Ligimo opnieuw bij De Buk Mini-festival op 't Stationsplein Kinderpostzegelactie gaat volgende week week van start Voetspoor van de blanken zeehondencrèche PIETERBUREN Ja, ik red een zeehondeleven BON DIERENBESCHERMING HEILOO-LIMMEN-CASTRICUM UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 1987 Bloemschikken Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Geologie bij het Nivon Verenigingsagenda RODE KRUIS HULP BANGLADESH Rust door TM Het aantal zeehonden dat volslagen uitgeput op de stranden van ons Waddengebied wordt aangetroffen stijgt met de dag Ziek, ondervoed en absoluut niet meer in staat om op eigen kracht in leven te blijven, schreeuwen zij letterlijk om een laatste redmiddel. De zeehondencrèche in Pieterburen weet per jaar vele tientallen van deze ten dode opgeschreven zeehonden met de juiste verzorging, voeding en medicijnen weer op krachten te helpen. Die inspanning kost tijd en geld. Donateur worden van de zeehondencrèche in Pieterburen betekent een daadwerkelijke bijdrage leveren aan het wel en wee van het zeehonden- bestaan. Door het insturen van de bon of een rechtstreekse overboeking op giro 36.73.095 t.n.v. zeehondencrèche Pieterburen zet u een eerste stap in de goede richting Maak mij donateur en stuur een acceptgiro ter waarde van f Naam: Adres. Kode: Plaats: Stichting Zeehondencrèche Antwoordnummer 950 9950 WL Pieterburen (Postzegel niet nodig) MIDDENSTANDS VERENIGING HEILOO Maak gebruik van de MVH-cheques van f 25,- en f 10,- besteedbaar bij alle winkeliers van Heiloo. 'Vol wetenswaardigheden Wie heeft er een warm plaatsje voor een 15-jarige witte poedel, reutje wiens ba zinnetje op sterven ligt? Deze mevrouw zou graag willen dat haar trouwe metge zel verzorgd achterbleef. Voor inlichtin gen: 02205-2256. Goed tehuis gezocht voor: Friese stabij, reu, 13 maanden. Fiba, St. Bernhard, reu, 3 jaar. Ayke, Duitse her der, teef, 5 jaar. Poets, bastaard, Boo- merhpnd, zwart, gest. teef, 5 jaar. An dy, spaniel, reu, black/tan, 7 jaar. Menno, dobermann, reu, 9 jaar. Cavia. Voor informatie: 02205-2256. Zwart/wit poesje, 8 weken, cypers poesje, 8 weken, schildpadpoes, l'A jaar, zwart/witte kater, 2 jaar. cyperse poes, bijzonder lief, ca. 3 jaar, cyperse kater, 3 jaar. Bruin konijntje, vrouwtje. Voor informatie: 072-337853. Vermist: Zwarte poes, klein wit keelvlekje, 3 jaar, Bosrank, Heiloo. Rood poesje, 8 jaar, Pruikenmakerstraat, Alkmaar (verhuisd Heiloo-Alkmaar). Rood met witte cyperse kater, witte buik, 11 jaar, Potgietersweg, Heiloo. Voor inlichtin gen: 072-621195. Cavia, bruin/wit, borstelvacht, Dussel- dorperweg, Limmen. Voor informatie: 02205-2256. Gevonden: Zwart katje met veel wit, zwarte vlooi enband, ca. 12 weken, meegenomen tij dens kermis, Limmen. Lapjespoes, Ko- ningsdam, Limmen. Voor inlichtingen 02205-2256. Voor slechts 6,50 is de prachtige die renbeschermingskalender 1988 weer verkrijgbaar bij Mevr. I. van Beek- Nicolaï, Slimpad 9, tel. 072-332759. Dierenbescherming Heiloo e.o. Tel. katten Heiloo: 072-337853, 072-621195, Limmen: 02205-2256, Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256, 072-333714. Akersloot: 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Akersloot: 02513-10079. Tel. vogels: 072-337516. Tel. inspectie Heiloo e.o.: 072-335750. Na een eerder succesvol optreden komt Ligimo vrijdag ten tweede male naar Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg. Na een succesvol optreden tijdens 'Live on Bukstage I' vlak voor de zomerva kantie, komt de formatie Ligimo aan staande vrijdag nogmaals een optreden verzorgen bij Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg. Ligimo is nu alweer hard op weg naar de eerste verjaardag. Onder leiding van de uitstekende zangeres Lizzy Koster wordt goed aan de weg getimmerd en komen er steeds meer optredens. In de programmering voor wat het be treft het café van Buk Buk misstaat Li gimo geenszins. Met eigen, zeer geva rieerd werk zal de vijfmansformatie uit de directe omgeving van Heiloo het Buk-publiek zeker aan zich binden. Een band met toekomst, mede getuige de tweede plaats tijdens de 'Grote prijs van Turbo', die enkele maanden geleden veroverd werd. Het optreden van Ligimo begint om 22.30 uur. De toegangsprijs is voor le den en cjp-ers drie gulden. Anderen be talen een gulden meer. Vanwege het buiten-festivalletje op zondag 27 sep tember op het Stationsplein komt de jamsession bij Buk Buk te vervallen. De zomer was een beetje teleurstel lend....een reden voor de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde om te starten met twee cursussen bloem schikken waarbij vooral tijdens de eerste lessen met zomerbloemen ge werkt zal worden, door de gunstige tem peratuur van de laatste weken zijn ze er namelijk in overvloed. Beginnerscursus: woensdagavonden 30 sept. 14 en 28 okt. en 11 november. Ba sistechnieken van bloemschikken wor den behandeld en gedemonstreerd. Per avond worden 2 arrangementen ge maakt. U ontvangt van ons bloemen, hulpmateriaal, binddraad, oasis en een kopje koffie. Gevorderdencursus: dinsdagavond 6 oktober, woensdagavonden 21 okt, 4 en 18 november. De basistechnieken wor den herhaald en uitgebouwd. Per avond worden 2 arrangementen gemaakt, daarvoor gebruiken we dezelfde bloe men als tijdens de beginnerscursus. Het blad- en bijmateriaal kunt u zelf uitbrei den. U ontvangt van ons bloemen, hulpmateriaal, binddraad, oasis en de koffie. De gevorderden cursus is toegankelijk indien u in de afgelopen 2 jaar een be ginnerscursus heeft gevolgd. Op veler verzoek gaan we op beide cursussen twee handgebonden boeketten maken. Vanzelfsprekend maken we ook een bie dermeierboeketje en enkele gezellige ta felstukjes zodat u twee maanden heer lijk in de bloemen zit. Aanmelden bij de heer Kamer, tel. 072-333523. Voor inlichtingen: 333530 of 333523. Vele dames denken als zij horen dat je lid bent van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen: O, dat is niks voor mij om bij zo'n dameskransje te horen waar zij handwerken bij een kopje koffie en waar voornamelijk oudere dames lid van zijn. Niets is minder waar. De Bond staat open voor iedere vrouw, ongeacht haar leeftijd, politieke of godsdienstige overtuiging en heeft als doel: de vorming en ontwikkeling van de vrouw en het versterken van haar be sef van verantwoordelijkheid voor de samenleving. Daarnaast wordt er gestreefd naar het bevorderen van het contact tussen vrou wen onderling. Ook kunt u uw creativi teit ontwikkelen en uw kennis vermeer deren door het volgen van hierop ge richte cursussen. Er zijn vast wel vrouwen in Limmen, die wel eens van de Plattelandsvrouwen hebben gehoord. Of zij wonen hier al jaren of zij zijn hier pas komen wonen. Het bestuur nodigt dan ook gaarne die vrouwen, die graag nieuwe contacten leggen, graag andere vrouwen van aller lei aard willen ontmoeten en daarbij geïnteresseerd zijn in actuele zaken, van harte uit eens een bezoek aan onze lede navonden te brengen. Onze eerste bijeenkomst vindt plaats op donderdag 24 september en wordt ge houden in Vredeburg, aanvang 20.00 uur. Op het programma staat een dia lezing over Egypte door Mevr. van 't Hoff uit Bloemendaal. Ontvangt u gaarne ons jaarprogramma of heeft u nog vragen, neemt u dan even contact op met de secretaresse: mevr. Huisman, -tel. 2387. Op dinsdag 29 september van 19.30-21.30 uur zal er in het Open Huis te Hpiloo opnieuw een beginnerscursus Geologie van start gaan o.l.v. de heer S. Dekker. Deze cursus omvat 14 lessen. Wat verstaan we onder deze cursus? We leren aan de hand van uitgebreid werk materiaal (theoretisch en praktisch) hoe onze aarde is ontstaan, haar gesteenten, hoe de verwering van het gesteente ont staat en de afzetting van de verwe- ringsprodukten alsmede resten van plant en dier. Een boeiende cursus! Bent u ook zo'n liefhebber(ster) die alle stenen e.d. opraapt in de vakantie? Weet u ook niet hoe zij heten en wat het is? Dan ligt hier uw kans! Neemt u eens kontakt op met Reina Mulder, tel. 333127 of Joop Koorn, tel. 334001. Voor diegenen die helemaal niet meer te remmen zijn, hebben we ook nog een aantal praktische avonden, steeds de 4e vrijdag van de maand in zaal 2 in het Open Huis: 20.00 uur. Er wordt gede termineerd, gepolijst, stenen geslepen, evt. vindplaatsen met toelichtingen uit gewisseld, enz. Een op de praktijk ge richt bezig zijn. Inlichtingen: 333127 of 334001Of kom eens op de eerste avond kijken: 30 oktober a.s. Creativiteit Voor de cursussen boekbinden (9x) en papierknippen (6x) die zullen starten in jan. '88 zijn nog plaatsen vrij. Ook de reeds gestarte cursussen tekenen begin ners en (halfjgevorderden hebben nog plaatsen over. U kunt altijd nog mee doen of komt u eens kijken. Wilt u in lichtingen? Belt u dan met Reina Mul der, tel. 333127, of Lineke Muller, tel. 334576. Ned. Ver. van Huisvrouwen Donderdag 24 september: excursie naar de Efteling. Vertrek om 8.00 uur vanaf de Brandweerkazerne en vervolgens de bekende opstapplaatsen. Thuiskomst 18.00 uur. Bond van Plattelandsvrouwen Dinsdag 29 september: fietstocht naar Bergen. Vertrek: 8.30 uur vanaf garage Bleeker. Wie een duinkaart heeft, wordt verzocht deze mee te nemen. Duinwandeling Nivon Zondag 27 september: duinwandeling in de omgeving van Egmond met speciale aandacht voor planten en vogels in de vroege herfst. Vertrek vanaf De Ze vensprong (Ewisweg/Het Zevenhuizen) om 9.30 uur. Vandaar lopend naar Eg- mond. Wie in Egmond wil starten moet om 10.30 uur aanwezig zijn op het par keerterrein van De Boerenwagen in Egmond-Binnen. Leden gratis deelna me, anderen betalen 2,00. Bij vol doende tijd en belangstelling tevens be zoek aan het museum in Egmond aan Zee. Opgeven t/m zaterdag 26 septem ber: 330224 of 337736. EHBO Donderdag 24 september: eerste oefena vond voor gevorderden in het nieuwe seizoen, aanvang 20.00 uur in het Kruis- gebouw aan de Holleweg 94. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 23 september: openingsa vond met liturgieviering en jaarvergade ring. Na de pauze demonstratie rolstoel- dansen. Aanvang 19.00 uur in 't Tref punt aan de Westerweg 194. ANBO Woensdag 30 september: naj aars- afdelingsvergadering ANBO in 't Tref punt, Hoog en Laag 7a, aanvang 14.00 uur. Au Secours is de laatste formatie, die de bühne op het Stationsplein beklimt. Zondag gaat de wens van een aantal liefhebbers van popmuziek uit Heiloo in vervulling. Op het Stationsplein, waar de muziektent vaker niet dan wei wordt gebruikt, wordt dan een klein openlucht-festival gehouden, waaraan vier popgroepen meewerken. Uit Heiloo zijn dat Graduate Love, Renegade en Cockney's Pride, uit Amsterdam komt de formatie Au Secours. 's Middags om half twee treedt als eerste Graduate Love op. Afgelopen za terdag was de groep al succesvol bij Li ve on Bukstage II in het Brunogebouw met het eigen repertoire. Ook eerder werden er al successen behaald, zoals de eerste plaats tijdens de grote prijs van Turbo. Een stevig geluid, met volwaar dige drum- en zangpartijen. Stevige muziek speelt zeker ook de for matie Renegade, die eveneens al bij Buk Buk te beluisteren was. Inspiratie haalt het vijftal, waarin mede-organisator Gerben Wester op drums, bij grote na mens als Genesis, Gary Moore en noem maar op. Renegade begint om half drie met z'n optreden. Cockney's Pride is een gloednieuwe Heilooër band, waarin Ed Braakman, Cockney's Pride speelt als derde band tijdens het openlucht-festival zon dag op het Stationsplein. Sjaak Keyzer en Gerrie Hoogland actief zijn. Ed is ondermeer bekend van Swin- gin' Affair en Sjaak speelde al in tal van groepen, was in het verleden initiatief nemer voor de grootse jamsessions bij jongerencentrum Buk Buk en heeft ook nu de kar getrokken voor dit buiten- festivalletje. Het drietal maakt gedegen rock. Tenslotte Au Secours, de enige 'buiten landers' op het Stationsplein. Met ei gentijdse popmuziek, geheel van eigen hand, bespelen zij het publiek, waarbij een goede presentatie niet wordt vergeten. Voor het vierdubbele openluchtconcert werd door de gemeente een vergunning verstrekt. Daarnaast was de winkeliers vereniging van het Stationscentrum be reid de mzuiektent gratis beschikbaar te stellen. Financiële steun voor het festi val kregen de initiatiefnemers van de ca- fé's d'Oud Inn en Ares de Wit en van jongerencentrum Buk Buk. Bij slecht weer (regen) wordt het festival ver plaatst naar het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg (Buk Buk). CURSUS 'SAMEN BEVALLEN' Zwanger worden, zwangerschap en be vallen horen tot de meest ingrijpende emotionele ervaringen in een mensenle ven. Elke zwangerschap en bevalling is uniek, vaak het hoogtepunt in het leven van ouders. De cursus 'samen bevallen' biedt ouders de mogelijkheid zich sa men voor te bereiden op de bevalling. Door de zwangerschap samen intensief te beleven ontstaat er een vertrouwens relatie tussen vrouw en man, die bij draagt tot het positief beleven van de zwangerschap, bevalling en geboorte van het kind. De cursus wordt gegeven aan 3 tot 6 (ouder)-paren, gedurende 10 avonden, (ongeveer 2 uur). Voor verdere infor matie: Elise Zonneveld-Kemper, Bosva- ren 6, 1852 XL Heiloo. tel.: 072-337378. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO Geboren: P.J. Maarten, z.v. Franciscus P.J. Veldt en Anna G.C.M. Bakkum. Mirte, d.v. Arie Kaan en Cornelia J.M. de Jong. Catharina G. d.v. Gerardus T. Heijne en Agnes H.C. Kaandorp. Mark, z.v. Jan Klaver en Monique Mo lendijk. Bianca, d.v. Arie J. Zeeman en Carmelita H. Vijber. Huwelijksaangiften Petrus J.T. Onderwater en Alexandra van Blijderveen. Huwelijken Dirk Jongejan en Wilhelmina J.M. Matton. Nicolaas J.M. Bontje en Adri- ana A.C. Oud. Overleden Cornelia Kok, w.v. Jan Hoek Stolk. Renske Akkermans, e.v. Kok. Magje J. van der Kleijn, e.v. den Duijn. Petro- nella C. Verkerke e.v. Hagtingius. Adrianus Zoon. Anny T. Jumelet, e.v. Dijkstra. Cornelia Eisenberger, w.v. Rothengatter. Cornelis W. Sengers. Hendrik Koster. Volgende week woensdag gaat de jeugd weer op stap voor de verkoop van kinderpostzegels. De wereld is het werkterrein van het Ro de Kruis. Een uitgestrekt gebied. Zeker als het gaat om de hulpverlening aan de vaak talrijke slachtoffers van rampen is het van groot belang met iedere vorm van hulpverlening zo snel mogelijk te beginnen. Hulp, rechtstreeks van ons naar hen. Zo vertrok op 31 augustus een DC-10 met 20.000 kilo noodbiscuits rechtstreeks naar Dhaka. Gevolgd op 4 september door een tweede vliegtuig met 35.000 kilo noodbiscuits en 5 medi sche kits. Kort daarop vloog het Neder landse Rode Kruis op 7 september een partij van 7500 rampendekens over. Niet al die goederen zijn zo simpel als ze lijken. Dekens bijvoorbeeld: dekens zijn voor de slachtoffers zelden alleen maar dekens. Gemaakt van ijzersterke vellen molton vormen ze een overbe kend en zeer waardevol bestanddeel van de hulpverlening van het Nederlandse Rode Kruis aan rampslachtoffers. De kens zijn uitermate belangrijk. In ram pomstandigheden zijn ze namelijk voor veel doeleinden geschikt. Als tent, als fi Door beoefening van Transcendente Meditatie kan iedereen een toestand van rust bereiken die gemiddeld tweemaal zo diep is als slaap. Mensen die dagelijks hun zenuwstelsel de gelegenheid geven deze diepe rustte ervaren, blijken geestelijk, lichamelijk en sociaal beter te gaan functioneren. Voor meer informatie is men uitgeno digd op een van de eerstvolgende open bare lezingen: woensdag 7 oktober, Het Gulden Vlies, Koorstraat 20, Alkmaar, aanvang 20.00 uur, toegang 5,-; en donderdag 8 oktober, Belieslaan 14, Heiloo, aanvang 14.00 uur, toegang vrij. Inlichtingen: 03200-55533. VAKBONDSSCHOOL FNV Bij de vele scholingsmogelijkheden die Alkmaar te bieden heeft is er één, die niet de bekendheid heeft, die het wel licht verdient. Wij bedoelen hier de Vakbondsschool van de FNV. Voor wie is die Vakbondsschool? Voor leden uit alle bonden en bedrijfstakken, ook voor leden zonder betaalde baan, en hun huisgenoten. Vooropleidingseis niet nodig, er is geen leeftijdsgrens. Waarover gaat het? Over aktuele zaten waar de leden mee te maken hebben, 30- als werkloosheid, automatisering, ar beidstijdverkorting, arbeidsomstandig heden, sociale (on)zekerheid, milieu èn privatisering. Verder worden er een aantal sociale vaardigheden geoefend zoals het maken van een verslag, het spreken in een groep, het voorbereiden van een vergadering, het leren argumen teren en het luisteren naar anderen. Voor informatie en aanmelding kan men vrijblijvend terecht op de introduktie-avond op maandag 12 oktp- ber om 19.30 uur in het gebouw van Het Alg. Vormingscentrum aan de Drecïh- terwaard 12 in Alkmaar. Schriftelijke en telefonische informatie en aanmel ding kan ook bij de coördinator van cle school, dhr. G. Visscher, Percivalstj". 57, 1813 LT Alkmaar, tel. 072-400357 (tussen 18.00 en 19.00 uur). brancard, als plunjezak voor gered óf gekregen huisraad, als mat om op te zit1 ten of te liggen. Veel minder vaak wor den de dekens echt als dekens gebruikf, om onder te slapen of tegen de kou. Voor ons simpele artikelen, daar zo be langrijk. Voedsel, medicijnen, huis raad. U geeft het geld, het Nederlandse Rode Kruis koopt het in en zet het op transport. Zij krijgen het. De lijnen zijn kort. Van u. Via ons. Naar hen. Er is méér nodig: uw hulp via rampengiro 777 van het Nederlandse Rode Krui| voor Bangladesh. Woensdag 30 september is het weer zo ver. Dan gaan de kinderen op pad om huis aan huis bestellingen voor kinder postzegels-en ansichtkaarten op te ne men. De opbrengst van de kinderpost zegelactie is bestemd voor kinderen in achterstandssituaties, kinderen die wor den bedreigd in hun opgroei en hun ontwikkeling. De kinderpostzegels 1987 zijn gemaakt door Charlotte Mutsaers. Het thema van de kinderzegels, Kind en Beroep, heeft ze uitgebeeld door meisjes te teke nen in beroepen waarin ze niet veel voorkomen: een houthakster, een ma troos en een pilote. Alle drie kinderze gels zitten in het velletje dat de kinderen verkopen. De ansichtkaarten zijn te koop in map jes van zes stuks. Er zijn drie verschil lende mapjes. Jan Kruis maakte er een van. Daarop staan tekeningen van Jan, Jans en de kinderen. Er is ook een map je met tekeningen en gedichtjes van Toon Hermans. De afbeeldingen van de kinderzegels en de mapjes kaarten staan op de envelop die de kinderen bij zich hebben. De weegbree, Plantago, is een berm- plant van de eerste orde. Ze groeit graag op platgetrapte vastgereden grond langs wegen en straten, op erven en voor damhekken. Alle varianten, breedbladi- ge weegbree, ruige weegbree, smalbladi ge weegbree, hertshoornweegbree en zeeweegbree houden van een verdichte grondstruktuur. Hoewel, ook op goede weilanden, akkerlanden en tuinen komt de plant wel voor. De plant hoort thuis op het Euro-aziatisch contingent. Met zaaizaad en verpakkingsmateriaal hebben de kolonisten de weegbree naar Amerika verplaatst. De plant voelde zich in de nieuwe wereld goed thuis. Net als in ons land werden de zaden aan de schoenzolen, wielen en broekspijpen verplaatst langs wegen en bermen van de blanken. De indianen kenden de plantengroei van hun land. De nieuwkomer volgde de we gen van de blanken. Ze groeide in zijn voetstappen. Weegbree kreeg dan ook de naam "voetspoor van de blanke". Misschien hadden ze ook ontdekt dat de bladeren zo taai zijn als schoenleer. Veel weegbree in het gras is een pluspunt voor de beheerder van wegen en bermen. De plant is mooi donker groen en dekt een flink stuk berm af. Daar groeit geen gras en behoeft dus ook niet gemaaid te worden. De plant is onder en boven de grond erg stevig. Ze draagt auto wielen, paardehoeven en mensenschoenen. Een weegbreeberm wordt niet vertrapt of stuk gereden. Dit in tegenstelling tot de bermen met mo derne graszaadmengsels die heel weinig verdragen. Samen met duizendblad is Rode Kruis-hulp is overal ter wereld noodzakelijk. weegbree een plant die naast de rijweg gezaaid kan worden. Weegbree heeft ook een medische waar de. Daarvoor is het echter niet aan te ra den om planten die in de bermen groei en te plukken. Straten en bermen zijn gifrivieren geworden. Lood uit uitlaat gas en restanten van hebicyden gebruikt om wegen en bermen plantvrij te hou den vergiftigen planten en grond. Wie weegbree voor een of ander doel pisSS 35 wil gebruiken kan de plant het best in de eigen tuin zaaien. Smalbladige weegbree is het sierlijkst, breedbladige levert meer- bladopbrengst. Zelf heb ik een struik' weegbree naast mijn bijenstal staan'J Wanneer ik een steek krijg is er eeij< weegbreeblad bij de hand. Even knem' zen, het groene sap over de steek strij\ ken, wie niet echt allergisch is, zal niets- meer van de steek merken. De Oostenrijkse boeren stoppen de blaj*( deren 's ochtends in hun klompen. Het heeft een fris gevoel en het voorkomt blaren. Verzwikte enkels, polsen en-j pijnlijke kniegewrichten genezen met'! weegbree sneller. Men legt de bladeren/ op de huid. Daaromheeen gaat een stej-' vig drukverband. Al zou het blad niet' werken. Het drukverband is in ieder ge val noodzakelijk om van de kwetsuur te genezen. Ook theeën van de smalle weegbree zijtr, geneeskrachtig. Ze maken slijm losNj Thee van weegbree werkt dan ook ver-' lichtend bij een kou die vast zit. Ton Verplanke ÜÏÏÖ7

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 8