Sport en Spet Ummen Veronica drive en De Dijk in -in show Akersloot Jimmy the Weazel in JOEB Diensten in Ummen AKERSLOOT Geen Uitkijkpost ontvangen? Aantrekkelijke prijzen in de bibliotheek Agenda de Cgmonden Agenda Ummen Een moment tijdens een finalepartij van het Kawasaki-toernooi. De Dijk is zondag te beluisteren in De Vriendschap in Akersloot. i Bel 's donderdags: 072-330175 x l UITKIJKPOST 16 SEPTEMBER 1987 HANDSOME EIGHT De eerste competitiewedstrijd van het gepromoveerde Handsome Eight/Casi- no Bergen in de afdelingshoofdklasse A, zal het publiek nog lang geheugen. In een meeslepend duel vol enerverende momenten en verrassende treffers, waa rin ook tegenstander De Zaak zonder benauwdheid alle registers opentrok, zegevierden de zebra's, die Peter Arntz misten, met 5-3. De Zaak had misschien een beter ploeg- verband, maar HE was gevaarlijker met individuele acties. Bovendien stak zebra-keeper Gijs de Jong in topvorm, terwijl de gerenommeerde Zaak doelman Marco de Groot een minder geslaagde avond had. De Jong, door HE-speurders in een klein, laagspelend clubje ontdekt, stopte in de slotfase o.m. grandioos een strafschop. Door het scoreverloop (gelijk op tot 3-3) en de wederzijds offensieven was deze boeien de krachtmeting, door scheidsrechter Huisman uit Bovenkarspel met veel be grip geleid, een en al propaganda voor zaalvoetbal. De oude supporter van Handsome Eight: "Wij zijn ook een vereniging met verhoogd risico, maar alleen voor de te genpartij KLAVERJASSERS VAN HEILOO Maandag 21 september start E.H.K. weer met de vrije drives. Wij spelen in het Open Huis boven 't Loo, aanvang 20.00 uur. Het inschrijven kan gebeuren vanaf 19.30 uur aan de zaal of van 17.00-19.00 uur bij de volgende bestuursleden: de heer Knegt, 334056, de heer Leurink, 334689. Wij spelen ne gen avonden per seizoen. De data kunt u bij ons verkrijgen. ARZV AKTIEF Op 24 september wordt in Alkmaar op het Waagplein van 15.00-21.00 uur een verenigingsmarkt georganiseerd door de Alkmaarse Kabel. Bij standnummer 28 treft u de ARZV aan en deze letters staan voor de Alkmaarsche Roei- en Zeilvereniging. De vereniging beschikt over twee prachtige accommodaties nl. een botenberging en clubhuis voor de roeiafdeling aan de Beuerdam in Alk maar en een jachthaven en clubhuis van de zeil- en motorbootafdeling aan het Alkmaardermeer in Akersloot. Op de verenigingsmarkt kunt u informatie krijgen over de vereniging en haar aktiviteiten. H.S.V. ONNODIG ONDERUIT De talrijke H.S.V.-aanhanf zal afgelo pen zondag ontevreden huiswaarts zijn gekeerd. Niet dat het vertoonde spel daarvoor aanleiding gaf, maar wel de uitslag. Op geen enkele wijze liet H.S.V. zich intimideren door stevige aanpak of grootte van de tegenstanders en schiep zich door goed veldspel vooral in de eerste helft nog de nodige kansen. Een gelijkspel zat er dan ook dik in. Groot was de teleurstelling dat juist door 2 onnodige misgrepen de leuke wedstrijd toch nog voor H.S.V. de mist in ging. Iets wat tegen Spirit zeker niet mag gebeuren willen de rood-gelen niet te ver achterop raken. (Zie verder de sportagenda). Klaverjasdrive's Om de winter wat te verkorten gaan we op 29 september weer van start met de gezellige kaartavonden. Enkele gege vens: aanvang 20.00 uur in het clubhuis op het HSV-sportpark, eens per maand, mooie prijzen, 'n gratis kopje koffie en veel gezelligheid. PONYCLUB HEILOO EN OMSTREKEN Uitslagen 3e Onderlinge wedstrijd op 13 september; Rijbaan I B dressuur; le prijs Iris Brui- nink 130 pnt.; 2e prijs Kirsten Bakker 129 pnt.; 3e prijs Chantal Hoebe 120 pnt.; 4e prijs Brigitte v.d. Molen 119 pnt. Rijbaan 2: B dress. Otavio Hoedjes 2e prijs 125 pnt.; L 1 dress. 3e prijs Linda Veldt 124 pnt.; 4e prijs Sanny Hageman 123 pnt.; L 2 dress, le prijs Linda Zee man 126 pnt. Rijbaan 3: M. dress le prijs Isabelle Schuurman 125 pnt.; L.2 dress. 2e prijs Angelique Apeldoorn 121 pnt.; 3e prijs Odette Schipper 119 pnt. Wegens de regen werden het springen en de parade afgelast. Het clubkampioen schap voor Federatieleden ging naar Marinette van de Peet. Van de recreatie- ruiters werd Janneke Peeters clubkampioen. OPEN KAWASAKI TOERNOOI FEN GROOT SUCCES Afgelopen zaterdag en zondag 12 en 13 september heeft 't Vennewater Badmin ton Heiloo het badmintonseizoen 1987/'88 groots geopend met een spor tief en gezellig toernooi: het open kawa- saki 1987. In totaal 82 deelnemers van 12 vereniging uit Noord- en Zuid- v Holland, die in twee categorieën (C en D) op een sportieve wijze de strijd aan bonden voor het enorme prijzen pak ket. Het prijzenpakket, met een totale waarde van ruim drieduizend gulden, was beschikbaar gesteld dor Kawasaki mil artikelen), Benson (shuttles) en Rabobank Heiloo. De publieke belangstelling met name op zondagmiddag tijdens de spannende fi- nanelrondes was enorm. Na in totaal 16 uur badminton, 130 wedstrijden op 6 banen, kwamen de navolgende prijs- winnaars(sters) uit de bus: In de categorie (le en 2e klasse district): herenenkel 2e prijs: Marcel v. Beek (HHW.'69); le prijs: Remco Scholtens (HHW.'69); damesenkel 2e prijs: Ingrid- Kaandorp ('t Vennewater); le prijs: Avelien Boom ('t Vennewater); heren- dubbel 2e prijs: Dennis Scholtens (Shuttle), Remco Scholtens (HHW.'69); herenduhbel le prijs: Wil fred v. Etten, Marcel v. Beek (HHW.'69); damesdubbel 2e prijs: Nancy van Betuw, Heidi Meijers (Zee macht); le prijs: Avelien Boom, Ingrid Kaandorp ('t Vennewatre); Mix 2e prijs: Rene Kaandorp, Avelien Boom ('t Vennewater); le prijs: Mark Luursema, Ingrid Kaandorp ('t Vennewater). In de D categorie (3e en 4e klasse dis trict en rekreanten): herenenkel 2e prijs: Tom Zuurbier (Rackmindo), le prijs: Victor Westerkamp (Airsport); dame senkel 2e prijs: Marja Tombokan (ASV Zeewolse), le prijs: Christa Groene- woud ('t Vennewater); herendubbel 2e prijs: Dan Hansen, Ruud v. Alten (Duinwijk); herndubbel le prijs: Ton Zuurbier, John Wiggens (Rackmindo); damesdubbel 2e prijs: Christa Groene- woud, Henriëtte Langelaar ('t Venne water); le prijs: Marja Tombokan (ASV Zeewolse), Erica Boonstra ('t Vennewater); Mix 2e prijs: Victor Westerkamp, Lucia Hupkens (Airsport); le prijs: Marja Tombokan, Jimmy Tombokan (ASV Zeewolse). Hoofdprijs: weekend Parijs voor twee personen: Marja Tombokan, ASV Zee- wolde '69. Na de prijsuitreiking door onze voorzit ter Cees Schilder en de topman van Ka wasaki, Ruud Swart, werden de twee drukke toernooidagen in de kantine ge zellig afgesloten. MOOIE SEIZOEN START VAN DE SPETTERS De nieuwe waterpolotrainer Roel de Hoop had het zich niet beter kunnen wensen: op 12 september, de eerste dag van de kompetitie, gingen alle vier de team van de Spetters met de volle winst naar huis. Het Aspiranten 1 team bestaande uit spelers van de Spetters en Aquafit (Castricum) won gemakkelijk met 6-3 van NVA-HHC uit Haarlem. Heren 3 droogde Zwepho af met 12-5. In deze wedstrijd skoorde Frans Brou wer maar liefst 10 doelpunten! Waarna het de beurt was aan Heren 1. Tegen stander Noordkop ging voortvarend van start, maar moest uiteindelijk het Onderspit delven tegen een zeer snel spe lend De Spetters 1. Uitslag 8-7. Heren 2 tenslotte had grote moeite met haar te genstander Alliance. De 5-4 overwin ning was verdiend maar nipt. Na het af branden van zwembad de Witte Brug in Castricum, spelen De Spetters hun thuiswedstrijden in de Hoornse Vaart in Alkmaar. Zaterdag 10 oktober is de vol gende 'thuisavond'. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 17 september Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Vrijdag 18 september Zaalvoetbal, div. clubs 17.45-23.00 Vanavond drie wedstrijden uit de hoofdklasse die garant staan voor hoogstaand zaalvoetbal, waarbij de aanval niet wordt geschuwd en er dus wel weer veel doelpunten zullen vallen. Het volledige programma: De Krocht - Uniekaas 2 (dames) 18.45 Amstel Boys - Beentjes 19.35 HSV - Tervoort 20.25 De Viersprong - Inside 21.15 De Krocht - SVW B. Elektro 22.05 Zaterdag 19 september Zaalvoetbal, div. clubs 9.00-17.00 Zondag 20 september Geen programma Maandag 21 september Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 22 september Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 Woensdag 23 september Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 VREUGDE EN VERDRIET VOOR A.V. TRIAS Afgelopen zondag was voor de atletiek vereniging Trias een dag met hoogte- en dieptepunbten. Om met het laatste te beginnen: de herenploeg is gedegra deerd naar de tweede klasse en dat voor het eerst in het bestaan van de vereni ging. In het regenachtige Utrecht kon den goede prestaties niet verwacht wor den, maar men hoopte dat de opgelopen achterstand ongedaan kon worden ge maakt. Dat is dus niet gelukt. De dames deden het in Hengelo beter. Zij kwamen uit in de finale van de eerste klasse en behaalden daarin een prima vierde plaats, net niet genoeg voor pro motie naar de hoofdklasse. In Beverwijk vonden de districtsfinales plaats van de competitie voor C-D juni oren. De Trias C-meisjes waren te sterk voor hun tegenstandsters en wisten het kampioenschap te behalen. Aanstaande zaterdag strijden zij in Helmond om de Nederlandse titel. De C-jongens bereik ten een vijfde positie, waarbij ze wel een record aantal punten scoorden. Datzelf de gold voor de D-meisjes: een vijfde plaats met meer punten dan ooit. In de laatste groep werd overigens het enige clubrecord van de dag verbeterd: Jac queline Vlotman liep de 1000 meter in 3.25.2 min. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De tweede ronde van de wintercompeti tie bij schaakclub Oppositie uit Heiloo bracht weer ongekend veel spanning. Zo had clubkampioen Wagenaar lange tijd het betere van het spel tegen Maas, maar hij kwam tegen de stugge verdedi ging uiteindelijk niet verder dan remise. Avis versloeg Jongkind en Heeringa won met een combinatie, na lange tijd zeer slecht gestaan te hebben, van Brink. De Jager zit deze keer in de hoek waar de klappen vallen. Hij verloor voor de tweede keer, deze maal van de pas gepromoveerde Van Bakeh Onder water heeft inmiddels twee afgebroken partijen. In de b-poule heeft alleen De Vries nog het volle pond gehaald uit twee ronden. Er waren weer twee nieuwe leden op de clubavond verschenen: beiden wisten te winnen. Van de andere drie nieuwelin gen wisten er eveneens twee tot winst te komen. Uitslagen van ronde 2, A-poule: P. Avis-K. Jongkind 1-0; J. Wagenaar-H. Maas rem.; H. Kracht-H. Reyersen v. Buuren rem.; G. Heeringa-C. Brink 1-0; J. Alleman-L. van Hoek 0-1; J. Onderwater-H. Niehaus afg.; M. van Bentum-W. Ligthart rem.; W. Bos-P. Manni 0-1; W. v. Bakel-D. de Jager 1-0. B-poule: H. Horninge-J. de Vries 0-1; J. Werksman-L. Obdam 0-1; P. v.d. Werff-J. Plas 1-0; J. Kooy-J. Ebregt 0-1; O. Koenders-P. Ppyevaar 1-0; J. Bosman-D. Vermeulen 1-0; R. Sauer-F. Beyers 1-0; H. Hogeboom-B. van Stee 1-0; J. Hassing-A. Creutzberg 1-0; A. Dolman-J. de Jong 1-0; P. Punt-J. Veg- ter 1-0. POSTDUIVENVERENIGING LUCHTPOST HEILOO Afgelopen zaterdag werd de laatste wedvlucht van het seizoen vervlogen va naf het Beligsche plaatsje Moeskroen. De gemiddeld 230 km. werd door de harde zuidwesten wind snel door de dui ven gevlogen. De eerste prijsduiven vlo gen gemiddeld 110 km. per uur. De eerste duif was van Co de Haan, werd Om 10.34.03 geconstateerd en behaalde een snelheid van 1854.57 meter per mi nuut. De laatste prijsduif was van Theo van den Berg en werd om 11.03.49 geklokt. Het vliegseizoen is afgesloten omdat de duiven nu volop in de rui zijn en het niet goed is voor de vogels om nog afstan den in wedstrijdverband te vliegen. Nu breekt voor de duivenliefhebber het stil le seizoen aan dat alleen onderbroken wordt voor tentoonstellingen. De ten toonstelling wordt 12 december gehou den, de jaarlijkse feestavond is op 14 november. De liefhebbers die bijzondere prestaties van duiven in het vluchtenboek 1978 willen vermelden dienen ze binnen 14 dagen bij de voorzitter in te leveren. Lossingssation, datum en punten meeleveren. Alle vluchten zijn nu afgewerkt zodat ook de kampioenschappen bekend zijn. Generaal kampioenen 1987: aangewe zen Theo van de Berg, onaangewezen Co de Haan, aangewezen Co de Haan, onaangewezen Rien Meijer, aangewe zen Rien Meijer en onaangewezen Henk Lases. Indien u lid wilt worden van onze vere niging kunt u zich aanmelden bij de se- kretaris de Heer Pepping, Egelenburg 26 telefoon 334323. PV GOUDEN WIEKEN LIMMEN Eindelijk hadden we goed weer om een vlucht normaal te laten verlopen. Vanaf Oudenaarde was de vlucht georgani seerd. Overwinnaar is S. Kos. De uitslag is: Oudenaarde (155 duiven): S. Kos (12) 1-11-27-28; A. Hageman (20) 2-12-18-21-26; T. Thijen (9) 3-4-20-23; Th. Schut (18) 5; P. de Graaf (20) 6-8-14-15-16-17; J. Koot (16) 7-19-24-25-31; J. Bakkum (12) 9-10-22; B. Nijman (16) 13-29-30. Galerie Wimmenum Tot en met 27 september is in Galerie Wimmenum, Herenweg 270, Egmond aan den Hoef, een expositie te zien met werken van Hans Boomsma (klankbeel den en gemengde technieken) en Mieke Hoendervangers (keramiek). De officië le opening is zondag 6 september om 14.00 uur. Galerie en atelier zijn vrij dag, zaterdag en zondag geopend van 13.00-17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 27 september kan men in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Eg- mond aan den Hoef een expositie bekij ken met werken uit het mail art archief van Kees Oosterbaan ert schilderijen van Klaas Bosker. De Kapberg is zater dag- en zondag van 13.00-17.00 uur geopend. Zondag 20 september twee toppers in Dancing De Vriendschap te Akersloot als opening van het nieuwe muzieksei- zoen. Als eerste komt Veronica Drive- in-show op de planken. Dit optreden zal starten om vier uur. Welke deejay er de ze maal de platen zal presenteren is nog onduidelijk. Na het optreden van Veronica Drive-in Show zullen alle ogen gericht zijn op de succesvolle Nederlandstalige formatie De Dijk. Zij staan op dit moment volop in de belangstelling vanwege het uitko men van hun allerlaatste elpee, die hoog scoort in de vaderlandse hitlijsten. Hun laatste single 'Mag het licht uit' bereikte een hoge plaats op de ranglijsten. Omdat de Dijk het niet zozeer moet hebben van de platenverkoop, maar meer van de fantastische live-optredens zijn de verwachtingen voor zondag erg groot. Hun live-optredens kenmerken zich nog steeds door de enthousiaste manier waarop deze muzikanten hun vak uitoefenen. Dus liefhebbers van prima Nederpop met daaraan vooraf een gezellig stukje Top 40 muziek door Veronica Drive-in Show kunnen zondag 20 september va naf 16.00 uur terecht in dqncing De Vriendschap te Akersloot. De entree prijs voor beiden optredens tezamen be draagt 10 gulden, en kom op tijd, want vol is vol! CLUBKAMPIOENSCHAPPEN TENNISCLUB HOGEDIJK Gedurende drie opeenvolgende wee kends vonden de eindronden van de se- niorenclubkampioenschappen van de T.C. Hogedijk plaats. De organisatoren hadden het weer beslist niet tegen. Slechts enkele partijen moesten door de regen op doordeweekse dagen worden ingehaald. Het plotselinge overlijden van het enthousiaste Hogedijk-lid Jan Terpstra in het eerste weekend van de eindronden wierp een schaduw op de kampioenschappen. De aan de kampi oenschappen deelnemende jeugdspelers bleken op enkele uitzonderingen na nog te klein voor het 'grote werk' te zijn. In elk geval betekende deelname voor hen een nuttige ervaring. Omdat de clubkampioen van vorig jaar, Richard Spit, in het geheel niet aan de kampioenschappen deelnam en Peter Hopman, die vorig jaar 2e werd, slechts voor het gemengd dubbel had inge schreven, was de strijd bij de heren en kel Al geheel open. Sjaak Liefting won in de finale van Jacco Hopman, die in de halve finale verrassend good old Ben Hamberg uitschakelde. Voor Sjaak de wisselbeker bij de heren, bij de dames ging de wisselbeker wederom naar Ju dith Heddes, die in de finale aan haar moeder Margriet geen kind had. A 1: heren enkel: le Sjaak Liefting; 2e Jacco Hopman; dames enkel: le Judith Heddes; 2e Margriet Heddes; heren dubbel; le Erik Kingma/Jacco Hop man; 2e Herman Neijens/Nol de Raadt; dames dubbel: le Jet Groot/Gerda Bommer; 2e Nelleke Pieterse/Agaath Verweel; gemengd dubbel: le Peter Hopman/Judith Heddes; 2 Nol de Raadt/Sjoek Hopman. A 2: heren enkel: le Peter de Waard; 2e Hans Brak. B: heren enkel: le Piet Pieterse; 2e Wil lem Kooy; dames enkel: le Diana En gelsman; 2e Ditty Zedel; heren dubbel: le Piet Pieterse/Willem Kooy; 2e Ko de Waard/Fred Passet; dames dubbel: le Arnold/Trudy Blank; 2e Diana Engels- man/Wieke Wensveen; gemengd dub bel: le Ko de Waard/Marjo Passet; 2e Richard Glas/Nel Denneman. C heren enkel: le Charles Eybergen; 2e Piet Admirala; dames enkel: le Dorien Harkmans, 2e Margriet Schoorl; heren dubbel; le Piet Admiraal/Cees Hink; 2e Marcel de Winter/Karei Beers; da mes dubbel: le Tineke Veldman/Irma de Wit; 2e Lvda Robert/Ineke Jonker; gemengd dubbel: le Nico van Weelde- ren/Harmke Lont; 2e Cees en Gré Hink. Veteranen: heren enkel: le Joop Spit; 2e Cor Swart; dames enkel: le Gerda Bommer en 2e Afra Bohle. en nieuwe eigen songs. En dat alles in hun eigen unieke Weazel-stijl. Waar schijnlijk de meest originele vorm van entertainment ooit ontwikkeld. Aan vang 16.00 uur, entree 5 piek. Wordt verwacht Blues Bianco en Long Story Short. Dit alles in J.O.E.B., aan de Herenweg 69, Egmond-Binnen. Engelser kan het nauwelijks. Drie grote petten en drie te kleine broeken, die rechtstreeks vanuit de Engelse steenko lenmijnen naar het Europese vasteland lijken te zijn overgevlogen. Onder die petten en in die broeken bevindt zich Jimmy The Weazel. Rock, blues, reggae en ska. Oude covers CANDLELIGHT CONCERT IN DE DORPSKERK VAN AKERSLOOT Zaterdag 19 september wordt er in de Dorpskerk van Akersloot een candlelight-concert gegeven. Anna Wiersum (viool), Frank van de Laar (pi ano) en Paul van Zelm (hoorn) zullen vanaf 20.15 uur werken ten gehore brengen van Carl Nielsen, R. Schu mann, J. Brahms en J.S. Bach. De drie nog jeugdige musici kennen el kaar van het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Anna Wiersum kreeg daar les van Herman Krebbers. Zij trad al diverse keren als soliste voor het voetlicht. Frank van de Laar heeft les van Jan Wijn en volgde daarnaast vele cursussen in het buitenland. Hij heeft al een bloei ende concertpraktijk. De vleugel waa rop hij zaterdag speelt in Akersloot wordt geleverd door de firma Ypma uit Alkmaar. Paul van Zelm tenslotte komt uit de re gio. De Pancrasser had les van onder andere Adriaan van Woudenberg en studeert nu in Duitsland, waar hij ook zijn werk heeft in een symfonie-orkest. COMMISSIE WELZIJN VERGADERT MORGEN Morgenavond (donderdag 17 septem ber) wordt in het gemeentehuis van Akersloot de openbare vergadering van de commissie welzijn gehouden. De aanvang is 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere de subsidies in 1988 en de Welzijnswet. Aan het begin van het overleg is er een zogeheten vragen- kwartiertje voor mensen die op de pu blieke tribune zitting nemen. LIONS CLUB AKERSLOOT - UITGEEST Circa twee jaar geleden werd door de heren Hans de Groot, Piet Glijnis, Hans Swinkels, Jan Willemse en Cees Zwanenburg, in samenwerking met de Lions Club Beverwijk het initiatief ge nomen om de Lions Club Akersloot- Uitgeest op te richten. Teneinde binnen Lions Nederland een officiële status te verkrijgen, dient een Lions Club tenminste twintig leden te tellen en dat aantal werd dit voorjaar gerealiseerd. Op 16 maart werd de L.C. Akersloot-Uitgeest dan ook formeel geïnstalleerd. Het spreekt vanzelf, dat zo'n belangrijke gebeurtenis gevierd moet worden en dat gebeurde dan ook. Op 12 september ontving de L.C. Akersloot-Uitgeest in de Ned. Herv. Kerk te Akersloot uit handen van Dr. Mr. J. A. Schlette, District Gouveneur, de zg. Charter (oorkonde), waarmee haar plaats binnen Lions Nederland en Lions International officieel bekrach tigd is. Aansluitend aan deze plechtig heid'werd een pianoconcert gegeven worden door Regina Albrink. Na af loop van deze bijeenkomst recipiëende het bestuur in Restaurant Uitgeest, waarna aldaar onder de muzikale lei ding van de 'Revival Jassband' de oprichting van de nieuwe Lions Club tot diep in de nacht werd gevierd. Bond voor ouderen Maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 september kan men in het Parochie huis komen betalen voor de dagtocht van de bond op 1 oktober. De prijs is 37,50. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 1 oktober: dagtocht naar Brabant, met o.a. een bezoek aan het schoenmuseum in Waalwijk en eert rondleiding in het trappistenklooster te Moergestel. Kosten leden 57,50, niet- leden 62,50 (incl. diner). Aanmelding en (direct) betalen bij: mw. W. SegerL us, Meidoornlaan 21. tel. 1772. Tussen 18 september en 27 oktober krijgt u de gelegenheid een mooie prijs te winnen door het invullen van een stembiljet. U geeft u stem aan één van de twaalf genomineerde schrijvers of de schrijver van uw keuze. Van die schrij vers krijgt één de Publieksprijs van het Nederlandse boek ter waarde van 15.000,-. En u kunt een 8-daagse vliegreis voor twee personen, een wee kend Parijs voor twee personen, een leesfauteuil en veel boekebonnen win nen. De trekking van de prijzen komt op 8 november op de t.v. in het pro gramma van Boudewijn Büch. Wat is er allemaal aan de hand? De Ne derlandse boekenwereld kent al een flink aantal literaire prijzen. Stuk voor stuk toegekend door verschillende ge kleurde jury's, samengesteld uit o.a. critici, letterkundigen, dichters en schrijvers. Allemaal nauw betrokken bij het boek, maar toch is er een groep die tot nu toe ontbrak: de lezers zelf, die in boekhandels en bibliotheken wél de cij fers bepalen, maar niets in te brengen hebben bij de boekenprijzen-regen. Daarin komt nu verandering. In bovengenoemde periode vraagt de CPNB (de stichting Collectieve Propa ganda van het Nederlandse Boek) via boekhandels en bibliotheken alle Neder landse lezers hun favoriete auteur - in het genre romans en verhalen - te kie zen. Het antwoord op die vraag resul teert in de toekenning van de Pu blieksprijs voor het Nederlandse boek, die wordt toegekend aan een auteur voor zijn of haar gehele oeuvre. Een rechtstreekse afspiegeling dus van de publieksvoorkeur. De CPNB heeft een onafhankelijk No minatiecomité 12 auteurs laten nomine ren gebasseerd op verkoopcijfers. Op het stemformulier staan de namen van de twaalf auteurs en op de 13e plaats kunt u de naam van uw eigen favoriete schrijver invullen als hij of zij niet op het lijstje voorkomt. Ook in de openba re bibliotheek Limmen kunt u een stem biljet invullen en wie weet wint u wel één van de prijzen. POSTZEGELAKTIE RODE KRUIS Op 1 september, de dag van uitgifte, is ook het Rode Kruis in Limmen gestart met de landelijke postzegelaktie door een huis-aan-huis verkoop van postze gelboekjes (twee zegels van 75 ct. en twee zegels van 55 ct. met opslag). Ver der wagen die dag alle drie de nieuwe ze gels te koop in een speciaal voor het Ro de Kruis ingerichte camper van een van onze vrijwilligers. Bij deze willen wij graag alle medewer kers heel hartelijk danken voor hun in zet om deze aktie een succesvolle start te geven en wij denken daarbij vooral aan de hulp die wij van zo vele jongeren ge kregen hebben. Wij danken de Limmer bevolking voor hun bereidwilligheid de zegels bij ons te kopen en zodoende het werk van het Rode Kruis ook plaatselijk te steunen (Een gedeelte van de toeslag komt de afdeling Limmen te goede in dien de zegels via ons gekocht worden). De Postzegelaktie duurt tot eind sep tember, dus als u het Rode Kruis een goed hart toedraagt en u wilt de nieuwe zegels kopen, bestelt uw Rode Kruis- zegels dan bij ons secretariaat, fam. Se- gerius, Meidoornlaan 21, tel. 1772. RAAD LIMMEN Bij de raadsvergadering van vorige week zei burgemeester Schoof het te be treuren dat J. Blom (PvdA) niet langer deel uit maakte van die raad. „Hij heeft in Limmen vorm gegeven aan zijn poli tieke afkomst. Wij bedanken hem voof zijn constructieve medewerking". In een brief aan het college vroeg de Limmer gemeenschap toelichting over de versnelde procedure van het uitbrei dingsplan d'Enterij. Het plan zal de wo ningbouw in Limmen voor de komende tien a twaalf jaar moeten voorzien en bestaat uit zo'n 500 woningen. Door de grote belangstelling voor de woningen aan de Vinkenbaan is dat plan één jaar eerder vol gekomen dan de planning aangaf. Oorspronkelijk zou d'Enterij in 1988 als woonplan gereed zijn. Er is ge tracht door versnelling van de voorbe reidingen toch aansluiting op de Vin kenbaan te vinden. Pas eind april 1987 kon met de exploitatie opzet worden be gonnen. Door verdere intensivering van de werkzaamheden, moest eind juni de finitief besloten worden of dan wel in 1987 of in 1988 met de bouw zou wor den gestart. Mede op aandrang van de raadscommissie R.O. is alles op alles ger zet, de gesubsidiëerde bouw zoveel mo gelijk in 1987 te realiseren om het toege zegde contingent gesubsidiëerde wonin gen niet te verspelen. Burgemeester Schoof zei dat het mis schien wat minder elegant was gegaan, het had netter gekund, maar er zijn geen fouten gemaakt. Wel moest er snel beslist worden door de gegadigden. De lijst van woningzoekenden is normaal die in aanmerking willen komen voor een premie-koopwoning en een goedko pere huurwoning achterlaten. Besloten werd de z.g. „eigen bouwers" in een, hoek bij elkaar te zetten. Gebleken is nl. dat het voltooien van eigen gebouwde' huizen nog wel eens lang kan duren. De) Limmer Gemeenschap was tevreden maar sprak de hoop uit dat er in de toe-!' komst geen versnelde procedures meer zouden komen. In december gaat men beginnen met de! bouw van 9 premie C woningen, 2 pre mie B woningen en 3 vrije kavels. COMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL d'ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 18 september Reflex-Koedijk 18.45 MC A-Unie Kaas 19.35 MCA-DSS. Biersteker 20.35 HZV Viersprong-AFC'34/Masita 21.15 AFC'34/Masita-Wapen van Opdam 22.05 Maandag 21 september B en W-Cartouche 18.43 B en W-de Krocht 19.25 Fleura-Heiloo'80 20.15 Valkeyhal-stervakanties 21.05 Solana-Reflex 21.55/ Bedrijfsvoetbal Zaterdag 19 september Zomerdijk-Bentjes 19.00 Nidrac-Bleeker-Boys 19.5oJ Joh. Jansen-'t Achterom 20.40» GP Groot-Driessen 21.30" Basketbal Zaterdag 19 september Dunking Limmen-Egmond asp. ms. 14.00 Dunking Limmen-Egmond jn. js. 15.15 Dunking Limmen-Egmond ds. 16.15 Dunking Limmen-Duscus./DSS hr-, 17.30 Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres.' Dusseldorperweg 81-4, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tus sen 18.00-8.00 uur via tel. 072-126482. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 15.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na teletomsche afspraak (tel.' 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van! 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.:- 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst:/ 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20,30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen Dierenarts Wolters, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel., 02518-54345. Zaterdag spreekuur van 13.00-14.00 uur. Dierenarts Van Lohuizen, Dotterbloem 7, Castricum is bereikbaar via tel. 02518-55910. Zaterdag spreekuur van 12.00-13.00 uur (kleine huisdieren). Dierenarts Heiloo/Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei-! ken op tel. 072-331606 (Commandeurs-'' laan 1, Heiloo). Zaterdag spreekuur van' 11.00-12.00 uur. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zw angerschapsgy mnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 6