Al onze kerken in een boek Politieberichten Kerkdiensten zonal zonwering Kunst in de wachtkamer van de dierenartsenpraktijk DEKENKIST de Medische diensten Andere adressen mm Bibli- -theek Geen Uitkijkpost ontvangen? Kort Bondig Kinderboekenweek Vredesweek '87 Wie kweekte de zwaarste pompoen van Nederland Agenda Open Huis UITKIJKPOST 23 SE PT EMBER-+987- Pasar Malam Komend weekeinde, op 26 en 27 sep tember, worden de Veilinghallen in Alk maar omgebouwd tot een grote Indische markt, de pasar malam. Een exotische jaarmarkt, waar jong en oud, met een zwak voor onder andere Indonesië, ple zier aan kan beleven. De openingstijden zijn beide dagen gelijk: 12.00-23.00 uur. Kabeldag Op donderdag 24 september wordt de Dag van de Alkmaarse Kabel gehouden. Op het Waagplein presenteren zo'n 40 verenigingen zich en zij dingen mee naar aantrekkelijke prijzen. Diverse zenders en omroepen, zoals Sky Channel, zijn eveneens van de partij. De dag begint 's middags al en gaat 's avonds door. Mu zikale medewerking wordt ondermeer verleend door De Waagzangertjes, City Guards, Excelsior, Trompetterkorps Alkmaar en de popgroep One Fine Day. I.v.m. deze Kabeldag zal ook Filmnet gratis te ontvangen zijn via de kabel. Van 's ochtends 7.00 tot de volgende morgen 7.00 uur is Filmnet via kanaal 23 te ontvangen. Ontwerpwedstrijd De Hema organiseert voor het school jaar '87-'88 een ontwerpwedstrijd voor studenten aan kunstacademies en tech nische universiteiten. Het onderwerp is het maken van een ontwerp voor een multifunctionele hobby-werklamp. Voor inlichtingen: secretariaat Hema- ontwecpwedstrijd, Teteringsedijk 19 te Breda, tel. 076-225502. Galerie 46 In Galerie 46, Torenstraat 46 te Castri- cum, exposeren van 1 tot en met 30 ok tober Annelies Jonkhart (schilderijen) en Marga Zijp (keramiek). De Galerie 46 is op maandag open van 14.00-17.00 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 10.00-17.00 uur, donderdag tevens van 19.00-21.00 uur. Lunchpauze van 12.30-13.30 uur. Verzetsmuseum De laatste drie maahden van dit jaar is in het Verzetsmuseum te Amsterdam de expositie 'Het illegale Vrij Nederland' te bezichtigen. De illegale pers ten tijde van de Duitse bezetting wordt uitge breid belicht. De opening wordt op 1 oktober verricht door Joop de Uyl, die van 1945-1948 hoofdredacteur van Vrij Nederland was. Van 2 oktober tot en met 3 januari kan men van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-17.00 uur en in het weekend van 13.00-17.00 uur te recht in het Verzetsmuseum, Lekstraat 63 te Amsterdam, Het klooster van de Juliaantjes aan de Hogexveg. Jongstleden zaterdag werd in de oudka- tholieke Sinte Agneskerk te Egmond aan Zee het boek "Klinkend langs de duinvoet" gepresenteerd. Het eerste exemplaar werd door de schrijver, de bekende Alkmaarse musicus Co Groe- newoud, overhandigd aan vicaris Kin- neging, deken van het bisdom Haarlem. Het boek is inmiddels bij boekhandel Deutekom verkrijgbaar. "Klinkend langs de duinv'oet" is een royaal geïllustreerd boek over alle dertig kerken, kloosters en kapellen die er in de gemeenten Heiloo, Egmond, Bergen en Schoorl te vinden zijn. Katholiek en doopsgezind, hervormd, oud-katholiek en gereformeerd, alle godshuizen staan in dit boek beschreven. Maar, de titel geeft het al aan, het gaat niet alleen om de gebouwen, maar ook om het klinkende deel daarvan: de or gels en de klokken. Co Groenewoud, organist én beiaardier, bewijst bij de be schrijving zijn vakkennis. Tal van bij zonderheden krijgen we zo te horen over de vele mooie en soms ook minder fraaie orgels die de kerken die de kerken rijk zijn. Voor wat Heiloo betreft, geeft Co Groenewoud een beschrijving van de volgende kerkelijke gebouwen en hun eventuele orgels en klokken: het Witte Kerkje, de Kruiskerk, de kapel van het psychiatrisch centrum Sint Willibrord, de Genadekapel van Onze Lieve Vrou we ter Nood, het Julianaklooster, de Sint Willibrorduskerk, de Moeder Godskerk en de gereformeerde kerk. Getuigen gezocht De politie van Heiloo vraagt uw aan dacht voor het volgende. Op donderdag 10 september reed de bestuurder van een blauwe Renault 5 op de Stationsweg ter hoogte van rijwielhandel Boersen een paaltje omver. Dit gebeurde om streeks 16.45 uur. Wie van dit ongeval getuige is geweest wordt verzocht con tact op te nemen met de politie, tel. 333144. Er zijn 2 ruiten stuk gegooid van de abri aan de Kennemerstraatweg. Bij de politie kwam het bericht binnen dat er op de Rijksweg 9 een paar scha pen liepen. Het bleek echter om 1 lam te gaan, dat intussen, door een automobi list in de sloot gedreven was. De politie nam snel kontakt op met een boer en kon het lam van de verdrinkingsdood redden. Op de Kanaaldijk kwamen 3 auto's met elkaar in botsing. Iemand wilde een in rit ingaan maar gaf het tegemoetkomen de verkeer geen voorrang. Een botsing was onvermijdelijk. De bestuurster raakte licht gewond naar het ziekenhuis. Een man, die wroeging had gekregen, heeft zichzelf, met de fiets die hij gesto len had, aangegeven bij de politie in Alkmaar. Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald. Een inwoner van de van Vladeracken- laan kreeg bezoek van een man die zei dat de waterleiding gecontroleerd moest worden. Toen de man binnen was, kwam er een tweede man aan. Even la ter vertrokken beide mannen zonder iets gedaan te hebben. De politie wijst er nogmaals op, als er zomaar mensen bij u aan de deur komen, VRAAG EEN LEGITIMATIEBEWIJS. In het Heilooërbos liep een naakte man die nog een meisje heeft aangesproken, die echter van zich af wist te bijten. De politie heeft het bos uitgekamd, maar heeft niets gevonden. Een inbraak in Vredenoord leverde gestolen cheques, pasjes en sieraden op. Bij de kledingzaak Alleman hebben ze een snelkraak gepleegd, in de nacht van 16 op 17 september. Ze verschaften zich toegang door de deur te forceren en ter wijl het alarm afging sloegen ze hun slag en reden snel in een gestolen auto weg. Later werd deze, uitgebrand, gevonden op de Woude. Het onderzoek is in volle gang. De gemeente Heiloo mist een speelklim- tuig uit het Indianendorp. Op de Bayershofweg hebben ze gepro beerd een auto open te breken. Het por tier werd geforceerd maar het kon- taktslot brak. Toen werd alleen maar de radio meegenomen. Een uitgesproken „rotstreek" haalde iemand op de Zeeweg uit, door een hek, bij een niet brandende lantaarnpaal, op het fietspad te zetten. De man moest met schaafwonden en een gebroken been naar het ziekenhuis worden ge bracht. Dit gebeurde in de nacht van 19 september. In diezelfde nacht reed een dronken au tomobilist een auto aan in Baetenburg. De eigenaar werd wakker van de klap. Een nader onderzoek leverde de dader op, er voegde een bloedproef (die hij eerst weigerde) er moest geblazen wor den en er volgde natuurlijk een procesverbaal. Op de Spanring wilde men 's nachts een auto meenemen, door hem van de oprit af te duwen. Het is niet gelukt. Middenweg 34 - Limmen telefoon 02205 - 1720. Bingo-avond Zaterdag 26 september houdt de perso neelsvereniging 't Steunpuntje van de PTT Post Heiloo een bingo-avond in het postkantoor. Er zijn leuke prijzen en iedereen is welkom. De toegang is gratis, aanvang 20.00 uur. De kinderboekenweek 1987 zal in de bi bliotheek Heiloo worden gehouden van 26 september t/m 10 oktober onder de titel "Wie gaat er mee op reis door Eu ropa?" Op zaterdag 26 september wordt er in de bibliotheek een spelmid- dag gehouden voor alle kinderen vanaf groep 7. Dan gaan we in de bibliotheek op reis. We hebben een fantastisch reisplan, en nog wel door heel Europa, voor jullie klaar liggen. Wanneer je ook mee op reis wilt, dan moet je wel een reiskaartje kopen. Zo'n kaartje kost 0,50 en daar gaan we dan heel Europa mee door. We vertrekken om precies 14.00 uur en zijn om half vier weer terug in Heiloo. Kaartjes voor deze spelmiddag kunnen jullie kopen aan het inlichtingen-buro jeugd. Jullie kunnen ook nog meedoen aan een vraag-en-antwoord-zoekspel door Eu ropa. Daarvoor is landelijk een mooie kinderboekenweek-folder gemaakt met een soort puzzelrit door Europa. Een vragenspel, dat je in verschillende plaat sen in Europa brengt. En weet je opeens niet meer hoe je verder door dat vra genspel door Europa moet reizen, hele maal niet erg, want de reisgidsen, in de vorm van bibliohteekboeken, staan voor jullie klaar om je verder te helpen. Ook de folder is te krijgen bij het inlich tingen buro-jeugd. Verder is er een uitgebreide tentoonstel ling voor jong en oud van bekroonde jeugdboeken en van jeugdboeken, wel ke dit jaar door de kinder-jury zijn gele zen. Fijn om te weten voor een ieder, die graag kinderen verrast met een goed boek. Met goede lectuur kan je immers niet vroeg genoeg beginnen. Jubileum-forum Zo denken tenminste ook de radio mensen erover van N.C.R.V.'s Litera- ma en van het wekelijkse literaire pro gramma van de B.R.T.-radio in Brus sel, die de discussie-avond "Waarom blijven lezen", te houden op 7 oktober in theater De Beun, komen opnemen voor hun radioprogramma. Eén van hen zei: "Onze omroep vindt het een sociaal-cultureel gebeuren van de eerste orde. Sociaal, omdat deze vraag niemand buitensluit en betrek king heeft op jong en oud, rijk en arm, en ongeacht de verdere achtergrond. Cultureel, omdat, indachtig de uit spraak van de Engelse schrijver Mat thew Arnold, 'Cultuur is het beste ken nen wat in de wereld gedacht en gezegd is'. Iets wat je nog altijd het beste uit boeken of andere lectuur kan halen. Daarvoor zetten wij ons graag in. Ze ker, wanneer je ook nog eens de kwali teit van de panelleden bekijkt". Wat betreft die discussie-avond, te hou den n.a.v. het 25-jarig jubileum van de bibliotheek, en wie er aan de discussie meedoen, dat allemaal is te vinden in de Uitkijkpost van 9 september, bladzijde twee, onder het vignet van de biblio theek. Tevens staat het ook nog aange kondigd op het mededelingenbord in de hal van de bibliotheek. Kaartjes a 2,50 zijn nog in de bibliotheek ver krijgbaar. De voorrad wordt wel steeds kleiner, dus haast is geboden. Carla van de bibliotheek LIBRIS BOEKHANDEL DEUTEKOM KOMT MET VOORLOPER OP ASTRID LINDGREN-FEESTMAAND Astrid Lindgren wordt op 14 november 80 jaar. Daarom worden er in november allerlei festiviteiten rondom Lindgren georganiseerd. Als voorloper hierop komt Libris al vóór de kinderboeken week uit met: 'Astrid Lindgren vertelt', een verzameling van veertien verhalen. Astrid Lindgren heeft naast haar beken de 'Pippi Langkous' en 'de gebroeders Leeuwenhart' ook verhalen en sprook jes geschreven. De verhalen in deze bun del gaan o.a. over een klein jongetje dat een kwade stier tussen zijn horens krie belt, over een pop die als plant uit de grond groeit, over gevaarlijke rovers en Het Land Dat Er Niet Is. De verhalen zijn vertaald door Rita Törnqvist- Verschuur en geïllustreerd door Ruud Bruijn. Het boekje is bij Deutekom verkrijgbaar. Vorige week heeft u kennis kunnen ne men van de activiteiten van het Inter kerkelijk Vredes beraad Heiloo deze week. Nu midden in de vredesweek richt het IKV de schijnwerper over het thema dat in de vredeskrant 1987 centraal staat: Gerechtigheid, Vrede en behoud van de Schepping. Kerken, groepen en individuen zoeken, dwars door de scheidslijnen van oost en west heen, elkaar op om samen te strij den tegen oorlog, honger en armoede, schending van mensenrechten en milieu bederf. Dit proces wordt door de ker ken begeleid met een conciliair proces. Een proces dat de deelnemers bindt! Vrijblijvendheid kan niet meer! We moeten de grote bedreigingen van deze tijd samen te lijf. Met de vredesweek start het bekendma ken van dit proces, dat gecoördineerd wordt door de Raad van kerken dat sti mulerend naar de plaatselijke gemeen ten werkt. Uiteindelijk mondt dit proces uit op wereldschaal. De wereldraad van kerken belegt in 1990 een wereldconvo catie over dit thema. Het I.K.V. werkt samen met het Tus- senkerkelijk Vredesberaad uit Hongari je, in welk land deze week ook een vre desweek gehouden wordt. Beide organi saties werken samen door gezamenlijke liturgieën uit te geven, contacten tussen plaatselijke gemeenten en uitwisseling van Hongaren en Nederlanders te regelen. Hier in Heiloo trachten wij samen met andere organisaties door middels van een tentoonstelling dit proces onder de aandacht te brengen. Aan de ten toonstelling werken mee: Amnesty International-Heiloo. Mo menteel houdt zij zich bezig met een ak- tie t.b.v. gewetensgevangenen in Roe menië. Een petitielijst voor uw handte kening is aanwezig. Derde wereldwinkel. Naast, informatie kunt u ook produkten rechtstreeks uit de derde wereldlanden kopen, waar door u de plaatselijke producenten rechtstreeks steunt. De Green Peace groep Alkmaar die door te weinig menskracht is opgehe ven-, heeft informatie beschikbaar gesteld voor deze tentoonstelling. Zending, diakonaat en ontwikkelingssa menwerking informeert u over haar projecten. IKV-kern Heiloo met de eerder aange haalde Vredeskrant en meer bulletins over de beëindiging van de koude oor log en haar nieuwe appèl. De tentoonstelling wordt gehouden aan het einde van de vredesweek in de kof fiekamer van de Moeder Gods kerk (Holleweg). U kunt daar terecht op: za terdag 26 september vanaf 19.00 uur en zondag 27 september na de oecumeni sche dienst (voorgangers ds. Boelhou wer, pastoor Harte en ds. Van der Wind) die om half 11 begint. De door de Nederlandse Vereniging van Tuincentra (N.V.T.) in samenwerking met Tuincentrum Intratuin Wielinga ge organiseerde kinderzaaiactie 'Kweek de grootste pompoen', die een groot succes lijkt te worden, nadert binnenkort z'n ontknoping. Immers, op 24, 25 en 26 september kunnen de pompoenen bij Intratuin worden ingeleverd. De inzendingen van de deelnemers wor den dan gewogen en diegenen die de zwaarste pompoenen hebben ingele verd, ontvangen op zaterdag 3 oktober van Tuincentrum Wielinga een leuke prijs. Op dat tijdstip zal dan óók be kend zijn welke deelnemertjes landelijk bezien de zwaarste pompoenen hebben gekweekt. Denk er wel even om dat je het oorspronkelijke invulformulier meeneemt. Dat wordt beloond met een aantal landelijke prijzen, die bestaan uit: een fiets, een draagbare radio cassetterecorder en een fototoestel, aan gevuld met enige troostprijzen. Sinds de dierenartsen van Heiloo hun kliniek verbouwd hebben, biedt de wachtkamer, met z'n grote muren een uitstekende gelegenheid voor het expo seren van schilderijen. „Bovendien verzacht het het wachten, want de mensen hebben wat te kijken", zegt dr. Schaap. „We willen deze ruim te regelmatig beschikbaar stellen aan Heiloose kunstenaars". Gre Genet Op het ogenblik hangt er werk van Gre Genet, zo'n tien schilderijen. Toen de kinderen naar school gingen, kwam er meer tijd vrij voor schilderen en teke nen. Vroeger had Gre Genet altijd gete kend, maar de laatste tijd is zij overge gaan op aquarelleren en niet zonder succes. Zij schildert vaak bloemen, maar ook landschappen, en soms pure fantasie. Ook als u geen 'ziek' dier hebt, kunt u tijdens het spreekuur gerust even komen kijken in de dierenartsenpraktijk aan de Commandeurslaan 1 te Heiloo. ir Een voorbeeld van patchwork. De Dekenkist - Patchwork en Quiltbe- nodigheden - is het visitekaartje van twee dames: Netty Tiberi en Louwra Bruin. Door enthousiasme voor het patchwork en begerigheid naar mooie stofjes, waarvoor zij vele winkeltjes bezochten en grote afstanden aflegden, kwamen zij op het idee zelf een zaakje te begin nen. Hier worden nu cursussen gegeven en staan ze altijd klaar voor een advies. Patchwork - de naam zegt het al - stuk jes stof aan elkaar zetten, quilten is het doorpitten. Dit kan langs de naden maar ook kunnen er erg mooie patro nen gequilt worden die veel weg hebben van Zaans stikwerk. De oorsprong van de quilt ligt bij de pi oniers die eeuwen geleden als landver huizers naar Amerika trokken. Er heerste schaarste op alle fronten ook wat stof betrof, zodoende werden alle kleine stukjes stof bewaard om te ver stellen maar ook om warme dekens te maken. Door het samenvoegen van al die lapjes ontstonden er nieuwe patro nen waarvan elk een speciale betekenis had: bijvoorbeeld iets over het land van herkomst, politieke situaties, de plaats waar men was aangekomen. Alles wat zo'n familie bezighield werd in de quilt vastgelegd. Ook het sociale aspect was heel belangrijk; samen iets nieuws creeëren. De laatste jaren heett het quilten zich in Nederland ook enorm ontwikkeld en De Dekenkist heeft zich op dit gebied gespecialiseerd. Behalve caligostofjes, die zich bij uitstek voor patchwork le nen, verkopen de dames quiltnaalden, quiltgaren, quiltpatronen, boeken over patchwork en noem maar op. Voor straks hebben ze van alles voor de kerst. De beeldigste kerststoffen, patro nen en voorbedrukte kussentjes, pop pen, tassen, babydekentjes, placemats etc. Kom en overtuig uzelf. De Deken kist is dinsdag en vrijdagmiddag tussen 13.00 en 17.00 uur geopend en een be zoekje zeker waard. Het adres is Rector Frederiklaan 21 te Heiloo. Donderdag 24 september Fed. Vrouwenraad cursus 09.30-11.30 S.O.W. Heiloo verg. 09.00-12.30 Yoga 13.30-15.30 H.O.V. operettever.rep. 20.00-23.00 NIVON Origami 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 H.B.C. 20.00-23.00 Boerhave Engelse les 19.00-21.00 Vrijdag 25 september Plattel.vr. volksd. 09.00-10.30 S.O.W. Heiloo volksd. 11.00-12.00 Plattel.vr. volksd. 14.00-15.30 N.v.v.H. db 09.30-11.30 S.O.W. Heiloo yoga 13.30-17.30 Beg. orkest v. NH rep. 20.00-22.00 V.V.D. vergadering 20.00-22.00 Zaterdag 26 september Gesloten Zondag 27 september Gesloten Maandag 28 september N.v.v.H. gym 10.30-11.30 N.v.v.H. zang 14.00-15.30 Sans Atout bridge 20.00-23.00 NIVON aquarellen bêg. 2 20.00-22.00 N.v.v.H. Lezing 13.30-15.30 Falkland toneel rep. 20.00-23.00 Pl.La.Vr. zang 14.00-15.30 E.H.K. klaverjassen 20.00-22.00 N.v.v.H. zang 15.30-17.00 Receptie/bijeenkomst 20.00-24.00 Yoga 13.30-15.30 Yoga 19.30-21.30 P.v.d.A. vergadering 20.00-23.00 Dinsdag 29 september Doves gym 09.00-12.00 NIVON aquarellen beg.2 09.30-11.30 N.v.v.H. cursus 09.30-11.30 NIVON boekbinden 20.00-22.00 Oppositie 19.00-23.00 H.B.C. 20.00-23.00 NIVON geologie 20.00-22.00 N.v.v.H. kalligrafie 20.00-22.00 Woensdag 30 september Doves gym 10.30-11.30 Nivon tekenen beg. 2 09.30-11.30 Plattel.vr.cursus 09.30-11.30 Plattel, vr.cursus 09.00-11.30 Plattel.vr.cursus 13.30-15.30 N.v.v.H. toneel rep. 09.30-11.30 Nieuw Leven zangver.rep. 20.00-22.00 Scheidegger cursus 19.30-21.30 Falkland toneel 20.0C-23.00 Liberty Lines Squaredance 19.30-22.30 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 UYCL yoga 19.15-21.15 P.v.d.A vergadering 20.00-23.00 NED. VER. VAN HUISVROUWEN Voor de volgende cursussen zijn nog en kele plaatsen vrij. Computercursus, aanvang 1 oktober, donderdagavond van 19.30-21.30 uur. Kalligraferen voor beginners, aanvang 6 oktober, dinsdagavond van 20.00-22.00 uur. Sierdozen maken, aanvang 27 ok tober, dinsdagavond van 20.00-22.00 uur. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Voor nadere informatie en opgave: tel. 335508. Bel 's donderdags: 072-330175 DISCUSSIE-AVOND VVD KLEINE CRIMINALITEIT De onder-centrale Noord- Kennemerland van de VVD organiseert op maandag 28 september om 20.00 uur in Motel Heiloo een openbare discussie avond over "De kleine criminaliteit". Sprekers zijn de heren C.L.M. Rooze- mond, burgemeester van Alkmaar, L.W.M. Worm, wethouder van Alk maar, R.K. van Leussen, commissaris van politie te Alkmaar en E. de Boer, directeur De Boer Supermarkten. Na de pauze is er o.l.v. N.W. Dorrestijn, bur gemeester van Noorder-Koggenland en voorzitter van de Kamërcentrale Den Helder van de VVD, gelegenheid tot discussie. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10.30 uur (Dienst in de Moeder Gods- kerk): ds. A. Boelhouwer, pastor C. Harte en ds. F.J. van der Wind. 19.00 uur: ds. A. Boelhouwer. Geref. Kerk Noordergeeststraat 10.30 uur (Dienst in de Moeder Gods- kerk): ds. A. Boelhouwer, pastor C. Harte en ds. F. J. van der Wind. 19.00 uur: dienst in de Witte Kerk. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: kand. J. Huisman uit Drachten. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.V. ter Nood, Kapellaan 13, tel. 02205-1288. Volle Evangelie Gemeente Zondag 14.30 uur dienst, woensdag 20.00 uur bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. B.J. Kruit uit Heiloo. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Niet ontvangen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Niet ontvangen. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Niet ontvangen. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. H. Th. Ament. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 en 17.00 uur: ds. J. Waagmeester. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Luiten. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 9.00 (bij de Juliana Zusters) en 10.30 uur, Hoogmis. Door de week: maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur, donderdag 10.00 uur. Biechtgelegenheid: zaterdag 16.00 uur in de Bedevaartskapel. Gebeedsdienst en Lof: Zondag 15.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 26 en 27 september: dr. Den Engelsen, Het Wielemakersland 9, tel. 333080. Weekenddienst Apotheek 25 september - 2 oktober: apotheek Wanna, J. Leysterstraat 22, Alkmaar, tel. 072-112082. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 24-30 september: C. Motzo, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 26 en 27 september: J.I. Vos, De Span ring 16, Heiloo, tel. 332016. Diëtiste Simone Ouwendijk, Nic.Beetsweg 66, Heiloo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. de Waal, Kenne merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Kruisvereniging Heiloo Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend ie dere maandag en donderdag van 16.00-17.00 uur. Uitleenmagazijn Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694, en mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088. Voor leden van de Kruisvereniging kosteloos. Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het Wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Nederlandse Rode Kruis afd. Heiloo Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038 Welfare: mevr. Coolegem-de Beer, Werkendelslaan 39, 1851 VB Heiloo, tel. 072-335427. Verkoop van handwer ken iedere woensdag van 10.00-12.00 uur Kennemerstraatweg 382, Heiloo, tel. 072-333399. Speel-o-theek regio Heiloo: De speel-o- theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan diegenen die speciale aandacht nodig hebben. Adres: Kennemerstraatweg 382, 1851 BK Hei loo, tel. 072-333399. Openingstijden: donderdag 15.30-16.30 uur, vrijdag 19.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Inl.mevr. M.H.Post-Stuve, Goodes- laan 55, 1852 ES Heiloo, tel. 072-334152. Telefooncirkels: Inl.: J.van Toorn, Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038. Stichting Ouderenwerk Heiloo Instelling voor gecoördineerd werk voor 50-plussers. 't Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS te Heiloo, tel. 331297. Spreekuren: dagelijks (9.00-10.30 uur). Voor: bemiddeling huisvesting ouderen, meer bewegen door 50-plussers, autovervoer door vrijwilligers, individuele belangenbehartiging, vormings- en ontspanningsactivitei ten, Graag Gedaan. Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Van Aostastraat 5 Spreekuren: iedere werkdag van 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m vrijdag 8.30-10.30 uur, dinsdag ook 19.00-20.00 uur, tel. 313184. Burenhulp Plan Oost Fam. van den Berg, De Laghe Weijdt 20, Heiloo, tel. 335078. Stichting Rolstoelbus Heiloo e.o. Inlichtingen en afspraken: tel. 335149 (b.g.g. 336570). De Rolbus is dagelijks beschikbaar. Stichting Onderdak Alkmaar Opvangcentrum voor acuut dakloze mensen. Koelmalaan 196, Alkmaar, tel. 072-400234. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Secretaris: J.C.Smakman, tel. 072-331661. W oningbouwvereniging Sint Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand (niet in juli en augustus). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Eerste maandag van de maand: thema avond. Derde maandag van de maand: kreatieve avond. Het Open Huis, zaal 5, aanvang 20.00 uur. Inl. tel. 072-332136 of 02205-2216. Gezinsverzorging, bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord'-Kennemerland, Kan- toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks. 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de Bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheken Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Kennemerstraatweg 382, 1851 BK te Heiloo, tel. 330057: Maandag 19.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Vrijdag 14.00-17.00 Ouderenkoor Heiloo Repetitie dinsdag van 10.00-11.45 uur,\ in 't Trefpunt, Westerweg 294. Inl.: via tel. 334054 of 334216. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor', bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg-/ huis. Sekr.: Baafjeslaan 11, Heiloo, tel.-' 332610. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of/ 02206-5397. Bouw- en Houtbond Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur in de R.K. pastorie, Westerweg 267.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 2