Sport en Spet m Bijzondere acties Nieuwe NOVIB-kalender Unicef geeft armste kinderen een kans Karine Natzijl succesvol Sterke dames in de prijzen Ivy Green Tijd is geld 31 oktober 'venementenagenda Polen: ver weg en toch dichtbij Wk Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. Sport en spet agenda UITKIJKPOST 28 OKTOBER 1987 Openbare Bibliotheek Woensdag 4 november: bespreking van materialen door de heer Spier over 'de harp', aanvang 9.30 uur. Belangstellen den van harte welkom. Iedere eerste vrijdag van de maand kan men in de muziekafdeling muziek be luisteren. Hoogtepunten uit de muziek geschiedenis over een bepaald onder werp. Vrijdag 6 november: 'Bach van vroeger tot nu'. Jeugddienst Zondag 1 november: jeugddienst in de Gereformeerde Kerk, aanvang 19.00 uur. Het thema is 'Pack up your sor rows'. Voorganger is ds. F.J. van der Wind en het koor MoGoJoKo verleent muzikale medewerking. Expositie Jan Giling Momenteel kan men bij Silhouet aan de Stationsweg 83 15 portretten gemaakt door Jan Giling bekijken, alsmede een aantal beeldjes van Let Tol-van 't Hof. Men kan er terecht van dinsdag tot en met vrijdag, telkens van 9.00-18.00 uur en zaterdag van 9.00-17.00 uur. Expositie Leo Verhagen In het Open Huis exposeert in de maand oktober de kunstenaar Leo Verhagen met aquarellen. Men kan deze tijdens de openingsuren bekijken. KATHOLIEK VROUWENGILDE Op woensdag 14 oktober gingen zo'n twintig dames van het katholiek vrou wengilde uit Heiloo voor een excursie naar bakkerij Pater in Avenhorn. Het plan was de ruim 20 km lange tocht per fiets af te leggen maar door het on bestendige weer, werden er auto's gecharterd. We werden prettig ontvangen met kof fie en gebak en er werd meteen een vide oband afgedraaid over het werk in de fabriek. Daarna werden we door de hele fabriek rond geleid en werd er uitleg ge geven door de heer Pater zelf. We konden van dichtbij bekijken hoe b.v. koffiebroodjes werden gemaakt va naf de hele grote meelcontainers tot het eind van de eenentwintig meter lange oven. Toen wij er waren, was men net begonnen met het maken van de traditi onele Hoornsche taaikoe. Na afloop kregen we allemaal een zak met lekkers mee naar huis. Het is een zeer interessante ochtend geweest. Vogelbescherming Op woensdag 21 oktober kwam de heer Overweel, vogeldeskundige uit Wog- num, bij het Katholiek Vrouwengilde in Heiloo met dia's vertellen over zijn werk bij de vogelbescherming. Veel gewonde vogels worden bij hem binnen gebracht en als het mogelijk is, geheeld en opgeknapt weer klaarge maakt voor de vrijheid. Met mooie dia's van de natuur liet Peter Overweel ons zien, wat zijn werk, maar ook zijn hobby is en hij kon daarover zeer boei end vertellen. De presidente dankte de heer Overweel met een enveloppe met inhoud, want öok de vogelbescherming heeft te kam pen met bezuinigingen. Na afloop kon men zich opgeven voor de bezinningsdag bij de Zr. Juliaantjes ,pp 5 november waarvoor nog enkele plaatsen open zijn. Op 24 september vertrokken 5 trucks met oplegger van vijf verschillende transportbedrijven uit Hem. De wagens waren beladen met 120 ton goederen, waaronder baby en kleutervoeding, zie kenhuisbedden, rolstoelen, naaimachi nes, sinaasappels, bananen en kleding. De heer Jaap Besseling, dë stuwende kracht, ondernam deze reis voor de twaalfdé keer. Hij waarschuwde ons voor voor de hindernissen, die wij on derweg zouden terugkomen. Maar steeds was het ook weer: ,,De hartelijk heid en de gastvrijheid waarmee wij worden ontvangen, maakt alles weer goed". Inderdaad, de problemen bleven niet uit, oponthoud aan de Oost-Duitse grens, wagens moesten worden verze geld. Aan de Poolse grens een opon thoud van 10 uur. Het zag er eerst naar uit, dat wij door mochten rijden, na heel de papierwinkel te hebben doorge werkt. Toch moesten de wagens geleegd worden, nazien op wapens en drugs. Door dit oponthoud konden wij die avond niet komen waar wij volgens af spraak verwacht werden. De wagens gingen allemaal een verschil lende kant uit in Polen, Warschau, To- run, Poznan, Katowice en Krakau. Wij, Jaap Besseling en Jan Wesseling, gingen samen dbor naar Katowice. Tijdens de ze rit zijn wij van de grote weg afgewe ken. In een klein dorpje hebben wij bij oude mensen goederen gebracht. Tij dens onze rit van en naar de snelweg bleef een helicopter ons constant vol gen, wij werden duidelijk in de gaten gehouden. Zaterdagmiddag om vier uur waren wij in Katowice, 24 uur achter op het sche ma. Wij werden daar met open armen ontvangen, veel mensen om de wagens uit Holland. Bij het klooster van de Pa ters Franciscanen is de eerste wagen met behulp van veel studenten gelost. Om half zeven zijn wij met de tweede wagen doorgegaan naar Krakau. De goederen hebben wij daar gelost in een ziekenhuis. De andere dag waren wij uitgenodigd op een gouden priesterfeest. De kerk was prachtig versierd met linten en bloe men. Bruidjes en jonkertjes, grote meis jes in Poolse klederdracht, prachtige zang van koor en orkest begeleidde de jubilaris naar het altaar. De kerk was afgeladen met mensen. Toen wij terug kwamen in Katowice stonden er veel mensen te wachten die ons wilden bedanken, speciaal hun vriend Jaap Besseling. Het is ontroe rend te zien hoe de mensen hem benade ren, maar voor ons in wezen ook be schamend, wij geven immers maar een klein deel van het veie wat wij hebben. De andere morgen reden wij al heel vroeg door Torun, het begon net licht te worden. Alle indrukken wisselden wij met elkaar uit toen alle wagens weer bij een waren in Oost-Berlijn waar wij overnacht hebben. Met lege wagens konden wij de grens terug gemakkelijk passeren, wij gingen onze vrijheid weer tegemoet. Coby en Jan Wesseling, Heiloo. 1988 Novib Gast aan Tafel -l|t? Voor het veertiende achtereenvolgende jaar is de Novib/Gast aan Tafel kalen der van de persen gerold. De kalender is een co-produktie van ontwikkelingsor ganisaties uit Nederland, België, Zwit serland, Italië en Noorwegen. Meer dan 80 topfotografen uit 12 lan den hebben hun beste foto's opgestuurd voor opname in de kalender. Doorslag gevend bij de uiteindelijke keus is het vermogen om het eigen gezicht van de mensen in de Derde Wereld gestalte te geven. Het spectaculaire panoramische formaat van 60 bij 26 cm doet op bij zondere wijze recht aan kwaliteit van de opnames. De informatie op de achterbladen is ge heel vernieuwd: naast artikelen over de daadwerkelijke aktiviteiten van Novib in de Derde Wereld, zijn 12 portretten opgenomen van internationale organi saties die een rol spelen bij de ontwikke ling van de Derde Wereld, zoals de We reldbank, het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Food and Agricultu ral Organization (FAO). Door een vernieuwde vormgeving zijn de achterbladen bijzonder gemakkelijk te kopiëren. Daardoor kan de informa tie nog beter dan voorheen in het onder wijs gebruikt worden. De kalender kan besteld worden bij Novib: 070-421766. Schoon water en royaal, flink geva rieerd eten, een dokter vlak om de hoek, het zijn vanzelfsprekendheden waar we in ons land nauwelijks bij stil staan. Voor Cornelio Juarez en zijn dorpsge noten zijn dat echter altijd luxe, onbe reikbare dingen geweest. En nog: het le ven is hard in Occoabamba, een Peru aans gehucht hoog in het Andes-gebergte. Toch zijn de omstandigheden er nu een tikkeltje minder beroerd dan nog maar een jaar geleden, toen de kinderen er zelfs een kwade kans liepen dood te gaan aan de gevolgen van iets simpels ais diarree. Dat gevaar is inmiddels bezworen: Cor nelio heeft een spoedcursus gevolgd als gezondheidszorger en houdt er nu, in het onherbergzame gebied van Occoa bamba. een eerste hulppost op na. Nee, voor ingewikkelde operaties moet je bij hem natuurlijk niet zijn, maar hij weet raad met kleine wondjes, kan een bot breuk voorlopig spalken, heeft wat fles jes pilletjes bij de hand. en hij zal zich geen baby met de uitdrogingsverschijn selen die horen bij diarree meer door de vingers laten glippen. Vele tientallen mensen heeft Cornelio al kunnen helpen in de enkele maanden die hij er als gezondheidszorger op heeft zitten. Het is, uiteraard, geen betaald baantje. Hij doet het er bij, in hetzelfde hutje - meer is het niet - waar zijn weini ge kruidenierswaren uitgestald liggen. ,,Het lijkt niet veel", zegt hij wijzend op de zeer bescheiden voorraad medici nale middelen. Iedere keer als iemand iets nodig heeft, moet ik het gelijk weer bijbestellen. Maar het is een enorme vooruitgang. Vroeger hadden we hier immers helemaal niets. Wie ziek werd, moest maar op eigen houtje beter zien te worden. Door het vervuilde water dat we hier drinken, zijn veel van ons eigen lijk permanent verzwakt. Nou, dan kan je niet goed werken en als je daardoor minder te eten krijgt, wordt je nog weer slapper. Maar nu staan we er wat beter voor". Geen prestige projekten De verbetering is kenmerkend voor het soort werk dat Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, in landen als Peru verzet. Geen geldverslindende prestige-projekten maar eenvoudige, di rect op de armste mensen gerichte maat regelen die hun dagelijks leven iets min der zwaar maken. Ook Cornelio kreeg van Unicef de helpende hand geboden, zodat hij nu zijn steentje kan bijdragen om in het armelijke Occoabamba de kindersterfte geleidelijk terug te schroeven. Niet alleen door hulp te geven als ze ziek zijn, maar, minstens zo belangrijk, door te werken aan het voorkomen van ziekten: de bevolking kreeg wat zaden en kunstmest, om zo de landbouw in de streek op een wat hoger peil te brengen. Het is, opnieuw, een niet al te dure, maar wel doelmatige gift van Unicef: het voedingspeil is er in korte tijd sterk door verbeterd, zoals ook het projekt om ieder gezin in Occoabamba te voor zien van een paar konijnen het leven heeft veranderd. „Vroeger hadden we eigenlijk nooit vlees te eten. Maar nu hebben we dan regelmatig een stukje konijn. En de eerste oogst van de gekregen zaden is heel behoorlijk. Nu nog schoon drin kwater, dan staan we er echt goed voor", vertelt Cornelio enthousiast. Het succes van Cornelio en Occoabam ba is maar een voorbeeld van de resulta ten die Unicef met wereldwijde campag nes die gericht zijn op bestrijding van de ergste amoede. Want armoede, en niet gebrek aan kennis of middelen, is er oorzaak van dat ieder jaar weer miljoe nen baby's en kleuters doodgaan. Iede re twee seconden sterft er wel ergens een mind van de honger, of aan de gevolgen van ondervoeding. Of door kinderziek ten als mazelen, polio en kinkhoest. Anderhalf milioen Unicef werkt er hard aan om ook deze kinderen een kans te geven. Dat lukt steeds beter. Dit jaar zullen naar schat ting zo'n anderhalf miljoen kinderen in leven blijven, die zonder Unicef een vroege dood gestorven zouden zijn. An derhalf miljoen, dat is dertig keer een Feyenoord-kuip vol kinderen. En Uni cef denkt dat het met uitbreiding van deze campagnes mogelijk is ieder jaar wel vier keer zoveel kinderen te redden. Of dat inderdaad zal lukken, hebben we in eigen hand. De Unicef-actie „Kans voor een kind" geeft iedereen de gele genheid persoonlijk garant te staan dat er een kind kan worden gered. Dat kost niet eens zoveel. De kosten van leven sonderhoud zijn in veel landen laag' in verhouding tot de harde Nederlandse gulden. Unicef heeft genoeg aan gemid deld vijftien gulden per maand voor de basis-verzorging van een kind. Kans voor een kind Unicef biedt u de gelegenheid een kind een kans te geven op een redelijk bestaan. Niet een kind waarvan u een foto en een naam krijgt. Maar wel een kind dat leeft, en dat uw hulp nodig heeft om in leven te blijven. Dankzij uw steun kan het in eigen omgeving en te gen minimum kosten een behoorlijke verzorging krijgen. Voor vijftien gulden per maand (of 180 gulden per jaar) geeft u het die kans. Op 12 oktober begon Unicef met een speciale actie-week, waarin zoveel mo gelijk nieuwe supporters worden ge zocht Voor „Kans voor een kind". Wie mee wil doen kan giften overmaken op gironummer 7515. ii li isbp- PASTACHOCA PAST6CHOO, PWST J? msmema Op het nationale Pastachoca fietscross festival won Karine Natzijl uit Heiloo de bronzen beer. Zaterdag 24 oktober zijn onder zeer grote belangstelling in Ponypark Slag haren de finales verreden van het Natio nale Fietscross Festival, dat in 1987 gesponsored wordt door Pastachoca. Maar liefst 400 rijders en rijdsters uit praktisch alle leeftijdskategorieën heb ben gestreden om de gouden, zilveren en bronzen Pastachoca beer. Er waren totaal 72 winnaars en iedere deelnemer/ster ontving een fraai herinneringsvaantje. Sponsor van het Nationale Lietscross Festival is Pastachoca. Het Baarnse be drijf is in 1987 zeer aktief in de fietsc ross. Deze sport staat al jarenlang in een zeer grote belangstelling. Het Nationale Fietscross Festival, onder auspiciën van de KNWU, is verreden op de geheel gemoderniseerde baan van Ponypark Slagharen, welke baan be hoort tot de grootste en modernste van Europa. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Het was afgebroken partijen avond bij Oppositie. Hoewel door de herfstva kantie niet alle hangpartijen uitgespeeld werden is de competitie wel wat duide lijker geworden. De partij tussen club kampioen Wagenaar en de runner-up van vorig seizoen werd door Jongkind gewonnen, zodat Wagenaar zijn eerste nederlaag moest incasseren. Manni en Van Bakel, twee promovendi, hadden nog meer dan een uur nodig voordat Manni op kon geven. In de B-poule ver stevigden Ebregt en Koenders hun posi ties aan de kop van de ranglijst; beiden wonnen hun hangpartij. Voor de rest van de schakers had com petitieleider Heeringa de eerste twee ronden van de rapid-competitie op het programma staan. Van der Werff, Avis, Koenders, Alleman en Heeringa wonnen beide partijen. Wagenaar, Manni en Van Bakel speelden alleen de tweede ronde en wonnen. Er staan dus nu acht man op kop met een 100% score. Er staan deze week drie bondswedstrij den op het programma: het eerste team speelt uit tegen Purmerend IV, de reser ves spelen uit tegen HWP en het derde achttal ontvangt Opening 64 uit Sint Pancras. HANDSOME EIGHT Handsome Eight/Casino Bergen heeft in een sensationele wedstrijd (o.a. drie strafschoppen) de gevaarlijke ploeg van Uniekaas in eigen huis geklopt: 3-4. Daarmee handhaafden de debuterende zebra's zich aan de kop van de hoofd klasse zaalvoetbal. HE hield de Castricummers, die de laatste weken hoge scores boekten, uit stekend in bedwang en leidde bij de af wisseling met 0-2. In een zwaar offen sief maakte de thuisclub gelijk, maar HE herstelde zich en liep andermaal uit, nu definitief. Wim Buurmeester, de laatste tijd juist niet zo fortuinlijk als schutter, scoorde nu alle vier doelpun ten. Doelman Gijs de Jong stopte voor HE een pehalty in dit vaak zenuwslo pende duel. De oude supporter van Handsome Eight: „Na zo'n wedstrijd heb je een paar dagen volstrekte rust nodig Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven' of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). De eerst volgende verkoop van Kook is op zaterdag 7 november in het oude pand Victoriapark 4, dat na de brand nu weer geheel is opgeknapt. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden naar (politieke) gevange nen. ledereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin- BURGERLIJKE STANI) GEMEENTE HEILOO Geboren: Thomas z.v.: Atc de Vries en Irma Pos. Ralph M. z.v.: Zwaantinus Grooljans en Wesselina M. Hocijenbos. Christian P.J. z.v.: Jacobus J. Baks en Mariene I Dicsner. Carline M. d.v.: de Gcrrit J.W. de Koning en Sonja E. Augustin. Ellena d.v.: Dick Vlug en Irene Oonk. Sharon, d.v.: I redericus S.A. Admiraal en Gcrtrydis W.M. van Tricht. Huwelijksaangiften C.A. Harm Dijksma en Yvonne Schollen. Huwelijken Dirk-Otto Kaal en Ingrid Blokker. Ru- dolf I van Eist en Karin Blokker. Overleden: Jan Plai/ier. Nieolaas .1. Vriend. derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Jantje Beton Het college van burgemeester en we thouders van Heiloo heeft voor de week van 2 tot en met 8 november aan de Na tionaal Jeugdfonds Jantje Beton toestemming verleend voor het houden van een collecte in de gemeente Heiloo. FORESTERS VINDT WATERLOO Na de klinkende 6-2 overwinning op Grashoppers, zijn de roodwitten van de Egelshoek er afgelopen zondag niet in geslaagd de goede lijn door te zetten en moest men toezien dat VVs met hard werken de twee punten binnen haalde. Het 2e deed wat men hoopte en deelde de punten met Volendam, en er had ei genlijk nog meer ingezeten. Gerrit de Vries was volop in z'n nopjes daar zijn 3e een verdiende 2-1 overwinning kon noteren. Zaterdag 2, het 4e en 5e lieten onver wacht een stukje vallen; het 6e, 7e en 8e sleepten daarentegen fraaie overwinnin gen in de wacht. Zo ook het meest pro- duktieve team, t.w. de Al, welke zich met 7-0 vaster in de kop nestelde. Zater dag 1 was vrij. Ook de jeugd deed het over het algemeen voortreffelijk. Zie voor het programma de sportagenda. DAMCLUB HEILOO In de vierde ronde van de Heiloose damclub lagen triomf en diepe deceptie weer dicht bij elkaar. R. Koch hoorde ditmaal bij de laatste categorie. Tegen de sluwe Bijwaard zat Koch reeds vrij vlot tegen een kansloze stelling aan te kijken. Belangrijk beter deed het Niek Ursem in zijn partij tegen de ongeslagen koplo per, Mark Out. Ursem beet zich figuur lijk in zijn tegenstander vast en pakte een evenwichtige remise. De uitslagen waren: C. van Lieshout-J. Schurer 2-0, F. Schouten-A. Kroon af- gebr., M. Out-N. Ursem 1-1, Klumper-J. Kraakman 1-1, Bijwaard-R. Koch 2-0. DAMES BRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslagen van 21 oktober: A lijn: 1 Bakker-Daudey 55% Weisenborn-Visscher 52 Hommes-Werdmuller 57% 2. Roozen- Schaffer 55%. B lijn: 1. Slob-Schreiber 581/2% 2. Eberson-Vijn 57% 1. Lambalk-Grutters 64% 2. FijmaCoebergh 55%. C lijn: 1. Hulskamp-Wehner 65% 2. Weehuizen-Hart 541/2% 1. Visscher- Löhr 571/2% 2/3 de Geus-Meyering 551/2% 2/3 Tuinstra-Kromhout 551/2%. D lijn: 1. Roem-Kleene 60/2% 2. v. Halem-Eichelsheim 58%. Successen voor Trainings Centrum Heiloo. V.l.n.r. Artina v.d. Bult, co ach Peter Guit en Mirella Bakker. Ivy Green: een aanrader voor de liefhebbers. Samen met drie vrienden richtte Tim Mul lens in de zomer van 1975 in Hazerswoude zijn eerste echte bandje op. De groeps- naam werd gevonden in de schoolbiblio theek: Ivy Green, naar een gedicht van Charles Dickens. Terwijl de hele popwereld nog in de ban was van de symfonische pop van groepen als Yes en Genesis deed Ivy Green z'n eerste wankele schreden met een repertoire van rauwe, elementaire songs De opkomst van de punk gaf de mu ziek van Ivy Green pas richting. Door oen platencontract bij'WEA. op het puriklabel Pogo, werd de groep de maker van dé eerste en enige punkelpee van Nederland se bodem 1986 was een bijzonder jaar voor de Zuidhollandse groep Niet alleen werd in het voorprogramma van The Ra- rnonos gespeeld, maar ook werd het 1" ;ar:g jub.leurii /an de band met een op treden iri Paradiso gevierd. Ma de punkpe riode vond !/y Green aansluiting bij de ga- ragero'.k en stevige g taa'ririuziek Dy Green i laatste uitkwam In het voni pi de FgitiiunT zi|ri zaken F.iilr<;ni>i i/s i r.oo tog prinylovonrj. ge lp"e die En JU'l mge nr.k de an 'lil laar atria v :>a!:e 71/' If) ZWAAR WEEKEND VOOR POLO-TEAMS DE SPETTERS Zaterdag 24 oktober slaagde alleen He ren 2 erin met 2 punten naar huis te gaan. 'Aartsrivaal' Aquafit werd met 5-3 verslagen, waarmee Heren 2 on geslagen blijft. Heren 3 verloor met 9-2 van St. Pancras. Het gaat met dit team op het moment veel minder goed dan aan het begin van het seizoen. De mati ge trainingsopkomst is daar w ellicht de bet aan. Heren I speelde voor de derde keer zon der vaste keeper Anton Dekker. Anton is afgelopen week uit het ziekenhuis ontslagen, maar zal voorlopig nog niet kunnen spelen. Alle spelers treden nu om beurten op als keeper, wat de orga nisatie in het team niet ten goede komt. Na het gelijke spel van vorige week te gen De Ham (7-7), moest Heren 1 het eerste verlies van dit seizoen incasseren: 7-4 tegen Edvo. VENNEWATER BADMINTON Heemskerk I was het team, dat Venne water 1 moest trotseren, afgelopen wee kend. Goede vooruitzichten kwamen in het spel toen Vennewater 1 zowel de twee heren- als damesenkels naar zich toesleepte. Doch de vreugde was ietwat voorbarig. Bij de dubbels kon het Vennewater het winnende punt niet halen. Tevens ging het bij de gemengd dubbels niet van een leien dakje. Toch konden Raymond Berger en Avclien Boom bij de laatste game Vennewater aan een overwinning helpen. Dit resulteerde in een stand van 5 tegen 3. Team 2 had minder moeite met Zijder- veld. Alleen de verloren partij van Ineke v.d. I.ippe was een slippertje: 7-1. Ook bij team 3 liep hel soepel. Dit uitte zich door een overw inning op de Misset met 7 legen I. Kortom een weckend met veel winstpunten. H.S.V. ZAALVOETBAL Voor H.S.V. zijn de laatste 8 seconden van de zaalvoetbalwedstrijd tegen L.S.V.V. dramatisch verlopen. Het agressief spelende team uit Langêdijk liet er vanaf het begin geen onduidelijk heid over bestaan dat zij het speltempo wilde bepalen. Het is dan ook aan de uitstekend spelende keeper Paul Vos en een sluitpost als Paul Stokman te dan ken dat H.S.V. niet reeds bij het einde van de perste periode tegen een grote achterstand moest aankijken. Nu werd deze onderbreking bereikt met de stand 1-1 waarin de aktief spelende Edward Geeskens een aandeel had. Na de wissel kwam H.S.V. al snel op een 1-3 achterstand. Dat was echter het sein voor H.S.V. om ook eenS op hogere versnelling te gaan spelen met als resul taat dat Geeskes 2 maal en Troost de stand weer in evenwicht konden bren gen, 4-4. Nog even mocht H.S.V. aan een voorsprong ruiken maar het keihar de schot van Dennis Kaandorp ging net naast. Een vrije trap 8 seconden voor het einde deed coach Jan Zoon naar het hoofd grijpen, want de treffer die daar uit voor L.S.V.V. voortkwam beteken de verlies van papt ij Veldvoetbal De wedstrijd tegen K.G.B. heeft geluk kig het succes opgeleverd waarnaar zo wel door spelers als H.S.V. aanhang werd uitgekeken. In de eerste helft was men daar na de 0-1 achterstand nóg niet zo zeker van, maar gelukkig wisten de rood-gelen door meer druk op de ach terhoede van K.G.B. te zetten, het tij op tijd te doen keren. Voor de toeschou wers werd de wedstrijd naarmate de tijd verstreek steeds intéressanter en spannender. Via een penalty (1-1) en een fraai afge werkte aanval (2-1) keek iedere H.S.V.cr verlangend uit naar het eind signaal. Vlak nadat keeper Buur nog op uitstekende wijze een vrije trap Irad ver welkt, kwam dat signaal en was H.S.V. 2 punten rijker. Met dit vertoonde spel moet hel ook mogelijk zijn komende zondag bij H.R.C. ecu goed resultaat te behalen. Sportparkvlag Zondagmorgen kwamen de van diverse takken van II S.V de bestuurskamer bijeen. In de toespraakjes bleek weer eens hoe prima de samenwerking in federatief verband verloopt. Na afloop gingen de bestuur ders met hun dames naar de ingang van liet sportpark waar de vlag. wam in' bal en tennissport zijn verwerkt (ontwerp J. Sineels) dooi ll.S.V. vaste medewet kOE 1 ians Olio weid gehesen. Bij de Nederlandse kampioenschappen powerliften voor dames, vyeike 18 okto ber werden gehouden bij S.S.S. te Alk maar, behaalden de dames uit Heiloo prima resultaten. Artina v.d. Bult be haalde in haar klasse tot 56 kg de twee de plaats en Mirella Bakker eindigde in de veel grotere klasse tot 67 kg op de vierde plaats. Beide dames zijn lid van het Trainings Centrum Heiloo en zijn nog maar kort bezig met het specifieke vvedstrijd-powerliften. Gezien het nu behaalde resultaat belooft dit talent nog veel in de toekomst. PONYCLUB HEILOO E.O. Nu nog bij de Vennevvatersweg en Straks op het nieuwe terrein aan de Zee weg krijgen onze leden met hun pony el ke zondagmorgen gedegen les van vaste gediplomeerde instructrices. Jammer genoeg zijn er elk jaar weer leden die de 18-jarige leeftijd bereiken en dus vol gens het reglement hun lidmaatschap moeten opzeggen. Zo ook dit jaar. Dit betekent, dat wij weer graag nieuwe leden met eigen pony bij ons op de club zien verschijnen. Ook onderlinge wedstrijden en andere evenementen worden door de Ponyclub georgani seerd. Jongens en meisjes, willen'jullie met je eigen- of verzorgpony beter leren omgaan en er meer plezier mee beleven, aarzel dan niet en kom eens langs bij dë Ponyclub of bel voor verder informatie nr. 072-126066. H.A.C. ZWEM NI EU VVS Zondag werd de eerste wedstrijd van een meerkamp gezwommen met D.A.W./VVC uit Alkmaar en Z.V. Hoorn. Twee clubrecordtijden werden verbeterd en 52 persoonlijke records. Patrick Kingma verbeterde de record tijd op de 400 meter vrije slag 16 jaar, tijd, 4.32.2. Ervvin Kijzers verbeterde op de 50 meter schoolslag 16 jaar de elu- brecordtijd: 36.1. Annemarie Hop behaalde 2 eerste plaat sen bij de meisjes onder 10 jaar. 100 me ter schoolslag legde ze af in 1.42.1 en de 50 meter vlinderslag in 48.1Terry Hout behaalde bij de jongens onder 10 jaar op de 50 meter vlinderslag een eerste plaats in de tijd van 48.3. best uren sport in HSV voetbal Vrijdag 30 oktober: HSV 1, aanvang 19.35 uur in sporthal 't Vennewater. Zondag I november: HRC 1 - HSV 1 (aanvang 14.30 uur) en HSV 2 - SVW 2 (11.00 uur). Foresters voetbal Zaterdag 31 oktober: Foresters 1 zater dag - Zaanlandia. Zondag I november: Foresters Al - West/aan Al (12.00 uur); Foresters 2 - \VS\ 2 (12.00 uur): Foresters 1 Valken 1 (14.00 uur). De wedstrijdbal voor deze laatste wedstrijd is beschikbaar gesteld door al'etaria Blakborn. HEILOOER BRIDGE CLUB Dinsdag 2Q oktober: Lijn: A. 1. Mevr. Admiraal-Hr. Vendel 57.00 fam. v. Loon 57.00 1. hr. Kloots-Stuker 57.50 2. mevr. Hoff-Hr. Tamminga 56.50. Lijn: B. 1. Fam. Hart 55.50 2. Fam. v.d. Laan 53.00 1. Hr. Noom-Pin 54.50 2. Ds. Wedda-Weehuizen 52.00. Donderdag 22 oktober: Lijn: A 1. Hr. Bader-Koster 62.00 2. Mevr. Bakker- Hr. Tamminga 52.00. 1. Hr. Bennink- v.d. Vlies 56.00 Hr. Gorse-Mevr. Koster 56.00. Lijn: B 1. Hr. Evers- Hakvoort 58.33 2. Fam. Haan 52.50 1. Fam. Toby 69.58 2. Hr. Huting-Mevr. Matton 53.33. Lijn C: 1. Fam. Schoon hoven 63.00 2. Fam. Bies 60.00 1. Da mes v. Swol-v. Zutphen 58.50 2. Dames Nielen-Schenk 56.50. Afzeggen: voor de dinsdagavond bij Mevr. Admiraal (tel. 335718) en voor de donderdagavond bij de heer Lohr. (tel. 330052) AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 29 oktober Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Vrijdag 30 oktober Zaalvoetbal, div. clubs 17.45-23.00 De derby van vanavond is zonder meer HSV tegen De Krocht. Maar ook Craw ford, Dc Viersprong 2 en Foresters spe len weer v oor een volle bak in 't Venne water. In de onderlinge competitie van Crawford moeten de punten weer wor den gedeeld. Het is opmerkelijk dat co ach Frank Beentjes en lijnrechter Jaap Buys het laagst zijn geklasseerd. Het volledige programma: Ossenhooft - Reyne's GLP 18.45 De Krocht - HSV 19.35 Crawford - WGW 20.25 V iersprong 2 - Derp United 2 21.15 Foresters - Dole Fruit 22.05 Zaterdag 31 oktober Zaalvoetbal, div. clubs 9.00-17.00 Zaalhockey, Dc Terriërs 17.00-19.00 Zaalvoetbaltoernooi 19.00-23.00 Zondag 1 november Niet bekend. Maandag Volleybal Effect november 18.00-23.00 Dinsdag 3 november Volleybal, NeVoBo 18.30-23.00 WOensdag 4 november Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 8