. Ook de lessen in astrologie gaan weer van start. Astrologie is geen geloof, maar een systeem dat ooit is ontdekt, dat je kunt toepassen en dat zich nog steeds verder ontwikkelt. Een boeiende bezigheid, die meer inzicht geeft in ei gen mogelijkheden, beperkingen en le vensdoel. De basiscursus van 12 lessen wordt gegeven door Celina Kamst. Voor wie de basisbeginselen beheerst geeft Joost Knegt een cursus waarin hij ingaat op de psychologische duiding van de geboortehoroscoop. Nieuw bij De Wester is een introductie cursus parapsychologie door de heer G. G. M. Tjaden. Altijd was en is er sprake van ongewone verschijnselen die de mensen hebben verrast, maar soms ook verontrust. In 6 lessen wordt meer ver teld over dit soort verschijnselen. Voor inlichtingen en opgave kunt u da gelijks bellen tussen 9.30 en 11.30 uur en tussen 20.00 en 22.00 uur, telefoon: 072-128709. Bovendien liggen de gele informatiefolders bij de meeste boek handels en bibliotheken. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Rommelmarkt muziekverenigingen Ook dit jaar organiseren de muziekvere nigingen Caecilia, Nijenburg en TKH weer een grote rommelmarkt op de plei nen van winkelhof 't Loo. Dit gebeurt op 9 en 10 oktober. De opbrengst wordt dit jaar gebruikt voor opleiding en bege leiding van leerlingen en de aanschaf van bladmuziek. Heeft u nog spullen, die u kwijt wilt, maar die voor ons nog bruikbaar zijn, belt u dan even naar: 331713 (overdag) (De Konkelboet) of naar: 331783 ('s avonds) (Gerard Ter voort). De eerst volgende zaterdagmor gen worden de spullen bij u opgehaald. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden naar (politieke) gevange nen. ledereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Prinses Beatrix Fonds Het gemeentebestuur van Heiloo heeft aan de Nierstichting toestemming ver leend om in de week van 21 tot en met 26 september een inzameling te houden in onze gemeente. Meer informatie: zie elders in deze Uitkijkpost. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Opbrengst collecte KWF De collecte van het Koningin Wilhelmi na Fonds voor de kankerbestrijding heeft in Heiloo15.916,25 opgebracht-. Hartelijk dank aan alle gevers en ook aan de collectanten, die zich voor de collecte hebben ingezet. Hebt u de col lectant gemist, maakt u dan alsnog uw gift over op girorekening 26000 of ban krekening 70.70.70.007, beide ten name van KWF te Amsterdam. Poule II HE: 1. Cor Glorie, 2. Harry Tuinhof; DE: 1. Alice Zoon, 2. Veroni ca va der Ham; HD: 1. Piet en Danny Hoebe, 2. Sjef de Haan/Harry Tuin hof; DD: 1. Alice en Joke Zoon, 2. Marjan Ursem/Margret Schipper; MIX: 1. Hanneke Brouwer/Maarten de Boer, 2. Marjan Lampe/Cor de Boer. Poule 111: HE: 1. Frans v.d. Laar schot/2. Ruud Schipper; DE: 1. Margo Scholten, 2. Els Kraakman; HD: 1. Mart Houtenbos/Ffans v.d. Laarschot, 2. Jan Keppels/Hans Wanna; DD: 1; Ineke Houtenbos/Riet Doggenaar, 2. Tiny Lammers/Hilly Burgering; MIX: 1. Ineke Houtenbos/Frans v.d. Laar schot, 2. Ria en George Voerman; Pou le IV: HE: 1. Piet Lammers, 2. Jan Ta- mis; DE: 1. Tiny Sombroek, 2. René Jonkers; HD: 1. Jan Tamis/Klaas Ra maker, 2. Ton Hink/Wim v.d. Laar schot; MIX: 1. Tiny en Piet Lammers, 2. René en Gert Jonkers. TAFELTENNISVERENIGING ROZING De Rozing-jeugd trad afgelopen zater dag aan voor de eerste ronde van de na jaarscompetitie. Het eerste team debu- t?erde in de tweede klasse. Tegenstan der Rats uit Hoorn buitte de onervaren heid van Rozing 1 goed uit en won met 8-2. Ook team 2 liep tegen een zwarte nederlaag op. Het werd enigzins geflat teerd 9-1 voor de Roemer, met wat meer geluk had Rozing 2 een of twee partijen meer gewonnen. Rozing 3 startte met een verdienstelijk gelijkspel tegen de Duintreffers uit Schoorl. Een opmerkelijke prestatie leverde het vierde team. Met slechts twee man reis de men af naar Obdam, waardoor ze meteen met 3-0 achterstonden. Desal niettemin slaagden Sjoerd en Jan- Willem erin de volle winst te pakken. Sjoerd won drie partijen, Jan-Willem twee en tezamen pakten ze het dub belspel zodat uiteindelijk met 6-4 gewonnen. T.T.V. Rozing kan nog goed enkele nieuwe jeugdleden gebruiken. Heb je interesse, kom dan eens langs op vrij dagmiddag van 16.00-17.30 uur of op zaterdagochtend van 9.30-13.00 uur in de gymzaal op De Driestal. Je mag een maand gratis meetrainen. YVETTE SPAANS EN JAN ZUURBIER CLUBKAMPIOENEN VAN TV HEILOO Hoewel de zomer ons dit jaar wat in de steek heeft gelaten, zijn de clubkampi oenschappen onder zeer goede weer somstandigheden verlopen. Het afgelo pen weekend werd weliswaar op de bin nenbanen van tennishal De Dors gespeeld. Nogmaals dank dat de heer Keeman hieraan zijn medewerking heeft verleend. •Opmerkelijk dit jaar is geweest de vele blessures die zijn opgetreden. We schrij ven dat toe aan een niet perfecte condi tie of gewoon een pechdag. De Techni sche Kommissie heeft 3 weken lang weer een perfecte organisatie geleverd. Tij dens de prijsuitreiking, onder leiding van de voorzitter Thomas Ras, werden diverse aardige anecdotes over dit toer nooi gememoreerd. Vermeldenswaardig is zeker dat de 14-jarige Yvette Spaans bij de dames het kampioenschap wist te veroveren. Zij deed dat in de finale te gen An Ylot. Een ware prestatie van dit nog zo jonge meisje. Een ander opmerkelijk feit was wel het kampioenschap van de 74-jarige Ide Uitenthuis in de C-afdeling. Menig jon gere tennisser heeft hij verslagen, met een uiteindelijk resultaat de le plaats in de C-afdeling. Ziehier dat niet altijd de jeugd kan zegevieren. Onder muzikale begeleiding van het huisorkst is de prij suitreiking een ware happening geworden. De resultaten: Hoofdronde: Heren enkel A: 1. Jan Zuurbier, 2. Ber nard Elsman; dames enkel A: 1. Yvette Spaans, 2. Ann Ulot; heren enkel B: 1. Toine v.d. Veldt, 2. Hans Vos jr.; da mes enkel B: 1. Marga Zuurbier, 2. Truus Roest; heren enkel C: 1. Ide Uit enthuis, 2. Bertus Zuijdgeest; dames en kel C: 1. Lucette de Boer, 2. Ineke Wijnbeek; dames enkel D: 1Ciska Pol dervaart, 2. Willy Boll. Gemengd dub bel A: 1. Klaas-Jan v. Leeuwen/M. Jo sé Ood, 2. Marije Hoeksema/Jan Zuur bier; gemengd dubbel B: 1. Hans/Roos Mulder, 2. Truus/Wim Roest; Ge mengd dubbel C: 1. Gert Kan/Nelly Koomen, 2. Cees/Ide Uitenthuis. Heren dubbel A: 1. Klaas Jan v. Leeu- wen/Bernard Elsman, 2. Rutger Koorn/J.W. Burger; dames dubbel A: 1. Inge Koopmans/Ina v. Durren, 2. Il se de Graaf B./Ann Vlot; heren dubbel B: 1. Folkert Berghuis/Joost Snoep, 2. Wim Roest/Dick Koorn; dames dubbel B: L Gonny KI. Schiphorst/Cook v.d. Boscji, 2. Elsman/Lien Hoeksema; he ren dubbel C; 1. Piet Elsman/Geer v. Estrik, 2. Jaap Maaskant/Keith Mars hall; dames dubbel C: 1. Ineke Wijn- beek/Marja Geels, 2. Thea v. Roon/Anneke den Bandt; dames dub bel D: 1. Anneke Coesel/Ciska Polder vaart, 2. Marijke Kat/Margré Blom. Verliezersronde: Heren enkel A; 1. Geert Rep, 2. Jeroen Leek; dames enkel A: 1. Carolien v. Bergen, 2. Suzanne Ram; heren enkel B: 1. Wim Roest, 2. Zeger Koenders; dames enkel B: 1. Marjan Vos, 2. Sabi ne Post; heren enkel C: 1. Rob Hagen, 2. Rob Scholte; dames enkel C; 1. Yvonne Gerritse, 2. Rie Ritsma. Ge mengd dubbel A: 1. Annelies Groot/Arthur Ram, 2. Carolien v. Ber- gen/Luc Sterkman; gemengd dubbel B: 1. Pieter/Ina Olieman, 2. Hans/Renée de Groot; gemengd dubbel C: 1. Ans/Arend Jan Kleijn, 2. Ben/Yvonne Gerritse. Heren dubbel A; 1. Jeroen Bijleveld/ROnald Koorn, 2. Eloy Koen ders/Ammo Latinga; dames dubbel A: 1. Hilje/Marije Hoeksema, 2. Monique Wijnbeek/Suzanne Ram; heren dubbel B: 1. Bob de Boer/Hans Mulder, 2. Arend Stam/Niek Vos; dames dubbel B: 1. Ietje de Heer/Ank Stam, 2. Kuna de Moor/Liesb.Schoo; herén dubbel C: 1. Nico Landman/Bertus Zuijdgeest, 2. loop Hekker/Ben Gerritse; dames dub bel C: 1. Ria Post/Nelly Koomen, 2. C hristel Guldemond/Tiny Beucken. HSV voetbal Zondag 20 september: HSV - Spirit, aanvang 14.00 uur. HSV 2 - NFC, aan vang 11.00 uur. Vrijdag 18 september, zaalvoetbal: HSV 1 - Tervoort, aanvang 20.25 uur, sporthal 't Vennewater. Trainingscentrum Heiloo Zondag 20 september: onderlinge wedstrijd powerliften (kniebuigen, bankdrukken en dead-lift) met groepen uit Heiloo, Heemskerk en IJmuiden. De wedstrijd begint om 13.00 uur. VOLLEYBALVERENIGING HOUDT OPEN DAG Op 20 september zal in de sportzaal bij de St. Jan Mavo aan De Dors te Heiloo gelegenheid zijn als toeschouwer een aantal demonstratietrainingen bij te wo nen. Het programma is als volgt: 9.00-10.30 uur: meisjes jeugd A 14 tot 16 jaar); 10.30-12.00 uur: damesse lectie. Deze beide trainingen worden verzorgd door de huidige trainer Renno de Jong. s Middags krijgen beide groepen weer een training, dan verzorgd door Gre Muys, een divisietrainster, en wel van 14.00-15.30 uur: meisjes jeugd A en van 15.30-17.00 uur: damesselectie.' Voor mensen die meer over de volley- balsport en/of de volleybalvereniging Effect willen weten is in de hal een standje met informatiemateriaal aanwe zig. Wij hopen die dag op veel be langstelling te kunnen rekenen. DVW De damescompetitie wedstrijden werd -woensdag 9 september besloten met een feestelijke prijsuitreiking. Mevrouw van Willigen werd Algemeen Kampioene. We waren prachtige prijzen en een zefer grote verloting. De uitslagen A klasse: 1mevr. v. Willi gen 195 pnt. en alg. kampioene; 2. mevr. Dekker 191 pnt.; 3. mevr. Bralès 191 pnt.; 4. mevr. Beentjes 189 pnt.; S. mevr. Kaandorp 184 pnt. B klasse: 1mevr. Gerda Bruin; 2. H. de Jong; 3. mevr. Dekker. Deze drie dames pronoveren van de A klasse. De damés Schoenmaker, Jansen en v.d. Pol dé graderen naar de B klasse. Op woens dag 16 september om 20.00 uur bij La Strada een vergadering voor de damesvisclub. DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT t Uitslagen van woensdag 9 september: A lijn N-Z 1: ds. de Waal-Bakker 69%!; 2. ds. Roozen-Schaffer 60%. O-W 1: ds. Middelbeek-Daudey 561/2%; 2. ds. Cornelisse-de Wild 56%. B lijn N-Z 1: Bonfrer-Groenewou^d 59/2%; 2. Fijma-Coebergh 56'/2%. O-W 1: Stark-Klerk 59'/22. Frugte- Kemper 55%. C lijn N-Z 1: Weehuizen-Hart 55'/2%|; 2. Harreveld-Roest 55%. O-W 1: van Vegten-Schimmel 54%; 2. de Geus-Blikslager 53 14%. D lijn N-Z 1: v. Haarlem-Eichelsheiin 74%; 2. Benner-Bloothoofd 55%. W-W 1: de Waard-Mooij 55%; 2'. Stuker-v. Zutphen 52/2 CURSUS VOOR STARTENDE ONDERNEMERS „Bezint, eer ge begint" is een gezegde dat zeker geldt voor diegenen die over wegen een eigen bedrijf te beginnen. Het is zaak zich zo breed mogelijk te in formeren over de uiteenlopende aspec ten van het zelfstandig ondernemer schap om de risico's zoveel mogelijk te beperken. Téleurstellingen zullen im mers vaak zeer grote financiële conse quenties hebben. De Kamer van Koop handel organiseert daarom in samen werking met het Coördinerend Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf een Oriëntatiedag en een Cursus voor starters. Een oriëntatiedag wordt gehouden op dinsdag 22 september in het gebouw van de Kamer van Koophandel. De bijeen komst begint om 14.00 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten voor deelname be dragen 50,- per persoon, incl. werk boek en broodmaaltijd. Op deze dag wordt met name aandacht besteed aan de financiële en commerciële kanten van het ondernemerschap. De voorlich tingsdag is bedoeld voor diegenen die zich nog in de oriënterende fase bevin den t.a.v. de opzet van een eigen bedrijf. Voor aanmelding of nadere informatie kunt u zich wenden tot de Kamer van Koophandel: tel. 072-195703, mw.mr. M. L. Bosma of 072-195700, secretariaat. NEDERLANDSE CHRISTENVROUWENBOND (NCVB) AFD. HEILOO Door gesprek, door overleg, door ont moeting kan een mens zich associëren met de samenleving waarvan hij/zij deel uitmaakt. Een aantal vrouwen in Hei loo heeft zich verenigd in de NCVB- afdeling, mede omdat zij zich kunnen vinden in de grondslag van de NCVB: Christus' koningschap moet alom wor den erkend en de oplossing van maat schappelijke vraagstukken moet wor den gezocht in de Heilige Schrift, want daarin staat Gods Woord. Voelt u zich hierdoor aangesproken? Kom dan eens naar onze vergadering. Onze eerstvolgende vergadering is op donderdag 24 september in de bijzaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. We beginnen om acht uur. Ds. J. G. Meynen uit Haarlem spreekt over 'Gods Naam in de om gangstaal'. Normaal vergaderen we op de laatste dinsdag van de maand. Op 27 oktober Spreekt dr. J. v.d. Kruyf uit Koedijk over Iriscopie. Komt u eens? U bent van harte welkom. Wijkvereniging Plan Oost Zondag 20 september: fiets- puzzeltocht, start om 12.00 uur vanaf 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Kosten leden 2,00, niet-leden 3,00. Deelname is voor eigen risico. Vanaf 11.00 uur kan er gebeld worden over het al dan niet doorgaan i.v.m. eventueel minder weer (tel. 337726). Vrijdag 18 september: bridgen in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Kosten leden 2,00, niet-leden 3,00. Opge ven woensdag 16 september tussen 19.00-21.00 uur via tel. 335929 of 337839. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 21 september: vervolgavond 'Beter bewegen', met medewerking van de heer Kemperman. Open Huis/aan vang 20.00 uur. Trek makkelijk schoei sel aan of neem het mee. Inlichtingen: tel. 332136 of 02205-2216. Ned. Ver. van Huisvrouwen Woensdag 16 september: lezing over 'Het klokkenspel in Nederland, in verle den en heden', aanvang 20.00 uur in de zaal van de Geref. Kerk. Dinsdag 22 september: informatiemid dag voor leden en niet-leden over de cursussen engels, frans en duits, weven, droogbloemen, naaien, zijde beschilde ren, kantklossen, kalligraferen, compu ter, muzeumbezoek, Japan en sierdozen maken. Van 14.15-16.00 uur in het Open Huis. Bond van Plattelandsvrouwen Dinsdag 22 september: eerste bijeen komst in het nieuwe jaar in de zaal van de Geref. Kerk, aanvang 20.00 uur. Mw. K. van 't Veer vertelt aan de hand van dia's over China. Dinsdag 29 september: fietstocht naar Bergen. Vertrek: 8.30 uur vanaf garage Bleeker. Wie een duinkaart heeft, wordt verzocht deze mee te nemen. WAO/AAW BELANGENVERENIGINGEN HEILOO Na een lange vakantietijd zijn we weer gestart met de aktiviteiten die u van ons gewend vent. Maandagochtend gaan el ke week de deuren open voor de soos- kontaktochtend in 't Trefpunt Hoog en Laag. Diezelfde dag is er van 13.30 uur tot 15.30 uur de start van de naailes. De cursus wordt gehouden aan de Pastoor van Muijenweg 16 te Heiloo (naast de Buk Buk). De tekenles wordt gehouden op dins; dagmorgen. U bent van harte wlkom van 9.30 uur en het eindigt om 11.30 uur. Donderdag worden de engelse les; sen weer gehouden voor de beginners, half-gevorderden en gevorderden. Er wordt een gehele nieuwe cursus gestart.; Het gaat om de cursus knutselen/hout-, bewerking. Bij voldoende deelname gaat dit door. Als u interesse heeft, voor één of meerdere cursussen, dan kunt u! bellen naar het telefoonnummer 072-336437 tussen 18.00 en 19.00 uur. 25 JAAR AFDELING HEILOO VAN DE N.V.v.H. Toen Heiloo nog geen Open Huis bezat; maar wel een Dorpshuis, werd daarin op 13 september 1962 de oprichtingsver gadering gehouden van de Afdeling Heiloo van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Mevrouw J. C. de Vries-Steenbergen was de grote drijf/ veer achter dit gebeuren. Vóór haar ver huizing naar Heiloo was zij jarenlang lid geweest van het Dagelijks Bestuur etj zij vond dat in haar nieuwe woonplaats toch zeker een afdeling moest komen van de Vrouwenvereniging, die plaatse lijk en landelijk zoveel voor haar leden' doet en waar de gevoelige punten gods-i dienst en politiek niet ter sprake komen/ De Afdeling startte met meer dan 50 le-| den. Het doel van de oprichting wa§i o.a. de vrouw te helpen haar huishou' den zo efficiënt mogelijk te voeren, zo-/ dat zij meer plezier in het werk en meef tijd zou krijgen om zich ook op andere;' terreinen te ontwikkelen. Mogelijkhe-/ den waren er genoeg. Men begon metj! een actiele voeren voor de melkvoorziey ning. In die tijd werd de 'losse' melk wél/ onderzocht in laboratoria, maar dé. melkboer die de melk verkocht en wet besmet kon zijn met t.b.c. of een andere akelige ziekte, werd niet medisch ge keurd. Er werden clubs opgericht: ten nis, bridge, handwerk, gymnastiek, discussie- en toneel. Een koor van 9 da* mes zong de sterren van de hemel, de Afdeling Heiloo bloeide. Terugblikkend over deze 25 jaar kan ge-j zegd worden dat het recept vanaf he® begin goed was. Het is eigenlijk nog nier zo veel veranderd en valt nog steeds in; de smaak. Omdat smaken veranderen, wordt het op peil gehouden met eigen tijdse kruiden. Veel enthousiaste koks,; ofwèl bestuursleden, zijn elkaar opge-« volgd. Ongelofelijk veel tijd hebben zij' vaak in de keuken moeten doorbrengen.'; Daarmee bereikten zij hun doel: de le-f den een gevariëerd programma bieden/ met voor elk wat wils en een ruimt blik/ op de wereld en alles wat daarin! gebeurt. Daarbij is niet vergeten de bijeen- komsten gezellig te houden, want dat is£ één van de geheimen van het recept.! Vrouwen willen graag op de hoogte blij-* ven, zich ontwikkelen, méédoen, kor-' torn: Marie is veel wijzer geworden,; Baas in eigen Buik en ook komt ze wei eens om een Bestuurder, maar gelukkig' weten de Heiloose Marietjes ook nog!, sfeer en onderling contact te waarderen en te handhaven. j Een glansrijk verleden - een kansrijke; toekomst, was het motto van de Alge-I mene Vergadering bij het 75-jarig» bestaan van de landelijke Vereniging.; Wat die toekomst in petto heeft? Mis-I schien wordt de N.V.v.H. nog wel eens» de Ned. Ver. van Huislieden, want nu in* het bedrijfsleven steeds meer vrouwen! op 'mannenplaatsen' komen, zullen» ook meer mannen vrouwentaken over-/ nemen, zeker in het huishouden. De conclusie ligt voor de hand, maar zo ver/ is het nog niet. Hoe dan ook, als alle le-.; den in de toekomst met evenveel inzet', en trouw blijven komen, ziet het er voor/ de afd. Heiloo zonnig uit en kan op 28- oktober het 25-jarig jubileum worden gevierd onder het motto: Geen los zand, maar een hechte band.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4